Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127301) chungee válasza molnarpeter (#127294) üzenetére


chungee
addikt

Nem, rendes 3fős kisteherautóként szeretném.

[ Szerkesztve ]

(#127302) Satan_Claus válasza chungee (#127286) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Itthon nincs eladó? Vagy nem értem... Osztrák autók általában rohadnak. Teherautóra elvileg nincs regadó. autoscout24.at

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#127303) molnarpeter válasza tomiii. (#127299) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A lökös nem nyers műanyag, szúrólángos felfrissítés nem játszik?

(#127304) footy válasza chungee (#127286) üzenetére


footy
addikt

gebrauchtwagen.at
willhaben.at
car4you.at
autoscout24.at

(#127296) htomi85
Rantani max a DSG rant sport modban, egyeb esetben a valto hibas.(foleg ha hagyomanyos automatarol van szo.)
A vezetes elmenyehez pedig hozzatartozik az, hogy te valasztod meg az idopontot es a fordulatszamot amin valtani szeretnel. Erre leginkabb(/legolcsobban) egy kezi valto alkalmas, vagy valami uj sportautomata lehet tars benne, de a CVT semmikepp. A CVT takarekos, hibara nem hajlamos (legalabbis a Toyotae) valto, ami a "gumiszalag hatas" miatt a gyorsitas elmenyet teljesen megsemmisiti. En egyetlen autoban ultem amiben ez a hatas nem erzodott, az egy Audi A4 2,5TDI multitronic volt.

(#127279) kornelka
De ha olyan auto kell amivel lehet a forgalomban kicsit csibeszkedni, akkor ne utazoszedanokat nezz :)
A Camryt magamnak siman el tudnam kepzelni, de azert mert en nagyreszt autopalyazok, amikor meg kicsit csapatni akarok(egyre ritkabban) akkor elviszem az asszony Jazz-et. :B
Ha olyan jo volt a SSS akkor miert nem veszel egy masikat? (raksz bele valami jo relytett kapcsolot meg valami feltuno kormanyzarat aztan cso)
Vagy akkor abbol a kategoriabol nezni valamit, pl Colt CZT? Jazz 1.5 :) ? Yaris TS?
Bar en meg mindig Bravo-t vennek. Rakni ala valami kemenyebb futomuvet(ha neked tul komfortos) es kesz.

[ Szerkesztve ]

(#127305) Tsebacsi válasza tomiii. (#127299) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Volt sierrank. 2.0i clx. Kék színű, plüss belső. Hmmm még kicsi voltam nem vezethettem de mai napig egy etalon ha autóra gondolok. :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#127306) Kornel válasza footy (#127304) üzenetére


Kornel
veterán

coltot kipróbáltam, megnéztem, nem gyere be, belül egy szörnyszülött :D
yaris se nagyon ok, SS jó, de megvannak a határai, kéne rá egy turbo :D
jazz 1.5 itthon nulla darab van, pedig biztos jó lenne :)
Bravot pedig bevettem a képbe :K

(#127307) stickermajom válasza bitpork (#127300) üzenetére


stickermajom
addikt

Csak nem egy vizsla? :)

(#127308) Ironizer válasza Kornel (#127306) üzenetére


Ironizer
tag

Milyen autó az az SS amúgy? Már annyszor láttam említve itt a topikban a személyed kapcsán, ha jól értelmeztem, az előző autód, amit elloptak, de az nem tiszta számomra, hogy milyen típust takar az SS. Hacsak nem Camaro-t (vagy vmi más Chevy típust). :D Nekem az SS-ről ugyanis az ugrik be. :D [link] "Super Sport, or SS, is the signature performance option package offered by Chevrolet on a limited number of its vehicles."

[ Szerkesztve ]

(#127309) Kornel válasza Ironizer (#127308) üzenetére


Kornel
veterán

Nem ilyen kemeny auto, mint amiket emlegetsz, de mindent ossze vetve nem volt rossz:

[link]

(#127310) parandroid válasza Kornel (#127306) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tudom, hogy BMW, de 1-es kupé, vagy kabrió? Továbbra is állítom hogy a legszebb szedánforma, amit a BMW az utóbbi 25 évben ki bírt találni, és nem akkora, mint egy teherhajó. Ráadásul adják normális benzinmotorokkal is. Esetleg egy Mini Cooper, ha már bohóckodós autót akarsz? Yarisnál/Coltnál nem kisebb, ellenben tényleg megy, 3M-ból meg már kijön egy megkímélt, jól felszerelt, nem sokat futott példány (legalábbis a németeknél). De ha nagyon el akarsz szállni, a szomszéd utcában rendszeresen parkol egy igazi jobbkormányos Skyline, azért azt még én is megnézem minden alkalommal, amikor elmegyek mellette, nagyon szép ízlésesen van megcsinálva, pedig ha valaki, akkor én utálom a NFS-típusú gagyituningot.

Így végiggondolva más nemigen jut eszembe a játszós kisautó kategóriában, persze az obligát Mazda MX-5 (ha már itt tartzbk, BMW Z3, Z4) mellett, meg amiket te is említettél. Szerencsére neked emellett játszik a 'családi' utazós szedánoktól a városi hobbiterepjárókon át a business class kombikig kb minden, szóval azért van miből nézelődni.

Esetleg valami Hyundai kupé? Vagy egyéb kompaktból készített utcai versenygép, mint Deicide Astrája? Megane-ból biztosan létezik ilyen, meg gondolom még egy-két gyártó bepróbálkozott vele általában kevesebb, mint több sikerrel. Szerintem mondjuk bűn randa mind, de hátha neked bejön a forma.

Vagy vársz még egy kicsit, mert most jönnek a kisautókból készült városi miniterepjárók, a MAzda CX-3 itt már fut az utakon, de már láttam a hírt a Toyota (meg talán a Honda) hasonló kategóriás cuccáról is. Azok elég viccesen néznek ki, és valószínű, hogy készül belőlük majd morcosabb verzió is.

Amúgy meg lassan tényleg eldönthetnéd, hogy akkor most melyik kategória érdekel... :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#127311) Ironizer válasza Kornel (#127309) üzenetére


Ironizer
tag

Köszi, így már érthető az SS, sőt, az SSS is, ahogy párszor láttam említve itt. :R

peterkeT:
"Amúgy meg lassan tényleg eldönthetnéd, hogy akkor most melyik kategória érdekel... :U"

Ugyan, sztem ez belefér, én is csapongok ide-oda. Nálam azzal magyarázható, hogy néha a racionálisabb felem jön elő, máskor meg inkább a szívemre hallgatnék szívesen.

[ Szerkesztve ]

(#127312) Kornel válasza parandroid (#127310) üzenetére


Kornel
veterán

Kicsit nagyobbat szeretnek, mint a suzuki volt, tehat minimum kompakt merety egyelore most itt tartok.
5 ajto jobb lenne, de beerem a 3-al is egyelore.
Valamennyire menjen is, mert ha nem megy, attol felhuzom magam, es az nem jo ;)
Civic 8 gen megfelel mindennek, 2,5M egy jobb darab.
A bravo 150 ps-t nezegettem most meg nagyon, ebbol 2M alatt is kijon egy normalis.
Ja jo lenne 2008 koruli, vagy ujabb, km meg lehetoleg 100k-hoz legyen kozelebb, mint 200-hoz.

Ironizer: en is ezt csinalom, egyszer ez, egyszer az az enem jon elo, de a verem sose valik vizze, ezert gyenge autot nem fogok venni ;)

[ Szerkesztve ]

(#127313) -v- válasza Kornel (#127312) üzenetére


-v-
addikt

Mondjuk olyan szempontból megértem a rugózást, hogy ez pont az az árkategória, ahol mindenfélét lehet már venni..ennyiért már sok szempontot lehet érvényesíteni, csak azért ez még nem az az ár, hogy mindet egyszerre lehessen :D újat majdnem, de az kis autó, kompaktot szépet jót fiatalt, prémiumot ami nyilván idősebb lesz vagy több km, valamit ami megy stb ..

[ Szerkesztve ]

(#127314) Ironizer


Ironizer
tag

Btw, lehet egy naív/hülye autóvásárlásos kérdésem? Vett már vki használt autót (magánszemélytől) átutalással? Én egy kényelmes ember vagyok, ezerszer inkább fizetnék utalással, mint hogy bejelentsem előre a bankba, hogy szeretnék felvenni egy nagyobb összeget, aztán elmenjek felvenni, aztán hurcoljam magammal kockáztatva hogy leütnek, elég egy tűzben, meteor ráesik :D, stb.
Viszont, nem tudom elképzelni, hogy ezt hogy lehet normálisan lebonyolítani, elvégre egy átutalás még hétköznap is 4 órába is beletelhet, ráadásul az átutalás indítása, és a megérkezése közötti időben a pénz a paranormális síkon van. :D Úgy értem, józan ésszel addig nem utalnék, amíg alá nem írtuk a szerződést, viszont az eladó helyében meg józan ésszel addig nem írnám alá, amíg nem érkezett meg a pénz. Szóval ez így patt helyzet. Értem én, hogy szép dolog a bizalom, na de na, nem 2 ft-ról beszélünk.

(#127315) MunezXBK válasza Ironizer (#127314) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Adsz előleget, amiről ad átvételit.

Miután megérkezett a pénz, megírjátok az adás-vételit. Másképp nem fog működni.

(#127316) Kornel válasza -v- (#127313) üzenetére


Kornel
veterán

Na vegre valaki megerti a gondom ;)
Egyebkent ujban a baleno meg befigyelhet, ha egy olcso arcedulat akasztanak ra kezdoarnak.
Uj is, belulrol tudja a kompakt helykinalatot, es olcso is.
A problema az, hogy 2,5M-ert en mar elvarnam a gyari allapotot, de a kinalat nemnezt mutatja.
Ha meg azt nezem, hogy egy 100%-os, 100k km alatti 2010-es kuvik 3M, akkor kicsit sokallom az uj 5M-s arahoz kepest, amennyiert most ki lehet tolni pl.
Regi premiumot kilonem, eleg a kompakt meret, de az atlagnal sportosabb verda.

(#127317) tomiii. válasza molnarpeter (#127303) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Szerintem sokkal gyorsabb a fújás es nálam évekig megmaradt. Ezek fényezetlen lökösök, nagyon rücsksek, szóval mosás után rögtön fújhato es jol tapad rajta a festek, le sem lehet kaparni.

(#127305) Tsebacsi: Kicsit nekem fura volt, kb 5 eve nem ultem ennyire gyaribkozeli autoban, kicsit nagypapás volt hirtelen. Cserebe olyan halk, hogy autopalya temponal is, szinte suttogas szintjen lehetett beszelni es 6 literes atlaggal jottek vele haza pályán. Es rettento kenyelmes, plüsd minden, amihez az ember hozzaer, a gombokon, kapaszkodok kivul. De hat ne ezel talalkozik az ember ezeknel a mdelleknel, hanem a lefingott munkasaurokkal, atalakitott csapatos autokkal, sajnos. Nem egy suzuki, meg fabia, meg dacia, csak hat bárgyúképű és öreg, de szerethető :D

(#127318) bitpork válasza footy (#127304) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A CVTnél gyakran előfordul láncnyúlás. Meg nagy gáznál "jerky" movement, meg csörgés, meg a magasan tartott fordulat miatt túlfogyasztás.
Minden használt automata ránt, ha pl nincs felmelegedve benne télen az olaj.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#127319) zoo8800 válasza tomiii. (#127299) üzenetére


zoo8800
veterán

Azt tudja valaki, hogy az utóbbi 20 évben miért kopott ki a kocsikból a plüss huzat? Mert szvsz a legjobb.

rip and tear, until it is done

(#127320) alázógyík válasza zoo8800 (#127319) üzenetére


alázógyík
őstag

Háát, nálunk a kutyával rettenet volt. Mintha valami tépőzár lett volna. :DDD

(#127321) bitpork válasza zoo8800 (#127319) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ugyan úgy izzadtam benne mint a bőrben, és akkor már a bőr :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#127322) roberto211 válasza zoo8800 (#127319) üzenetére


roberto211
őstag

Ezt látod én sem tudom pedig szerintem is a legjobb...

Ültem jópár bőrülésbe pld: b6 passat, toyota rav4, régebbi x5, e36 , e92, f10,akkor munez avantja de egyiksem tünt nekem olyan testhezálló meg kényelmesnek mint egy régebbi középkategóiájú plüssülése .. A vectránk volt, utáltam mint a sz@rt mert megbízhatatlan talicska volt, cserébe már az alja is lyukas volt de az ülése az brutál jó volt.. EZ a "punnyadós plüss".. Nagyon szerettem benne ülni hátul..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#127323) tomiii. válasza zoo8800 (#127319) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Ezt én sem tudom. Én nem izzadtam benne sosem, viszont a kutyaszőrt tényleg vonzza. De annak meg az udvaron a helye. :DDD

(#127322) roberto211: Igen, ezek a régi nagyobb vasak nagyon kényelmesek, ebben még pumpálható deréktámasz is van. Nagyon jól támaszt.

(#127324) Neoteric válasza bitpork (#127321) üzenetére


Neoteric
addikt

Én az alcantarára esküszöm, abba télen nyáron jó beleülni. :D

PSN: ne0teric_sAN

(#127325) bitpork válasza Neoteric (#127324) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Lujziban az volt és abba is izzadtam sajnos :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#127326) footy válasza bitpork (#127318) üzenetére


footy
addikt

Igen a vegere azt nem irtam oda hogy a multitronic az pont szar(a CVT-k kozott) ami a megbizhatosagot illeti :)
A toyotaeval viszont nincsen gond.
Oke hogy hidegen elofordul kis rantas, de uzemmelegen(normal hasznalattal) en nem tapasztaltam se bmw-nel, se mercedes-nel.
Ahol valodi rantas van az a DSG sport modja (foleg ha szaraz kuplungos)

[ Szerkesztve ]

(#127327) TaaT válasza zoo8800 (#127319) üzenetére


TaaT
veterán

"Mert szvsz a legjobb."

Szerintem meg legrosszabb. :) És az hogy elhagyták a gyártók, lehet az én véleményemet osszák többen. :)

Give them hell Ukraine!

(#127328) focvis válasza Neoteric (#127324) üzenetére


focvis
veterán

Alcantara gyönyörű, viszont csúnyán öregszik.

A plüss nekem is bejött. :)

(#127329) etejedu válasza etejedu (#127287) üzenetére


etejedu
őstag

Köszönöm a válaszokat!
Közben kutakodtam és érdekes hogy sem Opel Astra-t sem Ford Mondeot nem ajánlott senki?
Pedig ezek elég olcsón fenntarthatók, pakolhatók (kombi), vannak közöttük kifejezetten jó állapotúak.

(#127330) Kornel válasza etejedu (#127329) üzenetére


Kornel
veterán

melyik mondeora gondoltál 500k-ból?
mert 99%-uk már rohad az mk2-ig bezárólag, de lassan az mk3-ak is, ahogy öregszenek.
kilakatolni meg nem 100k, ha normálisra van megcsinálva.

(#127331) etejedu válasza Kornel (#127330) üzenetére


etejedu
őstag

Azt akarod mondani hogy felejtős ennyiért.
És az Opel ami sose kop el?
Visszatérve a Marea-ra nekem valamiért nem szimpik a Fiatok, szóval nem hallottam túl sok jót főleg ezekről a Brava Bravo típusúakról. Viszont a Stilo-t dicsérik.

(#127332) Integrale : Igen én is az F Astrara gondoltam, illetve vágom hogy a stilok nem férnek bele a büdzsémbe.

[ Szerkesztve ]

(#127332) Integrale válasza etejedu (#127329) üzenetére


Integrale
veterán

Ennyiből maximum egy F Astra jön ki, Stilo 700 felett indul, de inkább 800.
Mareakkal nincs kifejezetten baj, sőt a Bravo/Brava párossal sem. Hátsó futóműben a lengőkar csapágyára kell figyelni, de az is kibír 100+e km-t, a cseréje meg piti összeg, 1.4 12v-t kerülni kell, elektronika nem nyűgös ha nem volt tákolva, pár apró típushiba van (málló kilincs), amit már vagy megjavítottak, vagy már későbbi széria és javították, mint az említett kilincset is.
1.9 JTD vagy 1.6 16V, de utóbbi városban nem fog 8 alatt enni, mint ahogy gyakorlatilag egyik testesebb autó pl F Astra 1.4 sem.

Más olasz nincs ebben az árkategóriában, F Astra, talán egy régebbi Corolla, Almera ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#127333) tomiii. válasza etejedu (#127329) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Beszélj olyannal, akinek van ilyenje. Pl westcoastog-nak 300K-s mk2 mondeoja van. Szerintem szívesen mesél róla, ha érdekel. karcos az oldalsó üvege, 1-2 műanyag el van törve, van egy pörsenés a sárvédőn, meg nem tom'. Vagy van karcmentes Mondeo, 9 millióért, újban :U

[ Szerkesztve ]

(#127334) zoo8800 válasza roberto211 (#127322) üzenetére


zoo8800
veterán

Egyszer mentem egy plüss kárpitos R25-tel, azóta imádom a plüsst. :) Kutya nincs, klíma mostanság minden kocsiban van, szóval nagy baj nem lehet.

rip and tear, until it is done

(#127335) gaborbol válasza zoo8800 (#127334) üzenetére


gaborbol
őstag

Nekem is jobban bejon. Nyaron nem forro, telen nem hideg amikor beulsz,nem csuszkal es nem kell kenegetni. Nezegetem a Prius 3 -mat meg a Camry hybrid et es ami rendesen felszerelt abba is sajnos bor van :(

[ Szerkesztve ]

(#127336) TaaT


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#127337) Xmodule válasza Xmodule (#127240) üzenetére


Xmodule
őstag

Köszönöm a válaszokat. Akkor egyelöre marad a V70. :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#127338) aero. válasza TaaT (#127336) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

(#127339) Tsebacsi válasza aero. (#127338) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az elsőnél azért sírok, mert ennyi kreativitás került ilyen rossz helyre, a másodiknál meg azért, mert ezek élnek, lélegeznek, szaporodnak, stb. :(

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#127340) etejedu válasza Integrale (#127332) üzenetére


etejedu
őstag

:R

(#127333) tomiii.: ?

(#127342) tomiii. :: Ok rendben érdeklődök a saját topikjukban is. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#127341) Buci21


Buci21
addikt

Lakatos Nintendóéknál garázsvásár van? :C

(#127342) tomiii. válasza etejedu (#127340) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Kicsit lemaradtam a fórumban, nem tudtam, hogy autót keresel-e. Ezért írtam, hogy ha mondeo érdekel, írj rá egy tulajra, ne csak arra alapozz, amit kívülállók mondanak. Ő elmondja, hogy milyenek az ilyen árú Mondeok és akkor van rálátásod, ha érdekel ez a típus.

(#127343) Integrale válasza aero. (#127338) üzenetére


Integrale
veterán

A Skodában plüss beleső van, úgyhogy zoo8800 és gaborbol vágyát kielégíti. ;]

"Bad reklám is reklám too"

(#127344) bitpork válasza footy (#127326) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Amiket írtam az honda és toyota. Kicsit olvass utána :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#127345) gaborbol válasza Integrale (#127343) üzenetére


gaborbol
őstag

Nekem be is jon a skodaba, egyedul a muszerfalat talalom kicsit puritannak.

(#127346) tomiii. válasza Integrale (#127343) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Melyikekben? Beltér képeket! :D Kíváncsi vagyok :B

(#127347) zoo8800 válasza gaborbol (#127345) üzenetére


zoo8800
veterán

Képzeld el azt a hangot, amikor ez a kocsi belemegy egy kátyúba, és a műszerfal minden eleme megmozdul... :D

rip and tear, until it is done

(#127348) Integrale válasza tomiii. (#127346) üzenetére


Integrale
veterán

Tekerj feljebb, egy piros 120 Rapid.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#127349) footy válasza bitpork (#127344) üzenetére


footy
addikt

Hondanal csak a Jazznél tudok CVT-ről, de annál csak akkor van gond ha nem tartják a (60ezres?) olajcsereperiódust. A Priusnál pedig még nem hallottam ilyen problémámról.

(#127350) lsc válasza footy (#127349) üzenetére


lsc
nagyúr

Mivel a prius nem cvt.

Az élet kegyetlen .

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.