Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Pazo válasza shev7 (#1049) üzenetére


Pazo
tag

milyen extrákra gondolsz? mit jelent az extra?

nekem az elsődleges a kábel és csak extrának kell a wlan a noti miatt. vagy semmiben sem különbözik manapság már a wlan tudása és megbízhatósága a kábelestől és érdemesebb inkább venni egy wlan kártyát az asztali gépbe és megspórolni a kábelezéssel járó fórást? bár a tv-kábel miatt mindenképpen kell fúrni.

I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

(#1052) sbazsi válasza Pazo (#1051) üzenetére


sbazsi
veterán

ha a hálon belül nem mozgatsz gyakran nagy fájlokat, akkor nem feltétlen kell kábel.
54mbps a gyakorlatban ahogy kolléga írta ~30 mbps.
ha összehasonlítod a ma átlagos 1-2 mbps adsl-el, akkor rájössz, hogy a nethez ez bőven elég
a kérdés, hogy mennyi lesz a belső forgalom.


extra?
pl az enyémen van usb port.
nyomtatót kamerát hdd-t stb lehet rákötni.

(#1053) Pazo válasza sbazsi (#1052) üzenetére


Pazo
tag

hááát. belső forgalom az tuti lesz, mert az asztalival mostanság folyamatosan töltök. rákattantam a sorozatokra és szedem lefelé az évadokat. de mivel tévén csak a notival tudom megnézni, ezért 2-3 naponta kell átmozgatni 8-9 gigákat. nem tudom ez nálad nagy adatmozgatásnak számít-e, de nálam igen. köszi a válaszokat, most bemegyek pár boltba kérdezősködni, agyalok rajta mi lenne a legjobb, aztán holnap már veszem is, mert sürget az idő :DDD

I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

(#1054) shev7 válasza Pazo (#1053) üzenetére


shev7
veterán

ha akkor masolashoz max osszekotod vezeteken a notit a routerrel, ugy kb 3xos sebesseget ersz el. Az asztalit ha nem muszaj, inkabb ne ''wifizd'', hagyd vezetekesen, kesobb sok problematol megkimelheted magad...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1055) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Sziasztok! felmerült bennem is a kérdés, h ''Milyen routert?''. nekem egy wireless megoldás kellene, semmi extra, csak ne legyen gagyi, és kb egy plafont és egy falat vigyen át... meg persze minnél olcsób!!

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#1056) lacka1111


lacka1111
tag

Sziasztok!
Kéne 1 kis segítség! VAn 1 ADSL-en, ami 1 Mb-es! Ezt kéne vhogy megosztani kétfele, de vezeték nélkül kéne megoldani, mert az emeleti gépet kötném össze vele! Az emeleten laptop van, van benne ilyen vezeték nélküli cucc, azzal meg lehetne oldani a netkapcs.ot? Mi kell hozzá h mind ez működjön??

Lacka

(#1057) zsozsoka


zsozsoka
csendes tag

Sziasztok!
Router vásárlás elött állok. A választék nagy és ebből eredendően nehéz a választás. A lényeg, hogy nagyon stabil legyen, lehessen firmwar-t frissíteni (Hibajavításokra gondolok), bírja a 24h-s üzemet, p2p, ftp kapcsolatokat stabilan vegye, 2 gépre lessz 2megás net osztva. Az ár 10e-25e-ig max.
Köszönettel várom hozzáértő válaszaitokat.

(#1058) shev7 válasza zsozsoka (#1057) üzenetére


shev7
veterán

firmware frissites, 24h-s uzem, p2p, ftp kapcsolatok, 2 megas net megosztasa: barmelyik tudja

ha stabilt akarsz vegyel linksys-t asus-t. Abbol nem lesz gond.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1059) zsozsoka válasza shev7 (#1058) üzenetére


zsozsoka
csendes tag

Szia shev7!

Köszi szépen én is e 2 márkában gondolkodom Asus WL520g vagy a Linksys WRT54GL.

(#1060) shev7 válasza zsozsoka (#1059) üzenetére


shev7
veterán

mindketto nagyon jo router. Nezd meg az extra tulajdonsagaikat, hogy azok kozul mire van szukseged. Rosszul biztos nem jarsz. (Nekem egy asus WL500g DX-em van, meg vagyok vele elegedve)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1061) Gaben01


Gaben01
őstag

Sziasztok!

Mivel a Dialcom routerem ma végled bedobta a törölközőt,muszáj lesz vennem hejette egy másikat.A felállás a következő: adott egy t-online-os 512 kábelnet,amit a routerrel a szomszéddal osztok.Semmi extrát nem ell tudnia,igazából anyámék használják csak a netet,mivel én pesten lakok/dolgozok,illetve a hugom is pesten tanul,így aztán a skype/msn tökéletes a kapcsolattartásra.Max 10K-ig tudnátok ajánlani vmi megbízható és nem túl bonyolult beállítású routert?
Ezeket néztem:
-Router CANYON(ADSL/KÁBEL M. ROUTER 10/100MBits 1pWAN 4pSWITCH + USB PrinServer !!!�tűzfal,WEBmanagment) 8.600
-SMC 7004 ADSL/KÁBEL M. ROUTER 10/100MBits 1pWAN 4pSWITCH�tűzfal,WEBmanagment 7.500
-Router D-Link 604 9.000
De örömmel fogadok minden tanácsot,igaz holnap délelőtt be kéne szereznem itt Szegeden,mert vasárnap megyek vissza pestre.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#1062) lacka1111


lacka1111
tag

Sziasztok!
Kéne 1 kis segítség! VAn 1 ADSL-en, ami 1 Mb-es! Ezt kéne vhogy megosztani kétfele, de vezeték nélkül kéne megoldani, mert az emeleti gépet kötném össze vele! Az emeleten laptop van, van benne ilyen vezeték nélküli cucc, azzal meg lehetne oldani a netkapcs.ot? Mi kell hozzá h mind ez működjön??

Lacka

(#1063) Soma01 válasza Gaben01 (#1061) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem SMC és egyből rá a legújabb firmware. Nézd meg a topicot ott van a link a firmware-okhoz! D-link is jó lehet, de azt nem ismerem úgy és sok embernek fagyogat. CANYON meg passz.
Ha valamilyen jobb márkát veszel az stabilabb lesz, de ha ennyi pénzt szánsz rá akkor ennyi. Edimax nem rossz még és a Trendnet-tel is jó tapasztalataim vannak. (ezek mind a Dlink előtt vannak nálam)

(#1064) Soma01 válasza lacka1111 (#1062) üzenetére


Soma01
veterán

Wlan router és kész is vagy. 10 a min. ár. De szerintem vegyél egy kicsit jobbat ha van pénzed. Bár az olcsó SMC is jó már, mióta van hozzá javított firmware. A jobb az a Linksys, Asus, U.S.Robotics , Zyxel, Planet, Ovislink ...

[Szerkesztve]

(#1065) lacka1111 válasza Soma01 (#1064) üzenetére


lacka1111
tag

Köcci szépen az infót! Nem tudsz ajánlani vmi jóó kis Wlan routert olyan 15EFt-ért?

Lacka

(#1066) lacka1111


lacka1111
tag

Én erre a típusra gondoltam: D-Link DI-524 AirPlusG 2.4GHz, 54 Mbps Wireless Router
link: [link]
mi a véleményetek erről?? Ha a földszinte van a Wi-fi modem, akko az emeleten fogható még a jel normálisan??

[Szerkesztve]

Lacka

(#1067) Tapsi


Tapsi
addikt

Üdv mindenkinek.

A következő problémám lenne: kéne nekem egy router Chello net megosztásra.
Kb 5 méteres sugarú kört kéne lefednie, lehetőleg ne szakadozzon, és birjon el 3 notit.
A Linksys-t, vagy a Zyxel-t ajánlották, viszont a Linksys-ről azt hallottam, hogy a firmware nagyon gáz. Igazándiból nem akarok túl sokat költeni, max 15-18K.
Szerk: 1db nagyon vékony fal lenne a router és az egyik noti között.
A net 512k-s, 5 giga korláttal, sszal ilyen FTP,p2p nem lesz rajta.

Előre is THX!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1068) shev7 válasza Tapsi (#1067) üzenetére


shev7
veterán

linksysnek a firmware-t nem ismerem, de mint ''cisco ceg'' nemhiszem, hogy rossz lenne, masreszt altalaban lehet ra custom firmwaret tolteni. Egyebkent a celnak ''barmilyen'' wifis router megfelel...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1069) Norbi27 válasza lacka1111 (#1066) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Én nemrég vettem ilyet, 15E Ft volt. Az emeleten van a router, egyszer próbáltuk a földszinten egy laptoppal. Jelerősséget ugyan nem mértünk, de ugyanúgy ment a net mint mikor a a router melletti gépről használom.

[Szerkesztve]

(#1070) Tapsi válasza shev7 (#1068) üzenetére


Tapsi
addikt

Router SMC WBR14-G (Wireless, 54Mbps) 11,390 Ft,-
Végül ezt néztem ki, remélem jó lesz...

(#1071) lacka1111 válasza Norbi27 (#1069) üzenetére


lacka1111
tag

Köszi szépen a választ!

Még1 kérdés! Nehéz bekonfigolni a Wi-fi modemet???? :F Meg mi az a firmware? :W
(lámi kérdések tom)

[Szerkesztve]

Lacka

(#1072) shev7 válasza lacka1111 (#1071) üzenetére


shev7
veterán

nem modem, hanem router. Altalaban nem nehez. A firmware meg a rouer szoftvere.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1073) lacka1111 válasza shev7 (#1072) üzenetére


lacka1111
tag

ok! köcce szépen! :)

Lacka

(#1074) Gaben01 válasza Soma01 (#1063) üzenetére


Gaben01
őstag

Köszi a választ. :R

Végül egy Edimax br6104K lett a dolog vége.Elsőre nem tűnt szimpatikusnak,de aztán meggyőztek és egyenlőre tényleg jó választásnak tűnik.A beállítások meg szinte bolondbiztosak :C

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#1075) scsb


scsb
csendes tag

Sziasztok,

A wlan routerek mennyire viszik át a panelfalat? Nekem konkrétan 2 panelfalon át (lakáson belül, de rálátás nélkül persze) kéne a dolog, stabilan, szakadozás nélkül.

Kinéztem egy ilyet: Edimax BR-6304WG
[link]

Mi a véleményetek?
Kösz minden hozzászólást!

(#1076) Katter


Katter
csendes tag

Egy olyan egyszerű kérdésem lenne, hogy milyen routert vegyek.:) Most akarok 2 laptop meg egy pc között netet megosztani és tanácsatalan vagyok milyen routert vegyek.
Tigernet-et akarok egy 4megásat megrendelni és nézegettem már az SMC- és a d-linket is de abszolút tanácstalan vagyok. Vagy ha van esetleg jobb akkor segítsetek már légyszi. Nyilván minél olcsobb annál jobb de nem a minőség róvására ne menjen persze. csak net lesz vele megosztva. Egy másik kérdésem az lenne, hogy hogyan oszlik meg a net a gépek között? Letöltés arányában vagy be tudom magam állítani, hogy milyen legyen a sebesség gépenként? Ja és mennyire bonyolult a router beállítása a gépek között? Adnak hozzá leírást? Közepesen ismerem az informatikát az elég lesz az egészet beállítani, vagy hívjak magamhoz valami számítógép gurut?

köszi a segítséget,

(#1077) MarDani


MarDani
csendes tag

Sziasztok!

E két router közül (D-Link DI-524 WL [link], SMC WBR14-G2 [link]) melyiket ajánljátok? Hallottam jót is rosszat is róluk, de nem tudom melyikkel járnék jobban, a lényeg hogy ne kelljen naponta resetelni és újra beállítani. De ha tudtok jobbat ezeknél 15e-ért akkor várom a linkeket.

Köszi a válaszokat előre is!

(#1078) K E N N Y


K E N N Y
csendes tag

tv-tuner nem megy háló karival együtt meg hangkarival :W privi jöjjön

/MODERÁLVA/

(#1079) Soma01 válasza MarDani (#1077) üzenetére


Soma01
veterán

Én kipróbálnám a D-linket. Az a topus viszonylag régi és valószínűleg kiforrot már. Nekem SMC volt/van. Azok is fagytak eleinte, de az új firm.el már minden OK! A Dlink szolgáltalásban jobbnak tűnik. Nézz körül, mi vélemény a 524-ről. Az tuti firem.et kell cserélni egyből, én legalábbis úgy szoktam.

(#1080) Match


Match
tag

sziasztok,canyon cn-br1 routerem van,az a problemam hogy nem tudok neki prtoto engedelyezni,az a pl counterbe 27015 port gyarilag a munejebe van a rouetrnek,berakom,minden allitok es nem mukszik,valakinek van hasonlo routere,probalt mar ilyen portos dolgokat?
elore is koszi

Minek inni és vezetni? Ha lehet szívni és repülni...

(#1081) szrxx válasza Soma01 (#1079) üzenetére


szrxx
tag

Szia!

Nekem egy SMC WBR14-G (Wireless, 54Mbps) routerem van és szeretném frissíteni a frimeware-t, mert nem mindig van netem csak ha restartolom a routert.Ezt hogy is kell pontosan elvégezni?
THanx

Hol alszanak az álmos bitek????? - A Hálókártyán

(#1082) Soma01 válasza szrxx (#1081) üzenetére


Soma01
veterán

Itt válaszolok: [link] (lehet Neked is ide kellett volna írni :C )

(#1083) Peter M


Peter M
tag

Tiszteletem!

Eloljaroban nem ertek a halozat kezeleshez tehat a kerdes mit ajanlotok egy alapvetoen Kabelnetes netet T Kabel szeretnek WIFIn a laptopra tovabbitani de mar veszek egy routert ez lenne az elkepzelesem, javitsatok ki ha tevedek es varok javaslatot Routerre. [ASUS, Linksyst ajanlotok pontos tipus szammal pls]

Kabel modem -> Router -> Gep [Kabelen] /felh: p2p, MSN, net.../
-> Laptop [WiFin] /felh: masik gep fajl allomanyat lassa tudja hasznalni, msn, net]
-> HP 3030 as [Tamogatja a Printserver funkciot]

Nagyon szepen koszonom az erdemi valaszokat =)
u.i.: T kabel latja h tobb gep osztozik a neten?

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#1084) Crape


Crape
csendes tag

Kérdés (mi más):

Adott egy kábelmodem 2 megabit/s kapcsolattal. A netet kb 30 méterre kéne osztani (+2 fal). Milyen wifi routert, illetve kártyát ajánlotok?

(#1085) Crape


Crape
csendes tag

Ne tolongjunk kérem :D

(#1086) XaraX


XaraX
addikt

Van valakinek személyes tapasztalata ilyennel:[link]
Mennyire megbízhatónak számítanak az E-tech termékek? :R

(#1087) imibaba


imibaba
csendes tag

Ki mit tud erről a router-öl ?
CMP-WNROUT54 [kép]
Ezt vettem az smc helyére, mert már kész voltam tőle. Azóta tökéletesen megy minden. Ha valaki tud infót róla közölje légyszi.

[Szerkesztve]

(#1088) Lortech válasza Match (#1080) üzenetére


Lortech
addikt

TCP-t átváltottad both-ra? Nem néztem utána, de szinte biztos, hogy udp (is) kell a counternek. Így működnie kell, használom a port forwardot egy ilyen routeren, és nincs vele probléma.

Thank you to god for making me an atheist

(#1089) huliganboy


huliganboy
addikt

Hali! Most van egy ruter amihez hozzá tudok jutni olcson! smc vbr7004! Mi a véleményetek rólla? Adslt akarnám két gépre kiosztani vele! Jó ez arra?
És valami tuti infót tudtok rólla?

kösz

(#1090) nguru válasza huliganboy (#1089) üzenetére


nguru
tag

Nálam már egy éve megy gond nélkül, stabilan. Bármilyen netet le tudsz vele osztani.

(#1091) huliganboy


huliganboy
addikt

Nem nagyon vágom még ezeket a routeres dolgokat! És ezzel megy két gép között is a háló+a net is egyszerre? És te melyik Firmware - t használod? Az függ a gyártási évtöl hogy mekkorát lehet rá rakni?

(#1092) DeepDish válasza imibaba (#1087) üzenetére


DeepDish
őstag

Ember minek info ott a cucc oszt nyomuljal vele ,ha megvetted mar nemtokmind1 istenem!! :U

(#1093) Badb0y


Badb0y
addikt

Vezetéknélküli router-t szeretnék venni. Melyik az ami olcsó és minden van benne ami kell :F
Ja, és milyen hálókártyát hozzá :F

[Szerkesztve]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1094) Badb0y válasza Badb0y (#1093) üzenetére


Badb0y
addikt

Még annyi, hogy ezek hány méter távolságig működnek :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1095) Badb0y


Badb0y
addikt

;]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1096) LordX válasza Badb0y (#1093) üzenetére


LordX
veterán

Talán ha megmondanád, mi az ''ami kell'', akkor tudunk segíteni..

Csak egy Internet kapcsolatot tudjon szétosztani? Bármiféle router (azért 802.11g-t tudjon..) jó.
De: Kell USB? Nyomtatószerver? QoS routing?

A hatótávolság az attól függ, mi a környezet. Normál terepen botantennával olyan 30m lehet. Vasbetontól és irányantennától függően ez 5cm-500m között is változhat..

[Szerkesztve]

(#1097) Badb0y válasza LordX (#1096) üzenetére


Badb0y
addikt

Simán csak internet kapcsolatot szétosztani. Nem kellenek nyomtatószerverek+ilyen extrák. Van ez olyan gyors mint a sima UTP kábeles összekötés?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1098) sbazsi válasza Badb0y (#1097) üzenetére


sbazsi
veterán

Ha semmi extra nem kell, akkor LordX megírta a választ:
''Bármiféle router (azért 802.11g-t tudjon..) jó.''

de szerintem gondold át, hogy tényleg nem kell-e és nem kell-e majd a jövőben.
pl nyomtatókezelés nagyon jó lehet, nem kell hogy állandóan be legyen kapcsolva.

sebesség: 10/100/1000 mb-es utp-re gondolsz? nézd meg a routert, hogy mit tud, ill a hálókártya mit tud hozzá? általában 54mbit.

netezéshez kell, vagy belső hálon akarsz sok adatot mozgatni
netezéshez tökmindegy, hogy utp, vagy wifi, nem az lesz a szűk keresztmetszet.

(#1099) LordX válasza Badb0y (#1097) üzenetére


LordX
veterán

A kábeles cuccok tudják hozni a névleges sebesség 80-90%-át gond nélkül, a Wifinél az 50% is erős problémákat okoz.. Értsd: 100 Mbps-es hálón - ilyen a SOHO routerek 99%-a - lehet 80-90 Mbps-el adatot áttolni, 802.11g-n (54 Mbps) a 25 Mbps csak isteni csoda mellett..

De még a Pantel 24 megás ADSL-je is elfér rajta.. (elvileg az sem 24 mega, 2 hét múlva tudok nyilatkozni róla, akkor lesz meg..) Egyedül akkor érdekes a belső sebesség, ha a gépeid közt nagyobb mennyiségű adatokat mozgatsz.

(#1100) ZoooL


ZoooL
csendes tag

Sziasztok!

Én a routert egy ismerősömtől kapott http://62.168.45.50/smc oldalról frissítettem firmwareileg 1.06, bár eddig semmi szokatlan, csak a szokásos bibik, de tud valaki valamit mondani a helyről, tényleg tuti?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.