Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29701) Dragon27 válasza Multibit (#29687) üzenetére


Dragon27
senior tag

azért én sok kicsi sokra megy :) RT-N66U szép,jó már csak fizetni kel :)

(#29702) Intruder2k5 válasza Dragon27 (#29701) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha ez most egy polis topik lenne, akkor mondhatnám, hogy ne légy már ilyen kicsinyes, így rezsicsökkentés után! :)

De most komolyan... Képes vagy ez alapján routert választani, hogy az egyik mondjuk 12 Watt-ot fogyaszt, még a másik 16 Watt-ot? Ez a 2, 3, vagy éppen 4 Watt fogja megmenteni a világot? Befoltozni az ózonlyukat? Vagy visszafagyassza a jégsapkát a sarkvidéken? :)

[ Szerkesztve ]

(#29703) vargalex válasza Gubek-Einste (#29693) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Szerintem ezt az összes újabb TP-Link firmware tudja. Legalábbis az emulator szerint.

Alex

(#29704) DougButabi


DougButabi
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Linksys wrt54gl routerről netezek wifin, MAX 5 Mbit-el. A router KB 10 méterre van tőlem, de kábeles összeköttetés nem megoldható, a rendszer évek óta tökéletes.
Most szeretnék beüzemelni nálam is egy routert, hogy egy NAS-T, és két médialejátszót össze tudjak kötni, és természetesen a NAS-al torrenteznék.
TPLINK WR743ND-T szereztem kipróbálásra.
Azt hallottam ha acces point-ként használom a routert, nem lesz valami stabil, megbíztható a rendszerem.
A kérdésem az, be lehet e állítani, hogy rácsatlakozzon kliensként wifivel a másik routerre, de a netet csak kábelen ossza tovább.
Jól a gondolat, vagy hülyeség?

(#29705) Gubek-Einste válasza DougButabi (#29704) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi-n a torrent-ezés nem jó ötlet mivel könnyen megfektetni a router-t, főleg, hogy ha ez egy régi G-s.
Ugyan olyan megbízható minden eszköz AP módban is mint router-ként.
Amit te szeretnél az a kliens módú működés amit a TP-Link 743ND gyári firmware is tud.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29706) Gubek-Einste válasza vargalex (#29703) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ilyen gyári firmware-s korlátozások elég alapszintűek (kevés beállítás lehetőség, korlátozott használhatóság) és könnyű is megkerülni őket. Sokkal könnyebb venni egy 3rd party firmware kompatibilis eszközt és feltenni rá egy másik firmware-t és azon beállítani amit szeretne mint szenvedni a gyárival ameddig rá nem jön, hogy nem jön össze amit szeretne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29707) Misua


Misua
senior tag

Üdv!

Tp-Linkből 3600 és 4300 között van e valami nagyobb külömbség internet sebességben?

Nem rég lett 120-s net...TP-Link 941-s nagyából megfelel...persze nem tud wifin 70-nél többet produkálni, de ha cserélem, akkor már legyen olyan router ha példáúl 2 év mulva lesz 240-480-s net, akkor ne keljen egyből lecserélni a routert :U

(#29708) DougButabi válasza Gubek-Einste (#29705) üzenetére


DougButabi
tag

Igen közben én is rátaláltam Client Bridge a neve.

Amúgy eddig is wifin torrenteltem, csak egy laptoppal, persze nem önszántamból, ez van csak. És a max 8 Mbit/s sem egy eget rengető, szóval tudja. Soha nem volt semmi gond.

Azért köszönöm, remélem sikerül összelőnöm, ha elakadok, jelentkezek.

(#29709) Gubek-Einste válasza DougButabi (#29708) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem a sebesség jelenti a gondot, hanem a sok szál ami nagyon megterheli a router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29710) Gubek-Einste válasza Misua (#29707) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nat-olás képességben nincsen lényegi, mind a kettő hardveres NAT-ra képes gyári firmware-rel így mind a kettő jó lesz még 700-800 Mbps-ig, 3rd party firmware alatt nincsen hardveres NAT így ott be kell érni 300-400 Mbps-kel.
A fő különbség a kettő között, hogy a 4300 G GHz-en 450-es, a 3600 pedig 300-as.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29711) LurkerSheik válasza proradeon (#29698) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Rendben, köszönöm! :)
:R

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#29712) Misua válasza Gubek-Einste (#29710) üzenetére


Misua
senior tag

Azt megtudnád mondani hogy mi a képlet az elméleti és gyakorlati sebesség között, pl TP-link 941-s 300 Mbps-s, de gyakorlati sebesség kb 70 Mbps...vagy mégis lehetne 300 Mbps?

(#29713) starman007


starman007
újonc

Sziasztok!

Gigabites, n-es routert keresek, lehetőleg DD-WRT támogatással.
USB, nyomtató, torrent támogatás nem érdekel.
Kb. 15-20 ezer.
Nem sokára tervezek telenor hypernet előfizetést is (nem tudom ez számít-e?).
Van most valamilyen általánosan elfogadott típus?

Köszönöm a válaszokat!

(#29714) Gubek-Einste válasza Misua (#29712) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen képlet mert a gyakorlati sebesség erősen függ a környezeti viszonyoktól ami mindenhol más és más. Egy 300-as link sebesség mellett 70-100 Mbps érhető el nagyjából reálisan 2,4 GHz-en megfelelő körülménnyel között, ha optimálisabb a környezet akkor akkor ez lehet kicsit több is. 5 GHz-n valamivel többet lehet de ott sem szabad csodát várni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29715) Gubek-Einste válasza starman007 (#29713) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

DD-WRT helyett inkább OpenWRT és Tomato ajánlott.

Ajánlott típusok gigabites kategóriában 15-20k-ért: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2. Minden van USB port és 3rd party firmware-rel megoldható a nyomató/torrent használata.
3rd party fimware mellett minddel megoldható a mobilnet megosztás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29716) jediweb


jediweb
aktív tag

Kérném szépen arra a választ miért nincsenek ajánlva (TP-LINK-et vettem) a D-LINK ,LINKSYS routerek?

jediweb

(#29717) Gubek-Einste válasza jediweb (#29716) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mert nincsenek jelenleg olyan típusaik amelyek ajánlottak lennének.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29718) Intruder2k5 válasza jediweb (#29716) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

D-LINK DIR-825 még mindig az ajánlottak közt van, 6xx szériára elég sok a panasz, többen szenvedtek ilyen modellekkel!

Linksys régebben ajánlott volt, E900, WRT320N, E2000, E3000, E3200, E4200 v1, stb..., de mostanában egyre kevésbé kapni már ezeket, ezen kívül a belső antennák miatt kicsit félve ajánlja az ember, főleg ha a kérésben prioritás a WiFi! Az újabb EA szériás modellek kisebb darabjai elég gyenguszok, a tesztek szerint nagyon alacsony kapcsolatszámot bírnak, továbbá volt több WiFi panasz velük kapcsolatban! A nagyobb EA modellek brutálisan drágák, ugyanolyan vagy jobb kiépítésű ASUS-ok lényegesen olcsóbbak, és még egy nagyon nagyon fontos ellenérv, hogy még 3rd party fw támogatás sincs rájuk, az áruk viszont sokszor 40-50k HUF!

[ Szerkesztve ]

(#29719) kissadam9 válasza Multibit (#29655) üzenetére


kissadam9
csendes tag

Azért nem használok kábelt, mert nem akarok vele szenvedni. Nekem wifi kell és kész, a kábel csak zavarna. Azért vettem ilyen routert, hogy ne kelljen kábelezni, mert így sokkal egyszerűbb minden. Oda viszem a gépet ahova akarom, nem kell a kábelt ide oda tekerni, hogy ne legyen útban, stb..., stb...

(#29720) Multibit válasza kissadam9 (#29719) üzenetére


Multibit
veterán

Megértem. Én is wifi-n torrentezek, de az én routerem stabilan állja a sarat.
Mondjuk nálam ez csak átmeneti megoldás, addig amíg át nem állok NAS-ra. Azután elfelejtem a számítógépet és a wifi-t torrent tekintetében.

(#29721) starman007 válasza Gubek-Einste (#29715) üzenetére


starman007
újonc

:R

(#29722) artru60


artru60
csendes tag

Sziasztok!

Van egy wrt54gl routerem, UPC 30-as kábelnet, a nappaliban gyenge a jel ( a mobilok nem is látják, laptopok is csak 1 vonalat), mert vastagok a falak gondoltam egy másik rotuert beszereznék és wifin összekötném őket

Milyen routert ajánlotok erre az alsó árszegmensben?

(#29723) buca84


buca84
őstag

Szerintetek melyiket válasszam?
Asus N66U vagy Mikrotik RB2011UAS-2HND-IN?

[ Szerkesztve ]

(#29724) artru60 válasza artru60 (#29722) üzenetére


artru60
csendes tag

Esetleg van valami jelerősítő ?

(#29725) DeFranco válasza kissadam9 (#29719) üzenetére


DeFranco
nagyúr

941ND-n semmi gondom a torrentezéssel, egy belkin G-s wifi stickkel van párban...

(#29726) Multibit válasza buca84 (#29723) üzenetére


Multibit
veterán

Bármelyikkel jól jársz.

Asus+
- könnyebb kezelni
- tudja az 5 GHz-et a wifi-je

Mikrotik+
- rengeteg beállítási lehetőség
- 1 W-os a rádiója

(#29727) Intruder2k5 válasza Multibit (#29726) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért az utolsó opcióhoz tegyük hozzá, hogy ha ezt igazán ki is szeretné használni, akkor ahhoz nem árt egy 1W-os kliens sem! :)

(#29728) Multibit válasza Intruder2k5 (#29727) üzenetére


Multibit
veterán

Akinek ilyen gondjai vannak a környezetnek köszönhetően, az be tud szerezni megfelelő wifi receiver(eke)t, ha akar. Ha nem vesz egy nagy wifi-teljesítményű routert, akkor vesz több kis teljesítményűt. Így is úgy is költeni kell valamire.

(#29729) Gubek-Einste válasza artru60 (#29722) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen router cserét ajánlanék, ehhez a nethez elég egy TP-Link 841ND v8 vagy Asus N12 D1.
Jó lenne ismerni a környezetet pontosabban, inSSIDer kép sem ártana.
Ha így is gyenge a vétel akkor használható a jelenlegi eszköz is kábeles kapcsolttal AP/Switch módba vagy venni egy külső antennás repeater-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29730) buca84 válasza Multibit (#29726) üzenetére


buca84
őstag

Még akkor is, ha a mikrotik használt, és a pigtailek cserélve lettek rajta?

(#29731) artru60 válasza Gubek-Einste (#29729) üzenetére


artru60
csendes tag

Köszi
Meg is rendeltem, de nem tudom, h 8-as verzió az nincs benne a leírásban. Vidéken lakunk, szomszédoknál nincs wifi, így nincs zaj. A wrt-t azért megtartanám AP-nek még jó lehet.

(#29732) Intruder2k5 válasza buca84 (#29730) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én az RT-N66U-ra szavazok!

(#29733) buca84 válasza Intruder2k5 (#29732) üzenetére


buca84
őstag

Az N66U is használt lenne. Igaz megbízható az eladó.

Szerk.: Elvileg van. Ha az ASUS-ra gondolsz.

[ Szerkesztve ]

(#29734) Intruder2k5 válasza buca84 (#29733) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van rá papíros garancia? Mármint magyarországi, nem Malaysiába szóló...

Akkor nincsen probléma! Természetesen az ára is annak megfelelő legyen, hogy használt termék! Mert hát láttam itt az aprón is egyet-kettőt, 35-ért feltéve... Erre mit lehet mondani? Újonnan az üzletben is annyi!

[ Szerkesztve ]

(#29735) Multibit válasza buca84 (#29730) üzenetére


Multibit
veterán

Neked kell tudnod, hogy kihasználnád-e a Mikrotik tudását. Neked kell tudnod, hogy nem hátrány-e számodra az, hogy csak 2.4 GHz-es a wifi-je. A fórumot olvasgatva az Asus is erős és stabil, akárcsak a riválisa. Ha csak ebből a két típusból válaszhatnék, én az Asus mellett voksolnék, mert nekem fontos az 5 GHz-es wifi. Mondom ezt úgy, hogy itthon Mikrotiket használok, igaz más típust - az enyém 5 GHz-en is ketyeg. Bevallom, én elfogult vagyok a Mikrotik márkát illetően, tehát tőlem ne várj objektív véleményt :)

(#29736) buca84 válasza Multibit (#29735) üzenetére


buca84
őstag

Melyiket használod?

(#29737) Multibit válasza buca84 (#29736) üzenetére


Multibit
veterán

RB433AH

(#29738) andrisms


andrisms
aktív tag

Sziasztok!
Beszámolnék a TP-Link TL-WDR4300-amról, hátha segít kicsit a döntésben valakinek.
Kb. egy hete használom, így kialakultak az első benyomások. Általános felhasználó vagyok, semmi módosítás, összeszereltem, telepítettem és mehet a menet. 2 laptoppal és egy telefonnal használom.

Előtte egy TP-Link 941ND volt, azt váltotta. Jelerősség ugyanaz, kicsit talán a 4300 gyengébb is. Azt hittem kicsit erősebb lesz, 1m kellett volna a boldogsághoz(a nappaliban a ház másik felén már pont nincs net), de véleményem szerint térerőben nagyon kicsivel még a 941 alatt van...

5Ghz szinte csak egy légtérben használható, szóval emiatt nem érdemes új routert venni, bár ez általános tapasztalat minden 5GHZ-esnél..

Kábelen erősebb, de ott sem számottevően, max 1-2 megát nyersz vele. 80as Digi netem van, emiatt egy 941-et nem érdemes lecserélni, ha kábelen használnád, max a router kímélése végett.
80mega felett viszont nagyon is érdemes, szóval elsősorban azoknak ajánlanám, akik 80mega felett élnek :) .
Azoknak persze ár-értékben egész jó döntés, bár lehet a 3600 még jobb..

Na ezek az első tapasztalatok, szerintem semmi extra, de gondoltam megosztom Veletek, hátha ér valamit.
:R

Ja igen, beszéltünk már erről: Ha a routerből viszek UTP kábelen egy másik routerbe jelet,, alhálózatot létrehozva, úgy Digis nettel fog menni 2 routerrel? Mert azt mondtátok hogy 2 routerrel, digis modemre kötve nem megy, viszont alhálózattal működhet? Vesztek valamit a sebességből, lesz valami hátrányom belőle?

[ Szerkesztve ]

(#29739) Multibit válasza andrisms (#29738) üzenetére


Multibit
veterán

5Ghz szinte csak egy légtérben használható, szóval emiatt nem érdemes új routert venni, bár ez általános tapasztalat minden 5GHZ-esnél..
Még jó, hogy az én routerem nem tud erről :D
Vigyázz az általánosítással! Router- és környezetfüggő a dolog.

(#29740) Misua válasza andrisms (#29738) üzenetére


Misua
senior tag

Na nekem is pont 941-m van és pont 4300-n gondolkodok (120 Mbps net mellett)
Viszont a jelerősség az fontos...te amugy mely típusu házban laksz? És hány várfalon túl mar nincs jel? :DDD

(#29741) proradeon válasza andrisms (#29738) üzenetére


proradeon
őstag

"a nappaliban a ház másik felén már pont nincs net"

Ezért szoktam javasolni mindig, hogy ha lehetséges, akkor valahol a ház közepén legyen elhelyezve a router. Nyilván az az optimális, és nem az, hogy a ház egyik sarkában, mert akkor az átellenes sarokban nem csoda, ha nem lesz jel. :P

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29742) andrisms válasza proradeon (#29741) üzenetére


andrisms
aktív tag

Sajnos kivitelezhetetlen középre tenni, bár tényleg az lenne a legjobb megoldás.
Szerk: 941hez képest viszonyítottam, ott ha gyenge is volt, de volt jel

(#29740) Misua: Kétszintes családi ház, kb 12*12m-es alapterülettel, baromi vastag födémmel, a falakból sem spórolták ki az anyagot, mindenhol 38-as főfal, válaszfal semmi.. A router a ház emeletén az egyik végében van, a nappali pedig a földszinten a másik sarokban... A 941-nél még épp hogy volt jel, a 4300-nál pedig már nincs. Ez kicsit fura volt elsőre, azt hittem a 4300 picivel erősebb lesz, de így jártam :) .

(#29739) Multibit: Jó, ez tényleg általánosítás volt, bocsánat. Akkor Nálam ilyen a helyzet :)

[ Szerkesztve ]

(#29743) proradeon válasza andrisms (#29742) üzenetére


proradeon
őstag

Kész csoda, hogy a TL-WR941ND-nek volt jele a nappaliban. A WiFi fő ellensége a fal, de amikor ez kombinálva van emeletekkel, ráadásul a lefedendő terület pont az átellenes sarokban van... hát az durva. :DDD

Nyilván az lenne erre a legoptimálisabb megoldás, hogy UTP-t vezetsz a nappaliba, a TL-WR941ND-n kikapcsolod a DHCP szervert, és az említett UTP-vel összekötöd a két router 1-1 LAN port-ját. Így lesz két külön WiFi hálózatod, de azonos alhálózaton.
De mivel a TL-WDR3600 ház közepére elhelyezése is kivitelezhetetlen, így gondolom ez is. :F Így max. annyit tehetsz, hogy a TL-WDR3600 mellé helyezed el a TL-WR941ND-t, úgy beállítva+összekötve ahogy fentebb említettem, és a TL-WR941ND WiFi csatornáját úgy állítod be, hogy ne ütközzön a TL-WDR3600 csatornáival. (Hogy ne zavarják egymást.) És gondolom így lesz 1-es jel a nappaliban a TL-WR941ND által, ahogy említetted. Jobb ötletem sajnos nincs. :F

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29744) Misua válasza andrisms (#29742) üzenetére


Misua
senior tag

Na, nálam a panelben hasít a 941-s...így nem lesz gond 4300-l sem.

Viszont neked még jó ötletnek jönne a 4300-n gyári antennák cseréje...

(#29745) andrisms válasza proradeon (#29743) üzenetére


andrisms
aktív tag

A levezetés a földszintre nem kivitelezhetetlen, mivel UTP-n be van hálózva a ház. Egyszerűen a 4300at nem tudom átvinni, mert itt a legfontosabb, itt kellene.
Akkor megy az alhálózat, holnap meg is csinálom. Hátrányom nem lesz belőle, ugye?

(#29746) proradeon válasza andrisms (#29745) üzenetére


proradeon
őstag

Semmi hátrányod nem lesz belőle. :N A TL-WDR4300 fogja osztani az IP-ket, és a TL-WR941ND WiFi-jén keresztül ~ ugyanannyi sávszélességet fogsz tudni elérni, mint amennyit akkor értél el vele - a router közelében - mikor még ő osztotta a netet.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29747) andrisms válasza proradeon (#29746) üzenetére


andrisms
aktív tag

Szuper, köszönöm a választ!
:R

(#29748) netreg


netreg
tag

Hali,
3G internet WiFi megosztasara keresek megoldast. Az L alaku epulet szaranak tetejen levo ablakban (kivul) van kivalo vetel, a laptoppal WiFin lakason belul, az L toresenel szeretnenek internetezni, Tehat a 3G internetet kellene megosztani WiFin. Mi a legegyszerubb megoldas?

Valami olyanra gondoltam, amibe kozvetlen bele lehet tenni a SIM kartyat (ne kelljen az USB modemek kompatibilitasi problemaival kuzdeni) es van esetleg kulso antennaja is, hogy az eszkozt magat ne kelljen kitenni az ablakon kivulre. Persze nem biztos, hogy van ilyen router. Ethernet port nem lenyeges ill. eleg ha van 1, amin lehet konfigolni, nem kell 3-4. 1 laptop van csak, esetleg okostelefon is lesz, de az WiFin megy.

Otlet?

Koszi!

[ Szerkesztve ]

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#29749) harkhon


harkhon
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, két hát közé kéne router a net megosztásához, csak nem tudom, hogy milyent vegyek, tudna valaki segíteni, maximum 50 a távolság.

Köszönöm!

P3dr0

Egészség legyen és térerő!

(#29750) BrownB válasza netreg (#29748) üzenetére


BrownB
tag

Jó amire gondoltál, de költséges megvalósítani. :((

Kellene pl. egy Mikrotik RouterBoard mini PCI slottal, hozzá ház és táp. Egy 3G-s miniPC kártya (pl. Sierra) és egy antenna. Valamint egy WiFi AP vagy ha 2-3 mini PCI slottal rendelkező modellt választasz, akkor egy mini PCI WIFi kártya is megteszi.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.