Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Pred válasza Rommel6600 (#1800) üzenetére


Pred
tag

Thx az infót. A Linksys nekem is egyre inkább tetszik.

Soha nem lehet tudni :Y
Pl egy tűzfal ilyenekre is jó: :W

De egyébként is mindeben van (amivel eddig találkoztam, volt), úgyhogy leírtam :D

[Szerkesztve]

(#1802) eastsider


eastsider
nagyúr

Hy!
Ez milyen cucc?
[link]
Ez olyan, h van wlan ''portja'' és sima kábeles lan portja is ugye?
AZ a lényeg, h ne indulgasdson újra

(#1803) tronan


tronan
csendes tag

Sziasztok!

Én is nagyon sok jót hallottam már a Linksys routerekről és az alapja is igen tetszetős (CISCO :R ) Azonban a napokban dolgoztam egy Linksys Acces Point-tal és nem nyerte el a tetszésem. Hajlamos volt kifagyni érthetetlen okok miatt.
Most az a helyzet állt elő, hogy nekem is szükségem van egy routerre, az eddigi D-Link DI-604 megfeküdt. Természetesen én is WiFi felé kanyarodnék. A D-Link DI-524-es is szép jellemzést szokott kapni és az ára is megfelelne, de nem akarok 3-4 hónap múlva újat vásárolni.
Ha tud, valaki erősítsen meg a Linksys mellett, mert lassan el kellene döntenem.
Ja, és egy kérdés a végére: ha firmware-t frissítek (Tomato-ra, mert sok jót hallok arról is) elvész-e a gari?

Köszi

(#1804) Rommel6600 válasza tronan (#1803) üzenetére


Rommel6600
őstag

Igen, elvész a kisker gari, de vissza lehet rá tenni a gyári fw-t is (letölthető a gyártó honlapjáról), hacsak nincs vmi nagyon nagy gáz a routerrel :)
Mivel írtad a Tomato-t, feltételezem már kicsit jártas vagy a témában, nagyon jó választás mert az egyik ha nem a legjobb nem-gyári firmware ami létezik. Hihetelen funkciókkal ruházza fel a routeredet ha felteszed, az hogy, csalódni fogsz benne pedig majd hogy nem teljességgel kizárt.
Stabil mint a beton, és funkciókban gazdag az alábbi kombó:
Linksys WRT54GL + Tomato firmware. Ez a jó választás.
Ennél jobb router (ebben a kategóriában persze) nem létezik és nem is kell.


U.I.:
Magánvélemény: A d-link eszközöktől ments meg urunk minket!


szerk: A GL verzióra olyan fw-t teszel amilyet csak akarsz, de a többire már nem! Érdemes utánnanézned ennek, ha nem GL-t szeretnél venni

[Szerkesztve]

(#1805) tronan válasza Rommel6600 (#1804) üzenetére


tronan
csendes tag

Először is köszönöm a választ. Igaz, nem ma kezdtem routerekkel foglalkozni, a Tomatot nem ismerem. Azonban, hogy földobtad a GL-es verziót, egy újabb kérdés fogalmazódot meg bennem: Mi a különbség a G és a GL között. Erről hallottam már, hogy a G érzékenyebb a fw cserére, és a GL (egy bizonyos helyen) még olcsóbb is. Mi hát a titok sajtmester? Áruljátok el légyszíves!

Köszi

(#1806) tzs84 válasza tronan (#1805) üzenetére


tzs84
tag

(#1807) villamos


villamos
őstag

Találtam egy ilyet: Zyxel P-660RU T1
Van róla valamilyen tapasztalat?

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1808) hruodnand válasza Rommel6600 (#1804) üzenetére


hruodnand
senior tag

Szia!
Hétvégén szándékozom venni egy Linksys WRT54GL típusú Wifi Routert, mivel látom, hogy jó véleménnyel vannak rolla. Tudnál nekem képet küldeni, hogy hogyan is néz ki a menüje ezzel a Tomato FW-rel? Lehet, hogy hülyén hangzik, de érdekelni, hogy miként tud többet nyújtani a gyári FW-hez képest, vagy erről hol találok bővebb információt? :)

MOD: hülye vagyok, megtaláltom rolla a képeket (+ videókat is), márcsak pár jó vélemény érdekelne, hogy torrentezés, sávszélesség kezelés, wifi része hogyan működik egyeseknél.

[Szerkesztve]

(#1809) Rommel6600 válasza hruodnand (#1808) üzenetére


Rommel6600
őstag

Válaszoltam már a WRT54 topicban.
Ha még vannak kérdéseid, folytassuk ott.

(#1810) Pilok


Pilok
tag

Hi mindenkinek en most szeretnek otthonra routert venni es nem tom milyet erdemes. A lenyeg 1 mb-s adslt szeretnek megosztani ket gep kozott. Max 10e Ft-om van ra.A segítsegeket elore is koszonom Pilok

(#1811) eastsider


eastsider
nagyúr

Hy vettem egy ilyen: [link] rotert
Hogy kell beállítani a titkosítást? nem bírok rájönni :(

(#1812) Rommel6600 válasza eastsider (#1811) üzenetére


Rommel6600
őstag

Belépsz a konfig felületre, Advanced setup, 802.11g
Ekkor látod a Wireless Lan 802.11g Configuration lapot, ahol tedd a következőt: A WEP-et tiltsd le (disable) és a WPA-t engedélyezd, majd Key-nek állíts be vmit jelszónak.
De ha nincs hacker a környéken, használhatsz WEP titkosítást is, csak tudd hogy marha könnyen feltörhető, azon kívül egy guglizással hozzá lehet jutni az útmutatáshoz hogy hogyan törhető fel (akár magyar nyelven is :B ) amihez még speckó eszközök sem igazán kellenek.

(#1813) bigdigit


bigdigit
addikt

asszem router cserére szorulok mert smc router barátom lesz a ludas abban hogy állandóan szakad a netem.
invitel 8mb adsl.
már modem 3x volt cserélve és több gépen is szakad.
wirelesben gondolkodom.

szóval mivel ez a topic címe is milyet vegyek???
smc-ét ne az biztos...linksys wrt14g-ém is volt még az első darabokból de régen eladtam.a wifije katasztrófa volt...

szal milyet?

[Szerkesztve]

(#1814) Rommel6600 válasza bigdigit (#1813) üzenetére


Rommel6600
őstag

Ha jót akarsz akkor Linksys WRT54GL, ha még jobbat akkor egy nem hivatalos firmware-t (pl.: Tomato) teszel rá és megvan a lehető legjobb routered.

(#1815) bigdigit válasza Rommel6600 (#1814) üzenetére


bigdigit
addikt

most látom csak elírtam:)wrt54g-ém már volt egyszer..igaz akkor még horror árban.pci kártyával majd 70k volt.hatósugara a wifinek valami borzalmasan rossz volt.saját pci kártyáját 5m + 30cm tégafal se látta sokszor....
mikor eladtam az is szakadozott.....sőt egyszer el is szállt:)asszem nagyobb mérető frimwaret akartam ráerőszakolni és nem a megfelelő sorrendeben..valahol találtam ilyen belső összeérintős resetelést miközben pingelni kellett gépről.így tudtam anno újraéleszteni...nem semmi művelet volt..főleg mivel közelre még szemüvegben is alig látok:)kiszámoltam úgy sacc/kb ezt a kettőt kell rövidrezárni :C

a lényeg az lenne ne szakadjon a net se ftp se game se torrent.asus 500w?

[Szerkesztve]

(#1816) eastsider válasza Rommel6600 (#1812) üzenetére


eastsider
nagyúr

Hy!
THX, megcsináltam :)
másik dolog: CFOS mirt nem priorizálja a torrentet?
Ha torrentezek, az haasználhatatlanná teszi (szinte) a netet, eddig régi routerrel nem így volt
Egyáltalán nem priorizálja a torrentet CFOS: ugrál vele a feltöltés, olyan mintha nme lenne CFOS 1általán, DE CSAK torrentél, másnál ok
Ez mitől van?

Más: Miért csinálja néha azt, hogy ha rámegyek egy URL-re, akkor nem jeleníti meg 1általán? MSN meg minden megy csak nme nyit meg semilyen webcímet

[Szerkesztve]

(#1817) BPFeri


BPFeri
senior tag

Sziasztok !!

Kérdés... használ Vki kábelneten ilyen típusú routert: Zyxel 334WT ?
Vélemény, ellenvélemény, tapasztalat ?!?!

Köszi, :R
F.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

....

(#1818) jodamester


jodamester
tag

Üdv. Mkinek!
Egy routerre lenne szükségem, csak nem nagyon vágom a témát.. :B
Egy asztali gép kiszolgálására kéne, ami 2 szoba távra van (nyitott ajtóval rálátás van a szobára, a gép viszont 2 fal mögött van). Böngészésre és letöltésre kéne (torrent), szal legyen megbízható. Meg azé legyen biztonságos és könnyen beállítható, mer elég láma vagyok hozzá! :D
Ja és egy usb wlan-adapterrel használnám.
Tudnátok-e ajánlani pár típust (router+usb adapter szettet)? 10-15rugónál nem tudnék rá többet szánni.
Előre is köcce a helpet! :R

(#1819) Sir Robin


Sir Robin
tag

Szevasztok!
Egy Netgear RP614 v3 router-t bitorlok. 2 gépet csatol a net-re. 2006 szeptembere óta üzemel így és eddig semmi probléma nem volt vele. 7500 pénzt adtam ki érte, de szerintem megérte, mert eddig inkább ''Ócsó oszt jó'', mintsem ''Olcsó húsnak híg a leve''. A történethez tartozik, hogy ez volt az egyetlen rúter 10k alatt az bótban akkor éppen. Akinek volt már bal/szerencséje ehhez a típushoz, az írja le véleményét. A válaszadók sorsoláson vesznek részt melynek díjai: egy zsák madárfütty, 2 db kalaplengetés és 3x 1 hét nyálcsorgatás. :DDD

''És igen, itt jön a magyar zászló!!! A felső szín piros, a középső fehér, az alsót pedig nem látom.''

(#1820) Hawk1979 válasza Sir Robin (#1819) üzenetére


Hawk1979
őstag

Nekem is ilyen van,és szerencsére semmit nem tudok írni róla,mert szépen teszi a dolgát,semmit nem kellett beállítani a megosztáshoz,csak bedugdostuk,és már repesztett is..... :DDD

(#1821) Sir Robin válasza Hawk1979 (#1820) üzenetére


Sir Robin
tag

Az igazság nálad lakozik! :R

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''És igen, itt jön a magyar zászló!!! A felső szín piros, a középső fehér, az alsót pedig nem látom.''

(#1822) Sir Robin


Sir Robin
tag

Montyuk, mikro én ezt vettem, úgy mentem a züzletbe, hogy D-Link-et veszek, meraszonták nekem az yo. De az első bótban, ahova betértem egyáltalán nem volt rúter 10k forincc környékén (pláne nem alatta). A másodikban meg ugyi csak ez a NetGír volt. Asszem ebből is csak egy darab. Ofkóz mindkét cég árlistáján szerepelt minimum 3 féle router ilyen árban. Nekem meg már nem volt kedvem a maradék 5 üzletbe elcsalinkázni, úgyhogy lesz-ami-lesz alapon megvettem a netgírt. End rízult: A lottóban legyen ilyen szerencsém, mint ezzel a rutival. :C

[Szerkesztve]

''És igen, itt jön a magyar zászló!!! A felső szín piros, a középső fehér, az alsót pedig nem látom.''

(#1823) Davcy


Davcy
tag

Sziasztok,

wifi-s routert kéne vásárolnom. Haveroknál már többször minden simán ment dlink524-esekkel, de a hatótávolság nem túl nagy. Most egy olyan helyen kéne telepíteni wireless hálózatot, ahol belül egy 10m-t kéne elmennie a jelnek, aztán egy fal után két emelettel (kb. még 20m) lejjebb egy ablakon keresztül is lehessen fogni a jelet. A kérdésem az, hogyha egy drágább (pl. itt a topicban sokszor éltetett linksys WRT54GL-t) veszek, összejön -e a dolog, vagy inkább valami más stratégiát válasszak és elég lesz az olcsóbb router is!

Előre is köszönöm a segítséget,

Davcy

(#1824) Rent


Rent
senior tag

nekem volt wl520g-m jovolt mig be nem szart, most viszont br100as mercury van, es siman jol vegzi dolgat.

(#1825) Ray084


Ray084
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan router kellne ami atombiztos (stabil, nem szakad meg, nem fagy le, nem kapcsol ki stb.) vezeteknelkuli halozatot tud. A sebessege a vezeteknelkuli halozatnak nem fontos, csak ne szakadjon meg az internet kapcsolat. Ez azert annyira fontos számomra (meg gondolom mindenki másnak is... :) ) mert sokat pokerezem a neten es ott nem annyira szerencses ha meg ''csak'' egy percre is szakad meg a net. (Vezetekes halozat kiepitese eleg nehezkes lenne ugyhogy azt csak vegso esetbe.)

Meg egy kerdes, mennyire biztonsagosak ezek a vezeteknelkuli halozatok (pl. ha wpa és mac szurest hasznalok az mire eleg) es ha feltorik a halozatot akkor csak az internetre tudnak fellepni, vagy a gepemen tarolt informaciokat is megszerezhetik stb. ?

Ja és a router melle milyen usb adaptert ajanlottok (azert usb-et mert néha a leptophoz is kellene meg a szamítogephez is)?

(#1826) tzs84 válasza Ray084 (#1825) üzenetére


tzs84
tag

wpa-t nem valószínű hogy feltörik, mac szűrés meg felesleges, ki lehet játszani

a számítógépeden lévő információkat könnyen megszerezhetik ha meg vannak osztva a windowsban az adott hálózaton
egyébként nehezen

de a wpa2ben nyugodtan meg lehet bízni, csak hosszú random passphrase kell, nem pár karakter, vagy valami rövid szó :)

(#1827) Rent válasza Ray084 (#1825) üzenetére


Rent
senior tag

ajanlom pl wl520g asust.

(#1828) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok!

Kéne nekem egy router ami tud:

- vpn beléptető
- tűzfal
- (4-8) gigabites portok
- isdn backup
- ADSL 2/2+ modem
- akár wifi-t is



szóval egy mindent bele router kéne céghez 100e forint környékén.
Jöhet több tipus is, hogy lehessen válogatni.

Köszi!

Ha pont ilyen nem létezik, akkor nem baj ha kimarad valami...

http://totesz.myminicity.com/

(#1829) stiga2000


stiga2000
csendes tag

sziasztok erről a routerről van valakinek tapasztalata Asus WL600G WIFI esetleg ajánlat helyette

(#1830) Phoenix22


Phoenix22
csendes tag

Helló

Kérdésem lenne...milyen router kell nekem???:D
Szóval adott 4 számítógép + egy internetkapcsolat fix ip-vel...
szeretném ha a gépek között lenne hálózat, illetve minden gép hozzáférne az internethez...
Köszi Phoenix

(#1831) Phoenix22


Phoenix22
csendes tag

ja, és az internet lan kábelen keresztül jön egy másik számítógépből ami átalakítóként működik az antennától....gondoltam fontos lehet

(#1832) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Helló,

Melyik az a kombniált eszköz, amelyik egyben ADSL modem, vezetékes (esetleg vezetéknélküli) router és USB nyomtatószerver? Jól jönne egy ilyen, mert elegem van a kábelrengetegből...

(#1833) othyem


othyem
csendes tag

Hali!
Új routert szeretnék venni csak nem tudom eldönteni milyet a következőket néztem ki:
Edimax br-6204wg
Zyxel 320w
D_link di-524
szeintetek melyik a legjobb választás, melyik a legmegbízhatóbb?

(#1834) Eske válasza Davcy (#1823) üzenetére


Eske
csendes tag

Sziasztok!
Szintén routert szeretnék venni, ami csak arra kell, hogy ne kelljen mindíg a szobában ülnöm a laptoppal, hanem pl a kertben, vagy az ágyban is lehessen netezni. Abszolút kezdő vagyok annak eldöntésében, hogy mi kell nekem. :F A laptopom wlanos, elméletileg majd veszi a rádiójelet. Azt sem tudom eldönteni, hogy megfelel egy 7-9 ezer FT-os, vagy jobb egy drágábbat venni, és hogy kell-e a tűzfalas, vagy anélüli is jó, egyáltalán milyen paramétereket kell figyelembe venni? Kb 20 méteren belül kelleneműködnie, de emelet is van egy kis vasbetonnal kombinálva.Ha valaki tudna segíteni,az nagyon jó lenne.
Üdv, és előreis köszönöm.

Eske

(#1835) Fulmi


Fulmi
senior tag

nekem ez a fajta router van 1 hónapos kb: asus wl 520g. teljesen meg vagyo kvele elégedve és akinek jó hatótávolságó router kell ezt vegye 3-4 falat átvisz a kertig onnan meg més sétálok 20mátert és simán jön 1mb per seccel a letoltes :d állat

(#1836) othyem válasza Eske (#1834) üzenetére


othyem
csendes tag

Nos én végül is egy d-link di524-t vettem és meg vagyok vele elégedve. Kevesebb volt mint 11e Forint. Kicsit bohóckodni kellett, hogy chellot be tudjam állítani, de amúgy egszerű kezlni. Én csak ajánlani tudom. (viszont az smc-ről nincs ilyen jó véleményem azt váltotta most ez)

(#1837) canniball


canniball
nagyúr

Cserélném a routeremet wlanosra (de csúnya ez a szó) és lenne egy-két keresztkérdésem. Az első:
Olyan eszközt keresek, amelyik tudja a QoS-t, de ebből is olyat szeretnék, amelyik ha nincs rajt az összes gép, akkor a szabadon maradt sávszélt kiosztja az aktív gépeknek. (Tehát pl. 3Mbit net (de jó is lenne...), 3 gép, sávszél elosztva úgy, hogy minden gépnek 1M, de ha csak két gép lóg a routeren, akkor a harmadik által ''bitorolt'' 1M-et leosztja az aktív kettőnek.) Tudja-e ezt minden ilyen router vagy ez spec. feature (esetleg nincs is ilyen)?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1838) Rommel6600 válasza canniball (#1837) üzenetére


Rommel6600
őstag

Hááát.
Nem akarlak elbátortalanítani, de sztem a dinamikus sávszél managementet elfelejtheted.
Vagy azért mert nem találsz ilyet, vagy azért mert ez már abszolút nem otthoni felhasználási terület és nem tudnád megfizetni.
Esetleg egy linuxos router (mondjuk Linksys WRT54GL) és rá egy buherált fw (mondjuk Tomato, vagy DD-WRT vagy a többi) és egy statikus sávszél elosztás elképzelhető, erre ott van a Robson féle script generátor.

(#1839) canniball válasza Rommel6600 (#1838) üzenetére


canniball
nagyúr

Szomorúan hallom.. Egyszerre a három gép csak ritkán lenne rajta, a sávszél pedig meglehetősen gyenge... :(((
Ha valaki mégis tudna ilyet kérem ossza meg velem!

''Esetleg egy linuxos router...és rá egy buherált fw...és egy statikus sávszél elosztás elképzelhető...''
Miért kell ehhez ''buherált fw''? A statikus QoS is ilyen nagy kérés lenne? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1840) Rommel6600 válasza canniball (#1839) üzenetére


Rommel6600
őstag

QoS nem egyenlő a sávszél elosztással.
A QoS ''csak'' prioritizálja a forgalmat.
Például mint ami nálam üzemel, egy Linksys WRT54GL Tomato firmware-rel, faszán belőtt QoS-al, és ezt még meg lehetne fejelni egy script-el ([link]), ami a gépekre eső sávszelet osztaná - csak sajna statikusan.

(#1841) Cleo válasza canniball (#1837) üzenetére


Cleo
tag

QOSsel nem tudod ezt megoldani. QOS alkalmazás priotizálásra alkalmas és inkább upstreaming (outbound) forgalmat szabályozza.

Full dinamic bandwidth management nem könnyű megoldani SOHO szinten, de a te problémádra létezik pár viszonylag alacsony árkategoriájú routerek (30-40k).

Ha ez sok és van tapasztalatod+kedv+ idő, csináld magadnak egy linux routert valamelyik régi gépből. A Linux Advanced Routing (iproute2)-ben megtalálhatod az eszközöket a dinamic bandwith managementre (csak 3-as, packet színtű kontrollra alkalmas)

(#1842) canniball


canniball
nagyúr

Akkor úgy látszik kicsit kevertem a dolgokat, mindkettőtöknek köszönöm a felvilágosítást! :B (Pedig mintha valamelyik Asus router topikban láttam volna, hogy meg lehet adni a rákötött gépeknek jutó min/max sávszélt...)

''Full dinamic bandwidth management nem könnyű megoldani SOHO szinten, de a te problémádra létezik pár viszonylag alacsony árkategoriájú routerek (30-40k).''
1. Egy-két példát kaphatnék?
2. Statikus sávszél elosztásra alkalmas akad esetleg olcsóbban?

''Ha ez sok és van tapasztalatod+kedv+ idő, csináld magadnak egy linux routert valamelyik régi gépből.''
Olyan szempontból jó ötlet, hogy egyben meglenne a file server is, de egy (meglehetősen nagy) gond van: életemben egyszer láttam linuxot...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1843) shev7 válasza canniball (#1842) üzenetére


shev7
veterán

igen a wl500gd (meg gondolom az utodja a gp) tudja a min/max savszel beallitasat, de nem mindig mukodik kielegitoen :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1844) tomio válasza Rommel6600 (#1840) üzenetére


tomio
tag

Egy a következő [link]-en talált lista alapján szerinted van esély ma venni bolti, garos WRT54*-t.
Mert a Wikipedia [link] oldalán jóval nagyobb verziószámok is szerpelnek; tehát ma újjonan inkább az a sanszos hogy újabb és nagyobb verziószámúhoz jusson az ember fia.
És ha ez a helyzet akkor feltolható rá a tomato?
Ugyanis mivel éppen router gondom van ([link]) muszály lesz találnom egy atomstabil és lehetőleg jól konfigolható eszközt. Ezek az újabb verziók kicsit aggasztanak. Lehet már lekéstem a jó szériá(ka)t...
Tudsz ajánlani nekem vmi stabil cumót?
szempont a stabil működés, bár csak egy paraszthajszálnyival lemaradva, de másodlagos a moddolhatóság. Amúgy se csináltam még ilyet routerrel, sőt a belinkelt fórumon látszik még a gyári fw-el küzdök. :B
Jöhet tanács ezerrel, de ne a 50eHUF+++ kategóriában. Úgy 15-20e (22e) jó magyar forint a megcélzott árkategória. Persze ha ajánl vki 13-ért egy jót nem hurrogom le az illetőt.

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#1845) Rommel6600 válasza tomio (#1844) üzenetére


Rommel6600
őstag

Igen, a linkelt verziószámú routerekre fel lehet tenni nem gyári (de sokkal többet tudó) firmware-t, az újabbakra -jelenleg- nem.
De ha WRT54GL-t veszel, akkor mindegy milyen verzióból kapsz, mert az szabad forráskódú fw-t tartalmaz és azt teszel rá amit akarsz. De szerintem már abból is csak az v1.1 lehet a boltokban, de végülis a verziószáma tökmindegy, csak GL legyen.
Én nem túlságosan rég 15eFt-ért vettem a Linksys WRT54GL-emet, szerintem ennyiért lehet hozzá jutni.
Tomato-t használok, és nagyon jó.
Kérdezz nyugodtan ha nem tiszta valami.

(#1846) Cleo válasza canniball (#1842) üzenetére


Cleo
tag

Zyxel VoIP SOHO routerek támogatják a dinamikus sáv kölcsönözést és ATM traffic shapping packet szinten (automatikusan és manuálisan, típusttól függően). 20-40k bruttóban kaphatók.
Ezen kívül a Zyxel Application Firewall routereknél még finomabb beállításokra van lehetőség (de ezek már nem annyira soho és bizonyos fokig programozni is lehet őket Zynosban)

(#1847) canniball válasza Cleo (#1846) üzenetére


canniball
nagyúr

''Zyxel VoIP SOHO routerek...''
Pl. a Prestige 2602HW oldalán [link] találtam olyat, hogy ''A kollégák hozzáférését a sávszélesség management segítségével szabályozhatjuk.'' Erre a Prestige sorozatra gondoltál? Ezek kompatibilisek a különféle ADSL szabványokkal, de nekem kábelnetem van - gondolom akkor ez nekem nem jó. :F
''20-40k bruttóban kaphatók.''
A 20k (+esetleg egy kevés még) belefér, de a 40k már nem az, amit meg tudnék fizetni. Ennek tükrében esetleg tudnál konkrét típust mondani?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1848) Cleo válasza canniball (#1847) üzenetére


Cleo
tag

A konkrét típusokat nem szoktam említeni, mert a gyártók mindig trükössen jelzik egyes-egyes típust, melyikben egy-egy funkciót kivették vagy betették, nem beszélve az árról. Néha egy plusz számjegy sokat jelent. Neked kell utána nézned a forgalmazónál.

Amúgy a 2602-esek között, a 2602HWL-(C63?) az a típus , amivel volt alkalmam tesztelni és az tudott. Ez kb 25k-27 netttó volt közel múltban. A Zyxel Application Firewal routereknél viszont biztos van subclassing és automatikus bandwidth kölcsönözés (csak a jelenleg futó változatokra érvényes).

(#1849) canniball válasza shev7 (#1843) üzenetére


canniball
nagyúr

''de nem mindig mukodik kielegitoen''
Ezt hogy érted?

Cleo!
''Amúgy a 2602-esek között, a 2602HWL-(C63?) az a típus , amivel volt alkalmam tesztelni és az tudott. Ez kb 25k-27 netttó volt közel múltban.''
Hol? Rákerestem, de mindenhol 45k körül mozog...az meg már nekem sok. És még mindig nem tiszta számomra: erre a sorozatra azt írják, hogy ''Kompatibilis az ADSL, ADSL2 és az ADSL2+ szabvánnyal'', nekem viszont kábelnetem van, tudnám egyáltalán használni? :F

''A konkrét típusokat nem szoktam említeni... Neked kell utána nézned a forgalmazónál.''
Néznék én ha tudnám mit kell. A hálózatokhoz annyit értek, hogy tudom mi a lan és a wlan közti különbség oszt jónapot. ''Application Firewal router, subclassing'' - ezek a szavak pl. nekem semmit sem mondanak (mint ahogy sok más sem). :B Ezért kértem, hogy ha lehet konkrét típust mondj.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1850) shev7 válasza canniball (#1849) üzenetére


shev7
veterán

ugy hogy nem mindig kapja meg az egyik gep az eloirt minimumot, ha a masik tul nagy sebesseggel probal letolteni.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.