Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) dinka.86 válasza bnss (#2249) üzenetére


dinka.86
aktív tag

Aha.Akkor meglesem h mi a helyzet.Köszi a segítséget:R
(akkor csak router+hálókártya,ha vezetékes?)

(#2252) bnss válasza SNor (#2250) üzenetére


bnss
veterán

Próbálkoztak már ilyesmivel itt többen is, a pontos beállítás a dolog lényege.

"Nem veszik össze a két router, amikor IP-t oszt? Értem ezalatt, hogy az internetre kötött router ossza ki az IP címeket, a másiknak ezt nem kéne tennie." - Az első router, amely a modemre csatlakozik osztja az IP-címet, ez jól is van így. A másik router kapja az IP-t az elsőtől, és neki is osztani kell tovább, vagy kézzel állítod be a címzéseket. Neked is az Edimax, Linksys termékeit ajánlom. Keress rá a fórumon, remélhetőleg tapasztalatokat is olvashatsz.

(#2251) dinka.86: csak router kell szvsz, mert minden egyes újabb lapon van már integrált hálózati vezérlő. Persze ha nem mai konfigokról van szó, akkor kell hálózati kártya is, de ez ezer forintos tétel.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2253) dinka.86 válasza bnss (#2252) üzenetére


dinka.86
aktív tag

OKÉ.Köcce:R

(#2254) AT1S


AT1S
tag

Üdv!
Valaki feltudna homályosítani, hogy egy nyomtatószerveres router (pl.DI-524UP), hogy működik? A nyomtató drivert a gépre kell telepíteni? Esetleg van vkinek vmi. tapasztalata van ilyen téren? Kösz.

[ Szerkesztve ]

ლ(ಠ益ಠ)ლ

(#2255) shift+ő válasza AT1S (#2254) üzenetére


shift+ő
senior tag

1. Az USB-re dugsz egy nyomtatót.
2. Elindítod az új nyomtató hozzáadását a PC-n
3. Kiválasztod a helyi nyomattót
4. Új port, Standard TCP/IP port a routered IP címével
5. Erre a portra feltelepíted a nyomtató drijvert.

(#2256) AT1S válasza shift+ő (#2255) üzenetére


AT1S
tag

Aha klassz! :DD Mivel nincs még nálam így csak 4.-ig jutottam. KÖSZI! :R

ლ(ಠ益ಠ)ლ

(#2257) Charle


Charle
csendes tag

Sziasztok!
Segíthetnétek abban hogy milyen tipusu routert vegyek.
Mindenképpen kábeles verziót szeretnék venni. Két számítógép között szeretném megosztani a netet. (100Mbps)
Ki milyet tudna nekem ajánlani? Esetleg tapasztalatok?

Köszönöm!

(#2258) SNor válasza bnss (#2252) üzenetére


SNor
tag

Vettem, köszi. Benéztem az SMC router adminoldalára. WAN beállításánál ott ficeg a static IP. Érzem ez lesz az én emberem. Ennél meg csak jobb routereket találni, gondolom. Köszöntem:S!

(#2259) bnss válasza Charle (#2257) üzenetére


bnss
veterán

Biztos, hogy olyan gyors internetkapcsolattal rendelkezel (van egy tippem, hogy honnan vetted ezt az értéket). :DDD

Mennyit szánsz a routerre? Torrentezés, DDNS, stb. szempont?

(#2258) SNor: elméletben megoldható, úgy, ahogy gondolod.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2260) Gabás válasza Charle (#2257) üzenetére


Gabás
addikt

nos, ha kolis net, elég egy switch is...

(#2261) Gyuri27


Gyuri27
félisten

[link] erről kinek mi a véleménye?

Amd - Radeon - Ryzen

(#2262) bnss válasza Gabás (#2260) üzenetére


bnss
veterán

Jogos felvetés, erre nem is gondoltam. :R

(#2261) Gyuri27: ha nem nyúzod torrenttel több száz szálon, akkor szvsz jó választás lehet, funkcióját el fogja látni.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2263) takos


takos
tag

Sziasztok!

Melyik router lenne a jobb választás szerintetek, nekem fontos lenne a könnyű kezelhetőség is.
Lakáson belül használnám 1 db laptoppal.

Wireless Router SMC WBR14-G2 "Baricade g", 54Mbps

vagy

Wireless Router, D-Link DI-524 WLAN 54Mbit,

Köszönettel:
takos

A vasam? Lenovo S400U, Intel Core i5-3337M,524HDD+24SSD, 8GB DDR3 1600MHZ

(#2264) Rommel6600 válasza takos (#2263) üzenetére


Rommel6600
őstag

Ha csak az általad felsorolt kettő közül lehet választani, akkor vedd a d-linket, mert az az SMC egy szar, mert az SMC nem képes normális vezeték-nélküli routert gyártani, pedig a vezetékeseivel nincs semmi baj.

(#2265) takos válasza Rommel6600 (#2264) üzenetére


takos
tag

Olcsó megoldást keresek és ez annak tűnik. 8300HUF
Köszönöm a hozzászólást!

A vasam? Lenovo S400U, Intel Core i5-3337M,524HDD+24SSD, 8GB DDR3 1600MHZ

(#2266) Rommel6600 válasza takos (#2265) üzenetére


Rommel6600
őstag

Jó, csak az hogy az az SMC szar, még nem jelenti automatikusan azt, hogy a d-link egy jó választás. Én speciel nem vennék már soha d-linket, nincs az a pénz. Nem is egy megbízható márka, és ár/tudás arányban is vannak nála jobb és megbízhatóbb routerek.

(#2267) Gyuri27 válasza Rommel6600 (#2266) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mondj példát mester. :R

Amd - Radeon - Ryzen

(#2268) lorcsi


lorcsi
veterán

szeretném az otthoni chellós netem megosztani, olyan 10 körül gondoltam wlan routerre
belkin routert láttam mostanában ilyen ában örök cseregarral
mennyire stabil a kapcsolata?
esetleg van e jobb ilyen árban?

(#2269) Lotusz


Lotusz
tag

üdv, wlan routert szeretnék 20-30k körül, olyat aminek van legalább két kábeles és wifi része is, mit ajánlotok? családi házon belül ha pl. az emeleten van a router a földszinten is lesz még jel?
előre is köszi

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#2270) bnss válasza lorcsi (#2268) üzenetére


bnss
veterán

A linklet Belkin routernek egy hibája van, csak a WEP titkosítást ismeri. Stabilitásra nem tudok helytálló infót adni, egy router nem router, amivel tapasztalatom van.

(#2269) Lotusz: Linksys WRT54GL kell neked, nekem is ez van (igaz Tomatoval, 40mW-os adó teljesítménnyel), nálam átlövi az egyész családi házat a felső emeletről, sőt a hátsó udvarban is akad némi jel foszlány.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2271) lorcsi válasza bnss (#2270) üzenetére


lorcsi
veterán

legaláűbb WPA-PSK-t tudjon?

(#2272) bnss válasza lorcsi (#2271) üzenetére


bnss
veterán

Nem ártana, bár ez szomszédfüggő is. A "vevő" oldalon lévő eszköz milyen titkosítást ismer?

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2273) lorcsi válasza bnss (#2272) üzenetére


lorcsi
veterán

notiba épített b\g-t tudja, többit majd megnézem

(#2274) toM517 válasza lorcsi (#2268) üzenetére


toM517
aktív tag

Szerintem TP-Link 542G @ Aqua, nem reklamozni akarom, de tenyleg franko router, alapbol 5dBi-s antenna, ne kerdezd mi ez, de allitolag eleg bika :D

Es csak 8rugo, van meg rajta 4 vezetekes port is, szoval nem kel mindenhova WIFI adaptert venned, csak ha akarsz ^^

Amugy ez tud WPA2-PSK-t is, ha ez szempont :)) Es lehet kesobbiekben boviteni az antennajat is, jol telebeszeltek a fejem mi? :D - De legalabb az olcsobbat ajanlotta meg amikor megkerdeztem megeri-e a rongy kulonbozet :)

[ Szerkesztve ]

(#2275) toM517 válasza Lotusz (#2269) üzenetére


toM517
aktív tag

LOL olvasd el, amit lorcsinak irtam, 20-30k bol telewifized az egesz hazat, meg a szomszedba is jut egyket wifi kartya :DD ( 8k amit en is megvettem, csaladi haz szinten, 2emelet, simasima, pinceben is 54%os jel a masodik emeleten levo routerbol ikszde )

ebben van 4 vezetekes port o.O

[ Szerkesztve ]

(#2276) toM517


toM517
aktív tag

Sok itt az elvakult !

Szoval Ajanlanam ezt a routert:
[link]
[link]
[link]

3ev garancia !!! es csak 8k :))

(#2277) lorcsi válasza toM517 (#2274) üzenetére


lorcsi
veterán

köüsz, még nem hallottam erről, utánaolvasok

(#2278) lorcsi válasza toM517 (#2274) üzenetére


lorcsi
veterán

kösz, még nem hallottam erről, utánaolvasok

(#2279) bnss válasza toM517 (#2276) üzenetére


bnss
veterán

Én a helyedben nem elkavukltoznám itt a népet, ha nem tudod mit jelent egy antenna esetén a dB adat...

Egész sok mindent tud a router, de nem győzött meg eddig egy TP-Link termék sem. Persze egy sima net megosztásra alkalmas lehet, kérdés, hogy mennyire szeret megfagyni.

Ebben az árkategóriában vannak az Edimax termékek is, én biztosan azok közül választanék.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2280) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok!

Egy 1megás net megosztására kéne router a nővéreméknek. Egy gép kábelről és egy laptop wifiről csatlakozna rá és csak sima netezésre lenne használva. Az ár pedig amennyi feltétlen szükséges ahhoz hogy ne legyen bosszankodás a dologból :-P házon belűl kb 2 falat és 10-15 métert kell tudnia ami azt hiszem nem sok, lévén hogy a netgear routerünk majdnem 30 métert átvisz + 2 szintet :-)

Bon3ss javaslatára Linksys WRT54GL után nézelődöm egyenlőre de az kicsit drágának tűnik :-P

Köszi

[ Szerkesztve ]

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#2281) Dolby válasza Dolby (#2280) üzenetére


Dolby
senior tag

Linksys WRT54GC Compact Wireless Router 9 427 Ft 1 év

Esetleg ez lehet hogy szintén megfelelne? :-)

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#2282) bnss válasza Dolby (#2281) üzenetére


bnss
veterán

A router totyokjában van róla némi infó, nézz ott körül. Ha nem létszükséglet a 3rd-party fw, akkor jó lehet, viszont ebben az árkategóriában - vagy kicsit mérsékeltebb kategóriában - Edimax termékek is kaphatók, szvsz azok is megfelelő minőséggel bírnak.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2283) X Factor


X Factor
addikt

Sziasztok, a köv routerek (wifi) közül szerintetek melyiket érdemes megvenni:
- Asus wl520gC
- D-link dl624
- Linksys WRT54G
- Us.Robotics 5463

Make things work

(#2284) lorcsi válasza X Factor (#2283) üzenetére


lorcsi
veterán

kíváncsi leszek mit ajánlanak. én is ebből az árkategóriából választanák

(#2285) Gyuri27 válasza lorcsi (#2284) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szerintem Bon3ss kollega a linksyst-t fogja ajánlani (azt hiszem Rommel is) :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#2286) bnss válasza X Factor (#2283) üzenetére


bnss
veterán

Ha már Linksys és WRT54-es széria, akkor már a GL-t választanám, mert arra minden macera nélkül telepíthető 3rd-party firmware. G-re is lehet, de macerásabb.

Ha olcsóbb kategóriát választanál, akkor Edimax termékek közül válassz.

(#2285) Gyuri27: már te is kezded? :DDD Nem vagyok elvakult, de ha már valaki 10-15k-t szán routerre, akkor már vegyen olyan eszközt, amit custom fw segítségével tuningolhat, persze akkor, ha erre valóban szüksége van.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2287) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Sziasztok!
Elmondaná valaki, hogy egy router-nek mit kell tudnia?
Úgy értem, mire kell odafigyelni vásárláskor!
2 gépet szeretnék megosztani, kábeles nettel!
Szeretnék hozzáférni egyik gépről a másikhoz, dolgokat átpakolni egymásra.... stb. :B
:R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#2288) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Hm...
Nem vagytok túl bőbeszédűek...
Erről mi a véleményetek:
- Linksys Wireless-G WRT54GL
:R

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#2289) Dolby válasza s7evcsenko (#2288) üzenetére


Dolby
senior tag

baloldlat felül keresésbe írd be: WRT54GL
egyszerűbb mint válaszra várni. Vagy 100 hozzászólás szól erről a kütyüről és az utolsó oldalon is legalább 2x említik szerintem.
Amúgy segítek. Sokat ajánlották, főleg mivel szabad forráskódon alapszik, így sok felhasználóbarát fw íródott hozzá. Illetve ez a topic is nagyrészt erről a routerről szól.

Üdv

[ Szerkesztve ]

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#2290) s7evcsenko válasza Dolby (#2289) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Igazán kedves vagy!
Köszönöm! :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#2291) X Factor válasza bnss (#2286) üzenetére


X Factor
addikt

Oksa, akkora linksys lesz véve, remélem beválik:)

Make things work

(#2292) bnss válasza X Factor (#2291) üzenetére


bnss
veterán

Főelg, ha szeretsz "hekkelni", akkor mehet rá Tomato, még tökéletesebbé varázsolva a routert. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2293) X Factor válasza bnss (#2292) üzenetére


X Factor
addikt

Szeretek ám ;] Ezek a nem official fw-k mit is tartalmaznak pluszba?:) Ebben nem vagyok otthon, ezért lennék kiváncsi. :) Ha nagyon off, jöhet priviben is.

Make things work

(#2294) bnss válasza X Factor (#2293) üzenetére


bnss
veterán

Az aláírásomban van egy honlap cím, ott találsz infót róla, nameg a 3rd-party fw-k honlapjain. Sokáig tartana ide másolni a sok ficsőrt.

szerk: [link] és ebbena témában is találsz okosságokat.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2295) schumifun5ma


schumifun5ma
csendes tag

Sziasztok!

Két esetet vázolok, amikre szertnék választ kapni.

1: Nemsokára beköltözik a lakásba egy második gép. Szeretném, ha azon is menne a net. Rapidshare miatt fontos lenne, hogy az ip-m változzon. Torrentnél szeretnék aktív módban maradni. Milyen routert érdemes beszereznem?

2: Az előzőeket kiegészítvén egy következő lehetőség is érdekel. Kb 10 méter és 4-5 (tégla)fal választja el a szobámat a szomszédétól, akivel néha játszanánk vezeték nélküli hálózaton, esetleg a netet is megosztanám. Ha megosztom a netet lehetőség van-e arra, hogy lekorlátozzam az ő által elérhető sávszélességet? Mennyi rá az esély, hogy normális erősségű lesz a jel nála? És szintén megkérdezem, hogy milyen routert érdemes ebben az esetben választani?

A válaszokat előre is köszönöm!

(A Linksys WRT54GL 54Mbps WLAN routere jó megoldás lenne erre a feladatra?)

[ Szerkesztve ]

(#2296) bnss válasza schumifun5ma (#2295) üzenetére


bnss
veterán

1: Ha a szolgáltatód dinamikus címet ad, akkor kivitelezhető, de ehhez a routerben le- majd újra kell csatlakoznod. Akítv módot szinte minden routeren be lehet állítani, csak ügyesség kérdése.

2: Előre nem lehet megmondani, hogy hogyan fog alakulni a jelerősség 4-5 falnyira. Szvsz nem kell sávszélt korlátozni, a falak megoldják. ;]

Az említett router jó választás, főleg 3rd-party firmware-rel felvértezve.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2297) schumifun5ma válasza bnss (#2296) üzenetére


schumifun5ma
csendes tag

Köszönöm a választ!

Még annyi kérdésem lenne, hogy ez a 3rd-party firmware dolog garanciavesztést hordoz-e magában?
Ahogy néztem ez a 3rd-party firmware valami Tomato nevezetű lesz. Legalábbis azt emlegettétek sokat itt a fórumon.

(#2298) bnss válasza schumifun5ma (#2297) üzenetére


bnss
veterán

Garanciavesztés jó kérdés. Az aláírásomban található honlapon olvashatsz többet 3rd-party firmwarekről vagy itt a fórumban. :K

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2299) koco


koco
csendes tag

Hali

Segítséget szeretnék tőletek. Routert vennék mindenképpen vezetékest, adsl-t osztanék 2 felé. Kinéztem egy routert ----> TP-LINK TL-R460 . Erről a termékről kérnék tapasztalatokat.

Válaszokat előre is köszönöm.

(#2300) bnss válasza koco (#2299) üzenetére


bnss
veterán

Általános felhasználásra megfelelhet, bár én inkább az Edimax vezetékes megoldásai között nézelődnék ebben a kategóriában. Mezei internet megosztást szvsz képes megoldani, a sok száz szálas torrentezés viszont valószínűleg megfektetné.

"Ép hardverben ép szoftver..."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.