Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) marcee


marcee
addikt

Egy kinőtt 4portos routert cserélnék le kisirodában. Hat darab gépet kellene tudni csatlakoztatni vezetékesen. Legjobb megoldás egy 8portos, gigabites router lenne, de ilyet nem találtam. Ha vennék egy 4portos, gigabites routert, akkor a meglévő routert lehetne switch funkcióban használni ebben a hálóban? (3 gép csatlakozhatna az új router-re, 3 a régire, és 1-1 porton ezek összekövtve, működne ez?) Másik lehetőség egy sokportos switch beszerzése lehetne gondolom, ha semmi más nem jön be.
Aki tud 8 port-os, gigabites router-ről, az ne tartsa magában!

\m/

(#1552) shev7 válasza marcee (#1551) üzenetére


shev7
veterán

en gigabites switchet vennek, arra kotnem a gepeket. Igy a belso halo gigabites lenne, a router pedig tovabra is ellatna a router szerepet.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1553) kisninja


kisninja
őstag

Meg vettem a routert egy kis probemom van ... maga a router nagyon jó van benne minden ami csak kell. Pontosabban a rádiós részel van bajom öcsém asus os wlanja jól csatlakozik mig a notimban lévő intel 2200 as lan karival nem kap ip címet. Routeren a wlan részen ott a mac cim de a lan részen már nem fellelhető mig a másik wlanos kártya ott is szerepel.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#1554) kisninja válasza kisninja (#1553) üzenetére


kisninja
őstag

Megoldottam az intel wlan softja nem jól értelmezi a kodokat. A router pöpec van benne minden, és jó erös a jele is.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#1555) Kalwa


Kalwa
tag

Sziasztok!

Erről van valakinek tapasztalata, illetve mit lehet tudni róla a leírtakon kívűl? :)

Belkin N1 Wireless Router [link]

[kép]

(#1556) marcee válasza shev7 (#1552) üzenetére


marcee
addikt

Köszi, nekem is a gigabites switch tűnik a legkézenfekvőbb megoldásnak, de ez további kérdéseket vet fel. :)
Jelenleg két gépben van 100Mb-es és másik kettőben gigabites hálókártya, illetve lesz még két új gép ez utóbbival. A meglévő kábelezés eléggé szedett-vedett és az átállást munkaidő és hajtás közben kellene abszolválni. Vannak ezek az eszközök olyan inteligensek, hogy ha véletlenül a switch és az egyik gigabites hálókártya közötti vezeték nem felel meg az 1gbps-os kapcsolat kívánalmainak, akkor alapból 100mbps kapcsolat jöjjön létre? Nem szeretnék pofáraesni, fennakadást okozni a cuccal és ilyennel még nincs tapasztalatom.
Amennyiben ez így működőképes, akkor tud-e valaki budapesti kisker _készleten_lévő_ 8 portos gigabites switch-et ajánlani?

\m/

(#1557) Konflikt


Konflikt
addikt

Olyan routerre lenne szükségem, ami lan és wan között 100Mbit-et tud valójában (a wan-t is egy helyi hálóra kötném, de fontos h 1 ip látszodjon) ezenkívül 4 lan portja legyen. Ötletek? :)

[Szerkesztve]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1558) marcee válasza marcee (#1556) üzenetére


marcee
addikt

Up!

\m/

(#1559) Konflikt


Konflikt
addikt

bizonyám, up!

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1560) marcee válasza marcee (#1556) üzenetére


marcee
addikt

Reggeli Up!

\m/

(#1561) shev7 válasza marcee (#1556) üzenetére


shev7
veterán

nem vagyok benne 100%ig biztos, de sztem az eszkozok el tudjak donteni milyen sebessegen tudnak kommunikalni adott korulmenyek kozott... (persze van kivetel sajnos :( )

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1562) khron


khron
tag

BEFSR41 v4.2 router, már a második egyfolytában szakad,ha emule-t vagy torrentet használok.Webböngészés rendben van, még tölteni is tudok, de amihez portot kell nyitni az felejtős,fél percenként dobja a hálózati kábel nincs csatlakoztatva szöveget.
Valakinek valami használható ötlete esetleg hasonló probléma?
Chello-s vagyok.

WANTED: minden ami - SEGA -

(#1563) marcee válasza shev7 (#1561) üzenetére


marcee
addikt

Hihetetlen, széttelefonáltam a várost egy 8 portos, gigabites switch-ért és SEHOL sincs. Ha 15 kiskert nem hívtam föl, ahol szerepel az árlistán max 20e Ft-ért, akkor egyet sem. Raktáron sehol sincs. Volt ahol azt mondták, hogy rendelnek nekem, kb. kb 2 hét. Mondom nekem hétfő délutánig kell mindenképpen, akkor inkább hagyják, erre azt mondja mindegy, rendel akkor is, mert mindenki ilyet akar venni. De könyörgöm, akkor miért nincs sehol? Hihetetlen.

\m/

(#1564) MightyMan


MightyMan
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Segítsen aki tud kérem! Volt, illetve hát még van, egy linksys wifis router-em, még a hőskor kezdetéről... hát, egy egész utca távot átlőttem vele, meg egy másik oldali antennával, ezzel a részével, mármint a wireless- el komolyabb gondom nem volt... a stabilitásával viszont igen... masszívan töltök rendesen mikor mit, meg mikor mennyit, de a router az sosincs kikapcsolva, mind1, a lényeg, hogy sem a közvetlen p2p-t, sem a torrent kliensek által rászabadított adatmennyiséget nem viselte el 24 óránál tovább, így mindig fagyott. Ezt úgy küszöböltem ki, hogy eléraktam egy repotec nevezetű routert, az csinálta az routolást, ez meg gyakorlatilag csak egy wifis access point... VOLT! Mind a mai napig! Ugyanis megadta magát a drága! Távozott az örök virtuális bitmezőkre!
Mondjuk egy könnycsepp nemsok annyit nemfogok érte hullatni az is biztos... És akkor most milegyen?! Teszem én fel a kérdést! Olvasgattam,hogy esetleg smc... elég sok, sőt mondhatnám úgy, több mint sok rossz véleményt láttam, eléggé elbizonytalanított... ami még nálam szóba jöhet, az max. a d-link, mindenki isteníti, hogy milyen stabil, amivel egyet is értek, mert nem egyet telepítettem már le ide-oda. De egyvalami tény... hogy szerintem rohadt igénytelen egy kis valami. Szóval 2 dolog maradt! Van egy olyan nevezetű szerzemény, hogy S Robotics US Robotics 805461. Van esetleg valakinek valami kontaktusa vagy volt ilyennel?! Aki tud mondjon már valamit egyáltalán erről a termékről, mert elég komoly kis cuccnak tűnik így a specifikációt böngészgetve. És bármennyire is fáj ezt kimondanom, a másik szóbajöhető dolog bármennyire is nem akarnám, az ismét egy linksys, az pedig a Linksys WRT300N. Na ez most anyagilag egy kicsit húzósabb, és nemtudom, hogy egy LINKSYS, megér-e nekem 30-35 jómagyar aranytallért?! Ugyanis ha ezis azt fogja csinálni, mint az elődje, akkor biztos, hogy fogom a 20kilós samut, és addig verem vele, amíg egy 1-es vagy egy 0-ás el meri hagyni bármelyik ic-t! De ha azt mondjátok, hogy ez kúl, meg esetleg valaki már használ is ilyet, akkor elgondolkodom rajta, hogy áruba bocsátom a lelkem valakinek, és beruházok egy ilyen jószágra! De egyéb jótanácsot is elfogadok, csak kérlek titeket, segítsetek!

Thanks by the way!!!

(#1565) hdf


hdf
tag

Sziasztok!
Van egy asztali gépem+ADSL (t-online) modemmel évek óta működik.
Vettem egy laptopot, (wireless).
Nem akarok kábelezni, a laptop a lakás másik részében lenne kb. 35m-re.
Kérdésem:
netezéshez, és a két gép hálózatához a D-Link DI-624 ruter megfelelő a célra? Stabil a kapcsolat? Beállítása könnyű?


[Szerkesztve]

(#1566) cirkus


cirkus
aktív tag

Hy !

Kábel netem van otthon és most lesz üzembe helyezve egy másik gép !
Milyen eszköz kell hogyha wire/wireless módban akarom otthon kialakítani a hálózatot , és
mennyiből jövök ki legolcsóbban ??

(#1567) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Úgy látom, hogy nem nagyon vannak routeres guruk, akik a kezdőket okítanák, de azért hátha...
upc-s nethez keresek router-t.
Fontos: megbízhatósság, tartósság, 10mbit/s vagy nagyobb átviteli sebesség tudása
Plusz jó: ha wireless képességekkel bír (a kábeles mellett), de hardveresen le lehessen tiltani ezt. (hogy ne törjék fel a titkosítását)
Csak 2 gépre osztana szét netet, így elég a 2 csatlakozó hely is.
Ki mit ajánl?

ez a kedvenc aláírásom

(#1568) granpa_matis


granpa_matis
aktív tag

[link]

erről hallott már valaki, mennyit érhet?
(Szaud-Arábiából van:))

[Szerkesztve]

(#1569) róland válasza shev7 (#1561) üzenetére


róland
veterán

Hali Shev7!

Valami olyan routert keresek, amihez hozzá lehetne kötni egy külső, mondjuk USB-s, HDD-t, s a számítógépem bekapcsolása nélkül tudnék róla FTP-zni vagy torrentezni.

WiFi teljesen lényegtelen, arra majd egy LaFonera router lesz külön.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1570) shev7 válasza róland (#1569) üzenetére


shev7
veterán

altalaban az ilyen extra routerek mar mind wifisek, en ezt ajanlom: [link]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1571) róland válasza shev7 (#1570) üzenetére


róland
veterán

Van egy Motorola SurfBoard SB4200E kábelmodemem, amin az RJ45 csatlakozó mellett van egy USB csatlakozó is.

Tudsz valamit erről a modemről?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1572) shev7 válasza róland (#1571) üzenetére


shev7
veterán

milyen szempontbol? Arra biztos nem fogsz sem hdd-t sem valami mast kotni. Arra van, hogy usb-n is hozza lehessen a gephez kotni

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1573) róland válasza shev7 (#1572) üzenetére


róland
veterán

A LAFonera alapját képező Accton mini routerek kaphatók itthon?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1574) shev7 válasza róland (#1573) üzenetére


shev7
veterán

nem lattam meg...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1575) róland válasza shev7 (#1574) üzenetére


róland
veterán

Pedig az a 2 portos egész jó lenne nekem.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1576) ÉM


ÉM
tag

Hopp ezt nem ide! :B

[Szerkesztve]

(#1577) Chris_T


Chris_T
tag

Üdv.!
Adott két router:
D-Link DI-604 [link]
SMC 7004VBR [link]
Menyivel lehet megbízhatóbb, jobb a Dlink? (+2500Ft)
Illetve ha ezeket nem, milyet érdemes venni? (Nem akarok rá ''feleslegesen'' sokat költeni ha olcsóbban ugyanolyan tulajdonságokkal renelkező routert lehet kapni, de a megbízhatóságon, rendes működésen nem akarok spórolni)

Elöre is kösz a segítséget :)

(#1578) ROBERTOH válasza ROBERTOH (#1567) üzenetére


ROBERTOH
őstag

up :)

ez a kedvenc aláírásom

(#1579) ROBERTOH válasza ROBERTOH (#1567) üzenetére


ROBERTOH
őstag

up
úgy látom, kezd igazam lenni... :(((

ez a kedvenc aláírásom

(#1580) oppi


oppi
csendes tag

Sziasztok!Segítségre lenne szükségem!Adott egy WIRELESS ROUTER HEPBE HWG-R54
készülék.+egy asztali gép alaplapra integrált LAN-nal és egy laptop Wireless-lannal.
Az asztali PC-ből kihúzom a UTP-kábelt bedugom a WAN-feliratú csatlakozóba.A LAN-1 csatlakozón keresztül rákötöm az alaplapi LAN-ra.A kapcsolatot konfigurálom a USER MANUAL szerint.Böngészőt indítom beírom a megadott IP-t de semmi.A D-Link routerét simán tudtam telepíteni.(bár az nem vezetéknélküli volt)Köszi a türelmet előre is!
Lehet,hogy értetlen vagyok! :F

(#1581) hbruce000


hbruce000
tag

Hali!

Wlan router vásárlás elött állok! :F
indulásnak tudnátok ajánlani néhány darabot felhasználói tapasztalatok alapján!
2gép + 1 laptop menne rá, max 30 métert és egy 40-50cm
vastag falat kellene áthidalni! továbbá nagyon fontos, hogy extra biztonságos legyen
(munka), stabil legyen a kapcsoltat (online fps),
és egyszerü / könnyen tanulható legyen a beállítása, használata!
az ár: kb 15k +- 1-2k belefér

Elöre is köszi a segítséget!! :R :R :R

(eddig ezeket néztem: SMC WBR14T-G ; Linksys WRT54 sorozat; D-Link DI-624;
ASUS WL-520G)

[Szerkesztve]

(#1582) shev7 válasza hbruce000 (#1581) üzenetére


shev7
veterán

szigoruan szvsz. SMC, D-link nem, linksys, asus igen

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1583) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Erről tud valaki valamit? Érdemes ilyet venni?:
Asus RX3041 [link]
Gyártó oldalán: [link]

[Szerkesztve]

ez a kedvenc aláírásom

(#1584) hdf


hdf
tag

Lehetne kérni, hogy aki már használ rutert, leírná a tapasztalatát?
Mit használ, mennyire vált be?
Sokan kérdezünk, de nem nagyon van válasz.

Stabil kapcsolat, könnyű beállíthatóság!
Ki használ ilyent?
Én a netet böngészve kicsit hajlottam a D-linkre.

[Szerkesztve]

(#1585) ROBERTOH válasza ROBERTOH (#1583) üzenetére


ROBERTOH
őstag

up
És csatlakozom hdf kollégához! :)

ez a kedvenc aláírásom

(#1586) tzs84 válasza ROBERTOH (#1585) üzenetére


tzs84
tag

nekünk repotec rp-ip509 van itthon, kb fél éve
gyári firmware nem bírta a sok kapcsolatot, megfagyogatott, de az újabbal simán megy torrent emule minden akár egyszerre (persze nem 500+500 kapcsolattal, de össz 300al még semmi gond nincs), szóval először szkeptikus voltam a nónémsége miatt de az újabb firmwarerel teljesen jó. beállítási lehetőségek is megfelelőek, van port forwarding, statikus dhcp (bár szerintem ezt csak én használom :) ), szóval nekem még nem hiányzott semmi beállítás róla

egyedül a webes konfig szarakodik ffban, de ievel rendesen megy az is
dyndnst is tud, igaz no-ip-t nem
statikus útvonalakat is

szóval tud sok 'advanced' dolgot is

összeségében megbízható, és mindent tud amire otthon szükséged lehet

[Szerkesztve]

(#1587) shev7 válasza hdf (#1584) üzenetére


shev7
veterán

Hat pedig parszor mar le volt irva szerintem (Bar lehet, hogy nem konkretan ebben a topicban) Ha olyat akarsz, amivel nincs semmi gond, akkor Asus, vagy Linksys. Ami jo, de altalaban keves embernek van vele tapasztalata, az a US Robotics. Amit sokan nem ajanlanak az a d-link, smc. De az, hogy milyen routert vegyel azt nem tudom megmondani, mivel nem tudom, milyen extra elvarasaid vannak egy routerrel szemben. Viszont ha ''csak netmegosztasra kell'' alapon valasztasz, az alsokategorias belepo routerek kozul, akkor pl a p2p programokkal gondod lehet, mert a p2p az mar nem csak egyszeru netmegosztas, es mint minden termeknel itt is igaz, hogy a legolcsobb nem veletlenul a legolcsobb...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1588) ROBERTOH válasza tzs84 (#1586) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Köszi! És mi a véleményed erről?: [link] Igazából nem tudom, hogy mi ez a sok ''dolog'' amit tud. Nekem elsősorban net megosztásra (2 gép) és tűzfalnak kell (ami jó ha biztonságos :) ). És jó, ha egyszerű a konfigurálása. Szerinted ez megfelel az elvárásaimnak?

ez a kedvenc aláírásom

(#1589) shev7 válasza ROBERTOH (#1588) üzenetére


shev7
veterán

A legfontosabb az, hogy a routerben nem olyan tuzfal van mint amilyen a gepeden fut. A natolas miatt biztonsagban vagy, de kozel sem olyan mertekben, mintha software-es tuzfalad lenne.

Egyebkent ha ennek a routernek is olyan a kezelofelulete, mint a tobbi asus-nak, akkor a konfiguralasaval nem lesz gond.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1590) ROBERTOH válasza shev7 (#1589) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Én pont azt hallottam, hogy a szoftveres tűzfalak nem érnek semmit, mert egy ipcím lekérdezés után csak egy portkereső progit kell lefuttatni, és egyből megvannak a nyitott portok, ahol be tudnak törni a gépre, míg a routernél nem működik ez a portkeresés, mert nem ad róla infókat. Ezért jobb a router. Viszont csak akkor, ha nem a default portbeállításokkal megy, hanem átállítva. Légyszi javíts ki, ha rosszul tudom!

ez a kedvenc aláírásom

(#1591) Lortech válasza ROBERTOH (#1590) üzenetére


Lortech
addikt

Ne nagyon bízz meg a forrásodban, mert v. sz. nem igazán vágja, amiről beszél.

Thank you to god for making me an atheist

(#1592) ROBERTOH válasza Lortech (#1591) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Egy internetszolgáltatónál internet bekötéssel foglalkozik, gondolom valamennyire érthet hozzá :F :U

ez a kedvenc aláírásom

(#1593) Lortech válasza ROBERTOH (#1592) üzenetére


Lortech
addikt

Ja hogy netet kötöget be.
És ha én hálózati alkalmazások programozásával foglalkozom, elég jól ismerem az elméletét, ez a szakirányom és a fő érdeklődési köröm akkor nekem van igazam?
Tök mindegy szerintem.



Én pont azt hallottam, hogy a szoftveres tűzfalak nem érnek semmit, mert egy ipcím lekérdezés után csak egy portkereső progit kell lefuttatni, és egyből megvannak a nyitott portok, ahol be tudnak törni a gépre, míg a routernél nem működik ez a portkeresés, mert nem ad róla infókat. Ezért jobb a router. Viszont csak akkor, ha nem a default portbeállításokkal megy, hanem átállítva. Légyszi javíts ki, ha rosszul tudom!

Hardveres tűzfalban (ami általános esetben egy gagyi otthoni router) futhat pont ugyanolyan szoftver, mint ami bármelyik gépen. A hardveres tűzfal nem egy ilyen misztikus valami. Már ebből látszik, hogy nem egészen kóser amit írt(ál).
Persze nem windowsról beszélek.

Ip cím lekérdezés? Kérdezd már le az ip címem légy kedves. :)
Ha routeren lefuttatok egy portscan-t, ugyanúgy ki fogja dobni a nyitott portjait, ezek ugyanolyan portok, mintha egy számítógép direktben lenne rákötve a netre. Ha figyel a porton szolgáltatás, és nincs bejövő rule, ami blokkolja a csomagot, akkor ugyanúgy be fogja engedni, és adott esetben válaszolni is fog rá. (port detektálva) Ilyen szolgáltatás a routeren magán kevés van (pl remote admin lehet ilyen) és nyilván nem is a router a cél, hanem a lan-on lévő mögöttes gépek, de port forwarddal szépen küldi a kliens gépeken futó szolgáltatások felé a csomagot, és akkor ugyanott vagy, mint egy szoftveres tűzfallal vagy anélkül. Ha meg nem fut kifelé publikus szolgáltatás, oly mind, hogy hardveres vagy szoftveres, mert nincs mit detektálni. Ha csak privát szolgáltatás fut, akkor is mindegy, mert akkor szoftveres tűzfalban letiltod a net felől bejövőt a portra, így a port kívülről zártnak fog látszódni, hardveres tűzfal esetén meg nyilván nem csinálsz port forwardot egy olyan szolgáltatásnak, amit nem akarsz elérhetővé tenni net felé, szóval ennél az esetnél is ugyanott vagy.
Van sok különbség a kettő között, de amit írtál az pont nem stimmel, és te mondtad, hogy javítsunk ki.


szerk: amúgy annyira félnek egyesek ezektől a ''nyitott'' portokól, közben meg nem is tudják, mitől félnek tulajdonképpen. Mindjárt írok egy 2 soros listenert, indítom, forwardolom, az ip-met, de még a portot is megadom, aztán lehet jönni feltörni. ;]


[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#1594) ROBERTOH válasza Lortech (#1593) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Köszi, hiszek neked! :)
Akkor melyiket javaslod? A routeres tűzfalat, vagy windows alatti tűzfalat? :B (gondolom ez router függő is :) , esetleg a lentebb belinkelt asus routert tekintve? )

ez a kedvenc aláírásom

(#1595) Lortech válasza ROBERTOH (#1594) üzenetére


Lortech
addikt

Nyilván ez attól függ, hogy mire kell neked. Ez döntsön. Ha netet kell osztanod, akkor nyilvánvalóan egy hardveres tűzfal / router kell neked. Ez a legegyszerűbb megoldás. Ez alapbeállításban nem fog befelé engedni semmit sem ( hacsak nem te magad kezdeményezed a kapcsolatot). Ha olyan további igényeid vannak, hogy kliens szinten akarod a kimenő forgalmat ellenőrizni, esetenként korlátozni, akkor szükséged van még egy - a bepítettnél XP-snél nagyobb -tudású szoftveres tűzfalra, egyébként szvsz nincs (a beépített nem árt, ha fut tovább a router mögött is). Egy egyszerű hardveres tűzfalnál sok lehetőség nincs, úgyis mindent alapból tiltani fog befelé amit nem te kértélm, szóval bejövő forgalom tiltást nem kell beállítani, az egyszerűen van, az alap. A kimenő forgalom szabályzásában és a részletekben vannak különbségek, kérdés, hogy ezekre szükséged van-e. Véleményem szerint ezt otthoni környezetben jobb ezt egyszerűbb egy szoftveres tűzfalra bízni. Konkrétan ezzel a típussal nincs tapasztalatom, de biztosan jó.

Thank you to god for making me an atheist

(#1596) ROBERTOH válasza Lortech (#1595) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Köszönöm szépen a segítséget! :R Akkor ő lesz: [link] :)

ez a kedvenc aláírásom

(#1597) hektor24


hektor24
aktív tag

Üdv!
Egy budai panel lakásba kellene egy wireless router TVNET-es ADSL3G 5MBit szétosztásához, 2 fal választja el a routert és a laptopot, kb. 15 méter a távolság. Nem kell spéci router, csak az a lényeg, hogy ossza meg a netet és megbízható legyen. Ára 15e Ft körül legyen. Kellene még a laptophoz PCMCIA kártya is. Milyen routert, illetve PCMCIA kártyát ajánlotok? Előre is köszi a segítséget!!!!!

(#1598) hektor24 válasza hektor24 (#1597) üzenetére


hektor24
aktív tag

Up!

(#1599) hdf válasza shev7 (#1587) üzenetére


hdf
tag

Köszönöm a választ!
Pont D-linket néztem mi, de akkor ezen még gondolkodom.
Otthan akarom használni, alapvetően net megosztásra.
Levelezés, szörfözés, és néha zene letöltés.
Semmi nagyon bonyolult feladat nem leszt.
Mégegyszer kösz a választ!

tzs84-nek is kösz!


[Szerkesztve]

(#1600) hektor24 válasza hektor24 (#1597) üzenetére


hektor24
aktív tag

Ahogy látom itt az ASUS és a Linksys ajánlott. Ezeket találtam 15e Ft körül: ASUS WL-520g 125Mbps, Linksys WRT54G 54Mbps. Melyik a jobb arra, amiket írtam?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.