Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Soma01 válasza japeen_hun (#1250) üzenetére


Soma01
veterán

Nyomtató, ftp szerver, e-mail, vpn, sebesség korlátozás.

Ha semmi extra nem kell, akkor a fele is elég. De ha már ennyi pénzed van... :D
OK, de mit is mondtál vezetékes vagy wi-fi-s kell?

(#1252) japeen_hun válasza Soma01 (#1251) üzenetére


japeen_hun
tag

Vezetékes kell.
Jóh hát ezeket nem nagyon használnám amiket felsoroltál. Lényeg az lenne hogy könnyen beállítható és biztonságos legyen, ne kelljen egyfolytában újraindítanom a routert.

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=The+Maelstrom&n=Japeen

(#1253) Soma01 válasza japeen_hun (#1252) üzenetére


Soma01
veterán

A fentebbi hozzászólásomban írtam párat, de írok még... (innen: [link]) Az olcsóbbakkal kezdem:
- SMC Barricade SMC7004VBR
- TP-Link TL-R860 (ezt nem ismerem, de szerintem jó)
- Edimax BR-6104K
- Netgear RP614
- Zyxel Prestige 324
- TRENDnet TW100-S4W1CA+

Repotec, Planet cuccok is jók tuti, de én nem ismerem őket. D-linket inkább ne.
Jók még az ovislink cuccok is...

Ettől árban feljebb (br. 10k) nem érdemes menni. Annyival nem jobbak. A Zyxel-re még semmi panaszt nem hallottam. Az SMC meg az Edimax firmware frissítés után tökéletesek. Az SMC-nél volt, hogy fagyogatott régebbi firm-el, de újabban már nem. Edimax, van itt egy mellettem. Csak akkor kell újraindítani, mikor a T-com miatt szakad a net (karbantarás) vagy fagy a D-link modem(? vagy az is a matav). De a routert sokszor akkor sem indítom újra, csak max. megszokásból. Had pihenjen egy kicsit. :DDD

(#1254) japeen_hun válasza Soma01 (#1253) üzenetére


japeen_hun
tag

Köszönöm szépen! :R
Még nem tudom melyik lesz de így könnyebb lesz döntenem!
Megpróbálok vadászni valami közelebbi üzletből!
De köszönöm a segítséget! :R

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=The+Maelstrom&n=Japeen

(#1255) Rommel6600 válasza Soma01 (#1253) üzenetére


Rommel6600
őstag

+1 szavazat az smc-re, az újabb V3asokkal már nincs semmi gond. a part no.-ja 751.7924 ilyet vegyél. röviden: olcsó és jó. Semmi felesleges extra nincs benne, osztja a netet és kész, otthonra (esetleg kisebb irodába) tökéletes.

(#1256) sirarcheer válasza Rommel6600 (#1255) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Én most akarok SMC 7004VBR routert venni.
Honnan lehet tudni hogy V3-as?
A part no. rajta van kívül vhol dobozon, egységen??

PSN: sirarcheer

(#1257) Lortech válasza sirarcheer (#1256) üzenetére


Lortech
addikt

Az alján van a matricán.

Thank you to god for making me an atheist

(#1258) attiati


attiati
veterán

SMC 7004-nél be lehet állítani, hogy pl 30-70%-ban ossza a netet?
Képes stabilan tartani a fele-fele arányú osztást?
szóval ne 90-10% legyen ha az egyik gépen torrenteznek...
köszi a válaszokat

(#1259) Noxy válasza attiati (#1258) üzenetére


Noxy
veterán

Semmit sem lehet be állítani. Felejtsd el.
Néz körül. Ennek van itt a legnagyobb topikja.
SMC eladók + problémák: [link]


[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1260) attiati válasza Noxy (#1259) üzenetére


attiati
veterán

köszi, rátaláltam közben és ott is azt írták
Milyen router van ami képes erre a funkcióra? (befixálni, hogy soha nem menjen egyik gépen se 50%alá) ez a QoS funkció igaz?
vagy szoftveresen is megoldható?
max. 12-t szánnék rá, vezetékesre és valami megbízható márkára gondoltam (nem D-link :DDD )

(#1261) greeeedy


greeeedy
csendes tag

Hello, a köv. a problémám, melyhez segítséget kérnék: egy laptopot és egy egy sima pct akarok ''összehozni'', mindkettőn internetet akarok.kábeltévés internetem van, a két gépet egy emelet, és két fal választja el, maga a kábeltévés net kábel közvetlenül egy acer 4152 lmi notebookba fut bele. a laptopban van wireless, a pc-ben pedig alaplapra integrált hálózati kártya. valahogy kábelhúzkodás nélkül szeretném megoldani a dolgot. mit kell ehhez vegyek, hogy minden működjön? igyekeznék minél olcsóbban megúszni a dolgot...

(#1262) Soma01 válasza greeeedy (#1261) üzenetére


Soma01
veterán

Háát! Nem könnyű. A sok fal mindig megbonyolítja a dolgot és nagyon bizonytalanná teszi. Az biztos, hogy a routerre kell valamilyen kiegészítő antenna. Ez így összesen kb. 20-25.000 Ft lenne.
Ott van még a MIMO technológia, amit elvileg ilyen esetekre találtak ki. Más kérdés, hogy mekkora sikerrel. A MIMO-s cuccok közzül talán az EDIMAX a legolcsóbb, de az is 20 körül van és a vétel is akkor lesz a legjobb ha a vevő oldalon is ilyen MIMO-s eszköz van. Tehát a laptopba is kellene venni ilyen cuccot. Így 30 körül jönne ki.

Mind2 megoldásban van bőven bizonytalanság. A kábel lenne a legbiztosabb. Mindenképpen mérlegeld a kábelezés lehetőségét! Lehet be van csövezve az a ház és csak be kell fűzni, senki nem fog észrevenni semmit, nem fog lógni a kábel.

(#1263) Soma01 válasza attiati (#1260) üzenetére


Soma01
veterán

Edimax, BR-6204-WG Ebben van QoS! Nézd meg a manual-ját és ha tetszik vegyél egyet. 12 körül van (így olvastam egy másik fórumon).

(#1264) Rommel6600 válasza Lortech (#1257) üzenetére


Rommel6600
őstag

a dobozon is rajta van a part no.

szerk: kijöttek egy újabb tipussal is smc 7004ből, de arról még nincs tapasztalat. Part no.-ja 752.8869

[Szerkesztve]

(#1265) Lortech válasza Rommel6600 (#1264) üzenetére


Lortech
addikt

Igazad van, hülye vagyok, mert egyből a router burkolatára asszociáltam, mint doboz, nem pedig a csomagolására.

Több mint egy hónapja 752.8869-et használok ;), nincs vele különösebb gondom. Csak a szokásos, az elején baromi sokat konfigoltam és újraindítgattam, és egyszer besokallt, és nem jött be a webes felület csak resetre. És egyszer natúr megfagyott. Folyamatos a kapcsolat, és gyak. állandó terhelés alatt van. Annyi, hogy elsőre túl melegnek találtam, és tartottam tőle hogy nem lesz ez így jó hosszú távon, de úgy néz ki, jól tűri.

Thank you to god for making me an atheist

(#1266) #95561216


#95561216
törölt tag

Lenne egy kérdésem, ami nem teljesen tartozik a topichoz. Ugyanis már megvettem a routert, egy Asus 520g-t, amivel gondjaim adódtak. A szerkentyű kb 30 centiről, tiszta rálátással sem akar normálisan működni, azaz 5-10 percenként leesik a sebesség, majd megszakad 10-20 másodpercre. A kliens egy IBM notebook beépített Intel Wlan kártyával, normálisan működik egy Linksys routerrel és több hotspottal is, szóval a hiba nem ott van. A környéken van még 4-5 másik wifi hálózat, esetleg az zavarhatja ennyire, hogy ilyen f*s a kapcsolat? Nem akarom feleslegesen visszavinni szervízbe, mert a vezetékes része működik, és ki is használom, de direkt azért vettem most wlan routert, hogy a gigabitre bővítés után kvázi access point legyen a notebookomnak. Szóval adott körülmények között ez normális, vagy hibás a készülék?

(#1267) deadguy


deadguy
aktív tag

Adott egy kábelnet-es modem és 2 egymástól kissé messze lévő gép. Valami jófajta router kellene erre az esetre (nem tudom számít-e: olyan net ami egyből megy a gép bekapcsolása után dinamikus IP-vel). Eddig az én gépem a másikról kapta a netet, de hát akkor az a gép megy éjjel-nappal... szóval milyen router is kellen erre?

(#1268) shev7 válasza #95561216 (#1266) üzenetére


shev7
veterán

nem normalis, valassz masik csatornat a routeren.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1269) Soma01 válasza deadguy (#1267) üzenetére


Soma01
veterán

Olvasd el: (#1253) [link]
Vagy olvass vissza! Van válasz a kérdésedre.

[Szerkesztve]

(#1270) #95561216 válasza shev7 (#1268) üzenetére


#95561216
törölt tag

Újrafuttattam ezsetupot, és kiválasztottam egy csatornát. Egy darabig (pár óra) ment mint a karikacsapás több méterről is, aztán másoltam asztali gépre és bedugtam a lant. Utánna próbáltam újra csatlakozni, első 3-4 kísérletre semmi hatás, kapcsolat nem sikerült, utánna 3-4 próbálkozás során erőforrás korlátozott, majd a harmadik 3-4 próbálkozásra ugyan azt írja, hogy csatlakoztatva, és szépen kap ip-t is, viszont se lanon, se interneten nem hajlandó semmit se elérni, akár hosttal, akár ip-vel próbálom. Aztán egyszer csak pár perc gondolkodás után betölt egy weboldalt, és onnantól megy, mint a karikacsapás. Már legszívesebben kidobnám az ablakon..

MOD: korán örültem, alig hogy megírtam a hsz-t megint szakad. Váltok másik csatornára.

[Szerkesztve]

(#1271) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Ma megvettem a SMC routert, ez újfajta pal numberes. 5 év gari.
Raknám össze. Erre meg a Dlink adsl modem halt meg. :O
De a régi adsl modemmel müködik. Pedig semmi beállítást nem adtam meg neki.
Csak csináltam egyik gépen egy betárcsázást, a netet kipróbálandó, aztán összedugtam routerrel, és ment minden. Nem telepítettem semmit, nem írtam be adatokat sehova.
Fura de tetszik. ;] Nem lökött le egyszer sem, kapott pár táp elvételt, meg kábel ki/be húzkodást, és mükszik :DDD
Eddig tetszik a SMC. Remélem megjavul Dlink, mert azon gyorsabb net jön. :W

[Szerkesztve]

PSN: sirarcheer

(#1272) Professor


Professor
csendes tag

Sziasztok!

Én sem járok más cipőben, a net megosztása miatt szükségem van egy WLAN router-re, és egy WLAN kártyára, itt elsősorban USB stick-re gondoltam, de lehet PCI-os is, ha elmegy PIII-as rendszerben. (A másik gépet LAN csatin keresztül csatlakoztatom.)

Olvasgatva a fórumokat azt állapítottam meg, hogy elég sok probléma van ezekkel. Olyat keresnék, amivel nincs probléma, és normálisan lehet vele használni a net-et, tehát böngészés, mindenféle letöltés, chat (msn is), VoIP, más most nem jut eszembe.

Áruk miatt szimpatikusak lennének a csomagok, amikben a router mellett az USB stick is benne van, de a D-Link DWL-922-ről (DI-524 és DWL-G122), és az SMC WBR14-G + WUSB-G-ről is sok rosszat olvastam. Van még a US Robotics 5470 Starter kit, amiről még sokat nem olvastam.

Elketdtem ezt a fórumot is olvasni, de csomó vezetékesről volt benne szó.

A teljes magyar kínálatot nézve, de az árra is tekintettel mit válasszak?

Válaszotokat előre is köszönöm: Bálint

(#1273) shev7 válasza sirarcheer (#1271) üzenetére


shev7
veterán

hadd kerdezzek ket dolgot? Ha a routerbe nem irtal semmit akkor most a geped tarcsaz es nem a router ugye? Szerinted ez jol van igy?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1274) shev7 válasza Professor (#1272) üzenetére


shev7
veterán

ha ebbol valasztani kene, akkor USR SMC D-Link nallam a sorrend.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1275) sirarcheer válasza shev7 (#1273) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Nem tárcsázok semmit.
Ugy működik mint a másik router.
Csak bekapcsolom a gépet és megy a net.

PSN: sirarcheer

(#1276) cocska


cocska
tag

Okosok kérlek segítsetek.
ADSL-t osztok 2-3 gépre (mikor hogy). Egy alap D-Link DI-604-esem van.
Azon gondolkozom, hogy le kellene cserélni egy olyan router-re, ami tudna olyan okosságokat amivel be lehetne állítani pl.,hogy melyik proginak legyen nagy prioritása.
PL. ha én online játszok és a másik szobában böngészgetnek akkor ne legyen nagyon nagy a pingem...Mindenképp router-es megoldás érdekelne, mert a netlimiter és egyéb okosságok nem nyújtják azt ami nekem kellene... :((

Előre is köszi!

(#1277) shev7 válasza sirarcheer (#1275) üzenetére


shev7
veterán

akkor a router tarcsaz, de ha nem adtal meg semmit, akkor lehet (Bar kicsi a valoszinusege) hogy valaki mar hasznalta/kiprobalta elotted, es az o adataival tarcsazol be.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1278) shev7 válasza cocska (#1276) üzenetére


shev7
veterán

adsl-nel a routeres megoldas sem fogja nyujtani azt amit szeretnel. (Marmint az elerheto aru, SOHO routerek biztos hogy nem)

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1279) sirarcheer válasza cocska (#1276) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Erre van a cfosspeed nevü progi.
Itt minden progi pritítása beállítható.
Plusz ping javítás is van benne netes játékhoz.
Kétezer vmennyi ha megveszed, és korlátlan ideig jó, és megkapsz minden frissítést hozzá.

PSN: sirarcheer

(#1280) sirarcheer válasza shev7 (#1277) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Az ok. De hogy találta el pont azt emilt és jelszót ami nekem kell??
Mert én használtam de akkor a Dlinkes modem felhasználónév/jelszó van benne.
A mostani modem felhasználónév/jelszó teljesen más.
De remélem megjavul Dlink, aztán rendesen be tudok minden állítani.

[Szerkesztve]

PSN: sirarcheer

(#1281) cocska válasza sirarcheer (#1279) üzenetére


cocska
tag

Köszi! De nem a 2000Ft-on van itt a hangsúly...az szerintem nem ér semmit ha csak pl az én gépemen van. Ha pedig a másik gépre teszem szerintem akkor sem ér semmit, mert a két gépre telepített cfos-ok nem kommunikálnak 1mással. Ha nincs igazam MONDJáTOK :F .
Router tanácsot is elfogadok ;] .

(#1282) sirarcheer válasza cocska (#1281) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Elnéztem. Azt hittem egy gépen belül kell a prioritás. Sorry.
Az én gondom megoldodott. Megjavult Dlink.
SMC wizard pikk pakk beállított mindent.
Az élet szép. :)

PSN: sirarcheer

(#1283) shev7 válasza sirarcheer (#1280) üzenetére


shev7
veterán

ja, ezt nem mondtad :) a fuser/pass nem modemtol fugg. Ugyanazzal a u/p-szal akar teljesen mashonnan is belephetsz...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1284) Cypher7


Cypher7
tag

Szevasztok!

Láttam már valaki korábban feltette ezt a kérdést, de ahogy néztem nem kapott rá választ ezért most megkérdezem én is:

Tud valaki valamit mondani a TP-Link TL-WR542G roteréről?

A specifikációi nem rosszak, ráadásul atheros chipsettel szerelt, de mégis csak a tapasztalat mondd el mindent.

Köszi!

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#1285) cocska


cocska
tag

tök jó ez a topik....csak kár hogy nem kapok választ... :O

(#1286) nyiriz válasza Soma01 (#1253) üzenetére


nyiriz
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék én is megosztani netet két gép között. Tudnátok ajánlani megbízható routert? Soma01 ugyan ezt már korábban megtette, de nem tudom, hogy amit én szeretnék, azt tudják-e ezek a routerek. Elég láma vagyok ehhez, ezért kéne a segítségetek.
Amit én szeretnék:
1. Lehessen aktívan DC-zni, ill. torrentezni (nem tudom, hogy hogy azt hívják azt a szolgáltatást, ami ezt tudja, port forward asszem, vagy MAC address beállítás)
2. Be lehessen állítani a sávszélességelosztást a két gép között (talán QoS-nak hívják?)
3. Természetesen megbízható legyen, ne fagyjon, nem az olcsóság számít, a lényeg, hogy kábeles legyen.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#1287) Amper válasza cocska (#1276) üzenetére


Amper
tag

Qos Linksys WRT54GL:
Services priority - port services.
:P

Mod:
Services Priority:
You may control your data rate with respect to the application that is consuming bandwidth.
:B

[Szerkesztve]

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#1288) Amper válasza cocska (#1285) üzenetére


Amper
tag

QoS:

Kép:
[link]

[kép]

:U

[Szerkesztve]

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#1289) Genesis87


Genesis87
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy új router beszerzésén gondolkodom, mert kellene már vezetéknélküli hálózatra is. Asus routert szeretnék venni, a kiválasztott típus a WL-500G.
A kérdésem annyi lenne, hogy tudja e valaki, hogy mi a különbség a sima WL-500G és GP változtatok között.

Válaszotokat előre is köszönöm!


Üdv.:

Zoltán
http://apptransteam.extra.hu
Application Translator Team a szoftverhonosító csapat

AppTransTeam a szoftverhonosító csapat (http://apptransteam.atw.hu)

(#1290) cocska válasza Amper (#1288) üzenetére


cocska
tag

Köszi!

Alakul a dolog.
Ugyan ilyen QOS izé :D esetleg vezetékes routeren is van? Melyiken, melyikeken?

Előre is köszi!

(#1291) MichaelSD válasza cocska (#1290) üzenetére


MichaelSD
őstag

Olyan routert keresek, amivel kiválthatnám a ADSL modemet, routert és a VOIP (Linksys PAP2) VOIP dobozomat, mert ez így sok az asztalon (WLAN és printer server is jó lenne de mind együtt az valószínütlen...).

Linksysnél találtam ADLS +Router+WLAN, meg WLAN+VOIP+Router, de ez kevés...

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1292) moonguru válasza Gismo (#1240) üzenetére


moonguru
őstag

Nekem van ilyen Konig routerem,tomoren fogalmazva picit hibasan de mukodik NEM ajanlom masnak! :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Monitor Guru!

(#1293) cocska


cocska
tag

Régebben ha kérdezett valamit az ember...kapott rá választ is..de ez már a 3. topik ahol szó szerint le se szarják az embert...
Látom itt is kezd előjönni az a mentalitás amit mondhatni Európában a magunkénak mondhatunk.
Köszi!

u.i. léci fikázzatok le....mert kérdeztem valamit....

[Szerkesztve]

(#1294) Amper válasza cocska (#1293) üzenetére


Amper
tag

WL-500G és WL-500GP közti különbségekről pl. itt találtam infót:[link]

Vezetékes routerekről, amik tudják a QoS-t pl. itt:[link]

Fejből nem tudtam a választ, de rászántam pár percet a Googlen.

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#1295) No M Tobi


No M Tobi
csendes tag

Üdv, wLan routert szeretnék venni print serverrel, és legalább 2 ethernet porttal. max 20-22 ezerig.
Hirtelen D-linkben találtam ilyet, de ahogy látom arról nem vagytok túl jó véleménnyel :)
mondjuk az se hátrány, ha nemm túl bonyolult konfigolni (SMC-t, és D-Linket használtam idáig, azzal nem volt gondom, de a haveromnak kihullott a haja valami MSI példánytól :) )

Előre is köszi!

even a bad reason is better than no reason

(#1296) detroitrw


detroitrw
addikt

sziasztok!

kérnék egy tanácsot milyet is vegyek kb. 10k körül
most ''D-Link DI-604'' -em van
csak 2 gép között kellene hogy működjön, elég a kábeles mert a vezetékek már ki vannak építve.
fontos lenne az egyszerű kezelhetőség, switch képesség /LAN/, normális tűzfal ... meg a hasonlók, nem utolsó sorba a stabilitás :)

előre is köszike :U

(#1297) vert!g0 válasza detroitrw (#1296) üzenetére


vert!g0
csendes tag

Üdv

Nekem Belkinem van, majdnem ilyen: [link] modell. Igaz ebbe már van wLan és én 17k ért vettem, de megbízhatóságban nállam verhetetlen. Mióta megvan kb 1 hónap egyszer 'fagyott' meg szegény de akkor is áramszünet után nem tetszett neki valami. Egyszerűen kezelhető, gyors konfig és IP alapján tudsz benne protokat is szűrni. Ha nem bánsz rászánni egy kicsivel többet szerintem jó választás, de ha 10k körül akarsz maradni akkor Edimaxot ajánlanám. Megbízható egyszerű, de azért nem csúcstechnika és ez gondolom a tűzfalra is vonatkozik :)

ACER Aspire 5101AWLMi // Asus M2N-E, AMD Athlon 64 X2 4200+ , AC Freezer 64 Pro, 2G RAM 2*1G/800 (Kingmax), Ati X300 :S (De már nem sokáig)

(#1298) detroitrw válasza vert!g0 (#1297) üzenetére


detroitrw
addikt

végülis a tűzfal az annyira nem gond mivel azt lehet szoftverrel rásegíteni
de egy stabilitást már nem lehet :(((
esetleg típusokat tudnál ajánlani?
mert nem nagyon ismerem a routereket :B

(#1299) vert!g0 válasza detroitrw (#1298) üzenetére


vert!g0
csendes tag

Nos elsőnek ott volt az enyém, de Edimaxból [link] a BR-6104KP-ra keress rá itt, sajnos közvetlenben nem linkel :U
Itt van még a D-Link 604-es [link] erről is lehet sok jót is hallani.
Esetleg még az SMC 7004. Itt [link] van rólla topik is. Itt a hivatalos link: [link]

Ezek közül én talán a D-Linket ajánlanám arról hallani a legtöbb jót, de nézz utánna és meglátod neked melyik tetszik. :)

ACER Aspire 5101AWLMi // Asus M2N-E, AMD Athlon 64 X2 4200+ , AC Freezer 64 Pro, 2G RAM 2*1G/800 (Kingmax), Ati X300 :S (De már nem sokáig)

(#1300) detroitrw válasza vert!g0 (#1299) üzenetére


detroitrw
addikt

:DDD
D-Link 604 -am van most :DDD
és egy rakás sz@r stabilitásba, kb. 3 hónapja :O
úgy kedődött az instabilitása hogy az egyik port-ja meghalt :F
azelött meg áldottam a világot hogy miyen jó volt de ... :(
s már a garija is lejárt ''sajnos'' már 2 éves a kicsike :)

szerinted vegyek megint D-Link-et?

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.