Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) bnss válasza L@@-Yosh (#2092) üzenetére


bnss
veterán

A Linux verzió azt takarja, hogy a routerben Linux fut. Ez téged ne zavarjon, működni fog XP-vel is és más Windows termékkel is (ha egyszer majd 3rd party firmet szeretnél rá telepíteni, akkor jön jól a Linux). Ha már ennyire kinézted magadnak, akkor nem is ajánlok szemény szerint mást. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2102) donald_boy


donald_boy
tag

Hello!
Sűrgősen routert szeretnék venni, remélem tudtok nekem segíteni.
Paraméterek: vezetékes legyen, két gép lesz rácsatlakoztatva, 5 megabites
kábeles netem van, sokat töltök: torrentről, skype-t használok.
Ár kb. 6-10 ezer körül gondoltam.

előre is köszi a segítséget
üdv

(#2103) bnss válasza donald_boy (#2102) üzenetére


bnss
veterán

Rommel6600 kollega linkelt hozzászólásában szereplő SMC router, ami neked kell.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2104) donald_boy válasza bnss (#2103) üzenetére


donald_boy
tag

köszi, és van még ehhez hasonló megbizható router? esetleg nagyobb tudásban

(#2105) bnss válasza donald_boy (#2104) üzenetére


bnss
veterán

Természetesen található nagyobb tudású, megbízható router, de az nem biztos, hogy belefér a költségvetésedbe. Ha elolvastad a linkelt hozzászólásban a véleményt erről a routerről, akkor szvsz nyugodt szívvel megveheted (a kollega nem kispályás a routerek terén). ;)

Moondhatnm a Linksys WRT54GL-t - ilyen van itthon -, viszont ez w-lan-al felvértezett router, neked pedig - ha jól emlékszem - csak "drótos" kell.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2106) donald_boy válasza bnss (#2105) üzenetére


donald_boy
tag

SMC 7004 ABR / SMC 7004 VBR ?

(#2107) Rommel6600 válasza donald_boy (#2106) üzenetére


Rommel6600
őstag

Az ABR elég réginek tűnik, nem is található már a gyártó honlapján (magyart, és a németet néztem) viszont van rajta nyomtató port.
Szóval én maradnék a VBR-nél.
Fentebb kérdezted, hogy mit ajánlunk még. Nos azt mondom, még esetleg az Edimax (mint gyártót dícsérik, ill linux forráskódúak a firmwarei :) ) routereket nézd meg, a többit (König, és társai) szerintem hanyagold.

(#2108) donald_boy válasza Rommel6600 (#2107) üzenetére


donald_boy
tag

Köszi a segítséget. :R
Már meg is rendeltem a smc 7004 vbr-t.
Sikerült találnom egy helyet ahol, 5200 huf és 5 év garancia van rá. :DD

(#2109) bnss válasza donald_boy (#2108) üzenetére


bnss
veterán

Ha szükséged lenne a későbbiekben valamilyen infóra a routerrel kapcsolatban kérdezz ebben a topicban vagy ebben. ;)

szerk.: kimaradt egy link.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2110) IRON STORM


IRON STORM
őstag

Online játéknál ( rFactor) számít valamit hogy vezetékes avagy wifi a router?
Értem itt a stabilitást illetve a ping nagyobb lesz-e vagy sem?

Csak a TDi!

(#2111) bnss válasza IRON STORM (#2110) üzenetére


bnss
veterán

Valamelyest függ, leginkább attól, hogy milyen a jelerősség. Értelemszerűen minnél közelebb vagy a routerhez, annál jobb a vétel és fordítva. (Nekem most kiváló vétel esetén 3ms az átlagos ping.)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2112) Skica


Skica
őstag

Segítséget szeretnék kérni. A gondom az lenne 1M netem van, amit 4-en használunk, 2db gép asztali, és 2db notebook. A gond, az hogy a mostani felállásban a 2 noti W-lannal van a neten, míg a 2 asztali vezetékkel. Alap használat mellett ez tökéletes (web böngészés, levelezés), de sok gond adódik a sávszélességgel (valaki mindig felemészti az egészet, és a többi csak vár). Van –e valami olcsó lehetőség, amivel fixen lehetne beállítani a felhasználók sévszélességét, vagy legalább a vezetékes, és a W-Lan sávszélesség megosztását, router cserével? :F

A mostani router SMC WBR14-G

[ Szerkesztve ]

.: No Comment Grp:.

(#2113) bnss válasza Skica (#2112) üzenetére


bnss
veterán

Ami nekem egyből beugrik, az a QoS. A Linksys WRT54GL támogatja 3rd party firmware esetén (pl. Tomato). Ez a megoldás, vagyis a hálózat proritásokkal történő ellátása javíthat a helyzetedben, szvsz.

"A QoS-t támogató hálózatokon a magas prioritású üzenetek előnyben részesíthetők alacsonyabb besorolású társaikkal szemben, és konkurrencia-helyzetben előbbiek továbbítása utóbbiak feltartóztatásával garantált sebességen biztosítható."

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2114) Skica válasza bnss (#2113) üzenetére


Skica
őstag

:K ez nem rossz, de lene valami tipped esetleg a fix W-lan sebesség beállítására is? :R

.: No Comment Grp:.

(#2115) bnss válasza Skica (#2114) üzenetére


bnss
veterán

Annyira nem vagyok járatos ezekben a témákban, olvastam sávszél korlátozásról, de az a már általan említett routerrel és Tomato firmware-el oldható meg. (Ha esetleg érdekel: [link].) :)

Jelenlegi routered esetén nem sok ötletem van... :U

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2116) Skica válasza bnss (#2115) üzenetére


Skica
őstag

WRT54G vagy WRT54GS a most is forgalomban lévő WRT54GL szabad megvenni? :F

.: No Comment Grp:.

(#2117) bnss válasza Skica (#2116) üzenetére


bnss
veterán

GL-re felmegy minden 3rd party firmware, a G tipusból nem mindegy, hogy melyik verziós, mert az újabbakban felezett flash memoy van benne, az pedig kevés a Tomatonak, DD-WRT-nek, etc.

Nekem GL van, eddig nincs vele semmi probléma, igaz csak közel két napja megy nonstop. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2118) IRON STORM válasza bnss (#2111) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ok köszi. Én is a Linksys WRT54GL routert szándékozom megvenni.

Csak a TDi!

(#2119) bnss válasza IRON STORM (#2118) üzenetére


bnss
veterán

Jól jársz vele, főleg, ha itt veszed a PH!-n, mert itt relatíve olcsó. ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2120) rii


rii
nagyúr

hello

haver vesz linksys wrt54gl

hogy kell azt beinstallni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2121) rii válasza rii (#2120) üzenetére


rii
nagyúr

gyerekjáték volt O.o

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2122) rii válasza rii (#2121) üzenetére


rii
nagyúr

honnan lehet megállíptani mondjuk egy WiFi-s notebook adatforglamát, amit a routeren keresztül bonyolít le?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2123) bnss válasza rii (#2122) üzenetére


bnss
veterán

Tomato firmware segítségével megoldható simán, de a gyéri firmen lövésem sincs, hogy hogyan, mert csak 2-3 percet használtam, amíg frissítettem a firmet. :R

Itt többen tudnak ebben segíteni! ;)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2124) kitkat4


kitkat4
csendes tag

Sziasztok!

Routert szeretnék vásárólni és aki tud annak a segítségét kérném.Kinéztem a következőket:
D-Link DI-624+, Linksys WRT54GL, 3com 3CRWER20075 ezek amelyek még számomra
elérhetők.Valamint a hálózati kártya,vagy usb adapter nozzá.Ezt egy panelban szeretném használni ami 2.5 szobás.Hallottam sok olyat,hogy nem müködik rendessen.Az ismerösömnél pedig müködik a panelban.Ami még érdekelne az az,hogy lehet-e rendessen
torrentezni vele?Mennyire fagynak le?Mi a jobb az usb,vagy a hálózati kártya hozzá?Menyire
kell ezeket tlepítgetni áramkimaradás stb..?megköszönöm a segítséget.

(#2125) bnss válasza kitkat4 (#2124) üzenetére


bnss
veterán

Nekem az említett Linksys router van, nem is vennék mást ebben az árfekvésben. Nálam egy emeletes családi házban szépen megy a W-lan, még kinnt, az udvaron is működik (ha szemből nézzük a házat, akkor a ház elején, az emeleten van a router és a ház mögöt található a kert). Előre nem lehet számolni, ez beüzemeléskor, a helyszínen derül ki, hogy mi a helyzet a jelerősség terén.

Nem szoktam torrentezni éjjel-nappal, csak néha-néha, de eddig minden gond nélkül szépen futott a kliens. Még nem fagyott le, de remélem nem is fog. ;]

Én mindenképp olyan W-lan kártyát ajánlanék, aminek az antennája nem rögtön a kártyán van, hanem vezetékkel, bizonyos távon belül akárhol elhelyezhető.

Telepíteni nem kell, hanem a router adminisztrrációs felületén (egy böngésző segítéségével) kell beállítani az internet kapcsolatot, a DHCP szervert, etc.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2126) szeva000


szeva000
addikt

Hali!

Szerintetek melyik lenne a legjobb választás?
Vezetékesből:Edimax BR-6104K, BR-6104KP vagy SMC 7004VBR.
wifi-s: edimax: BR-6216Mg vagy a linksys WRT54 GL.
Kell mindkettőből 1-1-db csak nemtooom melyik lenne a legjobb választás,főleg azt nem tudom,hogy az edimax mennyire megbízható

[ Szerkesztve ]

(#2127) szeva000


szeva000
addikt

Még esetleg találtam egy edimaxot.BR-6204Wg. ez nem is lenne drága

(#2128) bnss válasza szeva000 (#2126) üzenetére


bnss
veterán

Vezetékesből az SMC, vezetéknélküliből Linksys, ha nincs annyi rá, akkor az Edimax BR-6204WG. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2129) kitkat4 válasza bnss (#2125) üzenetére


kitkat4
csendes tag

Köszönöm a hozzászólásod !

Az biztos,hogy a Linksys WRT54GL-t kipróbálom mert mindenki dicséri.Amint írod elég jó
a távolság és müködése a leírtak szerint.Ami az antennát illeti erre nem is gondoltam,hogy
ne a kártyán legyen közvetlenül.Jó tippet adtál és ezt mindenképpen megfogadom.Mert lehet,hogy pont az a kicsi mozdittás kéne amit az antennával megtudok csinálni de a géppel nem. Köszi

(#2130) bnss válasza kitkat4 (#2129) üzenetére


bnss
veterán

Nincs mit, melóhelyen volt problémám fix antennás kártyával, azóta csak a másik típus jöhet szóba. ;)

(Nem is beszélve, hogy a router antennái is leszerelhetők, ha nem lenne elég a távolság, amit áthidal, akkor raksz rá másik antennákat.)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2131) szeva000 válasza bnss (#2128) üzenetére


szeva000
addikt

hát az SMC lett és a Linksys,remélem jók lesznek:)
majd 7végén próba.

(#2132) Cyrin


Cyrin
addikt

Az lenne a kérdésem, hogy a routert ki lehet úgy kapcsolni, hogy ha akarom ne sugározzon, csak a vezetékes elosztón továbbítsa a jelet?

(#2133) bnss válasza Cyrin (#2132) üzenetére


bnss
veterán

Milyen routered van? Milyen firmware van rajta?

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2134) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy a netem sokszor megszakad (8Mbit), ám amikor újra bejelentkezek, akkor megy tovább... Nem sikerült olyan progit találni, ami megszakadás esetén újra bejelentkezik (hogy pl. itt tudjam hagyni a letöltést), és gondoltam egy router megoldaná a problémám, nem?
Nem nagyon értek hozzá, de úgy tudom, a router automatikusan bejelentkezik a netre, legalábbis beállítható így...

Milyen router ajánlanátok, ami megfelelő lenne számomra? Nem kell wifis, sima kábelesre gondoltam... Megoldható egy viszonylag normális router 8ezer forintból?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#2135) bnss válasza Norbi.Sz (#2134) üzenetére


bnss
veterán

SMC 7004VBR - 5-6k, bolttól függ.

Megoldható routerrel. XP-ben úgy rémlik be lehet állítani, hogy kapcsolat szakadás esetén újracsatlakozzon.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2136) Cyrin válasza bnss (#2133) üzenetére


Cyrin
addikt

Egyelőre még nincs, épp azért kérdezem.

(#2137) Norbi.Sz válasza bnss (#2135) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Én nem találtam sehol... Lehet állítani a kapcsolatnál ilyesmit, de nekem azzal nem működik rendesen :(

Az a router jó, amit írtál? Megbízható, jól üzemel?

Amúgy köszi a gyors választ! :R

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#2138) bnss válasza Cyrin (#2136) üzenetére


bnss
veterán

Nem volt egyértelmű, ezért kérdeztem. Az én Linksys routeremben (WRT54GL + Tomato 1.10) van ilyen opció, de nem értem minek w-lan router, ha kikapcsolod a w-lan-t?!

(#2137) Norbi.Sz: a router topicja, itt bőven kapsz infót róla, nekem személyes tapasztalatom nincs ezzel a routerrel, csa a visszajelzések alapján merem ajánlnai.

A #2103. hozzászólásban találsz egy linket, amin olvashatsz véleményt erről az SMC routerrről.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2139) Norbi.Sz válasza bnss (#2138) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Köszi! Még valamit :)

Ha wifis routert veszek, attól tudom kábellel használni az internetet rajta? Úgy értem, hogy nem wifi-n keresztül csatlakozni a routerhez... Csak a jövőbeni tervek miatt jutott eszembe, mert jövőre tervezem egy laptop vásárlását, és akkor már jobban megérné most venni egy wifis cuccot, nem? (Ha megy kábellel úgy a net)

10ezer körül abból tudsz ajánlani valami jót?

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#2140) Cyrin válasza bnss (#2138) üzenetére


Cyrin
addikt

Azért, hogy ha nem használom ne sugározzon feleslegesen.

(#2141) bnss válasza Norbi.Sz (#2139) üzenetére


bnss
veterán

Természetesen minden w-lan routernek van vezetékes aljazata is, általában 4 db RJ45-ös. 10e Ft-ból az Edimax BR-6204WG-t tudom ajánlani (én is majdnem ezt vettem meg, csak rábeszéltek egy komolyabb routerre).

(#2140) Cyrin: értelek, nálam sem megy mindig w-lanos eszköz, de nem látom értelmét, hogy kikapcsoljam a w-lant, mert mielőtt használni szeretném pl. a notebookomat wifin keresztül, akkor be kellene kapcsoljam az asztali gépet és engedélyezni kellene a w-lant a routerben. Ha attól tartasz, hogy esetleg más használná az internetet, van ennél jobb megoldás is.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2142) Cyrin válasza bnss (#2141) üzenetére


Cyrin
addikt

köszi már kezd világosodni, szóval az asztali gépről ki lehet kapcsolni a wireless részt.

Nem attól tartok, hanem inkább azt szeretném, hogy ha nem használjuk, este pl, ne sugározzon.

(#2143) bnss válasza Cyrin (#2142) üzenetére


bnss
veterán

Azért mondom, hogy aztaliről, mert nálam az van vezetéken, és egy routert illik vezetékes gépről konfigurálni. Szvsz nem éri meg estére kikapcsolni, ha gyorsan kell, akkor csak a macera van vele. :U

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2144) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Na, asszem kinéztem egy jót :)

Igaz, hogy 15ezer (Linksys WRT54GL), de csupa jót olvastam róla... Szerintetek megoldaná a problémám, hogy az ADSL modemem esténként 15 percenként megszakítja a net kapcsolatot? Bár nem mindig szakítja meg, sokszor csak leáll az adatforgalom... És csak akkor indul újra a forgalom, ha manuálisan megszakítom, majd újracsatlakozok.

Szóval ez megoldható a routerrel, hogy ha ott hagyom a gépet (letölteni), és leáll a net, akkor újra csatlakozzon a router?

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#2145) bnss válasza Norbi.Sz (#2144) üzenetére


bnss
veterán

Ilyet használok én is, igaz 3rd party firmware-rel, de eddig mindig újracsatlakozott, ergo folyamatosan van net. Ha van türelmed, akkor kb. 13k-ért megkapod itt a PH!-n, igaz az legalább két hét még.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2146) rdi válasza Norbi.Sz (#2144) üzenetére


rdi
veterán

jó eszköz, vedd meg nyugodtan. Bár a napokban a a prohardveren volt egy cikk egy sokkal jobbról :)

[link]

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#2147) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Hogy is kapom itt meg annyiért? :)

Lehet, amúgy is várnom kell, mert még előbb megpróbálom elintézni a szolgáltatómnál, hogy cseréljék ki a modemet. Most D-Link DSL-360R van, amiről kicsit sem olvastam jókat: [link]

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#2148) bnss válasza rdi (#2146) üzenetére


bnss
veterán

Sztem még nem kapható Mo-n, én legalábbis nem láttam olyan árlistát, ahol kapható lenne. ;)

(#2147) Norbi.Sz: előszöris kérlek használd a Válasz opciót, mert úgy átláthatóbb, geyértelműbb, hogy kinek írsz. :R

Hammon's market - én itt vettem, kedden lesz legközelebb friss árlista/ rendelési lehetőség, legkorábban rá egy hétre érkezhet meg.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2149) mityku


mityku
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Mi a véleményetek erről erről a router-ről?
[link]

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#2150) FireShadow


FireShadow
senior tag

olcso pl D-LINK - DIR-100 routerek esetén miben nyilvánul meg az hogyha nembirjak a torrentes igénybe vételt? kb mennyi kapcsolatot tudnak lekezelni max, ami mellett még évezhetö a sima böngészés párhuzamosan? :F

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.