Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Új routert vásárolnék, mert a jelenlegivel (Surecom ep-9611sx-gu) nem vagyok megelégedve.

2 gép + wireless, játékra és torrenthez kellene.
Megfelel ezekhez a Linksys WRT54G router?
Esetleg egy másik/olcsóbb Linksys?

Lényeg, hogy megbízható legyen.

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#2052) sonar válasza tPedro_ (#2051) üzenetére


sonar
addikt

Ha olcsóbbat akarsz akkor ajánlom az Edimax BR-6204WG típust. Nekem fél éve ment 24/7-ben (wireless is) minden gond nélkül. Sosem fagyott! Csak a villám elvitte a wanportot múlt pénteken :(

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2053) bnss válasza sonar (#2050) üzenetére


bnss
veterán

Mániámmá vált Linksys WRT54GL-t. 13k itt a PH!-n, linket találsz az előző postomban. ;) Jó kedvem van, ezért itt a [link]. Szerencséd van, hogy csak a router wan portja szállt el, nekem tavaly nyáron elvitte a modemet, azza együtt a konfigot (monitort leszámítva) + a TV...

tPedro_: természetesen megfelel, de a sonar kolléga által említett Edimax router is jó választás lehet, ha szűkösebbek az anyagiak.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2054) tPedro_ válasza bnss (#2053) üzenetére


tPedro_
őstag

köszi mindkettőtöknek

(#2055) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Szakik tanácsát kérném a nálam uralkodó, jelenlegi hálózati káosz feloldására.
Adott a köv szituáció:
- interware-es ADSL net, DLINK modemen keresztül
- asztali PC, 2 hálókártyával, egyik a modemhez kapcsolva, másikba crosslinkes kábel, netmegosztás.
- laptop, amin van LAN, és wifi is.

A laptop jelenleg a LAN-on keresztül a crosslinkes kábellel kapcsolódik a gépemhez, igy tud internetezni, ha én kapcsolódva vagyok. De állandó problémák vannak pl a file-megosztással. Rapszódikus módon, hol látja egymást a két gép (megosztott könyvtárak), hol nem. Hálózatos játékok általában müködnek, bár most Titan Quest pl egy istennek nem akarja látni egymást, akármelyik gépen hostolok.
Főbb felhasználás:
- asztali PC: mindenféle módon, napi 12 órát. letöltés, netezés, skype, msn, online game.
- laptop: ritkán, heti néhány óra, főleg asszony által, levelek lekérése, esetleg kis multiplayer gamma, netán ketten neten (diablo bnet).

Jónéhányan tanácsolták a fenti problémámra, hogy dobjak be egy routert. Hajitsam ki a második hálókártyát a gépemből, kössem rá a routerre a modemet, meg a gépemet, netán a laptopot is (ez lehet wifin is akár?), aztán annyi. Ez tényleg ilyen rém egyszerü, srácok?
Kicsit félek, mert fórumokon, ügyfélszolgálaton mindig az az első kérdés, ha nemmegy a net/multiplayer/megosztás, hogy routered van?... Ez bennem azt a kényszerképzetet kelti, hogy a router inkább akadályozza a nethasználatot, mint elősegiti.
Tudtok tanácsot adni egy tutira müködö összeállitásra? És hogy mit, hogyan állitsak be...
köszi! :R

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#2056) bnss válasza Andie (#2055) üzenetére


bnss
veterán

"Ez tényleg ilyen rém egyszerü, srácok?" - Megfeleő eszközzel és beállításokkal igen, ilyen egyszerű.

A router, ahogy anevében is benne van "útválasztó". Namost, ha nem adod meg neki, hogy egy kívülről érkező kérelmet melyik belső hálózati címre küldjön, akkor minden szép és működik a kívánt alkalmazás. Azonban, ha ez nincs beállítva, akkor 2 "routerben elakad" a dolog. (Itt most pl. a portforward-ról beszéltem.) Szvsz egy router konfig (első körben nem kell QoS-re és társaira gondolni, hanem egyszerű portforward) nem bonyolultabb, mint az általad jelenleg használt hálózat konfigolása.

"ez lehet wifin is akár?" - természetesen, ha W-Lan routert vásárolsz. Értelemszerűen szabadabbá válik ezzel a notebook használata a kábeles megoldáshoz képest.

A beállításokat addig nem héz elmondani, amíg nincs egy kiszemelt router, ami már kéznél van. A router kezelőfelületén - általában - értelemszerűen beállítva a szükséges opciókat vagy a Quick Start - vagy hasonló elnevezésű - varázsló futtatása teljesen leegyszerűsíti a router beállítását, igaz, ezzel legtöbb esetben csak a DHCP szervert és az internetmegosztást állíthatjuk be. A többit kézzel kell, de ez egy ördöngősség.

Következő lépés az lenne, hogy megjelölsz egy költséghatárt, amibe minden körélmény között bele kelll férni. Ezután kaphatsz néhány alternatívát az eszközre. Ja igen, és még azt is el kellene döntened, hogy szükséged van-e w-lan routerre vagy sem.

Remélem nem lettem túl hosszú, és tudtam valamicskét segíteni. ;)

ui.: korrekt megfogalazása volt az igényeidnek, így kellene mindenki másnak is. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2057) Andie válasza bnss (#2056) üzenetére


Andie
őstag

Köszönöm a válaszaid, bár kissé nehezen értelmeztem őket, valamiért konzekvensen negáltad a mondatok első felét :)

Namost, ha nem adod meg neki, hogy egy kívülről érkező kérelmet melyik belső hálózati címre küldjön, akkor minden szép és működik a kívánt alkalmazás.
Ezt ugye úgy kell értenem, hogy ha MEGADOD neki, hogy egy kivülröl érkező...

A beállításokat addig nem héz elmondani, amíg nincs egy kiszemelt router, ami már kéznél van
A "nem héz"-t próbáltam "nem nehéz"-ként feloldani, de igy megint ellentétes a mondat két felének jelentése, tehát gondolom ez "A beállitásokat addig nehéz elmondani..." Igy már értem :)

A többit kézzel kell, de ez egy ördöngősség.
Gondolom itt meg kimaradt egy "nem" :)

Mindezek ellenére a lényeget értem, és be is szerzek egy olyan routert amit alább ajánlottál. (linksys WRT54GL) A beállitások ügyében meg max elhivlak egy pár sört beigérve :) :R

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#2058) Forrest Gump


Forrest Gump
tag

Sziasztok!
Nálam is eljött az idő, hogy muszáj vagyok routert venni.:)
Jó hosszan visszaolvastam és látom, hogy zömében mindenki wifis után érdeklődik.
Én egy megbízható vezetékes router vásárlásához szeretnék tanácsot kérni.
Előre is köszi minden tippet!

(#2059) bnss válasza Andie (#2057) üzenetére


bnss
veterán

Hoppá, látszik, hogy a post megírása után hatott az energiaital és a kv. Jogos felvetések, akkor pontosítok. :R

Az első idézetet jól értelmezted, azaz ha megadod, hogy melyik portot kell továbbítani az adott helyi hálón lévő valamelyik PC-nek az IP címére (nyílván ugyanezt a portot), akkor az adott portot/portokat használó alkalmazás minden gond nélkül helyesen fog futni.

A második idézetet is jól sakkoztad ki. A harmadik idézetben egy "sem" szó dukál inkább az "egy" helyére. :B

Abban az esetben, ha nem szeretnéd használni a notesz Wi-Fi képességét, azaz marad a régiekben a huzalozás, akkor szvsz nem szükséges ez a router (anagi kérdés). Ezt csak egy megjegyzésként írom. :)

Ilyen postot sem produkáltam még, mint amelyre válaszoltál, nem semmi, mire képes az ember "kómás" állapotban. :DDD

Forrest Gump: ebben a hozzászólásban szereplő SMC router ami neked kell, az indok is ott van mellette, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2060) zumi007


zumi007
csendes tag

Sziasztok!

A fórum témájához képest nem meglepő módon router vásárlásban kérnék segítséget.

A körülmények/elvárások:
1) Panelház + Interware 4 Mbit ADSL + 1 desktop gép integrált hálókarival dróton bekötve (maradna is azon, mert legalább 5 vb. falnyira van a router helyétől :W ) + 1 db HP-Compaq nx 6310 Centrino Duós notebook Intel PRO/Wireless 3945ABG vezeték nélküli eszközzel (jelenleg ez is drótozva).
2) A felhasználás (fontossági sorrendben) napi 12-24 óra ftp letöltés, általános netezés, MSN, skype. Nincs torrent, nincs online játék.
3) Eddig egy 3Com OfficeConnect routert használtam, ami kb. 3-4 éve megy kikapcsolás, lefagyás, újraindítás és bármiféle probléma nélkül :C , de szeretnék a notival kicsit függetlenedni a zsinórtól (kb. 10 méteren belül max. 2-3 vb. falon át).
4) Költségkeret: max. 15k környéke, de nem lenne rossz, ha inkább a 10-hez közelítene.

Potenciális kiszemeltjeim:
- 3Com OfficeConnect Wireless 54/108 Mbps Cable DSL Router vagy 3Com OfficeConnect ADSL Wireless 54/108 Mbps 11g Firewall Router (Mint említettem, a 3Commal abszolút elégedett vagyok, de a fenti 3 típus között jelentős árkülönbség van, amire nem találom a magyarázatot.)
- Linksys WRT54G/GL/GS (A fórumot elolvasva azt vágom, hogy a sima G a buta kistestvér, bár egy barátomnál gond nélkül megy, és ő esküszik rá. Azt is értem, hogy a GS a 108 Mbites változat, ami egyesek szerint parasztvakítás. Így - főleg Rommel6600 és Bon3ss véleménye alapján - a GL tűnt a befutónak, DE kukkom nincs a Linuxhoz. Tényleg, a linuxos fw azt jelenti, hogy csak linuxról lehet konfigolni a routert? Ilyen téren én egy mezei júzer (lúzer) vagyok, és nem is tudom, hogy valaha szükségem lehet-e mindarra a képességre, amiket a GL tud, illetve, hogy valaha is be tudnám-e állítani akárcsak a negyedét annak, amit pl. egy Tomato fw-vel ki lehet belőle hozni.)
- Edimax BR-6204WG (Kevés negatívumot és sok pozitívumot olvastam róla.)
- TP-Link TL-WR542G (Az olcsóbb kategóriából messze ez tűnik a legpozitívabbnak.)

Számomra annyi lenne a lényeg, hogy a router megbízhatóan szolgáljon, ugyanis a munkámhoz kell a folyamatos netkapcsolat, jó képességű tűzfala legyen, de az se ártana, ha be tudnám állítani, hogy a gyerek letöltése vagy MSN-je ne vegye el a sávszélt az ftp-s letöltésemtől.

Előre is köszönök minden segítséget/ötletet. :R

If you see da police, Warn-A-Brother. May the 4th be with you.

(#2061) Forrest Gump válasza bnss (#2059) üzenetére


Forrest Gump
tag

Köszönöm!

(#2062) zszszs


zszszs
tag

Sziasztok!
Ezt a routert néztem ki:
ASUS RX3041 4 PORTOS ADSL ROUTER
Egyrészt olcsó, másrészt az ASUS nem noname cég...
Van esetleg rossz tapasztalat vele?
Csak egy ADSL-t osztanék kétfelé vezetéken.
Köszi, ha valaki válaszol

(#2063) ngabor2


ngabor2
nagyúr

no, egy érdekes kérdés: melyik routert ajánlanátok jobb szívvel hosszú távú, 7/24-es terhelésre?

Linksys WRT54GL,
vagy
ASUS WL500G Premium?

az egy dolog, hogy az asus specije szebb (8M flash, 32MB RAM, 2+2 USB), de itt a folyamatos, viszonylag nagy terhelés elviselése lenne a lényeg.

(#2064) Deathjay^


Deathjay^
tag

Sziasztok.

Én is router vásárlása előtt állok. A lényeg, hogy tudjon MAC címet klónozni a wan porton, WiFi, és online játékokat is bírja (Unreal Tournament). Letölteni és torrentezni nagyon ritkán szoktam. 2 havonta 1szer. Viszont UTzni napi 1-2 órát. Tehát nem fogom nepi 24órában terheli, de egy megbízható eszközre lenne szükségem. Wlanon a notebookom kapcsolódna a routerre.

Ki mit ajánl?

xbox ONE gamertag: DeathzOor

(#2065) bnss válasza zumi007 (#2060) üzenetére


bnss
veterán

A 3Com routereivel nincs tapasztalatom, sajnos. TP-link-ről hallottam jót és rosszat is, szvsz ez csak a legvégső megoldásnak jöhetne szóba. Az Edimax-ról szinte csak jót olvastam, ami esetleg probléma merült fel, az legtöbb esetben csak a júzer tájékozatlanságából fakadt.

A végére hagytam a kedvencem, a Linksys WRT54GL-t. Attól, hogy Linuxon fut a router egyáltalán nem kell konyítni a Linuxhoz, ugyanis a konfigurálás - mint minden más routerben - webes felületen történik. Egy magyar nyelvű eszmefuttatás a Tomtato-val felvértezett Linksys routerről: [link].

Ahogy nézem a két 3Com router között így nincs semmi különbség, mert - ha jól tudom - nem gyártottak csak ADSL-re routert.

"de az se ártana, ha be tudnám állítani, hogy a gyerek letöltése vagy MSN-je ne vegye el a sávszélt az ftp-s letöltésemtől." - ez a Linksys routerrel és egy 3rd party firmware segítségével megolható oly módon, hogy proritást biztosítasz az FTP elérés számára az adott PC-n.

"nem is tudom, hogy valaha szükségem lehet-e mindarra a képességre, amiket a GL tud" - Itt merült fel a kérdés benenm, hogy a Liksys terméket ajálnjam-e vagy sem. Pusztán anyagi megfontolásból, mert ha megveszed a drágább routert, aminek a szolgáltatásainak 90%-t nem használod ki, akkor miért azt a routert vásárold meg. Itt jöhet szóba az Edimax, ill. a 3Com termékei.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2066) Rommel6600 válasza ngabor2 (#2063) üzenetére


Rommel6600
őstag

Ha azt vesszük nálam a WRT54GL 82 napja 24/7 ben megy. Igaz nem folyamatos terhelés alatt van.
De a kérdés: Mi az a "nagy terhelés"? Torrent? FTP? MSN? :)
Meg azt sem írtad, hogy gyári vagy 3rd party firmware-el szeretnéd használni őket.
szerk: Nemá, mostmár megjelenik megint az a hülye szerkesztve írás :( :((

[ Szerkesztve ]

(#2067) Rommel6600 válasza Deathjay^ (#2064) üzenetére


Rommel6600
őstag

MAC címet klónozni mindegyik router tud.
A kérdés: Mennyit szánnál rá?

(#2068) ngabor2 válasza Rommel6600 (#2066) üzenetére


ngabor2
nagyúr

tudom, hogy a wrt54gl mire képes, jelenleg az dühöng nálam (sdmod-dal, de membővítés nélkül...). a 7/24 az torrentet, ritkán használt webszervert, esetleg néha ftp-szervert (és ha minden igaz, hamarosan egy zárt körű, legális torrentszervert) jelent. 3rd party-val, úgy láttam, van erre is. leht, hogy ott is maradnék a dd-wrt mellett, eddig bevált.

(#2069) Deathjay^ válasza Rommel6600 (#2067) üzenetére


Deathjay^
tag

most találtam 12ért egy Linksys WRT54G-s routert. szerinted ennyit megér? még van rá garancia is.

xbox ONE gamertag: DeathzOor

(#2070) bnss válasza Deathjay^ (#2069) üzenetére


bnss
veterán

13k-ért újonan megkapod a WRT54GL-t itt, a PH!-n, kezedben a döntés. :K

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2071) ngabor2 válasza Deathjay^ (#2064) üzenetére


ngabor2
nagyúr

jól mondja a kolléga, annyiért inkább a GL-t vedd meg. sokkal többre képes. különösen, ha a G-s v7.0, vagy annál is újabb. linksys-ék bevezették a legjobb beetetést: minél újabb típus, annál gyengébb...

(#2072) bnss válasza ngabor2 (#2071) üzenetére


bnss
veterán

Így lett volna teljes a hozzászólásom, köszönöm a kiegészítést. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2073) Rommel6600 válasza zumi007 (#2060) üzenetére


Rommel6600
őstag

10 méteren belül valószínűleg rendesen fog működni, a falak nem sokat árnyékolnak (bár nem ismerem a panelházak falait, ha nincs bennük fémháló, vagy nem túl vastagok valszeg nem lesz gond.)
A 3COM-ról nem hallottam még rosszat, bár sok jót sem mert nincs nagyon tapasztalat vele.
Egyik általad említett Linksys modellel sem jársz rosszul, ha nem akarsz semmi extra vagy nem szokványosnak nevezhető funkciót használni (a GS 108 megabitje viszont parasztvakítás marad, ha notiba integrált wifi-t vagy sima 54megabiteset használsz, és nem veszel hozzá jó pénzért külön Speedboosteres kártyát.
A linuxhoz cseppet sem kell értened, sőt azt sem kell tudnod hogy az fut rajta :)
Itt találhatsz rengeteg képet a webes felületről, ami letisztult és egyszerű, ha a mostani routeredet be tudtad konfigolni, akkor ezt is be fogod.
Az edimax jónak tűnik, mint gyártóról jókat hallani róla. (Csak zárójelben jegyzem meg, hogy az általad kiszemelt modellen is linux fut ;) )
A tp-linket nem biztos, hogy kellene erőltetni, akkor már inkább 3COM, Linksys, vagy Edimax (ez nem sorrend, csak felsorolás).
Tűzfala egy routernek sincs, persze a gyártók imádják hülyíteni a vásárlókat. Klasszikus értelemben vett tűzfal ilyen kategóriában nem található meg egy routerben sem, csak olyanok amelyeket nem lehet konfigurálni. Na már most, mit ér egy tűzfal ami nem konfigurálható? Semmit, csak annyit tudnak hogy eldobálják az általuk nem szabványosnak vélt csomagokat, amelyek jó kis problémát okozhatnak. (Az előző routerem egy SMC 7004 volt, abban is volt ilyen tűzfal opció, ha be volt kapcsolva nem működött a CoD2 nevű játék multi player módban. Asszem nem tudott csatlakozni. Egyből kapcsoltam ki, nem "teszteltem" még több alkalmazással.)
Persze a NAT azaz a címfordítás, ha úgy nézzük egy tűzfal, de nem hiszem hogy erre gondoltál.
A gyerek letöltését korlátozni, prioritizálni pedig nem hiszem hogy lehet a felsoroltak közül egyikkel is, kivéve a Linksys WRT54GL-el, de azzal sem a gyári firmware-el.

(#2074) Andie válasza Rommel6600 (#2073) üzenetére


Andie
őstag

(bár nem ismerem a panelházak falait, ha nincs bennük fémháló, vagy nem túl vastagok valszeg nem lesz gond.)
Akkor most pótolom ezen hiányosságod tesó :)
A panel, mint nevében is bennevan, betonpanel. Egy 3x3 méteres betonlap önmagában nem birna el még párszáz kilót sem, ezért az épitészetben ősidők óta használatos merevitési módszert használják: bevasalják. Ez jelent hosszanti és kereszt irányú húzott, 10-es, 12-es betonvasakat (bordázott), illetve a két felület alatt déléphálót, azaz kb 10x10 cm lyukosztású vashálót.
Gyak a rádiójelek legnagyobb ellensége. Ennél jobban már csak az ólom árnyékol :)

Ettől még átmehet rajta a router jele, nempróbáltam.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#2075) Rommel6600 válasza Andie (#2074) üzenetére


Rommel6600
őstag

De én a közfalakra (elválasztófalakra) gondoltam... :U
Azt nyilván tudtam, hogy a tartófalak árnyékolnak mint az állat mert azokban van vas rendesen, de gondolom egy lakáson belül több közfallal fog találkozni a wifi jele mint tartófallal - gondolom én. Az meg, hogy esetleg az utcán vagy a szomszéd házban nem tudják majd fogni a jelet, nem hiszem hogy túlságosan zavarna bárkit is, ha lakáson belüli használat van kitűzve.
Szóval a közfalakról nyilatkozz tesó! :)

[ Szerkesztve ]

(#2076) bnss válasza Andie (#2074) üzenetére


bnss
veterán

Valóban, a panelház falai tudnak meglepetéseket okozni... Pl. egyik szobából a másikba, ~5-6m alatt annyit gyengült a jel, hogy azt szinte öröm volt nézni. Aztán jött a próbálgatás, hogy hol jobb a jelerősség (nem kell mondanom, hogy csa a routert lehetett bizonyos keretek között pozícionálni), minnél messzebb a faltól, annál jobb (mondjuk ez valahol logikus is).

Gondoltam emgírom ezt a kis szösszenetet, nem feltétlenül csak neked szól, Andie. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2077) Andie válasza Rommel6600 (#2075) üzenetére


Andie
őstag

Nem Nyilatkozok! Monnyon le! :P
Tudomásom szerint a klasszikus, 80as években épült panelok (Rókus, Tarján, stb), egy és ugyanazon elemekből épült fel, tehát nincs különbség teherhordó és közfalak között. Annyi, hogy a külsőre mostanában kerültek szigetelőrétegek, a hideg miatt. De amúgy ugyanaz a legó épitöelem :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#2078) zolipapa74


zolipapa74
csendes tag

Sziaszok!
Nagyon láma vagyok router téren(csak képen láttam).
Az lenne a kérdésem,hogy szomszéd sráchoz szeretném átvarázsolni a netet.Kb. 10m távolság választ el és kb 3 téglafal.Kábelnetem van 8 mbites kapcsolat.Tehát mit tudtok javasolni?Ár: minnél olcsobb.de persze jó is legyen 5-15 e között.Én általában torrentet nyomom napi 16 órában. a srác inkább csak böngészne.A vezetékes verzió is jó lenne ha megbízható.És még 1 kérdés:A sebesség álltalában,hogy szokott megoszlani?
Pl. ha nyomjuk mindketten akkor fele-fele?Vagy ha én töltök ő meg éppen csak böngészget,akkor nekem jön full sebességel?

Bocs a sok kérdést,de fogalmam sincs,hogy mükődik.
Beállítani mennyire nehéz(csak alapokra gondolok,hogy tudjuk használni)..

Előre is köszönöm nektek!

(#2079) twollah


twollah
nagyúr

Ma beizzitottam otthon a Linksys WRT54GR routerem.

Az elso tapasztalatok vele, hogy kicsit korulmenyesebb volt bekonfiguralni mint a masik routerem de lehet, hogy csak en voltam a lamer.

A wireless resze szepen muzsikal, egy vasbeton plafon + 2-3 teglafal (csaladihaz) es a jelszint kb 16-28% kozott ingadozik.
A letoltesi sebesseg stabil volt (1024/128kbites net).

Aki kicsivel tobb penzt akar aldozni a routerre annak nyugodt szivvel tudom ajanlani.

(#2080) bnss válasza zolipapa74 (#2078) üzenetére


bnss
veterán

El kell döntened, hogy mi legyen a közvetítő közeg. Ajálnhatnám a Linksys WRT54GL-t, ez a modell még bele is férne 15k-s határba. A torrenthez, mint erőteljes terhelés és ezt a routert venném, kipróbálnám a w-lant (ha a szomszédnak nincs w-lan adaptere, akkor vegyen szintén egy Linksys márkájút), legvégső eetben pedig a kábel. Szvsz ekkora távolságot illene átlőnie a routernek w-lanon.

A sebességet ebben a routerben egy 3rd party firmware segítségével a QoS technológia segítségével lehet szabályozni, prioritásokat lehet beállítani. Ha már láttál router konfigot, akkor ez sem lesz nehezebb, a QoS az már más, ahhoz kell előbb firm update.

twollah: nem rossz, ha szabad kérdezni mennyiért jutottál hozzá? Csak kíváncsiságból. :B Kivitelét nézve, gondolom falra szerelhető. Én is családi házban szeretném osztani a netet csak én WRT54GL-el, igaz, csak az emeleten, ill. földszintre.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2081) twollah válasza bnss (#2080) üzenetére


twollah
nagyúr

Most 16ezer a Lordban.
Mas helyen horror aron adtak pl.: 20 + AFA, szoval nagy szerencsem volt.

Mint emlitettem csaladihazban uzemel egy asztalon kb. 75cmre a foldtol egy ablak mellett a foldszinten van.
A laptopom szo szerint a lakas masik vegeben az emeleten van, a router es a laptop kozott par teglafal es egy (gondolom vasbeton) plafon van.

[ Szerkesztve ]

(#2082) bnss válasza twollah (#2081) üzenetére


bnss
veterán

Köszi az infót, remélem nekem sem lesz panaszom a Linksys routeremre. ;) Nálam nem kell ekkora távolságot lefednie, max. antenna csere lesz, bár szeretném elekrülni.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2083) twollah válasza bnss (#2082) üzenetére


twollah
nagyúr

Ja es meg azert vettem ott, mert ha nem valt volna be a router akkor ha 3 napon belul visszaviszem visszaadtak volna a penzem.

(#2084) whYz


whYz
addikt

sziasztok
az adsl2/adsl2+ adsl modemmel rendelkező asus wl-600g működik sima adsl(1)-el vagy cabel nettel? vagy külső modemes adsl/cabel-t hozzá lehet kötni?

(#2085) bnss válasza whYz (#2084) üzenetére


bnss
veterán

Asus oldalán sem jutottam bővebb infóhoz, általában visszafelé kompatibilisek az eszközök, jelen esetben ADSL-el is kell, hogy működjön, mivel ADSL2/ADSL2+ és a sima ADSL között "csak" az átviteli sebesség a különbség. PH! hír

twollah: ez sem egy utolsó szempont, sőt!

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2086) whYz válasza bnss (#2085) üzenetére


whYz
addikt

igazából mindehol kerestem már de az asus oldala semmire nem jó
nem tudtam meg semmit az adsl kompatibilitásáról legalábbis senkise írta és nekem meg nagyon fontos lenne... a másik meg hogy ezt nem olyan egyszerű beállitani mint egy mezei routert, hogy csak felhasználónév meg jelszó hanem egy csomo adatot kéne tudnom hozzá ami megint nincs meg :(

(#2087) bnss válasza whYz (#2086) üzenetére


bnss
veterán

Milyen adatok? Az internet eléréshez, ha DSL szolgáltatásról van szó, akkor kell egy felhasználónév (általában email cím) és egy jelszó. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2088) whYz válasza bnss (#2087) üzenetére


whYz
addikt

VPI VCI Svce Category QoS LLC/SNAP NAT IGMP broadcast Authentication Method LCC-Snap Bridging és még sorolhatnám... egyiket se tudom micsoda de net nemlett belőle az biztos... :D
egy gagyi xmikros routerrel meg tenyleg csak annyi hogy felh meg jelszo és ott a net
és még mindig nem találtam meg hogy támogatja e az adsl1-et :(

(#2089) bnss válasza whYz (#2088) üzenetére


bnss
veterán

Nehezen hiszem el, hogy ezekre mind szükség lenne egy egyszerű internet kapcsolat beállításánál... Későbbiekben esetleg szükségesek, ha pl. a hálózati forgalmat szeretnéd prioritásokkal ellátni, etc.

Ha jól értelmezem, akkor már megvan a router? Mert ha igen, akkor egyszerűen próbáld ki, hogy mit szól a sima ADSL-hez.

Hopp, ez modem is egyben, ha jól látom, de szvsz akkor sincs szükség ezekre a plusz beállításokra a mezei net eléréshez... :F

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2090) whYz válasza bnss (#2089) üzenetére


whYz
addikt

igen sajnos már megvan :(
ezeket mind kéri a net beállításánál és mindenki máshogy állítja be ahogy olvasgattam. próbáltam én beállítani adsl-el de semmi erdedmény.. legalább 1órát állítgattam mindenféle beállításokkal és semmi... ezért is gondoltam hogy nem támogatja az adsl-t
ha nem lenne benne modem máris simábban menne a dolog de igy elég nagy szenvedés :( nincs is rajta wan csak telefon

(#2091) gex75 válasza whYz (#2090) üzenetére


gex75
tag

Az hogy ADSL vagy ADSL2+ mindegy - ezek (általában) kompatibilisek visszafelé, az a kérdés hogy annex A vagy Annex B hálózaton vagy.
Ha T-com vonal akkor annex B...

T-com beállítások :

VPI:1
VCI:32
Qos : mindegy
LLC : LLC-mux

Mivel ez router, a müködési mód (már ha tud többet) akkor PPPoE kliens (nem bridge, PPPoA,stb...).
Erre kábeles netet nem tudsz kötni - mivel ez egy adsl router - erre szerintem rájöttél már az RJ-11 WAN port láttán :D

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#2092) L@@-Yosh


L@@-Yosh
tag

Sziasztok!

Egy wireless routert szeretnék vásárolni. 2 laptop és egy asztali gép lenne "rákötve". Egy főfalat kellene átvinnie a jelnek. windows-t használok. Szeretném megkérdezni, hogy a Linksys WRT54GL WIFI router Linux ver.-nál mit takar a linux verzió? Csak linuxxal használható? Milyen routert ajánlotok még ezenkívül? Nem baj ha drágább, de nekem tényleg csak netmegosztásra, meg hálózaton való játékra illetve tűzfalnak kellene.

Köszönöm előre!

Sztem AMD a tutti!

(#2093) whYz válasza gex75 (#2091) üzenetére


whYz
addikt

köszi szépen megyek is és kiprószálom :DD

(#2094) whYz válasza gex75 (#2091) üzenetére


whYz
addikt

ugyanúgy nemmegy :(
csak VC/MUX van vagy LLC/SNAP BRIDGING
Category UBR(?) | Authentication Method | PPP IP extension | IGMP Multicast ezeket nemtudom

(#2095) rii


rii
nagyúr

haver router-t akar, hogy inteneten is tudjon PS3-ozni ...

milyen ROTER-t ajánlotok PLS?
rádiós vackos kellene ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2096) ngabor2 válasza rii (#2095) üzenetére


ngabor2
nagyúr

zöldet, vagy fehéret... :U

konkrétabb igény? árhatár? vezetéken is akar nyomulni, vagy csak wlanon? game mellett akar mást is csinálni, pl. torrent, skype, nyomtatószerver, távvezérlés?

(#2097) rii válasza ngabor2 (#2096) üzenetére


rii
nagyúr

Szia!

két gépet akar egyszerre használni ... PC + PS3 ....

a PC-n fut:MSN, skype, torrent, DC, meg quake 4 (:
a PC-t vezetéken használná

meg akkor a PS3

én úgy hallottam a SYSLINK-ek jók.

kérdezte tőlem, mennyi? Én mondtaym neki egy 25.000-et.
aszonta, hogy sok, de szeritem meg nem ... úgyhogy 25 körül kellene. +/- 8.000

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2098) ngabor2 válasza rii (#2097) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha nagyon űberkirályat akar, akkor egy linksys wrt54gl-t ajánlok neki. persze nem gyári fw-vel, hanem valamelyik 3rd partyval (én pl. a dd-wrt-vel használom, de okosék a tomatot is erősen ajánlják... hiszek nekik, bár nekem nem jött be a dd-wrt után...) az ára vásárlás helyétől függően 16-22k között mozog. nézz be az aprók közé, hátha találsz.

(bár monnyuk ez se nem zöld, se nem fehér, hanem kék-fekete :D)

[ Szerkesztve ]

(#2099) bnss válasza ngabor2 (#2098) üzenetére


bnss
veterán

Aprók között 13k-ban mérik.

(#2094) whYz: egyszerűbb lenne, ha feltöltenél egy screenshotot az említett felületről, könnyebben tudnék eligazodni. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2100) rii válasza ngabor2 (#2098) üzenetére


rii
nagyúr

" .............. bár monnyuk ez se nem zöld, se nem fehér ............... " kár .. mert ETO-s a srác :DDD

az user's-ben nekem is pont ez ajánlották :) 17000-ért ... wrt54gl

köszönet (:

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.