Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) bnss válasza Topa00 (#2650) üzenetére


bnss
veterán

Mennyit szánsz rá, vezetékes, vezeték nélküli router kell? Enélkül nehéz bármit is javasolni.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2652) Topa00 válasza bnss (#2651) üzenetére


Topa00
tag

vezeték nélküli kellene természetesen. hát max egy 10-est szánok rá. mit javasolsz?

(#2653) bnss válasza Topa00 (#2652) üzenetére


bnss
veterán

Router kalauz, TP-Link, Edimax, Asus között nézelődj.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2654) Topa00 válasza bnss (#2653) üzenetére


Topa00
tag

okés... :R

de egyébként mi értelme a vezetékes routernek? lehet h hülye kérdés de tényleg nem tudom :)

[ Szerkesztve ]

(#2655) bnss válasza Topa00 (#2654) üzenetére


bnss
veterán

Aki pl. on-line játszik, anna jól jön a fix kapcsolat, kellemetlen amikor a W-LAN ledobál pl.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2656) Topa00 válasza bnss (#2655) üzenetére


Topa00
tag

ja értem, és olyan lehetőség van hogy vezeték nélkülit veszek és később csinálhatok belőle vezetékest?

(#2657) Topa00


Topa00
tag

akkor EZ szerinted jó választás lenne? még egy kérdés, lehet hogy lesz nemsokára lap topom és azt ezzel hogy lehet majd összehozni? előre is köszi a segítségedet! :R

(#2658) Pribi


Pribi
senior tag

Hali!

Egy kérdésem lenne. A TP-Link TL-R460 routerben ahogy olvasom nincs QOS. Jól látom?

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#2659) bnss válasza Topa00 (#2656) üzenetére


bnss
veterán

Szinte minden W-LAN routeren van 4 LAN port. Én egy TP-Link 543G-t üzemeltem be ismerősnél kb. 2-3 hete, azóta megállás nélkül üzemel.

(#2658) Pribi: a TP Link honlap szerint sincs: [link].

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2660) TokLac


TokLac
senior tag

Sziasztok!
Wifis routert kell vennem. Jelenleg egy 4-megás ADSL- t osztanék, csak wifin. De későbbiek folyamán akár 20megás kábelnetet is, ezt is wifin. Kinéztem két routert. Az egyik Zyxel 334WT. Azt olvastam máshol hogy a Zyxel 334WT a 10megás adsl-t már nembírja. 100százalékos lessz a proci terhelése. Ez igaz lehet? Nos, a 20megás kábelnetet is bírnia kellene, ezért Asus WL-550gE- t veszek. Az Asus WL-550gE jó vásár szerintetek? Van benne olyan komoly sávszélesség szabályozás mint a Zyxelben? Van a családban egy Asus WL-520g, ezzel vegyesek az érzelmek, bár alapjában jónak mondható. Várom a véleményeket. :R

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#2661) bnss válasza TokLac (#2660) üzenetére


bnss
veterán

Nem tudom, hogy mit reagálna a Zyxel router, ha már Asus között nézelődsz, akkor WL500G Premium. Ajánlom figyelmedbe ezt a totyikot, gyakoralti tapasztalatokat olvashatsz.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2662) TokLac válasza bnss (#2661) üzenetére


TokLac
senior tag

Nem merem a Zyxelt megvenni mert eléggé régi modell. Pedig nagyon jó router. Az Asuss WL-500 prémiumot is néztem, jó ez is. Igazából a WL-550 szinte ugyan ez csak usb nélkül, de usb- re nincs is szükségem. Meg nagyon tetszik a Milennium Falcon- os kinézete. :C Ez ennyire új lehet? Alig találok rólla infót. :F
[link]

[ Szerkesztve ]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#2663) bnss válasza TokLac (#2662) üzenetére


bnss
veterán

Német nyelvű tesztet találtam. Majd később lesz USB-re szükséged, ha utánaolvasol, hogy miket lehet az általam emlegetett Asus útválasztóval művelni. :K

Szvsz a beszerezhetőség is fontos szempont, a képen látható routert nem sok magyar üzletben láttam.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2664) TokLac válasza bnss (#2663) üzenetére


TokLac
senior tag

Igazad lehet! De a tulajdonságai alapján beleszerettem az 550-be. Ez nagyon tetszik: Itt kapható, debreceni üzlet, nagyon korrektek: [link]

[ Szerkesztve ]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#2665) bnss válasza TokLac (#2664) üzenetére


bnss
veterán

Ez egy dolog, nem biztos, hogy annyit nyersz vele, mint amennyit várnál. A transmit power egy dolog, ha valami gyenge minőségű (kis nyereségű) antennával használod nem sokat számít. Ennyiért kapsz 500G premiumot is, a design nem minden. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2666) TokLac válasza bnss (#2665) üzenetére


TokLac
senior tag

Írnál az 500G prémium sávszélesség menedzsmentjéről? Mennyire jó és stabil? Jólenne képernyő kép a setup- járól is. :R

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#2667) TokLac


TokLac
senior tag

Ez mit jelent az 500G Premium- nál: "Both Ethernet LAN, Wan"

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#2668) TokLac


TokLac
senior tag

Ezért is nemizgat a pc nélküli letöltés: Egy idézet a sok probléma közül egy fórum oldaláról. "Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni tőletek, hogy vettem egy Asus WL500g premium routert, hogy majd milyen jó lesz, mert kikapcsolt géppel tudok egy usb-s winyóra letőlteni 8 (router) + 7 (winyó) wattal...
De a Download Master nevezetű "csoda" enyhén nem volt - nekem - müködő képes, aztán utánanéztem fórumokban, és naggyából ugyanezt írták mások is. Úgyhogy utánanéztem a további, nem gyári firmwareknek és ámultam is, hogy mily sok mindenre képesek. Föl is raktam a dd-wrt szept. 9-dikei vpn változatát: Gyönyörű és funkciógazdag webmanagment oldalt kaptam. Ez mind szép és jó, de a JFFS2 nevezetű "valamit" hiába kapcsolom be, a /jffs könyvtáram nem "válik" írhatóvá, pedig szeretnék pár csomagot felpakolni pl. usb storage modult. Szval az igazság az, hogy nem nagyon értem az egészet, ha valaki feltudna világosítani az elérhető firmwarekkel kapcsolatban, akkor annak nagyon örülnék... (vagy mégjobb ha van konkrét tapasztalata ezzel az eszközzel)

/A lényeg, hogy legyen egy használható webfelület (lehet az asus féle is), és tudjak felpakolni csomagokat, mert ha jól értem a routerre férne még egy-két dolog. Aztán, ha megy az usbs winyó akár minden müködhet onnan."

[ Szerkesztve ]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#2669) bnss válasza TokLac (#2666) üzenetére


bnss
veterán

Nekem Linksys routerem van, ahogy az adatlapomon látható. Nézz be a totyikjába.

(#2667): szövegkörnyezet nélkül nem tudom, mire gondol.

(#2668): az USB - legalábbis nekem - print szerver miatt lenne fontos, nem a letöltés miatt. Arra vannak a NAS-ok. :)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2670) TokLac válasza bnss (#2669) üzenetére


TokLac
senior tag

Oké. Linksys- ből ha tudsz olyat amiben van sávszél menedzsment gyárilag az jól jönne.
Amúgy szemezek az WL-600g- vel is, csak kábelmodem nyista.

[ Szerkesztve ]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#2671) RAMBÓ


RAMBÓ
aktív tag

CSé.
Nos odáig jutottam, hogy a múlthéten vásárolt linksys BEFSR41 routert visszviszem és hozzávágom az eladóhoz mert 1 nagy sz.r!!!
Milyen routerre cseréltessem ki?! Olyan kell ami nem dobálja le az msn-t, megy a torrent, nem szakad a kapcsolat vele!!! Ajánljatok valamit!!!

(#2672) RAMBÓ


RAMBÓ
aktív tag

Esetleg ezekről mi a véleményetek:
Asus WL520G wireless-G HiSpeed router
Linksys WRT54GL Cable / DSL Router + Wireless AP + 4 port
USR USR805463 802.11g 54Mbps Wireless Router
USR USR805475 802.11g Wireless Starter Kit

ADSL netem van (4Mbit-es), és nem vezeték nélküli módban akarom használni.
Ezek férnek bele a keretbe..(16-17k)

(#2673) Rommel6600 válasza RAMBÓ (#2672) üzenetére


Rommel6600
őstag

Szerintem Linksys WRT54GL, de ha még jobbat szeretnél, akkor tegyél rá valami custom firmware-t, mondjuk Tomato-t vagy DD-WRT-t. :K

(#2674) Rommel6600 válasza TokLac (#2670) üzenetére


Rommel6600
őstag

Én nem tudok Linksysből bandwidth managementes routert. De ha van is, kétlem, hogy pont a megfizethető kategóriába esne. Viszont szerintem a QoSnak több értelme van, és valamilyen szinten azzal is lehet szabályozni a bejövő kapcsolatok sebességét, a kimenő forgalmat meg simán tudja prioritizálni és ezáltal akár korlátozni is. DD-WRT vagy Tomato simán megcsinálja ezt neked, csak olyan routert válassz, amire ezek felmennek.

(#2675) bnss válasza TokLac (#2670) üzenetére


bnss
veterán

A WL500G Premiumban állítólag van bandwitch managment.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2676) Rommel6600 válasza bnss (#2675) üzenetére


Rommel6600
őstag

bandwitch managment?
Miféle boszorkányok menedzselhetőek azzal a routerrel? :DDD ;]
Bocsi, tudom hogy csak elírtad, de nem hagyhattam ki :P

[ Szerkesztve ]

(#2677) bnss válasza Rommel6600 (#2676) üzenetére


bnss
veterán

Kérlek alássan, a dróton érkező boszorkányokat. :DDD

Jogos felvetés, bandwidth helyesen. :R

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2678) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!
3 gép között szeretném megosztani a netet itthon. Routerre gondoltam, csak nem tudom melyiket vegyem. Ezeket néztem ki kb:
D-Link DIR1000
SMC7004VBR
TP Link R460

Szerintetek? Vagy tök mind1? Kb uyganannyiba kerülnek, az eltérés 1000Ft-on belüli.
Ja, és lényeges lenne, h tudjon MAC-et klónozni. Vagy azt már mindegyik tud?

Előre is köszi a választ!

Üdv,
Narancs

megosztós topikban is feltettem már, de asszem ez megfelelőbb hely

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#2679) bnss válasza Narancs (#2678) üzenetére


bnss
veterán

TP Link R460 olcsó és jó, MAC klónozás szvsz mindegyikben van.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2680) lupine


lupine
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kellene, amivel lehetne kávézóban hotspotot csinálni:
Sebesség korlátozás, nagy file-ok letöltésének korlátozása, esetleg időkorlát( pl nyitástól zárásig menne a wifi)
Nem gond, ha nem az 5-10K-s kategória. Sz.gép+linux nem jó, mivel nem fér el :(

Köszönöm

(#2681) bnss válasza lupine (#2680) üzenetére


bnss
veterán

Routerrel ilyet még nem láttam megvalósítva: "nagy file-ok letöltésének korlátozása". Az összeg is szükös. Még hozzá kell csapni néhány ezrest, Linksys WRT54GL, Asus WL500G Premium, stb. A blogomban található router kalauzban még olvashatsz több routert.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2682) lupine


lupine
csendes tag

Köszönöm, utánanézek. :R A blogot is átolvasom. Pont azt írtam egyébként, hogy nem gond, ha nem a legolcsóbb. :B Csak nem igazán volt még dolgom jobbfajta routerekkel, az alap 5-10 K-sok meg nem tudnak sok mindent.

A "nagy file- ok letöltésének korlátozása" dolgot én úgy tapasztaltam meg, hogy kb 1,5-2 megánként szaggatta a kapcsolatot, de csak egy pillanatra, utána rögtön vissza is állt a kapcsolat. Böngészéskor észre sem lehetett venni, de pl letöltéskor beszakadt.
Sajna nem tudom, hogy volt megvalósítva, de sajna sehogy nem tudtunk letölteni.Gondolom egy letöltésvezérlővel ki lehet játszani, de ez akkor nem volt a gépen...

De term bármilyen ötletet szívesen vennék...

Köszönöm

(#2683) bnss válasza lupine (#2682) üzenetére


bnss
veterán

Elnézést, az árat félreolvastam. Talán az Asus WL500G premium lenne a legjobb választás (igaz, ~18k az ára), mivel abban van szávszélesség menedzsment. Ezzel minden egyes PC-re adott sávszélesség jutna csak. A Linksys WRT54GL egy 3rd-party Firmware segítségével tud hasonlót, QoS-nek hívják, prioritásokkal látja el az egyes protokollokat/portokat. Viszont ha egy magasabb prioritással rendelkező alkalmazás sem használja ta netet, akkor a sávszélt elosztja a többi hálózati eszköz között.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2684) Ben96


Ben96
tag

Helló! Szeretnék egy gigabit ethernetes routert venni, ami forgalompriorításos, azt hiszem így mondják, szóval elsőbbséget tud adni játéknak, voip-nek, stabil, és van egy jó tűzfala. Ttudnátok valamit ajánlani? Egyáltalán létezik olyan router amivel lehet online fpsezni zavartalanul úgy hogy a másik gépen megy a letöltés, vagy ez csak reklámszöveg? Kb negyven, ötvenezer forintig. Az nem baj ha nem N-es.

[ Szerkesztve ]

(#2685) bnss válasza Ben96 (#2684) üzenetére


bnss
veterán

Hello. Tisztázzunk valamit. Vezetékes router kell, vagy vezeték nélküli. Azért kérdem, mert a végén belekeverted az N-es szabvány, ami W-LAN-t jelent ugyebár. A tűzfalat felejtsük már el, ez marketing duma. QoS-nek hívják, amit keresel.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2686) Ben96 válasza bnss (#2685) üzenetére


Ben96
tag

Vezetéknélküli kell. Akármilyen Qos megteszi? Ez egy szabvány, ami minden Qos-es routernél teljesen ugyanazt nyújtja, vagy vannak jobb-rosszabb megoldások? Melyik cégé a legjobb? Azt tudom hogy a legtöbb router tűzfala nem sokat ér, de nincs köztük megfelelő, ami kiválthat egy szoftveres tűzfalat?

(#2687) bnss válasza Ben96 (#2686) üzenetére


bnss
veterán

Ilyen, hogy tűzfal, nincs a routerben. Ez csak marketing szöveg. Asus, Linksys (3rd-party firmware segítségével tudja a QoS-t), TP-link (nem biztos, hogy imseri a QOS-t) esetleg N-es D-Link, ami ajánlott.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2688) Ben96 válasza bnss (#2687) üzenetére


Ben96
tag

Kössz a segítséget. Esetleg van valakinek erről tapasztalata? DGL-4300 Wireless 108G Gaming Router

(#2689) bnss válasza Ben96 (#2688) üzenetére


bnss
veterán

Milyen márka, mert típusszám nem minden. "Gaming router" - megint a markukba röhögő marketingeseket látom magam előtt. ;]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2690) Ben96 válasza bnss (#2689) üzenetére


Ben96
tag

D-Link.

(#2691) bnss válasza Ben96 (#2690) üzenetére


bnss
veterán

A későbbi igényeket is szem előtt tartva Asus WL500G Premium, a maradékból meg lepd meg a szeretteid.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2692) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani itthon is beszerezhető WiFi-s routert, ami tud QoS-t?
SMC-nél és Linksysnél nézelődtem eddig, de előbbi ilyen modelljét nem lehet itthon kapni, utóbbi meg meglehetősen drága.
100Mbit-es vezetékes kapcsolat elég.

Olyan 20k-n belül szeretnék maradni.

Szerk.: Utolsó oldal alapján Asust most nézegetem, a feketevarjú blogjába meg bepillantok, de a válaszokat ettől függetlenül várom. :)
(Egyébként elegem van Asusból, szóval valami más márka meglehetősen szívmelengető lenne számomra. :D)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#2693) FehérHolló válasza FehérHolló (#2692) üzenetére


FehérHolló
veterán

Asus WL-500g Premium kiesett a potenciális termékek köréből.

Skynet is real. It's called Google.

(#2694) bnss válasza FehérHolló (#2692) üzenetére


bnss
veterán

Hello.

SMC-ből nem vennék WiFi routert, szvsz még nem siekrült nekik normális WiFi routert gyártani. Ha Linksys, akkor WRT54GL (~13k), WRTxxxN széria még nehezen beszerezhető, 3rd-party fw támogatásról még nem sok infó van.

Ha N-es router kell, akkor még szóba jöhet Edimax, Netgear, esetleg D-Link. Ebben az esetben az N-es adapterből ajánlott azonos márkájút nézni a kompatibilitás és az elérhető legnagyobb gyakorlati sávszél érdekében.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2695) FehérHolló válasza bnss (#2694) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem kell n sem, de QoS fontos lenne. (WRT54GL nem tud QoS-t.)
Márka igazából nem érdekel, szóval akármilyen ötletet szívesen fogadok. :)

US Robotics USR5461 tetszik, csak nem hinném, hogy be lehet szerezni valahonnét.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#2696) bnss válasza FehérHolló (#2695) üzenetére


bnss
veterán

De tud a WRT54GL 3rd-party firmwarerel (pl. Tomtato, DD-WRT). ;)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2697) FehérHolló válasza bnss (#2696) üzenetére


FehérHolló
veterán

Aztán support és garancia elúszott. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#2698) bnss válasza FehérHolló (#2697) üzenetére


bnss
veterán

Supportra van megoldás, itt a PH topic. Garancia már nem ennyire egyszerű, gyári fw-t kell rá rakni garancia esetén, hameg teljesen "brick" a router, akkor a garanciális szervíz sem fog erőlködni, hogy belenézzen a lelkébe - szvsz. De nem kényszerítek rád semmit.

USR router, vagy Asus WL500G Premium.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2699) FehérHolló válasza bnss (#2698) üzenetére


FehérHolló
veterán

Asus WL500G Premium marketingrizsájánál van félkövér kékkel kiemelve egy hatalmas helyesírási hiba (than vs then). Ezután én nem kérek belőle, köszönöm! :)
Persze nem csak ez az indokom.

Találtam a már fent említett USR-ből 23k-ért. Remélem, van is belőle, és nem csak rendelésre hoznak Magyarhonba. Valószínűleg ez lesz, ha meg nem jön össze, akkor Edimax.

Köszi a segítséget!

Skynet is real. It's called Google.

(#2700) bnss válasza FehérHolló (#2699) üzenetére


bnss
veterán

Elnézést utólag, nem láttam a #2693-at. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.