Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29951) hdf válasza proradeon (#29950) üzenetére


hdf
tag

Köszönöm!
Közben arra gondoltam, hogy a nyomtatót jó lenne megosztani.
Ezt tudja a WDR 3600-as is?

(#29952) Tszmiki


Tszmiki
csendes tag

Üdv Mindenki!
Segítségét szeretném kérni annak akinek van bármiféle tapasztalata
a Philips PTA128/00
Wi-Fi USB adapterével.
TP-LINK TL-WR841N 300M Router Wi-Fi-n HD stream- hez kellene.
Kompatibilitás OK? És a SmartTV-vel: Philips 6626? A TV hogy kezeli a jelszavas védelmet?
A Wi-Fi adapter tudja fogadni a 300 Mbit/s-ot?
Lesz hó karácsonykor?
A Philips fórumon is várom a válaszokat, de itt koncentráltabb a tudás. :R
Röviden ennyi!
Köszi Mindenki!

(#29953) proradeon válasza hdf (#29951) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Igen. TP-Link termékek esetén, gyári firmware-rel ez annyi hátránnyal jár, hogy minden gépre, amiről nyomtatni akarsz, fel kell rakni egy segédprogramot. (Ha OpenWRT-re cseréled a gyári firmware-t, akkor erre nincs szükség.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29954) Gubek-Einste válasza rhonin (#29949) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 4300 mindkét sávon külső antennás, a 4900 pedig csak az 5 GHz-s sávon külső antennás, a 2,4 GHz-en belső antennákat használ.
Szerintem nem érdemes megvenni a 4900-t mivel nagyon kevés olyan adapter van amely 2,4 GHz sávon 450-es, 5 GHz-sből is kevés van így még egy 3600 is elég lehet mivel csak az 5 GHz wifi sebességében térnek el (300 vs 450), a többi hardverben ugyan azok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29955) rhonin válasza Gubek-Einste (#29954) üzenetére


rhonin
senior tag

Igen ezt olvastam én is, hogy belső antennán 2,4 Ghz-en a 4900-as igazából nem a sávszél miatt érdekes számomra mivel minden eszközöm maximum n-es szabványt tud. Viszont a 4900-asban 600Mhz-es proci van ami lehet érne valamit. Bár nem tudom gyakorlatban mennyi különbség van ez és a 400Mhz-essel szerelt 3600-4300 között?

(#29956) Intruder2k5 válasza rhonin (#29955) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 3600 és a 4300 nem 400MHz-es procival megy, az a 1043ND!

[ Szerkesztve ]

(#29957) rhonin válasza Intruder2k5 (#29956) üzenetére


rhonin
senior tag

Igen, bocs a két gyengébbe 560Mhz-es van a nagyobba meg 720 vagy 800-as.
Két revizió van azt írják, de mi a 800ast kapjuk. ( 720 --> Kína )
Hdd kezelésnél mennyiben számít a gyorsabb cpu? Vagy egyszerűen az 5Ghz-en átvihető magasabb sebesség miatt van szükség erősebb cpu-ra?

(#29958) Intruder2k5 válasza rhonin (#29957) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem! Nagyban számít, mivel a routerekben nincsen külön vezérlő erre mint a pc-kben a sata vagy ide, így mindenért a proci a felelős, és kivétel mindig az a gyenge láncszem, azon múlik, hogy milyen sebességre lesz képes a vas usb-n! De vannak különböző architektúrák, és ezeket egymással nem lehet egyenes arányban hasonlítani, mert például egy 600mhz-es broadcom nas teljesítményben sosem tud annyit, mint egy 600mhz-es atheros! Előbbi viszont másban erős!

(#29959) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Wireless ethernet bridge funkció ellátásához keresnék 300-as 450-es routert. Mely megbízható típusokat tudnátok ajánlani?
Valamint Powerline adapterrel kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak, mely nagyobb sebességre képes eszközöket tudnátok ajánlani?

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

(#29960) rhonin válasza Intruder2k5 (#29958) üzenetére


rhonin
senior tag

Értem. A 4900asban ez van: Freescale MPC85xx @800Mhz
Azt hiszem felhasználói tapasztalatokat kéne keresnem, de elsőre nem sok mindent találtam.
Jól belőtték ennek a háromnak az árát. Kb. 3000Ft-os különbségek vannak, nehogy már könnyen tudj dönteni.
Ráadásul olyan termékről beszélünk amit nem 1 évre veszel... :U

(#29961) hdf válasza proradeon (#29953) üzenetére


hdf
tag

Köszönöm!
Megrendeltem a TP-Link 3600-at, holnap mehetek érte. :DD

(#29962) tPedro_ válasza hdf (#29961) üzenetére


tPedro_
őstag

Csak kiváncsiságból, hol rendelted?

(#29963) Claude Leon válasza Gézengúz (#29947) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ja, nem néztem utána, és el is felejtettem, hogy u.e. kategóriában van még versenyző (mr3420, az is usbs, 4MB memóriával, 3G-hez), és van is a típusra összeállított openwrt.
Az openwrt oldalán keresd még meg a hardververziók egyezéseit, hogy a megfelelőbb fw-t válaszd ki hozzá.

(#29964) Gubek-Einste válasza rhonin (#29960) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintem továbbra is elég lehet a 3600 vagy 4300.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29965) rhonin válasza Gubek-Einste (#29964) üzenetére


rhonin
senior tag

Jólvan. Azt hiszem akkor marad a 4300-as. Open wrt még várni fog pár napot, ha nem megy majd lehet, hogy kérdezni fogok.
Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

(#29966) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Nőveérem szeretne venni routert. A netet azt vezetékkel osztaná meg, viszont fontos lenne a wifi, telefonok miatt, illetve TV-re szeretne streamelni FHD filmeket.

Milyet ajánlanátok? Otthon egy TP-Link 841ND van, de az valamiért nem akar működni a TVvel.

(#29967) devil-k válasza petyus_ (#29966) üzenetére


devil-k
nagyúr

Milyen filmeket akar streamelni? Mert ha BD filmekről van szó, akkor esélytelen a wifivel való streamelés. Akkor mard a kábel. de ilyen 10-15 GB-os MKV fájlokkal még megbirkózik.

- mozi bolondéria -

(#29968) petyus_ válasza devil-k (#29967) üzenetére


petyus_
senior tag

Nem BD, hanem ahogy írtad, ilyen 15BG körüliek.

És mire írtad, hogy megbirkózik? A 841ND? Mert arra azt mondta, hogy valamiért nem máködik, a net bejön a TV-n, de filmet nem tudott streamelni (mondjuk én nem próbáltam, de valami ismerőse átjött, aki elvileg ért hozzá, és nem tudta összehozni).

(#29969) devil-k válasza petyus_ (#29968) üzenetére


devil-k
nagyúr

A "még megbirkózik" kifejezést inkább javítanám, hogy erősen ajánlott inkább kábelen keresztül streamelni az ilyen nagy méretű fájlokat.

Próbáld ki Serviio-val, hátha úgy menni fog.

- mozi bolondéria -

(#29970) fogtunder válasza petyus_ (#29968) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az, hogy nem tud, pontosan mit jelent? elindul, de szakadozik, vagy eleve el sem indul? látja filmet magát valamilyen megosztáson keresztül, vagy azt sem?
mert ha net van, akkor a router és a tv kompatibilis, szóval máshol lesz a hiba. az elvileg hozzáértő ismerős is egy tág fogalom, van akinek már az is hozzáértő, aki meg meri nyitni windowsban a vezérlőpultot.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#29971) ruhk


ruhk
tag

Sziasztok!

Egy TP-Link 3600-hoz milyen wifi-usb adapter az "ajánlott"? (ha van ilyen)

(#29972) jaja1981


jaja1981
addikt

Kollégák!

Ilyen router jó választás lenne? [link]
Gigás vezeték kell másoláshoz, valamint "n"-es wifi.
Rá lenne kötve 2 vezetékes eszköz fixen, valamint javítandó gép/gépek.

Wifi-n 1 laptop, 2 asztali PC, 2-3 IP kamera.

A vezetékes eszközök közül egy házi file megosztó, megy 7/24-ben, illetve futtat egy fájl szervert.

Szeretem a router-ben fixálni az IP-ket MAC címhez, illetve kell a port forward, meg ilyenek.

És ne dobáljon el, ne lassuljon.

Net egy 120Mbps UPC net lenne rákötve, ezt is tolnia kell.

Tehát lehet, hogy megy a net 120-on, meg másolok gigabiten és megy még 1-2 wifi eszköz, meg a 3 kamera.
Mondjuk ez lehet a max.

Jó választás ez az eszköz?

Köszönöm.

(#29973) krealon válasza rhonin (#29945) üzenetére


krealon
veterán

"Értem. Létezik olyan router amelyikben van elegendő erő?"

Ezzel tele tudsz pakolni egy 100M-s linket (de sajnos WiFi az nincs benne):
Dell FX160 15W
Digitus 10/100 USB network adapter kb 2W
2GB pendrive kb 0.5W
500GB 2.5" USB hdd kb 2.5W
+
pfSense

Persze ez nem "Next, Next, Next, Finish" megvalositas, de hatekony. :B

(#29974) rhonin válasza krealon (#29973) üzenetére


rhonin
senior tag

Szia!

Mit jelent ez a 100M link?
Gondolkodtam media playeren, nason, stb., de egy erős routerrel mindet ki tudnám váltani.
Mihez ajánlod a vinyót, pen drive-ot?
Amúgy igen, ha más nem marad akkor marad a pen-drive csak nincs meg az a kényelem, hogy csak leülsz a tv elé és indítod hálózatról. :U

(#29975) LógaGéza válasza krealon (#29973) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ez tetszik - már csak az a kérdés, hogy sose használtam pfSense-t - gondolom a FTP, OpenVPN szerver nem okoz gondot, de pl egy Transmission, és egy DLNA szerver megoldható vele?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#29976) Multibit válasza krealon (#29973) üzenetére


Multibit
veterán

:))

(#29977) Gubek-Einste válasza ruhk (#29971) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus USB-N13, TP-LINK TL-WDN3200, TP-LINK TL-WN8200ND

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29978) Gubek-Einste válasza jaja1981 (#29972) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább egy 3600 legyen mivel árban alig több de hardveresen már jóval erősebb, akár 240-es nethez is jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29979) Gubek-Einste válasza rhonin (#29974) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Router-nek/NAS-nak való az ajánlott hardverek.
Ezzel a kíépítéssel már nem lenne gond a HD stream-elés ha van rendes wifi elérés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29980) krealon válasza rhonin (#29974) üzenetére


krealon
veterán

"Mit jelent ez a 100M link?"

100Mbit, masneven Fast Ethernet.

"Mihez ajánlod a vinyót, pen drive-ot?"

Pendrive a pfSense telepiteshez, HDD a mediatartalomnak.
Sajnos kozben rajottem, hogy nincs benne kapasbol SMB, transmission, DLNA (ezek a NAS4Free vagy a FreeNAS elemei).
Nem kene este, faradtan irogatnom...

(#29975) LógaGéza

"gondolom a FTP, OpenVPN szerver nem okoz gondot, de pl egy Transmission, és egy DLNA szerver megoldható vele?"

Az OpenVPN van benne kapasbol. A tobbit ala kene hekkelni, ugyhogy lehet hogy egyszerubb egy Debian + Webmin, esetleg egy SME Server

(#29981) dni


dni
őstag

Esetleg erre valaki?

Előre is köszi.

(#29982) csixy válasza dni (#29959) üzenetére


csixy
addikt

Én egy pár TL-PA211 -est használok.
Az eredeti gyári firmekkel mindig akkor hagyott a kakában amikor a leginkább szükség lett volna rá.
De az újabb gyári működtető softokkal ( a szokásostól eltérően itt két darab fájlt kell feltolni készülékenként)
már tökéletesen működik.Van hozzá egy menedzser szoftver azzal össze lehet hangolni őket. Lassan két hónapja vannak összeboronálva és szakadásmentesen helyettesítenek egy UTP kábelt.
Szerintem öreg általános iskolákban tökéletes megoldás lehet az irodai szárny irányából átvinni a jelet a tantermek oldalára, hogy végre mukodjenek azok a táblák.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#29983) ruhk válasza Gubek-Einste (#29977) üzenetére


ruhk
tag

:R

(#29984) rhonin válasza krealon (#29980) üzenetére


rhonin
senior tag

Kicsit kíniai, de nagyjából felfogtam... :))
De ha felejtős akkor végülis mindegy.

Azért köszi az építő jellegű segítséget. :R

Más:
Most néztem a legújabb 2 magos ac-s routereket és ezek már közel 50Mb-os sebességgel kezelik az Usb-n rájuk kötött tárolókat. Azért ez elég durva fejlődés. Nem hiába vetik be az usb 3.0-át. :Y

(#29985) madar2252


madar2252
csendes tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni, wireless routerre lenne szükségem amivel torrentezni tudok. Egy Asus N13U B1 -em van, de nem vagyok vele megelégedve. Próbáltam egy custom firmware-t vele amit egy orosz srác írt a gyári firmware forrásából (ez volt a legnormálisabb) illetve DD-WRT -t. A problémáim a következők voltak:

- ha a torrent ment a routeren (transmission), akár csak seed nulla forgalommal, nagyon lassú volt a router elérése, menüi, stb
- a wifit gyakran eldobálta mind a két custom firmwarrel, főleg ha a torrent kliensben volt bármi. A gyári firmwarrel, torrentezés és USB drive nélkül amúgy tökéletesen működik.
- elképesztően lassan kezeli a csatlakoztatott USB flashdriveot, egy olyan drive amire számítógépen gyorsan tudok írni, az a routernek rettenet sokáig tart, még azt is el tudom képzelni hogy a letöltés sebességével sem tud lépést tartani
- tudtam róla videót nézni helyi hálón keresztül alapesetben - de ha ment a torrent rajta, akkor már nem tudta folyamatosan küldeni a filmet

Mivel simán routolni meg wifit kezelni rendesen tud, és a problémák csak a torrentezéssel\custom firmwarek felbukkanásával jelentkezik, azt gondolom hogy valószínüleg nem elég erős a processzora nagyobb terheléshez.

Az a kérdésem, hogy milyen routert ajánlotok, milyen firmwarrel. Előny lenne ha nem kellene sokat vacakolni a firmwarrel - amikor modulokból kell magamnak összerakjam a firmwaret és parancssorból kell felmountolni a driveot meg manuálisan startup scriptet gyártani, abba már nem szivesen megyek bele.
Amire szükségem van, az már talán kiderült:
- wifi
- torrent
- flash drive-ot csatlakoztatnék rá
- jó lenne ha a filmeket le tudnám játszani róla közvetlenül, és nem kellene áthúzni a gépre.

Nem szeretnék NAS-t, nem lenne rajta nagy forgalom, egy 16GB-os flash drive bőven elég nekem, meg arra hogy hetente egy filmet letorrentezzek és megnézzem róla.

köszi

(#29986) proradeon válasza madar2252 (#29985) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az általad leírt igényekre az alábbi router a megfelelő: Asus RT-N66U.
Nem egy olcsó példány, de gyári firmware-rel tud mindent, amire szükséged van.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29987) MajaG


MajaG
senior tag

Na megjött a TP-link wdr4300-am. Nem csináltam vele még semmit, ahogy volt beröffentettem, s már mértem a wifi-n a sebességet/jelerőt.

A jelerősség kisebb, mint a Telekomos ZTE 931V2-nél, de annak 1-2 szériát leszámítva kimondottan jó wifije van. (Ez most sok embernek furcsán hangzik, mert 1-2 ezer db kiment hibás wifivel...)

Ház felső szintjén van a router, kb. a ház közepén. Lent a konyhába, ami a házszéle van térerő, de ott csak a 2.4-es wifi megy, erősség 1-2 pálca. A sebesség az épület szélén lemegy 5 megabitre.(iPad 4 és iPhone 5-tel néztem speedtest appal.)
Úgyhogy nem olyan rossz ennek a wifije, mint ahogy páran mondták.
Az 5ghz nyilván szobán belüli használatra való.

Sebességek:

Zxyel nsa-320-as nas között kábelen 80-90 mega/s másolok.
Wifivel:

2.4ghz: 7-9mega/s
5ghz: 18-22 mega/s

Laptop 2 méterre volt a méréseknél a routertől közvetlen rálátassal.

Firmware amivel jött:

3.13.33 Build 130617 Rel.46239n

(#29988) MajaG válasza MajaG (#29987) üzenetére


MajaG
senior tag

Az lemaradt, hogy ezek a mérések ftp-n voltak.

SMB alatt csak 10 megával jön 5ghz-en. Van ötlet miért?

Macbook pro-val kapcsolódom a wifire.

(#29989) Gokardo


Gokardo
tag

hello. 25 Mbps-es nethez szeretnék venni wifis rootert, amely aránylag nagy hatósugarú és legalább a házban szét tudná osztani a netet. Telefonnal + laptopal használnám. 10.000 Ft fele gondoltam az árát. Remélem tudtok segíteni előre is köszönöm!:)

(#29990) proradeon válasza Gokardo (#29989) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Ehhez a sebességhez Asus RT-N12 D1 vagy TP-Link TL-WR841ND ajánlott. Ha ezek nem tudják lefedni az általad WiFi-vel lefedendő területet, akkor nagy valószínűséggel a 20-30-40 ezer forintos router-ek sem. :K

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29991) Gokardo válasza proradeon (#29990) üzenetére


Gokardo
tag

nagyon köszönöm a gyors választ és remélem igazad van és elég lesz !:))

(#29992) madar2252 válasza proradeon (#29986) üzenetére


madar2252
csendes tag

köszönöm
hm, ez valóban nem olcsó :)

az N13U-nak a gyári firmwarejével az volt a gondom, hogy tudott ugyan torrentezni, de nem hagyta seedben a cuccokat, ami viszont nekem kellene. Az N66U már benthagyja seedben?

(#29993) Kobor válasza madar2252 (#29985) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

Nálam ezek a dolgok működnek, persze attól is függ milyen igényeid vannak a torrent sebességgel kapcsolatban. A sebesség nálam 1200/1200-ra van korlátozva, így torrentezés közben is simán tudok filmet nézni róla, közben 2 gépet kiszolgál wifin keresztül(netezés), néha nyomtat is rá a párom közben egy pár oldalt, így nem szoktam lassulást észrevenni.
23:00 után ütemezve van 2100-as feltöltés.
Nálam egy külső HDD van EXT4-el rajta, de sokaknak NTFS-el is megy, elérés sambán keresztül olvasás ~15-20 MB/s, írás ~10-15 MB/s.[link]

A maximális sebesség olyan 2500 amikor még elérhető a router, de itt már nem biztos, hogy a filmlejátszás is megy, ami végleg ki tud szolgálni az 3 MB/sec, de itt már a router eléréssel is gondok vannak.

Custom FW ajánlott hozzá, ennek telepítése, egy betallózás és futtatás, egy részből áll.

Ha megfelel igényeidnek akkor ez lenne: RT-N56U

Üdv,

(#29994) madar2252 válasza Kobor (#29993) üzenetére


madar2252
csendes tag

köszönöm!
Nagy igényeim nincsenek a torrentre, az N13U-val is az a bajom hogy már simán seedben, forgalom nélkül is megfogja a routert. A film stream is csak 720p -s lenne, szóval elvileg nem kellene hozzá erőmű, azért is választottam az N13U-t elsőre, de úgy tünik hogy nem elég.

(#29995) Mad_Wolf


Mad_Wolf
aktív tag

Sziasztok,
kellene egy kis segítség, hátha van valakinek tapasztalata hasonló ügyben:
a munkahelyemre keresek wifi routert.
Ami fontos: sokan kapcsolódunk hozzá egyszerre, minimum 8-10-en.
A jelenlegivel (TP-link WR841ND) az a baj, hogy egy idő után nem lehet hozzá kapcsolódni, csak ha ki-be kapcsolom.
Tudtok ajánlani valami jó routert, ahol feltehetőleg nem lesz ilyen gond?

(#29996) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni.
Jelenlegi routerem ( [link]) mellé szeretnék egy olyat, ami továbbítja a jeleket.
Családi ház két külön szintjén lenne elhelyezve a 2 router, s a cél, hogy az emeleten is erős wifi jel legyen.
Erre a célra tudnátok ajánlani egy jó (300 Mbps) routert. Ha lehet maradnék a TP-Linknél, mivel ez bevált, de az se baj, ha más gyártó termékét ajánljátok.
Üdv,
GBoy

(#29997) Multibit válasza Mad_Wolf (#29995) üzenetére


Multibit
veterán

Céges környezetben olcsó SOHO routert használtok? Érdekes...
Van a cégnél hálozati szakember? Hosszú távra, jól terhelhető, jól paraméterezhető router kell egy cégnél. Mikrotik RouterBoard vagy Ubiquiti EdgeMAX.

(#29998) Mad_Wolf válasza Multibit (#29997) üzenetére


Mad_Wolf
aktív tag

nincs hálózati szakember, ezért kértem a segítséget :D
Köszi a tippet, utánanézek

(#29999) Multibit válasza Mad_Wolf (#29998) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor maradj a házi routernél, csak válassz valami izmos típust, ami elbírja a nagyobb terhelést!

(#30000) Mad_Wolf válasza Multibit (#29999) üzenetére


Mad_Wolf
aktív tag

erre van valami tipped? nem igazán tudom, melyik bírja jobban a terhelést :D

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.