Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) shev7 válasza Brada (#1700) üzenetére


shev7
veterán

mi a kulonbseg tuzfal szempontjabol, hogy vezetekes, vagy vezeteknelkuli?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1702) hbruce000


hbruce000
tag

Nos utánanéztem néhány dolognak!
3 darabra szükült a kör: ZyXEL 335WT ; ASUS WL-500G Premium ; ASUS WL-600G
Ha van valakinek tapasztalata, véleménye, tippje ezekkel kapcsolatban, ne fogja vissza magát! Köszi szépen elöre is! :R :R :R

(#1703) Brada válasza shev7 (#1701) üzenetére


Brada
tag

Akár így is kérdezhetem. :DDD
Szóval jelentenek e valami plussz biztonságot ezek a routerek és ha igen akkor melyik milyet? Vagy hogy is kérdezzem :R :R :R :R

(#1704) neduddki válasza Brada (#1703) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ha rakeresel a hozzarofogeseimre akkor gakorlatilag az osszeben a 335wt dicserem, az osszes dolog megtallahato itt, illetve az eyetlen zyxeles totyikban:- )
zyxel.hu jobb laso saroban vannak dolgok

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1705) Cleo válasza neduddki (#1704) üzenetére


Cleo
tag

Zyxelnél azért van még pár feljavítható dolog, pl.:
- Roaming nem menedzelhető , főleg VPN alkalmazásoknál
- Ált. csak kb. 2dbi antennákkal rendelkezik (alap tartozék)
- Túl sok a verziók száma egy típus név alatt, időnként téveszthető

Brada:
Mit mondjak erre, igen, tárgyalt routerek mindegyike jelentősen növeli a biztonságot, de egyedül maguk nem oldják meg a teljes biztonsággal kapcsolatos problémákat, inkább csak egy bizonyos szintet.
Sok esetben további támadási felületeket is nyit (roszul konfigurálás, biztonsági hiányosságok, bugs a router szoftverében stb.)

Tozo86:
Ha lúd legyen kövér. Mi lenne, ha ajánlanám figyelmedbe olyan OLCSÓ típust, amelyiknél nem csak modem van benne, ha nem VOIP gateway is ? SMC7908VOWBRB, 18000-22000, 2 év warranty ? Az OLCSÓ-t szó szerint értelmeztem, ne felejtsd...

Szigorúan SZVSZ

[Szerkesztve]

(#1706) neduddki válasza Cleo (#1705) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Nem modom, hogy o a tokejj amin nem lehetne fejleszteni, de nem dogloik ket naponta mint a dlink; mukodik inhomogen kozegben , nem ugy az eddig szivott linksys-ek /nem sajnos nem tok tipusokat meg fw-ket/, de nem tud l2tp-t, ami nekem addig nem is baj mig a bme vpn nem fogad el csak sajat klienst, nem tom mi a jo feszkes fennert nem megy a sip omnisession-nal, meg hogy nemejjik usb-s nyomtato az istenekk sem eszi meg /mongyk ebben a hozzerto szerint nemi nemuleg vetkesek a nyomi gyartk is/, meg meg mitom en, etc., de teccik hogy a savszel managmentnel le tudom huzni akar csak egy alkalmazast is /pl. torr/, teccik a telnetes belepes, meg az ott beallithato dogok tomege, teccik a szep olvasmanyos manual /meg nem vegesztem vele:- )/, de nem teccik a 10 fix dhcp
Szoval ezek meg a felsorotak ellenre en kedvelem es nem bantma me egyiket sem:- )
Abban meg rohattul egyertek, hogy a fene asok jelolesebe, de legalbb eg rohatt compare lenne vmejjik oldalon.:- )
De aszt khagytad a felsorolasbol, hogy meg drag is:- )

udv

neduddki

p.s. a teccik nem tecciket aszem sokaig sorolhatnam mire a vegere erek, de befejeztem

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1707) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok. Valami tanács kellene router választás ügyében, mert ebben annyira nem vagyok otthon, és amit kinéztem 2 honapja az itt eltünt a bolti forgalombol, hátha most lesz valami jobb ötlet.

vezetékes router kellene, olyan ami birja a gyürődést, éjjel nappal képes menni maximális sávszélességen [~5M/1M], nem fagy le. van jó tüzfala, de jol beálitható portok és gépek szempontjából. Nem lenne rossz ha beálitható lenne hogy az egyes gépek mekkora arányban használhatják az internetet, esetleg pioritási sorrend köztük. 3 maximum 4 gépet kell kezelnie.

Köszi az ötleteket:)

(#1708) Brada válasza neduddki (#1704) üzenetére


Brada
tag


Szasz.

Szétnéztem a zyxel.hu-n.

Ezt a három routert néztem P-334, P-335 vagy P-335 Plus .
Melyik legyen? :D :D :D

(#1709) Moddingfan


Moddingfan
senior tag

Sziasztok!

Alkalmi áron tudnék hozzájutni egy wireless routerhez és a véleményetekre, esetleg tapasztalatokra lennék kíváncsi. Ő lenne az:

[kép]

Belkin N1 MIMO Wireless Router

Az ára a tengeren túlon 150$, nálunk én 40K alatt sehol sem láttam, szal gondolom nem leet olyan rossz :F Igazából csak egy gépem van, érdemes a tűzfal, védelem, stb miatt beruházni erre a routerre, csak mert nagyon alkalmi vétel lenne, és hát előbb-utóbb úgyis kelleni fog, pl. noti, PDA-t is most váltok majd WLAN-osra, stb.

Nos, a lényeg: megéri ilyet venni, vagy sem? Van ebben valamiféle védelem, vagy sem, én ezekről nemigen találtam infót, remélem, Ti talán tudtok majd segíteni. Előre is köszönök minden egyes hozzászólást :R

Üdv

Modi

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#1710) Moddingfan válasza Moddingfan (#1709) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Valaki plíííz! :U

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#1711) neduddki válasza Brada (#1708) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Vedd tome a legdagabbat:- )))
komojtlanabbul az emejjiklegjobban megfelel az igenyeidnek:[link]

udv

neduddki

mod: Moddingfan: eddgi en jol elvotlam a belkin cuccokal, usb, fw, hoszabito , ha nagyon jutanyos nyujj bele es mesjj:- )))

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1712) Moddingfan válasza neduddki (#1711) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Bitedanke! :D

Asszem rápályázok, hisz igen jutányos lenne az ár, enniyért kb. D-Linket kapok, ami nem rossz, de azért nem egy Belkin. Ha meglesz tesztelem és írok róla egy keveset, hátha más is kedvet kap hozzá.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#1713) Fulmi


Fulmi
senior tag

Re!

Aki most áll WL router vásárlása előtt és kb 10-13 között nézelődik árban, annak nagyon tudom ajánlani az ASUS WL 520g tipusú ks készüléket. Nekem egy notim van meg egy pc, és az volt a lényeg nálam, hogy jó legyen a jelerősség, és ez nagyon is jó. 3-4 falat visz át úgy hogy a jelerősségre nagyon jót ír a progi és nem is látok semmi belassulást. :)

Üdv

(#1714) Brada válasza neduddki (#1711) üzenetére


Brada
tag

P-335 re pályázok, valahonnan beszerzem az tutter. :D :D :D
:R :R :R

(#1715) pentium4


pentium4
senior tag

hali!

srácok vennem kell 1 modemes routert!
milyet ajánlotok?
thx

P4

(#1716) xmotion válasza Fulmi (#1713) üzenetére


xmotion
csendes tag

Hali!
És a beállítások tekintetében milyen? Sokat kell p*cs*lni, hogy menjenek a p2p proggik vagy ''alapból'' jók a beállítások.
Én még gondolkoztam ilyen mimos eszközön, de elég drága, s úgy se biztos, hogy kihasználnám.
köszi

(#1717) pentium4 válasza xmotion (#1716) üzenetére


pentium4
senior tag

igazából valamilyen multimediás cucc kéne!
hd adás vezetéknélkülin hdmi csatlakozóval és egyéb falánkságok, de sztem az iylen méregdrágák! a progikhoz csak port forwarding kell, és pár egyéb, egy megbizható és gyors modem kell 3 szinten kel osztani a netet vezetéknélkül! bár muszály venni egy 5dBi-es antennát mert máshogy nem fog menni, de egy jó modemesrouter kéne!

P4

(#1718) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Ismét itt vagyok.A választás végül egy NETGEAR WGR614 es drágaszágra eset mellé egy NETGEAR USbs WG111el. A wireless tökéletesen működik,de pár dologban bizonytalan vagyok.Titkositás terén 2 dolgot lehet választani a laptopnál: WPA2-PSK[AES] illetve WPA2-PSK[TKIP] Jelenleg AESen használom,de nem igazán értem,hogy mi a kettő között a különbség.Valaki lenne oly kedves,hogy elmagyarázná a különbséget? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1719) Fulmi válasza xmotion (#1716) üzenetére


Fulmi
senior tag

huhu!

én kb csak a portok engedéylezését haszbáltam a torrentezéshezés így tökéletesen megy. még akertből is tudok tudok szedni 1.2 MBvel felfele meg megy 115 KBvel szóval nem is nagyon lassúl úgy h kb 20 méterre vagyok kint és közben van 3 fal.

én már csak azt nem értem h amikor wifin torrentezek akkor miért van engedélyezve az összes port akkor a nat ok. amikor meg vezetékkel torrentezek akkor engedélyezni kellett h ne passzív hanem aktív legyek. vki tudja miért van? ;)

köszi

(#1720) Omni válasza CactuS (#1718) üzenetére


Omni
aktív tag

kicsit hosszú lenne leírni: [link] :D A szakik az AES-t tartják jobbnak (biztonságosabbnak) a TKIP-el szemben. Modjuk ha a TKIP 99%, az AES 99.9%-os biztonságot ad. Az AES újabb.

Amit tehetsz:

-AES-t használsz, 15-20 karakteres jelszóval
-Megváltoztatod a wlan csatorna nevét a gyáriról, s elrejted.
-Mac szűrés fölöleges.

Szvsz :DDD

(#1721) Amper válasza CactuS (#1718) üzenetére


Amper
tag

[link]
:U

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#1722) CactuS válasza Omni (#1720) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mac szűrés azért felesleges,mert ha a fentebb leirtakat megcsinálom,akkor az ''átlagos szomszéd'' kolléga soha nem fog tudni felcsatlakozni hozzám?:) Köszönöm a tanácsokat,megfogadom.

Amper: azt a linket én is néztem,de ott nem sok minden derült ki az AESről.Azért azt is köszi :)

[Szerkesztve]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1723) hruodnand válasza CactuS (#1722) üzenetére


hruodnand
senior tag

Ha átlagos szomszéd, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem fog tudni felcsatlakozni. :)

(#1724) dany27


dany27
őstag

hello

most oszottam meg a netet itthon két gépre a két háló karis modszerrel de nem szeretem h mindíg berregnie kell az én gépemne is h a másikon legyen net!!

Ezért be szeretnék ruházni a közel jövőben egy routera!
Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem h melyiket ajánlanátok ottholi hhasználatra aminek nem is oylan húzós az ára meg nem is olyan h egy zsák xart ér!!
Szóval olyan arany közép út kellene! Elég a 4portos de ha jó áron lenne nyolcas akkor azt venném!! Mondjuk utánna ha kell akko veszek egy switchet! De bőven elég egy 4portos is!
Szval akko légyszi írjátok meg h milyent érdemes venni !

Előre is ksözi!

(#1725) Omni válasza CactuS (#1722) üzenetére


Omni
aktív tag

Anno olvastam, hogy egy kezdő betörő is képes tetszőlegesre megváltoztatni kártyája MAC címét. Ugyhogy felesleges eröltetni :) Aki valóban be akar törni, ez a szűrés nem tartja vissza.


Egy tipp: ha tudod, a Routerben állítsd be, hogy csak LAN-on (vezetékesen) lehessen konfigurálni. Sajnos az enyémen nincs ilyen beállítási lehetőség, de ha lenne kihasználnám.

(#1726) CactuS válasza Omni (#1725) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Bár már eljöttem otthonról,de ha jól tudom,akkor külön be kell kapcsolni a távoli adminisztrációt a routernél,szóval hál istennek tiltva van.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1727) CactuS válasza Omni (#1725) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Viszont most,hogy igy végiggondoltam azért a MAC szűrésnél az oké,hogy tetszőlegesre változtatja a MAC cimét,de nem fogja tudni a laptop MAC cimét,nem?:B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1728) shev7 válasza CactuS (#1727) üzenetére


shev7
veterán

ha nincs titkositva a kapcsolat, akkor siman megtudja a maccimet. Ha meg WPA titkositas van rajta, akkor meg sosem jut el odaig, hogy mar csak a megfelelo mac-cim hianyozzon a belepeshez... illetve ha megis, akkor a WPA feltorese utan a mac cim megszerzese nem valoszinu, hogy problemat jelentene..

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1729) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Hello

Sajnálatos módon 4 év után tönkrement a D-link DI-604es routerem, most nem tudom, hogy vegyek-e egy ugyan olyat, vagy vegyem ezt a még kevésbé elterjedt DIR-100--at? Állítólag vannak benne újítások, meg stabilab is stb... Viszont még nincs róla túl sok tapasztalat..

Szerintetek melyiket érdemes megvenni?

Üdv

[Szerkesztve]

(#1730) xmotion


xmotion
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy milyen routert ajánlanátok az alábbiak figyelembevételével:
- asztali gép lanon keresztül lenne csatlakoztatva
- laptop esetleg pda lenne wanon (mivel beépített kartyáik vannak, ezért gondolom az összes mimo-s, rangebooster és hasonló nyalánkság ugrott)
- jó lenne a minél erősebb antenna (általában ilyen 2db-sek, asszem új edimaxok 4esek)

Nem szeretnék 15000-nél többet kiadni érte (mert egyébként ASUS WL-500G premium, LINKSYS WRT54GL, vagy ZYXEL P335 lenne a befutó). Valahogy sajnálom azt a 6-8e forint extra ráfordítást...
Így árban az ASUS WL 520g lehetne még nyerő, viszont elég sok rosszat olvastam a topicjában róla.

Köszönöm a segítségeteket!

(#1731) shev7 válasza xmotion (#1730) üzenetére


shev7
veterán

pedig ha igazan megbizhato tipusra van szukseged, akkor azt a harmat tudom ajanlani.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1732) Rommel6600 válasza xmotion (#1730) üzenetére


Rommel6600
őstag

A Linksys WRT54GL-t nagyon tudom ajánlani, nekem is ilyen van és Tomato firmware fut rajta és az így kapott extra szolgáltatások (bandwidth monitor, QoS, a wireless részt is lehet babrálni de csak óvatosan hogy le ne égjen a chip :) ) nagyon meggyőzőek.
A Tomato fw működik Asus WL500G Premium-on is, csak akkor azt hiszem nincs usb támogatás, de ezzel a routerrel nincs tapasztalatom.

(#1733) xmotion válasza Rommel6600 (#1732) üzenetére


xmotion
csendes tag

Hmm, a Linksys tetszik, kis kompromisszummal árban még elfogadható.
Milyen antennát adnak hozzá? Kell cserélni vagy elég erős. Túl falat sokat nem kéne átvinnie, de nem szeretném, ha ezen buknám be a boltot. :S
A bandwith monitoring csak (mint a nevében :)) a sávszél leterheltséget tudja mutatni, vagy szabályozni is lehet?
Thx

(#1734) sbazsi


sbazsi
veterán

Milyen routert javasoltok a következőkre:
Adott egy broadband net. és tulképp két hálózatot szeretnék kialakítani.
Az egyik egy saját hálózat, a másik egy ''vendég'' hálózat, amire tulképp bárki rácsatlakozhat notival.
Van olyan router ami tud olyat, hogy a kettő ne lássa egymást?

(#1735) Rommel6600 válasza xmotion (#1733) üzenetére


Rommel6600
őstag

Az antennákról nem tudok nyilatkozni, ugyanis nem használom a wireless részt -egyelőre. Azonban nem hiszem hogy ebben a kategóriában egetverő különbségek lennének a gyári antennák között, de megeshet.De ezt már neked kell kiderítened.
Másrészt, mint írtam a Tomato fw-rel sok mindent állíthatsz akár azt is ami a wireless-t illeti.
Itt egy kép róla: [link]
Az antennától is függ hogy milyen erős lesz a jel, de például a Transmit Power (ami gyárilag 42mW, 70mWig állítólag gond nélkül felturbózható - tovább is, csak onnantól már jelentősen melegszik a chip és passzív vagy aktív hűtés nem árt rá ha nem akarod leégetni), is jelentősen befolyásolja :D

Itt van még egy pár kép:
Bandwidth monitor (mint látod csak monitorozza a forgalmat):
Real time: [link]
Last 5 hours: [link]
QoS grafikonjai: [link]
A QoS viszont korlátozza és/vagy prioritizálja a forgalmat a beállítások szerint.

szerk: kicsit furcsa lett az utolsó kép, de a lényeg látszik rajta úgyhogy ezért nem csinálok újat.
Itt még hasznos dolgokat olvashatsz róla, képek is vannak, és talán a routerről is van egy pár infó. [link]

[Szerkesztve]

(#1736) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok,

azt kérdezném, router vásárlásra mire kell figyelnem,ha T-online DSL-t szeretnék megosztani vezetékes LAN-on 2 gép felé. Mit kell,hogy tudjon a router,mik az esetlegs és hasznos pluszfeature-k. [link] Egy ilyet ajánlottak korrekt áron.

köszi
Balinv

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1737) xmotion válasza Rommel6600 (#1735) üzenetére


xmotion
csendes tag

Nagyon köszönöm, sokat segítettél!
Azt hiszem jövő héten meg is veszem... ;)

(#1738) EmperorDraco


EmperorDraco
csendes tag

Hali!

Új routert szeretnék veni, és ez ügyben fordulok hozzátok.
Sajnos mindegyik delikvens elég új a piacon, szóval lehet, hogy nem tudtok segíteni, de reménykedek benne, hogy láttatok/hallottatok már valami ezekről.

A router követelményei elég magas röptűek.
Az egyik az, hogy a mögötte levő gépek sávszélességét tudjam buzerálni, ugyanis ha az egyik gép torrentezik, akkor szinte megáll a net, hiába van azon a gépen korlátozva a torrent letöltési sebessége... (Biztos a seedekkel kommunikál vagy mi...)
Igazából nem tom, hogy az Up, vagy a Down a kevés, de amikor a 7,5/0,5 Mbit/s hirtelen közel nullára vált, az azért idegesít. Szeretném, ha a kis torrent nem kaphatna többet 2/0,2-nél.

További fontos követelmény, hogy USB 2.0 legyen rajta, és kezeljen winyót, mert a winyón én FTP megosztást szeretnék csinálni, amit internetről és hálózaton belülről is elérek, ha kell. (Jelszóval, meg minden marhasággal.)

Nem lényeg, de (minthogy ma már minden LAN kártya ilyen) nem ártana, ha Gbites lenne.

Eddig ezeket találtam:

Asus WL-500W
Linksys WRT350N

Tudtok róluk valamit?
Egyáltalán, lehet már kapni?

Draco

Draco

(#1739) lazydog válasza EmperorDraco (#1738) üzenetére


lazydog
addikt

Az Asus kapható. [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1740) EmperorDraco válasza lazydog (#1739) üzenetére


EmperorDraco
csendes tag

Az azt jelenti, hogy akkor csak az Asuss-al kapcs lehetnek tapasztalatok is. :(

Ez azért baj, mert a Linksys az Asus-al szemben gigabites. Ezért érdekelne nagyon is, hogy korrekt-e. Ugyanis, ha van olyan jó, mint asus kolegája, akkor megveszem.

De sajnos tapasztalatok híjján kérdőjeles, hogy be merjem-e vállalni. :( Arra vannak tippek, mikor jelenik meg nálunk a Linksys routerecske?

Draco

(#1741) Rommel6600 válasza EmperorDraco (#1740) üzenetére


Rommel6600
őstag

Külföldi tapasztalatok azért még lehetnek a Linksys-ről. Próbálj meg keresgélni a neten.

(#1742) lorcsi


lorcsi
veterán

a Zyxel a routerek között milyennek számít?
tudtommal az smc nagyon vacak, de a Zyxel-ről nincsneke infóim

(#1743) qfm válasza lorcsi (#1742) üzenetére


qfm
senior tag

mint közbe engem is felvilágositottak az smc ből csak a wireless routerekkel van gáz, a vezetékesek nagyon jol müködnek

(#1744) lorcsi válasza qfm (#1743) üzenetére


lorcsi
veterán

akkor ok, mert én vezeték nélkülit nézek
konkrétan a zyxl 625hw-t

(#1745) neduddki válasza lorcsi (#1744) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Meg az is szerencse, hogy egyikotok smc-rol a masik meg zyxelrol beszle:- )))
Ha lett volna prn serv vmejjik 6xx-en akkro most en is azon nyomnam, igy nme:- )

udv

neduddki

p.s. zuxelrol velmeneyk meg visszafele

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1746) DeusHun


DeusHun
őstag

Üdv!

Érdeklődnék, hogy tudna-e valaki olyan routert ajánlani ami rendelkezik 4 lanporttal, USB 2.0-val és torrent-képes elérhető áron (tehát ne 20k legyen). Tapasztalatok is érdekelnek ilyennel kapcsolatban!

Rainforest Alliance Certified signature

(#1747) Boolash


Boolash
aktív tag

Sziasztok.
Ez milyen router?ADSL ROUTER+MODEM DRAYTEK 2500WE WLAN11M
Nem nagyon hallotam felőle, és meglepően olcsó ~5000. Szabad ilyet venni? Wlanra kéne nagyon.
Köszi!

(#1748) tzs84 válasza Boolash (#1747) üzenetére


tzs84
tag

a 11M a nevében azt jelenti hogy csak 802.11b-t tud, 11mbitet, tehát elavult
[link]

ha olcsón akarsz wifi eszközt venni várj egy kicsit, nemsokára szabvány lesz a 802.11n, és akkor a mostani b/g-s eszközök lesznek az elavultak, és lejjeb megy az áruk remélhetőleg

[Szerkesztve]

(#1749) Boolash válasza tzs84 (#1748) üzenetére


Boolash
aktív tag

Hát a hálózati adapter is amit készülök venni is csak 11Mbites (D-Link DWL-610) De az internetre bőven elég (4Mbites net...) vagy nem?

(#1750) Boolash


Boolash
aktív tag

Tehát egyszerű átlag felhasználásra lenne, nem másolgatnék ide-oda nagy adatokat. De szerintem az internet sávszélesség lenne a szűk keresztmettszet, nem a 11Mbit.
Megbízhatóság, konfigurálhatóság, ilyesmik érdekelnének. Nem nagyon hallottam erről a routerről.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.