Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) gjoe


gjoe
őstag

[link]

erről tud valaki valamit?

(#1602) shev7 válasza hektor24 (#1600) üzenetére


shev7
veterán

adsl3g-hez az a jobb, amelyik tamogatja az adsl 2+ technologiat.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1603) neduddki válasza gjoe (#1601) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

En nagyon kedvelelem a usroboticsot /ezeet van eppen 2 zyxelem:- )))/, a rrc-t hivd fel, nagyon szivesen segitenek a lanyok es a sracok

udv

neduddki

mod: hdf: en/mi tejjesen leszoktunk a d-link-rol, miret? mert egyfojjtaban doglik, vannakakinke allitolag nincs baja vele, en csak allndoan garba hrdtam oket:- ((( /bezzeg a regi kis szvicsei:- )))/

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1604) gjoe válasza neduddki (#1603) üzenetére


gjoe
őstag

Zyxel [link] ez milyen???
Fontos lenne a print server miatt.

(#1605) mikehammer


mikehammer
csendes tag

Hello.

Routert kellene vennem. Szempontjaim a kovetkezoek:

1. Működjön a chello-val. Az új, megnövelt sávszélességekkel se legyen baja.
2. Legyen benne tűzfal, lehetőleg külön külön adhassam meg a ''allow'' és ''deny'' szabályokat. Akármennyit.
3. DDNS.
4. Vezetékes legyen.
5. Ár.

Ha valaki tud segíteni annak köszönöm!

(#1606) BigApple


BigApple
csendes tag

Hello!

Fogas kérdésem lenne: Olyan wifi-s routert keresek:

-a szokásos wireless/ egyéb funkciók mellett:
(min 54mbit, acces point, firewall)

- lehetőség szerint heti, esetleg napszaktól függő korlátozást tud kezelni
- ip címenkénti sebességkorlátozást tud (ez nem életbevágó)

(Nyugi nem valami terror van, csak két élénkülő erősen kiskoru életkor<12 csemetémet szeretném kicsit regulázni :) )

Tudna valaki valami okosat mondani nekem?

Konkrét eladási ajánlat is jöhet! :)

[Szerkesztve]

Üdv: BigApple

(#1607) Balli


Balli
őstag

Routert akarok venni a laptopomhoz, ismerosom a kovetkezot ajanlotta:
Linksys WRT54G [link] 15k
Laptopomba: PCMCIA WirelessLAN 54Mbps
Szerintetek jo a fenti kombinacio? Mire kell figyelnem egy router kivalasztasanal?

Athens 2004

(#1608) pr0bi


pr0bi
senior tag

Sziasztok . Egy alap hálózati kérdéssel fordulnék hozzátok . Adott egy D-Link 8 portos switch és egy vezetékes szintén D-Link Router . A két eszközt szeretném összekapcsolni . A Switch melyik portjábol kell átjönnöm ehhez vezetékkel? Mivel még nincs semmi kézzelfogható eszközöm igy nem tudom pontosan , és biztosra szeretnék menni. Általában van az összes switchen uplink és onnan? vagy teljesen mindegy melyik portjába dugom kábelt? Előre is köszi! :F

(#1609) FireFoxer


FireFoxer
tag

Üdv.

Szerintetek megéri egy ilyen routert venni 5k ért?
TP-LINK TL-R460 4 PORT

egyáltalán jó ez?, van valami szériahibájuk ? :R :R

köszönöm előre is a választ.

bakfitty...

(#1610) Rob_Taylor


Rob_Taylor
tag

Sziasztok !

Kérlek segítsetek nekem milyen routert érdemes vennem akkor ha:
- 3-4 gép között szeretném megostani vezeték nélkül az internetet
- a gépek közül 1 biztosan 20 méteren kívül de 30 méteren belüli távolságban van
- mi szükséges plusszban a WLAN router mellé, ill. jár e hozzá valami WLAN hálókártya vagy bármi, vagy azt is külön kell megvenni ?
- az internet sebesség 4-8 Mbit/s
- mekkora távolságban működik egy WLAN router, ugyanis erre vonatkozó információt nem nagyon találok.

Köszönöm a válaszokat előre is, teljesen kezdő vagyok a WLAN témában. :D

[Szerkesztve]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1611) torzsa007


torzsa007
tag

hello
van egy conceptronik routerünk és valami lett vele mert a hálózat az jó de a netet azt nem osztja meg mi lehet vele a baj? van e valami széria hiba lehet e még kezdeni vele valamit? vettünk egy d-lin routert de ezt az éngépemnél szeretném használni net megosztásra lehetséges e vele? egyáltalán lehetséges e két router egymás után való kötése és ah igen akkor hogy?
előre is köszi

[Szerkesztve]

(#1612) neduddki válasza gjoe (#1604) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Bocs csak most jartma megitn erre.
JO, sot nagyon jo, van itt egy /sajnos apro/ zyxel totyik abbal nehany alapot olvashacc, de arra figyel, hogy zyxel.hu forumaban le van irva mijjen nyomtatokkal muxik egyetutt.
ha sokaig nem valwszol akkor dobj legyszi egy privit

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1613) jerry311


jerry311
nagyúr

Kellen nekem egy router, ami tud:
- 80 Mbps sebességet WAN to LAN irányban.
- 4 WAN portja van
- talán van benne tűzfal
- talán kezeli a dyndns fiókot.

Utóbbi kettő nem fontos. Első kettő sem teljesen. Ha csak 2 WAN port és 40 Mbps az is jó. :DDD :DDD

[Szerkesztve]

(#1614) Lortech válasza torzsa007 (#1611) üzenetére


Lortech
addikt

A hálózat a router és a gépek között csak egy része a dolognak. A routert be kell állítani a konfigurációs felületén úgy, hogy kapcsolódjon a szolgáltatódhoz (kábelnetnél ált. DHCP, ADSL-nél PPPOE - usernév jelszó), innentől kezdve lehet a megosztással foglalkozni. Ha a router felcsatlakozott a netre, kapott a szolgáltatótól ip-t, dns-t, akkor kell a gépeken beállítanod az átjárót és a dns-t a router lan felőli ip címére. Ha bármelyik hibádzik a leírtak közül, nem lesz neted.
Szerintem biztosan meg lehetett volna oldani a conceptroniccal is a netosztást megfelelő beállításokkal, de ha már vettetek másikat akkor mindegy.
Lehetséges routereket egymáshoz kötni (az internet is így épül fel), alapvetően két lehetőséged van: 1, mind a két router 4 lan portjának egyikén keresztül kötöd össze őket, és az egyik routernek a wan portja szabadon marad, ezáltal azt éred el, mintha 1 routered lenne, csak több lan porttal, a szabadon maradt wan portú router nem fog route-olni, switchként működik gyak..
2, az első (amelyik wan portján a modem lóg) router egyik lan portján keresztül kötöd össze a második router wan portját, ezáltal akár egy új tartományt is létrehozhatsz és routeolhatsz az otthoni hálódon. Ennek sok értelmét nem látom nálad.
Ha mindenáron egymáshoz akarod kötni a két routert, mert például kevés a 4 port, vagy kábelt tudsz vele spórolni akkor az első megoldást válaszd.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#1615) jerry311 válasza jerry311 (#1613) üzenetére


jerry311
nagyúr

Up.

(#1616) gjoe válasza neduddki (#1612) üzenetére


gjoe
őstag

Köszi a választ, de közben megvettem az asus 500gp-t.
Egyenlőre úgy néz ki befog jönni.
THX

(#1617) Krix


Krix
őstag

Segítséget szeretnék kérni router választásban. Amit jó lenne, ha tudna:

- USB nyomtató megosztás
- sávszél korlát IP címre
- esetleg VPN

Wlan nem kell, de ha csak olyan van hát legyen. Megbízható stabil eszköz legyen, ne kelljen újra indítani hetente. Lehet drágább is.

If it is not broken then don't fix it!

(#1618) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

Igaziból nemigen értek a routerekhez ezért is fordulok hozzátok segítségért. Szóval van egy notebookom és azt szeretném megoldani, hogy ne kelljen mindig egy adott helyen neteznem a házban és bedugni a maddzagot, hanem akár a teraszra kiülve is netezhessek. Ha jól sejtem ehhez egy router kell. A notiban van WLAN. Ha az emeleten helyezem el a routert én meg az a hház túlsó felén ottkinn leülök, akkor ekkora távot tud közvetíteni egy a router? Légvonalba 30 méter körül van a két hely egymástól. Vagy ezt máshogy kellene megoldanom? Amúgy milyen routert ajánlatok 10- max 14 körül?

Előre is köszi

Peti

(#1619) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok!

Az SMC7004VBR vagy a Linksys befsr41 router a jobb?
PPPoe-s netnél?

üdv, lakisoft

(#1620) neduddki válasza Krix (#1617) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Zyxel335wt nezd emg probara de elobb tajekozogy a nyomtato tamogataotsagrol a zyxel.hu foruman

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1621) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni router vásárlásban. Kicsit S.O.S, mert holnap meg is kellene vennem.
3 gépet szeretnék egymással és az ADSL-el összehozni. Ahol a router lesz, ott vezetéken csatlakozik az 1-es gépre. Itt van a net is. A 2-es és 3-as gép rádiós összeköttetésben lesz a routerrel kb 60 méterről. Mindegyik gép midegyiket eléri majd.

Routerrel szembeni egyik legfontosabb elvárás:
- SMA csatis legyen az antennája (irányított antennák már felszerelve)
- 108 Mbites vagy gyorsabb legyen.

Kérlek, konkrét típustokat írjatok.
Ja! És a két távoli gépbe milyen rádióskarit?

Előre is :R

(#1622) Krix válasza neduddki (#1620) üzenetére


Krix
őstag

Köszi, ez tényleg jónak néz ki. Lehet lemondok erről a nyomtató megosztásról. Nem triviális dolog úgy látom. :(

If it is not broken then don't fix it!

(#1623) neduddki válasza Krix (#1622) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ugy tuhik ez leginkabb a nyomtatogyartok szabvanykedvelesetol fakad, aki szarik ra azzla nem megy:- ((( /szeretunk minolta:- (((/

udv

neduddki

mod: mijjen nyomtatora kene???

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1624) Krissz22


Krissz22
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem egy legolcsóbb routert mondani, amivel vezetékesen tudnánk internetet megosztani?

Egyelőre 2db gép lenne és ezt nem is szándékozzuk bővíteni.
Fontos feltétel még, hogy ne szakadjon meg a kapcsolat: :)

Előre is köszönöm!

(#1625) I_Am válasza Krissz22 (#1624) üzenetére


I_Am
veterán

SMC 7004 VBR

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1626) jerry311 válasza sulep (#1618) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja. ajánlott valamilyen WiFi router. A 30 méter általában okés. Kérdés, hogy mennyi fal, könyvespolc, ruhásszekrény van a laptop és a router közt, meg, hogy ezek milyen vastagok.
Ezektől nagyban függ a kapcsolat minősége és az átvitel sebessége.
Pontos típust nem tudok, nekem nem volt WiFi routerem és a közeljövőben nem is lesz...

(#1627) Zoli2 válasza Zoli2 (#1621) üzenetére


Zoli2
aktív tag

UP :R

(#1628) John_Doe


John_Doe
senior tag

Routert kellene nekem a következő elvárásokkal:
- 2 gépre akarok osztani majd egy max. 4 Mbit-es netet (még nemtom hogy adsl vagy lannet)
- p2p-re és játék-ra is lesz használva valamint jó lenne 15k alatt beszerezni a routert

Shal'kek nem'ron!

(#1629) Krix válasza neduddki (#1623) üzenetére


Krix
őstag

HP Deskjet 930C

If it is not broken then don't fix it!

(#1630) neduddki válasza Krix (#1629) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

MAr aszittem regenmegkerested:- ( [link]
amugy irj a forumukba, mert eszt nem lattam benne, :- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1631) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!

TP-LINK TL-WR642G routeren szeretnék portátirányítást.

Tudna valaki, hogy hogyan segíteni?

(#1632) shev7 válasza Zoli2 (#1631) üzenetére


shev7
veterán

[link]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1633) John_Doe válasza John_Doe (#1628) üzenetére


John_Doe
senior tag

Valakinek ötlete hogy mit érdemes választani?

Shal'kek nem'ron!

(#1634) sweetsour válasza khron (#1562) üzenetére


sweetsour
tag

Nekem is ilyen problémáim vannak a Linksys BEFSR41 -el. Sajna ez a router szemét, ha használsz fájlcserélő hálózatokat, és amúgy se túl stabil. Esetleg akkor használható ha vki abszolút nem használ port forwardot.

Linksys fórum is tele van panaszokkal hónapok óta, de nem nagyon törődnek vele. pl:
http://forums.linksys.com/linksys/board/message?board.id=Wired_Routers&message.id=434&view=by_date_ascending&page=1
http://forums.linksys.com/linksys/board/message?board.id=Wired_Routers&message.id=10&view=by_date_ascending&page=1
Most épp új routert keresek.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1635) neduddki válasza sweetsour (#1634) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Megitn csak aszt tom szjakozni, 335wt alap beallaitas, es a mikrotorrent legujabb valtozata gond nelkul uzemelt kb 2.5fel orankeresztul /eletemben az volt az ossz torrent:- ))) akinek e gept csialtam az akart, neklm meg nem volt kedvem szetszedni az otthoni hallot./

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1636) sweetsour válasza neduddki (#1635) üzenetére


sweetsour
tag

Nálam csak a wired-ek jönnek szóba, de köszi. :)

(#1637) neduddki válasza sweetsour (#1636) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

GFondolod csak ez az egy van a litajukban:- )))
Valogas:

Szélessávú átjárók/routerek
P-336M
P-335WT
P-335U
P-335 Plus
P-335
P-334WT
P-334WHD
P-334WH
P-334W
P-334U
P-334
P-324
P-320W
NBG-415N
G-4100 v2
G-4100
G-2000 Plus v2
G-2000 Plus
pl: [link] - [link]

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1638) csizzah


csizzah
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Légyszi ajánljatok nekem egy olcsó és stabil routert, nem akarok netet megosztani, csak az a lényeg hogy ne szakadjon meg a kapcsolat, mert a jelenlegi modem-emmel elég gyakran van szakadás, szóval nekem csak a stabilitás miatt kéne.


Előre is köszi!

(#1639) sweetsour válasza csizzah (#1638) üzenetére


sweetsour
tag

Nem teljesen értem mit szeretnél. Ha 1 sima routert veszel, az a modem és a géped közé kerül. Tehát ha a modemmel van baj, azt 1 router nem oldja meg.
Esetleg olyat lehet, hogy router amibe beleépítették a modemet, de szerintem nincs értelme.
Ha szakad a kapcsolat, akkor inkább a szolgáltatódnál panaszkodj.

(#1640) Freeman01


Freeman01
tag

Hello mindenki!

2 router között ingázok: D-link di-524
Tp-link tl-wr542g

Egy családi házban kéne hogy mindenhol fogható legyen a jel estleg az udvaron is(de ez nem olyan fontos), 2 gép lenne rajta vezeték nélkül és 1 vezetékesen. A tudásuk asszem egyforma ahogy nézegettem mac szűrés, port átirányítás tűzfal funkció, stb... .
Melyiket ajánlanátok?

(#1641) neduddki válasza Freeman01 (#1640) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Sokan fognak utalni, de az elmutl evekben az osszes dlkinkes cuccot leglabb 1* gariztatni kellet /de masok is szoktak csunyam emlegetni a kornyekeem/:- (((

udv

neduddki

p.s. hol vannak a regi jo osszerakom es szaz evig muxik joszagok????:- (((

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1642) shev7 válasza Freeman01 (#1640) üzenetére


shev7
veterán

ha ebbol a kettobol kell valasztani, akkot tp-link.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1643) Freeman01 válasza shev7 (#1642) üzenetére


Freeman01
tag

Melyik másik típust ajánlanál erre a célra?
És ez miben jóbb mint a linksys vagy a d-link?

(#1644) shev7 válasza Freeman01 (#1643) üzenetére


shev7
veterán

linksys-rol nem volt szo, akkor inkabb az :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1645) Freeman01 válasza shev7 (#1644) üzenetére


Freeman01
tag

Nézegettem a Linksys WRT54G típust is de nem tudom hogy megéri-e plussz 7000 HUF-ot rákölteni mennyiben tud többet mint például a tp-link, annyival tartósabb, jobban konfigolható... vagy csak a nevet kell megfizetni?

(#1646) shev7 válasza Freeman01 (#1645) üzenetére


shev7
veterán

hat a wr54gl az biztosan joval tobbet tud. Meg az openwrt-s, eleg sokfeles sajat firmwarekijott hozza...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1647) lazydog válasza Freeman01 (#1645) üzenetére


lazydog
addikt

Vegyél inkább Asus WL-500gP-t, tegnap én is azt tettem.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1648) shev7 válasza lazydog (#1647) üzenetére


shev7
veterán

ez egy nagyszeru tanacs. Bar nekem csak wl-500gd-m van de csak ajanlani tudom :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1649) Freeman01 válasza lazydog (#1647) üzenetére


Freeman01
tag

Sajna most nem tudok rá annyit költeni:( max 15000 HUF-ot.

(#1650) hbruce000


hbruce000
tag

Sziasztok!

A fórumban olvasottak alapján 2 router között nem igazán tudok dönteni:
ASUS WL-520G vagy Linksys WRT54G
Nekem 1 egyszerü, megbízható darabra lenne szükségem! Internet megosztásra, lan hálózatra, P2P re használnám!
Az asusnál láttam ezt az EZ dolgot, ami elég vonzó számomra! A gyakorlatban mennyire
válik be?
A linksys meg elég megbízható, sokoldalú!(Ha jól tudom!)
Elöre is köszönöm a segítséget, ha esetleg valakinek ezekre a paraméterekre van más router tippje, azt is szívesen veszem! :R :R :R


Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.