Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Badb0y válasza LordX (#1099) üzenetére


Badb0y
addikt

Akkor leírom kerek perec hogy lenne.
Eddig úgy volt, hogy 2-en lakunk egy házban, és a 3. srác a szembe házban lakik. Akivel egy házon belül lakunk, kivül a falon levittük a kábelt (nálam van a router, mert én lakok a 3.-on(tető), ő az elsőn). A másik ház: kifeszítettünk acélsodrony minden szerelvénnyel ami kellett hozzá és azon szépen átvittük a kábelt a 3. sráchoz.

DE:
Most azt a srácot, aki külön házba volt, kitettük a közösködésből, és átakarjuk rakni egy másik sráchoz, aki ugyanabba a házba lakik, mint ahol akit kitettünk. Csak az a gáz, hogy oda a kábel is kevés és az acélsodrony is. Kiszámoltuk, kb szerelvénnyel utp kábellel együtt 20-25000 ft-ba jönne ki. És ezért gondoltunk vmi másik olcsóbb megoldásra. De olyanra, amivel a netsebességet ő is teljesen tudja ''élvezni'', és néha természetesen másolni is kell. Eddig 7*** kb/s-el másoltunk és azért vmi ilyen kéne+biztonságos legyen, ne átjáróház :)

Gondoltunk még ilyenekre is: [link]

Végül is mi jól vagyunk egy házon belül összekötve, de a másik házban a srácot vhogy meg kéne oldani :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1102) Boboka


Boboka
tag

Sziasztok!! A következő router wlan teljesítménye érdekelne... SMCWBR14-G2
Az lenne a kérdésem hogy elég-e e ez kb 10 méterre ha van közte 3 téglafal???
Köszi
Tom olcsó cucc... :B :B :B :DDD

[Szerkesztve]

(#1103) LordX válasza Badb0y (#1101) üzenetére


LordX
veterán

Akkor szinte bármi WiFi router jó, annyit nézz, hogy cserélhető legyen az antenna, hogy tudjatok rá irányantennát tenni. A srácnak meg egy olyan kártya, amin ismét cserélhető az antenna, azt egymásra irányítjátok.

7 MBps-el nem fogtok rajta másolni soha. 2 MBps lesz reális. (Vezetékesen persze lesz 7-8 MBps...)

A biztonságról annyit, hogy tudjon minkettő eszköz WPA-t, vagy ami még jobb WPA2-t, és csá.

(#1104) Badb0y válasza LordX (#1103) üzenetére


Badb0y
addikt

Ha nem gond, annyit még kérhetnék, hogy belinkeld a cuccokat amik kellenek hozzá? Vagy neved mondj és rákeresek.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1105) erdeszimi


erdeszimi
csendes tag

Sziasztok! Vettem egy Wlan-os notebook-ot. ithhon kábelnet van. lehet olyan routert venni ami ami nem kábelen hanem a ''levegőben'' küldi tovább az adatot a notebookra? Köszi :W :W :W

(#1106) emitter válasza erdeszimi (#1105) üzenetére


emitter
őstag

persze h lehet, wlan-routernek hívják meglepő módon

amúgy miért kell ezen dühöngeni :F :))

(#1107) erdeszimi


erdeszimi
csendes tag

nem dühöngök csak tetszett az a mozgó arc ami veri a fejét a falba. mennyibe kerül kb?

(#1108) emitter válasza erdeszimi (#1107) üzenetére


emitter
őstag

kb. 10-től kezdődnek a fapadosok, de olyan 15-20k körül már tök jót kapni
nézz körül mondjuk a depo.hu-n [link]

(#1109) erdeszimi


erdeszimi
csendes tag

Köszi a gyors segítséget! :DD

(#1110) Badb0y válasza Badb0y (#1104) üzenetére


Badb0y
addikt

:F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1111) LordX válasza Badb0y (#1104) üzenetére


LordX
veterán

Persze. [link]

Mint mondtam, neked bármi jó, ami wifis router. Innentől bemész egy számtechboltba és veszel egyet.

(#1112) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, szerintetek melyik a jobb?

SMC 7004VBR
vs
D-Link DI-604

Az árkülönbség nem számít, ha valakinek tapasztalata is van azt külön megköszönném.
:D

De ha valaki tud 10k alatt adsl routert, ami nagyon dobre e fogja vissza magát :D

[Szerkesztve]

(#1113) Badb0y válasza Yushchenko (#1112) üzenetére


Badb0y
addikt

Nekem van egy eladó edimax garral mindennel.

[Szerkesztve]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1114) Yushchenko válasza Badb0y (#1113) üzenetére


Yushchenko
őstag

Igazából nem nekem kell, de dobj privibe egy linket, ha van :DDD
Továbbra is várom az észrvételeket :D

(#1115) Amper


Amper
tag

Hi all!

Két router közül melyiket ajánljátok? :R
Netgear WGT624 V3
Linksys WRT54GL

Thx:
Ampi

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#1116) Rommel6600 válasza Yushchenko (#1112) üzenetére


Rommel6600
őstag

az SMC.

de lévén a másik dlink, ez miért kérdés? ;] ;)

(#1117) Rommel6600 válasza Amper (#1115) üzenetére


Rommel6600
őstag

a linksys-t.
Nagyon jó cuccokat gyárt, és ráadásul még linuxosat is néztél ki, jó választás! ;)

(#1118) Amper válasza Yushchenko (#1112) üzenetére


Amper
tag

Van 1db. 7004 routerünk, gyárilag rossz, garban cserélve, az új néha lefagy (4 gépre).
Van 2db. 604. Az egyik két éve egyszer fagyott le (80 gépes hálón), másik naponta többször lefagy (kb.40 gép).

Én inkább a dlinket választanám.

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#1119) Yushchenko válasza Rommel6600 (#1116) üzenetére


Yushchenko
őstag

Bocs, ebbe a kérdésbe terjesen laikus vagyok. köszönöm a választ :R

(#1120) Yushchenko válasza Amper (#1118) üzenetére


Yushchenko
őstag

az szép. :D

(#1121) Amper válasza Amper (#1118) üzenetére


Amper
tag

Azért választanám a dlinket, mert abból legalább az egyik jól működik a hálónkon, aminek havi forgalma több száz giga. Egyébként egyiket sem merném megvenni. Esetleg ha lehetne többet tesztelni, akkor biztos ki lehet választani egy kifogástalan darabot mindkettőből.

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#1122) Rommel6600 válasza Amper (#1118) üzenetére


Rommel6600
őstag

én már komolyabb eszközökkel osztanám a netet ilyen hálók esetén :U

(#1123) Yushchenko válasza Amper (#1121) üzenetére


Yushchenko
őstag

LOL Bíztató :D

(#1124) fasyrt


fasyrt
őstag

Segítségre lenne szükségem, mert most 1 SMC 7004VBR routerem van, ami nem támogatja a VPN-t, ami nekem kéne. Netmegosztásra kell, meg VPN-re (mint végpont), meg belső (2 gép közötti) hálózatra, vezetékes megoldás. Én erre a feladatra ezt a szépséget néztem ki:
Linksys BEFSX41: [link]

Jól járok én ezzel?

(#1125) Yushchenko válasza Yushchenko (#1112) üzenetére


Yushchenko
őstag

UPolok egyet, hátha valaki még tud valami okosat mondani. Mert eddig nem vagyok meggyőződve egyikről sem hogy jobb lenne a másiknál :D

(#1126) fasyrt válasza fasyrt (#1124) üzenetére


fasyrt
őstag

Esetleg még 1 nyomtatótámogatásra.
Linksys, Zyxel... Mind2 Cisco divizió... Melyik a jobb? Esetleg ezeknél jobb? :)

Yushchenko: D-linkkel rengeteg probléma van, 7004 sem tökély, de jobb.

(#1127) Lortech válasza fasyrt (#1124) üzenetére


Lortech
addikt

Firewall / advanced / VPN Passtrough nem jó neked? Vagy mit értesz azalatt, hogy nem támogatja?

Thank you to god for making me an atheist

(#1128) LordX válasza Lortech (#1127) üzenetére


LordX
veterán

A ''VPN passtrough'' nem fícsör, majdnem annyit jelent, hogy igen, továbbítjuk azokat az IP csomagokat is, amikben VPN van.. :U

(#1129) fasyrt


fasyrt
őstag

Most bekonfigoltam mindent - vagy én baxtam el valamit yool, vagy tényleg nem megy. :(

(Meg vagy 6 féle jelszó variációval próbálkoztam, mert nem tudom rendesen elolvasni az admin írását, ergo jelszóból vagy 6félét próbáltam...)

Holnap futok egy kört a jelszómért, aztán megint nekiugrok.

Meg UP az #1124-nek is...

[Szerkesztve]

(#1130) LordX válasza fasyrt (#1124) üzenetére


LordX
veterán

Arra nem gondoltál, hogy szerzel egy Linuxos/OpenWRTs routert, azokba tuti lehet hekkelni VPN végpont progit.. Legolcsóbb ilyen az ASUS WL-520, bár azt mondják az gyenge gép, de a WL-500-as se túl drága.. (én ezen Azureust próbálok futtatni..)

(#1131) fasyrt válasza LordX (#1130) üzenetére


fasyrt
őstag

Ennyire nem értek hozzá... :B
De nekem nincs (és valószínűleg nem is lesz) szükségem WLAN-ra, viszont esetleg a nyomtató jó lenne hálóról. És linuxot se használtam még... :B

(#1132) Lortech válasza LordX (#1128) üzenetére


Lortech
addikt

Na ne mondd. Igen, pont ezért kérdeztem rá, hogy mit jelent _neki_, hogy nem támogatja. Egy 6 ezres router valóban nem tud ilyet, viszont szvsz az adott esetben talán nincs is szükség arra, hogy csak ezért egy drága routert vegyen, ha szoftverből megoldható minden. Ennyi elég, hogy átengedi, megoldható vele. Ha neki routerrel megtámogatott VPN kell, akkor természetesen más a helyzet.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#1133) fasyrt válasza Lortech (#1132) üzenetére


fasyrt
őstag

Na akkor leírom, hogy mi lenne a használati funkciója.

Az alapfelállás az, hogy van az egyetemi intranet, és vagyok én, mint átlagos nettel rendelkező júzer. Az én netem egy routerrel (SMC 7004 VBR) meg van osztva 2 gép felé, amiből csak az egyiken látogatnám az intranetet.

A feladat az, hogy én, mint normál nettel rendelkező júzer láthassam az egyetemi (BME) intranetet és a kolis cuccokat. Ne adj' isten, még fel is pakolhassak rá ezt-azt. De ez már nem feltétlenül kell, csak lássam, másolhassam, olvashassam.


Köszönöm, hogy próbáltok segíteni! :B

(#1134) iko


iko
tag

Hello, az lenne a kérdésem, hogy létezik 16 portos router?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1135) LordX válasza fasyrt (#1133) üzenetére


LordX
veterán

Akkor nem végpont kell neked a routerben, hanem csak passthrough. Mint már említettem, ez annyira nem fícsör, hogy csak elmebetegek nem rakják bele az általuk gyártott routerbe, így szinte bármilyen router jó neked. Csak a gépeden futni fog a VPN kliens. (BTW, SCH vagy HSZK féle vagy egyéb VPN?)

(#1136) Badb0y válasza LordX (#1111) üzenetére


Badb0y
addikt

Csak ez a cserélhető antennás, meg irányantennás dolog kínai nekem :B

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1137) fasyrt válasza LordX (#1135) üzenetére


fasyrt
őstag

(#1138) emitter válasza iko (#1134) üzenetére


emitter
őstag

létezik, de az nem éppen felhasználó-kategória, legalábbis árát tekintve :)
guglizz!

(#1139) jamez


jamez
senior tag

Sziasztok!

Van egy SMC2804 WBR routerem kb. 4-5 éve. 1 hónapja átálltam Tvnet-re és kaptam 3G ADSL-t. Azóta nem tárcsáz a router, csak elvétve. A kapcsolat amúgy megy minden ok. a vonallal.
Mi lehet a hiba?
Vagy ezzel az új ADSL technikával nem bír el a router?
A szolgáltató pedig széttárja kezeit, ő csak a modemig adja a netet. Utána nem az ő dolga. :((

[Szerkesztve]

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#1140) shev7 válasza jamez (#1139) üzenetére


shev7
veterán

ha jol tudom ehhez mar olyan router kell ami tudja a 2.0as ADSL-t.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1141) Waterman válasza iko (#1134) üzenetére


Waterman
aktív tag

Egy sima pl. 4 portos routerbe az egyik portra dugsz egy 16 portos switch-et .Ezt emberi áron meguszod.Miért nem jó ez Neked?

Mod:Nem bírtam helyesen leírni, hogy szviccccs :))

[Szerkesztve]

(#1142) jamez válasza shev7 (#1140) üzenetére


jamez
senior tag

honnan tudom, hogy melyik viszi az ADSL 2-t?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#1143) ZoooL


ZoooL
csendes tag

Ha megtehetitek USRobotics routert vegyetek, igaz csak egy hete van meg, de hibátlanul működik, egyszerű, magyar nyelvű kezelőfelület, profi szolgáltatások.
Én már kettő más (SMC) routert vittem vissza, mert sok gondot okoztak (lefagyás, fix antenna...), de ez eddig semmit, megy mint a golyó:)

Tök jó, nyugalom lesz az életem, de ha megváltozna a véleményem még visszajövök :)

(#1144) Atlantis


Atlantis
veterán

Tudtok olyan wireless router ajánlani, ami megbízható, tud printszerver szolgáltatást(USB nyomtató ráköthető) és támogatja a Canon nyomatókat is?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1145) shev7 válasza jamez (#1142) üzenetére


shev7
veterán

megkerdezed a boltban.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1146) shev7 válasza Atlantis (#1144) üzenetére


shev7
veterán

ASUS wl500gx-et ajanlanam, de ezt nem valoszinu, hogy aruljak mar, de szerintem ennek a testverei is megteszik. Hogy a canon nyomtatokat ivszi-e azt nem tudom, de az epsont azt igen.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1147) LordX válasza shev7 (#1146) üzenetére


LordX
veterán

Jelenleg a P (Premium) verziót lehet venni, ebben több memória van, szóval még jobb is..

(#1148) girnyau


girnyau
tag

Sziasztok!

Légyszíves ajánljatok nekem valami megbízható és nem lefagyós wifi-s router. A lényeg az volna, hogy a fentiek mellett két gépen egyszerre történő netes játék (mohaa) ne szaggasson. Ja és amit nem írtam még max 15.000Ft-om van rá!

A segítséget előre is köszönöm!

Csáó!

(#1149) jamez válasza shev7 (#1145) üzenetére


jamez
senior tag

:)

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#1150) Atlantis válasza shev7 (#1146) üzenetére


Atlantis
veterán

Más nincs? Az az ASUS rohadt nagy, elfoglalja a fél asztalt. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.