Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Rommel6600 válasza Zsé- (#1348) üzenetére


Rommel6600
őstag

SMC Barricade SMC7004VBR

ebből is a V3-as (part no-ja 751.7924) vagy újabb verziót vedd meg és frissitsd rajta a fw-t

(#1352) -Tsaba-


-Tsaba-
tag

Két rúter közül választhatok, mind2ő vadi új. Sztetek melyik legyen?
1. DSL ROUTER TP-LINK TL-R402M 4 PORT
2. Repotec IP509
És melyiket mért részesítitek előnyben a másikkal szemben?
Mindenkinek köszönöm a segítségét :R

(#1353) Pattogó


Pattogó
csendes tag

Hello!
Tudnátok mondani egy olyan router-t, mekyben van sávszélességkorlátozás, kábeles, és 18-20k alatt van ??

(#1354) palerNEW


palerNEW
tag

Szeretném megosztani otthon a netemet.
Egy vezeték nélküli megosztásra gondoltam.
A segítségeteket kérném, hogy milyen márkájú készüléket vegyek.
Árban a legolcsóbb, de még jó márka érdekelne.

Tegnap DOS, ma Windows... Félek a holnaptól! - Kidobtam a frigót, mert a Windows jobban fagyaszt!

(#1355) BluEyes


BluEyes
őstag

Nekem ilyen van: Gigabyte GN-BR01G [link]
2 gép dróton, 2 pedig vezeték nélkül kapcsolódik, eddig probléma nélkül, kopp-kopp. Nem jobb, de nem is rosszabb mint bármi más. :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1356) palerNEW válasza BluEyes (#1355) üzenetére


palerNEW
tag

Köszi a választ. :DDD


Kérdésem volna még.
1. A gépek közti sávszélesléget automatikusan osztja ki, vagy nekem kell meghatározni ??
Vagy esetleg minketőt tudja???
2. Torrentezéssel és DC-el nincs gond???

Tegnap DOS, ma Windows... Félek a holnaptól! - Kidobtam a frigót, mert a Windows jobban fagyaszt!

(#1357) Genesis87


Genesis87
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az ASUS WL-500GP routerhez, ha külső vinyót kötök és a torrentezést a routeren keresztül a Download masterrel végzem, akkor a router automatikusan fogja csökkenteni majd a feltöltési sebességet, hogy mennyen a net és a letöltés vagy ezt a sávszélesség korlátozással kell megoldani???

Valamint, ha a routerhez ex3-as fájlrendszerű vinyót kötök, akkor XP-vel és Vista-val látni fogom a gépemről vagy ebben az esetben csak a FAT fájlrendszer jöhet szóba?

A válaszokat előre is köszönöm!


Üdv:

Zoli
http://apptransteam.extra.hu

AppTransTeam a szoftverhonosító csapat (http://apptransteam.atw.hu)

(#1358) bnss


bnss
veterán

Üdv!

WLAN Routert szeretnék vásárolni a közeljövőben. Ebben a témában annyira nem vagyok járatos, csak egy-két D-Link-kel és Gigabyte-tal találkoztam.

A lényeg az lenne, h adott egy családi ház, földszint + emelet (itt lenne a router) + padlás (ott nem akarok netezni :DDD), a lényeg, h a földszinten és az emleten is egyaránt legyen net! Egy ismerősöm Linksys Routert ajánlott, Ő azt használ ésigencsak agy a hatótávolsága. A probléma csak az, h bőven 20k felett volt...

Ha vkinek van jó ötlete, esetleg best buy ajánlat, az ne tartsa magában! :R

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1359) vaguny


vaguny
tag

Sziasztok!

Kábeles internet vezeték nélküli megosztását tervezem. Egy noti csatlakozna wireless módon, az asztali maradna vezetéken.
Lakáson belül (panel) kívánom használni, így nagy távolságot nem kellene, hogy átvigyen, csak válaszfalat.

A jelöltek kb. egy árban vannak:
D-Link DI-524 WL 4 port + WIFI router
SMC WBR14G2 54Mbps wireless router

Hallottam már mindkettőről jót és rosszat is, légyszi segítsetek dönteni!

Előre is kösz!

XBOX GT/PSN ID/EA ID: xVAGUNYx ; STEAM ID: Vaguny

(#1360) Rommel6600 válasza vaguny (#1359) üzenetére


Rommel6600
őstag

szvsz egyiket se. Egyébként az smc-t ajánlanám de az a tipus nem frankó belőle
Ha van rá pénzed vegyél asus-t vagy linksys-t de unkább az utóbbit ;)

(#1361) bnss válasza Rommel6600 (#1360) üzenetére


bnss
veterán

Üdv!

Én is az Asus és Linksys között vacilálok... Asus olcsóbb, viszont Linksys megbízhatóbb? :F

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1362) Nari6


Nari6
csendes tag

Hellosztok létszi segítsetek!
Azt szeretném megtudni, hogy melyik switchet vegyek inkább:
ASUS GIGABYTE D-LINK LINKSYS
Létszi segítsetek elég fontos lenne!

Kösz a válaszokat!! :R :R

(#1363) user12 válasza Nari6 (#1362) üzenetére


user12
őstag

A Linksys veri mindhárom tesót! Viszont mélyebben a zsebedbe kell nyúlnod.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#1364) tomboy84


tomboy84
tag

Sziasztok!

Sikeresen beleszaladtam egy SMC WBR54-G2-be, de úgy néz ki sikerül megaszbadulni tőle(Hállelúja :) ).
Milyen routert ajánlanátok helyette? Amire szükségem van:
Torrentezés szakadás nélkül
stabil vezetéknélküli kapcsolat
Árban úgy 15-17e ft körül legyen.
Előre is köszi!

(#1365) user12 válasza tomboy84 (#1364) üzenetére


user12
őstag

Edimax BR-6104K, havernál (eléggé hardcore netező -> 24/24 óra), bejött, és az ára is barátságos (7500 huf körüli). Szerintem következő fizetésből én is veszek egyet.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#1366) (Bundás) válasza tomboy84 (#1364) üzenetére


(Bundás)
addikt

Nekem is hasonló router-re lenne szükségem, MIMO felesleges, fontos, hogy stabil legyen és rendelkezzen nyomtatószerverrel.

Asus wl500g Premium-ot nézegettem, de azt mondták lehet, hogy felesleges három laptop és egy nyomtató netes kiszolgálásához...

Valami tuti ajánlat, ami stabil, nem dob le, ne melegszik túl, ár 15-25 ezer HUF között mozoghat. :U

(#1367) user12 válasza (Bundás) (#1366) üzenetére


user12
őstag

1365

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#1368) tomboy84 válasza user12 (#1365) üzenetére


tomboy84
tag

De ez sajna nem WiFi-s, nekem pedig olyan kéne, de azért köszi!

(#1369) (Bundás) válasza user12 (#1367) üzenetére


(Bundás)
addikt

Úgyszint, kimaradt, hogy vezeték nélküli kell. Amúgy a topikjában páran panaszkodnak rá, már lehet a gazdikkal van a baj. :)

(#1370) Badb0y


Badb0y
addikt

Segítsetek légyszíves!

Ma egy teljes napot szívtam vele, hogy beállítsam a surecom 4904sc routert. Vázolom a szitut.
Van egy chellos internet. Kábelmodemet összekötöttem a router wan portjával. többi portokat kivezettük 2 gépre. Nagy nehezen sikerült kimenni netre, ahol a prov.chello.hu-n kiválaszotattam, amit felajánlott az oldal.

Azon a gépen, amin csináltam a dolfokat, ment a net. Amint egy másik gépet rádugok a routerre, azonnal megszűnik az egész net létezni. Beírok egy címet, és mindenhol meghalt a net. Ki kell húzni a modemet fél percre, hogy az egyik gépen használni tudjam. Firmware frissítés is volt már. Nem pppoe és nem is pptp kapcsolatot választok, hanem a [link] det on ip address automatically-t. DHCP enableden volt. Semmi mást nem állítottam. És ha most rádugnék egy gépet, beírnék egy webcíme, megszűnne az egész.

Tudtok vmi tanácsot adni? Mert nagyon zavaró, hogy egy egész napot szenvedtem vele, és semmi :S

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1371) Rommel6600 válasza (Bundás) (#1366) üzenetére


Rommel6600
őstag

ha stabil kell jobbat nem találsz: Linksys WRT54GL (nyomtató sajna nincs rajta)
amúgy meg elég jó az asus is!

[Szerkesztve]

(#1372) buboreak


buboreak
csendes tag

Sziasztok!

Most szeretnék egy routert venni és olvasgattam egy kicsit. Elég vegyesek a tapasztalatok ezért inkább megkérezem itt is. Nem kell túl komoly cucc nekem csak megbízható legyen. Árban olyan 15 körülire gondoltam. A Linksys WRT54GL és az Asus Wl-520G tetszett az írások alapján leginkább. A Linksys linux firmware-s azt szeretném kérdezni, hogy érdemes belemászni a témába vagy jól működik a gyári cuccával is. Azért érdekel mert nem konyítok semmit a linuxhoz. Melyiket ajánlanátok a kettő közül? Esetleg ha van ebben az árkategóriában valami más azt is szívesen fogadom. Ja igen, még amiben nem vagyok jártas, hogy a gépbe jó az usb-s adapter vagy a pci-os a nyerőbb. valamit az érdekelne, hogy érdemes ugyanazt a márkát venni mint a router, esetleg tökéletes a másfajta is. Sebesség miatt érdekelne a dolog meg persze az ára miatt. Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#1373) zolynet válasza buboreak (#1372) üzenetére


zolynet
addikt

Vmi nagyon hasonlóval fordultam volna a routeres szakikhoz, kösz hogy ezt így megfogalmaztad, én is ezeket néztem ki a routerek közül. ;)
Ugyhogy már 2en várjuk a hozzáértő válaszokat.

szerk: helyesírás :B

[Szerkesztve]

Life is too short to stay stock!

(#1374) dr.bubo válasza zolynet (#1373) üzenetére


dr.bubo
őstag

Én Linksys WRT54GL-t használok. A gyári firmware-l, nekem tökéletesen müködik. :)
Az ára 22000Ft körül van

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#1375) zolynet válasza dr.bubo (#1374) üzenetére


zolynet
addikt

Linksys WRT54GC ezt néztem mert csak barátibb az ára egy jó 8K-val, csak azt nézem épp hogy a antenna meg nincsen hozzá?! :F
VLAN-ra nincs szükségem iInkább vmi pci v usb adapteres wifi kártyára kellenének tippek/tapasztalatok.
Kösz a gyors reagálást.

Life is too short to stay stock!

(#1376) dr.bubo válasza zolynet (#1375) üzenetére


dr.bubo
őstag

Te most vezeték nélkül akarod megosztani a netedet? :F
Mert akkor olyan routerre van szükséged, ami tudja a wlant.

PCI-s kártya Edimax ew7128g
usb-s Edimax 7318ug[link]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#1377) zolynet válasza dr.bubo (#1376) üzenetére


zolynet
addikt

nem lesz megosztva a net, csak egy gép lesz rajta, csak nagyon körülményes lenne bekábelezni a lakás (nemnálamlesz) és inkább áldoznak rá , minthogy széjjelfurkálják a pecót, ugyhogy csak azért kell wifi router.

Life is too short to stay stock!

(#1378) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Hello! Azt szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményetek a D-Link DGL-4100-as Routerről, és, hogy tudnátok-e mondani egy helyet ahol meglehetne szerezni?? Priviben is jöhet...

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#1379) zolynet


zolynet
addikt

Kinéztem az ASUS WL-167g USB2.0 WLAN Adaptert (6K kiskerbruttó).
Van vkinek +/- tapasztalata erről a termékről? [link]
Másik ami még talonban van a pci-os változata a Asus WL-107G [link]
Kérdés ugyanaz.

Life is too short to stay stock!

(#1380) buboreak válasza zolynet (#1379) üzenetére


buboreak
csendes tag

Én pont tegnap rendeltem egy Asus Wl-520G router és egy Asus WL-107G adapter párost. Azt olvastam, hogy jól működik ez a páros remélem nekem sem lesz rossz tapasztalatom.

(#1381) bnss válasza buboreak (#1380) üzenetére


bnss
veterán

Majd írd le a tapasztalataid a routerrel kapcsolatban - persze, ha nem nagy kérés, mert én is ebben a típusban gondolkozom! :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1382) zolynet válasza Genesis87 (#1357) üzenetére


zolynet
addikt

Ez engem is érdekelne, vki vmi tippel tud szolgálni? :F

Life is too short to stay stock!

(#1383) buboreak válasza bnss (#1381) üzenetére


buboreak
csendes tag

OK majd leírom de még várni kell egy kicsit mert csak jövő hétre ígérték mert nem volt raktáron a router. Az adapter meglenne korábban is de azzal egymagában nem sok mindenre mennék :)

(#1384) Triumph


Triumph
tag

Sziasztok

Routert szeretnék vásárolni, de csak a hardveres tűzfal miatt. Az SMC 7004 VBR-re gondoltam. Mi a véeleményetek és ha ez nem jó akkor mit ajánlanátok?
Ja és chellohoz lenne(mert láttam zárójelbe hogy DSL router).

Előre is köszönöm

(#1385) user12 válasza Triumph (#1384) üzenetére


user12
őstag

Én továbbra is csak az Edimaxot tudom ajánlani. Az smc lehet bármilyen jó nevű és híres múltú cég, ez a router-széria .....háát inkább nem is fejtem ki a véleményemet, most eszembe jutott egy kevésbé szalonképes szöveg, de azt biztos kimoderálnák. A lényeg hardveres tűzfal (többek között) az Edimax BR-6104K - ban is van, jól bevált és még olcsóbb is az smc-től. Ha wlan is kell, van wlan-os változata is.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#1386) germanh


germanh
senior tag

hi
Tud valaki olyan router-t, ami tudja kb azokat mint a D-link gamer lounge? főleg a port priorizálás miatt...
nem akarok pingelni ha öcsi nekiállna netezni
WLAN kéne

Enjoy the pain!

(#1387) bnss válasza user12 (#1385) üzenetére


bnss
veterán

Engem Wlanos érdekelne, csak az a kérdés, h milyen ''erős'' az adója, mert azt nem szeretném, h megy a Wlan abban a szobában, ahol a router van, de eggyel odébb már nem! :)

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1388) shev7 válasza bnss (#1387) üzenetére


shev7
veterán

nem csak a router antennajatol, hanem a kliens antennajatol is fugg...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1389) germanh válasza germanh (#1386) üzenetére


germanh
senior tag

valaki plzzzzzz
akármilyen ötlet, lehetőség :F

Enjoy the pain!

(#1390) bnss válasza shev7 (#1388) üzenetére


bnss
veterán

Igazad van! :R Ezt nem vettem figyelembe...

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1391) whiskey válasza bnss (#1387) üzenetére


whiskey
tag

Hy..

Milyen erős?? pontosan mire gondolsz? Elvben minden wlan eszköz 30mW-os,
ennél nagyobb teljesítményhez már külön HIF-engedélyre van szükség.
Nagyban függ a kütyü antennájától, vételi érzékenységétől, de egy-két helységet különösebb ant. nélkül is el kell szóljon. Azért inkább olyat keress aminek levehető antennája van, mert arra szükség esetén tudsz tenni külső antennét is.
Én 1-2-3 száz métret gond nélkül át szoktam lőni.

üdv...

(#1392) bnss válasza whiskey (#1391) üzenetére


bnss
veterán

Üdv!

Rosszúl fogalmaztam, nem a teljesítményre voltam/vagyok kíváncsi, mivel azzal tisztában vagyok, hanem hatótáv! :B

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1393) Kubbi


Kubbi
tag

Sziasztok!
Nem értek annyira hozzá, ezért szeretném, ha segítenétek. :)
Karácsonyra szeretnék, venni egy USB-s wireless hálókártyát.
Az alábbi típust.
[link]
És lenne egy Lapotophoz tartozó
Gigabyte hálókártya
[link]
Ez a kettő kártya, fog működni együtt?
lletve megmerjem venni az edimax-ot, vagy maradjak a d-link-nél?[link]
Nem találtam igazán értelmes tapasztalatot az edimax-al kapcsolatban...
És ami még bosszant, nem tudom, mert sehol nem adják meg, hogy beltéren, és kültéren, mennyi a max hatótávolsága... :S
Mondjuk ,csak egy lakáson belül kellene...
Légyszi segítsetek!

(#1394) jpisti


jpisti
senior tag

Ó hatalmas WLAN guruk, kérlek segítsetek. Voltam olyan hülye és egy Linksys WRT54GL router-nek frissítettem a firm-jét egy tomato firm-re. na most ez az átkozott nem akar beengedni az admin felületre, a régi felhasználó&jelszó páros nem okés. mit lehet ilyenkor tenni? nagyon sürgős lenne a dolog, ha valakinek van ötlete akkor kérem segítsen.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#1395) shev7 válasza jpisti (#1394) üzenetére


shev7
veterán

hat sztem firm frissites utan nem szaz, hogy marad u/p. Nincs a tomato firm leirasaban, hogy mi lesz a default u/p

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1396) jpisti válasza shev7 (#1395) üzenetére


jpisti
senior tag

Wooo, wazze, megleltem. Egy darabig nem kell kávét innom.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#1397) zolynet


zolynet
addikt

MSI RG60G + Turbo router-re esett a választás illetve hozzá egy MSI PC60G PCI wirekártyára. 18K lenne a kombó, sajna most nem megy a nagykerbe vásárlás :O :DDD
Van valaki aki nagyon lebeszélne róla?! De aztán alátámasztással! :D
Vagy hogy inkábbi mi mást helyette? Asus WL-520G volt kinézve Asus WL-167G Usb adapterrel de nagyon nem lehet kapni, ugyhogy ló nincs akkor szamár lesz.

Life is too short to stay stock!

(#1398) bnss


bnss
veterán

Üdv!

user12 kolléga nagyon dícsérte az Edimax BR-6204WG (lehet a csak vezetékes verzióját), azon gondolkodom, h merjem-e megrendelni... Jelenleg 1 notebookot szolgálna ki Wlanon keresztül és két asztali PC-t vezetéken kresztül.

Sok infót nem találtam róla, ezért bátorkodtam itt feltenni a kérdést! ;)

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1399) Mania válasza bnss (#1398) üzenetére


Mania
senior tag

Ezt a tipust hasznalom en is.Ket gep csatlakozik ra az egyik UTP kabelen,a masik 2 vasbeton falnyira egy 7128-as szinten Edimax WLAN kartyaval .
A helyi halozatot es a netet konnyen be lehet konfigolni,a firmware egyszeruen frissitheto...mire vagy meg kivancsi? :)

(#1400) bnss válasza Mania (#1399) üzenetére


bnss
veterán

Köszi az infót! :R

Ez bőven elég! Akkor Ő a nagy Ő! :DDD

Még egy kérdés, nem tudom játszol-e online játékokkal... Az lenne a kérdés, h - ha igen, akkor routeren keresztül megy a multiplayer? Mivel öcsém szokott elég sokat játszani, és nem örülne ha nem menne... :))

"Ép hardverben ép szoftver..."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.