Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) bnss válasza milestone (#2797) üzenetére


bnss
veterán

A 2. desktop ha WiFi-n fog kapcsolódni, akkor ne számíts óriási sávszélességre, főleg akkor ne, ha a két fal zömökebb. Én mindenképp PCI-os kártyát vennék, lehetőleg olyat, amelynek az antennája egy "dróton lóg", ergo tudsz játszani az elhelyezésével.

WiFi kikapcsolása jó kérdés, ennyire nem másztam bele a lelkébe.

(#2798) pigatt: attól függ, hogy mennyiben mérik.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2802) pigatt válasza bnss (#2801) üzenetére


pigatt
őstag

6k az ára!

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#2803) lukiluki


lukiluki
csendes tag

Sziasztok

Eggyetlen kérdésem lenne hogy a linksis WR T54GL Routerral lehe forgalmat szabályozni a portok között (rádiost is beleértve)igazán a kábelon is elég. Vagy ha valaki meg tudná mondani hogy mejik márka vagy márkák tudják ezt a menüt.
Köszönettel :
Amatőr
:W

(#2804) #19617792


#19617792
törölt tag

Sziasztok!

Mostani noname dzsunka Comtrend "router"-em leváltására készülök, olyan router (vagy modem, ADSL-hez) kellene amin van RJ11. Van is egy jelöltem: D-Link DSL-380T a Lord-nál ill. D-Link oldalán Ezekről mik a vélemények? Megéri? Jobb lesz mint ez a dzsunka noname Comtrend? (Ez a Comtrend olyan borzalmas, hogy na...)

Válaszokat előre is köszi! :)

(#2805) bnss válasza #19617792 (#2804) üzenetére


bnss
veterán

Valamit elnéztél, mert ez ADSL2+ modem, nem router.

(#2802) pigatt: TP-Link R460 nincs a kínálatban? Ha nincs, megveheted az Asust is, nem sok panaszt hallottam róla.

(#2803) lukiluki: a Linksys WRT54GL 3rd-party firmware segítségével tud QoS-t, azaz prioritásokkal lehet ellátni az egyes protkollokat, IP/MAC címeket.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2806) lukiluki válasza bnss (#2805) üzenetére


lukiluki
csendes tag

Nagyon köszi a választ.
Remélem ezzel a fw. vel adják deha nem majd megkeresem.

Szevasztok.

(#2807) bnss válasza lukiluki (#2806) üzenetére


bnss
veterán

Gyári fw-vel adják, neked kell telepíteni rá a 3rd-party fw-t. Viszont csak saját felelősségre, ugyanis garancia nem vonatkozik az elflashelt routerre.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2808) lukiluki válasza bnss (#2805) üzenetére


lukiluki
csendes tag

Még egy kérdés ha esetleg tudod.

Hogy a wg t54gc is tudhatja ezt mert ez 4ezerrel olcsóbb.

(#2809) bnss válasza lukiluki (#2808) üzenetére


bnss
veterán

Kompatibilis eszközök, ez alapján WRT54GC kiesett.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2810) #19617792 válasza bnss (#2805) üzenetére


#19617792
törölt tag

Bocsi! ADSL2+ modemet akartam írni... :W Arra van szükségem, hogy RJ11 is legyen rajta.
Amúgy jobb lenne mint ez a Comtrend izé? Szerinted megéri?

(#2811) lukiluki válasza bnss (#2809) üzenetére


lukiluki
csendes tag

Kössz.
Szevasztok.

(#2812) bnss válasza #19617792 (#2810) üzenetére


bnss
veterán

Tehát modemet akarsz cserélni? Ha nincs ADSL2+ előfizetésed és erre alkalmas vonalad, akkor én nem venném meg, a 360T is elég. Ha jól látom a 380T Annex B szabványú, milyen szolgáltatónál vagy?

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2813) #19617792 válasza bnss (#2812) üzenetére


#19617792
törölt tag

A mostani Comtrend CT-5071E is ADSL2+-os, Annex B-s. Nekem egyszerű 1Mbites ADSL vonalam van az Inviteltől.
360T is elegendő lesz, szerintem is (Lényeg, hogy RJ11 legyen rajta). Ha jól tudom, akkor az ADSL2+ az 24Mbit-es, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#2814) bnss válasza #19617792 (#2813) üzenetére


bnss
veterán

ADSL2+

A szabványt legjobb tudomásom szerint a modem kezelőfelületén lehet állítani, ezért az nem valószínű, hogy gond lenne. A 360T is jó lesz. Olvasni való: ADSL modem teszt (1. rész), ADSL modem Teszt (2. rész).

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2815) paca5


paca5
tag

Sziasztok!

Eddig egy edimax routert használtam teljes megelégedéssel!! Most viszont a magas áram számlák miatt és a viszonylag hangos gép miatt egy olyan megoldáson gondolkozom, hogy vennék egy olyan routert ami tud torrentezni...

Használ valaki ilyet??? Milyen tipust érdemes megnézni...

(#2816) #19617792 válasza bnss (#2814) üzenetére


#19617792
törölt tag

Köszönöm szépen! :R
D-Link DSL-360T/380T-ről nem is gondoltam volna, hogy ilyen komolyak... :D
Teszteket olvasván mindenképpen megéri a 10000 Ft alatti árat.
360T is elég lenne, de nem találok (Tudom Google a barátom :) de nem sikerült) "csak" 380T-t, mindegy melyik, mert ahogy olvastam: mind kettő jó. 1Mbites vonalamhoz bőven...
Köszi.

(#2817) bnss válasza #19617792 (#2816) üzenetére


bnss
veterán

Nézz körül használt piacon, 4-5k környékén megúszhatod a 360T vásárlást.

(#2815) paca5: vegyél egy NAS-t, nagy valószínűsággel olcsóbban megúszod, mint az új router, külső HDD kerest + HDD kombinációt.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2818) tlac válasza bnss (#2817) üzenetére


tlac
nagyúr

vegyél egy NAS-t, nagy valószínűsággel olcsóbban megúszod, mint az új router, külső HDD kerest + HDD kombinációt.

hogy hozod ki olcsóbban? 20-nál kezdődnek a nas-ok (és ez csak d-link)

én is gondolkoztam ilyen megoldáson, de nem tűnt egyáltalán olcsóbbnak (nálam már adott az usb-s rack vinyóval, de ha most venném, szerintem akkor is drágább a nas-os megoldás)

(#2819) bnss válasza tlac (#2818) üzenetére


bnss
veterán

- DNS-313 + egy 320Gb-os SATA WD HDD = 36-38k;
- Asus WL500G Premium + külső HDD ház + 320Gb HDD >40k

Nem is beszélve arról, hogy a torrent így nem a routert terheli. A D-Link totyikot olvasom, nincs már vele probléma, az új fw-ben javításra került a torrent probléma. Azért írtam, hogy agy valószínűséggel, mert függ a beszerzés helyétől, hogy melyik megoldás a kedvezőbb. Javíts ki, ha tévednék. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2820) tlac válasza bnss (#2819) üzenetére


tlac
nagyúr

viszont az 1. megoldás kényelmes használatához kell még egy router is ;)

ahogy olvasgattam az asus topikot nem tűnt úgy, hogy a torrent nagyon terhelné a routert

A D-Link totyikot olvasom, nincs már vele probléma, az új fw-ben javításra került a torrent probléma.

ezt olvasod?
itt nem sok jót olvastam róla...
ez hackelhető?

(#2821) bnss válasza tlac (#2820) üzenetére


bnss
veterán

"viszont az 1. megoldás kényelmes használatához kell még egy router is"

Jogos, viszont ha van már egy router a háznál, akkor máris két út van. Én a DNS-323 totyikot olvastam. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2822) tlac válasza bnss (#2821) üzenetére


tlac
nagyúr

viszont ahogy írtam nekem usb-s rack-em van vinyóval, routerem meg nincs
a WRT54GL lett volna 15, de így inkább kicsit kiegészítem az asus-hoz és lesz usb is rajta (igaz, hogy az csak pár megát bír, úgy látom a d-link-nek ez jobban megy)

a dns 313-ról (milyen hardware?) nem sok mindent találtam, inkább csak a 323-ról, az viszont kétszer annyiba kerül...

(#2823) bnss válasza tlac (#2822) üzenetére


bnss
veterán

A Te esetedben anyagiakat szem előtt tartva elsősorban a torrent kliesnt futtatni képes router a nyerő. A DNS-313 a 323 kistesója, csak egy SATA HDD beépítőkerettel.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2824) tlac válasza bnss (#2823) üzenetére


tlac
nagyúr

tudom, ezért rendeltem meg azt ;)

tehát a 313-asban is 500-as proci van?

(#2825) bnss válasza tlac (#2824) üzenetére


bnss
veterán

Ha jól tudom csak a HDD befogadóképességben különböznek. ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2826) Andrássy


Andrássy
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék kérdezni egy kevéskét a topic címével kapcsolatban.

Látom itt sok TP-Linkes tulaj gyülekezik, de sehol sem olvastam egy bizonyos TP-Link WR340GD -ről. Link
Sajnos nem vagyok szétgyúrva router témában, de úgy vélem igényeimet ki tudja elégíteni. a helyzet a következő. Chellos kábelnetet akarok vele megosztani. egyenlőre két gépre, de belátható időn belül érkezik egy laptop is. A két gépet kábelesen szeretném használni. A laptopot később (valamint az utánna jövőket) wifivel szeretném a házon belül működtetni, de a kábelek akkor is maradni fognak a desktopoknál.
1. kérdés: megfelelő számomra ez a router és megéri 6600HUF-ért?

Az általatok sokat emlegetett TP-Link WR542G -ban állitólag beépített switch van, de különösebb előnyéről nem írnak.
2. kérdés: ez mit jelent? ha a fent említettben nincs ilyen ún. beépített switch akkor a két gép nem is tud a routeren kommunikálni egymással?

Mielőbbi válaszaitokat és fáradozásaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2827) bnss válasza Andrássy (#2826) üzenetére


bnss
veterán

TP-Link TL-WR542G-t vennék a helyedben. Csúnya lenne, ha nem lenne switch a routerekben.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2828) Andrássy válasza bnss (#2827) üzenetére


Andrássy
csendes tag

Ok. köszi a véleményt; mondom nem vok nagy szakértő! sajnos az általad említett router szerény megyémben nem hozzáférhető. ezért is szeretnék még annyit kérdezni, hogy mi az ami miatt a TL-WR542G-t ajánlod? mi a különbség ill. mennyivel jobb? esetleg személyes tapasztalat...
Előre is köszönöm!

(#2829) bnss válasza Andrássy (#2828) üzenetére


bnss
veterán

Azért ajánlom, mert volt szerencsém beüzemelni, ráadásul most már több mint egy hónmapja megy gond nélkül rokonomnál. XXI. századot éljük, az interneten is lehet vásárolni.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2830) mukos


mukos
tag

Hello tudnáatok ajánlani egy jó wi-fi-s routert ami azért egy 3emeletes házba (kb 4-5 fal nem tom milyen:) ) átvinné a jelet hogy lehessen jól netezni és akkár tölteni mindenhol.
Ár lehet 30-40k is akár.

(#2831) bnss válasza mukos (#2830) üzenetére


bnss
veterán

A letöltésből feltételezem, hogy nem notebookokról van szó, szvsz a kábelezés olcsóbb, hatékonyabb megoldás.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2832) Andrássy válasza bnss (#2829) üzenetére


Andrássy
csendes tag

Nos ne haragudj h zaklatlak, de még kicsit szeretném szakértelmedet igénybe venni. A sors ugy hozta, hogy sem az általam, sem az általad emlitett nem létezik már errefelé. viszont a következő megtalálható a szomszéd utcában. erről volna szó:
TP-LINK WIRELESS 108MBPS ROUTER TL-WR642G
Erről van véleményed? Megéri? 7900HUF
Előre is köszönöm!

(#2833) bnss válasza Andrássy (#2832) üzenetére


bnss
veterán

Elnéztem a típusszámot, amit az 542-re írtam, az erre vonatkozik. Vedd meg.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2834) modder


modder
aktív tag

Hali,

Routert szeretnék venni. egyéb okokból csak a bestbyte kínálatából választhatok, ott meg a Linksys a menő (persze a linksys nem rossz router).
Tetszik a megoldást, hogy tudok a routerre tenni alternativ firmware/oprendszert mint pl a Linksys WRT54G/GL/GS routereknél.

Csakhogy, nekem van egy BEF45 (ilyesmi), régebbi Linksys routerem, amivel nincsenek jó tapasztalataim. pár hónapja vettem egy d-link di-524 routert, amiben persze nagyon sok fain beállítási lehetőség van, de mind2 router hihetetlen problémás:

itthon van hogy 4 vagy akár 5 gép is a routert használja: utp-vel és wifi-vel egyaránt, ekkor viszont nagyon bizonytalan mind az internet, mind a belső hálózat elérése. Most csak 2 gép van rajta, internet van, de nem tudom elérni a webes felületet. ez is random elérhető.

A dhcp kiszolgálás több gépnél már nagyon bizonytalan, a Linksys routeremet nem is merem dhcp-re állítani

főleg a d-linknél nem lehet torrentezni, mert fagy

Ezekre a routerekre a leírásuk szerint akár 100 gépet is rá lehet csatlakoztatni, de a gyakorlatban (a fentebbiek alapján) 2-3-nál ha többet rakok rá, már gondok vannak.

Tudnátok ajánlani olyan Linksys wifi routert amire megbízhatóan rá tudok kötni legalább 5 számítógépet, és nem lesznek vele gondok? ha "drágább" 20e körüli routert veszek, fogok ilyeneket tapasztalni? köszi a hozzászólást

(#2835) bnss válasza modder (#2834) üzenetére


bnss
veterán

WRT54GL, nem kell trükközni 3rd-party firmware telpítésekor, ill. nem kell arra figyelni, hogy milyen verziós routert vásárolsz.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2836) milestone válasza bnss (#2801) üzenetére


milestone
tag

Köszönöm a választ.

(#2837) SLYM


SLYM
veterán

üdv. nemtom jó e ez a topic nekem, de ez is eléggé aktív szóval remélem nem járok rossz helyen a kérdésemmel :). fater vett egy routert, mert kitalálta, hogy neki most nem elég a közös gép netezni, neki a laptopján is net kell. és mivel nem akarta, hogy az egész házon át vezessenek a kábelek, ilyen rádiósat vett. (elvileg). igen ám de ezzel van egy kis bibi. az én szobám és anyámék szobája kb 10 méter távolságba van légvonalba. a billennytűzetem és az egerem rádiója kb 3 méteren belül képes érzékelni a gépet.

mondom a router nevét: Netegar 54 Mbps Wireless Router. van neki ilyen szép kis antennája is. na szóval lehetságes, hogy ezzel 10 méteres távolságba, 2 ajtón és 3 falon keresztül működni fog? a másik, hogy egyátalán megy ez kábelek nélkül? nem értek semmit a routerekhez. szóval szerintem beüzemelni se fogom tudni. ha valakinek van egy kis ideje elmondhatná, hol találok infót a beüzemelésről és a netmegosztásról. köszi

(#2838) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Engem valami olyan egyszerű WIFI router kéne ami semmi extrát nemcsinál csak az ADSL netet szétszórja a lakásban, de azert jóó NAGY hatótávolságban.
Ennyinek kéne megfelelnie és könnyű legyen beallitgatni meg termezsetesen jelszavazni, de geondolom azt mindet lehet.

Ajánjatok lecci nehany tipust ami kapható a piacon és tenyleg megbizható.

kÖSzönöm :R

üdv

(#2839) gyiku


gyiku
nagyúr

kabelmodembol utpvel D-LINK - DI-624, abbol utp-vel asztali, wifin laptop. jo ez igy? :F

hüllő

(#2840) as_Rock válasza bnss (#2819) üzenetére


as_Rock
őstag

Hm, az asus-ban nincs benne a vinyó? :Y

Egyébként én is valami olyan megoldást keresek amivel megúszhatnám a letöltés miatt éjjel is zúgó gépet :B
Jelenleg van egy D-link routerem (4 port + 1 wifi), és egy 320-as sata vinyóm (a wl500GP-nél mintha lettek volna sebességproblémák, a wl700 pedig már túl drága)

Adjam el a vinyót és a mostani routert, és vegyek helyette egy wl500-at, vagy van valami 15k körüli olyan cucc, ami router, + saját, vagy rádugott vinyóra tud torrent/ftp/ésatöbbi:) letöltést, valamint ezen vinnyót a rajta lógó (utp és wifi) gépek mint halózati meghajtót látják?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#2841) paca5


paca5
tag

Rengeteget töröm a fejem az egészen és a következőre jutottam. Torrentezés letöltés és router ügyben..

Kell venni egy olyan routert amiben vagy usb (ki)(Be) menet. Majd venni kell egy viszonylag nagy (4Gb) pendrivot amire fell kell tenni egy pendrivelinuxot..
http://www.pendrivelinux.com/
Vagy az ismertebb slax illetve az uhu-s linuxot bármelyikét.

Fel kell particionálni a pendrivet 3db particióra
1. maga a linux csücsül
2. ahova a filmek, zenék lesznek lementve
3.ahova maga a torrent fájlok lesznek lementve

Egy nagy kérdésem maradt csak csupán: Az usb-re kötött pendrivelinux ki lát-e a netre???? :U :U

(#2842) gyiku válasza paca5 (#2841) üzenetére


gyiku
nagyúr

az 5let nem hangzik rosszul, de
- nem kicsi az a 4 giga?
- mi lenne egy 1 usb kulso rackel, aztan bele a vinyo?

hüllő

(#2843) paca5 válasza gyiku (#2842) üzenetére


paca5
tag

Az igazi nagy kérdés sztem az, hogy a pendrivon fészkelő Linux elfogadja-e a routert mint kvázi számítógépet, és képes rajta elindulni???

(#2844) tlac válasza paca5 (#2843) üzenetére


tlac
nagyúr

nem fog elindulni, ezekhez spéci linux kell az adott routerhez

(#2845) bnss válasza as_Rock (#2840) üzenetére


bnss
veterán

Nincs benne, az egyéni szoc. probléma, hogy van-e hozzá HDD-je. Használtam WL5000G Premium?

(#2837) SLYM: előre nem lehet megmondani hogyan alakul a móka 10m távolságból. Beüzemelni be tudod, de mindenképp vezetékkel csatlkaozz rá a beüzemelés erejáig.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2846) Bullet_


Bullet_
tag

hello
talán kicsit lámának tűnő kérdés, de nem ugrik be semmi megoldás: hogy oldom meg hogy a routerre kapcsolt két gép ne egymás elől vegye el a sávszélt hanem mondjuk szétosztom 50-50%ban.
TP-link router, bár nemtom ez mennyit változtat, vagy mit.

(#2847) SLYM válasza bnss (#2845) üzenetére


SLYM
veterán

a gond az, hogy beüzemelni se tudom. 3 kérdésem lenne.

az egyik, hogy van az asztali gépem. ahoz van csatlakoztatva a net. ha átdugnám most a laptopba és feltenném a szükséges cuccokat menne a net ugye? (mindjárt kipróbálom, de hátha vannak ezzel kapcsolatban érdekességek)

a másik, hogy, hogy kell a netet (fibernet, kábeles) megosztani 2 felé? azt tudom, hogy kell hozzá egy router, de ennél többet nem értek ehez

és az uccsó kérdés, hogy vannak az asztali gépemen olyan cuccok amiket át szeretnék tenni a laptopra is. a baj az, hogy ez kb 100 giga, szóval ezt valahogy lanba kéne megoldani. van egy ilyen kábelem amit még régen lanpartyhoz használtam. csak ugye ott nem én kötöttem össze a gépeket, szóval nem értek ehez se semmit. szóval ha valaki ért ezekhez tudna segíteni? köszi

(#2848) as_Rock válasza bnss (#2845) üzenetére


as_Rock
őstag

Lehet az lesz, de ahogy benéztem a fórumába gyanús, hogy a funkciók rendesen csak linux reszelgetéssel mennek, arra meg se időm, se kapacitásom:(

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#2849) bnss válasza SLYM (#2847) üzenetére


bnss
veterán

Kezdjük az elején. Az egész móka ott indul, hogy kell egy router. Ha megvan, akkor a kábelezéssel kezded (általában a gyártó ad szép rajzot). Ha ez megvan, akkor a kézikönyvben leírt címen eléred a router konfig felületét, a beállítás nem nagy munka. A hálózaton meg lehet osztani a kívánt fájlokat, ehhez engedélyezni kell a fájl- és nyomtatómegosztást, valamit egy munkacsoportban kell, hogy legyen a két PC. Jobban járnál, ha egy külső HDD-re kimásolnád az adatokat, majd a másik PC-re fel, szvsz gyorsabb, mint a hálón másolni.

(#2848) as_Rock: kellemetlen, viszont jelenleg így is az a router a legjobb választás torrent kliens futtatásához.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2850) SLYM válasza bnss (#2849) üzenetére


SLYM
veterán

hali. kösz a választ. egyébként kipróbáltam, megy a net a notin is ha átdugom a modemből kijövő USB-s kábelt a notira. (sajnos a noti hálókártyájára még nem sikerült drivert találnom, így ethernet helyett csak USB-s kábellel tudok rajta netezni)

pontosan ez az a router amit vett apám. ezen a routeren csak ethernet csatlakozó van. beszerzem a noti hálókártyájának driverét, mert addig ugye nem tudok haladni. (érthető amit mondok, nem mondok baromságokat? értem ezalatt, hogy az ethernet csatlakózó, hálókártya ezek ugye ugyanazok)

nincs küldső vinyóm, ezért gondoltam, hogy valahogy össze kéne kötni a 2 gépet. igazából a fogalmakkal itt se nagyon vagyok tisztába, szóval ilyen nagyon egyszerűen el tudnád magyarázni, hogy kell?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.