Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) koco válasza bnss (#2300) üzenetére


koco
csendes tag

Köszi a választ, a torrentezés az fontos :D. Akkor erről mi a vélemény-----> EDIMAX BR-6104K?

(#2302) bnss válasza koco (#2301) üzenetére


bnss
veterán

Erre gondoltam, szvsz jó választás. Egy kollegám használja a vezeték nélküli változatát, torrentezik is szépen (korlátozott fel- ill. letöltési szálak mellett), eddig nem volt vele gondja.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2303) koco válasza koco (#2301) üzenetére


koco
csendes tag

Közben ma meg is vettem és mostmár működik is. Meglepett milyen felhasználóbarát a menü, mert volt dolgom routerekkel mivel eddig wifin neteztem.Haverom is ilyeneket szerel és be szoktam segíteni csak épp a vezetékes routereket nem ismertem. Úgylátom ez jó választásnak bizonyult:D. Ping sem nőtt, firewall is működik, torrentet még nem próbáltam, de szerintem nem lesz baj.

Mégegyszer köszönöm a segítséged.

(#2304) szabi26


szabi26
csendes tag

Szevasztok!
EDIMAX br-6204wg mi a vélemény?
3k-ért szereztem egyet tegnap elött.idáig jól működik

(#2305) bnss válasza szabi26 (#2304) üzenetére


bnss
veterán

koco kollega tud friss infókat adni, szvsz ennyiért ajándék. Jó minőségnek számít, megbízható működésű.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2306) koco


koco
csendes tag

Tessék itt egy link egy PH tesztről nemtudom nézted-e már.
http://prohardver.hu/teszt/edimax_wi-fi_eszkozok/edimax_br-6215-srg_wi-fi_utvalaszto.html

Ilyen wifis routerrel még nem volt dolgom, inkább D-linkel, Linksyssel vagy P2-es géppel amin egy wifis szoftver futott :D. Az utóbbi a legjobb ha wifi hálózatot akarsz,de ehez azért több tudás és pénz is kell.
Az én álltalam megvett router alapján csak dicsérni tudom az edimaxot és ennyi pénzért ajándék szerintem.Nagyon felhasználó barát, menü is szinte szájbarágósan egyszerű. Remélem segítettem valamit.

(#2307) joki19


joki19
tag

Helló!

Router vásárlás ellőt állok, és nem tudom mi lenne a legjob választás.
A helyzet: van két gép, egyiken (pc1) van net a másikon (pc2) nincs, úgy lenne jó hogy a Pc2 kap 3mb-ot, a Pc1 pedig 1Mb-ot a 4Mb-os vonalból, az adsl modem a pc1 mellet van.
Két gép között van 7 méter távolság (egy másik szoba). Mindkét gépnek állandóan online kell lenni 24/7. Milyen routert ajánlanátok 10 e ft-ig?

Köszi!

25101823

(#2308) bnss válasza joki19 (#2307) üzenetére


bnss
veterán

Vezeték énlküli routerra van szükséged, vagy vezetékkel szeretnéd megoldani (Edimax termékek között nézelődj, neked is ezt tudom ajánlani)? A sávszél korlátozást cfos-sal vagy netlimiterrel be tudod állítani.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2309) joki19 válasza bnss (#2308) üzenetére


joki19
tag

én vezeték nélkülit akarok mert szerintem megbizhatóbb, a sávszéleség megosztást úgytudom a Qos-sel is meg lehet oldani.

25101823

(#2310) shev7 válasza joki19 (#2309) üzenetére


shev7
veterán

ha az adott routerben qos-nek hivjak ezt a funkciot (helytelenul) akkor igen, azzal is meg lehet oldani ;)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2311) joki19 válasza shev7 (#2310) üzenetére


joki19
tag

Ilyen router kellene nekem, max 10 e ft-ig.

ez itt akkor rossz?

[ Szerkesztve ]

25101823

(#2312) bnss válasza joki19 (#2311) üzenetére


bnss
veterán

Nem rossz, csak nem olvastad el a második bekezdést/mondatot. Az a lényeg.

#2309: miért megbízhatóbb a vezeték nélküli? Max praktikusabb. Mint mondtam Edimax terméket nézz magadnak, ~9k a wlanos.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2313) joki19 válasza bnss (#2312) üzenetére


joki19
tag

Renben, nem értek hozzá, csak érdeklődtem. :)
Sok minden befolyásolhatja, ezért
.

25101823

(#2314) bnss válasza joki19 (#2313) üzenetére


bnss
veterán

QoS-el az egyes protokollokat/potokat és ezáltal az lakalmazásokat leeht prioritásokkal ellátni. "Sok minden befolyásolhatja" - éppen ezért kevésbé megbízható, mint a "drótos" hálózat. ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2315) joki19 válasza bnss (#2314) üzenetére


joki19
tag

Ebben az is benne van, hogy 3 az 1 arányban szétoszt egy internetes vonalat? :D
"éppen ezért kevésbé megbízható, mint a "drótos" hálózat" - akkor miért ajánlod mindenkinek a wi fist? :F

25101823

(#2316) shev7 válasza joki19 (#2315) üzenetére


shev7
veterán

nem, ebben az van benne, hogy a skype mindig megkapja azt az x kbyte/sec-es sebesseget, es a leheto legkisebb kesleltetest, amire a megfelelo minosegu hangatvitelhez szukseg van. A QoS alapvetoen nem ip-cim alapu priorizalasra, hanem ahogy a kedves kolega mondta az egyes protokollok kozotti prioritzalasra valo. Amit te keresel az a bandwidth maangement, es ezt nehany router hangsulyozom tevesen QoS-nek hivja, de ne lepodj meg, ha veszel egy QoS kepes routert, es IP cim szerint nem tudsz majd sebessegeket megadni.

Azt meg hogy wifi-st ajanl az azert van, mert nincs nagy kulonbseg arban a ketto kozott altalaban, es a wifi-sre is tudsz kabelen kotni gepet, tehat semmivel sem kevesebb mint egy csak vezetekes router, de kesobb akar jol is johet a wifi...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2317) attiati


attiati
veterán

a segítségeteket kérném

asus wl500g premium router, kábelről használva.

Modemről neteztem, de most osztanom kéne netet újra, és routerről nem megy.
A router nem saját, jelszóval védett. Korábban ment, de mióta modemről vissza rádugtam, meg sem mozdul. Igaz azóta újratelepítettem windows-t. Be kéne valamit állítanom?
Kábelek jól vannak bedugva, üzemel a router...

Kihúztam fél percre az áramból. Most már a 192.168.1.1 ipvel a configoldal sem jön be.

mit tanácsolnátok? de mondom, a router amúgy is jelszóval védett, szóval oda bemenni nem tudok, max win beállításokkal ügyködni.
köszi előre is

(#2318) bnss válasza joki19 (#2315) üzenetére


bnss
veterán

Nem önkényesen WiFi routert ajánlok mindenkinek, ha megnézed az első kérdések között szerepel - ha írja le az érdeklődő -, hogy mégis mi legyen a közvetítő közeg, azaz "drótos" vagy "rádiós" routerre van-e igénye.

(#2317) attiati: ilyen jellegű kérdésekkel a Router gondok totyikban foglalkozunk. (Megsúgom, hogy egy hard reset után alapbeállításra áll vissza és máris eléred a konfigoldalt a gyári felhasználónév/jelszó párossal. :K) Pingre válaszolt a 192.168.1.1 (a router)?

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2319) attiati válasza bnss (#2318) üzenetére


attiati
veterán

áramtalanítás óta nem pingel

nem resetelhetem, mert kellenek a beállításai, hogy a külföldön tartózkodó tulaj távolról elérje rajta a gépét, ráadásul fontos :(

beírom másik topikba is, köszi

[ Szerkesztve ]

(#2320) joki19 válasza shev7 (#2316) üzenetére


joki19
tag

Úgy látszik az informatika tanárom rosszul tudta, vagy én nem figyeltem. Köszi a felvilágositást. :R Akkor ez nekem megfelel?

Bon3ss nem akartam személyeskedni sry

25101823

(#2321) bnss válasza joki19 (#2320) üzenetére


bnss
veterán

Nem kell elnézést kérni, nem történt semmi. Ez megfelel, ebben az árban szvsz nincs jobb lehetőséged.

(#2319) attiati: a ledek úgy villognak, ahogy eddig?

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2322) joki19 válasza bnss (#2321) üzenetére


joki19
tag

Akkor ez tudja a bandwith limit -et? :(

25101823

(#2323) shev7 válasza joki19 (#2322) üzenetére


shev7
veterán

valoszinuleg nem. LEgalabbis en nem tudok rola...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2324) bnss válasza joki19 (#2322) üzenetére


bnss
veterán

Nem tudja, viszont szoftveresen meg tudod oldani, minden hálózaton lévő PC-n beállítod netlimiter-rel vagy cfosspeed-del. A termék honlapja.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2325) joki19 válasza bnss (#2324) üzenetére


joki19
tag

Kérlek mondjátok már el, hogy hogyan hova kell rakni a wi fis router, és a vevőt. Megbizható e annyira, hogy min. egy hétig nem szakad meg? Persze azt, hogyan kell beállítani, hogy a szomszéd Józsí ne lopja. :(((

Köszi!

25101823

(#2326) bnss válasza joki19 (#2325) üzenetére


bnss
veterán

Én a router a modem mellé raktam, hogy ne kelljen kábelezni a routerhez. A vevő attól függ, hogy fix vagy vezetékes antannáról beszélünk. Az aláírásomban találsz egy weblapot, ott keresd a Kezdetek című írást, abban le van írva a titkosítás. Szvsz egy hétnél többet is bírni fog, persze a torrentet csak módjával használd, ha használod.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2327) joki19 válasza bnss (#2326) üzenetére


joki19
tag

Köszi az információt!

25101823

(#2328) ssolitude


ssolitude
őstag

Van egy T-online ADSL, ez lenne routerrel (vezetékkel) két gépre osztva.
1. Van-e olyan router, amiben van ADSL modem is, és ezek mennyire felelnek meg a T-online-nak? Vagy nem érdekli őket? Mennyire bevált megoldás ez?
2. Lehet-e a T-online modemje után kötni a routert, és ha igen, ez-e az egyszerűbb, hatékonyabb, olcsóbb,stb?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#2329) bnss válasza ssolitude (#2328) üzenetére


bnss
veterán

1. van ilyen router, de nem kimondottan olcsók. "mennyire felelnek meg a T-online-nak?" - beállításokra gondolsz?
2. persze, hogy lehet utána kötni a routert, ez az olcsóbb megoldás (az eslő pontben említett eszköz árából két sima routert kapsz). Edimax, Linksys és esetleg az SMC 7004VBR jöhet még szóba.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2330) ssolitude válasza bnss (#2329) üzenetére


ssolitude
őstag

Thx. :R Akkor a második verzió lesz, ha a tulaj is beleegyezik.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#2331) bnss válasza ssolitude (#2330) üzenetére


bnss
veterán

Ha meghatároztok egy költséghatárt, akkor ajánlhatok néhány routert. ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2332) ssolitude válasza bnss (#2331) üzenetére


ssolitude
őstag

Köszi előre is, konzultálnom kell a tulajjal. :R

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#2333) Ziog


Ziog
aktív tag

Van egy ADSL kapcsolatom. Olyan wifis routert keresnék, aminek a wan portja több mint 10 Mbit/s-et tud. Létezik ilyen?

(#2334) lorcsi


lorcsi
veterán

az asus 54Mbps WL-520GC Router megbízható routereket gyárt?
az olcsóbbak is megbízhatóak?
vagy az MSI 108Mbps RG60SE Router
egy lnksys WRT54G annyival jobb lenne?

[ Szerkesztve ]

(#2335) bnss válasza lorcsi (#2334) üzenetére


bnss
veterán

Szvsz az MSI router nem üti meg az Asus és/vagy a Linksys szintjét, kizárnám a sorból. Ha nem érdekel a 3rd-party firmware, akkor lehet az Asus, de azért beleolvasnék a router totyikjába.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2336) lorcsi válasza bnss (#2335) üzenetére


lorcsi
veterán

ezek szerint ha hosszabb távra tervezek a linksyst kellene vennem

(#2337) bnss válasza lorcsi (#2336) üzenetére


bnss
veterán

Mennyiért lenne az Asus és a Linksys router? Ha jelentős differencia van a két router ára között és előreláthatólag nincs szükséged a 3rd-party fw nyújtotta pluszokra, akkor az Asus a kettő közül.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2338) kosaga


kosaga
tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek a következő termékekről:
-Netgear WLAN router WGR614
-D-Link DWL-922 54Mbps WLAN router ?
Melyiket válasszam,esetleg indoklást szeretnék.Még valami:hallottam olyanról,hogy wake on lan.Ez azt jelenti,hogy távolról lehet "felébreszteni a gépet?"
Ezek valamelyike tudja?
Köszönöm

Pap leszek, az kurvaisten!

(#2339) lorcsi válasza bnss (#2337) üzenetére


lorcsi
veterán

ugyan annyiba kerülnek

(#2340) Attii


Attii
csendes tag

Gyors kérdés:
Linksys mellett döntöttem, eléggé meggyőzőek a beszámolók róla.

54GS, vagy 54GL? Mi a különbség?

köszönöm!

(#2341) bnss válasza Attii (#2340) üzenetére


bnss
veterán

A flash memória és a rom mérete között vna különbség, ha szeretnéd "tuningolni" 3rd-party firmware-rel, akkor utóbbi a legjobb választás.

(#2339) lorcsi: rajtad áll kakor a kérdés, kellenek-e a plusz szolgáltatások.

(#2338) kosaga: d-link termékektől egy ideje biztos távot tartok, netgear talán a jobb választás.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2342) Falugab


Falugab
csendes tag

Sziasztok!

Mint laikusnak lenne egy egyszerű kérdésem. Szeretnék otthonra egy routert tető antennán keresztül jön az un. Airnet. Rendben, hogy ezt én rátudom műteni a wifi routerre, de 3 asztali gépnek és egy notebooknak szeretnék net csatlakozást biztosítani türhető minőségben (megtartva a notebook mobilitását) . Melyik gyártó milyen routerével kivitelezhető ez a legegyszerűbben, ja és mennyibe fájhat ez nekem?

Előre is köszönök minden segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#2343) bnss válasza Falugab (#2342) üzenetére


bnss
veterán

Tetőantennán keresztül érkezik a net, valamilyen vevőegységbe? Olvastam ilyen megoldásról, Linksys totyikban. A Linksys WRT54GL router kb. 13-15k, 3rd-party firmware-t viszont neked kell telepítened rá. Szavaidból ítélve W-LAN-on szeretnéd a házban osztani a hálót.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2344) szente


szente
addikt

hali!routert szeretnék venni de nem tudom milyet... 3gép között kellene netet megosztani,a 3. gépen vezeték nélkülit akarok mert az a szomszéd lakásban van.mit tudtok ajánlani? :) vevö egység is érdekelne,mindkettő occcsóé'(persze ami megéri)! :) köszi,üdv

(#2345) Orb1337


Orb1337
tag

Hali!
Olyan vezeték nélküli routert keresek aminek nagy hatótávolsága van. 10-15k körül mit ajánlotok?

(#2346) shev7 válasza Orb1337 (#2345) üzenetére


shev7
veterán

attol fugg mit jelent a nagy hatotavolsag :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2347) gerii


gerii
addikt

hali!
olyan routert keresek, ami max 20K-ba fáj, 4 laptopot és egy PC-t tud kiszolgálni wireless, és egy emelettel feljebb is lenne még vétel, meg pár falon át is lehetne látni, kb úgy 10 méterre, 4-5 fallal számolva.
szóval valami erősebb jelű cucc kéne hogy ne haljon meg. nem menne egész nap mind a 4-5 gép, csak 1-2 közülük.
tréonlineos net van, ha számít :(

PC-re/be milyen kártyát ajánlotok, USB-s vagy PCI-os a jobb?

KÖSZI!

[ Szerkesztve ]

(#2348) Tbor


Tbor
tag

Sziasztok!

Kinéztem egy Belkin wireless routert, a dobozán a következő típusjel/verziószám szerepel: F5D7230ee4, ver 7001ee

A DDWRT wiki szerint [link] nem tudom eldönteni, hogy jó lenne-e rá a DDWRT firmware. Ha igen, elképzelhető hogy képes lenne erre a sok jóra ? (WPA/TKIP, WPA2 érdekelne leginkább).

Olvasom, hogy a linksys wrt54gl jó, de ez a Belkin nagyon jó árban lenne (kb 7k) és elvileg élettartam garija van.

Tudom láma kérdés, de a routerek "nem wireless" portjai által nyújtott kapcsolat rosszabb lehet mint egy sima hálókártya esetén ? Egy gépet kötnék rá fixen + egy laptop menne wireless, annak meg nem lennék nagyon igényes a kapcsolatára, csak internetböngészésre használnám.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#2349) #40247552


#40247552
törölt tag

Udv!

Egy Asus WL-500g Premium [link] routert neztem ki magamnak. Otthoni felhasznalasra kellene, 2 gep vezetekesen es 2 vezetek nelkul. Ezen a routeren van printserver is + meg marad egy port ha ra akarok dugi esetleg egy kulso vinyot.

A kerdes az lenne, hogy van-e mas router 20000HUF kornyeken, amin szinten van printserver (vagy tud-e valaki mast/jobbat ajanlani). Kosz.


Egy masik kerdes: az egyik vezetek nelkuli gep egy media center pc lenne, erdemes ebbe is Asus halokartyat venni?

[ Szerkesztve ]

(#2350) bnss válasza #40247552 (#2349) üzenetére


bnss
veterán

20k környékén igazából ez a "legjobb" megoldás, megoldható lenne router + printszerver kombóval is, de ebben az esetben kilőve a hálózati HDD.

(#2348) Tbor: Itt megtalálod a DD-WRT-vel kompatibilis routereket.

"Tudom láma kérdés, de a routerek "nem wireless" portjai által nyújtott kapcsolat rosszabb lehet mint egy sima hálókártya esetén ?" - Nem teljesen értem, hogy mit szeretnél kérdezni, a router és a gép közötti aásvszélesség a kérdés? Általában a routerek LAN portjai 100Mbps-esek.

(#2347) gerii: Linksys WRT54GL 3rd-party firmware-rel szvsz nagyon jó választás. A PC-ben én mindenképp PCI-os w-lan kártyát vennék, mégpedig olyat, aminek "zsinóros" az antennája.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.