Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) Cleo válasza canniball (#1849) üzenetére


Cleo
tag

1. Működik a kábelnettel, ha bedugod az UTP kábel az Ethernet Port1-be. Az említett routeremen Ethernet port1 nem más, mint egy sima router uplink port.

2. ''Rákerestem, de mindenhol 45k körül mozog''.
Ennyi az áruk , de volt egy akció, és pár cég nél még maradt, azt hiszem
Pl. PCLand (webes) 25700 + Áfa (?), ezért írtam 30-40k között

3. Bocs, általában a router család neveket irtam, mert (csak) azok tartalmazzák a kivánt funkciókat. Más részt , úgy tudsz nézni utána, ha megkérdezed a forgalmazótól, hogy mik vannak egy-egy családból náluk raktáron, milyen konkrét verzió számmal, utána tölsd le a kézi manual és végig nyálazod. (Ne haragudj, de én se akarom felelőtlenül leírni, mert már 1x tanácsoltam valakinek egy Radius router, de később kiderült , hogy az csak ver 2.EUban létezik és itthon a forgalmazó még a 2éves 1.5 verziót futatja és nem tudja különböztetni a Radius és a a Local User Authentication között).

Zyxell Application Firewal routerek = Zywal 10, 50,70,100 család.


SZVSZ

(#1852) dany27


dany27
őstag

hi

router-re lenne szükségem wifisre kb 35-40 métert kell vele áthidalnom
milyen vegyek ami elég erős jelet bír ki kldeni??
20E-ig bezárólag
nekem 20E-es kategóriában ajánlottak zyxelt olcsóbban meg belkint(ez lenne is raktáron)
nem tudom h mennyire eri meg a drágább vagy ha tudtok mást akkor írjátok meg!!
Jah meg kellene wlan USB is!! Ebből meg vmi tplink van nekik. (azt mondja h vmi D-Link béllel van szerelve)


előre is köszi!

[Szerkesztve]

(#1853) Cleo válasza dany27 (#1852) üzenetére


Cleo
tag

20E-ig bezárólag: Nem szűk egykicsit a keret egy router + wlan kártyára, főleg ha 40m-es áthidalásről van szó ? Sőt szerintem egy szoba antenna is kéne.

Inkább először kellene tudni: falak, vastagságuk, hány munkaállomás, mekkora sebességet (min.) akarod stb. Ezután lehet tervezgetni. Még bele is férhet :)

(#1854) dany27 válasza Cleo (#1853) üzenetére


dany27
őstag

majdnem szabad tér kirakom az ablakba és a másik ablakba meg van a vevő rálátás majdnem 100%

(#1855) Cleo válasza dany27 (#1854) üzenetére


Cleo
tag

Akkor is kissé sok a 40m-es, annak ellenére , hogy Zyxel és Belkin mind jó cucc, de nem a térerősségről híresek (2 - 3dbi antennák vannak benne)
Javasolnám, hogy olyat vegyél (akár 15k routereket is), amelyiknél rárakható a külső lapos szoba antenna ( az omni szoba antenna nem a legjobb, ugyanis a router nem a tér közepén van, ahogy írtad).
Esetleg lehet körülnézni a 2Wire (ez általában nem olcsó és elég különleges lehetősségek vannak benne) és NetGear után. A Netgearnél van olyan router, amelyiknek 5 dbi built-in antenna van és nem is olyan drága (11-14k). (Amúgy egy ismerősömnek van egy USB Belkin eladó 4kért, ha Belkin routernél döntenéd, akkor azt ajánlanám. Ha meg más a router, akkor nem érdemes)

SZVSZ

(#1856) Fboy


Fboy
aktív tag

Hi!

Milyen vezetéknélküli routert ajánlanátok otthoni hálózat megosztására? Lehetőleg az olcsóbb szegmensből :R
egy ilyenről mi a véleményetek: LINKSYS WRT54G ?

[Szerkesztve]

(#1857) Rommel6600 válasza Fboy (#1856) üzenetére


Rommel6600
őstag

WRT54GL.
Olcsó oszt jó, ráadásul ha akarsz még buherált fw-t is tehetsz rá ha azt akarod h többet tudjon. :)
Nyugodtan vehetsz egyébként más Linksyst is, megbízhatóak, és elég jók.

(#1858) tomio válasza Rommel6600 (#1845) üzenetére


tomio
tag

1.: THX for Your help!!!
2.: Mégegyszer kösz a korrekt tájékoztatást és segítséget!
3.: És most kérdeznék mégegyet, ha már felajánlottad: Hol veszel te 15kHUF-ért WRT54GL-t. No nem azért mert garasoskodni akarok de az egyik (ha nem a legolcsóbb) helyen [link] majd kétezret mérnek még rá (egészen prontosan 1800Ft-ot). Tudom nem vészes árdifi...
Ja amúgy, bár még nem post-oltam be SMC-s topikba, de IE-vel, és CSAK IE-vel, ráadásul pöccre, csak sikerült a fw-update. Szóval most teszt van, és lehet hogy ha beválik, aktualitását is vesztette egy új vásárlása. Nem Rockefeller vagyok, max ha az SMC továbbra sem úgy muzsikál akkor vágnék bele...[Most inkább bízok a helyrejöttében, nincs „kedvem” újra költeni]

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#1859) Rommel6600 válasza tomio (#1858) üzenetére


Rommel6600
őstag

[link] Egész pontosan itt vettem és vehetnék még most is 14.900 Ft-ért WRT54GL-t.

(#1860) RickDeckard


RickDeckard
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy nem wireless routert vásárolni, hogy ADSL internetemet két gépen is élvezhessem/élvezhessük (a csomagom engedi két gép használatát).
Már kinéztem egyet magamnak (D-Link DI-604), de azt olvastam, hogy az nagyobb számú bejövő kapcsolat esetén erőteljesen fagy.
Szóval van valakinek tippje, hogy milyen routert vehetnék, ami stabilan működik az említett feltételek mellett is?

Köszi,
Deckard

(#1861) canniball válasza Cleo (#1851) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszönöm az eddigi segítséget, de ez kezd számomra egyre bonyolultabbá (és megfizethetetlenné) válni, úgyhogy azt hiszem lemondok erről az igényemről.

Akkor nézzük máshogy kérdést:
Szükségem lenne egy wlan routerre, az áthidalandó távolság kb. 15-20 méter, közben 3 db 35-40 centis téglafal. Képes-e erre bármelyik eszköz? Lehet-e ezekben a routerekben IP-cím alapján beállítani a hozzáférést (hogy csak bizonyos IP-jű gépek csatlakozhassanak)? Ha igen miért van szükség a különböző titkosításokra? Ezek közül milyenek vannak egyáltalán?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1862) dany27


dany27
őstag

hi
ezek közűl melyik routert ajánljátok:
3Com 3CRWER 100-75
Netgear WGR 614EE
Netgear KWGR 614100ISS
Zyxel P320W
Zyxel P-335WT
Belkin ez nem tom melyik típus az ára kb 13E
D-Link Di624

USB-s ''kütyük''
3Com 3CRUSB10075
Netgear WPN 111EE
Zyxel Zyair G-202
meg még mrákában ezek mondta Belkin
TP-Link(ebbe állítólag D-Link bél van)

Előre is köszi!
Legfőbb előny ható táv+megbízhatóság!

(#1863) atesss


atesss
addikt

Kinéztem magamnak már egy jó ideje egy Asus WL-500G Premium routert,és ugytünik a héten végre megveszem.
Inkább ide írok,mivel a topicja elég kihaltnak tűnik.
Baromi jó dolgokat tud,főleg mivel Linuxot lehet rajta futtatni.
Egy dolog hiányzik csak belőle alapból,a VPN server.
Az Oleg FW-re felrakható cuccok közt találtam VPN programot is,csak az a kérdés,hogy ez mit tudhat a ''gyári'' megoldásokhoz képest.
Asszem OpenVPN volt a neve.Mi az amiben egy ilyen megoldás rosszabb egy gyárinál?
Ahhoz hogy valamilyen gép kliens legyen,milyen programot kell felrakni XP-re a WL-500-al,és a gyáriakkal?
Vagy elmenne mindenféle telepítés nélkül?
Másik kérdésem ,hogy a routert lehetne távolról menedzselni?
Az FTP server az megy távolról persze,viszont felhasználókat létre lehet hozni benne távolról ?
És mi az amiben a Premium rosszabb,mint a Deluxe?
Mert pl. alapból Torrentezés csak a Pr-ben van,meg a procija is gyorsabb.
De forditva,minden program elfut a Pr-on,ami a Dlx-ra készült eredetileg?

(#1864) Cleo válasza canniball (#1861) üzenetére


Cleo
tag

Szívesen, ezért az elején egy Linux miniPC ajánlom routerként. (Azért 25k-40k nettó még mindig SOHOnak mondható, attól függ mekkora a családi birtokod :)

1 .Képes-e erre bármelyik eszköz?
Ha csak sima 25-30 cm téglafakról van szó és nem vizes blokk, födém akkor igen, business class routerekkel 5 téglafalat és 40m-es távolságot is áthidalhasz (garantálom , viszont az ár nem lesz annyira SOHO, 40-60k nettó között mindenestül)

2.Lehet-e ezekben a routerekben IP-cím alapján beállítani a hozzáférést (hogy csak bizonyos IP-jű gépek csatlakozhassanak)?
Nem IP, ha nem MAC address alapján, vagyis a WIFI kártya egyedi ezonosító szerint .
Ezt szintén minden router ismeri. Viszont ha azt is akarod, hogy egy előre meghatározott IP-t kapjon mindegyik gép MAC-uk szerint, akkor a 25-30 nettó fölötti árú routerek kellenek ( pl. egy Zyxel G2000 V3+ EU- 2006.06 firmwire, vagy későbbi, hogy legyek pontos :)). Vagy esetleg egy Linux routerrel is megtehetsz ugyanezt olcsóbban, de attól is függ, hogy mennyi időd + ... +... van rá.

3.Ha igen miért van szükség a különböző titkosításokra?
Mert létezik MAC cloning és iP spoofing nevű játékok, és művelőik :)

4. Ezek közül milyenek vannak egyáltalán
Hoszú válasz kéne ide, de ha csak nevek felsorolása érdekel , elég lesz egy mai router menűjébe bepillantani. Majdnem minden népszerű és általános titkosítás és authentikálás található ott (WIFI-re vonatkozólag). Ezenkívül, létezik pár egyedi módszer (pl. a Symbol Technologyé , amelyik a Kerberoson alapul )

(#1865) Cleo válasza dany27 (#1862) üzenetére


Cleo
tag

Nehéz kérdés.
- 3COM nagyon jó és összehangolt teljesítményre képest, főleg ha többi eszköz is 3COM (switch, VLAN stb.). 5éves gari?
- Netgear614 nagy teljesítményű beépített antenna van, és fémes burkolat :))
- Zyxel -335WT sok oldalú. 2 éves gari?
- D-Link, TP-link linuxos és rengeteg jó custom firmwire kapható hozzá
Vegyél mindegyikből egyet! :)))

(#1866) dany27 válasza Cleo (#1865) üzenetére


dany27
őstag

ezzel még nehezebb lett a döntés! :D
Van egy infó boltos ismerősöm tőle veszek mostanában mindent!
Ő pl a 3com,netgeart mondja igen csak jó nak csak nekem az is szem pont h messzeri vigyen ezeknél! Netgeart meg a belkint naon dícsérik!

(#1867) canniball válasza Cleo (#1864) üzenetére


canniball
nagyúr

Szerver-router PC terve nincs végleg félretéve, de egyelőre jegelve. :) (Most egy gyors és egyszerű megoldásra van szükségem.))

''Ha csak sima 25-30 cm téglafakról van szó és nem vizes blokk, födém akkor igen...''
3db 35-40 centis ''egyszerű'' téglafalról lenne szó. Vizesblokk nincs közben, egyelőre födém sem játszik. Szóval akkor igen. :)

''Nem IP, ha nem MAC address alapján... Viszont ha azt is akarod, hogy egy előre meghatározott IP-t kapjon mindegyik gép MAC-uk szerint...''
Hmm, a jelenlegi Dlink DI-604-esemnél be lehet állítani, hogy DHCP ossza a gépeknek az IP-t vagy manuálisan adok nekik fixet. Vagy nem egy funkcióról beszélünk?
Egyébként annyira nem ragaszkodom hozzá, csak a biztonság miatt gondoltam rá, mert nem tudtam, hogy ''létezik...iP spoofing nevű játékok, és művelőik''. :)

''...ha csak nevek felsorolása érdekel , elég lesz egy mai router menűjébe bepillantani.''
Ezek szerint ilyen szempontból is mindegy, hogy milyen készüléket választok.

Akkor térjünk a lényegre:
-a fenti távolságot és ''akadályokat'' kéne áthidalni
-nem tudom mennyire kényesek ezek az eszközök a vevő egységre, ha ilyen szempontból van különbség egy kevésbbé finnyás darabra lenne szükségem (a noti beépített vevője és egy USB-s Proxim vevő adott)
-egyszerű kezelhetőség (kb. ilyesmi: ''tovább->tovább->ok'' webes felületen és kész a működő hálózat, mint a jelenlegi routeremnél)
-legyen stabil és nem túl borsos árkategóriájú (max. 20k, de ha kevesebb nem haragszom meg érte, sőt :) )
A fentebb írottak alapján ezek egyike sem lehet túl nagy kérés; mit tudsz/tudtok ajánlani?

És a végére még egy láma kérdés: azt szeretném, ha a gépek a saját jelszavukkal automatikusan bejelentekznének a hálózatba - igényel ez bármi különösebb funkciót a router részéről vagy ez csak PC-beállítás kérdése?

Mod.: jól gondolom, hogy az ilyen kategóriájú eszközök tűzfala kb. ugyanannyit tud?

[Szerkesztve]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1868) Cleo válasza canniball (#1867) üzenetére


Cleo
tag

''Hmm, a jelenlegi Dlink DI-604-esemnél be lehet állítani, hogy DHCP ossza a gépeknek az IP-t vagy manuálisan adok nekik fixet. Vagy nem egy funkcióról beszélünk?''

- NEM, amit beszéltél az nem más , mint bármelyik gépnek adhatsz egy fix IP-t, amelyik benne van a megengedett tartományban és akkor már jöhet a konnektálás (feltéve, hogy a gépnek MAC addresse is a megengedett tartományban van a routeren). Tehát igazán mindegy, hogy kinek a gépe, a lényeg egyszerre ne 2 ugyanaz IP legyen .
Amit mondtam arról szólt, hogy Józsi gépe egy fix IP címet kap, forever, amíg a router admin nem változtatja. Az elsőnél MAC klonozással törhető a védelem, a másiknál sokkal nehezebb, ott finomabb IP spoofing és szerencse is kell mellé. Ha nem erről kérdeztél, hanem csak a sima manuális vagy DHCP osztásról van szó, akkor elnézést...

''Akkor térjünk a lényegre:''
- Ezekre íg nem tudok válaszolni, ahogy szeretnéd, minden routernél van pro- és kontra, főleg egy árszínten több jó router is létezik, de mindegyiknél van előny és hátrány is. Lsd a #1865 hozzászólásom a Dany27-nek, jól választotta ki, azok a routerek jók, és mind 20k alatt van , azt hiszem, nem vagyok kereskedő

(Eddig más jellegű kérdeseidre próbáltam válaszokat adni , vagyis adott speci, érdekes igényeknél, melyik kategóriájú routert érdemes szemügyre venni beszerzés során , milyen feature-kel rendelkezik és valóban mit is jelentenek azok.)

Remélem ez segít



[Szerkesztve]

(#1869) canniball válasza Cleo (#1868) üzenetére


canniball
nagyúr

''- Ezekre íg nem tudok válaszolni...minden routernél van pro- és kontra...''
Értem. Esetleg még ezekre:
''És a végére még egy láma kérdés: azt szeretném, ha a gépek a saját jelszavukkal automatikusan bejelentekznének a hálózatba - igényel ez bármi különösebb funkciót a router részéről vagy ez csak PC-beállítás kérdése?
Jól gondolom, hogy az ilyen kategóriájú eszközök tűzfala kb. ugyanannyit tud?''

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1870) dany27


dany27
őstag

hi

holnap mek megrendelni a wifi routert+usb-t hozzá csak még mindíg nem tom h milyen router lenne jó :F
lemértem 30méter kb amit át kell hidalni a router lehet max egy olyan 18E Ft néztem egy linksyst csak nem tom h mennyire lenne az erre a célra jó : WRT54GL
Vagy esetleg vmi más márka sajna a wifi routerekben nem naon vok otthol!

(#1871) Hmmz válasza dany27 (#1870) üzenetére


Hmmz
aktív tag

én erre szavazok, igaz picit drágább..viszont erősebb is..
[link]
a 30 méter meg attól függ hogy mi van közben.. ha túl sok minden vagy ''nemszeretem'' anyagok akkor csak úgy simán nem fog menni..

Olvasd el az értékelést is... nem rossz..


[Szerkesztve]

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#1872) dany27 válasza Hmmz (#1871) üzenetére


dany27
őstag

gyakorlatilag semmi sincs közötte max egy függöny aztán szabad tér

(#1873) dany27


dany27
őstag

nah kinéztem asszem ilyen routert fogok venni Linksys WRT54GL
csak még azt nem tom h milyen usbt vegyek hozzá :F
Egyébként nektek mi a véleményetek erről a routerról szentem 15Ebe ez a legjobb vagy nem??

Eddig akinek ilyen van az mind azt mondta h nagyon jó jel erőssége van!
De gondolom ide azé számít a Wlan adapter is de nem tom milyen kéne ez is legyen vmi linksys vagy mi?

(#1874) tozo86


tozo86
tag

sziasztok!
Szeretnék venni egy WLAN routert, de annyi rosszat hallottam már, hogy gondoltam megkérdezlek titeket is, hozzáértő embereket:) Én absz. láma vagyok a témában, még soha nem használtam routert (max 2 gépet kötöttem össze). De most szeretném megosztani a netet az asztali és a notebook között.
Olyan routert szeretnék ami:
-olcsó (max 15ezret szánnék rá)
-megbízható (nem szakad meg a kapcsolat 2óránként.. sőt egyáltalán ne szakadjon meg:) )
-nagy hatótávolságú. (kertes házban lakom az emeleten. Szeretném, ha lehetőleg az egész házban a routertől kb. 15 méterre, a földszinten is gond nélkül tudnék netezni)

Nagyon hálás lennék, ha leírnátok tapasztalataitokat, vagy hogy mit ajánlanátok.
Köszönöm előre is!

[Szerkesztve]

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#1875) canniball


canniball
nagyúr

Végül ma hazahoztam egy Linksys WRT54GL routert. Köszönöm a segítséget!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1876) D@ni88


D@ni88
addikt

hali, szeretnék venni egy modem-routert :D mert minek a kettő klön ha lehet egybe is ;)
olvasgattam hasonló forumokat de nem találtam egyértelmű választ milyet érdemes venni...
segítenétek? :F
wifi meg ilyesmi nem fontos...
max 15K

[Szerkesztve]

(#1877) shev7 válasza D@ni88 (#1876) üzenetére


shev7
veterán

15k sztem keves lesz. 15k-ert mar kapsz egy normalisan mukodo routert, a modemes valtozat kicsit tobbe lesz...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1878) D@ni88 válasza shev7 (#1877) üzenetére


D@ni88
addikt

és milyet ajánlasz?

(#1879) D@ni88 válasza D@ni88 (#1878) üzenetére


D@ni88
addikt

valaki?

(#1880) BluEyes válasza D@ni88 (#1879) üzenetére


BluEyes
őstag

OFF:
Nekem ugyan édesmindegy, hogy egybeépített vagy külön kütyüket veszel, de a javaslatom, hogy hagyd a csudába az ilyen ''mindent egybe'' cuccokat. Eddig még semmilyen területen nem váltak be igazán (lásd pl. egybe-minihifi, rossz hang, ráadásul cd-je beszarik, oszt mehet az egész a kukába, kamerás-mp3-mobiltelefon, szarul szól, viszont pocsék képeket csinál, ellenben tetű a szoftvere stb stb). Ez afféle élettapasztalat :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1881) Caesarion


Caesarion
aktív tag

hi all.
szeretnék lecserélni egy D-Link DI-604-et egy wifis asus WL 520 gc-re [link].

Kérdésem, hogy
1: chello által leadott Le / Fel = 5120 / 768 kbit/s szélességet ugyanúgy leadja majd a wifi is? :U

2: hol találhatnék magyar v. angol leírást a wifi titkosításának beállításához a neten? gugli hatmillió találatát még nem kezdem átfésülni, esélyes h merült már fel ez a gond... ne morcizz s link me pls :B

pls help

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#1882) -D4nO-


-D4nO-
tag

Sziasztok! Előre is elnézéseteket kérem hogy nem olvasom végig a topicot,habárbiztos vagyok benne hoyg megtalálnáma keresett választ.
Először: abszolut antitalentum vagyok a vezeték nélküli megoldásokban.
Egy földszint+2emeletes családiházban élek, és a legfelső szinten van a szobám.Innnen kéne wireless megoldással megosztanom a netet, először csak egelettel lejjebb, később kéne hogy az egész házban legyen jelerősség.
Milyen routert/kártyát vegyek? Megoldható hogy én ne vezeték nélkül kapjam a netet, míg a másik gép és laptop igen?Létezik olyan router amivel tudom szabályozni mennyi sávszélességet engedek a többi gépnek?FPS játékkal játszom,és elég zavaró mikor a 20kbyte/sec-es feltöltésem ből én már 15-öt lefoglalok és akkor a hugom elkezdi msn-en a mozgó betüit meg miegyéb csodálatos dolgait küldözgetni, nekem meg 1200 ms ping...^^

Előre is köszönöm



[Szerkesztve]

o/

(#1884) Caesarion válasza Caesarion (#1881) üzenetére


Caesarion
aktív tag

valaki? :U

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#1885) Magnat válasza Caesarion (#1884) üzenetére


Magnat
veterán

Hi,

ha G-s szabványon tolod (tehát 54 vagy 108Mbites a router meg a gépek is) akkor igen.

Leírás sztem nem nagyon kell, wpa-psk-t állíts be minimum 15-20 hosszú kulccsal, sztem a routered topicjában vagy a wifis topicban érdeklődj, ha nem megy vmi, de nem egy nagy ördöngősség belőni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1886) Magnat válasza -D4nO- (#1882) üzenetére


Magnat
veterán

Szia, vannak gamer routerek, amikkel tudsz ilyen finomhangolásokat csinálni, de elég drágák, emlékeim szerint itt a PH-n is volt tesztjük. A normál <20k routerek nem tudnak ilyet sztem. Térerősséggel kapcsolatban: függ a vízszintes távolságoktól és a falak számától is, de sok jóra ne számíts több vastag falon keresztül ... mondjuk ha 3 szinten kell szórni és egy routerrel kell megoldani, azt célszerű a középső szinten elhelyezni ... ha így sem jó, akkor lehet, h csak több routerrel tudod lefedni az egész házat.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1887) dekoninck válasza dekoninck (#1832) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Ha valakit érdekel egy ilyen kütyü, vettem egy US Robotics gyártmányú 3-in-1 ADSL modem+wireless/ethernet router+USB printserver kombót.
Teljesen jól működik, a wlan (egy antennás) 3 falon is átlát, eddig megbízható. Nekem fő szempont volt, hogy ne legyen millió kütyü a kompóterem körül, és bár ritkák az ilyen cuccok, de sikerült találni és be is vált.
Itt a link: [link]

(#1888) Rommel6600 válasza dekoninck (#1887) üzenetére


Rommel6600
őstag

És mi pénz volt egy ilyen?

(#1889) dekoninck válasza Rommel6600 (#1888) üzenetére


dekoninck
aktív tag

22800, a FEFO-nál vettem, külön rendelésre. Az invitel modemje meg tartalék. :)

(#1890) beneszilo


beneszilo
tag

hello!
nekem egy router kéne arra hogy egy chello classic netet 2 felé osszak és tudjak torrentezni is meg minden p2p. mennyibe kerül kb. egy normális?
és a konig jó márka?

[Szerkesztve]

(#1891) Rommel6600 válasza beneszilo (#1890) üzenetére


Rommel6600
őstag

Amire neked kell azt mindegyik routernek tudnia kéne. Ha nem kell wireless akkor szerintem egy SMC 7004 tökéletesen megfelel a célra, megbízható, jó és olcsó is.
König márkáról most hallok először, szóval kb ennyire lehet jó. Inkább vegyél valamelyik bejáratott és ismert cégtől mint hogy aztán vmi noname vacakkal szívj.

(#1892) ALI_G


ALI_G
veterán

Mennyiért van olyan wifi router amiben tudom korlátozni MAC címhez hogy mekkora sebességet engedjen neki a netből és hálón ne korlátozzon?
Ha több mint 20k akkor kérdésem tárgytalan :)

Másik question, látom sokan kérdezik, h 10k környékén milyen wifi routert és alig válaszolnak, szóval nem megkövezni, de én is felteszem a kérdést, hogy 10k körül vmi olyan ami nem szakadozik (látom sok alsó kategóriás SMC ilyen és firmware alig akad) meg ilyenek? 15k a plafon, de inkább 12-13 lenne ok, DoS meg ilyen szűrések nem kellenek nekem, úgy se akar senki meghackelni, csak tudjon rendesen routolni, sok falat se kell áttörnie, bár ha hazaviszem akkor egy-két vájogfallal kell megküzdenie amik azért fél méteresek :)
és milyen wifi kártyát érdemes vennem hozzá, vagy a legtöbb routerhez adnak egyet ajándékba esetleg (1 elég lenne).

lehet költőiek voltak a kérdéseim és süket fülekre találok, de aki válaszra méltat annak köszönöm!
ALI_G

(#1893) Rommel6600 válasza ALI_G (#1892) üzenetére


Rommel6600
őstag

Bandwidth limiting hmm??
Szerintem neked egy linuxos open source-os cucc kéne, Linksys WRT54GL és vmi custom firmware rá, például Tomato, DD-WRT és társai. NA EKKOR tudnád azt megcsinálni hogy egy script generátorral készítesz hozzá egy scriptet ami ezt lehetővé teszi neked ezt úgy-ahogy. Nem igazán van vele tapasztalat, meg az a gond vele, hogy statikus. Azaz ha elosztottad a sávszelet akkor az függetlenül attól hány gép használja/használná a netet lekorlátoz/prioritizál a beállított értékekre... Innentől kezdve megette a fene az egészet - szerintem. Ja, és ez kurvára nem hivatalos ill gyári megoldás szóval ilyenek mint garancia meg support ugrottak :)
Ha ilyen nagy tudású készülék kéne neked (majdnem mindegyik routert kereső egyén ezzel a funkcióval jön... :O ) de mindezt gyárilag tudja? Akkor talán a belkin termékei között nézz szét de hogy 20Ft alatt nem találsz az biztos (30-40Ft már esélyesebb).
Ha meg már ennyit írtam akkor elmondom azt is, hogy az SMC-nek csak a vezeték nélküli routerei a szarok. Az újabb (2 évnél nem régebbi) vezetékes routerei mondjuk a 7004es nagyon jó, stabil. Ha nem kell vájörlessz az a megfelelő választás, de ha kell és egy megbízható és jó routert akarsz akkor: Linksys WRT54GL. Gyári fw-el is nagyon faja, de ha akarsz tehetsz rá 3rd party fw-t is.

(#1894) shev7 válasza Rommel6600 (#1891) üzenetére


shev7
veterán

nem tudm milyen az smc 7004, de az olcso wirelesses valtozatbol kiindulva en inkabb a koniget vennem, vagy barmi mast, de smc-t nem :)

MOD: elolvastam a masikat is, szoval a vezetekes jo, mondjuk ez annyira nem is meglepo, a vezeteknelkuli oruteruk is csak akkor kezd el rakoncatlankodni (wifi-n es kabelen is) ha hasznalom a wireless-t. Amig nem, addig el van szepen.

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1895) floppy131 válasza dany27 (#1862) üzenetére


floppy131
csendes tag

Bocs de kihagytad azt ami neked jó! (szerintem):Y LinksysWRT54GL :C :C :C :C 15k ért már van és ár szerint ez a legjobb(extrem digitalnál)Frissítheted tetszésed szerint mert linuxos. :R akár azt is mondhatnám szinte mindent tud amit el lehet várni tőle. :DD

[Szerkesztve]

mágnesezett müanyagból minden lehet.....(floppy13@vipmail.hu)

(#1896) ALI_G válasza Rommel6600 (#1893) üzenetére


ALI_G
veterán

igazából én eddig csak linuxos routerrel találkoztam, de ez biztos azért van mert mindenki az olcsókat keresi (és nekem ezeket kellett belőjem helyi hálóra).

Persze úgy lenne jó, ha dinamikus, vagy legalább valamennyire.

SMC-t meg én jó márkának tartom, kár, h a wireless routerei gagyik lettek. :(

Linksys WRT54GL-t megnéztem, a Linksys nagyon űberállatnak állítja be a honlapján :) de ez csak természetes. De tetszik, hogy van hozzá sok firmware.

Arra lennék kíváncsi, hogy a Linksys WRT54GL, GS, GR etc. között mi a különbség és miért a GL? (elég ha az utóbbira primitíven válaszolsz :) )

(#1897) Rommel6600 válasza ALI_G (#1896) üzenetére


Rommel6600
őstag

Mert a WRT54GL überállat is! ;]

WRT54GS S a Speedbooster neveztű parasztvakító opcióra céloz
WRT54GL Az L azt jelenti Linuxos

A GL ben egy custom fw-el ugyanúgy ki tudod használni azokat az opciókat mint amiket plédául a speedboosteres gyárilag tud, meg az összes többi finomságot is (afterburner, frame burst és a többi...) És nem mellékesen olcsóbb is (amikor én néztem olcsóbb volt, a GL volt 15Ft a GS meg 17-18Ft) a GL mint a többi - mert gyári fw-el tényleg kevesebbet tud, na de ki használja a gyárit? :U

(#1898) GBRDVD


GBRDVD
tag

[link]

A4 Team Kft.
13986 Ft a legolcsóbb. :P

(#1899) ALI_G válasza Rommel6600 (#1897) üzenetére


ALI_G
veterán

[link]
14700 a legolcsóbb.
Milyet érdemes hozzá venni? USB-s, vagy kártyás, esetleg antenna UTP kimettel?

USR-ek milyenek?

ui.: látom talált itt más olcsóbban a depon.

[Szerkesztve]

(#1900) ALI_G


ALI_G
veterán

:DD up

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.