Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) bnss válasza Alex91 (#2497) üzenetére


bnss
veterán

Egy próbát megér, nem olyan vészes egy USB hub, csak a routerbe ölt pénz lehet bosszantó, ha nem jön be ez a megoldás.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2502) lajos001 válasza TommyLee73 (#2500) üzenetére


lajos001
aktív tag

Köszi szépen, szétnézek. :R

(#2503) zuperman válasza Alex91 (#2492) üzenetére


zuperman
csendes tag

- jó de mi másra konfigoljam, simán direktben a gépre kötve is így PPPoE-vel kapcsolódik :(((
- és nem kell megadni switch címet se sehol
- nincs kábelmodem, ez PPPoE-es terület 10/10-es Lan
- dinamikus IP címmel

és ezek után se tudom miért nem képest kapcsolódni :(

a router jól müxik -> DSL-el elötte jól ment sőtt, most is jól megy mivel még a régi vonal is él pár napig még

heeelp :O

(#2504) 1010


1010
őstag

véleményem szerint a nagyon gagyitól eltekintve mindegyik megfelelő kivéve ha spéci igények vannak mint pl range booster vagy speed booster

tapasztalatom hogy legtöbben egyszerűen nem képesek beállitani

(#2505) bnss válasza 1010 (#2504) üzenetére


bnss
veterán

"pl range booster vagy speed booster" - az eddig olvasottak alapján egyik "technológia" sem nyújt annyival többet, hogy megérje a pénzét.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2506) 1010 válasza bnss (#2505) üzenetére


1010
őstag

nekem a range booster bevált
pénzügyekbe meg mindenkinek másképp gondolkodik

(#2507) Alex91 válasza zuperman (#2503) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor szolgaltato megkerdez, mast nem tudok...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2508) bnss válasza 1010 (#2506) üzenetére


bnss
veterán

Elhiszem neked, van/volt viszonyítási alapod, hogy mennyivel lett "nagyobb" a hatókör?

(#2507) Alex91: router gondok totyikban már kapott instrukciót, ahogy látom nem egy totyikba másolta be a kérédsét. :P

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2509) bonscott


bonscott
csendes tag

kábelmodemhez (tvnetwork által adott modem, valami hitron technologies) szeretnék wifi routert kötni, és megosztani a netet két gép között. tudnátok konkrét routert ajánlani ehhez? köszi

(#2510) TommyLee73 válasza bonscott (#2509) üzenetére


TommyLee73
tag

Csak ismételni tudom magam :)

Szia!
Innen válogass kedvedre:
[link]
Ajánlott márkák: Linksys, Zyxel, 3Com, ezek a 15K-s határhoz vannak közelebb. Olcsóbb kategóriában: Asus, D-Link, Edimax, Netgear, SMC, vagy US Robotics. MSI és Gigabyte felejtős a kompatibilitási gondok miatt.

Üdv, Tommy

U.i.: lassan pénzt fogok kérni a Depo-tól az ingyenreklámokért ;)

''Sosem szabad lebecsülni a hülyeség hatalmát!''

(#2511) bnss válasza TommyLee73 (#2510) üzenetére


bnss
veterán

Kellene kreálnunk egy "tipikus első hozzászólást", amit lehetne linkelni, nem kellene sokszor legépelni ugyanazt.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2512) TommyLee73 válasza bnss (#2511) üzenetére


TommyLee73
tag

Jaja, vagy egy olvass vissza x hozzászólást :)

''Sosem szabad lebecsülni a hülyeség hatalmát!''

(#2513) zuperman


zuperman
csendes tag

megvan! megoldódott a bibi, tehát az alábbi ábra mutatja, hogyan kell belőni a D-Link DI-604-es routert a PPPoE-s DigiKábelnethez.
Mindenkinek köszi a segítséget!

http://img219.imageshack.us/my.php?image=megoldssy6.jpg

(#2514) bnss válasza zuperman (#2513) üzenetére


bnss
veterán

Ezt javasoltam router gondok totyikban.

(#2512) TommyLee73: szabadidő kérédse az egész, talán hétvégéb lesz némi időm, összedobok egy egyszerű ajánlót.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2515) gabcsikovo válasza TommyLee73 (#2464) üzenetére


gabcsikovo
csendes tag

szevawsztok ;)
nagyon köszönöm a segítséget.linksys lett.még valamivel fel kéne erősítenem a jelet

(#2516) Batka666 válasza TommyLee73 (#2512) üzenetére


Batka666
csendes tag

Köszi a válaszokat, körbenézek.

(#2517) bnss válasza gabcsikovo (#2515) üzenetére


bnss
veterán

Milyen Linksys lett? Antenna csere pl. az egyik megoldás.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2518) C14NZ


C14NZ
tag

Sziasztok!

Routert kellene vennem :B
Laptop érkezik... Nem kell range booster, csak a net kell rá, valamint jó lenne a nyomtatót is használnia.
Bevállaljam [ezt] vagy inkább [ez] legyen?
Vagy megalkudjak [ezzel] és simán csak osszam meg a nyomtatót az asztali gépről? Nem keveset spórolhatnék...

Bombázzatok :DDD

Üdv

(#2519) bnss válasza C14NZ (#2518) üzenetére


bnss
veterán

A Linksys-szel egy probléma van, amely PC-hez a nyomtató csatlakozik, az lesz a print szerver, ergo mennie kell, ha nyomtatni szeretnél a hálózat más tagjairól is. Ha ez nem zavar, akkor szvsz jó választás a Linksys. Ha kell a routerbe épített print szerver, akkor vagy az általad felsoroltak közül válassz, vagy esetleg nézel egyéb gyártót is, pl. Edimax (az Asus-szal van egy árban kb).

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2520) Ayg0


Ayg0
senior tag

Üdv!

Most jutottam el ahhoz a ponthoz, hogy szükség lenne itthon egy routerre. Mivel még soha nem volt dolgom ilyen eszközzel - talán ebből fakadóan - az igényeim se nagyok:

- magamnak kábeles, a másik gépnek wifi-s csatlakozást tegyen lehetővé
- egyszerű konfigurálhatóság (használata viszonylag könnyű és gyorsan megtanulható legyen)
- sávszél korlátozási opció

Pár éve egy munkahelyemen D-link termékeket ajánlottak nekem, de mára ezek terén se vagyok képben, ergo szeretném kikérni a véleményeteket.

Előre is köszönöm. :R

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#2521) bnss válasza Ayg0 (#2520) üzenetére


bnss
veterán

Nem kellett volna sokat olvasni... #2510

Sávszélesség korlátozást csak drágább router(ek) képes(ek) megvalósítani. Viszont netlimiter és társai kis programokkal beállítható a PC-ken a megengedett sávszél.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2522) Ayg0 válasza bnss (#2521) üzenetére


Ayg0
senior tag

Köszönöm a "segítséget". Mostmár tudom melyik eszközt vegyem... :))

Valaki más esetleg?

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#2523) RAMBÓ


RAMBÓ
aktív tag

CSé.
Srácok úgy néz ki hogy router vásárlás elé kerülök. Van jelenleg 1 SMC de nagyon sz.r!! Néha bontja a kapcsolatot, nem mindig mükszik az e-mail szolgáltatás, néha nem tud connect-elni, de ezek 1 reset útán elmúlnak. Úgyhogy megyek és megtaposom!!
Na szal a kérdés hogy 15k-ig milyen routert ajánlottok?
én néztem egyet, csak nemtom jó-e?!
Linksys BEFSR41 kábelnet/ADSL router + 4 portos 11 700.- Ft

(#2524) bnss válasza Ayg0 (#2522) üzenetére


bnss
veterán

Konkrétan melyikre gondoltál?

(#2523) RAMBÓ: firmware frissítés volt? Jótékony hatással szokott lenni a friss fw. A Linksys routerekkel van a legkevesebb probléma, szvsz a problémák 80-90%-a júzererror.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2525) Ayg0 válasza bnss (#2524) üzenetére


Ayg0
senior tag

Egyikre sem, mivel egy fikarcnyit se jutottam közelebb a megoldáshoz. Nem véletlenül tettem fel a kérdést itt, erre kapok egy kb ilyen szintű választ, hogy:

'Ott vannak a polcon, válassz egyet.' Ennél talán még egy számtech üzletben is készségesebbek az emberrel... :(

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#2526) bnss válasza Ayg0 (#2525) üzenetére


bnss
veterán

Rendben, akkor közelítsünk a dologhoz. Árban mennyit szánsz rá? A kezelhetőség elég szubjektív kérdés, szvsz minden router tartalmaz "quick start-ot" vagy valami hasonlót, ami lépésenként segít beállítani mindent. (Ha mégsem jönne össze, a Router gondok totyikban szívesen segítünk.)

Sávszélesség korlátozást komolyan a router segítségével szeretnéd végezni, akkor mélyebben a zsebedbe kell nyúli, mintha az eddigi szempontokat vennénk csak figyelembe.

D-Linket én nem vennék, ami szóba jön: Edimax BR-6204Wg -8-9K, Zyxel P320W, komolyabb eszköz: Linksys WRT54GL (a PH!-n ~13k-ért kapható).

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2527) Ayg0 válasza bnss (#2526) üzenetére


Ayg0
senior tag

Árban 10-15.000-et gondoltam érte, de ha jól értem ennyiből nem oldható meg az eszköz részéről a korlátozás... Akkor csak nagy vonalakban: milyen árkategóriába tartoznak az előbbi kritériumnak is megfelelő - remélem nem írok hülyeséget - menedzselt(?) routerek?

Illetve ahogy elnézem a 3 linkelt egység specifikációit, nagyjából forma-forma tudásúak. Akkor mi teszi a több ezer Ft-os különbséget? A márkanév?

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#2528) shev7 válasza Ayg0 (#2527) üzenetére


shev7
veterán

inkabb a megbizhatosag... illetve a linksys marcsak az open firmware miatt is nagyobb tudasu.

Minden router menedzselt, hiszen neked kell "menedzselned" nogy azt csinalja amit szeretnel. Neked konkretan bandwidth managementes router kell, ezt a featuer-t neha (helytelenul :) ) QoS-nek is hivjak. 20ezres arkategoriaban az asus wl500g premium biztos tudja...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2529) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Sziasztok
Van egy dunaweb-es internettem amire max5 gépet rakhatok.
Az asszonynak vettünk egy laptoppot amiben van w.lan. A számítógépem sima hálokártyával csatlakozik a netre.A probléma ,hogy az én gépem a pincében van ami nagyon leárnyékolt(telefon térerő nincs ,rádi nem nagyon fogható, az asszony viszont mobilnak szeretné az ő gépét(no kábel.Van olyan router ami nem tul drága és kábel +wireles is van rajta?
Vagy van egyszerűbb megoldás?

Privire válaszolni illik.

(#2530) TommyLee73 válasza Ayg0 (#2527) üzenetére


TommyLee73
tag

Erre a segítség dologra csak annyit írnék, hogy Bon3ss azért írta, amit írt, mert a megadott kommentben lévő linken szereplő routerekből ki tudod választani a pénztárcádnak megfelelőt. Általában a drágább többet tud, ill. márkásabb, megbízhatóbb. Ide általában olyan emberek írnak, akik megmondják, hogy mennyit szánnak az egészre, kiválasztják a nekik tetszőt, majd kikérik a fórumozók véleményét. Ha pedig visszaolvasol pár oldalt ott látod is, hogy melyik gyártót ajánljuk ill. melyiket nem. Senki sem szeret 200* elismételni valamit, csak azért, mert valaki nem veszi a fáradtságot, hogy elolvasson pár korábbi hozzászólást. És ezt "lécci" ne vedd kioktatásnak vagy lebaszásnak. ;)

''Sosem szabad lebecsülni a hülyeség hatalmát!''

(#2531) bnss válasza Ayg0 (#2527) üzenetére


bnss
veterán

Mindenre kaptál választ, a megbízhatóságnak és a minőségnek ára van.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2532) TommyLee73 válasza Aranygyerek (#2529) üzenetére


TommyLee73
tag

Szia!

Hát, ha a telefonon sincs elég térerő, akkor valószínűleg a wifi-s routeren sem lesz sajnos megfelelő jelerősség. Az megoldható-e, hogy az internet modemet olyan helyre tedd, ahol nincs leárnyékolva? Mondjuk a földszinten valahol, stb. Ha igen, akkor erre mehetne a wifi-s router. Ebből egy hosszabb kábel le a pincébe a Te gépedhez, ill. innen már a feleséged laptopja is látná a routert és tudna netezni. (Ugye nem 20-30 centis vasbeton falak és födémek vannak a lakásban? :) ) 7-8K-ért már lehet tisztességes routert kapni, ami a missziónak megfelelne. (Edimax, Netgear, stb.)

''Sosem szabad lebecsülni a hülyeség hatalmát!''

(#2533) Aranygyerek válasza TommyLee73 (#2532) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Igen ,a nappalimban a tv kábel mellet jön az internett kábel és ki is tudom vezetni.Az az érdekes ,hogy tudsz olyan routert amire kábellel is tudok csatlakozni és wireles is?

Privire válaszolni illik.

(#2534) bnss válasza Aranygyerek (#2533) üzenetére


bnss
veterán

Szinte az összes W-LAN router rendelkezik 4 vagy legalább 1 LAN porttal. ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2535) Aranygyerek válasza bnss (#2534) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Kösz.
Értek ám hozzá. :DD
Ja és akkor válasszak a listábol 1-et :R .

Privire válaszolni illik.

(#2536) bnss válasza Aranygyerek (#2535) üzenetére


bnss
veterán

Ha nem sürgős, készül egy írás a Logout blogomban, remélem sikerül ma végeznem vele, ott is találsz majd egy listát. ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2537) bnss válasza bnss (#2536) üzenetére


bnss
veterán

Router kalauz, várom az építő jellegű kommenteket, ill. ajánlom azoknak, akik még nem döntöttek, hogy milyen routert válasszanak. ;]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2538) Aranygyerek válasza bnss (#2536) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Elolvasom,de sürgös,mert az asszony itt lóg a gépemen. :O

Privire válaszolni illik.

(#2539) bnss válasza Aranygyerek (#2538) üzenetére


bnss
veterán

Írtam közelítő árakat is, de azrét megkérdem: mennyit szánsz rá? Van valami speciális igényed?

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2540) Aranygyerek válasza bnss (#2539) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Semmi,csak a gépemen és az övén legyen net.

Privire válaszolni illik.

(#2541) bnss válasza Aranygyerek (#2540) üzenetére


bnss
veterán

Akkor az Edimax, TP-Link közül válassz. TP-Link meglepően jól teljesít, beállítása sem bonyolult.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2542) Aranygyerek válasza bnss (#2541) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Linksys WRT54GL (~14k); NetGear KWGR614 (~16k),ezeket ajánlottad az írásodban.Amúgy némi dc ,ftp töltés azért menne.

Privire válaszolni illik.

(#2543) Ayg0 válasza shev7 (#2528) üzenetére


Ayg0
senior tag

Köszönöm a helyesbítést. Szerintem akkor marad a felsoroltak közül valamelyik.

Ehhez ugye még venni kell egy külön vevő egységet is, ami a géphez lesz? Gondolom azt nem tartalmaz a pack... Mik a tapasztalatok? Melyiket érdemes? A gyártóval megegyező márkájú legyen, vagy ez már teljesen mindegy és egy olcsóbb is megteszi?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#2544) bnss válasza Aranygyerek (#2542) üzenetére


bnss
veterán

Vannak olcsóbb W-Lan routerek is, azok is ellátnák a nekik szánt feladatokat.

(#2543) Ayg0: én általában azonos gyártótól szármató PCI-E kártyát szoktam ajánlani, aminek "kábeles antennája" van, ilyet pl.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2545) shame78


shame78
csendes tag

sziasztok!

segítsetek kicsit!
Chello-m van "extrem" és szeretnék egy jó,megbízható wlan routert.
1 pc és 1 néha 2 laptop.
most egy sima kábeles smc7004vbr-em van,de úgy tűnik 14 hónap után bedöglött,
mert pár perc alatt elmegy a net a pc-n.

előre is köszi

:O :O

(#2546) Aranygyerek válasza bnss (#2544) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Köszi akkor Megrendelem:TP-Link TL-WR542G Wireless router.

Privire válaszolni illik.

(#2547) bnss válasza shame78 (#2545) üzenetére


bnss
veterán

Router kalauz első körben olvasd el, nem hoszú, aztán mondj egy költséghatárt.

(#2546) Aranygyerek: múlt héten üzemeltem be egyet, megmondom őszintén, fenntartásokkal fogadtam a hírt, hogy TP-Link-et vásároltak, de aztán jött a kellemes csalódás. (Véleményezték úgy, mint Linksys klón, jó értelemben.)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2548) shame78


shame78
csendes tag

végigolvastam.
Még mindig nem tudom eldönteni.
d-link 624?
stabil és megbízható legyen,ami a torrenthez elengedhetetlen
ár? 16-18k max

(#2549) Aranygyerek válasza bnss (#2547) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Remélem jó lesz.

Privire válaszolni illik.

(#2550) Ayg0 válasza TommyLee73 (#2530) üzenetére


Ayg0
senior tag

Azzal, hogy depon/árgépen, netán a gyártó oldalán fel van tüntetve, hogy milyen xy szabványokkal kompatibilis az eszköz és támogatja a full duplex működést, meg RP-SMA leválasztható antennája van, egy kezdőnek - mint én - annyit tesz, mintha hindu nyelven kezdenéd olvasni az iszlám tanításokat. Azzal pedig, hogy előbb kérdezek és csak aztán lépek szvsz épp ellenkezőleg, nem idegesítem, hanem megkímélem a bugyuta kérdéseimtől a már informáltabb usereket.
És egyébként sem szólítottam nick szerint. Aki tehernek érzi a választ, nem reagál. Pont.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.