Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29151) Soma01


Soma01
veterán

Milyen routert érdemes venni, amivel jól be lehet korlátozásokat állítani? Pl ha nem használja mindenki csak 1 eszköz, akkor ő azért kapja meg mindet. A gépek nem fixek cserélődnek, hotspot.

(#29152) Claude Leon válasza Soma01 (#29151) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Olyat, amire felmegy egy openwrt

(#29153) Bandi8407


Bandi8407
tag

Szevasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem! Tömbházban lakom és van egy tp link tl wr542g routerem! Na most ház beton ház, és lakáson belül is vannak beton falak azt mondanom sem kell hogy a konyhában szinte nincs is jel legalább is netezésre alkalmatlan és a router melletti szobában sem a legjobb! Milyen router lenne a megfelelő hogy kb lefedje az egész lakást?

(#29154) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok! Vodafone USB mobilinternet Wifi megosztásra tudtok ajánlani routert? Nem egy nagy szám a mobilnet előfizetés, a térerő sem a legjobb ahol szükség lenne rá, ezért nem fontos hi-tech router, olcsó legyen és megbízható. Én ezt a routert néztem ki elsőre. Az számít a térerő növelésében, ha a routernek antennája van, vagy azt csak a Wifi használja?

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#29155) Rolli válasza Bandi8407 (#29153) üzenetére


Rolli
aktív tag

Szia.Tömblakásba használtam a tplink 841nd-t.

2 szobán át is 4-es jelem volt,sőtt a parkolóban is neteztem vele:)
Szerintem olcsó,és jó router.
De ha komolyabbat akarsz,akkor az ASUS RT N12 D1

(#29156) Bandi8407 válasza Rolli (#29155) üzenetére


Bandi8407
tag

Köszi! Most lehet hogy egy komolyabb felé húznék, inkább biztosra megyek! Megvárok még egy pár tippet aztán meglátjuk! :) Az asus egyébként szimpatikus !

(#29157) fdisk


fdisk
őstag

Segítség kellene.
Tudom,talán nem ide kellene írnom,de jobbat nem találtam.
Előzmény.
Ezen hsz alapján "klónoztam" a wifit.
A probléma a következő.
A telómmal tudok netezni,a tv-vel is.csak tesóm laposával nem.
Megtalálja a wifit,csatlakozik is,de a netre nem tudok fellépni az istennek sem.
A lapossal kipróbáltam az automatikus és a manuális IP beállítást is de semmi.
Van vkinek ötlete,h mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#29158) Vesa


Vesa
veterán

Ismeri valakli az alábbi típust?

Dlink DIR-657 HD gigabit router

Vélemény róla esetleg? 120-as kábelhez lenne.

A tudomány a valóság költészete!

(#29159) Claude Leon válasza fdisk (#29157) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Azt elfelejtették odaírni, hogy olyankor B-n kapcsold ki a DHCP-t.

(magyarázat: aki véletllenül B-ből kap konfigot, az B címét kapja gatewaynek, amin keresztül, ugye, sehova sem jutnak a kifelé szándékozó ügyek. Más megoldásban még B-ben bekapcsolt DHCP-n a gatewayt A címére állítani, a DHCP tartományt pedig A tól eltérőre felvenni, az ütközések elkerülésére. Ez azonban mégiscsak ellenjavallt, mert csak a válaszidő dönti el, hogy épp kitől veszi az igénylő a konfigurációját, viszont mindkettő szerveren nyilvántartásba kerül az adott MAC. Van persze protokoll arra, hogy egy hálózatban több dhcp szerver üzemeljen, de ez a protokoll az elsődleges szerver kijelölését, ennek kiesése esetén a másodlagos belépését, és a kiosztott címek nyilvántartásának követését is tartalmazza, ezekről a kis házi szerkentyűkről az ilyesmi luxuscikkeket, kellő érdeklődés hiányában kihagyják)

(#29160) #10691584


#10691584
törölt tag

Sziasztok!

Ha valaki tudna segíteni, vagy legalább megmagyarázni az okát egy netgear n300-as routerrel kapcsolatban, azt megköszönném :)

A hibajelenség a követkető: Egy darabig teljes sávszélességgel adja a netet, aztán gondol egyet és kb. a tizedére vált. Ha az ember kihúzza/visszadugja a tápkábelt, meging teljes sávszélességgel megy, aztán megint limitálja és így tovább a végtelenségig. Mi lehet az oka? Van rá megoldás? Google-on nem találtam (egyelőre) hátha valamelyikőtök találkozott már ezzel a problémával és tud valami megoldást. Előreis köszi

Ja még annyit, hogy mindezt kábelen műveli, mármint kábeles használat mellett.

[ Szerkesztve ]

(#29161) drkbl


drkbl
őstag

Tenda’s W302R: Backdoor Kínából, szeretettel
"a bit more involved than the D-Link one" [link]

(#29162) Intruder2k5 válasza drkbl (#29161) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#29163) Vesa válasza Intruder2k5 (#29162) üzenetére


Vesa
veterán

Ez volt a másik, amit venni akartam... :Y

A tudomány a valóság költészete!

(#29164) Gubek-Einste válasza lehella (#29154) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább egy TP-Link MR3220 vagy MR3420 legyen a külső antenna miatt.
A külső antenna csak a wifi miatt van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29165) Gubek-Einste válasza Bandi8407 (#29153) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyit szánsz rá?
Milyen net alá kellene?
10k alatt TP-Link 841ND v8 vagy Asus N12 D1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29166) Gubek-Einste válasza fdisk (#29157) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

és #29160 Nick Marshal

Nem ide való kérdés, menj át IDE.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29167) Gubek-Einste válasza Vesa (#29158) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem szoktunk D-Link router-z ajánlani mert elég rossz tapasztalatok vannak vele az utóbbi hónapokban.
120-as net alá 15-20k között: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16, N56U, Netgear 3500Lv2.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29168) proradeon válasza Vesa (#29163) üzenetére


proradeon
őstag

Szörnyű! Mi lesz veled, ha olyan router-ed lesz, amin van egy olyan backdoor, ami csak akkor kihasználható, ha engedélyezed rajta a webadmin elérhetőségét WAN felől... :U

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29169) woodworm válasza proradeon (#29168) üzenetére


woodworm
veterán

Mintha 10 napon belül frissült volna több router fw-je is.

(#29170) Vesa válasza Gubek-Einste (#29167) üzenetére


Vesa
veterán

Igen köszönöm, Asus N56U lesz végül. Arról jókat olvasni...

A tudomány a valóság költészete!

(#29171) Frod


Frod
addikt

Sziasztok!
Itthon hálózat megosztására szeretnék új, wifis routert, összesen 5 eszköz lenne rá csatlakoztatva, de ebből általában 2, (nagyon max 3) az ami rajta lenne egyszerre a hálózaton. A net ha minden igaz Fiber 120-as.
(Az 5. csak ftp másolás miatt van az xboxon)
A mostanival az a gond, hogy ha az egyikünk torrentezik, akkor mindenki más elől leszívja a netet, de van, hogy két pc-n van és a harmadikon már a böngésző se jön be.

Mit ajánlotok ilyen középkategóriában? (Nem kell a legcsúcsabb, csak legyen stabil és megbízható!)

A leírásban szereplő TP-Link 941ND az még továbbra is egy jó vételnek számít?

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#29172) Intruder2k5 válasza Frod (#29171) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Fiber Power 120-as nethez mindenképpen Gbit-es router kell, a 941ND pedig csak 100-as portokkal van ellátva!

(#29173) proradeon válasza Frod (#29171) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

120 Mbit-es csomaghoz már nem elég a TP-Link 941ND. Ahhoz legalább egy TP-Link TL-WR1043ND, de inkább már annak az utódja, egy TP-Link TL-WDR3600 modell az ajánlott, főleg, ha a jövőben esetleg nagyobb csomagra kívántok váltani.

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29174) Frod válasza proradeon (#29173) üzenetére


Frod
addikt

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat mindkettőtöknek! :)

Közben megnéztem, most egy TP-Link TL-R860 van, és valószínű ezért van a sok sebesség gond akkor!
Mindenképp cserélve lesz!

Do you see the white shadow?

(#29175) lehella válasza Gubek-Einste (#29164) üzenetére


lehella
senior tag

Köszi a javaslatot, akkor már csak utána nézek, hogy támogatják-e a Vodafone sticket.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#29176) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Egy új routert szeretnék beszerezni, elolvasva az összefoglalót, igazából az alsó kategóriás wifi-s TP-Link 741ND meg is felelne nekem, mivel 10/1-es netnél nagyobb szerintem nem mostanában lesz, max 20/2, és ez még ahhoz is megfelel.
Tudnátok segíteni abban hogy (ha ebben egyáltalán lehet) a módosított firmware-rel együtt mivel kapok többet?
Hallottam olyanról hogy a rádiójel távolságát vissza tudom venni, illetve bizonyos ip címeknek be tudok állítani csak korlátozott sávszélességet stb...ezzel ez müködne? (egy korábbi hsz-ben olvastam valamit, de nem értettem teljesen)
Erröl hol találnék aktuális leírást?
Illetve annyit elmondanék, hogy Vidanet-es kábelnetem van, Motorola modemmel. (bocs,d e a típust nem tudom fejböl :B , talán ilyen)
Ès a netet szeretném szétosztani egy PC, egy Laptop, egy TV, egy Mediabox, 2 telefon, egy tab, illetve késöbbiekben egy házimozi vagy audió erösítö között állandó jelleggel, és szeretnék egy darabot leválasztani ingyen wifinek, meg vendégek számára valamivel gyorsabb, de szintén korlátozott sávszélességet.

Elöre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#29177) Claude Leon válasza z123456789 (#29176) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Akkor neked inkább a lucis openwrt kellene, azt tudod guin több ssid-re finoman beállítani.
Majd Qos-hez kellenek még csomagok, de az is megy a webmanagemenből.

Persze utánaolvasva, terminálos parancsokkal Gargoyle-n is megoldható.

(#29178) tobias88888


tobias88888
őstag

Vettem egy tplink range extendert és be is állítottam az útmutató alapján.
Viszont az normális, ha a telefonnal csatlakozok a router wifijéhez és később a hatótávján kívül kerülök és a range extender hatótávján belül, akkor elveszik a jel pár másodpercre? Gondolom ilyenkor átcsatlakozik, de nem lehet valahogy megoldani, hogy jelismétlőként működjön ilyen átcsatlakozási várakozás nélkül?

(#29179) z123456789 válasza Claude Leon (#29177) üzenetére


z123456789
addikt

Te most a firmware-röl beszélsz ugye?
Bocs de nem avgyok ezekben othon, igazából azzal is csak pár hónapja vagyok tisztában hogy egy modemnek is lehet módosítani a szoftverét.
Ès akkor az a belépö szintü TP-Link 741ND alkalmas lenne nekem?

(#29181) krealon válasza tobias88888 (#29178) üzenetére


krealon
veterán

Ha a kliensben rendesen implementalva van a 802.11r szabvany, akkor elvileg nem lenne szabad kiesesnek lenni. Sajnos a klienseszkoz-gyartok erre nem forditanak energiat, igy AccessPoint (AP) oldalrol meglevo opcio (pl: OpenWRT 36533) altalaban keves.

Az Apple tavaly (2012) implementalta az iPhone-okba.

Elvileg WDS (Wireless Distribution System) hasznalataval (WDS bridge) megoldhato a szakadas mentes atallas, de a leggyakrabban alkalmazott client bridge modban, a MAC Address valtozas miatt, kimaradas lehet.

WDS Bridge: azonos chipset minden resztvevo AP-n, minden AP-n be kell allitani a WDS modot / opcokat.

Client Bridge: csak a repeateren kell allitani, hogy melyik halozatot akarjuk kiterjeszteni (ez az elterjettebb).

(#29182) Claude Leon válasza z123456789 (#29179) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Alighanem.
Konkrétan nem tudok segíteni, mert én gargoylet használok, de kérdezz át az openwrt fórumra, hogy a szükségleteidhez való plusz csomagok elférnek-e a 741-es szabad helyein, mert ha nem, akkor a következő lehetőséged a tl-wr842 lesz, abban dupla akkora a flash.

(#29183) z123456789 válasza Claude Leon (#29182) üzenetére


z123456789
addikt

Köszi!Àtnyargaltam! ;)

(#29185) fortune


fortune
tag

Sziasztok. Egy wdr4300-as rooter boldog tulajdonosa lettem nemrégiben. Azt szeretném megkérdezni hogy a gyári firmware jó-e? Mert régebben olvasgattam hogy itt mindenki a gáyri helyet egy másik firmware-t ajánl. Ha igen akkor azt hol tudom letölteni, miven lenne jobb mint a gyári valamint vissza lehet e tenni a gyárira az majd ha esetleg gari baja van?
Elöre is köszönöm a segíséget. Üdv!

(#29186) proradeon válasza #69059072 (#29184) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az általad leírt feltételeknek tökéletesen megfelel egy TP-Link TL-WDR3600 modell. Ezen található fizikai WiFi ki/bekapcsoló is.

Ha torrent klienst akarsz rajta futtatni, ahhoz 3rd party firmware-t kell rárakni. (pl.: OpenWRT). Utóbbiban lehet segítséget találni / kérni a router prohardver topicjában. (Bár én alapvetően nem javaslom, hogy bárki bármilyen router-en torrent-et futtasson, nemes egyszerűséggel azért, mert nem arra lett tervezve az eszköz. Főleg nem 80 Mbit-es letöltéshez. Valószínűleg 30-40 Mbit-es letöltési sebességnél nem fog tudni többet elérni a router-en futtatott torrent kliens, és ekkor már a router processzora 100%-osan le lesz terhelve... És ez nem csak az említett modellre érvényes.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29187) proradeon válasza fortune (#29185) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Ezt a kérdést inkább a TL-WDR4300-as router topicjában tedd fel.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29188) tope


tope
addikt

A 841N és ND között van valami jelentős különbség (800 Ft-n kívül)?
10Mbites netre lenne, vályogházba, az egyik antennát fixen, a másikat meg kábellel meghosszabbítanám (gondolom lehet ezt így is).

UI: Most nézem a 841N-es fix antennás, akkor marad az ND, vagy más olcsóbb javaslat ?

[ Szerkesztve ]

(#29189) proradeon válasza tope (#29188) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Ahogy közben rájöttél, az N és ND között az a különbség, hogy míg az N típuson fix, nem cserélhető az antenna, addig az ND típuson Detachable, azaz levehető.

Azt viszont - WiFi technológiai okokból kifolyólag - az ND verzióval sem lehet megtenni, hogy az egyik antennát meghagyod a router-en, a másikat pedig hosszabbítóval máshol helyezed el. :( Ez sajnos nem így működik.

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29190) tope válasza proradeon (#29189) üzenetére


tope
addikt

Akkor ezt a 2 antennát más helyen ki is lehet lőni ? Viszont ha ez így, akkor remélem elég ereje lesz, hogy a falakon átmenjen.

(#29191) tope válasza tope (#29190) üzenetére


tope
addikt

Ha mind2re tennék valami ilyesmit , akkor ez múködhet ?
Kb. 50cm-es vályogfal

[ Szerkesztve ]

(#29192) krealon válasza tope (#29191) üzenetére


krealon
veterán

Probalkozni lehet, de a valyog igen jo WiFi jel elnyelesben.

A kepen egyebkent 5dBi-s antenna lathato, pont olyan, mint ami a TL-WR841ND-n is van, tehat ezt felesleges megvenni.

(#29193) Intruder2k5 válasza tope (#29191) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A két antenna nem helyezhető el két külön térben, egymástól távol, mert nem ez a funkciójuk! Ezen kívül egy routernek olyan kicsi a rádiós kimenő teljesítménye, hogy egy ilyen 2-3 méteres koax kábel lehet többen rontana a helyzeten a csillapítása okán, mint amennyit javítana azzal, amennyivel közelebb viszed a klienshez! Lehet antennát cserélni, de szerintem sokkal inkább ajánlott a kábel nélküli változat, amit közvetlenül a routerre teszel, és akkor mindkettőt illik egyformára cserélni! De persze csodát ettől sem szabad várni, egyrészt azért sem, mert a hatótávolság nem nő egyenes arányban az antenna méretével, másrészt mert az ezekre írt nyereség értékeket többnyire célszerű osztani kettővel, hogy közelebb kerülj a valós értékhez!

[ Szerkesztve ]

(#29194) Claude Leon válasza tope (#29191) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A vályogra a vakolat alá szerkesztettek vajon rabichálót?
Mert akkor off.

Azt a fúró-tyúkbél megoldás viszi át.

[ Szerkesztve ]

(#29195) tope válasza krealon (#29192) üzenetére


tope
addikt

+Intruder2k5: Ok, értem, akkor marad a próba, illetve az én routeremen van 8dbi-s antenna, azzal megnézem mennyivel jobb esetleg, és az egyiket kicserélem arra. (vagy mind2-t)

[ Szerkesztve ]

(#29196) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok!

Nem találtam meg, hogy (#27006) tome.jr-nek válaszolt e valaki.
ZTE MF821D LTE modemmel-rendelkezem és jelenleg egy mr3420 V1.2vel.
Ez ugye nem működik együtt :O
Holnap megkérdezem hogy kicserélik e a telenornál másik modemre de gondolom az se fog menni a régi routerrel.
Most ott tartok hogy vennék új routert mr3420 V2 formájában de az utána olvasások alapján nem egyértelmű hogy kifogástalanul menne :W
Van esetleg másik gyártó ami ajánlott ehez a 4G-s stickhez :F
Max 10-12kt tudok rászánni ha szükséges :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#29197) Vesa válasza proradeon (#29186) üzenetére


Vesa
veterán

Szia,

Arról van infód esetleg, hogy az Asus RT-N56U esetében is van-e lehetőség a WiFi kikapcsolására? Akár hardveres, akár szoftveres úton...

A tudomány a valóság költészete!

(#29198) proradeon válasza ThodEE (#29196) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Másik gyártótól még az Asus RT-N10U B modell az, amivel érdemes lehet próbálkozni. Azt sajnos nem tudom neked megmondani, hogy kompatibilis e az általad említett modemmel. :(

(#29197) Vesa: Fizikai kapcsoló nincs rajta, de webadmin felületen biztos, hogy ki lehet kapcsolni.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29199) m4rc!


m4rc!
őstag

Sziasztok!

Van egy Cisco E4200 routerem, ezt szeretném torrent kliens futtatására bírni. Tomato Firmware-el lehet?

Köszi

We are analog players in a digital world

(#29200) Intruder2k5 válasza ThodEE (#29196) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az ASUS RT-N10U B support listáján van MF821, de azt nem tudom ez miben különbözik az általad írt MF821D LTE-től!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.