Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29601) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Eddig úgy voltam vele TP-Link 3600-ast veszek, de azért megkérdezem hogy a lakás közepén egy gipszkarton falba elrejtve melyik lenne jobb inkább:

TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2?

Konkrétan egy hasonló helyen lenne...

(#29602) Intruder2k5 válasza B-L-A-C-K (#29601) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezt komolyan gondolod? És ha resetelni kell mondjuk?

(#29603) B-L-A-C-K válasza Intruder2k5 (#29602) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezen jót nevettem...:D

Természetesen az illusztráció, egy ajtó lesz rajta...:)

(#29604) Multibit válasza B-L-A-C-K (#29601) üzenetére


Multibit
veterán

A felsoroltak mind ajánlott típusok normál elhelyezés esetén. Te viszont ragaszkodsz egy előnytelen elhelyezésehez a már elhangzott tanácsok ellenére is. Azt javaslom, hogy válassz egyet a listából és mindenképpen neten rendeld meg! Ebben az esetben élhetsz a 8 munkanapos elállási jogoddal. Ennyi idő elég ahhoz, hogy kiderítsd, elegendő-e rádiójel erőssége. Ha nem elég stabil a jel, megpróbákozhatsz ezzel. Igaz, hogy belső antennás, de 1 W-os a rádiója. Ha ez sem elég, le kell mondanod a takargatásról!

(#29605) proradeon válasza B-L-A-C-K (#29601) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Ha már így fal mögé akarod rejteni a router-t - amit amúgy nem ajánlok - akkor az általad felsoroltak közül nyilván a külső antennás modelleket érdemes előnyben részesíteni: TP-Link TL-WDR3600 ; TP-Link TL-WDR4300 ; Asus RT-N16

Ha nem készülsz 3x3 MIMO kihasználására, akkor a TP-Link TL-WDR3600 tökéletesen megfelel a három modell közül, ugyanis a másik két modell +1 antennája jelerősségbeli előnyt úgysem jelent.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29606) B-L-A-C-K válasza Multibit (#29604) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Tudom elhangzott már ezt nem célszerű oda rakni, azért kérdeztem meg vásárlás előtt hogy esetleg valamelyiken erősebb e a jel, mert erről nem volt szó. Én azt gondoltam egy kis gipszkarton fal nem ronthat annyit a jelen, de akkor tévedtem. Mindenesetre kipróbálom, hátha nem lesz gond vele. Azt a dobozt amúgy úgy tervezem hogy 2 db fali csatlakozó lesz még benne, ami hálóba illetve a nappaliba elvezeti a tv-t, illetve a lan kábelt. Azaz ha nem tetszik a wifinek ott ez a dolog akkor egyszerűen az egyik szobába bedugom a routert és kész.

proradeon: Köszönöm a segítséget neked is, akkor marad TP-Link TL-WDR3600-as...

[ Szerkesztve ]

(#29607) Gubek-Einste válasza Akos93 (#29599) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mondhatjuk de azért nem 100%.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29608) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Routert keresek.

Rövidebben összefoglalva: keresem a legolcsóbb 10/100 és/vagy legolcsóbb 10/100/1000 routert, ami tud forgalmat szürni, monitorozni, és nem hal be egy év után.

Részletesebben:

- 80/25 sebességű DIGI LAN-hoz kell.
- Wifi nem kell.

Arra gondolotam, hogy valami olcsó 10/100 routert veszek, és egyszerre megy majd a meglévő gigabit switch-emmel, vagy veszek egy rendes Gigabit routert.
Mindkét esetben valami olyat szeretnék, ami képes a forgalom monitorozására, és URL szűrésre is.

Erre a feladatra melyik típust ajánljátok? Sajnos az összefoglalóból nem lettem sokkal okosabb, mert túl WIFI-centrikusra sikerült, ami engem hidegen hagy. :B

Mit javasoltok?

köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#29609) fogtunder válasza Bici (#29608) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én erre a célra a mikrotik táján nézelődnék, nagyon jó cuccaik vannak. típust ajánlani sajnos nem tudok, de az előző cégnél ilyen router volt, elég részletes a management felülete ilyen téren.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#29610) Bici válasza fogtunder (#29609) üzenetére


Bici
félisten

Heló!

Azok között sajna nem találtam megfelelő árút, de még keresek.

Viszont találtam ilyet: TP-Link TL-R460.
Tudásban megfelelőnek tűnik, de az egyel kisebb testvérére sokan panaszkodnak, hogy ledobál a netről.
Erről ilyen nem olvastam, de mivel 80 megás nettel szeertném hazsnálni igen intenzíven (pl. torrent), ezért gondoltam, inkább megkérdezem, hogy mennyire strapabíró. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#29611) proradeon válasza Bici (#29610) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Na ne. TL-R460 az ADSL-hez van tervezve. 80 Mbit-es csomagot ráeresztenéd ... :U

Tehát. A lényeg az, hogy nem fogsz olyan WiFi-vel NEM rendelkező router-t találni, ami megfelel a 80 Mbit-es csomaghoz. ( Ha csak nem kívánsz egy mikrotik router-be fektetni. :U ) Nemes egyszerűséggel azért, mert ma már minden valamire való router-t felszerelnek WiFi képességgel.

A 80 Mbit-es csomaghoz legalább egy TP-Link TL-WR1043ND ajálnott, vagy annak az utódja, egy TP-Link TL-WDR3600. Ha annyira nem kell a WiFi, akkor nem tekered rá az antennákat, valamint webadmin felületen letiltod a wireless-t.

Szerk.: A forgalom monitorozásra pedig nem tudok mit mondani. OpenWRT 3rdparty firmware alatt biztos megoldható...

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29612) Bici válasza proradeon (#29611) üzenetére


Bici
félisten

Értem. Köszi a választ! :R

Nem feltétel, hogy ne legyen wifi benne, csak ha van olyan, amiben nincs, és ettől olcsóbb, miközben azonos minőségű a vezetékes része, akkor azt választanám.
De ha nincs, akkor nincs. Értem, hogy manapság ez alap. :K

Az openWRT-ről hallottam, és ha fut a leendő rúteren, akkor azzal megoldom a monitorozást.

Viszont, ha már ennyit költök rá, akkor érdekelne, hogy melyik az a típus, amire azt mernétek mondani, hogy igen, 5-6 évig tuti megfelelő lesz. :U
Ez a TP-Link TL-WR1043ND jó választás lehet, vagy ne a legrégebbit szúrjam ki a megfelelőek közül?

80 megás nettel mondjuk 24/7-ben torrent, plusz másik három helyről Youtube napi 5-6 órában?
Ha már veszek, akkor hosszú távra veszek, és túl akarom lőni a jelenlegi igényeket.

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#29613) Multibit válasza Bici (#29612) üzenetére


Multibit
veterán

Ha már veszek, akkor hosszú távra veszek, és túl akarom lőni a jelenlegi igényeket.
Ennek ellentmond, hogy wifi nélküli routert keresel. Jó lesz az a wifi, hidd el! Az 1043-as helyett valóban modernebb, izmosabb modellt válassz!

(#29614) Bici válasza Multibit (#29613) üzenetére


Bici
félisten

Ha az említettek közül választok, akkor úgyis ott a wifi, szóval ez kipipálva. :K

Melyik típust javaslod? A 3600-as elég izmos?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#29615) proradeon válasza Bici (#29614) üzenetére


proradeon
őstag

Igen, a TL-WDR3600 már elég izmos. Fiatalabb, modernebb modell mint a TL-WR1043ND.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29616) Multibit válasza Bici (#29614) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, szerintem általános használatra elég a teljesítménye. Ha visszaolvasol, láthatod, hogy sokszor ajánlják a hozzáértők. Kellemes ár/érték aránya van. Persze minden relatív, lehet nála erősebbet is venni. Kérdés, Te kihasználnád-e az erősebb - és persze drágább - routert.

[ Szerkesztve ]

(#29617) Bici válasza proradeon (#29615) üzenetére


Bici
félisten

Megfogadom a tanácsot, és a 3600 lesz a nyerő. :K

Köszönöm a segítséget! :R

(#29616) Multibit: Nem tudom, hogy kihasználnám-e, de eddig a 80/25-ös net óta nem volt olyan éjszaka, hogy ne menjen a torrent. Elég szép látvány, amikor 10,75MByte/sec szerepel a letöltési sebességnél, ráadásul folyamatosan, pár pixeles szőrök vannak csak a grafikonon. Ez csak úgy jött össze eddig, hogy ha a gépbe van dugva a net, és azzal osztom tovább.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#29618) Multibit válasza Bici (#29617) üzenetére


Multibit
veterán

Esetleg itt érdeklődhetsz a tulajoknál, hogy ki, mennyire hajtotta meg a routerét torrenttel.

(#29619) DeFranco válasza Bici (#29610) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mindezek mellett, amit leírtak, és fenntartva, hogy az a jó, amit ők mondanak, nosztalgiázok egy kicsit: első routerem ilyen volt, piszkosul szerettem, maximálisan stabil volt, könnyen kezelhető, és soha semmi probléma nem volt vele

100/100-as állapotban tudtam tovább adni :)

(#29620) Dragon27


Dragon27
senior tag

Szerintetek jó ár 110 Euróért egy ASUS RT-N66U ?

(#29621) Intruder2k5 válasza Dragon27 (#29620) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vadi új? 110 EUR az 32800 HUF környékén van most, itt a kezdő ára 35-36k! Ha itthon élsz, akkor szerintem ez a 3k nyereség nem ér annyit, hogy München-be szóljon a garancia!

[ Szerkesztve ]

(#29622) kissadam9


kissadam9
csendes tag

Helló!

Tavaly vettem egy TP-LINK TL-WR-1043ND V1.8-as routert egy 40-es DIGI-Net-hez, ami félig meddig "tökéletes", de pont arra nem jó, amire nekem szükségem lenne. Akármit kezdek vele, folyton eldobja a wifi kapcsolatokat, vagy ha az eredeti firmware-ról van szó, akkor az egész megfagy. Már próbáltam rajta DD-WRT-t, OpenWRT-ből egy rakatot, de egyik se vált be. Az egyik rosszabb, mint a másik. Most arra a döntésre jutottam, hogy vennék ismét egy routert, ami elbírja ezt az internetet (40Mbps le / 20MBps fel) wifin keresztül is sebességcsökkenés és mindenféle összeomlás nélkül. Debrecenben szeretnék venni maximum 10-14 ezer Ft környékén, (soha többet drága routert....). Tudnátok nekem ajánlani olyat ami nem fagy le, nem akad ki, nem romlik el, hanem csak simán használható és még a sebességet is hozza és a megadott kereten belül van, illetve boltban is lehet kapni Debrecenen belül? A TP-LINK termékeket természetesen szeretném elkerülni. Egyéb extrára az atomstabil Wifi-n kívül nincs szükségem, mivel arra ott van a mostani 1043ND.

Üdv,
Ádám

(#29623) Intruder2k5 válasza kissadam9 (#29622) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ASUS RT-N12 D1

Azt nem tudom, hogy Debrecenben hol kapsz, és hol nem, de webáruház mindenhonnan elérhető!

(#29624) proradeon válasza kissadam9 (#29622) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Amennyiben nem kívánsz a közeljövőben 80 Mbit-es csomagra váltani, akkor az alábbi modell ajánlott a számodra: Asus RT-N12 D1

A TP-Link-et pedig vidd vissza garanciába ha teheted. Nekem is van TL-WR1043ND v1.8-as példányom használatban, és a világon semmi gond nincs a WiFi-jével. (OpenWRT)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29625) kissadam9 válasza proradeon (#29624) üzenetére


kissadam9
csendes tag

Ketten is írtátok ezt a routert, de hírtelen csak ezt találtam: http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/ASUS-RT-N12E-wireless-router,103952,460164,733015.html?langId=-19

Ez rosszabb lenne?

(#29626) jediweb


jediweb
aktív tag

Most üzemeltem be magamnek egy TP-LINK WDR4900N routert, kimentem a házból tégla falak kivűl + 20cm szigetelés vagy több, a háztól 100m-re mint atom, tovább már nem mentem ...Igaz pár órája megy,
de TV , mobil minden megy róla ahogy kell semmi akadozás , fagyás , kopogjam le ...win8 kompatibilis , az is lehet a régi készülékek kivásnak az új technika alól, ez van .... Ja, 23e volt .......tavaly ezen idő tájt kb 40-50e volt

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#29627) Multibit válasza kissadam9 (#29625) üzenetére


Multibit
veterán

A D1 verzió erősebb: ASUS RT-N12 rev D1 vs. ASUS RT-N12E

(#29628) kissadam9 válasza jediweb (#29626) üzenetére


kissadam9
csendes tag

Nem megoldást kerestem a TP-LINK-es problémára, hanem, hogy milyen router-t ajánlotok. Nekem is erős a Wifi jel, de folyton szakad és ezért használthatatlan. Pár órát nálam is kibír, sőt volt, hogy hetekig ment de előbb utóbb beüt az agyf.sz és megkergül akármilyen firmware-rel, az eszközeim pedig egyáltalán nem régiek. Minden N szabványú, még a mobil is. Egyikkel jobb, mint a másikkal, de egyik se tökéletes. A kérdésem még annyi lenne, hogy amit írtak routert Asus RT-N12 D1 milyen hatótávval rendelkezne a mostanihoz viszonyítva? Egy kertes házhoz szerintetek elég?

[ Szerkesztve ]

(#29629) jediweb válasza kissadam9 (#29628) üzenetére


jediweb
aktív tag

Hát nem tom mintha írta volna valaki, hogy a hatótávolsága lehetne jobb is ...próbálj feljebb menni , ha van rá keret ...( pl azt kérnék karácsonyra - egy jobbat) ...

jediweb

(#29630) kissadam9 válasza jediweb (#29629) üzenetére


kissadam9
csendes tag

Hát nekem ez már 1 éve kellett volna, tehát a karácsony nem játszik. :C
Azért nem akarok többet rászánni, mert ez a f.s is 16 ezer Ft volt és ennyit bír... Azért köszi a válaszokat

(#29631) Intruder2k5 válasza kissadam9 (#29625) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az E verziót meg ne vedd, teljesen más chipset, köze nincs a D-hez, csak a doboza hasonló!

A WiFi hatótávolság nem az áron múlik!

[ Szerkesztve ]

(#29632) jediweb


jediweb
aktív tag

Kérdezném ezzel upgradelhetem? :
TL-WDR4900_V1_130424\wdr4900nv1_tether_en_3_14_7_up_boot(130424).bin

A most gyárinak számítót?
Firmware Version:
3.13.2 Build 121211 Rel.59170n

Hardware Version:
WDR4900 v1 00000000

Illetve ha lehet tegyem rá? Kell?

Köszönve ...

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#29633) kissadam9


kissadam9
csendes tag

Rákérdeztem másoknál és azt mondták, hogy az Asus routerek hajlamosak megdögleni 2 éven belül (tapasztalatból mondták). Ez mennyire igaz szerintetek? Megéri megvenni 7800Ft-ért az Asus RT-N12 D1-et vagy inkább nézzek drágábbat, de biztosabbat, pl.: D-Link vagy Linksys-t?

[ Szerkesztve ]

(#29634) akom válasza kissadam9 (#29633) üzenetére


akom
senior tag

WL-500gP v1 5éves
RT-N16 3éves
N66U fél éves
Mindegyik 7/24-be megy szinte a kezdetek óta. :U

(#29635) Multibit válasza kissadam9 (#29633) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem egyszer volt Asus routerem (WL500gP), tehát saját tapasztalatom nem sok van velük. De ezt így általánosságban kijelenteni - hajlamosak megdögleni 2 éven belül - meredek dolog! Vegyük tudomásul, hogy a mai konzumer készülékek nem az örökkévalóságnak készülnek. Arról nem is beszélve, hogy a fejlődés ütemét figyelembe véve akkor is ajánlatos a routert (is) cserélni időnként, ha nem megy tönkre. Amúgy Te kifejezetten olcsó routert keresel, tehát már csak ezért se várj prémium minőséget!

(#29636) kissadam9 válasza Multibit (#29635) üzenetére


kissadam9
csendes tag

Még meggondolom ezt az Asust, de közben találtam egy másikat: D-LINK DIR-657 Erről van valami véleményetek? A kereső nem sokat hozott ki.

(#29637) jediweb válasza kissadam9 (#29636) üzenetére


jediweb
aktív tag

Itt a szakértők TP-LINK , ASUS , NETGEAR ajánlással élnek ...

jediweb

(#29638) Multibit válasza kissadam9 (#29636) üzenetére


Multibit
veterán

Hidd el, ez sem tartósabb, mint az ajánlott Asus. Bármelyik routerről fogsz jót és rosszat olvasni egyaránt. Lehetnek egyedi hibák, lehetnek szériahibák és azt se felejtsük el, hogy az üzemeltetés körülményei is erősen befolyásolják egy router élettartamát. Olcsó és (valóban) tartós készüléket nem fogsz kapni. El kell döntened, hogy melyik a fontosabb szempont!

(#29639) Intruder2k5 válasza kissadam9 (#29636) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha neked az kell...

D-LINK van még ez a kávéfőzőszerű 636L, meg a LCD design-os 685! Ezekre volt már panasz elég sok, amit Te írsz azt nem ismerem, de ha megveszed majd számolj be róla nekünk is légyszíves! :)

[ Szerkesztve ]

(#29640) csixy válasza kissadam9 (#29633) üzenetére


csixy
addikt

Nekem a kedvencem a TP-link TL-WDR3600-asom.
Ezen kívül gyűjtöm a régebbi routereket . Az ócskapiacon szoktam őket venni. Már van egy fél furikkal.
Eddig szinte mind jól működött, leszámítva két döglött fritzboxot (az egyikből kioperált mini pci wifi kártya
tovább él egy ócska dell notiban), és még volt köztük egy beteg TP-link WR340GD és egy döglött Linksys WRT 54GC.

Szóval, ha ezt statisztikai mintavételnek tekintjük kis túlzással , akkor nem is olyan gyakran döglenek a routerek.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#29641) kissadam9 válasza Intruder2k5 (#29639) üzenetére


kissadam9
csendes tag

Mivel nincs róla vélemény, így nem merem megvenni, pedig így a leírás alapján jónak tűnik (bár az 1043nd is jónak tűnt és mégis...). Tehát ha megveszem az Asus-t akkor ennek nem lesz ilyen nyűgje, hogy most van wifi, most meg nincs wifi? Ha elkezdek wifin keresztül torrentezni, mondjuk úgy 30 GB-ot egyhuzamban leszedek 5MB/s konstans sebességgel akkor sem lesz baja? (A torrent kliensben a max kapcsolatok száma olyan 100 körül van beállítva és ezt az 1043nd viszi, de néha van ez a gebasz vele...)

(#29642) Intruder2k5 válasza kissadam9 (#29641) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem fogja bírni, de garanciát erre senki sem fog tudni adni neked! A problémák eleve ott gyökeredznek, hogy a torrent nem wifi-re való!

(#29643) csixy válasza kissadam9 (#29641) üzenetére


csixy
addikt

Jaaa ... és mindezt 32Mb RAM-on?
Barátom! Egy focipályán egyszerre összesen 22 játékos és három bíró szokott játszani . Nem egy huszárszázad ... meg a labancok ... s közben még a törökök is ! Hát persze hogy néha összeakadnak rajta a játékosok.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#29644) kissadam9 válasza Intruder2k5 (#29642) üzenetére


kissadam9
csendes tag

A jelenlegivel nem csak akkor van gond, amikor torrentezek, hanem bármi más közben is előjön. Volt már olyan, hogy este még ment, reggel mikor felkeltem meg már nem ment. Egyébként még egy utolsó kérdésem van. Ehhez mit szóltok? [link] Ezzel szoktak gondok lenni?

A mostani TP-LINK TL-WR1043ND V1.8-at lehet garanciáztatni szerintetek? Volt már rajta mindenféle firmware, most egy DD-WRT fut rajta, de az eredetit is vissza tudom tenni. Ha visszarakom az eredetit és nyomok rá egy 30/30/30 resetet, akkor az Auchan-ban szerintetek észreveszik, hogy volt rajta OpenWRT meg DD-WRT? Ha lehet garanciáztatni, akkor mi történik? Cserélik? És ha cserélik, akkor megint ilyen verziószámút küldenek, vagy már akkor egy újabbat, mondjuk 1.11-est adnak?

[ Szerkesztve ]

(#29645) Intruder2k5 válasza csixy (#29643) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És azt még nem is mondta, hogy közben legyen 1,322ms ping USA-ba! :)

(#29646) Intruder2k5 válasza kissadam9 (#29644) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha visszateszed az eredeti fw-t, és nyomsz neki akár egy sima reset-et is, akkor arról senki és sehol nem mondja már meg, hogy valaha volt rajta más szoftver! Ha mégis ilyet állítana valaki, az csak blöfföl, ne dőlj be neki! Nem volt, és kész!

[ Szerkesztve ]

(#29647) kissadam9 válasza csixy (#29643) üzenetére


kissadam9
csendes tag

De ha jól értem akkor most a ram lenne kevés a mostaniban? Most DD-WRT alatt ez látszik: Alul a tálcán az is látszik, hogy a qBittorrent állandó sebességgel tölt (már lassan 1 órája). Most így hirtelen elgondolkoztam azon, hogy az Asus-ban is ennyi ram van, akkor azzal is baj lenne? Totál összezavartatok :W
Azt hittem, hogy ez ilyen kifejezetten 1043ND probléma, mivel minden fórum tele van ezzel a hibával, de sehol sincs rá normális megoldás. Van akinek bejön az alternatív firmware, van akinek nem.

(#29648) csixy válasza Intruder2k5 (#29646) üzenetére


csixy
addikt

De ha jó, akkor miért cserélnék ki?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#29649) Intruder2k5 válasza csixy (#29648) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogy jó, vagy nem jó, azt nekem nem tisztem eldönteni itt, és nem is tudom látatlanban! Én csak arra válaszoltam, hogy ha visszateszi a gyári fw-t, és reset-eli a vasat, akkor nyom nélkül eltűnik az OpenWrt!

Különben meg, ha eldobálja a WiFi-t, akkor valami csak nem jó... Vagy szerinted ez így jó?

kissadam9, ebben teljesen igazad van, hogy a 1043-mas topik is tele van a WiFi problémákkal! És ezzel a gondoddal ma este sem voltál egyedüli errefelé!

http://itcafe.hu/tema/tomato_firmware/hsz_1422-1422.html

[ Szerkesztve ]

(#29650) kissadam9 válasza csixy (#29648) üzenetére


kissadam9
csendes tag

Az eredeti firmware torrent esetén pillanatok alatt, egyéb dolgok esetén órák kérdése és magába dől. Ilyenkor csak a kihúzom a konnektorból és visszadugom a konnektorba az egyetlen metódus ami vissza tudja hozni. OpenWRT és DD-WRT alatt a router kábelen keresztül még elérhető marad és hozzá is lehet férni, mintha mi sem történt volna.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.