Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) Tbor válasza bnss (#2350) üzenetére


Tbor
tag

Köszönöm a választ. Sajnos a dobozon más számok vannak, gondolom valamelyik a verziószám.

A második kérdésem arra vonatkozott, hogy a kapcsolat mennyire stabil, van-e különbség márkák közt ezen a téren ?

Üdv:
Tbor

(#2352) bnss válasza Tbor (#2351) üzenetére


bnss
veterán

A stabilitás a minőségtől függ, minőségi alkatrésszel szerelt router tartósan nagy sávszélességű kapcsolatot biztosít a LAN portokon keresztül.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2353) Arhquis


Arhquis
aktív tag

Sziasztok.

Az a problémám, hogy a mostani routeremmel, egy régi SMC-vel jó fél óra/óránként megszakad a kapcsolat. Mind a net elmegy, és a routert sem tudom egy ideig elérni olyankor néha.

A netszolgáltatóm (TVNetwork Szeged) azt mondta, ez azért van, mert mikor a rendszerük lefrisíti az IP-met (mellesleg mindíg ugyanazt az IP-t kapom vissza) a Router nem bírja elég gyorsan lefrissíteni magát, és ezért megy el a net. Azt mondták vegyek új routert, de nem akarok sokat költeni rá, mert csak azért kell, hogy szétossza 2 gép között a netet. (ehhez az SMC-hez nincs firmware)

És ezen gondolkoztam: TP-Link TL-R460 4port router

Az érdekelne, ez jó választás-e, értsd, megoldaná-e a netproblémát?

(#2354) micro


micro
addikt

Melyik kommersz router tud sávszélességmanagement-et?
WLAN nem fontos.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#2355) politomi válasza Arhquis (#2353) üzenetére


politomi
tag

Szia én is ilyen problémával küzdök mint te és a topic elolvasása után egy fórumozó (2169 hsz) azt irta le hogy olyan router kell ami tudja a ppoe relay módot. Legalábbis ezt mondták neki a tvnetworknél. Nálam is naponta legalább egyszer elmegy a net, és biztos hogy a router miatt van, mert elötte nem volt ilyen problémám. Nézz körül a apróba ott találsz olcsó linksys routert.

(#2356) Ramius


Ramius
őstag

Üdv

Mi a véleményetek az asus wl-500g premium és Linksys WRT54GL routerekről? Ezek közül választanék. :R

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#2357) floppy131 válasza Arhquis (#2353) üzenetére


floppy131
csendes tag

Inkább válaszd a linksys GL-tipust.(14k-ért )Soha nem fogod megbánni! :C NINCS jobb nála jelenleg(már ami a kispénzüeknek is még megfizethető)a piacon!!! :R

[ Szerkesztve ]

mágnesezett müanyagból minden lehet.....(floppy13@vipmail.hu)

(#2358) floppy131 válasza Ramius (#2356) üzenetére


floppy131
csendes tag

LINKSYS GL-mindenféleképpen!!!! :Y :C :C :C

mágnesezett müanyagból minden lehet.....(floppy13@vipmail.hu)

(#2359) floppy131 válasza Tbor (#2348) üzenetére


floppy131
csendes tag

"Olvasom, hogy a linksys wrt54gl jó, de ez a Belkin nagyon jó árban lenne (kb 7k) és elvileg élettartam garija van."
---bocs de ha 7k-az ára a belkinnek,és 14k az ára a linksysnek (ami azért egy kicsit világhírü)akkor jobb lehet a belkin???? :Y :W csak azért mert élettartam a garija? :U :R Nekem 3gép megy linksys-ről kábelen , +1 switch 4portos,amiről 3 gép megy,+a wifiről 2 laptop kifogástalanul ,akadás mentesen.Ezért írtam ide hogy lássa az aki routert akar venni hogy sajnos nincs jobb a linksys WRT54- GL tipusnál.(nem szólva arról hogy a linux firmet magad választhatod meg,és akármikor cserélheted ami neked tetszik)ja és nem melegszik. :R :C :C :K :K

[ Szerkesztve ]

mágnesezett müanyagból minden lehet.....(floppy13@vipmail.hu)

(#2360) floppy131 válasza gerii (#2347) üzenetére


floppy131
csendes tag

PCI-mind jó,(ami jó) az olcsóbbak is mennek simán.

mágnesezett müanyagból minden lehet.....(floppy13@vipmail.hu)

(#2361) buboreak


buboreak
csendes tag

Sziasztok!
Jelenleg van egy ASUS WL520-G routerem és egy ASUS WL-138g V2 (pci) párosom. Jelenleg vezetékesen használom a routert mert a wifi része egy katasztrófa (legalábbis nekem). Bár nem tudtam még 100%-ban eldönteni, hogy a kettő közül melyik a szutyok de nagyon a router felé hajlok. Most már eljutottam oda, hogy lecserélem mert nem ezért vettem. Valami olyat szeretnék amiben van torrent (mert az megy folyamatosan) kliens és lehet vinyót tenni bele (nem külsőt rákötni). Ebben kérném a tanácsotokat.
Előre is köszönöm!

(#2362) Oczu


Oczu
senior tag

Üdv!

Planet routerek milyenek? Csak kábelhez kellene...köszi!

(#2363) bnss válasza Ramius (#2356) üzenetére


bnss
veterán

Én mindenképp a Linksys-t ajánlanám, 3rd-party firmware segítségével elég sok plusz funkció előcsalogatható belőle.

(#2362) Oczu: nem hallotttam még róluk, konkrétabb infó, link nincs róla?

(#2361) buboreak: a routerbe szeretnél HDD-t szerelni? Ilyet még nem láttam, max olyan megoldást, hogy SD/MMC kártyát bele, és azon lehet valamennyi adatot tárolni.

(#2354) micro: kommersz alatt mit értesz mondjuk árban?

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2364) Oczu válasza bnss (#2363) üzenetére


Oczu
senior tag

Üdv!

Planet routerek

vagy a d-link ?

Köszi

(#2365) Huron


Huron
tag

Hali!

Van egy USRobotics 5463-as wifi routerem. Stabilnak stabil, sokat tud, de lassú vele a böngészés és a torrentről is csak pár k-val szivárog az adat. Másoknak nem volt ezzel hasonló baja?

(#2366) bnss válasza Oczu (#2364) üzenetére


bnss
veterán

Nem tudok nyilatkozni a planet routerről, nincs gyakorlati tapasztalatom vele, talán valakinek lesz. Ha a planet és a d-link között kell sorrendet állítanom, akkor inkább a d-link.

(#2365) Huron: Router gondok totyik, us robotic totyikot is láttam, de igencsak kihalt. titkosítás, MAC szűrés be van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2367) buboreak válasza bnss (#2363) üzenetére


buboreak
csendes tag

Pedig manapság ez már nem annyira ritka, keress rá.
Azért mutatok egy példát: ASUS WL-700gE Ezzel csak az ára a baj a 160GB-os 56.000 Ft a 250GB-os meg 57.600 Ft. Ennyit azért nem áldoznék rá, de itt a vinyót is meg kell fizetni. Biztos van olyan is amiben gyárilag nincs benne.

(#2368) DJackson


DJackson
tag

hellósztok, ez az elsö hozzászólásom :)

Tegnap elkezdett hülyéskedni a Dlink 604-ünk, aztán hallottunk egy puffanást, jött a jól ismert égett alkatrész szag, és löttek a dolognak. Tény hoyg 3 éve alatt elég meleg volt sokszor, de bírta a starpát, most bevégezte életét.

Ma vettem egy edimax 6104k típusút, de csak rosszakat tudok mondani. a myip.exe nem dudja befrissíteni az ip-t, a noip duc az azt írja frissít de mégse frissül be. A gép bejelentkezés után néha csak 1-2 perc múlva kap ip-t, illetve látja az alapértelmezett átjárót. A dc-m percenként lefagy, a nyitott port még müködik is, de nem tudom mi lehet a fagyás oka, eddig nem volt baja. ha állítok valamit, akkor 10-20 mp közötti a válaszidö. Nem müködik a reset. se a hardveres gomb, se a menüs. vírusom nincs vagy ilyesmi. holnap visszaviszem és toljanak valami mást az arcomba mert ez nem állapot, ha nem müködnek a dinamikus domainjeim. ne vegyetek edimaxot.

szerintem.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#2369) Ramius válasza bnss (#2363) üzenetére


Ramius
őstag

Amit írtam példának asus routert, annak van egy usb portja ahova ellvileg vinyót is csatlakoztathatsz.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#2370) bnss válasza Ramius (#2369) üzenetére


bnss
veterán

Na de az nem beleépítés, a kollega mintha erről beszélt volna. :R

(#2367) buboreak: az ábra szerint ez inkább USB-n keresztül csatlakozik.

szerk.: számomra nem derül ki egyértelműen, hogy ez most belső HDD vagy külső, evvan' fáradt vagyok.

szerk2.: ha már mindenáron hálózati meghajtó kell, én biztos nem venném ezt, ebből jóval nagyobb kapacitású HDD megoldható, csak kell egy router, amin van USB (nem is beszélve a hűtésről, egy forrófejű HDD eetén leeht probléma ebből)..

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2371) buboreak válasza bnss (#2370) üzenetére


buboreak
csendes tag

Szerintem egyértelmű volt a leírásom, de végülis mindegy. Ha megnézed a leírást akkor láthatod is, hogy ebben van beépített vinyó (160GB or 250GB Hard Drive Pre-installed)
, usb-n még köthetsz rá külsőt (Connect external hard drive for more storage capacity).

Legalábbis nekem ez jön le a leírásból.

(#2369) Ramius: ezzel az a gond, hogy nincs benne torrent kliens.

[ Szerkesztve ]

(#2372) buboreak


buboreak
csendes tag

Most néztem, és van egy teszt itt a PH oldalán erről az ASUS WL-700gE routerről.

(#2373) bnss válasza buboreak (#2371) üzenetére


bnss
veterán

Valóban, másodszori olvasás után már leesett. Ennyi pénzért én még mindig azt mondom, hogy felelsleges. Torrent klienst szeretnél futtatni rajta mindenáron?

/bocs a priviért, mellényomtam/

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2374) buboreak válasza bnss (#2373) üzenetére


buboreak
csendes tag

Igen ez így valóban horror ár, ezért még keresgélek. A torrent meg fontos, mert színte minden onnan töltök. A másik lehetőség ami még szóba jöhet, egy fileserver. A PH pont emrég írt egyről ami már elfogadható áron van D-Link DNS-313. Ez 23-24.000 Ft körül mozog, ebben mondjuk nincs vinyó, de az nem is olyan fontos, legalább olyat teszek bele amilyet akarok.
A mostani routeremet meg tegnap elcseréltem egy haverral, hogy tesztelje le nekem én meg az övét, hogy kiderüljön tényleg az rosszalkodik-e. Egy hét elég lesz rá szerintem.

(#2375) Arhquis


Arhquis
aktív tag

Végülis egy Belkin-re esett a választás.

Van rajta wireless is, bár azt nem használom, de ami szimpatikus benne, 9K volt, és örökéletgaris. Ráadásul azóta a problémáim is megszűntek teljesen.

(#2376) Oczu


Oczu
senior tag

Üdv!

Hallgatva a józan észre és az itteni tapasztalati tényezőkre, egy Edimax fog szolgálatot teljesíteni:-)

Köszönöm Bon3ss segítségét!

(#2377) bnss válasza buboreak (#2374) üzenetére


bnss
veterán

Ahogy gondolod, végülis hosszabb távon megtérül a befektetés, ha a fogyasztást nézzük. ;)

(#2376) Oczu: jól döntöttél, stabilitásban elég szépen teljesít.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2378) salieri.


salieri.
őstag

sziasztok! szeretnek beruhazni egy d link dl604 routerre.. Nem ertek hozzajuk abszolute de remelem nem kerdezek hulyeseget! szoval nekem egy darab notim van nem ketto es annyit szeretnek csinalni hogy barhol tudjam a hazban hasznalni wifivel a netet! Ez megvalosithato masik gep hianyaban ?

(#2379) micro válasza bnss (#2363) üzenetére


micro
addikt

Mondjuk 20k alatt.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#2380) Kolbee


Kolbee
tag

Sziasztok!

Adott egy ADSL-es gép a pincében egy D-Link modemmel, ehhez kéne egy router, hogy egy wifis laptop is kapja a netet. Lényegében ugye tökmind1, hogy milyen routert veszek, csak ugye wifis legyen? Továbbá a betárcsázás az hogyan fog működni, mert eddig a gépről kellett valami programmal (nem vagyok nagyon képben, nem nekem lesz a router, én itthon a chellot osztottam meg, abban képben vagyok)? A mi még galiba lehet, hogy a pincéből a földszintre és az emeletre föl megy-e a router jele?

Köszi!

(#2381) #40247552


#40247552
törölt tag

Udv!

Haveromnak kellene vmi sima vezetekes router, milyet tudtok ajanlani (gondolom mar mindegyikben alapbol tuzfal)? (Koltseghatekony megoldasra lenne szukseg.) Dlinkkel rossz tapasztalatom volt. Elore is kosz.

[ Szerkesztve ]

(#2382) bnss válasza salieri. (#2378) üzenetére


bnss
veterán

természetesen nem kel két gép, ahhoz, hogy a wifit használhasd. Én inkább Edimaxot nnéznék. a D-linkkel nem vagyok kibékülve.

(#2379) micro: ha jól emlékszem, zyxel-nek volt/van ilyen routere kb ennyiért.

(#2380) Kolbee: még talán a földszint kivitelezhető, annál feljebb szvsz nem lesz jelerősség. A kapcsolatot teljes egészében a router intézi, PPPoE beállításoknál megszokott módon kér felhasználónevet ill. egy jelszót.

(#2381) Gandalf51: edimax vagy SMC 7004, bár utóbbit inkább csak "b tervnek" ajánlom, volt egy-két rejtélyes probléma velük, amit nem sikerült megfejteni.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2383) salieri. válasza bnss (#2382) üzenetére


salieri.
őstag

koszi a valaszt! tegnap megvettem d link dl604 es mar be is allitottam tokeletesen megy.. most utolag olvasva vigyem vissza :F de ott ahol vettem (metro) ketfele valasztasi lehetoseg van ebben az arkategoriaban Netgear wgr 614 vagy Belkin F5D7230 rosszul dontottem volna? :F

(#2384) bnss válasza salieri. (#2383) üzenetére


bnss
veterán

Nem kell visszavinni, a csere ajánlatok sem valami fényesek, talán a netgear jobb egy fokkal. Hamarosan (~1 héten belül) úgyis minden kiderül.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2385) salieri. válasza bnss (#2384) üzenetére


salieri.
őstag

ezt hogy erted hogy minden kiderul egy heten belul?

(#2386) beneszilo


beneszilo
tag

hi
A D-link DI-604 van olyan jó mint egy smc 7004?

(#2387) salieri. válasza beneszilo (#2386) üzenetére


salieri.
őstag

az smc tudtommal vezetekes router nem? a wbr14g re gondoltal ? mert szerintem az ratyi ruter

(#2388) beneszilo válasza salieri. (#2387) üzenetére


beneszilo
tag

Erre gondoltam.

(#2389) bnss válasza salieri. (#2385) üzenetére


bnss
veterán

Arra értettem, hogy kiderül mennyire stabil kapcsolatot biztosít például.

(#2386) beneszilo: nehéz lenne egy kicsit visszaolvasni? Edimaxot nézz, az a d-link nem igazán tartozik a megbízható routerek közé, smc 7004 már inkább, de akadt vele néhány probléma.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2390) beneszilo válasza bnss (#2389) üzenetére


beneszilo
tag

Az megfelel DIGI LAN (PPPoE) megosztásra?

(#2391) Pribi


Pribi
senior tag

Hali!

Anyáméknál van egy Edimax vezetékes router. /6104K/ Az a baj, igazándiból nem tudom, hogy router gond e, hogy időnként elmegy teljesen a net. Ki kell kapcsolni a routert, és modemet is, aztán jó. De ez csak a kissebb baj. A nagyobbik az, hogy a másik gépen elég sokat megy a torrent, így anyámnak egyszerűen nem marad sávszélesség. Szóval szeretnék egy olyan routert odarakni ami tudja a QOS-t, amit ez a csoda nem tud, még a legújabb firmware-val se. Erre kérnék tippet.

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#2392) salieri. válasza bnss (#2389) üzenetére


salieri.
őstag

egy ilyen gondolod jobb vetel lett volna? [link]

(#2393) bnss válasza beneszilo (#2390) üzenetére


bnss
veterán

Digi honlapján nézz körül, leírják a kompatibilis routereket.

(#2392) salieri.: ha azt mondom biztosan, akkor lecseréled a mostanit? Amíg nincsenek problémáid a d-linkkel, addig a helyedben nem gondolkoznék cserén.

(#2391) Pribi: megoldható új router nélkül is, sávszélesség korlátozó program (pl. netlimiter, cfos speed) segítségével is. Ha router kell mindenképp, akkog Linksys WRT54GL + Tomato fw.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2394) salieri. válasza bnss (#2393) üzenetére


salieri.
őstag

nincsenek csak most meg el a harom nap garancia erted :) visszaveszik siman!de tokeletesen megy

(#2395) Pribi válasza bnss (#2393) üzenetére


Pribi
senior tag

Hali!

Nem igazán tudok a másik gépre telepíteni semmit, ezért lenne jó a router. A kérdés az, hogy kell e mindenképpen a Linksys WRT54-GL hiszen a wifis része soha nem lesz használva.

Szerk: elgépelés

Pribi

[ Szerkesztve ]

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#2396) imibogyo


imibogyo
veterán

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok minden kedves fórumtársnak !!

(#2397) bnss válasza salieri. (#2394) üzenetére


bnss
veterán

Remélhetőleg nem lesz vele problémád.

(#2395) Pribi: bocs, elnéztem a hozzászólásod, ezért írtam a WRT54GL-t. QoS-t szvsz csak a komolyabb routerek támogatják, legolcsóbb megoldás szvsz az Edimax w-lan routere lenne (~8k). Azért w-lan, mert a vezetékes routerekben nincs QoS.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2398) beneszilo válasza bnss (#2393) üzenetére


beneszilo
tag

köszi :R

(#2399) bnss válasza beneszilo (#2398) üzenetére


bnss
veterán

Ha komoly WiFi routert szeretnél, akkor Linksys WRT54GL, valamilyen 3rd-party firmware-rel.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2400) beneszilo válasza bnss (#2399) üzenetére


beneszilo
tag

köszi
Ha az smc-n nem fog működni a digi-s net, akkor veszek egy olyat, de azt írják műxik.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.