Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96251) Tomate válasza B-L-A-C-K (#96250) üzenetére


Tomate
veterán

Elvehetik és nem azért mert a hardver már nem bírná, szimplán piaci megfontolásból, hogy szépen lassan kukázd az 5-öt és válts...

(#96252) szezso15 válasza B-L-A-C-K (#96250) üzenetére


szezso15
addikt

Ebben bíztam, köszi! :R

(#96251) Tomate: Na jó, akkor mégis 5C lesz ebből! :DDD

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#96253) Tomate válasza szezso15 (#96252) üzenetére


Tomate
veterán

1,5 év múlva még támogatva lesz az 5.

A 4S-re kijött még idén az iOS 8 jövőre a 4S már nem kapja meg a 9-et az öt még igen, majd talán 2016 ban kiszáll az 5 is, de az mág bő egy év.

[ Szerkesztve ]

(#96254) szezso15 válasza Tomate (#96253) üzenetére


szezso15
addikt

Köszi! :R Akkor aszerint döntök, ha jó vételt látok. :)

*Hajrá Loki!* i15+

(#96255) bandigno válasza szezso15 (#96254) üzenetére


bandigno
senior tag

ha fontos az LTE, akkor 5C-t vegyél! :)

(#96256) sutyesz96 válasza sutyesz96 (#96226) üzenetére


sutyesz96
őstag

Erre esetleg tud valaki válaszolni? :F

A különbség annyi hogy a frissítést sikerült eszközölni, viszont a probléma még mindig fent áll.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#96257) szezso15 válasza bandigno (#96255) üzenetére


szezso15
addikt

A sima 5-ben is van LTE, nem? :B

*Hajrá Loki!* i15+

(#96258) pana0017 válasza szezso15 (#96257) üzenetére


pana0017
senior tag

Igen, de csak bizonyos frekvenciákat támogat, ellenben az 5C-vel minden itthoni LTE hálózatot foghatsz.

(#96259) tDr1v3r válasza szezso15 (#96257) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Van, csak a hazai frekvenciákat nem támogatja.

Btw gondolkodok hogy majd az aránylag friss 5-ösömet lecserélem majd jövő nyáron egy hatosra. Idén mennyiért mentek akkor a refub 5s-ek? Mennyi esély van rá hogy be is menjen arra a szintre?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#96260) bandigno válasza szezso15 (#96257) üzenetére


bandigno
senior tag

van, de sokkal kevesebb sávot kezel az i5 lte chipje! pl a T-nél nemrég bekapcsolt 800 mhz-es sávot nem ismeri!

(#96261) B-L-A-C-K válasza tDr1v3r (#96259) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Március vége körűl olyan 140-150 körül lesz az áruk (i6 16GB)...

(#96262) szezso15


szezso15
addikt

Köszi srácok, akkor 5C lesz ebből! :)

*Hajrá Loki!* i15+

(#96263) nederlanden válasza B-L-A-C-K (#96261) üzenetére


nederlanden
senior tag

ugye jól elhasználtan gondoltad?

[ Szerkesztve ]

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#96264) zzeN


zzeN
aktív tag

I6 tulajokat kérdezném leginkább, hogy nektek melyik verzió van belőle (16/64/128)? A 64-est szeretném, csak Telekom-nál nincs raktáron és ki tudja, hogy mikor lesz. A mostani 16 gb-s i5-ömnél párszor már előjött a "nincs elég helyed a frissítéshez" dolog, de ha csak jövőre lesz nekik raktáron lehet maradok a 16-os kiszerelésnél.

(#96265) B-L-A-C-K válasza szezso15 (#96262) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Csak jelzem itt sokak LTE mániások, mintha éjjel nappal torrenteznének rajta...Én Vodás vagyok 3G-vel, és semmi bajom vele...i5 vs 5c között gondolkodás nélkül az i5-öt választanám. 5C egy műanyag gyerek telefon, i5 meg azért csak másabb... Na de ez csak az én véleményem, te pénzed, te döntésed...;)

(#96266) .zSoLTi. válasza B-L-A-C-K (#96265) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Azert jo az az LTE Telekom powa 😃😛

(#96267) tDr1v3r válasza B-L-A-C-K (#96265) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az 5c se rossz szvsz. Nekem igazából az a fájó hogy most már csak a 8 GB-os variánst lehet kapni belőle... meg hát az hogy nincs hozzá normális tok, ha már ilyen glossy izé a burkolata.

Állítólag ahol van LTE ott annak jobb is a lefedettsége mint a 3G-nek. Franc tudja, lehet ez pár év múlva dönti a mérleget...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#96268) tekoteko válasza B-L-A-C-K (#96265) üzenetére


tekoteko
tag

Hát igen... Én sem értem ezt az LTE mizériát, de szerintem hamarosan vki meg próbálja magyarázni :D
Voda 3G ha jól tudom 42 megabit, kis számolással az 5,25 Mb/ sec, az percenként 315 Mb, óránként 18,46 Gb...
Na most akkor, szerintem a 99% aki "sír" az LTE miatt, max!!! havi 500Mb-os csomagot használ, amit utána bekorlátoznak ( tisztelet a kivételnek! ) ...

A másik érved is helytálló ... 5c elég játéktelefonos kinézet :) Bár lehet h van akinek ez jön be...

(#96266) .zSoLTi.: mutass egy számládat, mekkora netcsomagod van :)

[ Szerkesztve ]

ETC.... i6plus 128Gb, galaxy tab S 10.5 .

(#96269) B-L-A-C-K válasza tekoteko (#96268) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De most nem? Ez az LTE hiszti már nem tudom mióta megy, mintha nem lenne elég bármire az a veréb 3G. A másik meg az üzemidő, észre se veszed kb (csajomnak LTE 5S van, nekem 3G 5S, volt már nálam az övé többször is így tudom). Szóval tényleg készen vagyok már ettől, inkább megvetetik a műanyag telefont valakivel mert tud minden LTE-n lenni....:D

(#96270) Ragnar95 válasza tekoteko (#96268) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A megabit és a Mb ugyanazt jelentik, MB és GB lesz, amikre gondoltál :P
Amúgy az LTE előnye abban mutatkozik meg, hogy kevésbé meríti a telót + gyorsabban tölti be a weboldalakat, nem a letöltés miatt számít a sebesség...
Nem mondtam, hogy az LTE létszükséglet, nekem sincs, pedig lehetne, de mivel szinte mindenhol van wifim, így az 1gigás 3G-met se használom el, úgyhogy minek fizetnék többet az LTE-ért. De ettől még az előnyeit hülyeség letagadni.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#96271) tekoteko válasza Ragnar95 (#96270) üzenetére


tekoteko
tag

Kisbetű-nagybetű, ok, de látom a matekba nem sikerült belekötni mert úgy van ahogy írtam :)
Amúgy előtted lévő hsz.be kolléga pont fordítva mondta a akkuidőt...
De lényegtelen, akkor is felesleges SZERINTEM az LTE hiszti ....
Ha valaki kevesebbnek érzi magát mert neki nincs, azt csak sajnálni tudom..

Nem letagadás, biztos van sok sok előnye.. de többször felesleges sztem mint h kellene...

[ Szerkesztve ]

ETC.... i6plus 128Gb, galaxy tab S 10.5 .

(#96272) SpongyaBob válasza B-L-A-C-K (#96265) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Én sem azért várom a vodánál az LTE hálózatot, mert kevés a 42 Mbit vagy torrentezni akarok éjjel-nappal :U Egyszerűen csak szeretném ha több lenne az üzemidő még ha akár az egyetlen órát is jelent.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#96273) nederlanden válasza B-L-A-C-K (#96261) üzenetére


nederlanden
senior tag

?használt vs új

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#96274) pana0017


pana0017
senior tag

Elnézést az amatőr kérdésért, de egyszerűen képtelen vagyok megoldani. A jelenleg a telefonomban lévő contactjaimat szeretném icloudba varázsolni. Mindenhogy próbáltam már szinkronizálni, de csak azok a contactok jelentek meg, amiket ezután adtam hozzá a telefonhoz.

(#96275) szabogabor10 válasza B-L-A-C-K (#96269) üzenetére


szabogabor10
veterán

Csak annyi, hogy a Telekom vidéki 4G/LTE lefedettségi mértéke már most agyonveri a 3G-ét (tapasztalat). És akkor asszem 96-98 %-os lefedettséget ígértek az NMHH-nak 2015 végéig, a 3G-t pedig nem fogják fejleszteni. Márpedig az ország túlnyomó része Telekomos, így nagyon sokan érdekeltek abban, hogy tudja a megvásárolt telefon a 800 / 2600 MHz-et.
A másik az, hogy az LTE hálónak sokkal jobb a reakcióideje, és sokkal jobban tűri a terhelést. Egyszer próbáld ki az LTE-t, rá fogsz jönni. Itt már korántsem csak a sebességről van szó. Alapvetően sokkal jobb a 4G a 3G-nél.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#96276) bigdady


bigdady
nagyúr

Voda LTE milyen Mhz-en szór? (Bp-en itt ott megy már azt hallottam) i5 kezeli?

(#96277) tekoteko válasza bigdady (#96276) üzenetére


tekoteko
tag

nem létező MHz-en :D

szerintem még nem igen megy, max teszt üzem itt ott

[ Szerkesztve ]

ETC.... i6plus 128Gb, galaxy tab S 10.5 .

(#96278) bigdady válasza tekoteko (#96277) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor teszt üzem mennyin megy?

(#96279) szabogabor10 válasza bigdady (#96278) üzenetére


szabogabor10
veterán

2600 MHz-en. Élesben is ezen fog menni a városokban.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#96280) szabogabor10 válasza bigdady (#96276) üzenetére


szabogabor10
veterán

i5 nem kezeli, ahogy már korábban is kitárgyaltuk.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#96281) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Valaki belevette már magát a kinézet átalakításába?
Kb. 2-3 órája bújom a netet, hát brutális, mikre képes a jb után a grafikusok hada....ehhez képest a az android kutyafasz@... :Y

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#96282) B-L-A-C-K válasza nederlanden (#96273) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Használt, illetve új magánszemélytől/cégtől kihozott szolgáltatós...

(#96283) Adorjanksz


Adorjanksz
tag

8gb-os 5c helyett durranj rá egy 5ösre, az LTE-s mizéria szerintem szót nem érdemel, bőven jó a 3G is...egy csomó helyen elkapja az LTE-t az 5ösöm..(mielőtt valaki bekérdez, volt NOTE3-LTE-m ill 5s is, tehát tudom mi a különbség..szerintem nem számottevő..minőségre 5, meg tárhelyre is...)

Ha ügyes vagy jó áron ki tudsz fogni egyet, ma pl. láttam 16-ost árul a MM is.

[ Szerkesztve ]

i6s

(#96284) tDr1v3r válasza HUTCHDB (#96281) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szerintem az ottaninak közelében sincs, de nem rossz... most Smek-et nyúzok (sajnos ilyen berhelt izéként míg nincs iOS 8-kompatibilis változat) mint ikonpakkot, hamarosan keresek másik lockscreen-t is majd.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#96285) buci30 válasza HUTCHDB (#96281) üzenetére


buci30
addikt

Ne tartsd magadba :) Oszd mit látsz mit tudsz :) :R :R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#96286) HUTCHDB válasza tDr1v3r (#96284) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

ááá szerintem tévedsz:
[link]
[link]
[link]
[link]

és ezt viszont beteszem úgy ahogy elkészült, ha nagyon rossz,akkor a moderátor törli:

ezen utolsó képből kiindulva egy számomra tetsző zene, és vizuális "élmény" is:[link]

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#96287) szabogabor10 válasza Adorjanksz (#96283) üzenetére


szabogabor10
veterán

Aztán majd ha olyan helyen jár a kolléga, ahol 800-as LTE van, de 3G nincs (Telekom hálón rengeteg ilyen hely van, nézz jobban utána), akkor száguldozhat EDGE/GPRS-en...
Tapasztalatból írom, mivel vidéken sok helyen kell megosztanom iPhone-ról a netet, mert az iPad 4 csak EDGE-et / GPRS-t jelez, iPhone pedig LTE-t...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#96288) B-L-A-C-K válasza szabogabor10 (#96287) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem is értem eddig az i5-ös használok hogy élték túl...:/

(#96289) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, van olyan funkció az iphone 4-ben, hogy mielőtt eladom, minden törlődjön róla illetve mindenhonnan kilépjen? Illetve kell valamit csinálni vele eladás előtt, hogy az új tulajnak ne legyen később gondja vele?

Köszi

(#96290) szabogabor10 válasza B-L-A-C-K (#96288) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem a "túlélésről" van szó, hanem arról, hogy ahol van 4G háló, ott tudjam is már akkor kihasználni. Lehet páran nem így gondolják, de én mindenképpen igen.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#96291) B-L-A-C-K válasza szabogabor10 (#96290) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Oké, és cserébe inkább vegyen egy műanyag telefont amit napi nem tudom napi hány órába fogdos...Na mind1, biztos velem van a baj....Éljen az LTE... :R

(#96292) szabogabor10 válasza B-L-A-C-K (#96291) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igaz, hogy 5c-t én se vennék nagyon.. :D
Szerintem jobban járna a kolléga kis ráfizetés árán inkább egy 5s-szel akkor már. Pláne, ha hosszabb távra tervez.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#96293) HUTCHDB válasza B-L-A-C-K (#96291) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Mi a megoldás?
i5S, vagy 6 :K

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#96294) madgie válasza B-L-A-C-K (#96291) üzenetére


madgie
titán

Hányan használnak tok nélkül i5-öt? :)

(#96295) tDr1v3r válasza HUTCHDB (#96286) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Most mit csináljak ezekkel? Én is linkelhetnék vonatkozó helyeket (itt PH-n is van topik pl.), de annyira nem érdekel... szubjektív dolgoról nem akarok veszekedni.

A sajátom most ilyen:

cliek pls

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#96296) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

HUTCHDB, szabogabor10: Ez oké, de most i5 vs 5C volt a téma...

(#96297) gabormgp


gabormgp
senior tag

Iphone 6 ról vélemények?

(#96298) kogyo66


kogyo66
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy iOs 8.1.1-et futtató iPhone 5 amit használtam vettem nem rég. Ez az első apple cuccom szóval még nem vagyok tisztában mindennel. Legfőbb problémám az lenne hogy az akku marha gyorsan merül, nagyjából 3 óra tiszta használat mellett (Akkumulátor használatnál irja, gondolom ez azt jelenti hogy mennyit volt bekapcsolt kijelzővel) 40%-ot esett az akksi, 3G/Wifi 50-50%-ban volt végig bekapcsolva. Kérdésem az lenne hogy érdemes lenne-e kicseréltetni az akkumulátorát, és ha igen hol? Vagy ez sajnos ilyen gyorsan merül alapból? Ja és igen, helymeghatározás stb. mind kikapcsolva, 30-40%-os fényerő, felesleges háttéralkalmazások kilőve szóval próbálkoztam azért de még igy is kevésnek érzem :\

(#96299) HUTCHDB válasza tDr1v3r (#96295) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én:
"ehhez képest az android kutyafasz@..."

Te:
"Szerintem az ottaninak közelében sincs"

Erre linkeltem olyan grafikai megoldásokat, olyan minőségi kidolgozásokat, minden apró részletekre kitérő vizuális végeredményeket pl. : a modmyi.com -on.....amik nagyon max a miui-ra lehet jellemző, és most belinkeltél egy gyári kinézetet...és azt mondod, hogy ezek szubjektív dolgok.
Szerintem sem érdemes ezen vitatkozni... :N

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#96300) TheMarci válasza kogyo66 (#96298) üzenetére


TheMarci
addikt

Mikori a telefon? A programoknál mit ír, melyik app mennyi %-ot használt?

Do You Dream?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.