Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Waterman válasza Zoli_cdr82r (#1200) üzenetére


Waterman
aktív tag

Nem nehéz szerezni, böngészgesd végig a topikot, vannak linkek.A tiédnél sokkal nagyobb távolságot is ''lőttek'' már át.

(#1202) Zoli_cdr82r válasza Waterman (#1201) üzenetére


Zoli_cdr82r
csendes tag

Köszönöm szépen, ez megnyugtatóan hatott :)
remélem sikerül valamit találnom, és a háló működni is fog! :))

(#1203) MikySoft


MikySoft
tag

sziasztok

le szeretném cserélni a mostani SMC routeremet, mivel eszméletlen vacak, legszívesebben a földhöz vágnám, de ebbe ne menjünk bele :D

szóval ti milyen routert ajánlotok?

elképzeléseim:

-wirelesses legyen
-WEP vagy WPA vagy mindkettő titkosítású.
-bírja a terhelést, mivel elég sok cucc megy a gépemről, azaz ne szakadjon meg a net, mert kicsit jobban használom a netet, mivel a mostani SMC routeremnél, ez egy gyakori probléma.
-árban ne haladja meg a 15e Ft-ot.
-Ne SMC legyen :D
-megbízható, stb, stb...

Ha tudtok márkát, típust, akkor jelezzétek nekem, előre is köszönöm!

üdv
MikySoft

(#1204) Oly válasza Geli (#1172) üzenetére


Oly
senior tag

Bármilyen mezei routerrel be tudom állítani azt, hogy egy-egy csatorna mekkora maximum sávszélt kapjon?

ASUS WL500 leírásából:
''Sávszélesség kezelés:
Ez a funkció a kiválasztott alkalmazás (port) vagy IP cím könnyű kezelését biztosítja egy hálózatban, így fontossági sorrendet állíthat fel az Internet forgalomban és optimalizálhatja a hálózati erőforrásokat. Ezzel a funkcióval az Internet átvitel nem fog lelassulni, még akkor sem, ha valaki az otthoni hálózatban P2P letöltést folytat.''

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#1205) Cha-b


Cha-b
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy rádiós routerrel szeretnék megosztani netet, és hogy megoldható az hogy a földszintről a 3-ra(régi épitésű társasház)? Átmegy 3 emeletnyi betonon? :)

CSAKAKISPEST!!!!

(#1206) shev7 válasza Cha-b (#1205) üzenetére


shev7
veterán

szerintem az mar kicsit sok neki...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1207) quby


quby
őstag

hi all!

a QoS routing a sávszélesség beállítása?A linksys WRT54GL tudja? (ez a linux verzió ha jól értelmezem) Ez a kiszemelt áldozat! :C

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#1208) XanD3R válasza shev7 (#1196) üzenetére


XanD3R
aktív tag

te mit ajánlanál?
melyik típust vegyem meg?

(#1209) shev7 válasza XanD3R (#1208) üzenetére


shev7
veterán

szerintem ASUS.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1210) Smogus


Smogus
őstag

Üdv :D

teljesen analfabéta vagyok ebben a témában
a lényeg hogy kellene egy olyan router amiről menne két gép és egy laptop wifivel, esetleg az is jól jönne ha tudna MAC adress-t klónozni, ha nem akkor az is jó hogy a netes gépre rádugnám a routert és ebbe menne a másik gép és a laptop
Ja és valami olcsóság is megteszi :D, tehát jó áron legyen, tudtok nekem pontos típust gyártot ajánlani

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1211) Smogus válasza Smogus (#1210) üzenetére


Smogus
őstag

Na kicsit visszaolvasva körülnéztem, és találtam egy ilyet

[link]
Kérdésem lenne hogy aki ért hozzá nézzen már rá a jellemzőkre és mondja el nekem paraszt nyelven hogy mi mit takar, de csak a lényeg a fontos,
fogom tudni használni a szomszéd szobában, biztonságos? mivel társasházban lenne használva

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1212) shev7 válasza Smogus (#1211) üzenetére


shev7
veterán

hat ha nagyon alap velemenyt szeretnel: ez egy jo darab. A szamodra szukseges titkositast termeszetesen tudja. Szomszed szobaba atmegy a jel.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1213) blueye


blueye
veterán

Sziasztok!

Van egy 1 Mbit/s ADSL-em, most veszek Laptopot, abban lesz egy Intel® PRO/Wireless 2200BG Network Connection (802.11b/g).

Szeretnék egy stabil kapcsolatot biztosító routert olcsón, ami az eddigi PC-t is kiszolgálja.

Ajánlatotok van? Hol és mennyiért vegyem Bp-n?

(#1214) Safranek


Safranek
aktív tag

Hi,
Jelenleg egy zyxel324 es osztja a netet 2(néha 3) gép között, itthon.A gondom az hogy a kedves testvérem elkezdett torrentézni :DDD és ilyenkor nálam drasztikusan lecsökken a sebesség , ugye. :W
Hogyan/mivel lehetne kiosztani, hogy mekkora sávszéllel bírjanak a gépek? (Az ő kábelét csak a legvégső esetben húzom ki ;] )
Asus WL500? Vagy vmi zyxel modell?

Köszi

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#1215) Amper válasza Safranek (#1214) üzenetére


Amper
tag

QoS
Pl. linksys wrt54gl tudja

[Szerkesztve]

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#1216) Smogus válasza shev7 (#1212) üzenetére


Smogus
őstag

MInt márka az ASUS ezen a területen is megbízható???

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1217) Safranek válasza Amper (#1215) üzenetére


Safranek
aktív tag

Thx. Megnézem. :))

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#1218) Amu


Amu
tag

st lab, 6 rongyos router 4 éve megy non-stop :DD

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#1219) hk0


hk0
tag

Sziasztok!

Mennyire általános a wifi routereknél a MAC klónozás? Ugyanis ez nekem elég fontos szempont lenne de általában a gyártók nem emelik ki a termékleírásnál mint feature-t. És pl itt a pH!-s teszten sem láttam a DLINK DI-624+ tesztjében leírva (bár a képeket elnézve az a tipmme hogy nem tudja).

Egyébként itthon jelenleg egy ASUS WL-500g Premium-ot használok, ezt bátran ajánlom bárkinek. :)

(#1220) jamez


jamez
senior tag

Olyan routert keresek amellyel lehet VOIP-n keresztül telefonálni.
Tudom vannak sokan. Ami szimpatikus és jókat hallok róla a Draytek.
A 2200VG-t néztem ki magamnak.

A kérdésem, hogy az ilyen routerek minden szolgáltatón keresztül működnek?
Csak beállítom a paramétereket és kész? Terveim szerint a másik oldalra egy ATA terminálon keresztül kötnék egy analóg telefont +SMC routeramit hívni szeretnék.

Ötlet?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#1221) blueye válasza blueye (#1213) üzenetére


blueye
veterán

''Kicsit'' zöldfülü vagyok ebben, de érdemes 108-asat venni vagy még sokáig elég az 54-es?
Amúgy most ez a versenyző lenne 54-esben:

Linksys WRT54G 14,991 Ft+ÁFA (17,989 Ft) - edigital

vagy 108-asban:

D-Link DI-624 WL 16,658 Ft+ÁFA (19,990 Ft) - edigital

Tudtok jobbat?

(#1222) shev7 válasza Smogus (#1216) üzenetére


shev7
veterán

nekem nincs vele gondom, es a tudasa is megfelelo.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1223) shev7 válasza hk0 (#1219) üzenetére


shev7
veterán

alap dolog.

blueye: hogy ugy mondjam a 108 az ''parasztvakitas'' altalaban csak ugyannak a gyartonak ugyanazon termekcsaladjan belul mukodik.

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1224) Safranek válasza Amper (#1215) üzenetére


Safranek
aktív tag

A Qos nem csak priorizálja az alkalmazásoknak a sáv.szélt? :F
Nekem inkább olyan kellene , hogy adott gép( IP cím ) mondjuk max 30k-t használhasson mindenre.

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#1225) jamez válasza jamez (#1220) üzenetére


jamez
senior tag

Erre valakinek?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#1226) blueye válasza shev7 (#1223) üzenetére


blueye
veterán

Kösz, végül ez lett: Linksys WRT54GS

Remélem jó döntés volt (már erről írok, nem volt bonyolult a setup).

(#1227) hk0


hk0
tag

TP-Link TL-WR542G [link]

Erről tud valaki valamit? Vagy egyáltalán a TP-Link -ről valamit?

(#1228) blueye válasza blueye (#1226) üzenetére


blueye
veterán

Csak most épp nem tudok belépni az admin felületre. ;]

(#1229) XanD3R válasza shev7 (#1209) üzenetére


XanD3R
aktív tag

azon belül?
bocs de nagyon nem vagyok otthon a routerek világába :B
esetleg megtudnád mondani h melyik típusról van szó és h kb mennyibe kerül?

előre is kösz

Üdv.: Xan

(#1230) shev7 válasza XanD3R (#1229) üzenetére


shev7
veterán

azon belul megnezed, hogy melyik mit tud, abbol neked mire van szukseged, es azt valasztod...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1231) samuL


samuL
csendes tag

sziasztok!

ismeri valki a mercury kob 100-as típusú routereket?
elég jó ára van,szeretnék venni egyet,csak nem értek hozzá...

http://unitelshop.hu/unitelshop/index.php?page=termek_oldal_egyedi&id=5560

valaki segítsen legyen szíves,ha tud!
köszönöm!


[Szerkesztve]

(#1232) jercsi


jercsi
tag

Sziasztok
Hallottatok már a linksys nevezetűről vélemény

(#1233) Soma01 válasza jercsi (#1232) üzenetére


Soma01
veterán

(#1234) Soma01 válasza samuL (#1231) üzenetére


Soma01
veterán

Nincs benne semmi különös. Az ára sem nagyon olcsó. SMC-ből, Edimax-ból is van kb. ennyiért.
http://www.depo.hu/?pn=products&c_main=68&c_parentid=95&c_id=114

(#1235) Soma01 válasza samuL (#1231) üzenetére


Soma01
veterán

Vannak nagyon jó cuccok ott abban a boltban! Nem ismertem azt az oldalt, köszi a linket! :C

(#1236) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Sziasztok!
Le szeretném cserélni Gigabyte routeremet vmi jobbra, mert ezt a khm.. állandóan resetelni kell. Két gépre kéne osztani a netet nem Wlanos kell.
Tehát mindenképp vmi megbízható gép kéne. /Mostanival tölteni sem lehet mert 2 óra után eltünik a net, és csak reset hozza vissza :( /
Segítséget előre is köszi!!!!

PSN: sirarcheer

(#1237) Soma01 válasza sirarcheer (#1236) üzenetére


Soma01
veterán

Én special az Edimax BR-6104K-t vagy SMC Barricade SMC7004VBR-t ajánlom ha olcsóbbat akarsz. Mindkettő kiforrott van hozzá normális FW. De nagyon jó stabil a Trendnet is.
Az első 2 nem tud MAC alapján IP-t osztani. De egy pár gépes hálózatnál nem baj ha kézzel kell állítani a gépeket vagy ha DHPC autómatikusan oszt.

(#1238) kifu


kifu
tag

Van valakinek tapasztalata a D-Link 524UP routerről?

Nekem pont jó lenne a QoS funkció és a nyomtatómegosztás miatt.

Asus P7P55D; Intel Core i5 750 + Scythe Ninja 2 Rev.B; 2X2 GB G.Skill 1600 DDR3, Gigabyte 460GTX OC 1 GB; Dell U2311H

(#1239) madvesajt


madvesajt
csendes tag

Halisztok. Nekem egy olyan problémám lenne,hogy nagy nehezen sikerült adsl-t szereznem, viszont 2 gépem van.Egy normál pc és egy laptop.Szóval annyi lenne a probléma egy routert kéne venni viszont nem tudom milyet.Mert az a nagy baj hogy nagy a tavolsag, és vastagok a falak...Milyen routert ajánlatok ami mondjuk nagy hatotavolsagu és konnyednen atzvisz egy par falat???minnél nagyobb hatotavulsagu és minnél tobb falat visz át annál jobb.Koszonom mindenkinek.A márka mindegy,de azért max 20 ezerbol jo lenne kijonni... :R

(#1240) Gismo


Gismo
addikt

üdw!
König márkájú staffokról tud vki vmit?

(#1241) Soma01 válasza madvesajt (#1239) üzenetére


Soma01
veterán

Mimo-s Edimaxot ajánlok (BR-6216Mg), az nem olyan drága kb. 20. De ahhoz kell veő is, ami 10 körül van.

(#1242) kopasz11 válasza hk0 (#1227) üzenetére


kopasz11
csendes tag

Otthonra bőven jó

(#1243) Rommel6600 válasza Soma01 (#1237) üzenetére


Rommel6600
őstag

''Edimax BR-6104K-t vagy SMC Barricade SMC7004VBR''
''Az első 2 nem tud MAC alapján IP-t osztani''
''kézzel kell állítani a gépeket vagy ha DHPC autómatikusan oszt''

:DDD
ezt aztán jól megmondtad. Nem tud mac alapján ip-t kiosztani (azaz nincs rajta dhcp), de nem is gond ha egy kis hálónál a dhcp osztja ki... :P ;]

van rajta dhcp, a 7004esen tuti, de nem tudnám elképzelni hogy a másikon nem lenne, ez alap

(#1244) shev7 válasza Rommel6600 (#1243) üzenetére


shev7
veterán

a dhcp es a mac cim alapu ipcimkiosztas nem ugyan az sztem.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1245) Rommel6600 válasza shev7 (#1244) üzenetére


Rommel6600
őstag

a dhcp mac alapján oszt ip-t

[Szerkesztve]

(#1246) japeen_hun


japeen_hun
tag

Hello!

Milyen routert ajánlotok kábelnet szétosztásához? Viszonylag egyszerűen beüzemelhetőt és nem túl drágát keresek, megbizhatót!
ST Lab Broadband router volt, az beszart, szal az ilyet mellőzném...

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=The+Maelstrom&n=Japeen

(#1247) Soma01 válasza japeen_hun (#1246) üzenetére


Soma01
veterán

Úgy gondoltam, előre nem definiálhatod a routerben, hogy milyen MAC-cím, milyen IP-t kapjon a router dhcp szerverétől!
Így már érthető(bb)?

Statikus IP mac alapján... Ez a neve is nem?

[Szerkesztve]

(#1248) japeen_hun válasza Soma01 (#1247) üzenetére


japeen_hun
tag

Boccs de én ezt nem értem :(
Az ST lab-os router, amit már több mint fél év óta használtam (ha erről van szó, mert nem értek hozzá túlságosan) egyik pillanatról a másikra kezdett el veszetten pislogni a Wan Act-ja, még akkor is veszetten villog amikor nincs rádugva a modemből a kábel. Nem is akarok bajlódni többet vele elég sok rossz tulajdonsága volt.

Valami megbizható routert tud ajánlani nekem valaki?

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=The+Maelstrom&n=Japeen

(#1249) Soma01 válasza japeen_hun (#1248) üzenetére


Soma01
veterán

Attól függ mennyi pénzed van rá és hogy milyen -esetleg extra- szolgáltatásokat akarsz. Wlan-os (vezeték nélküli) router kell vagy sima kábeles? Az olcsóbb vezetékeseket felsoroltam (és szerintem jókat), pár hszszel ezelőtt.

(#1250) japeen_hun válasza Soma01 (#1249) üzenetére


japeen_hun
tag

15k-nál többet nem nagyon szeretnék kiadni érte, semmi extra dolog nekem nem kell csak hogy tökéletesen és fagyás nélkül menjen.
Nem tudom mi számit extra dolognak de pl tűzfal az jöhetne.

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=The+Maelstrom&n=Japeen

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.