Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) wgaborw


wgaborw
tag

Sziasztok ,bocs hogy enm olvasom végig a topicot.
Mondanátok nekem néhány olyan ADSL routert, amelyik ha lehet WLAN-on is tud osztani illetve tud IP vagy MAC címre limitálni, vagy portra vagy mit bánom én.
A lényeg az lenne hogy a csatlakoztatott gépekre be tudjam állítani hogy melyiknek milyen sávszélességet osszon.


Másik kérdésem az lenne, ha em lehet adatátviteli sebességet menedzselni, akkor mennyire osztja szimmetrikusan a sebességet a router?

Előre is THX.

(#1302) attiati


attiati
veterán

azt olvastam Chip router tesztben, hogy SMC 7004VBR nem tudja az Web filtert IP cím szerint.
Ez mit jelent?? úgy értem egyébként mire szolgálna ez a funkció?

(#1303) vert!g0 válasza detroitrw (#1300) üzenetére


vert!g0
csendes tag

Bocs olvasnom is kellene néha :)

Meg lehet próbálni hisz 2 évig bírta :D Ha tényleg a megbízhatóság a fontos akkor szerintem mindenképp valami drágábban gondolkozz és azokban már wLan is van. 20k körül már egész jókat lehet kapni, de olcsó kategóriában, ha kiesik a D-Link akkor marad az Edimax elvileg megbízható, van topicja is itt PH-n -> [link]

Esetleg mások még tudnak többet mondani :)

ACER Aspire 5101AWLMi // Asus M2N-E, AMD Athlon 64 X2 4200+ , AC Freezer 64 Pro, 2G RAM 2*1G/800 (Kingmax), Ati X300 :S (De már nem sokáig)

(#1304) Rommel6600 válasza vert!g0 (#1303) üzenetére


Rommel6600
őstag

dlink: no comment
ha megbízhatóság a fontos, és van is rá 20k akkor egyértelmű: Linksys WRT54GL

(#1305) shev7 válasza wgaborw (#1301) üzenetére


shev7
veterán

savszel menedzsmentet tud pl az asus wl500g premium. Ha nincs ilyen feature-e egy routernek, akkor semmi nem garantalja a szimmetrikus megosztast.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1306) vert!g0 válasza attiati (#1302) üzenetére


vert!g0
csendes tag

Üdv

Tudomásom szerint az erre képes routerekben található engedélyező táblát jelenti, amiben megadhatod, hogy mely IP-címek tudják elérni a netet és melyek nem.
Nekem így néz ki -> [link]

ACER Aspire 5101AWLMi // Asus M2N-E, AMD Athlon 64 X2 4200+ , AC Freezer 64 Pro, 2G RAM 2*1G/800 (Kingmax), Ati X300 :S (De már nem sokáig)

(#1307) detroitrw válasza Rommel6600 (#1304) üzenetére


detroitrw
addikt

de csak 10k-m lenne rá :DDD

Te is mondanál egy 10k-s tippet?
ha lehet tipussal :)

(#1308) Rommel6600 válasza detroitrw (#1307) üzenetére


Rommel6600
őstag

ha wireless kéne akkor, annyiért inkább nem ajánlok :)
ha vezetékes akkor mondjuk a v3-as smc7004 (part no-ja asszem 751.7924 ha jól emlékszem). Ezzel már nem igazán fordulnak elő stabilitási problémák, pláne ha frissited rajta a fw-t.

(#1309) Cypher7


Cypher7
tag

Valki tudna valamit mondani erről a két routerről?:

Tonze BW-6200R
TP-Link TL-WR542G


Mindkettőnek nagyon kedvező az ára és specifikációik is jók. Amúgy mennyit számít egy routernél, hogy 16MB ram van benn?

[Szerkesztve]

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#1310) detroitrw válasza Rommel6600 (#1308) üzenetére


detroitrw
addikt

neeem nem kell wireless nem is hajlok rá
a kábelek a mostani router miatt úgyis ki van építve ...

amúgy ő lenne az?
SMC 7004VBR Barricade Broadband Router (4 port)
[link]

(#1311) attiati válasza vert!g0 (#1306) üzenetére


attiati
veterán

köszi a gyors választ. ketten osztjuk a netet, szomszéd meg úgysem tudja kilopni kábelből a jelet :DD , szóval szerintem ip-s webfilter hiánya nekem nem hátrány.

sok rosszat nem olvastam smc7004vbr-ről. szerintem délután beszerzek egyet...

(#1312) MichaelSD válasza MichaelSD (#1291) üzenetére


MichaelSD
őstag

Senki nem tud all-in-one routert?

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1313) LordX válasza MichaelSD (#1312) üzenetére


LordX
veterán

Ha Linuxos, akkor olyan fícsörje lesz, amit te akarsz. Egyedül az ADSL modem rész a necces... Kettő doboz már nem jó? a modem + pl. egy ASUS wl500gP

(#1314) MichaelSD válasza LordX (#1313) üzenetére


MichaelSD
őstag

Igazából nem a feature ami kell, hanem a hardware fizikai mennyisége. Minden plusz ''doboz'' plusz egy kábél és egy konektor hely és tápkábel és hely.

ASUS wl500gP-én nem látok VOIPot. (nem kötözködés....)

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1315) cocska válasza Amper (#1294) üzenetére


cocska
tag

Köszi Amper a választ!
Kellett nekem jó pár nap amíg rájöttem, hogy amit te ajánlottál Linksys WRT54GL-t azon van 4 LAN port is. ;] Szóval a wireless ami rajta van nekem nem is kell. Ott a lényeg a 4 db wired port. Nézegettem, hogy van ugyanez WRT54G. Neked melyik van? Szerinted mi a különbség a kettő között? Mellesleg neked hány gép lóg rajta?

(#1316) shev7 válasza cocska (#1315) üzenetére


shev7
veterán

az L-re openwrt (magyarul linux alapu) firmware van. Tehat sokfele ''Sajat'' valtozat letezik hozza, rengeteg extra feature-rel.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1317) cocska válasza shev7 (#1316) üzenetére


cocska
tag

Köszi shev7!
Nagyon tetszik ez a router. Még kb 2-3 hétig nem tudom megvenni....ha ezt fogom egyáltalán. Neked is ilyen van? Engem főleg a Qos érdekel belőle (3gép van otthon). Nem szoktam éjjel-nappal neten játszani, de ha mégis nekilátok, akkor nagyon idegesítő amikor a másik két gépen ez az amaz folyik. Mik azok az ''extra feature''-k amik esetleg nekem is előnyösök lennének?
Thx!

(#1318) Amper válasza cocska (#1315) üzenetére


Amper
tag

Hello!

Különbségek:[link]

Én GL-t vettem, azt javasolta mindenki. Mit is mondjak... Nagyon örültem, hogy létezik olyan router, amelyik nem fagy le (legalábbis eddig még nem).

Természetesen felraktam rá az összes létező firmware-t, amelyek közül az dd-wrt ( [link] ) maradt fent végül. Ebben a topicban egy képet fel is raktam róla ( [link] ).

Én teljes mértékben meg vagyok vele elégedve, habár csak 3-4 gép megy róla és nem teszteltem minden funkcióját.

Linux-ot futtat, iptables tűzfallal, tehát elvileg a lehetőségek szinte korlátlanok a csomagszűréssel kapcsolatban.

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#1319) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Sziasztok!
wireless hálózatot kéne kialakítani egy gép és három laptop között, Asus 520g, vagy 500g routereket néztem, de chellot kéne osztani. Szerintetek ezek tudnak MAC adresst klónozni? Van itt egy PH-s teszt róluk, de nem találtam ilyesmiről leírást ott.

(#1320) nyiriz válasza Amper (#1318) üzenetére


nyiriz
csendes tag

Amper!

Bocsi a láma kérdésért, de nem értek a routerekhez. Mit jelent, az, ha egy router linuxot futtat? Linux kell akkor a pc-re is? Vagy lesz valami kompatibilitási probléma, ha a pc-n xp van?
Egyébként eddig a Draytek VIGOR 2104P-t néztem ki magamnak, de a Te hozzászólásod alapján már elbizonytalanodtam. :)
Melyik a jobb/megbízhatóbb: a Draytek, vagy a Linksys?

Köszi a segítséget!

(#1321) Peterhappy válasza nyiriz (#1320) üzenetére


Peterhappy
őstag

Sziasztok!

A segítségeket szeretném kérni. Routert szeretnék vásárolni, de sajnos nagyon nem értek hozzá, melyiket érdemes, s melyiket nem.

A legfontosabb, hogy fasza tűzfala, védelme legyen (szoftveres tűzfalra ne legyen szükségem), minél gyorsabb legyen a két gép közötti adatátvitel, s tudjak vele torrentezni, s dc-zni.

54 Mbiteseket néztem eddig, úgy 10, max. 12 ezer forintom volna rá.

Tudnátok nekem eme kitételeknek megfelelő routereket, routert ajánlani (wireless, broadband egyaránt érdekel)?

Köszönettel,
Vigh Péter

u.i.: a múlt héten vettem egy SMC WBR14-g2-t, de hibás volt.

(#1322) Cypher7


Cypher7
tag

Ma cseréltem le az SMC WBR14-G2-es routeremet egy TP-Link TL-WR542G-s routerre és nem kellett csalódnom. Az itthoni(sőt igazából a külöldi) fórumokon szinte semmilyen tapaztalatot nem lehetett olvasni ezzel az eszközzel kapcsolatban, talán ezért is vettem egy ilyet. Az ára igen kedvező >10000 Ft amiért ráadásul egy leszerelhető 5Dbi-s antennával szerelet igaz nem kis méretű, de stabil jól működő routert kapunk. Úgylátszik, hogy a legjobb routerek mindíg a legnagyobb méretűek. Aki többet szeretne olvasni róla az itt megteheti: [link]

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#1323) Osibaa


Osibaa
senior tag

Sziasztok!

Kis segítség kellene a döntésben... :R

Kétszintes lakásban szeretnék vezeték nélküli hálózatot létrehozni: emeleten játékgép vezetékkel rákötve egy routerre, földszinten HTPC WLAN kártyával internetezéshez (chello). Ehhez vásárolni szeretnék egy routert és egy WLAN kártyát, a fórumok olvasgatása alapján ez tűnik a nyerőnek:
Linksys WRT54GL router
Linksys WMP54G kártya

Erősítsétek meg légyszi, be lehet majd állítani úgy a hálózati kapcsolatot ezen a két eszközön, hogy játszani tudjak neten hálóban (hozzám csatlakoznak mások) és DC-ben aktív legyek. Haver Linksys WRT54G + ASUS USB adapterével próbáltuk, kapcsolat létrejött, de se a DC nem ment aktívban, de a játékban nem tudtunk kapcsolódni egymáshoz. Nem tudom a cuccal van a gond, vagy a haver tapasztalaival. :)

Köszi.

[Szerkesztve]

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#1324) Osibaa


Osibaa
senior tag

UP! :U

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#1325) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Ömm, előre bocsátom xxl láma kérdés, szóval csak erős idegzetűek olvassák :B

A wiereless routerek hátoldalán (konkrétan asus wl-520g - [link] - itt látszik a hátoldala) a WAN-on kívül azért van még négy másik LAN feliratú port, mert normális routerként is lehet onnan üzemelni? :F

(Kéretik kíméletesen körberöhögni :DDD )

(#1326) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

hogy lehet egy routerben visszaállítani a gyári beállításokat?

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#1327) Szten Márs válasza [HUN]Zolee (#1326) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Van rajtuk kis reset/restore pöcök általában be kell nyúlni rotringgal/tűvel, ilyesmivel vhova, és sokáig (0,5-1 percig) nyomva tartani. Bár lehet inkább meg sem szólalok itt az előző kérdésem után :D

(#1328) Rommel6600 válasza Szten Márs (#1325) üzenetére


Rommel6600
őstag

igen, kábellel is rá lehet kötni gépeket

[Szerkesztve]

(#1329) [HUN]Zolee válasza Szten Márs (#1327) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

köszi

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#1330) Szten Márs válasza Rommel6600 (#1328) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Thx, én is így gondoltam :R

(#1331) Rommel6600 válasza Peterhappy (#1321) üzenetére


Rommel6600
őstag

áááááááááá, ezeket mind felejtsd el.

Routerek és a tűzfal? hát a nat funkcionál tűzfalként, de kifelé bármit kienged, egyéb belerakott hülye konfigurálhatatlan szarokkal (spi meg hasonlók) is csak a problémád lesz, nem jók semmire. parasztvakítás
12k-ért nem lehet routert kapni. Árulnak frankó routereket de nem ennyiért :)
SMC WBR14-t is felejtsd el ;)

[Szerkesztve]

(#1332) golyani


golyani
addikt

hello
netet szeretnék megosztani wifivel.
routernek Belkin F5D7230-at néztem kártyának meg szintén Belkin F5D7000-est.
vagy ezekből az eggyel jobbakat: F5D7231 és F5D7001.

ki mit mondd mit érdemes még ezeken kívül megnézni úgy hogy minnél jobban kijöjjek egy nyomtatómegosztás még beleférhet.

(#1333) golyani válasza golyani (#1332) üzenetére


golyani
addikt

UP! :)

(#1334) shev7 válasza Osibaa (#1323) üzenetére


shev7
veterán

a dc aktiv modhoz meg a netes jatekokhoz altalaban protforward kell, amit ''minden'' router tud. Nem hiszem, hogy az eszkozokkel lenne baj.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1335) golyani válasza golyani (#1332) üzenetére


golyani
addikt

mai UP!

van a Metroban most ocsóér Belkin Router + USB WiFi kártya asszem vmi 17k.
asszem pont Belkin F5D7230 a router az USB cuc meg asszem F5D7051.
erről vkinek vélemény?

[Szerkesztve]

(#1336) Zull


Zull
senior tag

Hi!

Nagy cs-s vagyok, es mint minden cyberjatekosnak, a nagy ping a halala... Es itthon router van es pl mostis tesom bnoje nezeget mindenfele szart es nemtudok jatszani... Szal... Hallottam oan routerrol ahol lehet prioritast beallitani (pls linksys routerek) namost nemtudom hogy ez mennyiben segitene nekem... Mert sajna nem ismerem a cs halozati alapjait, de furak az mar biztos... Mert ha valakinek ''szelesebb'' nete van, akkor kisebb a pingje, pedig nem kuld sok csomagot a a cs... A masok hogy tesom vagy akarki alig hasznalja a netet es maris felugri ka pingem 200-300-ra, pedig max megnezi a leveleit... Felettebb idegesit... Erre megoldas lenne egy prioritasos router? SEGITSETEK! FONTOS!

Koszi!

(#1337) romeozor válasza Zull (#1336) üzenetére


romeozor
csendes tag

a probléma számomra sem ismeretlen. egy router ami tud prioritásokat kezelni valóban hasznos, bár még sosem használtam iylet. vannak külön játékosoknak fejlesztett routerek, bár gondolom az áruk sem alacsony.

egyébként nem a csomagok mennyisége a fontos, hanem hogy milyen gyorsan ér el a szervertől a játékosig - és vissza. ezért ha egyes újgazdag csemetének vesznek valami bika netet akkor bizony elég alacsony lesz a pingje :DDD

(#1338) Osibaa válasza shev7 (#1334) üzenetére


Osibaa
senior tag

hosszas keresgélés után kiderült, hogy az ageof3 esetében nem elég a portforwarding, ezért nem akart menni a game. de végül megtaláltuk a megoldást. köszi szépen! :R

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#1339) shev7 válasza romeozor (#1337) üzenetére


shev7
veterán

attol, hogy nagyobb a savszelesseg, meg nem biztos, hogy jo lesz a ping. Mertem egyszer ceges adsl csomagban, hiba korlatoztam a letoltest a savszel 5-10%-ra a ping jelentosen megugrott. Csak akkor allt vissza normalis mukodesre, ha egyalalan nem ment a letoltes. Szoval hiba nagy a rendelkezesre allo savszelesseg, az egyeb korulmenyek jelentosen novelhetik a pinget.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1340) vzoole


vzoole
csendes tag

Sziasztok!

Routert szeretnék venni, de milyet…?

Amit akarok:
-A 3 emelettel fentebb lakó szomszédommal akarom a netet megosztani wifi-n.
-Itthoni notebook-al is megosztani a netet wifi-n.
-Nyomtatót tudjam használni az itthoni notebook-al és asztali géppel is, de a szomszéd ne.

Szempontok:
-Árban max. 25000 is gondoltam, de ha többe kerül, ami nekem kell az is érdekel.
-Az is fontos lenne, hogy tudjak sebességet limitálni, mert a fent lakó szomszéd csak a sávszélesség negyedét kapná meg.
-Gépek közötti adatátvitel elhanyagolható.
-Legyen normális tűzfala.
-Mivel 3 emelettel fentebb lakik a szomszéd, ezért nagyobb hatótávú kéne, vagy valami amire antennát lehet kötni.

Engem is érdekel ez a ping probléma, mert gyakran játszom neten.

Ha én a routert lerakom az ablak mellé, akkor 3 emelettel feljebb (kb.30méter, mert nem pont felettem van) ugyanazon az oldalon lehet netezni wifi-s notebook-al?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Zoli

(#1341) Genesis87 válasza Zull (#1336) üzenetére


Genesis87
tag

Nem kell feltétlenül ehhez router. Próbáld ki az általam honosított cFosSpeed programot. Ez is segíthet valamennyit a problémádon.

[link] -> ez az én oldalam, ahol megtalálod a program elérhetőségét is, valamint a program beállítását leíró weboldal címét is.

Üdv.:

Zoli
http://apptransteam.extra.hu

AppTransTeam a szoftverhonosító csapat (http://apptransteam.atw.hu)

(#1342) Zull válasza romeozor (#1337) üzenetére


Zull
senior tag

A ''gyorsabb'' adsl es ienek csak ''szelesebb'' savu internetek lesznek, a csomagok nem mennek gyorsabban...

(#1343) Zull válasza Genesis87 (#1341) üzenetére


Zull
senior tag

Oo, voltazis fent... de sokat nemert :( Nekem azkell hogy elosdlegesseget elvezzenek a cs csomagjaim :D de nemtom hogy mukodik a cs halozati resze, ez a baj, gondoltam valaki cask hasznal mar itt iet :S

(#1344) T.Jones


T.Jones
tag

Sziasztok,tom h ez a topic nem ezzel foglalkozik,de ami igen az már halott,itt meg mégis csak hozzáértő emberek vannak,remélem.A problémám a kövezkező:
Van egy 3com officeconnetct wireless 11g cable/dsl routerem,és szeretnék jáccani mással fifa 2007et,ez már sikerült úgy h más hostolt,de legtöbb barátomnak routere van szal ezért kellene megoldani h működjön valahogy.A játék is az álipt irja ki,és minden játéknál ez van,ezért baromi hálás lennék ha vki tudna nekem ebben segíteni!Előre is köszi

(#1345) shev7 válasza T.Jones (#1344) üzenetére


shev7
veterán

probaljatok ki a hamachi nevu okos kis programot, es ne foglalkozz azzal mit ir ki a jatek, hasznaljatok a hamachitol kapott ip cimet.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1346) vzoole


vzoole
csendes tag

Sziasztok!

Ha routerek közü kéne választani akkor melyiket és miért?

-Linksys WAP54G 54Mbps access point
-Asus WL-500g Premium WLAN Router
-Linksys WRT54 GS SpeedBooster

Köszi.

(#1347) T.Jones válasza shev7 (#1345) üzenetére


T.Jones
tag

köszi,megpróbálom!

(#1348) Zsé-


Zsé-
csendes tag

Sziasztok!
Router vásárlás előtt állok, és kis segítséget szeretnék kérni, hogy milyet lenne érdemes venni, ami árban is jó, megbízhatóan működik....szóval jó legyen!

Esetleg ezek közül vmelyik? (nem vagyok nagy hozzáértő azért kérdem)

- SMC Barricade SMC7004VBR
- Edimax BR-6104K
- Edimax BR6104K
- Netgear RP614
- D-Link DI-604

Előre is köszi!

(#1349) Zsé-


Zsé-
csendes tag

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy megfelel a vezetékes...csak két gépre akarom elosztani a lakásban a netet.
Fix IP van a nethez, ha ez esetleg számit vmihez...

(#1350) urban racer válasza Zsé- (#1348) üzenetére


urban racer
senior tag

Smc-t javaslom. Nekem bevált, csak most eladom, mert hát szerver....
Könnyen kezelhető, ledek jók, gyors

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.