Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) klambi


klambi
addikt

mért van az hogy a Linksys WRT54GR routerben van elvileg ''RangeBooster'' de még a DL-524-es is tovább vitt el?! :F

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1652) neduddki válasza klambi (#1651) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Eze is lehet hogy csunyan nezek nehnayan, de a linksys/ek szeretik homogen kornyezetet, magyarul linksys legyen minden /mikro panaszkodtam a linksys-re par haloepito esmeros sotetitteet hogy erre erdems figyelni/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1653) Dr. GeNy@


Dr. GeNy@
csendes tag

Hi!

Nem vagyok nagy ész a netmegosztásban, (az albiban egy noti küldi tovább a netet egy pc-nek utp-n, a noti pedig usb-n kapja a netet) a kérdésem az lenne, h. : Egy olyan router kellene nekem vagy switch??, amit könnyű beállítani (ftp,dc,torrent nem szarakszik) és mellesleg lehessen korlátozni a sávszelet a másik gép felé (lakótársam torrentezik éjjel-nappal, kb 30 letöltés és még uennyi feltöltés van, én meg egy oldalt se tudok normális sebességgel behozni kb. közelítek a betárcsázós sebességhez, chello ''extreme'' (mindennek lehet mondani, de ennek NEM) van az albiban...remélem tudtok segíteni ez ügyben!
Előre is köszi...

ui.Mindenféleképpen

(#1654) Dr. GeNy@


Dr. GeNy@
csendes tag

az előzőből csak annyi maradt le, h.:

Midenféleképpen olyan megosztó-egység kellene (router vagy switch) amivel lehet korlátozni a sávszelet a másik gép felé, vagy gépek felé...

(#1655) lazydog válasza Dr. GeNy@ (#1654) üzenetére


lazydog
addikt

Sávszél korlátozásra tudtommal csak az Asus WL-500G, és a Linksys WRT54G routerek alkalmasak.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1656) neduddki válasza lazydog (#1655) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Akkor megint gyuvok a kedvenc dogeimmel:- )))
Ne hagy ki azokat sem:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1657) John_Doe


John_Doe
senior tag

:((
Kösz a ''segítséget''! Már nem aktuális.

Shal'kek nem'ron!

(#1658) hdf


hdf
tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy Linksys WRT54G routert.
Most szerettem volna beállítani, de nem tudom. :O Sajnos nincs magyar nyelvű leírásom.
Angol alapján próbáltam, de nem megy. Nagyon sokmindent lehet rajta állítani, és sajnos kell is. :((
Nem tudtok véletlenül magyar leírásról a neten?
ADSL internetem van. pl: Kell a PPPoE-nél megadni felhasználó nevet és passwordot, de az honnan veszem? stb,
Kösz a segítséget.

(#1659) t-shirt


t-shirt
veterán

A szokásos felállás, kéne egy otthoni hálózat és nem értek hozzá. Elsőnek egy linksys-re gondoltam WRT54G, de a topikját átnézve sokan szenvedtek vele. Majd egy D-link –et néztem di-524, itt is hasonlókat olvastam. És bár tényleg nem értek hozzá, de az olyan hozzászólás kifejezetten elrettentettek amikor azt írta valaki hogy 2 hónapig minden jó volt és most meg állandóan bontja a kapcsolatot stb.

Szóval kéne nekem ajánlani egy megbízható kütyüt, net megosztáshoz, 4 lan port, wifi (chello-hoz).

(#1660) neduddki válasza hdf (#1658) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Pl. szerzodesbol:- )))

udv

neduddki

mod: t-shirt : #1637 valogasssss

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1661) t-shirt válasza neduddki (#1660) üzenetére


t-shirt
veterán

köszönöm

[Szerkesztve]

(#1662) EmperorDraco


EmperorDraco
csendes tag

Hali!

Új routert szeretnék veni, és ez ügyben fordulok hozzátok.
Sajnos mindegyik delikvens elég úja piacon, szóval lehet, hogy nem tudtok segíteni, de reménykedek benne, hogy láttatok/hallottatok már valami ezekről.

A router követelményei elég magas röptűek.
Az egyik az, hogy a mögötte levő gépek sávszélességét tudjam buzerálni, ugyanis ha az egyik gép torrentezik, akkor szinte megáll a net, hiába van azon a gépen korlátozva a torrent letöltési sebessége... (Biztos a seedekkel kommunikál vagy mi...)
Igazából nem tom, hogy az Up, vag a Down a kevés, de amikor a 7,5/1,5 Mbit/s hirtelen közel nullára vált, az azért idegesít. Szeretném, ha a kis torrent nem kaphatna többet 2/0,5-nél.

További fontos követelmény, hogy USB 2.0 legyen rajta, és kezeljen winyót, mert a winyón én FTP megosztást szeretnék csinálni, amit internetről és hálózaton belülről is elérek, ha kell. (Jelszóval, meg minden marhasággal.)

Nem lényeg, de (minthogy ma már minden LAN kártya ilyen) nem ártana, ha Gbites lenne.

Eddig ezeket találtam:

Asus WL-500W
Linksys WRT350N

Tudtok róluk valamit?

Draco

(#1663) hdf


hdf
tag

Végre sikerült beállítanom a Liksys WRT54G rutert. :C Elég sokat kínlódtam, de az asztali gép és a laptop együtt tud netezni. Most van a teszt időszak, egyszerre hosszú ideig kellene egymás mellett működniük. :))
Remélem nem lesz gáz.
Majd írok a tapasztalatokról. :)

(#1664) hbruce000 válasza hbruce000 (#1650) üzenetére


hbruce000
tag

Valakinek van tippje erre? :F [link]
:R :R

(#1665) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Édesapámmal gondolkozunk egy router beszerzésén,mivel nemsokára hazaköltözöm :) Olvastunk egy ajánlatot ahol egy DI-524 riutert lehet kapni 9990ért meg hozzá lehet még választani 1k felárért 1 usbs van egy pcimcia adaptert.A kérdésem az,hogy ha csak arra kell,hogy otthon két gép asztali gép és egy laptop között opsszuk meg a netet jó választás lehet? Olvastam,hogy sokan nem szeretik az USB 2.0ás adaptereket,mert állitólag gyengébbek a PCIMCIAs társaiknál? Ez igaz? Házon belül lenne használva / igaz lenne pár fal,legtávolabbi esetben 1 emelet különbség is ;) / Az usbs mellett szól,hogy asztali géphez is gond nélkül csatlakoztathaztó,mig a pcimcia nem. A javaslatokat,ötleteket előre is köszönöm :)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1666) iren


iren
csendes tag

Heló!

Tudnátok segíteni abban, milyen rúter tudna kiszolgálni egy PC-t LAN, egy másikat WLAN, és egy Mac-et is WLAN?

Köszi

(#1667) rdi válasza iren (#1666) üzenetére


rdi
veterán

szerintem bármelyik, én a dlinkeket vagy a gigabytokat javasolnám.
Mostanában sok új eresztés volt, tehát érdemes megnézni jobban a dolgot. de 10 ezer forint alatt én nem vennék routert.
A wifi beállítás elméletileg független az oprendszertől, ugye a kommunikáció alacsonyabb régióiban működik.
De nem hiszem, hogy a Mac-kel problémáid lennének.

Fej! Tor! Potroh!

(#1668) BluEyes válasza iren (#1666) üzenetére


BluEyes
őstag

Nekem Gigabyte van, ilyen: [link]
Éppen ma fél éves, azóta megy, néhány áramszünetet meg egy lakásfestést leszámítva egyfolytában. 4 gépet szolgál ki, 2 lan és 2 wlan. Nem szakad le, nem fagy le, nem köllött még resetelni, szóval nem egy problémás darab. Főleg azoknak ajánlom, akik nem akarnak meghülyülni a bekonfigolással, hanem bekötik a rendszerbe, bekapcsolják, 3 kattintás, oszt van net az összes gépen.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1669) CactuS válasza CactuS (#1665) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Valakinet javaslata erre? :U

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1670) nesa válasza CactuS (#1665) üzenetére


nesa
veterán

Nekem ugy van hogy a gepem Utp kabelen csatlakozik egy gep usb kutyun keresztul es egy pci kartyan az usb 87% os a jel tehat jo.


Annyit fuznek hoza hogy a router gyakran ledobalt a netrol aztan meg nem akart csatlakozni irtam a D-linknek es ezt a valaszt kaptam


Bizonyos Internet szolgáltatási területen előfordul, hogy a router nem

képes felcsatlakozni a saját PPPoE kliensével a DSL modemen keresztül.

Pontos információval nem rendelkezünk a hiba okával kapcsolatban, de

van a DI-524-es routerhez egy korábbi firmware, amellyel zavarmentesen

működik a felkapcsolódás. Ezt a firmware-t mellékelten küldöm Önnek.

Kérem, töltse fel az eszközre és tesztelje a felkapcsolódást.

Tehat ez a jo 20051104_524_V202b04.bin

Azota hibamentes es kivaloan mukodik

(#1671) iren


iren
csendes tag

Kösz a segítséget!

BluEyes! Amit ajánlottál (Gigabyte GN-BR01G) nekem is szimpatikus árban és teljesítményben is, de nálad tényleg ki tud szolgálni egyszerre két gépet vezeték nélkül? Mert a leírásban csak 1 WAN és 4 LAN-t írnak.

Esetleg tudnátok még ajánlani Mac-hez olyan adaptert (vagymit, nemtom hogyhívják - USB-kulcs méretű akármi), amivel lehet WLAN-olni?

(#1672) BluEyes válasza iren (#1671) üzenetére


BluEyes
őstag

Wan port - ide kell dugnod a modemből jövő kábelt (tehát itt megy be a routerbe a net)
Lan port (4db) - ide a gépekhez menő kábeleket dugod.
A Giga routerem (de valszeg a többi wifi router is) összesen 250-nél több eszközt képes egyidőben kiszolgálni, úgy hogy emiatt ne aggódj. :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1673) CactuS válasza nesa (#1670) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

87% az jó?:B Elhiszem, és köszönöm a tájékoztatást.Szerintem akkor az 524+ az USBs adapter kombó lesz a befutó :)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1674) nesa válasza CactuS (#1673) üzenetére


nesa
veterán

87% az nagyon jo!

(#1675) klambi


klambi
addikt

Egy WRT54GR tipusú router vettem amiben van ''RangeBooster2 technika ami
azt jelenti hogy 2x nagyobb elvileg a hatótávolsága.
Nemrég volt nállam 1 Dlink 524 es router és még azis továb vitt el mi ez
most!
fizikai hibája van, esetleg nemállítottunk be valamit rajta?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1676) EmperorDraco


EmperorDraco
csendes tag

Hú, asszem mintha ilyen cuccot láttam volna a Linksys weboldalán. Szerintem nézz ott körül.

www.linksys.com

Ha jól emlékszem talán még az N-es WLAN-t is tudja.

WUSB300N
Wireless-N USB Network Adapter

Draco

(#1677) EmperorDraco


EmperorDraco
csendes tag

Nem lehet, hogy a Dlinked is használt már valami range boostert, csak ő nem írta? Mert maga a dolog már nem új technológia. Elképzelhetőnek tartom, hogy a Linksys tünteti fel, de másnak is van már régóta.

(Még az is lehet, hogy a range booster technológiai alapjain nyugszik egyébként a 108 és a 125-ös speed is... sőt, talán az N szabvány is..., lehet, hogy az a MIMO is valami ilyesmi...? - valaki tudna ezekről mesélni?)

Lehet, hogy nem kapcsoltál be valamit, nézd át a router beállításait. De az is lehet, hogy erősebb antenna kéne, vagy ilyesmi.
Linksysnél én talán utolsóként gyanakodnék műszaki hibára. Persze ott sem zárható ki.

Draco

(#1678) EmperorDraco


EmperorDraco
csendes tag

Nekem még midnig a Linksys 3WRT50N tetszik.

Ha tudtok olyat, ami esetleg ezen felül még SATA csatlakozós (belső winyóhoz), akkor az azért érdekelne.
Na me gaz is, ha valami alternatívát tudtok, esetleg jót/rosszat erről a cuccosról.

Draco

(#1679) Cleo válasza CactuS (#1665) üzenetére


Cleo
tag

Szerintem, ne induljatok onnan, hogy milyen árú routert vásároljatok, hanem határozzátok meg, hogy mit is akartok először:
1. Milyen gépeitek vannak, lesznek? Hol helyezkednek (távolság, falak, vilanyvezeték, vizesblokk, microhullámsűtő, fémes tárgyak stb.) . Hol fogtok helyezni a routert? Hogy akarjátok megoldani a jel átvitelét? Innen lehet kiszámítani, hogy mekkorra erősségű antennával kell rendelkeznie a routernek, esetleg leszedhető antenna, kettős-hármas antenna, stb. szükséges vagy nem.
2. Milyen alkalmazásokat használtok? Sokat függnek az Internet sávszéllességtől? Esetleg inkább az Internet hozzáférés stabilitásától, állandóságától? Otthoni távmunkák ? Milyen biztonsági szintet akartok?
Innen indulva tudható milyen konfigurálási lehetősségeket KELL tartalmaznia a leendő routernek.
3. Szeretnétek és van időtök játszani a routerrel? Milyen szinten? Ennek alapján dönthetsz arról, hogy opensource Linksys, Dlink, sőt 3Com routereket veszed vagy inkább valami egyszerűbbet. Egy sima SMC Barricade is csodákra képes

Egyébként :
- A PCMCIA-t jobban preferálom, mint USB 2.0 WIFI. És nem is a hatótávolság miatt (pl. egy SENAO USB sokszor többet tud, mint sok más PCMCIA ezen a téren), hanem a gép errőforrásának a terhelése miatt és az USB software drivers jellege miatt (túl rugalmas, sokszor nem úgy működik a prioritás, ahogy szeretném)
- RangBooster, RangMax stb, mindig gyártó specifikus dolgok, tulajdonképpen gyártó próbálkozások új szabvány kitalálása, erőltetése felé. Sokszor maguk se tudják garantálni az eredményességet ( ez van pl.a Dlinknél, de még a NetGearnél is). Ha mégis szereted kipróbálni, az a minimum követelmény , hogy vedd meg ehhez megfelelő eszközöket - RangMax routerhez Rangmax kárytyát, Rangmax bridge, Rangmax antennát stb.
- N esközökkel meg várjatok addig, míg megegyezetek a gyártók (tudomásom szerrint nincs még, de lehet hogy rosszul tudok)
- Egyéb téren egyetértek netduddki által mondottakhoz, nekem is ezek a tapasztalaim

Szigorúan SZVSZ

(#1680) CactuS válasza Cleo (#1679) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nos 2 asztali pc,1 laptop, távolságban 1 tetőtéri szoba, de fal van a 2 szoba között /családi ház/ jelenleg ha otthon vagyok nyaranta / most már valszeg tartósan maradok :) / akkor egy öreg smc routeremmel oldottuk meg a megoszást, mivel egy kábelt már áthúztam az én szobámba, igy a vezeték nélküli megoldás inkább a laptopot érintené.Laptop hát,ha apu használná,akkor legközelebb a szemközti szoba, legtávolabbi az 1 emelettel lejjebbi nappali lenne szerintem. Alapvetően - jelenleg - nem otthoni munka,inkább csak hobbi,netezés,illetve nekem egy MMORPG elérhetősége a szempont,persze azért örülnék,ha a szomszéd nem játszadozna nálam,szóval egy egézséges biztonsági szint nem árt :) Időm az van/lesz játszani a routerrel, szint az közelitőleg mondjuk egy DFes hálózati szakirányon végzős infós :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1681) Cleo válasza CactuS (#1680) üzenetére


Cleo
tag

Sorry, nem tudom milyen egy DFes hálózati szakirányon végzős infósnak szaktudása és lelkesedése egy opensource iránt, ezért erről nem tudok mondani semmit. (Ha igazán akarsz játszani, hozz létre egy home made wifi routert egy régi gépből Knoppix, vagy inkább NetBSD-vel. Ha meg félsz attól, hogy sok lesz a villany számla, akkor akár át is alakíthatod egy régi Axist is :) )

Viiszatérve, talán neked a legjobb az Asus, DLink, Linksys és Zyxel között választani olyanokat, amelyek tartalmaznak valamelyik sávmenedzselési módszert, ha intenzíven használod a P2P és online játékokat. Ha meg nagyon biztoságosnak akarsz lenni, akkor válassz olyat, amelyik lokális Radius +WPA2 -t is tudja kombinálni.

Egy 5dbi külső antenna elég lesz,szvsz, de válaszhatsz irányitott flat külső antennat, ha a router leendő helyezkedése úgy kívánja (pl. utcára néző ablaknál). Egyébként pl. Netgear az a gyártó aki szokott elég erős (5-6 dbi) antennát mellékelni az olcsóbb routereihez is.

Ha meg nem akarsz hosszútávúra tervezni (min. 2év), hanem csak ismerkedni, akkor akár egy 7000-8000 ezres routert is vehetsz, és foglalj előre apróhirdetési felületet :)

Remélem most már megtalálod a megfelelőt :)

Szigorúan SZVSZ

(#1682) CactuS válasza Cleo (#1681) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát szvsz a lelkesedés nagyobb,mint a szaktudás / már amit a fősulin adtak :) / Köszönöm szépen a kimerítő segítséget,szerintem ezek alapján már menni fog a dolog :)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1683) Fulmi


Fulmi
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérnéém, hogy most akarok venni egy routert wifiset ami ki tud szolgálni egy pct meg egy notit. Játékra kell (CS), torrentre és egy kis biztonségi cuccos h ne mindki az én adsl 3gmet használja...

Párat már találtam csak kivi vok h meiket ajánljátok (árban nem nagyon akarok 15 fölé menni):

D-Link DI-524 WL [link]
SMC WBR14G2 [link]
Gigabyte GN-BR01G [link]
MSI Wireless Kit [link]
Asus WL-520G [link]

Köszi a segítséget!

(#1684) shev7 válasza Fulmi (#1683) üzenetére


shev7
veterán

az smc-t ne.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1685) Brada


Brada
tag

Sziasztok.

Kellene nekem egy kis HELP.

Megosztanám itthon a netet (T-Comos), vagyis két gépen menne a dolog.
Nem akarok vezeték nélküli routert, magyarul levezetékezném ami szükséges :DDD és ehhez a megoldáshoz kellene nekme egy router. Az ár nem lényeges.

Előre is kössz a hozzászólásokat. :R :R :R

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1686) hbruce000 válasza Cleo (#1681) üzenetére


hbruce000
tag

Bocs az 1ügyü kérdésért:
''választani olyanokat, amelyek tartalmaznak valamelyik sávmenedzselési módszert''
engem is érdekel ez a dolog, csak azt nem tudom, hogyan lehet fellelni ezt a dolgot 1 mezei '' vevötájékoztatóban''?
Van ennek valami kereskedelmi neve?
Pl az asus, linksys mely típusai ilyenek?
:R :R

(#1687) Fulmi válasza shev7 (#1684) üzenetére


Fulmi
senior tag

okés, akkor már csak ezek maradtak:
D-Link DI-524 WL
Gigabyte GN-BR01G
MSI Wireless Kit
Asus WL-520G

(#1688) neduddki válasza Brada (#1685) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ha az ar tokmind1: [link] :- )))

udv

neduddki

mod: Fulmi: dlinket kihagynam e shozzatenme a zyxel megfelelot,

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1689) neduddki válasza hbruce000 (#1686) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Zyxelnel nezd meg a zyxel.hu-t:- ))) /amugy 334wt/335wt/

udv

neduddki

p.s. egy javascriptel felugro balakot hogy a francba kell kozvetlenul linkelni???

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1690) Fulmi válasza neduddki (#1688) üzenetére


Fulmi
senior tag

nem nagyon találtam zyxselnél árban is jót, ezek maradtak:

Gigabyte GN-BR01G
MSI Wireless Kit
Asus WL-520G

(#1691) klambi válasza klambi (#1675) üzenetére


klambi
addikt

valaki? :F :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1692) Brada válasza neduddki (#1688) üzenetére


Brada
tag

Szasz.

Speciel nem a Cisco systemsre gondoltam. :D

Valami más esetleg. :O :O :O

:R :R :R

(#1693) hbruce000 válasza neduddki (#1689) üzenetére


hbruce000
tag

Bocs, de nagyon nem vagyok otthon a témában, és nem igazán vágom amit leírtál. :F
esetleg ha egy kicsit bQvebben kifejtenéd... :R
A dolog azért érdekes nekem ennyire mert wireless routert szeretnék venni,
és jó lenne némi infó vásárlás elQtt. 2 eszközt néztem eddig (asus WL-520g [link] , linksys WRT54g [link] ), ezek alkalmasak lennének pl p2p re ill online fps játékra? :R :R :R

[Szerkesztve]

(#1694) user12 válasza hbruce000 (#1693) üzenetére


user12
őstag

Az Asus-ban nem vagyok otthon, de a Linksys biztos, és még az Edimax is jó!

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#1695) neduddki válasza hbruce000 (#1693) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nezd meg a zyxel.hu-t es ott jobb also sarokban itt a zyxel fele savmenedzsment elirasa:- )))
de mivel javasciptel ugrik fel eze nem tom linkelni ehhez krnek segicseget: - (

udv

neduddki

mod: Brada: Te mondad hogy ar nem szamit: - ))) /amugy lathatod, hogy en zyxelekt preferalok/

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1696) Cleo válasza klambi (#1691) üzenetére


Cleo
tag

Erről írtam, lásd #1679
-Range Booster technológia gyártó specifikus, nem de-facto , elfogadott ipari szabvány. Így a hatékonyságuk sokszor megkérdőjelezhető. És nem ritka , hogy ugyan annál a gyártónál egy későbbi, nem Range Booster router többet tud , mint egy régebbi Range Booster router. ( D-linknál nincs konkrét tapasztalatom, viszont NetGear RangeMaxnál többször)

-. Ha Linksys Range Booster routert veszed, vedd hozzá Linksys Range Booster kártyát, antennát stb... Anélkül nem lesz gyorsabb a hálózatod, sőt mivel mixelve vannak az átviteli közeg és protokollok le is lassulhat.

Gyártóknak sok az érdekük ezekben a fejlesztésekben a jövő piac megszerzése miatt, de mi, mint a felhasználók nem mindig, mivel nekünk az állandó megbizhatósság ugyanolyan fontos. Természetesen, ahogy vannak tunningolt autókat kedvelők, itt is vannak megszállottak :)

Szigorúan SZVSZ

(#1697) Cleo válasza hbruce000 (#1686) üzenetére


Cleo
tag

Hát, így kapásból, csak a SOHO kategoriából:
- Régi gyártó: Zyxel P-335WT, P-335U, 3Com OfficeConnect Firewall
- Új hullám: ASUS WL520G,DLINK 724, Netgear ProSafe FVG318
- Opensource :Linksys WRT54G , TP-Link TL-WR541G
Annyi még, hogy ügyelni kell arra, hogy mindegyiknél vannak hiányosságok.
Mezei vevő tájékoztató??? Ugye viccelsz? RTFM :DDD

(#1698) tozo86 válasza Cleo (#1697) üzenetére


tozo86
tag

sziasztok!
Tanácsotokat szeretném kérni. wireless router-t szeretnék venni, de olyat ami egyben adsl modem is. a mostani dsl modemem haldoklik, és szeretném ezt egyben megoldani.
Tudnátok ajánlani egy pár terméket, vagy hogy milyen néven keressek rá egyáltalán?
Valami nagyon olcsó kéne... nem vagyok túlzottan eleresztve mostanság.
Köszi előre is :R

bocsi, a kérdés nem Cleo-nak szól, hanem mindenkinek :B

[Szerkesztve]

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#1699) hbruce000 válasza neduddki (#1695) üzenetére


hbruce000
tag

Köszi! megtaláltam! :R
Most esett le mi is a problémád :DDD !
Jobb klikk a felnyíló ablakra, tuljadonságok, és ott meglesz az oldal elérési útvonala! (legalább is internet explorerben)

(#1700) Brada válasza Cleo (#1697) üzenetére


Brada
tag

Ezeken a routereken ér valamit a tűzfal? Gondolok itt most vezeték nélküli illetve vezetékes verzióra. . :))

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.