Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29251) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Sziasztok!
Úgy néz ki meghalt a WL-500gP és szeretnék helyére egy komolyabbat, ami szintén atomstabil. Sose hagyott cserben a kis 500gP, de tegnap óta összevissza villog szegény. Az új routernél tehát stabilitás és gyorsaság a szempont, 3 vezetékes, és kb 4 wifi eszköz lesz. Viszonylag sokat másolgatok hálózaton, így örülnék, ha nem 12MB-tal történne mint eddig (jó lenne egy táblázat ahol másolási sebességeket lehetne nézni). Összeget nem írok, de azért 40et nem szeretnék kiadni csupán egy routerért. Köszi a tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#29252) proradeon válasza dlaccc (#29251) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az általad leírtakra tökéletesen megfelel egy TP-Link TL-WDR3600 router. Másolási sebesség táblázatra nincs szükség. Minden nevesebb gigabites router tudja is teljesíteni, ami egy gigabites port-tól elvárható. (Elméletileg 128 MB/s, gyakorlatilag ~107 MB/s.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29253) Intruder2k5 válasza dlaccc (#29251) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Minden bizonnyal táphibás lett a Tied is!

(negyedik hsz)

(#29254) dlaccc válasza proradeon (#29252) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Szia!
Két kábelen rákötött sz.gép Samba! megosztáson tényleg tudna ~100MegaBájt/s másolni egymás közt? Kicsit soknak tűnik. Köszi, nagyon jól néz ki és nem is olyan drága!
Intruder2k5 Köszönöm a segítséget, akkor a javítását is megkísérlem, néha szoktam forrasztgatni :R

(#29255) proradeon válasza dlaccc (#29254) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Persze, tudna. Ez biztos, hogy nem az új gigabites router-en fog múlni. A két gép között 1000 Mbit/s-os kapcsolatot tud biztosítani, ami a valóságban ~900 Mbit/s-ot jelent. (Persze mindehhez mindkét gépnek legalább CAT5e besorolású UTP kábellel kell a router-hez csatlakoznia.)
900 Mbit az meg ugyebár 112,5 MByte/s.

Inkább lesz szűk keresztmetszet a két gépben található HDD, amiről / amire másolsz. :)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29256) dlaccc válasza proradeon (#29255) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Jó tudni hogy sima CAT5 kábel nem tud gigabitet, most nézem csak hogy CAT5 kábeleim vannak.. de h...e vagyok :W

(#29257) tomy0628


tomy0628
aktív tag

Sziasztok!

Lehet hogy nem pont ide passzol ,de lenne 1 kérdésem illetve problémám.
Van egy D-link routerem, amit a szolgáltatotól kaptam. Az internetem max 3,6mb/s ha kábellel kötöm össze(ez az ideális) a géppel, viszont ha egy tp link usb stick jelvevővel akkor csak 2,6...
Ez miért lehet? Valahogy el tudom érni hogy wifin keresztül is 3,6mb/s legyen a sebesség?

[ Szerkesztve ]

(#29258) proradeon válasza tomy0628 (#29257) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Ez inkább illik a Wlan, wifi, vezeték nélküli hálózat vagy a Router gondok topicba.
Fejtsd ki valamelyikben, hogy pontosan milyen router-ről van szó, milyen stick-ről (típust is!), ill. hogy hány fal vagy egyéb akadály van a két eszköz között.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29259) onyy


onyy
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném kiváltani régi routeremet, mert gyakrabban lefagy a kelleténél, és szükségem lenne arra, hogy USB-s mobilnetet is rá tudjak dugni a routerre.
Sajnos gyakrabban fordul elő a kelleténél, hogy elmegy a net és csak másnap működik...

Mobilnetem még nincs, olyan eszköz kéne, ami mind3 szolgáltató eszközeivel működik mindenféle rom-csere nélkül (ha mostazonnal választani kéne, akkor a vodafone lenne az esélyes).

Jó lenne, ha mindez (egy előzetes beállítás után, mert gondolom a pin-kódot meg ilyesmit be kell állítani) "automatikusan" működne - WAN kihúz, USBmodem bedug és van net :) - ha épp nem én lennék itthon és működtetni kell, akkor a technológiailag hátrányosabbak is tudják alkalmazni a varázslatot.

Mit tudtok ajánlani?
max 20.000 Ft körül tudnék rászánni a routerre (ha olcsóbban kijön, annál jobb), minél több gari van, annál elégedettebbek lesznek itthon is.

Előre is köszönöm a segítséget

szerk: WIFI-s eszközről van szó, N-es nem feltétel

[ Szerkesztve ]

(#29260) Gubek-Einste válasza onyy (#29259) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-s eszköz esetén ellenőrizni kell a kompatibilitási listát, előre tudni kell, hogy milyen modem lesz.
20k-ből már gigabites router-t is lehet venni de ezekre 3rd party firmware kell, ajánlottak: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2.
Az automatikus váltás 3rd party firmware alatt biztosan működik, gyárinál nem tudom.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29261) Cheesus


Cheesus
senior tag

Üdvözletem!

Mivel egy XBox 360 és egy Samsung tablet is az irányításom alá került, nem úszom meg router vásárlást.
Egyáltalán nem értek ehhez, és sokkal az összefoglaló elolvasása után se lettem okosabb.
Az lenne a kérdésem, hogy ez a router megfelel-e az alábbi feltételeknek:
-viszonylag nagy sugarú körben el lehet vele érni a wi-fit (1 falnyi távolság mindenképp lenen az xbox miatt)
-a pinget nem zavarja be(mivel főképp multis fps-ekkel játszok)
-az se lenne hátrány, ha megfelelően működne a távoli elérés (tehát ha én egyetemen vagyok, akkor el tudom érni a bekapcsolt gépen a dolgaimat)
Jelenleg egy 25mb-os netem van, ha ez még számít.
Ha tudtok ennél jobbat, természetesen örömmel fogadom. Max árat nem írok, mert ha esetleg egy drágábbat ajánlotok, de az esetleg évekig kitartana, akkor szívesen áldoznék rá,annak fényében is, hogy esetleg nagyobb internetem lesz (de biztos nem a közeljövőben) :R

Tisztelettel: Cheesus

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/csehla

(#29262) proradeon válasza Cheesus (#29261) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Amennyiben nem tervezel a közeljövőben váltani 80 Mbit-nél nagyobb le ill. feltöltési sebességű internet csomagra váltani, valamint helyi kábeles hálózaton nincs gigabites kapcsolat igényed (azaz elég a 100 Mbit-es kapcsolat is, nincs szükséged 1000 Mbit-es kapcsolatra) akkor az alábbi modell az ajánlott: TP-Link TL-WR841N

Ha az elkövetkezendő években sem váltasz 80 Mbit-nél nagyobb sebességű internetre, valamint nem merül fel benned a gigabites hálózat igénye, akkor mondhatjuk, hogy "évekig kitart". :P

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29263) Hulot


Hulot
tag

Ezek közül melyik a leginkább javasolt router (tudás, moddolhatóság)?
-Mercury 4530r
-TPLink TL-WDR4310
-ASUS RT-N56U
-Tenda W1800R

(#29264) proradeon válasza Hulot (#29263) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Mercury-val én semmiképp nem foglalkoznék!
A többivel lehet érdemben foglalkozni, nagyjából azonos tulajdonságokkal rendelkeznek.
A TP-Link-re többféle 3rd party firmware van (DD-WRT, OpenWRT), az Asus modellre tudomásom szerint csak egy fajta 3rd party firmware van, de azt "nagy megelégedéssel" használják az RT-N56U tulajok.
A Tenda router-rel pedig jelenleg nem sok tapasztalat van, de a hardvere tomato kompatibilis, ami elég nagy pozitívum, valamint az árához képest komoly hardverrel rendelkezik. Én ezt választanám jelenleg a három közül. :B (Főleg azért, mert érdekel valójában mit tud.)
Részemről ez után következik sorban a TP-Link modell, végül pedig az Asus.

Megj.: A TP-Link TL-WDR4310 Magyarországon kapható verziója a TP-Link TL-WDR4300.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29265) Intruder2k5 válasza Hulot (#29263) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tegnap írtam is fentebb a Tenda-ról, hogy szinte teljesen megegyezik hardveresen az ASUS RT-AC66U-val!

(#29266) Cheesus válasza proradeon (#29262) üzenetére


Cheesus
senior tag

Köszönöm a választ! :)

https://www.twitch.tv/csehla

(#29267) HeavyToys válasza Intruder2k5 (#29235) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Egyébként szerinted milyen minőség lehet? Mármint értem ezt arra, ha ugyan arra az alapra épül mint az AC-66U, akkor még el tudják nagyon baltázni? Korábban a Tenda nagyon nem ajánlott volt itt, Broadcom chip ide-vagy oda.

(#29268) Intruder2k5 válasza HeavyToys (#29267) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hiába volt eddig is BroadCom alapú a Tenda néhány eszköze, ha a szoftvere sz@rt sem ért, és nem volt 3rd party fw támogatása! De mint az sejthető is, a kezemben még nem volt ilyen router, szóval tapasztalataim nincsenek vele, de szerintem nem lesz rossz, én bízom benne!

(#29269) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Nem igazán kapok választ erre a kérdésemre a másik topic-ban.Lehet hogy itt valaki kirázza a kisújjából.
Ha igen, akkor legyen szives egy választ dobni!

(#29182) Claude Leon kolléga javaslatára tettem fel a kérdést a másik topic-ban, mert nem volt biztos ö sem benne.

(#29270) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#29235) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy kis érdekesség... ASUS RT-AC66U vs. Tenda W1800R! :)

[ Szerkesztve ]

(#29271) z123456789


z123456789
addikt

Na, hát az open WRT kérdésemre nem kaptam választ, szóval eldöntöttem hogy jó lesz nekem.
Most már csak olyan routert kell választanom ami kezeli.
Viszont - nem trollkodni akarok - de ajánlott belépö wifi-s router nincs feketében?Csak mert nem kis munkám és pénzem van abban hogy minden eszközöm fekete a PC, és a TV körül, nagyon nem akarok oda betenni egy fehér routert.Látom hogy van 30 000 körül fekete, de nekem nincs szükségem a felsö, csak a belépö wifi-s kategóriára.Azért minden pénzt nem ér meg az hogy egy router fekete legyen, de ha van rá mód...a mostani is az, viszont azt szeretném lecserélni.Bár az nem egy ajánlot típus.El is dughatom valahova, hogy ne látszódjon, de mondjuk egy restart-nál, vagy led ellenörzésnél nem akarok asztal alá mászni,
Szóval ha valaki tud ilyenröl, megköszönném, ha megosztaná velem.

Köszönöm!

(#29272) Kobor válasza z123456789 (#29271) üzenetére


Kobor
aktív tag

itt a megoldás.
reggel van nem tudom kihagyni :D

[ Szerkesztve ]

(#29273) z123456789 válasza Kobor (#29272) üzenetére


z123456789
addikt

Annyira tudtam hogy valakitöl megkapom. :D :D

(#29274) Gubek-Einste válasza z123456789 (#29271) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amiről tudom, hogy fekete: Asus N12 D1, TP-Link 3600/4300.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29275) z123456789 válasza Gubek-Einste (#29274) üzenetére


z123456789
addikt

Köszönöm szépen.Ezek ajánlott típusok feltételezem.
Gondolom ezeken módosítható a firmware is olyanra ami szélesebb felhasználhatóságot nyújt nem?

(#29276) Intruder2k5 válasza z123456789 (#29271) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

OpenWrt-t kérdésed első részére a válasz igen, megoldható, viszont azt, hogy Te meg tudod-e csinálni, neked kell tudni! :)

Például, vendég WiFi hálózat beállítása OpenWrt-ben!
http://wiki.openwrt.org/doc/recipes/guest-wlan-webinterface

Ugyanez parancssoros verzióban!
http://wiki.openwrt.org/doc/recipes/guest-wlan

(#29277) z123456789 válasza Intruder2k5 (#29276) üzenetére


z123456789
addikt

A parancssoros nem hiszem hogy menne, de az animált menürendszert használva szerintem nem lenne gond.

Akkor már csak a routert kell kiválasztanom:
-TP-Link 741ND
-TP-Link WR842
-Asus N12 D1
-TP-Link 3600
-TP-Link 4300

Ezek közül bátran?Vagy van ami esetleg favorit ezek közül itt a topicban?

(#29278) Intruder2k5 válasza z123456789 (#29277) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Favorit? Kinek mi... Én például nem szeretem a TP-LINK-et, inkább a BroadCom alapú ASUS-okat ajánlom, van aki meg fűnek fának csak TP-LINK-et kínál!

De van ám még egy fontos kérdés ami eddig kimaradt, vagy csak én siklottam el felette! Milyen neted van?

(#29279) z123456789 válasza Intruder2k5 (#29278) üzenetére


z123456789
addikt

Kábel 10/1 :F
Milyen hátrányom lehet ebböl?

(#29280) Intruder2k5 válasza z123456789 (#29279) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semmilyen! Nem az esetleges hátrányod miatt kérdeztem, hanem mert ha mondjuk 60-80Mbps, vagy ettől gyorsabb, akkor már inkább ajánlott, vagy esetleg elengedhetetlen a Gbit-es router hozzá, hogy bírja is a sebességet!

10/1-es nethez, illetőleg ettől némileg gyorsabb, mondjuk 60-ig bezárólag egész biztosan elegendő az ASUS RT-N12 D1, vagy esetleg a testvére, az ASUS RT-N10U B, melyekről biztosan tudjuk, hogy feketék, sőt utóbbinak van egy USB portja is, így akár futhat rajta egy saját FTP vagy WEB szervered is, amit bármikor bárhonnan elérhetsz, ha akad erre a célra egy fölös HDD, vagy PenDrive otthon! Ha pedig nagyobbra vágysz, Gbit-es porttal, akkor a többiek által ajánlott TP-LINK modellek következnek, vagy esetleg ASUS-ból a következő fekete, az RT-N15U!

(#29281) z123456789 válasza Intruder2k5 (#29280) üzenetére


z123456789
addikt

Több mint kimerítö a válaszod! :)
Köszönöm mindenkinek! :R

(#29282) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Sziasztok!
Adott egy D-Link di524wifi router.
Otthon, beton téglahàzban használva rendszeresen szakad a netkapcsolat, de elvileg jelerősség megvan2-3 pálcika :)
Érdemes lenne lecserélnem egy korszerűbbre,
vagy vegyek egy nagyobb dB antennát inkább?
Esetleg szoftverfrissítés, beállítás
probléma?
Uj routerre 5-6 ezer lenne a keret.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#29283) paulo92


paulo92
tag

Sziasztok!
Melyiket ajánlanátok a következő három router közül, esetleg van más márkának is hasonló tudású készüléke, amit érdemes lenne megfontolni?
D-link:
DIR-826L
DIR-845L
Tp-link
TL-WDR4300

Árban 20K körül gondolkodok.
(Egy tp-link 3600-ast cserélne le, mely meg sem mukkan:( 2 hónapja elkezdte dobálni a netet, tegnap előtt még telneten be lehetett lépni, ma már azt sem :( )

Felhasználási terület: videók, zenék streamelése, fájlok másolása laptop wifiről asztali pc-re (wan-on csatlakoztatva), netezés táblagépen, jövőben tervezek egy nas-t is vásárolni mellé. A jelenlegi net 30 megás, ha a faluba hozzák a gyorsabbat (bár ezt egy darabig nem fog megtörténni...) akkor biztosan váltok nagyobbra. Az előző 4 évben végig tp-linket használtam, de megrendült a bizalmam bennük, mivel gariidő után nemsokkal mindkettő tönkrement.
Fontos lenne még, hogy nagy területet tudjon lefedni, s a jel átvigyen egy vasbeton falat (35cm) egy családi ház két emelete között :)
Válaszotok előre is köszönöm!
Zoli

[ Szerkesztve ]

(#29284) kali válasza LurkerSheik (#29282) üzenetére


kali
legenda

szia,

próbáld ki a wifi szórást más/miden csatornán, esetleg firmware frissítés, ha nem az utolsó van rajta, de ha ezek nem segítenek, akkor kár költeni adott típusra, már a maga idejében sem volt annyira jó.
5 - 6 e ft környékén egy tl-wr841nd (v8 vagy újabb) megfelelő lehet.

(#29285) proradeon válasza paulo92 (#29283) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az adott célokra én a TP-Link TL-WDR4300-ast ajánlanám a három router közül. D-Link-ek közül egyiket se ajánlanám, főleg a belső antennák miatt. Abból a márkából inkább a D-Link DIR-825 az ajánlott, de az már 20.000 Ft felett van.

Azt nem lehet előre megjósolni, hogy az általad említett vasbeton falat át fogja e vinni az új router WiFi-je, ill. le tudja e teljesen fedni az adott területet. Az emeletes házak amúgy is mindig gondot jelentenek, mert a körsugárzó antennák főleg horizontális irányba sugároznak, így ha pl. a földszinten van a router, akkor az emeleten nem feltétlenül lesz megfelelő erősségű jel. DE ha a TL-WDR3600-zal volt, akkor a TP-Link TL-WDR4300-zal is lesz.

Kérdés: A TL-WDR3600 router-edre 5 év garancia van. Miért nem érvényesíted? :U

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29286) zzeN


zzeN
aktív tag

Mára várom a futárt az új routerrel (szerdán ajánlottátok a tp 3600-ot) és az érdekelne, hogy fel kell valamit tennem? Videók alapján a hátulja le van ragasztva és az van ráírva hogy "Run CD first". Ez tényleg szükséges?

(#29287) kali válasza zzeN (#29286) üzenetére


kali
legenda

nem, akár elő se vedd a cd-t, az adminisztrációs felületen bekonfigurálod, és kész!

(#29288) zzeN válasza kali (#29287) üzenetére


zzeN
aktív tag

Okés, és tudnál mondani pár ultra fontos beállítást? Annyira nem emlékszek hogy 3 éve hogy csináltuk :O Wpa2, wifi jelszó, más nem:D

(#29289) kali válasza zzeN (#29288) üzenetére


kali
legenda

gyakorolj addig; link :)
a legfontosabbak; wan kapcsolati mód, wifi alatt az ssid, régió, szabvány, csatorna (környezeti tényezők függvényében) és titkosítás (wpa2 - aes a legjobb), a több már csak egyedi igények kérdése.

(#29290) zzeN válasza kali (#29289) üzenetére


zzeN
aktív tag

Rendben, köszi az útmutatást;)

(#29291) Syd69 válasza zzeN (#29286) üzenetére


Syd69
aktív tag

Én igaz ASUS-t konfigoltam a héten - CD egyszerűbb - legalább is nekem.

Alma

(#29292) dlaccc válasza kali (#29289) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Én is köszi, nekem hétfőn hozzák a 3600-ast, remélem megéri az árát :) Annyi kérdésem lenne hogy kék és zöld ledes képeket is találok róla, ez állítható rajta? vagy ha szerencsém van kéket kapok. :)

(#29293) sz.z.csicsi


sz.z.csicsi
tag

Üdv!
Segítség kellene.
Digi kábel netem van ,1 híjján a legnagyobb csomag és TPlink wr340gd router. Amúgy évek óta hibátlan...csak amit szeretnék.Egyre több wifis cucc van itthon és használatban is vannak (laptop-teló még a gyereknek is nagy igénybevétellel :D -x-box tv stb.) nem reklámozni szeretnék.Elég sokat töltögetek ezt-azt film stb. és pl.wifin keresztűl max 2MB/s a letöltési sebesség és közbe már x-boxal nem nagyon tudunk LIVE-n játszani.
Ha kábelesen csatlakozom a laptophoz akkor képes 6 MB/s --el tölteni.
A kérdésem :kevés ezekhez a feladatokhoz ez a router és egy komolyabb feljavítja ezt a problémát vagy beállítás kérdése?.
Vagy wifin keresztül ne várjak nagyobb sebességet?
Ha kérdés lenne a távolság a routertől...szóval az nem nagy ...mondhatnám egy légtér általában a laptop-x-box-router
Válaszaitokat várom-tippeket javaslatokat elfogadom

(#29294) Intruder2k5 válasza sz.z.csicsi (#29293) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A G szabványú WiFi-nek körülbelül ez a maximális sebessége! Ha a kliensekben van N szabványt ismerő adapter, akkor egy új, korszerű router jelentősen javíthatja ezt, akár a maximális sebességet is kihasználhatod vele WiFi-n! De mindettől függetlenül is, ehhez a sebességű nethez már nem ilyen router való, így ajánlott a cseréje!

(#29295) sz.z.csicsi válasza Intruder2k5 (#29294) üzenetére


sz.z.csicsi
tag

Köszi.Valami ilyesmire gondoltam. Van-e javaslatod valamilyen tipusra.TP-Link mint márka az jó ugye? De egy-két tipusszám jöhet .Megnézem az árakat úgy is ha kapok javaslatot,de kb 10-15 ezerből jót vehetek?

(#29296) Intruder2k5 válasza sz.z.csicsi (#29295) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem szeretem a TP-LINK-et, nem is szoktam ajánlani! Főleg DIGI-s net mellé kimondottan óvatos lennék az újabb modellekkel! De ha átnézel IDE, leírod a kérdésed, 10 percen belül kapsz 3 TP-LINK-es ajánlatot! :)

[ Szerkesztve ]

(#29297) sz.z.csicsi válasza Intruder2k5 (#29296) üzenetére


sz.z.csicsi
tag

De adhatsz javaslatot nyugodtan.Inkább innen szednék infókat mint az üzletben már vásárláskor. A nézz át ide ..ugyan ide dob.Vagy máshova akartad?

(#29298) Intruder2k5 válasza sz.z.csicsi (#29297) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jah, igazad van sorry, benéztem! Nem figyeltem eléggé, sok a nyitott böngészőfül, a téma okán azt hittem a router gondok topikban vagyunk! :)

[ Szerkesztve ]

(#29299) zzeN válasza dlaccc (#29292) üzenetére


zzeN
aktív tag

Alapból kék színű, hogy állítható-e azt nem tudom.

(#29300) Gubek-Einste válasza sz.z.csicsi (#29295) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

15k-ből már egy TP-Link 3600 lenne ajánlatos venni, mivel gigabites és pár évig biztosan elég lesz még. 20k-ból ki jön még egy TP-Link 4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2 is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.