Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) bnss válasza sEKTOr (#2599) üzenetére


bnss
veterán

Milyen a jelnlegi router? Általában legalább a szolgáltató által osztott IP címet, az átjárót, a DNS szervereket, a és a saját DHCP szerverének a címeit ki szokta lökni. Olvass vissza egy keveset, olcsó TP-Link megoldálst láthatsz.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2602) shev7 válasza sEKTOr (#2599) üzenetére


shev7
veterán

vonal teszteket (es a tobbit amit emlitettel) nem tud a router, mert azt a modem csinaja...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2603) hugoo válasza bnss (#2598) üzenetére


hugoo
aktív tag

Szia!

Ezzel az eszközzel szemezek és az lenne a kérdésem, h milyen lenne az elérhető sebesség a desktop (lan) és laptop (wlan) gép között fájlok másolásakor? Azért is érdekel, mert kapható 10k körüli áron a 642-es típus (108 Mbps) is. A nagyobb sebesség miatt érdemes az utóbbit venni, vagy ehelyett nagyobb másolásnál érdemes összekötni a két gépet kábellel?
Chello-s 1,5 Mbit-es netet szeretnék megosztani a két gép között, valamint sokszor használom a fájl- és nyomtatómegosztást is. Kicsit utána olvastam, h mi felelne meg és ennél a gyártónál kötöttem ki. (d-linket sokan szidják, linksys-t ajánlják nagyon, de erről is jókat olvastam, olcsóbb és azért tetszik a 3 év gari is)
Ha emellett döntök, jó választás, ugye?

üdv

(#2604) bnss válasza hugoo (#2603) üzenetére


bnss
veterán

Mint azt olvashattad az totyikban, a WLAN hálózat tulajdonságait _nem_ lehet előre megjósolni, az adott helyszíntől függ nagyrészt.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2605) hugoo válasza bnss (#2604) üzenetére


hugoo
aktív tag

A helyszín szerintem ebből a szempontból nem rossz: panel lakás (3 szoba), középső szobában lenne a router, tőle 2 irányban (de inkább csak egy) használnánk a laptopot, 10m-re kb. Egy fal van így az útban.

üdv

[ Szerkesztve ]

(#2606) bnss válasza hugoo (#2605) üzenetére


bnss
veterán

Egy 2 szobás panel lakásban üzemeltem be egy ilyen routert (mármint az általam említett egyedet), a lakás egyik szélső szobájában volt a router, megfelelő jelerősséget biztosított az egész lakásban. Biztosra nem mondom, hogy nálad is így fog működni, mert ez nem biztos.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2607) hugoo válasza bnss (#2606) üzenetére


hugoo
aktív tag

Tudom, h a wlan eléggé bizonytalan dolog és sok mindentől függ a működése, de ha tényleg ennyire nem lehet mondani semmi biztosat, akkor nem tudom, h egyáltalán bele merjek-e vágni. Azért nem egy 2-3 ezres tételről van szó...
Megkérdezek még pár ismerőst, h mi a véleményük, bár az olvasottak alapján szerintem nem nagy területet kellene besugározni és még csak nincs is szó 2-3 falról, csak egy vékony panelfal van az útban. Az is igaz, h legrosszabb esetben kábel lehet a laptophoz is, mint eddig, csak már nem kellene, h menjen a desktop is...

üdv, köszi a segítséget!

(#2608) bnss válasza hugoo (#2607) üzenetére


bnss
veterán

A vékony fal rendben is van, de ha van benne betonvas háló - vagy mi a leánykori neve - akkor ott vége van a WLAN-nak, mint a botnak. Ha valami ajtó van a másik szoba felé, akkor nem lehet gond, persze nem "teljes sávszéllel" fog üzemelni a kapcsolat.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2609) Skynet258


Skynet258
veterán

Sziasztok!

Következő lenne a kérdésem: van egy xbox360, pc, és kábeles net. Az oké, hogy ezek összekötéséhez kell kábel modem, router, és patch kábel. De milyen routert ajánlanátok?
Ne legyen wireless, mert épp azt szeretném elkerülni, hogy ki kelljen adni a box vevő egységére 18 rugót. Szal marad a kábeles összekötés.

Mit ajánlotok erre a célra (lehetőleg 10 alatt legyen)? Köszönöm! :R

https://geekpulse.hu

(#2610) bnss válasza Skynet258 (#2609) üzenetére


bnss
veterán

A blogomban található Router kalauzban vannak vezetékes routerek, TP-Link elég megbízható eszközöket készít, én most azt vennék.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2611) Skynet258 válasza bnss (#2610) üzenetére


Skynet258
veterán

Végül erre esett a választás:

TP Link TL-R460

Elég olcsón lehet hozzájutni, és ha azt mondod jó, akkor mi bajom lehet ;)
Köszönöm a gyors segítséget! :R

https://geekpulse.hu

(#2612) bnss válasza Skynet258 (#2611) üzenetére


bnss
veterán

Nincs mit, sok sikert.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2613) Aranygyerek válasza bnss (#2544) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Egy piros pötty az általad ajánlott TP-Link TL-WR542G-nak.

Privire válaszolni illik.

(#2614) bnss válasza Aranygyerek (#2613) üzenetére


bnss
veterán

Köszönöm a visszajelzést. ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2615) Gaaabeeesz


Gaaabeeesz
aktív tag

Üdv.Nekem is kéne egy kis segítség.
Néztem a mediaban egy Tp-Link TL-WR542G nevű routert.
Ez milyen?:)

Vagy maradjak inkább a D-Linknél?
10-12 környékén szeretnék egy jó WLAN routert..
Van egy SMC WBR G14 routerem.. hát asszem nem kell bemutatnom:(

[ Szerkesztve ]

Üdv, Gabesz

(#2616) Rommel6600 válasza Gaaabeeesz (#2615) üzenetére


Rommel6600
őstag

Ha router kell akkor ne dlink, ha pedig jó router kell, akkor pláne ne dlink-et válassz, szerintem.
Én személy szerint Linksys-t ajánlok (abból is WRT54GL-t), de ahogy itt olvasom a tp-link-et is ajánlják.

(#2617) hyperspace


hyperspace
őstag

sziasztok!

szeretnek egy 5Mb-es netet 3 notira szetszorni egy olyan vezeteknelkuli routerrel, ami konnyen beallithato. tud vki egy nem tul dragat ajanlani? ha lejjebb volt hasonlo jellegu kerdesre valasz, bocsasatok meg lamasagom :))

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#2618) Gaaabeeesz válasza hyperspace (#2617) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Nekem a Tp- Linket ajánlják ezek szerint :)

Üdv, Gabesz

(#2619) Gaaabeeesz válasza Rommel6600 (#2616) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Az a baj,hogy felénk nem nagyon kapni linksyst :(
D-linkel mi a gond?Én egyik ismimnek azt ajánlottam a felhozatalból.. de semmi gond nincs vele,sosem szaakdt még meg meg ilyesmi :))

Üdv, Gabesz

(#2620) hyperspace válasza Gaaabeeesz (#2618) üzenetére


hyperspace
őstag

en torrentezesemet is birni fogja? :U

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#2621) hyperspace


hyperspace
őstag

elfelejtettem, hogy nem szeretnem, hogy a szomszedok az en netemet hasznaljak. az osszes routerre lehet kodot rakni?

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#2622) bnss válasza Gaaabeeesz (#2615) üzenetére


bnss
veterán

Az a TP-Link szvsz nagyságrendekkel jobb, mint a D-Link.

(#2621) hyperspace: lehet.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2623) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Tudtok most olyan akciókról, ahol routert hez usb-s wifit adnak ajándékba vagy akár egy szettbe? Egy barátomnak lenne, aki átlag user és az egyszerű letisztultság lenne a lényeg, tehát nem fontos az extrák. Ezt kb 20e alatt kellene, bár ennyiért bőven vannak router + usb wifi lehetőségek, de hátha csomagba akad és netalántán jobb áron :)

Köszi a segítséget!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2624) Gaaabeeesz válasza amargo (#2623) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Én most vettem egy ilyet Mediaba. Tp-Link TL-WR542G nevű routert .10K a mediaban most.
Es adnak hozzá egy USB-s wifit.Én ma üzemeltem be,eddig nincs vele gond.
Annyit észleltem,hogy valamiért lassabban böngész,de a sebesség pedig maximumot mutat,ha mérem..

Üdv, Gabesz

(#2625) Gaaabeeesz válasza hyperspace (#2620) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Nekem a torrentet viszi max. sebességgel.

Üdv, Gabesz

(#2626) Tosee


Tosee
őstag

Hello!

Router vásárlás előtt állok, és segítséget szeretnék kérni, hogy melyiket válasszam?
TP-Link-TL-WR542G
TP-Link-TL-R460
vagy: Linksys WRT54GL

Könnyen konfigurálhatók? Torrentek futnak rajtuk rendesen?

Amire kell: Utp kábellel kötnék össze 2 gépet, az internet megosztása miatt. Wifi-s hálókártyát nem szeretnék venni mert az még plusz 7-10e forint lenne... ezért marad a kábel.

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2627) Gaaabeeesz válasza Tosee (#2626) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Én most vettem egy ilyet:
TP-Link-TL-WR542G

10K mediaban,egy USB-s WIFI karival együtt.
Én eddig megvagyok elégedve vele.Torrent is megy rendesen.

Sokan dicsérik Linksyst is..

Üdv, Gabesz

(#2628) bnss válasza Tosee (#2626) üzenetére


bnss
veterán

Ha WiFi nem kell, akkor csak TP-Link-TL-R460 ez jön szóba, mert minek W-LAN router, ha nem használod? ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2629) Tosee válasza bnss (#2628) üzenetére


Tosee
őstag

Végül a Tp-lilnk - TL-WR542G-re esett a választás...
Azért nem TP-Link-TL-R460-et vettem mert egyrészt nemvolt, másrészt ha később vennék wifis hálókártyát akkor jól jöhet még!

Nagyon köszi mindenkinek!! :C :R

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2630) Tosee válasza Gaaabeeesz (#2627) üzenetére


Tosee
őstag

A Linksys WRT54GL-t nekem is fényezte az eladó, de 17 kilót sokallottam érte!
Rendelni nem tudtam mert sűrgős volt... Így a TP-Link-TL-WR542G-at megkaptam 8 ezerért! :C

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2631) hugoo válasza Gaaabeeesz (#2624) üzenetére


hugoo
aktív tag

És garit mennyit adnak rá ott?

üdv

(#2632) BorgBoss


BorgBoss
tag

Köszönöm a sok okosságot.
WRT54GL-t választottam :)

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#2633) Flashget


Flashget
félisten

Hú de megszaporodtak a TP-Link tulajok :DDD

Realme GT Master Edition

(#2634) bnss válasza Tosee (#2629) üzenetére


bnss
veterán

Jó választás (ismerősömnél két hete megy hibátlanul, igaz csak ritkán használ torrentet, ill. egyéb fájlmegosztó programot), a WRT54GL ára 13-14k reálisan.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2635) Flashget válasza Tosee (#2630) üzenetére


Flashget
félisten

stabilabb, mint a linksys, okosabb mint a dlink, és igényesebb, mint a usr vagy a buffalo. Erősebb, mint a legtöbb netgear, és jobb mint a senao

Realme GT Master Edition

(#2636) Derlie


Derlie
tag

Sziasztok, olvasgattam jónéhány hozzászólást (lehet valamelyik felett elsiklottam), de nem láttam határozott választ. UPC-s net, csak vezetékes, sok torrent, akár több géppel is, Előny lenne QoS, vagy valami bandwith limitálásra lehetőség torrent miatt. Ajánlatokat, tapasztalatokat nagyon szépen megköszönöm.

MOD: Most TP-LINK routerem van, sokszor szakad, megadja magát a torrentezéstől és csak újraindítása segít. Ez olyan 3000Ft-os kategória volt 1 éve kb, ennél ezekszerint több, jobb kell.

[ Szerkesztve ]

(#2637) bnss válasza Derlie (#2636) üzenetére


bnss
veterán

Vezetékes routerek:
- TP-Link TD-8840 (~5k, ADSL2+ modemmel!);
- Asus RX3041 (~6k);
- Edimax BR-6104K (~6k);
- Netgear RP614 (~6k);
- SMC 7004VBR (~5k, torrent használata esetén előfordulhat újraindulás);
- TP-Link TL-R460 (~4k, torrent rendesen működik, Digi LAN működik vele);
- Edimax BR-6541K (beszerezhetőségről az íráshoz tartozó fórumban olvashatsz).

Forrás: Router kalauz

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2638) hyperspace


hyperspace
őstag

sziasztok,

vettem egy tp-link wr542g routert. csak 2 bajom van vele. nem tom beallitani, es nem tok ra jelszot rakni. :) tud valaki segiteni? :((( :((( hiaba csinalom vegig azt amit ir a fuzet, nincs net, csak a kapcsolat van meg.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#2639) bnss válasza hyperspace (#2638) üzenetére


bnss
veterán

Router gondok totyik. Milyen internet szolgáltatásod van (pl. DSL, Kábel, LAN)? Ha a kapcsolat megvan, akkor DHCP-vel lehet probléma, vagy ha kézzel osztod a címeket, akkor DNS kiszolgálónak meg kell adni a router címét.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2640) Derlie válasza bnss (#2637) üzenetére


Derlie
tag

Köszönöm szépen, és igazán extreme torrentezőnek, esetleg? Vagy inkább akkor járassak valami p2-esen egy linuxot?

(#2641) bnss válasza Derlie (#2640) üzenetére


bnss
veterán

"Extreme torrent" alatt mit értesz több száz, esetleg ezer szálas le/feltöltés?

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2642) Derlie válasza bnss (#2641) üzenetére


Derlie
tag

Igen több száz szálas, de azért semmi esetre sem ezres. Helyesbítek, nem extrém, hanem erős torrent használat.

(#2643) akos_1984


akos_1984
tag

Sziasztok!

A kerdesem az lenne h szerintetek melyik router lenne a legjobb valasztas a kovetkezok kozul:
- Linksys WRT54G
- D-Link DI-524
- SMCWBR14-G2

Szivesen veszem az ebben az arkategoriaban levo egyeb routert is, ha tudtok ajanlani. Egyik legfobb szempont, h ne dobalja el a kapcsolatot, mert gyakran hasznalok windows-os VPN tunnelt es eleg idegeito lenne, ha allandoan ujra kellene kapcsolodnom.

Mi a lenyeges kulonbseg a WRT54G es a WRT54GL kozott?

Olyan lehetoseg van vmelyikben, amivel meg tudom oldani, h ha vki ugyanezen az eszkozon torrenezik, nekem meglegyen a szukseges savszelem? QoS beallitasokkal, vagy egyeb modon meg tudom ezt oldani?

Elore is koszi a segitseget!

udv.:
Akos

(#2644) akos_1984


akos_1984
tag

Az elobb rosszul tettem fel a 2. kerdesemet a WRT54G es WRT54GL-el kapcsolatban.
Azt tudom, h a GL-en Linux FW fut, a kerdesem igazabol arra vonatkozott, hogy ez ad-e valamilyen tobbletfunkciot (tobbletfunkciokat) a routernek?

udv.:
Akos

(#2645) Rommel6600 válasza akos_1984 (#2644) üzenetére


Rommel6600
őstag

"Azt tudom, h a GL-en Linux FW fut, a kerdesem igazabol arra vonatkozott, hogy ez ad-e valamilyen tobbletfunkciot (tobbletfunkciokat) a routernek?"

Ugyanazt tudja mind a kettő, viszont a szabad forráskódút le lehet cserélni olyanra ami sokkal többet tud. Például Tomato-ra. Na ez már adja a többletfunkciókat.

Szerk: Az általad felsorolt 3 routerből egyértelműen a Linksys amit meg kell venni, az SMC vezeték nélküli routerei a vezetékesekkel ellentétben ipari hulladékok, ahogy szerintem az egész d-link márka is.

[ Szerkesztve ]

(#2646) RAMBÓ


RAMBÓ
aktív tag

CSé.
Srácok tudom hogy nem igazán ide tartozik, de lenne egy nagy problémám:
Vettem egy ilyen routert: Linksys BEFSR41
Firmware Version: 2.00.1, Sep 11 2006
Már első este is gondok vannak vele: pl bontja 1 pillre a kapcsolatot, nem tud újra connectelni meg ilyenek. Nincs valakinek valami ötlete?!
jaj meg hogy ezekből melyiket állitsam be:
Connect on Demand: Max Idle Time ? Min.
Keep Alive: Redial Period ? Sec.
ADSL van itthon NEM fix IP-vel. Esetleg valaki nem tud egy jó firmware-t hozzá!!!
Előre is köszi a segítséget!!

(#2647) akos_1984 válasza Rommel6600 (#2645) üzenetére


akos_1984
tag

"Ugyanazt tudja mind a kettő, viszont a szabad forráskódút le lehet cserélni olyanra ami sokkal többet tud. Például Tomato-ra. Na ez már adja a többletfunkciókat."

A www.wrt54.info-n azt olvastam, h a WRT54G-re is fel lehet tenni a Tomato és a DD-WRT FW-eit.
Ezek szerint ebbol a szempontbol akkor egyenertekuek (G es a GL)?
A WRT54G-nel latom, h v1-v4 szerepel a listan. Ez pontosan milyen verzoit jelent, ill. vasarlaskor ezt hogyan tudom leellenorizni?

udv.:
Akos

(#2648) Rommel6600 válasza akos_1984 (#2647) üzenetére


Rommel6600
őstag

Igen, a WRT54G bizonyos verzióira is fel lehet tenni más firmware-t, de ahogy ott írtam csak az 1-4 es és talán az 5ös verziójára lehet még felügyeskedni. Ezek elég régi verziók, kereskedelmi forgalomban ilyet nem kapsz, azt hiszem már 8nál tartanak, azaz a 8as verziós modelleket lehet a boltokban kapni. A router alján biztos rajta van a verziószám, de nagy valószínűséggel a dobozon is.
Szóval jobban jársz a GL-el, mert gyári fw-el ugyanazt tudják, csak nem mindegy hogy mehet-e rá DD-WRT vagy Tomato

[ Szerkesztve ]

(#2649) bnss válasza RAMBÓ (#2646) üzenetére


bnss
veterán

Keep alive-ra rakd (radial time-ot hagyd az alapértelmezett értéken), akkor elméletben folyamatosan kell kapcsolatot létrehoznia. Legközelebb Router gondok totyik.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2650) Topa00


Topa00
tag

sziasztok, most építettem össze a gépem és valamilyen router kellene hozzá, a lapom: asus m2n32 sli deluxe wiereless-es.
légyszi segítstek mert nem étrtek hozzá:(
a netem 8mbps.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.