Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29351) Rolli


Rolli
aktív tag

Sziasztok.

Adott egy 1043ND router,amin vargalex firmware van.

A samba hálózati megosztás jelszót kér,mikor csatlakozni akarok hozzá.

Hogy lehetne kiszedni ezt belőle?

a vendég hozzáférésből kiszedtem a pipát.
Az engedélyezett felhasználókhoz kell írni esetleg valamit,hogy ne kérjen jelszót?

Esetleg itt változtatni valamit?

[global]
netbios name = |NAME|
display charset = |CHARSET|
interfaces = |INTERFACES|
server string = |DESCRIPTION|
unix charset = |CHARSET|
workgroup = |WORKGROUP|
browseable = yes
deadtime = 30
domain master = yes
encrypt passwords = true
enable core files = no
guest account = samba
guest ok = yes
invalid users = root
local master = yes
load printers = no
map to guest = Bad User
max protocol = SMB2
min receivefile size = 16384
null passwords = yes
obey pam restrictions = yes
os level = 20
passdb backend = smbpasswd
preferred master = yes
printable = no
security = share
smb encrypt = disabled
smb passwd file = /etc/samba/smbpasswd
socket options = TCP_NODELAY IPTOS_LOWDELAY
syslog = 2
use sendfile = yes
writeable = yes

Köszönöm.

(#29352) Intruder2k5 válasza Rolli (#29351) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezzel IDE légyszíves átfáradni!

(#29353) Rolli válasza Intruder2k5 (#29352) üzenetére


Rolli
aktív tag

Ok,Bocsi

(#29354) vargalex válasza Intruder2k5 (#29347) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Azért watchdog szerű scriptezéssel megoldható akár az is, hogy samba/dlna/ftp elérés esetén limitálja a Torrent le/feltöltési sebességet, vagy állítsa is le.

Alex

(#29355) vargalex válasza Rolli (#29351) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Éppen a vendég hozzáférés jelenti azt, hogy ne kérjen jelszót...

Alex

(#29356) Intruder2k5 válasza vargalex (#29354) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem feltétlenül a hálózati sebességre gondoltam, hanem inkább a processzek prioritásának ilyen szintű változtatására! De nem tartom valószínűnek, hogy ez a sebesség változtatgatás is hatásosan működne, és totál akadásmentes lenne a DLNA, mondjuk samba másolás, vagy erős torrent terhelés mellett!

Meg aztán a fórumtárs elvárásai szerintem olyanok voltak, amiket hiba lenne megígérni neki, mert cseppet sem biztos, hogy megvalósulnának! Lehet, hogy Te eljátszadozol ilyennel a routereden, aztán vagy jó lesz, vagy nem, ez tét nélküli dolog, de erre alapozva megvetetni vele a routert, hogy "persze, megoldható OpenWrt-vel", felelőtlenség lenne!

[ Szerkesztve ]

(#29357) vargalex válasza Intruder2k5 (#29356) üzenetére


vargalex
félisten

A samba-hoz, vagy dlna-hoz történő csatlakozás jóval előbb megtörténik (így detektálható is), mint a nagy átviteli sebességet igénylő másolás/lejátszás. Persze, ha a dlna és a samba egyidejű futtatásáról lenne szó, akkor előre el kellene dönteni, hogy melyik a fontosabb.

Alex

(#29358) Intruder2k5 válasza vargalex (#29357) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, nekem nem probléma, engem nem kell meggyőznöd, ha gondolod mondj neki egy típust, ami megfelel erre, és hajrá! :)

(#29359) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!
Keresnék router-típust ami stabil, a legalapabb, 4port+wifi és akármilyen firmware-rel megoldható, hogy gombbal lehessen kapcsolni ki-be a wifijét!
Ha ez a topikelsőhsz-es TL-WR741ND, érdekelne hogy milyen sebességeket lehet vele elérni (tapasztalati értékek kellenének...// Prioritásom kábel!):
-WWW-LAN;
-WWW-WLAN;
-LAN-LAN;
-LAN-WIFI;
-WIFI-WIFI ""oda-vissza viszonylatban"!

Érdekelne még:
-hogy a fenti kritériumoknak megfelelő, de USB porttal is rendelkező router milyen lenne ajánlott (Lehet-e az arra rakott HDD-re valós időben rögzítetni programmal monitor képét {videóként}? [router-képesség oldalról kérdezem, programot találok rá, ha hálózati babrálással megoldhatm...])+
-hogy lehetséges-e az adott ajánlottakon, hogy (akármilyen firmware-rel) monitorozzam, logoljam az adatforgalmat, nomeg az, hogy portonként (4lan egyesével+wan) beállíthassak maximális adatforgalmat?

(Jelenlegi internetem 30/3-as,de a le nemigen növekedne+ a wifi max táv 2 téglafalal, 15 méter,)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#29360) Gubek-Einste válasza ledgeri (#29359) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

741ND adatok (általánosan):
WAN-LAN: kb 50-60 Mbps, ennél többet is tud de már nagy terhelés mellett
WAN-WLAN: körülményektől függően a wifi-je miatt 40-50 Mbps
LAN-LAN: mivel csak a switch-en megy keresztül így 90+ Mbps, megfelelő gépekkel
LAN-WLAN: körülményektől függően 40-50 Mbps
WLAN-WLAN: körülményektől függően 40-50 Mbps a teljes forgalmat beleértve, így kliens szinten 20-25 Mbps jut de teljesen egységesen nem lehet kiosztani.
Ezek nem kőbe vésett adatok, főleg a wifi a körülmények miatt, erősen helyzet függőek.

30/3-as net alá szinte bármilyen N-es típus megfelelő lesz. A wifi erősen képlékeny, nagyon sok függ a környezettől (falak száma/anyaga, távolságok(fel/le), zavaró más hálózatok), előre nem lehet megmondani, hogy melyik eszköz meddig és mekkora sebességre lesz képes, ez csak a helyszíni teszt során fog eldőlni.
10k alatt ajánlott a TP-Link 841ND v8 vagy Asus N12 D1, USB-s típusból 10k alatt Asus N10U vagy TP-Link 842ND. 15-20k-ért már több gigabites típus között lehet válogatni, ajánlottak: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2, ezekkel már lényegesen jobb eredmények érhetőek el de akkor sem várható el tőlük minden tekintetben egyértelmű javulás, ez főleg a wifi esetében mutatkozik meg.
A videó rögzítés erősen függ a bitrátától mivel a router-re kötött vinyó erősen korlátos sebességre képes, főleg az alsóbb szegmensben.
Az adatforgalom logolása gyárilag benne van a 3rd party firmware-ekben, ezzel nem lesz gond. A portonkénti kiosztáshoz mindenképpen 3rd party firmware kell majd de jobb nem port szinten megadni, hanem a kliensek szerint elvégezni az ilyen irányú beállítást.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29361) z123456789


z123456789
addikt

Van ajánlot bolt ahol érdemes megvásárolni a routereket, vagy itt nincs olyan hogy bejáratott bolt?
Csak mert egy ilyet szeretnék venni, de itthon drágább, mintha amazonról rendelném.

(#29362) proradeon válasza z123456789 (#29361) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az általad kiválasztott típussal egyetlen gond van: Alig van bolt, ami Magyarországon árulja. Pontosan egyetlen egyről tudok, de erről is akkor hallottam először, mikor rákerestem 1-2 hete, hogy hol lehet kapni ezt a típust. :(
Ahogy elnézem amazon-ról 2 ezerrel olcsóbban jönne ki. :U

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29363) z123456789 válasza proradeon (#29362) üzenetére


z123456789
addikt

3000 :)
Meg ahogy látom 14 munkanap a szállítás.Amazon-ról meg már a héten lehet ideérne.
Jó, azért köszönöm.Ez is valami.Csak nem akartam abba a hibába esni, hogy esetleg ti itt vígan veszitek a routereket egy "olcsójó" router boltból, én meg aki eddig a MediaMarkt akciós routereit vásárolta behúzza egy drága helyröl, mivel fogalmam sincs mennyi lehet a reális ára.
:)

(#29364) onyy válasza Gubek-Einste (#29260) üzenetére


onyy
csendes tag

Értem, köszönöm szépen, de lehetne tudni picit részletesebben erről a 3rd party firmware-ről?

Több ilyet is találtam, de nem tudom, mit lenne érdemes használni, és hogyan tudnám az általam kitűzött célra beállítani (usb mobil stick automatikus használata akár bedugás akár WAN kihúzása esetén, neadjisten ha nincs ping WAN-on)

(#29365) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Sziasztok!

Wifis routerre szeretném cserélni a meglévő vezetékest.
Internet: Digi 20/10 Mbit
2 számítógép vezetékkel csatlakozna, 1 wifivel, és 3 telefon menne wifiről.
Ha számít, a telefonom specifikációjánál ezt találtam: 802.11b/g/n, DLNA, hotspot, dual band
Panellakás, két szoba.

Szeretném minél olcsóbban megúszni. Nem kell semmi extra, csak normálisan működjön ezekkel az eszközökkel.

(#29366) ledgeri válasza Gubek-Einste (#29360) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Köszönöm!
A gombos wifi ki-be menne a 741ND-on?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#29367) proradeon válasza kacsyx (#29365) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Amennyiben nem tervezel a jövőben 80/25 Mbit-es csomagra váltani, akkor az alábbi modell tökéletesen megfelel az általad leírt igényekre: TP-Link TL-WR841N

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29368) Intruder2k5 válasza ledgeri (#29366) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak 3rd party firmware-el!

(#29369) Dot


Dot
őstag

Helló!

SOHO-s környezetbe(böngészés, e-mail-ezésre) milyen routert ajánlotok max 20000Ft-ért.
Lényeg az erős wifi, 8szobás tégla épületbe lenne. (ha jól gondolom és emlékszem a tégla jobb mint a vasbeton, ilyen szempontból)
A távolabbi irodákba(ahol a laptop wifije már nem elég/bár szerintem a stickeknél a laptopba épített erősebb, bár ha G-s a laptop akkor nem tudom/) max össz. 8000Ft-ért, wifi stick kellene hozzá.
Lényeg még, hogy fehérvári bolt legyen. Aqua-ba néztem TP LINK TL-WDR4300 18600Ft. Egy open wrt-vel vagy valami 3rd party fw-vel már nem lehet rossz?!
Esetleg ez. Ennek elég perverz az antennája, de itt már felmerül az, hogy a kliens teljesítménye nem elég erős, hogy kommunikáljon vele.
stick: ez vagy ez? Esetleg más? 2-3 darab kéne.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#29370) HAL-9000


HAL-9000
tag

Van valamilyen jól összeszedett oldal ahol router típusonként lehet megnézni a rá elérhető firmwareket?
Olyasvalamire gondolok, mint Androidnál a Needrom.com

[ Szerkesztve ]

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#29371) Intruder2k5 válasza HAL-9000 (#29370) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ilyen nem igazán van, csak fordítva, tehát a firmware-ek oldalain tudod tallózni, keresni a támogatott típusokat!

(#29372) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok,

Digi 80/25 Mbit-s csomaghoz szeretnék valami jó de nem drága wifi-s routert.
1 gép és 2 Samsung telefon lenne hozzápárosítva.

Előre is THX a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#29373) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Megjött a WDR3600-as, pikkpakk be is üzemeltem. Sajnos az állapotjelző ledek zöldek, amit nagyon sajnálok :( van mód a kékre váltásra? (nem forrasztgatással mert a garit nem akarom ezért elveszteni)

(#29374) kacsyx válasza proradeon (#29367) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Én is ezt nézegettem, köszi! :R

(#29375) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv! :R

UPC 120-as (később majd lehet 240) mellé mit ajánlotok 15K-ig?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#29376) HAL-9000 válasza F.B.I. (#29375) üzenetére


HAL-9000
tag

Tenda N60 ?

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#29377) F.B.I. válasza HAL-9000 (#29376) üzenetére


F.B.I.
veterán

Erről még nem is hallottam. Gondolom ebben az árkategóriában ez az egyik legjobb, nem? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#29378) proradeon válasza Xeon7 (#29372) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

TP-Link TL-WR1043ND a legolcsóbb ajánlott router az általad leírt igényekhez. :K

(#29373) dlaccc: Szerintem kék ledek csak egy korábbi hardver verzióban voltak, így nincs lehetőség már kék ledeset újonnan szerezni.

(#29375) F.B.I.: 15k-ig TP-Link TL-WDR3600 ajánlott 120 vagy 240 Mbit-es UPC csomag mellé.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29379) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Kösz mindenki! Bevállalom ezt a TP-Linket, abban még nem csalódtam. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#29380) dlaccc válasza proradeon (#29378) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Köszi! Közben ráleltem másik fórumon, sajnálom, mert nekem sokkal jobban tetszett a kék.. de lehet kap egy szép fekete szigszalagot aztán problem solved.. ;]

(#29381) Gubek-Einste válasza onyy (#29364) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

3rd party firmware olyan szoftver amelyet nem az eszköz gyártója készít, hanem mások. Többnyire Linux alapúak és sokkal több szolgáltatás nyújtanak mint a gyáriak, teljesen ki tudják használni a hardver nyújtotta lehetőségeket (a hardveres NAT kivétel), gyorsabban és gyakrabban (általában havonta) frissülnek így egy hiba kijavítása is hamar megtörténik.
A leggyakrabban ajánlottak/használtak OpenWRT, Tomato, DD-WRT, Gargoyle. Ezek közül nem mindegyik van az összes típusra (van olyan eszköz amelyre egyáltalán nincs egyetlen 3rd party firmware).
Pontos beállítási segédletet az adott firmware témájában lehet kérni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29382) Gubek-Einste válasza Dot (#29369) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kinézett eszköz ismeretlen gyártótól származik így nem is ajánlott. Ennyiért már gigabites típust is lehet venni (TP-Link 1043ND) vagy egy kicsivel többért már egy TP-Link 3600 is beszerezhető.
20k alatt ajánlott típusok: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2, adapterből TP-Link 722N/722NC/822N.
A wifi erősen képlékeny, nagyon sok függ a környezettől (falak száma/anyaga, távolságok(fel/le), zavaró más hálózatok), előre nem lehet megmondani, hogy melyik eszköz meddig és mekkora sebességre lesz képes, ez csak a helyszíni teszt során fog eldőlni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29383) Dot válasza Gubek-Einste (#29382) üzenetére


Dot
őstag

Azt az ismeretlen gyártósat csak az antenna miatt linkeltem (inkább érdekességként, bár ezt nem érzékeltettem). 4300-ast írtam. (tégla épület) Erre is lehet rakni normális fw-t ahogy nézem, és tudok játszani az antennákkal. N16-ot néztem először, nekem is ez van már 3-4 éve biztos, de a napokban felment az ára 20fölé.
Akkor TP-Link 4300 + TP-Link 722N páros lesz.
Nyilván jobban tudtam volna vázolni a helyzetet, ha belülről is látom az épületet.
Erős jel nincs a közelbe, azaz majdnem 10 wlan hálót láttam az épület előtt, de 1-es erősséggel telefonnal.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#29384) Intruder2k5 válasza Dot (#29383) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van ismert gyártósból is hasonló, csak MO-n nem kapható!

ASUS RT-N12 HP

(#29385) HUfantom válasza Gubek-Einste (#29007) üzenetére


HUfantom
őstag

Helló

Na hazaértem és megvettem a Routert. Nagyon kíváncsi voltam.... Úgy téptem szét a csomagolást, mint etiop a segélycsomagot....

Na megy.....
Próba......

120as UPC net....
Kábelen mérve 80megabit
TP Link1043-as router wifin kb megvan 30megabit............
WR710N-es ki csoda készülék WISP módban....
Tablet felcsatolva a WR wifire. WPA2-es titkosítás mindkét oldalon....
A tableten stabil a kapcsolat és kb 15 megabit maradt.

Felfelé mérése válogatja. Fele vagy harmada a sebességnek.
Ez így jó, pont ezt kerestem.

Viszont egy kisördög a végére. Vajon tudna ez a fent leírt hardverekkel egy picit gyorsabban menni ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#29386) ledgeri válasza Intruder2k5 (#29368) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Melyikkel? Utánanéznék... (tudom van topikja azoknak, de nem tudom hogyan keressek rá...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#29387) Gubek-Einste válasza HUfantom (#29385) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Némi optimalizálással esetleg de sokkal szinte biztosan nem lesz több.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29388) Intruder2k5 válasza ledgeri (#29386) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Például OpenWrt, és gondolom a DD-WRT is tudja!

(#29389) Dot válasza Intruder2k5 (#29384) üzenetére


Dot
őstag

Beteg! :D
Ez már a házból is kilóg! :D

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#29390) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Sziasztok!

Ideáig elég jól elvoltam a régi Tp-link g-s routerel.

Most tv csere miatt igény lenne a nagyobb sebességre pc-ről a tv-re streamelni BD50-es esetleg BD503d-s fájlokat.

ehhez kéne valami router ,ha tudnátok segíteni. Nem ragaszkodom a legolcsóbb megoldáshoz ,inkább a megbízható stabil kapcsolat a fontos.
A netem nem nagy szám 10-es.
Távolság nem sok max 7-8 méter.

előre is köszönöm!

(#29391) fogtunder válasza Gsx-rr (#29390) üzenetére


fogtunder
nagyúr

kábelen, vagy wifin streamelnéd?

az átlag BD50 film, amennyire tudom, olyan 30-40 megabit/sec, ez nem lehetetlen direkt rálátással, de nekem az a tapasztalatom, hogy még a 1080p is be tud akadni olykor 300megabites Wifin keresztül is. tudni kellene, milyen WiFi vevő van a TVben, és ahhoz igazítani a routert, mert ha az a gyenge pont, ahhoz kell igazítani a routert is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#29392) Gsx-rr válasza fogtunder (#29391) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Kábelen ,de lemondtam róla ilyen gyorsan ,mert veszek egy Nas-t.

De az első lépés egy gyors és megbízható router. Nagy hatótáv nem érdekes gondolom az újabbak is simán viszi a 10-15 méteres távolságot.

Ajánljatok valamit légyszi! A vezetékes csatlakozások száma az általában 4?

[ Szerkesztve ]

(#29393) Gubek-Einste válasza Gsx-rr (#29392) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gigabites típusban lenne érdemes gondolkodni, ajánlottak 15-20k-s kategóriában: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2.
SOHO router-esetén 4 LAN port van, ha ennél több kell akkor egy sima switch rákötése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29394) ledgeri válasza Intruder2k5 (#29388) üzenetére


ledgeri
nagyúr

OK

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#29395) Gsx-rr válasza Gubek-Einste (#29393) üzenetére


Gsx-rr
veterán

a Tp Link 4300-as vagy a Netgear a 2 kiszemelt!

Sok helyen írják ,hogy gyenge a 4300-as wifi távolsága.
A Netgear 3500-ról találtam infót de V2-es verzióról nem

(#29396) Gubek-Einste válasza Gsx-rr (#29395) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Helyzet kérdése, hogy mi számít gyengének, általánosan a külső antennás típusokkal jobb eredmény lehet elérni mint a belső antennásokkal.
Nem biztos, hogy jelölve van, hogy v2-esről van szó, ha van hardver leírás is akkor 128 MB flash/RAM-t kell keresni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29397) nagyonnagy


nagyonnagy
csendes tag

Sziasztok, szeretnék a véleményt, segítséget kérni a következő problémám meg oldásához.
Adott egy TP-Link TL-WR1043ND router, amely egy kétszintes családi ház felső szintjén helyezkedik el.
Az alsó szinten nagyon gyenge a WIFI jelem. Nem is csoda hiszen a jeleknek le kell küzdeni a vasbeton födémet és 2-3 35cm vastag téglafalat is.
Milyen eszközt (AP, range extender, másik router) tudnátok ajánlani, hogy a földszinten is jó WIFI vételt tudjak elérni? A két eszköz közötti UTP kábeles kapcsolat meoldható.
Jelenleg DIGI(80/25) netem van. A WIFI-t négy-négy notebook/tablet illetve okos-telefon használja.
Köszönöm

(#29398) Gsx-rr válasza Gubek-Einste (#29396) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Éjjel olvasgattam és olvastam hideget meleget a Tp-linkről.

Szimpatikusak az Asusok is N15u-N16u ,csak nem tudom ,hogy jobban járnék egy olyan modellel ami tudja az 5ghz-et?

És jól vettem ki az írásokból ,hogy a nem gyári szoftverekkel lassabb lesz az átviteli sebesség?

(#29399) proradeon válasza nagyonnagy (#29397) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Legolcsóbb megoldás, ha veszel egy TP-Link TL-WR841N router-t, webadmin felületen kikapcsolod a DHCP szerverét, majd az egyik LAN port-ját összekötöd a TL-WR1043ND egyik LAN port-jával. Így lesz két különálló WiFi hálózatod, de azonos alhálózaton.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29400) Gubek-Einste válasza Gsx-rr (#29398) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hosszú távon mindenképpen jobb lesz az 5 GHz támogatás de az sem elhanyagolható tény, hogy az ajánlottak között az 5 GHz támogatottságú eszközök hardveresen is erősebbek.
Minden gyártóról lehet hideget-meleget olvasni de figyelembe kell venni a körülményeket is amelyek erősen befolyásolják a dolgokat.
Épp ellenkezőleg, 3rd party firmware alatt optimálisabb a hardver kihasználás és ez által a sebesség is jobb lehet (csodát azért nem tesz). Ami kivétel az a hardveres NAT, ez a funkció nincs támogatva 3rd party firmware alatt, így gyárival ellentétben nem tud a router lekezelni 7-800 megás netet, be kell érni "csak" 3-400 megással.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.