Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#175901) B-L-A-C-K válasza wrathchild (#175900) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

iPhone 6S-emet, de nem tudom, hogy megéri-e a plusz árat a 8-as, a 7-essel szemben.

Szerintem nem, egy használt i7-es szerintem most a legjobb választás.

"True Tone technológia érezhető kültéri természetes fényben?"

Én használom X alatt, jobban szeretem bekapcsolt állapotban a kijelzőt, mintha nem megy, és igen láthatóan alkalmazkodik adott helyeken.

(#175902) talamasca válasza wrathchild (#175900) üzenetére


talamasca
senior tag

6s-ről 8-ra nem érdemes váltani, viszont, ha azt kérdezed, hogy 6s-ről 8 Plusra, akkor határozottan igen.
Hozzáteszem: 6s-ről 7-re is felesleges váltani...

“Black as midnight on a moonless night.”

(#175903) nord_ válasza wrathchild (#175900) üzenetére


nord_
veterán

Ha hosszútávra tervezel (legalább két év), akkor a helyedben a nyolcast venném. Igencsak bika hardver van a most kihozott telefonokban, nem csodálkoznék, ha szép lassan ehhez igazodna a szoftver processzor- és memóriaéhsége.

(#175904) spawn21 válasza wrathchild (#175900) üzenetére


spawn21
veterán

nem éreztem akkora különbséget sebességben a 7 és 8 között. ha van keret 8 ha nem akarsz most sokat költeni, el leszel 7-el is jó pár évig :)

legább az még fém házban van. (-on a true tone egy vicc, látható különbség nincs. 10-en igen.

iPhone 13p

(#175905) hemaka válasza wrathchild (#175900) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az a true tone az ev legnagyobb vakitasa eskuszom. Olyan idegesito szineket varazsol a kijelzore, foleg keves fenyben... lol

(#175906) syIex válasza hemaka (#175905) üzenetére


syIex
veterán

Engem is zavart. :D Próbáltam egy pár óra alatt megszokni, de nem tudtam én sem megszokni! :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#175907) seadrone


seadrone
őstag

Heló!

Az usából tudnék hozatni iphone-t, apple.com-osat, de hallottam olyat, hogy az eltérő frekvenciák miatt ezek a cellaváltásokat nem mindig kezelik jól.

Ez így van szerintetek?
Nem én állítom, csak mondták.

Köszi

(#175908) Gsx-rr válasza hemaka (#175905) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Megint egy hangzatos megnevezes!
En mikor meglattam eloszor azt hittem sargasagot kapott a telefonom.

(#175909) syIex válasza seadrone (#175907) üzenetére


syIex
veterán

Hülyeség. Nekem onnan van a X és tökéletesen megy. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#175910) seadrone


seadrone
őstag

közben megnéztem, hogy ha apple.com.rol rendelnék az usába, akkor a 699 dollárra rájönne még vagy 50-60 dollár local tax, így lehet lemondok a kinti áruról

(#175911) hdanit610


hdanit610
aktív tag

Telekom iPhone függetlenítési kérdésem lenne:

Tegnap elindítottam egy 6S függetlnítését telefonon. Ma reggel kaptam egy üzenetet, hogy "...x. számú készülékének feloldása hosszabb időt vesz igénybe..."

Valaki kapott hasonló üzenetet? Jellemzően ez a hosszabb idő hány napot jelentett?

[ Szerkesztve ]

(#175912) buci30 válasza Nescafé (#175890) üzenetére


buci30
addikt

ProCam a raw miatt 👌

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#175913) tboldi válasza Nescafé (#175890) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én Halide-t használok. :)

(#175914) syIex válasza hdanit610 (#175911) üzenetére


syIex
veterán

Nem tudom pontosan hogy zajlik viszont azt igen, hogy általában 1-2 munkanapot vesz igénybe. Egyik ismerősöm hétköznap indította el és talán neki másnap független lett, viszont másik haverom pénteken indította el és neki hétfőn lett az. :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#175915) syIex válasza seadrone (#175910) üzenetére


syIex
veterán

Kb annyi jön rá, de a tax közel sem annyi, mint itthon. Simán megéri a kinti árú, ha szerzel itthoni töltőfejet és nincs fent itt olcsóbban! :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#175916) seadrone válasza syIex (#175915) üzenetére


seadrone
őstag

durván így 200-ért lenne egy nyolcasom, de gondolkodom egy huawei p10-ben is, ami itthon 140ért megvan, és igazából mindkettőt ki szeretném próbálni, de a 60e ftos különbség most a p10 fele billenti a mérleg nyelvét

(#175917) radi8tor válasza hdanit610 (#175911) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én nem ilyen SMS kaptam, hogy hosszabb időt vesz igénybe. Lehet sok dolguk van az ügyfélszolgálaton.
Én még Október 21-én kértem a függetlenítést.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#175918) vasi89 válasza radi8tor (#175917) üzenetére


vasi89
addikt

jah meglepő módon BF-en több rendelés érkezett be hozzájuk mint általában. Eléggé meglephette őket, így totál káosz van :D

(#175919) syIex válasza seadrone (#175916) üzenetére


syIex
veterán

Hát két teljesen különböző készülék. Én mindenképpen iPhone-t vennék már a rendszer miatt! :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#175920) icecave


icecave
Topikgazda

Ismerős kérdezte, de megkérdezem a biztonság kedvéért: ugye a gyári Apple szilikon tok, ami iPhone 8-ra van, az a 7-re is jó? Azt mondtam igen. Elvégre ilyen 0,1 mm-es eltérések vannak a két telefon között.

(#175921) -secret- válasza icecave (#175920) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

iPhone 7: 67.3x138.4x7.3mm
iPhone 8: 67.3x138.4x7.3mm

Semmi különbség.

(#175922) -Ben- válasza -secret- (#175921) üzenetére


-Ben-
veterán

Az iPhone 7 elvileg 0,2 mm -rel „vékonyabb”, de más méretbeli különbség is van talán.

iPhone 7: 138,3 x 67,1 x 7,1 milliméter
iPhone 8: 138,4 x 67,3 x 7,3 milliméter

Egy szűkebb toknál ez már akár sok is lehet...

[ Szerkesztve ]

(#175923) -secret- válasza -Ben- (#175922) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Hmm, tényleg...

[ Szerkesztve ]

(#175924) radi8tor válasza -Ben- (#175922) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kétoldali öntapadó megoldja a dolgot. :)

⭐ Stella

(#175925) nokia123


nokia123
aktív tag

Sziasztok! Iphone x hez keresek üveg fóliát és van ez az oldal [link] Szerintetek jó választás ez hozzá Tempered Glass 0.33 Full 3D Black kijelzővédő? Jobb lehet szerintem mivel a másiknak a széle fehér. Aki már vet rá az hol és milyet.

(#175926) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Ha iphonet függetlenít, a T, voda, telenor, akkor azt szoftveresen teszik vagy szét kell szedni a telefont?

(#175927) Kicsirics77 válasza HaZsolt (#175926) üzenetére


Kicsirics77
veterán

szoftveresen az itunesban kell egy visszaállítás egy olyan sim kártyával ami nem hozzávaló pl vodáshoz telekomos sim

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#175928) col válasza Kicsirics77 (#175927) üzenetére


col
addikt

Nem teljesen van így. (2 módon lehetséges, a fenti az egyik és az az itt leírt 2. verzió... magyarul nem kellhet minden esetben visszaállítás)

1., Amennyiben már rendelkezel egy másik szolgáltató SIM-kártyájával
Készíts biztonsági másolatot a készülékről iTunes-szal vagy az iCloudba.
Vedd ki a SIM-kártyát, majd helyezd be a másik szolgáltató SIM-kártyáját.
Végezd el újra az iPhone aktiválását (ehhez internetkapcsolatra lesz szükséged).
2., Amennyiben nincs meg másik szolgáltatótól SIM-kártyád, vagy a fenti folyamat nem segített
Készíts biztonsági másolatot a készülékről iTunes-szal, vagy az iCloudba.
Végezz egy teljes visszaállítást a készüléken.
A folyamat végén töltsd vissza az adatokat a biztonsági mentésből.

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#175929) Akelaus válasza HaZsolt (#175926) üzenetére


Akelaus
senior tag

Én semmilyen biztonsági másolatot nem készítettem. Kértem a Telenortól a függetlenítést, jött az sms, a másik szolgáltató kártyája már aktív volt, beletettem, és kérte hogy aktiváljam újra a készüléket. Ennyi volt.

(#175930) szabogabor10 válasza hdanit610 (#175911) üzenetére


szabogabor10
veterán

Cserélt a teló?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#175931) HaZsolt válasza Akelaus (#175929) üzenetére


HaZsolt
őstag

Szuper, köszönöm, akkor ez easy lesz.

(#175932) icecave


icecave
Topikgazda

Köszönöm, akkor a 8-as tok biztosan jó a 7-re.

(#175933) ittakary válasza HaZsolt (#175926) üzenetére


ittakary
nagyúr

szétszedik minden esetben :K

józsi bá besétál a 10 kilós kalapácsával és egy jól irányzott pontos suhintással függetlenné varázsolja

(#175934) syIex válasza -secret- (#175923) üzenetére


syIex
veterán

Azok az eltérések azért komolyak. :C

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#175935) hdanit610 válasza szabogabor10 (#175930) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Nem, nem cserélt, ez az eredeti készülék, ami az előfizuval lett véve.

Mindenkinek: köszi a választ, most nyugiban várom a második sms-t és kész, nem sietek sehova. :)

(#175936) Laca1212 válasza ittakary (#175933) üzenetére


Laca1212
őstag

Jah...használatfüggetlenné. :)

(#175937) Ujfelhasznal


Ujfelhasznal
tag

Sziasztok!
Régen volt már almás telefonom (iPhone 4 2014 környékén), azóta droidos vagyok, egyrészt az ár, másrészt a rendszer nyitottsága miatt. Viszont maga az egész működése olyan mély nyomokat hagyott bennem, hogy azóta is visszavágyom( példának okáért Apple Musicot használok a konkurenciánál is), és én már nem bírom tovább. :U
Szóval elhatároztam, hogy a P10-em mellé beszerzek valami Apple cuccot is, egyelőre csak próbának, hogy vissza tudok-e állni. Mivel nem feltétlen végleges(azért elég sok bugról lehet hallani manapság), így szeretném minél kisebb összeg ráfordításával elérni ezt. Inkább a sima i6 háza táján nézelődtem, 4 col nem hinném, hogy elég lenne így, hogy régóta 5" felett mozgok.
Ez a telefon szerintetek még mennyire életképes? Inkább csak e-mailre(ezt nagyon imádtam annó az iOS-ben), telefonálásra, YT-videók nézegetésére, Messengerre, szóval átlagos napi felhasználásra kellene. Ha jól számolom, még megkapja az iOS 12-őt is, aztán lesz vége. Egy külső akksit meg be tudok rakni a táskámba... Szóval arra, amire nekem kell, elég lesz, vagy semmiképp ne nézzek 6S alatt telefont? Az összeghatár 80-90E környékén lenne.

Szerk.: valamint van-e valami módja annak, hogy a Googlenél tárolt rengeteg adatomat(főként telefonszámokra gondolok, többire láttam appot) átmozgassam?

[ Szerkesztve ]

(#175938) DJosef válasza Ujfelhasznal (#175937) üzenetére


DJosef
őstag

Ezekre teljesen megfelelo az i6, de 80-90 Ft kapsz i6s-t is.

Forget about it

(#175939) beer1


beer1
aktív tag

Hali
Azt szeretném tudni, hogy az ébresztő óra hangerejet lehet e valahol állítani, mert elég csendes!?

(#175940) Peetey91 válasza Ujfelhasznal (#175937) üzenetére


Peetey91
senior tag

Van egy program Androidra, Move to iOS a neve, bővebben: link

(#175941) TommyNagz válasza Ujfelhasznal (#175937) üzenetére


TommyNagz
senior tag

At se kell mozgatni. Google account olyan szepen szinkronizal iPhone-on, iPaden es Macen is hogy orom nezni. Naptar, kontakt nalam isnott van, es ezek nelkul nem tudok elni :))) szal iOS =/= kotelezo iCloud.

encapsulation dot1q

(#175942) syIex


syIex
veterán

Az AirPods első és második széria között mi a különbség? :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#175943) mukibuci válasza TommyNagz (#175941) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

icloud fiok nem a kontaktok miatt kell, bár valóban nem kötelező a használathoz, amennyiben megelégszel a gyárilag telepitett appokkal

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#175944) btudos válasza syIex (#175942) üzenetére


btudos
veterán

A második széria tokja vezeték nélkül tölthető.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#175945) syIex válasza btudos (#175944) üzenetére


syIex
veterán

Ennyi? :DDD És csak Apple töltővel vagy bármelyik Qi-val? :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#175946) -secret- válasza syIex (#175945) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Bármelyik.

(#175947) DJosef


DJosef
őstag

Estet Urak!

BeatsX tulajokhoz lenne egy kerdesem. Mennyiben mas a hangzasa (mely, magas) illetve a hangereje a BeatsX-nek a gyari Earpods-hoz kepest?

Elore is koszonom!

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#175948) beer1 válasza beer1 (#175939) üzenetére


beer1
aktív tag

Valaki?

(#175949) Hunt3r22


Hunt3r22
őstag

Telefonkönyvbe hogy tudom átállítani "számomnál" a nevet? Saját vagy valami hasonlóra, jelenleg egyik kontaktom neve van ott, idegesít. :U

Xr

(#175950) icecave válasza DJosef (#175947) üzenetére


icecave
Topikgazda

Eleve más a kettő, BeatsX "agybadugós", én mindig is ezeket részesítettem előnyben. Jó, mert nem annyira brutálisan mélyorientált, mint általában a Beats-ek, de még bőven jó trance és egyéb zenékre. Most váltottam épp S8+-ra, mégis megtartottam az X-et, mert jól szól az én igényeimnek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.