Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29051) kali válasza dodopek (#29050) üzenetére


kali
legenda

lesarkítva; több antenna (minimum 2), több kapcsolat - persze csak akkor, ha mind a két oldal mimo képes.
ez a kép mindent elárul; link

(#29052) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Hello
Én olyan routert keresnék amire lehet usb-n külső hdd-t csatlakoztatni amit ftp-n keresztül mindig elérhető.
Jó nekem a régebbi model is.
Mit ajánlanátok?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#29053) Intruder2k5 válasza bull84ghia (#29052) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

És egyébként milyen netsebességet kellene kiszolgálnia?

(#29054) bull84ghia válasza Intruder2k5 (#29053) üzenetére


bull84ghia
őstag

Jelenleg 12/2. Ftp keresztűl szeretnék filmet streamelni többnyire.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#29055) mclaren777 válasza Intruder2k5 (#28932) üzenetére


mclaren777
senior tag

Köszönöm a választ!

És egy hasonló minőségű ADSL modem résszel rendelkező router jóval többe kerülne? (ebben az esetben egy TP-LINK TL-WR743ND v1-est váltana)

(#29056) Intruder2k5 válasza mclaren777 (#29055) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem ajánlottak a 'kettő az egyben" kombó eszközök, sokkal inkább külön router, külön modem!

(#29057) Intruder2k5 válasza bull84ghia (#29054) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arra a sebességre tökéletes az ASUS RT-N10U B! Ez USB-n 3-4MB/sec körül tud, ami 25-30Mbps!

[ Szerkesztve ]

(#29058) bull84ghia válasza Intruder2k5 (#29057) üzenetére


bull84ghia
őstag

Köszi akkor vadászok 1-et. A sima n10u mennyivel különbözik?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#29059) Intruder2k5 válasza bull84ghia (#29058) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Leginkább csak külsőben, de olyat már nem nagyon kapsz... Általában ami RT-N10U-ként van feltüntetve az árlistákon, az már B verziós lesz!

(#29060) bull84ghia válasza Intruder2k5 (#29059) üzenetére


bull84ghia
őstag

Értem, elég nagy difi van az árakban: van 7e is és 11e is. Ezért gondoltam hogy van különbség.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#29061) Intruder2k5 válasza bull84ghia (#29060) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs! RT-N10U ez a két fajta van, neked mindkettő jó, de mondom, szerintem fehéret már sehol sem kapsz elég régen!

(#29062) bull84ghia válasza Intruder2k5 (#29061) üzenetére


bull84ghia
őstag

Mindegy hogy néz ki, mert nem fog látszani :D
Hdd kezelésnek van felső határa?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#29063) Intruder2k5 válasza bull84ghia (#29062) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jelenleg 2TB ami normálisan működik a routereken...

(#29064) bull84ghia válasza Intruder2k5 (#29063) üzenetére


bull84ghia
őstag

Az bőven elég nekem. köszi a válaszokat :D

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#29065) jediweb


jediweb
aktív tag

Sziasztok

wifi/lan routert vennék az alanti jó lehetne? Csak tapogatok ...
TP-Link TL-MR3420 300Mbps wireless N router 3G
vagy lehetne optimálisabb jobb választás is ..

Köszönve

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#29066) haddent


haddent
addikt

sziasztok

kellene egy router nekem, mostmár kicsit konkrétabb elvárásokkal érkeztem.
Tehát akkor:
- 1 NAS, webszerver, 1 voice szerver, 1 játékszerver stb.. minimális kis "szerver" LAN -on
- 1-2 PC lanon, gigabit, fájmegosztás ez-az amaz..
- 1 konzol (PS4) nem tom wifin vagy min lesz
- <10 wifi eszköz minnél gyorsabb eléréssel

Tehát számítási teljesítmény memória stb.. gondolom nem árt, ha van.. Ettől függetlenül nem kell a legcsicsásabb legújabb Asus tükörsimafelületűmattfekete csoda 2gigabites wifivel stb..., csak egy megbízható, jó és lehetőleg gyors kis kütyü.
Ja és nem lenne hátrány, ha valami aftermarket linux router disztro felmenne rá :B

köszi!

(#29067) krealon válasza jediweb (#29065) üzenetére


krealon
veterán

Ha kepbe kerulhet 3G/4G mobilinternet stick, mint internetkapcsolat, akkor jo valasztas.
De hasonlo arban van a TL-WR842ND, amiben dupla annyi, azaz 8MB Flash van, ami a kesobbi OpenWRT mozgasteret jelentosen novelne, csereben viszont nincs gyari 3G opcio.

(#29066) haddent
20k HUF alatti kategoriaban az ASUS RT-N16 egy eleg jo darab.
Ennel a TP-link Atheros chipset-es routerei olcsobbak, de 14k alatt nincs ertelmes gigabites router.
A TL-WR1043ND 13k -tol indul, de erdemes radobni 2-3 ezret, es helyette a joval erosebb hardverrel szerelt TL-WDR3600-at valasztani.

(#29068) haddent válasza krealon (#29067) üzenetére


haddent
addikt

Köszi. Akkor ha jól értem, akkor Asus RT-N16 ha van ~20k -ám, amúgy meg WDR3600?

(#29069) Vesa


Vesa
veterán

120Mbit-es nethez keresek valami jobb minőségű és jó ár/érték arányú routert, ami képes átvinni ezt a sebességet stabilan. Nem kell semmi extra, még WiFi sem, lehet sima kábeles is -ha egyáltalán gyártanak még ilyet-- Az egyetlen amit szeretnék, hogy ha WiFi-s, akkor azt ki lehessen kapcsolni!
Minden tanácsot előre megköszönök!

A tudomány a valóság költészete!

(#29070) kali válasza Vesa (#29069) üzenetére


kali
legenda

szia,

120 megabit/sec alá minden gigabit képes router jó, wifi képes lesz az, de teljesen kikapcsolható a wifi funkció.
nem wifi képes eszköz is van, de az nem otthoni kategória, és ez az árán is meglátszik.
mennyit szánsz az eszközre?
biztos nem mindegy, hogy 15 e ft, vagy 60 e ft?

(#29071) Vesa válasza kali (#29070) üzenetére


Vesa
veterán

max. 20eFt-ig gondoltam, de nem vagyok jártas a témában. Nekem semmi másra nincs szükségesm, mint hogy 3 gép között a 120-as netet úgy ossza meg, hogy az stabilan vigye ezt a sebességet.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#29072) NNG


NNG
csendes tag

Sziasztok! Szimpla otthoni felhasználásra szeretnék wifi routert venni. Nagy távolságok, falak nincsenek, 2-3 eszköz csatlakozna rá wifin (30/3-as net). A fő szempont a stabil kapcsolat és könnyű kezelhetőség lenne, mindezt minél olcsóbban. A TL-WR740N-ről azt hallottam, h dobálja a netet, ezért az Asus RT-N10E -t néztem ki első körben. Érdemes ezt választani, vagy van jobb alternatíva?

(#29073) Gubek-Einste válasza Vesa (#29071) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29074) Gubek-Einste válasza NNG (#29072) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N10E-t ne vegyél.
Ami ajánlott TP-Link 841ND v8 vagy Asus N12 D1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29075) ginola


ginola
addikt

Asus N15U/N16 az antennán kívül van különbség?

(#29076) Intruder2k5 válasza ginola (#29075) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van bizony! Proci, RAM, flash...

RT-N15U
RT-N16

(#29077) Vesa válasza Gubek-Einste (#29073) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm!

A tudomány a valóság költészete!

(#29078) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Hello!

Segítséget szeretnék kérni, sikerült kinyirnom a wifi routerem. Abszolút laikus vagyok a témában, ezt nézzétek el.

Kb. 3-4 éve vettem egy D-Link DIR-300 (B1) wifi routert, teljesen átlagos felhasználásra volt tervezve, nekem meg is felelt, nem volt gondom vele. Viszont a mai nap valamiért az jutott eszembe, hogy frissíteni kéne a firmware -t. A dlink support oldaláról letöltöttem a frissítést és a magyar nyelvü pdf -ben leírtak alapján csináltam mindent, minden verziószámot, stb. átnéztem, ne hogy legyen bármi gond. Gyárilag a firmwaret -t webes felületen keresztül kellett feltölteni és "aktiválni". Elszámolt 120 -ig (ahogy a pdf -ben is volt), utána viszont megszünt minden kapcsolat. Tehát a router "wifi ikonja" se világit, se a telefon, se a notebook nem látja. Gondolom rosszul települt a firmware és ilyen félkész állapotba került. Megpróbáltam a gyári lemezzel feltelepíteni újra a routert, továbbra se látja, többféle reset lehetőséget megpróbáltam de semmi. Tehát most így nekem a router kuka :W

Ha valaki tudja, hogy lehet a gyári firmware -t visszaállítani vagy valami linket küldeni annak postázok egy csokit vagy nem tudom :D Nem akarok egy új routerért pénzt kiadni, ha itt van ez, csak én voltam balf@sz.

Köszönöm előre is a segítséget!!!

Szerk.: most látom az útmutató elején nagy piros betüvel van szedve, hogy VIA ENTHERNET és nem wifi connected legyen telepítésnél. Most már tudom mi volt a hiba, csak egy helyreállítás kell :)

[ Szerkesztve ]

(#29079) Sinu


Sinu
senior tag

sziasztok! szeretnék segítséget kérni tőletek.

2 szintes családi házban lakunk, az emeleten van egy Cisco EPC3925 (T-home) wifis router ami elegendő a felső szint lefedéséhez (50-60m²) viszont a földszint néhány szobájába már nem ér el a jel vagy olyannyira gyenge, hogy használhatatlan. UTP kábelt sikerült a fenti routerből levezetni ez megy a tv ultraokos szuper digitális dobozába (ez ironikus, egy kalap szar amit ezek adnak, router is de ezt gondolom tudjátok). A kérdésem az lenne, hogy lentre vegyek egy másik routert (60-70m²) vagy a fentit cseréljem egy erősebbre? Tudtok ajánlani valami jó megoldást, kifogástalan készüléket ami elérhető áron van (5-6k de nem vagyok tisztában ezen eszközök áraival) ?

u.i.: Jelenleg T-home net 30/5 (de sanszos a váltás egy gyorsabbra mert a netzabáló eszközök rágcsálókat meghazudtoló módon szaporodnak házunkban)

Köszönöm szépen és kellemes hetet mindenkinek. nekem is.

No Future

(#29080) kali válasza Sinu (#29079) üzenetére


kali
legenda

szia,

az epc3925 szolgáltatós eszköz nem vehető ki a hálózatból, illetve nem cserélhető másmilyenre, így csak utána tudsz tenni egy másikat.
legjobb kábelen levinni a netet, bár az is megoldás lehet, hogy egy range extender/expander segítségével megnyújtod a wifi szórást.
5 - 6 e ft elég szűkös, pláne ha sok wifi eszköz csatlakozik fel, minimum egy tl-wr841nd kellene, ha a 30/5 megabit/sec sebességű net is emelve lesz gyorsabbra.
nem ártna tudni, hogy milyen wifi tulajdonságokkal rendelkező eszközök csatlakoznak majd az eszközre, mert nem mindegy, hogy csak 150-es lite-n, vagy mimo képes 300-as ellenoldalak.
az epc3925 egyébként nem rossz eszköz, nekem is olyan van több éve, bő 60 nm panelt bőven beszór, mobillal is simá jó a kapcsolat még 2 fal és nagyobb távolság mellett is - notikkal meg mindenhol maximum a jel erőssége -, ráadásul a terhelést is jól bírja, pedig minden munkaállomásom wifi útján kapcsolódik úgy, hogy sok a zavaró tényező - elérhető idegen wifi hálózatok...stb -, de beállítottam a megfelelő csatornára és okés.

[ Szerkesztve ]

(#29081) ad4m1337 válasza ad4m1337 (#29078) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Nem volt könnyű, de végül sikerült visszahozni a routert! :)

(#29082) NNG válasza Gubek-Einste (#29074) üzenetére


NNG
csendes tag

Köszi, akkor a 841ND lesz :R

(#29083) Sinu válasza kali (#29080) üzenetére


Sinu
senior tag

köszönöm a gyors választ és segítséget. TP-LINK TL-WR 841 ND 300M Wireless N-Router - 6k ami még bőven a kereten belül van :) meg is veszem azt hiszem!

No Future

(#29084) ma.ci23


ma.ci23
tag

Üdv!
Milyen routert ajánlotok Lg Optimus G mellé maximum még egy teló menne rá?
Ár\érték arányban?

(#29085) kali válasza ma.ci23 (#29084) üzenetére


kali
legenda

szia,

milyen sebességű nethez kellene az eszköz?
a telefonok szempontjából ugyan mindegy, de akkor gondolom kábelen is átmenne a net a routeren, és úgy már számít!

(#29086) ma.ci23 válasza kali (#29085) üzenetére


ma.ci23
tag

60\5 kábelnet.

Routeren kívül más lehetőség nincs a wifi jel adásnak gépről?

(#29087) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Kicsit off, de remélem nem gond.

Kaptam egy tplink 3420at kipróbálásra. Szépen ment is a modemmel (huawei e3276), de amikor kihúztam a routert a konnektorból, hogy berakjam a helyére, nem ismerte fel a modemet újra. Egy darabig megy az identifying, de végül unplugged lesz a statusa... Mi történhetett? A stick gépre dugva megy, router reset már megtörtént.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#29088) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok.

Ismerosom vennek routert maganak, olcsobbak kozul.

Mire kellene figyelni?

Ugy 7-8000Ft korul, 3 ember hasznalna.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#29089) Gubek-Einste válasza ma.ci23 (#29086) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez TP-Link 841ND v8 vagy Asus N12 D1.

Lehet csinálni SoftAP-t vagy is a kábeles/mobil netet megosztani egy wifi adapterrel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29090) Gubek-Einste válasza pocokxx (#29087) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29091) Gubek-Einste válasza gzbotii (#29088) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net alá kellene:

8k-ból TP-Link 841ND v8 vagy Asus N12 D1, ezekkel kb 50-60 Mbps-ig jók.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29092) ma.ci23 válasza Gubek-Einste (#29089) üzenetére


ma.ci23
tag

Például egy ilyen megfelelő lenne ha nem akarok routert? Vagy ez is jó [link]?

(#29093) Gubek-Einste válasza ma.ci23 (#29092) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az első semmiképpen sem, nagyon gyenge, a második már jobb választás de szerintem sokkal egyszerűbb egy wifi router-nek a használata lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29094) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne, hogy a Netgear R7000-res routeréről van már tudomása valakinek, hogy kb mikor lesz elérhető hazánkban? Illetve másik, talán legfontosabb kérdésem, hogy erre van costum firmware? Főleg a Torrent letöltő kliens miatt lenne ez érdekes. Vagy általában a Netgear cuccokra szokott lenni?

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#29095) xrvman


xrvman
őstag

Nah asszem egyelőre leszállok a TP-Linkről
3 napja vettem az itteni hszek elapján egy TP linket pontosabban TP-LINK TL-MR3420 mely tudja a 3G-t
Sajnos 3 nap után a Wifi része lefagyott, az összes wifi eszközön nem volt internet. Vezetékesen volt, be is tudtam menni az admin felületre. Ott mindent jónak mutatott. Kikapcs bekapcs és ment tovább. Ám kösz, de nem kell.
Eddig ezzel a beállítással a D-Link DIR-655 csodásan ment.
Tudtok olyan Routert ami a fentebbi 655 ösnél jobb router?
20-30eFt ot szánok rá.

(#29096) Faterkam válasza proradeon (#29024) üzenetére


Faterkam
addikt

Lehet, hogy én szerencsétlen vagyok, de vettem egy ilyen TPlink WR841N routert 5400Ft-ért (ami jó ár 5 év garral!) és nálam 1 hét alatt 2x dobta el a vezetékes netet, újraindítás után ok lett. A Wifit meg óránként. A 10Mb-es netből lett 0,5Mb, hiába állítottam fix csatornára :/ Ment is vissza garba :/

Most helyette D-Link Dir600-as megy gond nélkül, rendesen. De ez csak egy példa, lehet én nyúltam bele, vagy nem szereti a G580-as lapost :W

Hopp, most olvasom, a linkelt Edigitálos hszt!!!! Nekem is ilyen modemem van!!
Balázs (2013/07/11)
Ami nem tetszik: Dlink DSL 360R ADSL modemmel használhatatlan
Dlink DSL 360R ADSL (szürke) modemmel nem hajlandó működni, neten utánanéztem, nem én vagyok az egyedüli akinek nem működött ez a párosítás, aki ilyen típusú modemmel szeretné használni inkább válasszon egy másik routert...
Szerencsére szó nélkül visszavette az üzlet!

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#29097) S-LG


S-LG
csendes tag

Üdv Mindenkinek

Nem értek annyira a hálózatokhoz ezért is fordulok hozzátok tanácsért.
Thome os netem van, 20/5 és egy hozzá kapott Cisco router. ( most nem tudom pontosan de talán epc3925)
Egy laptopp, 2 telefon az iptv és maga a tv csatlakozik hozzá.
A gondom az, hogy 3d tartalmú full hd filmeket próbálok universal media serverrel vezeték nélkül lejátszatni a tv-vel de akadozik. a media serveren van sebesség mérés, ami 100mb mutat (gondolom ennek a routernek ennyi a max )
A kérdésem az h le cserélhetem a t home os routert, ha veszek egy 300mb-at akkor megoldódhat az akadozás?
Ennek a routernek van vmi beállítása amit esetleg meg tudnék piszkálni hogy jobb legyen, és ha igen akkor hol?
előre is kössz a hozzáértő válaszokat

(#29098) kali válasza S-LG (#29097) üzenetére


kali
legenda

szia,

az epc3925 gigabit képes router, tehát nem csak 100-as, a wifi modulja pedig 300-as.
a szolgáltatós eszközt nem tudod lecserélni sajátra.
a szolgáltatós eszköz adminisztrációs felületén nézd meg a wifi beállításokat, a channel width értéke 40 megahertz legyen, és próbáld ki a kapcsolatot minden csatornán.
a (3d) full hd hd tartalom wifi útján történő továbbítása nem egyszerű dolog, és nem csak a router - adott esetben home gateway - lehet a gyenge pont, hanem az ellenoldal, a beállítások, és a környezeti tényezők is.

[ Szerkesztve ]

(#29099) Gubek-Einste válasza xrvman (#29095) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mik az igényeid az új router-rel kapcsolatban?
Egyetlen hiba miatt már is cserélnéd?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29100) Gubek-Einste válasza Faterkam (#29096) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link és a szürke-kék D-Link 360R legendásan nem bírják egymást, az oka, hogy a D-Link nagyon rossz és a haldokló modemmel már nem hajlandó együtt működni a TP-Link router, másik típus router-rel/közvetlenül gépről még ideig-óráig megy de egy idő után már ott is lesznek gondok. Megoldás: modem csere egy fekete 360R T1E-re és már nem lesz gond.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.