Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Boolash


Boolash
aktív tag

Eddig ezt néztem ki magamnak: D-Link DI-524 wireless 11/54Mbps 8ezer.
De a draytek 3ezerrel olcsóbb, azért kezdtem el rajta gondolkodni...Azért nem mind1

Köszi

(#1752) Boolash


Boolash
aktív tag

Najó, nem érkezett válasz, akkor gondolom senki nem imeri, úgyhogy maradok a bevállt d-link -nél. Meghát olcsó húsnak híg a leve...

(#1753) M3nt0R


M3nt0R
tag

Üdv!

Wireless Routert szeretnék venni, ismerősöméknél kéne hálózatot kiépíteni. Ez azért fontos, mert nem az én pénztárcám, tehát nem szeretnék felesleges pénzt kiadnil. Azért írok mert nem értek a wirelesshez még, nem nagyon találkoztam vele ''testközelben''.

Tehát a kérdés az lenne, hogy egy laptop (Wlan) és egy PC (Lan) között kéne netet osztani, a net egy chello (extrém :F nemtom most mi a neve, a 10/1es). A router a pc mellett lenne, ott van most a modem is ugye és két szobával arrébb a laptop, szal 2 fal választja el egymástól a kettőt, valéamint az alsó szintre néha a nappaliba, lehet lekerül a noti.
A lényeg hogy semmi extra flanc nem kell, netezni szeretnének, néha töltögetni, de semmi játék (MMORPG, vagy egyéb, legalábbis sztem), jó lenne persze ha nem róluk szedné a környék a netet, de nemhinném hogy nagy hackerek laknának ott a környéken.

Remélem nagyjából elég az infó, és lejött hoyg mi a problem. Tehát a lényeg hogy a router megbízható legyen, (ne szakadjon, mittomén) mert nem szeretnék beégni hogy milyen szart ''építettem''/szereltem oda nekik. Szóval ha megoldhat 10 alatt, akkor jó lenne, de ha az ilyen 8e körüli cuccok tényleg nem túl nyerőek, akkor inkább szánnék (ill ők) rá 12-13mat is sztem. Ennyi lenne a gondom, előre is köszi a választ. Ja és amiket a helyi boltba (Unitel) nézegettem:

D-link DI-524 54Mbps Wireless routr 11 520
Gigabyte Wireless Router 54M BR01G 12 600
SMC 2862W-G Wireless USB 54Mbps 8 880 (a 8e -s kategória)
Zyxel P320W router, firewall 13 000
SMC WBR14-G2 Wireless Router 54Mbps 11 040

Hm talán ennyi, de bámilyen egyéb 5letet, ha van olcsóbb jó, szívesen várok, megpróbálom beszerezni.

(Ja és még egy kérdés: minden wireless routeren van UTP port is, sima lanhoz?)

THX!

(#1754) Boolash válasza M3nt0R (#1753) üzenetére


Boolash
aktív tag

Szia! Általában minden routeren van utp is (nemtudok olyanról amin ne lenne). Én a felsoroltak közül smc-t nem vennék, elég sok hibás van belőle (ez csak saját tapasztalat, vélemény), aztán kinek van kedve álandóan a gariért rohangálni. Én is pont most veszek, és D-link DI-524 fogok venni, sztem nagyon jó kis router, a célnak megfelel. De ezt jóval olcsóbban is be tudod szerezni. Akár itt a Ph-n 8 ezerért, vagy boltban is. De azt ugye tudod, hogy adapter is kell! (hálókártya, wifi kártya stb.. )

(#1755) M3nt0R válasza Boolash (#1754) üzenetére


M3nt0R
tag

A laptopban van wifi (ill nagyon remélem, kell lennie, bár az én notimmal nem tudtam összehozni őket, de ez az én bénaságom volt sztem ;)) és a PCn meg ugye eddig is volt net, szal természetesen van abban is hálókártya, ami még majd kell az egy rövid utp kábel a gép meg a router között.

(#1756) Livius


Livius
őstag

Csá!
Routert keresek. Egy igazán prófit akár 20.000 felett is lehet az ára. Ezt néztem ki:
D-Link DI-624 108Mbps 4 portos vezeték nélküli Router 18.000 ft

Eddig kölcsönben van egy MSI RG54SE. Elég idegesítő hogy melegszik mint atom, és két gépet alig tud rendesen kiszolgálni, állandóan bontja a kapcsolatot.
Tudnátok mondani jó fajta Router márkákat és tipusokat?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1757) hruodnand válasza Livius (#1756) üzenetére


hruodnand
senior tag

igazán profi? akkor a Cisco a te márkád! :)

(#1758) Rommel6600 válasza Livius (#1756) üzenetére


Rommel6600
őstag

Linksys WRT54GL és hozzá valamelyik 3rd party firmware (pl.: Tomato, DD-WRT), ennél jobb router nem létezik.

De általánosságban a Linksys megbízható, a d-link már nem annyira :(

(#1759) Rommel6600 válasza Boolash (#1752) üzenetére


Rommel6600
őstag

Szerintem a d-linké is elég híg

(#1760) dinka.86


dinka.86
aktív tag

Sziasztok srácok. Az lenne a kérdésem h milyen routert ajánlotok megvételre?
ja,és nem Franciországból importálom a 100mbites netet,szóval jó lesz a gyengébb is ;)

(#1761) Omni


Omni
aktív tag

Két routert is használok egy Dlink 524est és egy Belkin F5D-7230-t. Mindkettő elég alap, de szimpla netezésre jobb nem is kell. Teszik a dolgukat.

A Belkinem előnye az örök garancia, támogatja a QOS-t, kicsit talán melegebb mint a Dlink, igaz térfogata is kisebb. A Belkin wlanja nagyon jó, a D-linké már kevésbé kompatibilis de még jó (TKIP alatt ledob, de az AES legalább megy).

A Zyxel P320W- től kiver a víz, 3at vittem vissza, egyik sem volt képes normálisan tartani a kapcsoltot a notebookokkal. Ráadásul a forumon elsírtam bánatom,s ahelyett hogy segítettek volna, törölték a hsz-om :(

(#1762) Szoba


Szoba
tag

Hali! 1 Mbites netet szeretnék két gép között osztani otthon. Érdemes ezért drága routert venni vagy elég egy olcsóbb cucc is? Mit ajánlanátok a legolcsóbb kategóriában?Wifi nem kell, csak sima vezetékes...köszi

(#1763) tzs84 válasza Szoba (#1762) üzenetére


tzs84
tag

[link]
nekünk ilyen van otthon, alap firmware nem bírta a p2p-t, frissítés óta jó
sok beállítás stb, sztem árához képest nagyon jó

(#1764) Yooha


Yooha
aktív tag

Van egy láma kérdésem, de kéretik nem megkövezni érte:

Ki vesz routert?

Mi szerződtünk a UPC-vel, ők adtak modemet meg routert, azt kész.
Valamelyik szolgáltató nem ad, vagy hogy van ez?

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#1765) Cleo válasza Szoba (#1762) üzenetére


Cleo
tag

Egy crosslink kábel. Elég olcsó? :D

(#1766) tzs84 válasza Yooha (#1764) üzenetére


tzs84
tag

inkább valamelyik szolgáltató ad, de általában nem :)

(#1767) shev7 válasza Yooha (#1764) üzenetére


shev7
veterán

csak megsugom, a szolgaltatotol kapott routerert is fizetni kell. Ami a rossz hir szamodra, hogy a upc-nel havidija van a wifis routernek. Hosszu tavon jobban jarsz egy sajat routerrel...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1768) Balázs_a_laz


Balázs_a_laz
aktív tag

Létezik olyan router ami egyben AP is, és közben nem csak AP ként működik, hanem az antennán keresztül adja a netet több gépnek.

Tyű, remélem érthető voltam.

(#1769) #95561216


#95561216
törölt tag

Ma végleg ki lett a tököm az Asus 520g routeremmel, az még elmegy, hogy a wlan használhatatlan rajta, mert folyton szakad, fél méterről se fogja be néha, na de ma reggel sikerült mindkét gépnek kiosztania ugyan azt az ip-címet, pókerezés közben szakadtam, még jó hogy csak pár dollárom lett oda. Ellenben Linksys powa, azzal eddig még semmi gondom sem volt, sajnálom, hogy itthonra nem azt vettem.

(#1770) shev7 válasza Balázs_a_laz (#1768) üzenetére


shev7
veterán

hat elegge kevered a fogalmakat. Ha az a kerdes, hogy van-e olyan router ami vezetek nelkul is meg tudja osztani a netet, akkor a valasz igen, es meglepo modon ezeket hivjak vezeteknelkuli, vagy mas neven WLAN routernek...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1771) sigmoid


sigmoid
tag

Elvileg a DHCP protokoll támogat egy olyan manővert, hogy ha a DHCP lease-t kérő gép közli az ő becses nevét (hostname), akkor az a lease idejére felvétetik a DNS szerverbe. Ergo ha én egy ''vakeger'' hostnevű géppel belépek egy ''wifi.pokol.net.'' hálózatra, és ez a DHCP manőver be van kapcsolva, akkor onnantól a ''ping vakeger.wifi.pokol.net'' az én gépemet fogja megpingelni.

Ez szerintem egy egészen fantasztikus dolog, és olyan routert keresek, ami ezt tudja (ez implikálja hogy van benne dhcp és dns szerver is, de az általában azért szokott).

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#1772) Balázs_a_laz válasza shev7 (#1770) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

Nem keverem:D

Olyan routert szeretnék ami amellett, hogy accses point-ként működik, tudja az internetet osztani wlanon, nem csak rj45-ön,tehát a két funkció nem üti egymást.Csak nem tudom,hogy létezik e ilyen.
Remélem így már érthetőbb.

Kössz!

(#1773) tzs84 válasza Balázs_a_laz (#1772) üzenetére


tzs84
tag

Definíció szerint az AP vezetéknélküli eszközöket köt össze
általában vezetékes hálózatra is csatlakozik, a rá csatlakozott vezetéknélküli eszközök így el tudják érni a vezetékes hálót is

az acces pointként működés pont az amit te még mellette elvársz
amit acces point alatt értesz az a vezetékes router szerintem

(#1774) tzs84 válasza tzs84 (#1773) üzenetére


tzs84
tag

létezik olyan amire szerintem gondolsz, wireless router amiben van ethernet switch is pl. a linksys wrt54, asus wl-500g stb

ez mod-ba akart menni


[Szerkesztve]

(#1775) shev7 válasza Balázs_a_laz (#1772) üzenetére


shev7
veterán

ha a routeren van antenna, akkor osztja a netet wlanon. Az a ritkabb esett (sot szerintem nincs is olyan, vagy csak extra beallitaskent) hogy van benne accespoint, de nem csak vezeteken van...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1776) sigmoid válasza Balázs_a_laz (#1772) üzenetére


sigmoid
tag

Balazs: Ezt az összes tudja.

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#1777) Balázs_a_laz válasza shev7 (#1775) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

Nah most elmagyarázom részletesen,mert úgy látom csak shev7-nek tiszta mit szeretnék.

Először is: a router nem modemről kapná az internet jelet, hanem egy wifi routerről, ezért lenne fontos, hogy tudjon AP-ként működni, mert egy sima wifis router ezt nem tudja

Másodszor: mivel nem akarom szét vésni az egész házat az utp kábel miatt,mert sajnos a gége csőben már nem fér el, ezért egy wifi-s routerre lenne szükségem, hogy a házban lévő 4 darab gépen legyen internet.

Ezért az lenne a legjobb,ha router amit veszek nem csak fogadni tudná a jelet adó routerről az internetet, hanem szét is bírná azt osztani wifin a gépeknek.

Remélem mostmár mindenki felfogta...

És köszönöm a segítséget!!!!

mod: nem tudok írni




[Szerkesztve]

(#1778) shev7 válasza Balázs_a_laz (#1777) üzenetére


shev7
veterán

igy mar sokkal vilagosabb mit szeretnel, eddig nem ez jott le nekunk.

Egy kerdes: az ado oldalon egy ''sima'' router van, amire barmilyen wifi-s klienst ra lehetne csatlakoztatni, vagy ez egy szolgaltato, es wifi-n keresztul epit fel pppoe kapcsolatot?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1779) Balázs_a_laz válasza shev7 (#1778) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

az adó oldalon egy sima router van.

(#1780) shev7 válasza Balázs_a_laz (#1779) üzenetére


shev7
veterán

akkor neked nem routerre van szukseged, hanem egy ap-re ami tudja az universal repeater modot... vagy szivni a WDS beallitasokkal mindket routeren. Tipust sajnos nem tudok mondani, nem volt meg ilyenre szuksegem...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1781) Balázs_a_laz válasza shev7 (#1780) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

szóval ha veszek egy olyan routert,ami tud AP módot,akkor azzal nem leszek kisegítve??
mert ilyet lenne lehetőségem venni.

(#1782) shev7 válasza Balázs_a_laz (#1781) üzenetére


shev7
veterán

az AP mod, az gyakorlatilag a vezeteknelkuli switchet jelenti. A wifis jelet el tudja juttatni a vezetekes portokra es forditva, Nincs NAT es nincs rotuer funkcio...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1783) Balázs_a_laz válasza shev7 (#1782) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

Értem.
Jajj jajj de sok gondom van:D
Köszönöm a segítséget.
Akkor a megoldás egy wifi router ''plusz veszek egy AP-t'' kombó lesz.

(#1784) shev7 válasza Balázs_a_laz (#1783) üzenetére


shev7
veterán

epp ajanlani akartam :):)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1785) Balázs_a_laz válasza shev7 (#1784) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

Köszönöm a segítséget!!

:R

(#1786) Rommel6600 válasza Balázs_a_laz (#1783) üzenetére


Rommel6600
őstag

Nem fogsz szívni a dupla NAT-tal?

(#1787) villamos


villamos
őstag

Nos...
Láma vagyok a témában. Hamarosan szükséges lesz itthon elosztani a netet két gép között. Ehhez ugye routerre lesz szükségem. A kérdéseim a következőek:
Van olyan eszköz, ami egyszerre ADSL modem, és router is egyszerre? Ha igen, akkor melyek azok, és milyen árfekvésben vannak ezek a kütyük? Nem szeretnék túl sokat költeni rá. Persze sima vezetékes cuccra gondoltam.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1788) shev7 válasza Rommel6600 (#1786) üzenetére


shev7
veterán

ha kikapcsolja a dhcp-t es mindenki a tulso routertol kap ip-t akkor nem :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1789) Balázs_a_laz válasza Rommel6600 (#1786) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

Most kinéztem egy routert,amit tud AP-ként dolgozni,lehet megpróbálom,NAT-tal is,meg DHCP kikapcsolásával is,aztán majd meg látjuk.
De ha kikapcsolom a DHCP-t,akkor szerintem nem tud kiosztani nekem ip-t a jeladó router,vagy igen???

(#1790) shev7 válasza Balázs_a_laz (#1789) üzenetére


shev7
veterán

miert ne tudna?

MOD: legyszi felejtsd mar el ezt a ''tud AP-kent mukodni'' szofordulatot, mert ez nem takarja azt amit szeretnel, es ezert ertelemzavaro. Mar mondtam, neked olyan router/AP kell amelyik tud repeaterkent mukodni.

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1791) Balázs_a_laz válasza shev7 (#1790) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

Értem.Elfelejtve:D
Valószínűleg jövőhéten veszem meg,esetleg ti nem tudnátok valamilyen célnak megfelelő eszközt ajánlani?

Üdv

(#1792) Lacus33


Lacus33
csendes tag

Hello neduddki ill mindenki :)

ZyXEL router szeretnék venni: p-334
Kérdésem csak annyi hogy milyenek ezek a routerek? Megbízhatóak?
Nagyon kezdő internet megosztó vagyok :)
Számít az hogy milyen routert veszek játék szempontjából? Mert nekem főként internetes játékra kell. Cod 2 ill Wow

Előre is köszi.


[Szerkesztve]

(#1793) marsu


marsu
addikt

Sziasztok!

Kábelnetünk van otthon. A net egy hubon keresztül meg van osztva egy asztali gép és egy laptop részére. A laptopban van W-Lan kártya. Ezt szeretném ha mobilis lenne, úgy hogy a lakásban mindenhol tudjak netezni.

Ajánljatok egy jó típust, milyen routert vegyek?

Köszi!

:R

Press any key to continue ...

(#1794) Livius


Livius
őstag

Ezt a routert fogom beszerezni Linksys WRT54GL. Ehez tudtok egy jó USB-s wlan vevőt mondani? 4 000 Ft-nál ha lehet ne legyen drágább.
Ja és ennél a routernél láttam vannak nem gyári frimwarek. Miben különböznek?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1795) csibor válasza Livius (#1794) üzenetére


csibor
őstag

Szinte bármelyik 54mb-es jó lesz hozzá.Szerintem

[Szerkesztve]

(#1796) Rommel6600 válasza Livius (#1794) üzenetére


Rommel6600
őstag

''Miben különböznek?''

Tudásban.
Ég és föld a különbség a gyári és a 3rd party firmware-ek között. :)
Tedd fel az egyiket és majd meglátod, vagy olvass utánna, én spec. a Tomato-t nagyon tudom ajánlani, itt olvashatsz róla:
[link]

(#1797) szeva000


szeva000
addikt

Hali!
Nem igazán,inkább nem is vagyok benne a wifi kérdésben.Egy olyan routerre lenne szükségem,amivel a kb.250m-re levő haveromnál tuti stabilan össze lehetne hozni a netet.
Minden megoldás érdekelne,antenna is mehetne tetőre...stb.

(#1798) rdi válasza szeva000 (#1797) üzenetére


rdi
veterán

egy router egy AP két jó irányantenna, jó rálátás. annyiszor volt már ez a kérdés... :D

Fej! Tor! Potroh!

(#1799) Pred


Pred
tag

Sziasztok!

Két router között filózok és a segítségeteket szeretném kérni.

Linksys WRT54GC (15290Ft)
ASUS WL-520GC router (14870Ft)

Tapasztalatokat, véleményeket és ellenvéleményeket szeretnék hallani a fenti típusokról. Ha van valakinek (hasonló árfekvésben) más javaslata, természetesen azt is szívesen látom.

Átlagos otthoni használatra szánom 3 asztali gép és 2 laptop kiszolgálására. A legtávolabbi wireless-képes pont nagyjából 12méterre lenne a routertől két fal mögött.

Letöltésre, játékra és böngészésre is használnánk.

Legideálisabb megoldás egy olyan router lenne, ami képes sávszélesség-korlátozásra is, azonban gyorsan átfutva a teszteket ilyet nem igazán találtam 15-20ezres kategóriában. Ha mégis kihagytam volna valami, légyszíves jelezzétek :)

Összegezve a fentieket a következő routert keresem:
- árkategória 15-20e
- eszközök: 3 asztali és 2 laptop
- beépített tűzfal (szokásos, szoftveres)
- NAT
- WiFi (IEEE802.11g/b) - kb 12 méter és 2 fal áthidalása
- nem feltétlenül szükséges funkciók:
- sávszélesség-korlátozás (MAC alapján, kimaradhat)
- print server (1db USB-s nyomtató - Canon)

Természetesen a lehető legmegbízhatóbb eszközt keresem :)

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#1800) Rommel6600 válasza Pred (#1799) üzenetére


Rommel6600
őstag

Sztem inkább Linksys WRT54GL kell neked, valamelyik nem hivatalos firmware-el.

Így vagy úgy, de mindent meg lehet vele csinálni amiket felsoroltál (de áruld már el kérlek: tűzfal mi a ráknak, amikor ott a nat? :F ) mondjuk Tomato fw-el, kivéve print servert nem tudsz usb-n rákötni, hardveres okok miatt :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.