Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29851) proradeon válasza noncsika (#29849) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

A 300 Mbit az a WiFi-re vonatkozik. De ugyebár a digi internet az UTP kábelen érkezik a router WAN port-jába, mely mind a WRT54GL mind az E900 esetén csak 100 Mbit-es, amin legjobb esetben is csak ~90 Mbit jöhet át, szerencsétlen esetben akár kevesebb is. (És ezt ugyebár nem tudjuk előre megmondani, hogy mennyi az annyi az E900 esetében, mert nem igazán van vele tapasztalat.)
Gigabites router esetében ezzel nem kell foglalkozni, mert ott 1000 Mbit-es a WAN port, ami a gyakorlatban ~900 Mbit-et képes átengedni. (És most itt magának a port-nak az áteresztőképességéről beszélek, nem arról, hogy mennyit tud NAT-olni. Mielőtt bárki belekötne.)

Ha minél olcsóbban meg akarod úszni a dolgot, és nem kívánsz a közeljövőben 120 Mbit feletti internetcsomagra váltani, akkor elég a TP-Link TL-WR1043ND, de ha a közeljövőben szóba jöhet 120 Mbit feletti csomagra váltás VAGY hajlandó vagy többet fizetni egy fiatalabb, modernebb modellért, akkor javaslom TP-Link TL-WDR3600 router-t vásárolj.

(#29847) devil-k: Hardver specifikáció és tesztek alapján jónak tűnik a DIR-865L. Csak azért nem merem ajánlani, mert nincs vele tapasztalat. (De ha veszel, és pár hét múlva elmondod tapasztalataidat, akkor lesz. ;] ) Egyébként nem hinném, hogy gond lenne a D-Link-kel. Régebben használtam a termékeiket, és sosem volt gondom velük.

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29852) Intruder2k5 válasza noncsika (#29849) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az E900 elég gyenge hardver, volt akinél 40-50Mbps volt az elérhető max sebesség, ami PPPoE net mellett (DIGI is ilyen) főleg igaz lehet, de DHCP-n sem tud többet 60-nál! Egyébként a processzora gyenge erre a tempóra!

(#29853) noncsika


noncsika
tag

köszönöm a segítséget, úgy néz ki egy használt Asus RT-N16 lesz belőle :)

(#29854) Intruder2k5 válasza noncsika (#29853) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arra is felmegy a Tomato... Meg a DD-WRT is, ha az kell!

[ Szerkesztve ]

(#29855) Misua válasza proradeon (#29848) üzenetére


Misua
senior tag

450 Mbit-es 5 GHz-es adaptert tuti nem veszek...eddig sem vettem adaptereket, azt használom és használni fogom ami a laptopban/telcsiben van - ott milyen szokott előfordulni?
Na meg 2x2 és 3x3 MIMO - ott ha jól értem a net 2 illetve 3 csatornán jön, így pl kevesebb a kapcsolat szakadási veszélye internet rádió/tv-zésnél?
Mert eredetileg a gagyi gyári Technocolor 7200-t használtam, ott a net rádió percenként leállt azt ment tovább. Most TP-link 941-nél szépen megy szakadások nélkül.

Még egy kérdés jövőre nézve - melyik tudná jobban követni a net növekedését ha majd nagyobb csomagra váltok (240 Mbps)
3600 vagy 4300?

(#29856) devil-k válasza proradeon (#29851) üzenetére


devil-k
nagyúr

KÖszi a választ!!!!! :R :R :R :R

- mozi bolondéria -

(#29857) Intruder2k5 válasza Misua (#29855) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 3600 és a 4300 ilyen vonatkozásban tök egyforma, eltérés csak wifi téren van!

(#29858) HwAdokVeszek


HwAdokVeszek
aktív tag

Erre senki nem tud választ? :O :(

(#29859) Intruder2k5 válasza HwAdokVeszek (#29858) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sosem volt alkalmam ilyet tesztelni, de a procijából ítélve illene neki átvinni a 240Mbps-t! Viszont azt megkérdezem, hogy megvannak a szükséges ismereteid ennek a beállításához? Azt nem mondom, hogy atomfizikus diploma kell hozzá, de azért ezekben nem a megszokott soho router felület van!

http://demo.mt.lv/webfig/

Egyébként ahogy nézem az árát, nagyjából ugyanannyi mint az RT-N66U, amiről tudom, hogy átviszi a 240Mbps-t, sőt akár 830-at is ha kell, és van benne 5GHz-es rádió is, meg USB port is!

[ Szerkesztve ]

(#29860) HwAdokVeszek válasza Intruder2k5 (#29859) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Itt a cégnél ahol dolgozok nagyon meg vagyunk elégedve a mikrotik termékekkel!
Ilyen routert is több nagykereskedésnél építettem már be (a beállítással nem lesz gond, már sokszor használtam, és használom is).
Csak ekkora internetet még nem kötöttünk soha ilyen routerre, azért nem tudtam hogy megy e, de remélem menni fog.
Belső hálózaton irodákat ki tudott eddig szolgálni gigabiten gond nélkül.
Most várok egy visszahívást egy mikrotik szakembertől, és pár óra múlva ha minden jól megy akkor megyek is érte.
Egy egész jó árat ki tudtam fogni, és így jóval olcsóbban kijövök mint az Asussal.

(#29861) Misua válasza Intruder2k5 (#29857) üzenetére


Misua
senior tag

eltérés csak wifi téren van - az hogy több falon túl erősebb a jele a 4300-nak?

(#29862) Intruder2k5 válasza Misua (#29861) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem!

WDR4300
Simultaneous 2.4GHz 300Mbps and 5GHz 450Mbps connections for 750Mbps of total available bandwidth

WDR3600
Simultaneous 2.4GHz 300Mbps and 5GHz 300Mbps connections for 600Mbps of total available bandwidth

Így köztünk szólva pont a WDR4300 az, amire csak az elmúlt napokban is több panasz volt itt a fórumon is, WiFi jelerősség miatt!

[ Szerkesztve ]

(#29863) Intruder2k5 válasza HwAdokVeszek (#29860) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem nem lehet gond a sebességgel! Bár két Gbit-es géppel ez kimérhető...

(#29864) Intruder2k5 válasza Misua (#29861) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy mai példa a sok közül! Persze lehet, hogy némi beállítás segít rajta egy kicsit, de érdekes módon a 3600-as topikban annyira nem jellemző az efféle panasz!

[ Szerkesztve ]

(#29865) Misua válasza Intruder2k5 (#29864) üzenetére


Misua
senior tag

Köszi az infókat...akkor neki állok 3600/4300 topikok olvasásának...még a végén mégsem cserélem le a TP-link 941-t :DDD

(#29866) MajaG


MajaG
senior tag

Sziasztok!

Gigabites routerre lenne szuksegem, open wrt nem fontos, nasom mar van. Jo eros wifi kene, mert csaladi hazrol van szo, valami jobb N-es. A jovore gondolva az ACtol sem zarkozom el, de azok meg nagyon dragak, ahogy neztem..

Tehát a lenyeg 5ghz es gigabit.

Varom az otleteket. Elore is koszi.

(#29867) MajaG válasza MajaG (#29866) üzenetére


MajaG
senior tag

Kozben vissza olvasgattam par oldalt, 3600/4300-as tp-linken akadt meg a szemem. Bar a 4300-asnal wifi gondok vannak??? Honnan tudhatom, hogy az eszkozeim tudjak e 450megabitet. 2011 early macbook prorol lenne szo, de sehol nem talalok ra utalast. Ill. iphone 5, AppleTV 3rd gen, iPad 4. Valamelyik forumtars irta, hogy a 3600-as modell valos wifi sebessege 130 megabit korul alakul. 4300-se?

130 megabit= 15-16 mega ha jol szamolom.

(#29868) Norby86


Norby86
őstag

Olvasgatom ezt a topikot és érdeklődni szeretnék hogy erre a TP-Link TL-WDR3600 routerre ha én felteszek egy openwrt firmware-t képes lesz e kiváltani a jelenlegi médiaszerverem, ha külsőleg winchestert kötök rá? A mostani média szerverem kb. 40 mega/másodperc sebességgel másol a hálózaton, de ezt elvileg a router is tudná hisz tudja az 1000mbit-es kapcsolatot ahogy láttam, de azért inkább megkérdezném. :) Másik hogy ha működik is, és indítok egy full hd filmet, ez semmilyen formában nem akadozna streamelés közben lokális vagy akár távoli hálózaton nézve? A netem digi-s 20/10-es. Jelenleg egy Zyxel NSA 310 médiaszerverem van, elég kevés 256mb rammal felszerelve, és ezt szeretném kiváltani ezzel a routerrel. Amire használnám főleg, hogy localban vagy távol mint média szerver filmet nézni,zenét hallgatni, illetve a számítógépre hálózati meghajtóként csatlakoztatni és fájlokat tárolni rajta illetve innen zenéket,filmeket lejátszani számítógépen. Ezenkívül kártyamegosztásra is használnám, de arra tudom hogy van az oscam openwrt, tehát azt tenném majd rá. Ram mennyi van ebben a routerben?

-Norbi-

(#29869) Gubek-Einste válasza MajaG (#29867) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami még ajánlott: Asus N56U/N65U, 30k alatt van mindkettő de belső antennások.
A felsorolt eszközök valószínűleg nem tudják a 450-es sebességet.
Hogy hol, meddig és mekkora sebesség lesz az csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, nem lehet általános képet alkotni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29870) Gubek-Einste válasza Norby86 (#29868) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A jelenlegi NAS-od sokkal jobb mint a TP-Link 3600 lenne, nem érdemes helyette a router-t használni.
TP-Link 3600 műszaki adatok

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29871) MajaG válasza Gubek-Einste (#29869) üzenetére


MajaG
senior tag

Ebben kicsit régi vágású vagyok. Valahogy irtózom a belső antennás kütyüktől..:(

15-25K között lenne jó, mert igazából gondolkodtam, mire minden cuccom AC-s lesz az még évek. Felesleges most 40K-t bele dobnom, mikor 2-3 év múlva egy AC-s router kb. 8e huftól lesz felfelé...

Tp-link wdr-3600-4900 emiatt szimpibb. Bár a 4300-ról mindenhol azt olvastam, hogy gyengusz a wifi.
Szóval marad a 3600-4900 ill. ránézek ezekre az asusokra is.

Asus rt-n16? Az külső antennás.

Bár nekem a legnagyobb wifi sebesség, s lefedettség lenne a fontos.

ui.: Számomra új router márkák is vannak a piacon, ezekről mi a tapasztalat:

Buffalo, Tenda, Intellinet stb.

[ Szerkesztve ]

(#29872) HwAdokVeszek


HwAdokVeszek
aktív tag

Tegnap beszereltem a Mikrotik RB2011UAS-2HnD-IN routeremet.
Ilyen sebességet mértem.
[link]

Szóval ez is jó a 240es upc-hez :)

(#29873) fradi81


fradi81
veterán

hali
kb 6000Ft-ig melyiket érdemes venni? Netes játék(alacsony ping), torrent, és ezt wifin, ez a lényeg.

TP-LINK TL-WR841N-t néztem ki, vagy ASUS RT-N10 D1, esetleg más?

moto g72, Ninebot d28e

(#29874) Gubek-Einste válasza MajaG (#29871) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus N56U 20k környékén van, van saját témája, nézz be ha esetleg szeretnél.
Szerintem se éri meg AC-s eszközt venni még, 1-2 évig biztosan.
Az Asus N16 réegbbi modell, nincs benne 5 GHz wifi modul, kb 140 Mbps-ig jó nethez.

A Buffalo rendben van, régi gyártó de nincs vele általános tapasztalat. A Tenda nem ajánlott, bár az egyik új gigabites típusa elég ígéretes. Intellinet-et nem ismerem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29875) Gubek-Einste válasza fradi81 (#29873) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez a két típus ajánlott, más nincsen, max használtan.
Wifi-n való torrent-ezéshez rendesen be kell állítani a dolgokat mert könnyen megfeküdhet a router. A torrent + játék wifi-n elég necces, könnyen összejöhet magas ping.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29876) MajaG válasza Gubek-Einste (#29874) üzenetére


MajaG
senior tag

Kb mennyi a Wifi lan átvitele maxon?

(#29877) Gubek-Einste válasza MajaG (#29876) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mind a két Asus 300-as wifi-je van így kb 70-100 Mbps érhető el velük, az N56U-n 5 GHz-n talán egy kicsivel több de természetesen erősen függ a környezeti tényezőktől.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29878) MajaG válasza Gubek-Einste (#29877) üzenetére


MajaG
senior tag

Köszi az infókat. Végig nyalok 1-2 tesztet/fórumot, aztán döntök.

Köszönöm mégegyszer!

(#29879) madarasz92


madarasz92
őstag

Segitséget szeretnék kérni hogy mit vegyek mivel olvasgattam a WDR3600-as fórumot és elég rosszakat írnak az emberek a Wifi jelerősségével kapcsolatban így azt kérdezném mi lehet még alternativa számomra?
Az a helyzet hogy az emeleti padlásszobába van most a routerem 841ND és az alsó szobába (ami a legmeszebb esik a routertől) már alig van wifi jelem ezért is nem szeretnék pénzt adni egy ugyan olyan eszkőzért aminek szintén olyan rossz lenne a jele.
:R

[ Szerkesztve ]

(#29880) Norby86 válasza Gubek-Einste (#29870) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi a linket meg az infót, akkor marad így szerintem. Illetve azért gondolkodom egy 3600 vásárlásán,mert ezen a mostani tp-link 1043 routeremen folyamatosan megszakad a wifi.

-Norbi-

(#29881) zs-zsolti válasza Norby86 (#29880) üzenetére


zs-zsolti
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy a TP-Link TL-WR542G-s routerem és a Vanguard B85-ös alaplapomon levő Intel I217V-scsatoló közé milyen USB-s adaptert érdemes várásolnom? kb 7-8 méterre van a gép a routertől és 1 vékony fal van köztük. A netem 30 Mbites. Kb 5e szánnék rá max.

(#29882) proradeon válasza madarasz92 (#29879) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

A TL-WR841ND-nek elég jó a WiFi-je. Tehát ha azzal a router-rel nincs jel az alsó szobában, akkor több mint valószínű, hogy egy 10-20-30-40 ezres modellel sem lenne.
A WiFi router-ek nagy ellensége a fal, de még nagyobb ellensége az emeletes ház, tekintve azt, hogy a botantennák főleg horizontális irányban sugároznak. Így nem csoda, hogy ha az emeleten lévő router WiFi jelszintje a földszinten rossz.

Lehetséges megoldás lehet az, hogy húzol egy UTP kábelt a mostani router-től az alsó szobába, oda veszel egy másik router-t, melyen kikapcsolod a DHCP szerver-t, és az említett UTP kábel segítségével összekötöd az egyik LAN port-ját a fő router egyik LAN port-jával. Így lesz két külön WiFi hálózatod, de azonos alhálózaton.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29883) madarasz92 válasza proradeon (#29882) üzenetére


madarasz92
őstag

Szia!
Igen az egyik fórumtársal azt beszélgetjük priviben hogy fenti szobába veszek egy WDR3600 ( Mivel gigabites hálót akarok) aztán egy 8portos switch-et utána a belső alsó szobába meg a WR841ND berakom .
Szerinted igy jó lenne ?

(#29884) proradeon válasza madarasz92 (#29883) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Igen, így a logikus, és tökéletesen működni fog. :K Csak ne felejtsd el kikapcsolni TL-WR841ND DHCP szerverét. ;)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29885) madarasz92 válasza proradeon (#29884) üzenetére


madarasz92
őstag

Szia!
Oksa majd úgyis jövök még valamelyik fórumba kérdezni.. ;)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#29886) BrownB válasza HwAdokVeszek (#29872) üzenetére


BrownB
tag

Mekkora a proci terheltsége, amikor teljes sebességgel töltesz?

(#29887) HwAdokVeszek válasza BrownB (#29886) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

64%-70%

(#29888) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok! Olyan Wi-Fi routert szeretnék, ami gyári firmware -el is tudja a torrentezést. Lehetőleg ne rogyjon meg, akkor se, ha egyszerre mondjuk 5 letöltésem és 30 seed -em van.
Mert jelenleg egy OpenWrt -vel mókolt TP-Link 1043ND -m van és kezdem már nagyon unni vele a stabilitási gondokat és a gyakori újraindulgatásokat. Nem akarok többé a Linux -al se sz*rakodni, és a garanciát kockáztatni, ezért lenne fontos hogy ezt gyári firmware -el tudja. Minél olcsóbban szeretnék kijönni, de azt sem szeretném, hogy a spórolás a funkcionalitás és stabilitás rovására menjen.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#29889) Gubek-Einste válasza Truman (#29888) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyárilag torrent kliens csak az Asus-ban van, normális talán csak az RT-N66U-ban ami 40k. Torrent-ezéshez mindenképpen 3rd party firmware ajánlott.
A TP-Link 1043ND helyett 3600 lenne ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29890) Intruder2k5 válasza Truman (#29888) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ASUS RT-N66U

Ezt használhatod Transmission Remote GUI-val is!

De az N16 is jó lehet, csak attól függ milyen nethez kellene!

[ Szerkesztve ]

(#29891) proradeon válasza Truman (#29888) üzenetére


proradeon
őstag

"Lehetőleg ne rogyjon meg, akkor se, ha egyszerre mondjuk 5 letöltésem és 30 seed -em van."

A router-ek abszolút nem erre vannak tervezve. Főleg ha mindezt komolyabb sávszélességű internettel akarod tenni.
Ha kis fogyasztású eszközön akarsz torrent-et futtatni, akkor vásárolj egy Zyxel NSA-310-et. (A TL-WR1043ND pedig betonstabil alap OpenWRT-vel, torrent kliens, meg egyéb, nem router-re való dolgok nélkül...)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29892) Intruder2k5 válasza proradeon (#29891) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az RT-N66U torrent klienssel is stabil... :)

Nekem két kliens is fut rajta, az enyémben jelenleg 301 torrent van, ma este lenne 30 napos uptime, ha nem jött volna ki délután új tomato, amit most rá kellene tennem! Ez alatt a 30 nap alatt az én kliensem feltolt 461GB-ot, és letöltött 295GB-ot! Fiam csak tizenpár torrenttel használja, és néhány tíz GB forgalom van benne! Ezen kívül samba, ftp napi használatban van rajta, és köszöni szépen, nem panaszkodik!

Az meg, hogy a torrent nem routerre való, vitatható! Ez attól függ milyen elvárásaid vannak a terhelhetőséget illetően, és attól, hogy milyen vas van abban a routerben! Az ASUS is csak beletette, és úgy gondolom, hogy jól is működik!

[ Szerkesztve ]

(#29893) szovjet


szovjet
csendes tag

Sziasztok! Router vétel elött állok!Upc 240es netem van amit jelenleg egy technicolor 7200es wifijével használok notebookon! A sebességem 70-75Mbps!Tudom hogy wifin a 240Mbts-os sebességet csak ac eszközökkel tudnám elérni de mivel az áruk még elégé magas ez egyelőre almás számomra! Amiket néztem:
Tp link tl-wdr3600
Tp link tl-wdr4300
Tp link tl-wdr4900

Ezek közül legjobban a 4900as amin gondolkozok, de a lényeg az az volna hogy wifin melyik tudna legtöbbet átnyomni a 240ből!Olvastam hogy a

2.4GHz 5GHz

wdr3600 300 300
wdr4300 300 450
wdr4900 450 450

Mbps-ot tudnak elviekben de gyakorlatban persze kevessebb ez a sebesség!Ugyan abban a szobában lenne a router is mint a notebook.Igazából torrentezés miatt kellene hogy kitudjam hozni a lehető legtöbbet ebből a csomagbol!Amugy wifin mennyi a legtöbb sebesség amit eltudnák kb érni? Tom hogy ez is sokmindentől függ de kb!
A segítségeteket előre is köszönöm!

(#29894) proradeon válasza Intruder2k5 (#29892) üzenetére


proradeon
őstag

Persze, semmi kétségem afelől, hogy ésszerű használat mellett beton stabil az RT-N66U torrent futtatás mellett is. :K
Azért tartom ezt az alapelvet, hogy nem router-re való, mert a SOHO router-ek közül az RT-N66U-t valamint az RT-AC66U-t leszámítva nem igazán vannak olyan router-ek, amiken érdemes torrent-tel próbálkozni. Legalábbis legtöbbjük ~40 Mbit-es torrent letöltéstől maximálisan leterhelődik, amivel maga a router funkció háttérbe szorul. Aztán persze jönnek a problémák: "stabilitási gondok" és a "gyakori újraindulgatások", miközben erről nem is a router tehet, hanem az ésszerűtlen használat. :N

Azt pedig teljesen irreálisnak tartom, amit a kolléga igényel: router-en 30 seed + 5 leech egyszerre, és még lássa el a router és egyéb funkciókat is mellette? :) Na ne... És ha még ez az igény társul mondjuk egy 120 Mbit-es UPC csomaggal...

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29895) Truman


Truman
senior tag

Köszönöm a gyors válaszokat. Nos, az internetcsomagom nem nagy 10/0,5 -ös ADSL és ez valószínűleg nem lesz nagyobb a közel-távol jövőben se.
Igazából én a 1043 -ast is csak a torrentezés miatt vettem, semmi másért, el lettem volna én a régi és buta D-link -emmel is, csak hát asztali géppel kicsit luxus a torrentezés.
Kicsi a házunk és a routert csak a hálószobámban tudom elhelyezni, van egy teljesen zajtalan Samsung külső vinyóm, a 1043 -ast annyira nem bírja a torrentet, hogy csak seed -re tudom használni, a gépen töltöm le nappal, majd vele seed -elem vissza. Az még éppen bírja.

40 ezret már nem kicsit túlzásnak érzek, azért már majd csak ki lehet hozni egy passzív hűtéses miniITX konfigot SSD -vel és külső tápos házzal, ami szintén ugyan úgy zajtalan lenne. Van valami olcsóbb megoldás routerbe?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#29896) Intruder2k5 válasza proradeon (#29894) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 30 seed + 5 leech egyszerre, és még a router funkciók ellátása, az nem probléma, mondjuk 30Mbps-ig!

Truman, ha olcsóbb kell, vegyél egy N16-ot, az is nagyon jól bírja a torrentezést! Mondjuk 16-20Mbps le/fel töltés, 1-200 torrent a kliensben, egy időben 10-15 aktív seed, 4-5 letöltés annak sem gond! Van használtan is a hardverapro-n!

[ Szerkesztve ]

(#29897) proradeon válasza szovjet (#29893) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

TP-Link TL-WDR3600-zal megfelelő ellenoldal esetén ~140 Mbit/s érhető el max. WiFi-n keresztül. TP-Link TL-WDR4300-zal megfelelő ellenoldal ( Asus USB-N66 vagy Linksys AE3000 ) esetén max. ~190 Mbit/s érhető el WiFi-n keresztül. És utóbbi a sebesség várható TL-WDR4900 esetén is.

Az említett sebességeket természetesen nem tudom garantálni. Sok mindentől függ. Az mindenképp várható, hogy a szobán kívül nem igen tudod majd fogni az 5 GHz-es jelet.

(#29895) Truman: 40 ezer alatt olyan nincs, amiben gyárilag van torrent kliens. Olcsóbb megoldás pl. egy TP-Link TL-WDR3600 OpenWRT-vel. Nagyjából 3-4 MByte/s-et bír el torrent-et tekintve, ha nem áll fent párhuzamosan egyéb terhelés. A te 10 Mbit-es internetedet gond nélkül ki tudná hajtani.

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29898) Intruder2k5 válasza proradeon (#29897) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ne viccelj már, az N16-ban is van gyárilag torrent kliens, és messze nem kerül 40k-ba!

(#29899) Truman válasza Intruder2k5 (#29898) üzenetére


Truman
senior tag

Nos, TP-Linket a hátam közepébe se még egyszer. Megmondom őszintén ezzel az N16 -ossal én is szemezgettem, azt hiszem teszek vele egy próbát, majd ha megjön a fizu. Van most az edigital.hu -n 19 900 -ért, 3 év garival, ingyen szállítással. Ja és nem tudjátok mennyiért tudok megszabadulni a 1043 -asomtól ha visszarakom a gyári firmware -t?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#29900) proradeon válasza Truman (#29899) üzenetére


proradeon
őstag

Olyan 8 ezerért mindenképp el tudod adni, amennyiben garanciális, dobozos.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.