Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#175301) tboldi válasza LordAxwell (#175300) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én nem használom ezt, ezért eszembe sem jutott. :)

(#175302) hemaka válasza LordAxwell (#175300) üzenetére


hemaka
nagyúr

Jaja, nalam is pont igy nez ki a szitu, jo mindketto funckio, jol kiegesztitik egymast.

(#175303) Ragnar95 válasza B-L-A-C-K (#175256) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Újabb fejlemény az ügyben, 3 fiókom van a Mail appban, hotmail, iCloud és egy Exchange, az Exchange-nél nem csinálja ezt, ott ha a FaceID fel is oldja a telefont, akkor se tűnik el az értesítés, csak a többi fióknál csinálja ezt.
Beállítások természetesen ugyanazok mindegyik fióknál, szóval tényleg elég gyanús hogy bugról van szó.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#175304) syIex válasza -Ben- (#175298) üzenetére


syIex
veterán

Az előbb még volt, majdnem le is adtam egy megrendelést. Most meg mire adtam volna ismét elfogyott! :W

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#175305) syIex


syIex
veterán

Ha egy amerikai X-et veszek meg akkor az a töltő fejen kívül fog valamiben különbözni az itthonitól? Valamint garanciáztatás terén? :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#175306) csabiks válasza syIex (#175305) üzenetére


csabiks
senior tag

semmi masban.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#175307) leslieke válasza syIex (#175305) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#175308) aujjobba válasza syIex (#175305) üzenetére


aujjobba
addikt

Gari: itthon veszed es nem cegre akkor 1+1 ev, kint veszed 1 ev.
Most nem azert de ezt minden masodik nap kivesezzuk, ujra es ujra.

(#175309) syIex válasza aujjobba (#175308) üzenetére


syIex
veterán

Tudom, de szeretem hallani! :C Köszi. :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#175310) ZoleeHU


ZoleeHU
tag

Sziasztok, gondolom ez már egy lerágott csont lesz néhány embernek, de azért megkérdezem. 7 év Android használat után elegem lett a folyamatos hibákból és úgy döntöttem hogy kipróbálom a "sötét oldalt". Eddig nagyon tetszik az X, 2 és fél óra kemény használat után 20%ot esett az aksi ami nem tudom mennyire jó iPhone standardhez képest de az előző telefonomhoz képest fenomenális. Most pedig a kérdésem: egy teljesen iOS szűz embernek milyen alkalmazásokat ajánlotok? Mivel mint láttam nem minden androidos alkalmazás van iOSre. Gondolok ezalatt mindenfajta alkalmazásara, mi jó az e-maihez, zenehallgatáshoz, Twitterhez, reddithez, stb.. Köszönöm a segítséget előre is :DD

(#175311) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

X-eseknek üvegfólia téma:

Megjött a pár hete rendelt üvegfóliám. Kerete műanyag, de nem rossz, csomagolás elsőosztályú, jár hozzá egy tök jó kis kendő, nem ilyen kicsi mint szokott máshoz. Az üveg vékony, és szépen felhelyezhető, a a kameránál, hangszóróknál, és az érzékelőknél ki van vágva, nem az egész egész rész egyben, csak mindennek amennyi kell. Nem egy Nillkin 3D CP+ MAX, de 5 dollárért szerintem nem annyira rossz választás.

(IMG:https://kephost.com/images/2017/11/14/1l.jpg)(/IMG)

(#175312) Parson


Parson
addikt

No gyerekek, ahogy azt pár hónapja elöre sejteni lehetett, X irányba megy a fejlesztés, legalábbis erröl megy a pletyka. Az milyen fasza lesz, ha az árak is hogy - hogy nem az égben maradnak...
Miért érzem azt, hogy még most vásároljak be 7-esböl és 8-asból is... :F
És mi lesz az SE vonallal?? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#175313) vasi89 válasza Parson (#175312) üzenetére


vasi89
addikt

nekem is azt jutott eszembe h a budget telefon lesz majd 300 a többi meg a csillagos és. De legalább újra státusszimbólum lesz a telefon :U

(#175314) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Szerintem ez egyértelmű, hogy jövőre csak X-hez hasonló iPhone lesz.

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#175315) B-L-A-C-K válasza Parson (#175312) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Árakra kiváncsi leszek, mert ha kihoznak egy ugyan olyat csak új hardverrel mint most i8 csak teljes kijelzővel utódként 250 ezerért, használtan 150 ezret fog érni az X...:)

[ Szerkesztve ]

(#175316) Parson válasza B-L-A-C-K (#175315) üzenetére


Parson
addikt

Hát pont ez az. Gazdasági oldalról sem szurhatják tökön sem magukat sem a vásárlókat. szóval ballanszirozni kell, hogy az egyes verziok közötti árrések is megmaradjanak, meg ésatöbbi az elözö éves verziókkal. Szóval nem lehet csak ugy kimondani, hogy tuti olcsóbb lesz és kész. És innentöl kezdve fincsi lesz a téma...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#175317) Huha81 válasza B-L-A-C-K (#175315) üzenetére


Huha81
tag

Szerintem az arak nagyreszt a tobbi gyartotol fuggnek. Ha ok is meglepnek nemi aremelest jovore, akkor az Apple-nek sem lesz semmi oka arra, hogy tartsa a 8, 8+ arait. Azt mondjuk nem hiszem, hogy 3 kulonbozo meretu telefont gyartananak jovore.

(#175318) syIex válasza B-L-A-C-K (#175315) üzenetére


syIex
veterán

Ezzel maga alatta vágná a fát plusz rengeteg embert felmérgesítene szerintem. Nem tudom, hogyan tervezik, de szerintem még ők sem! :D

Szerintem eléggé butaság lenne, ha nem tartanák meg Anniversary modellnek a X-et és elkezdenék a simákat is ugyan ebbe az irányba vinni minden téren. :U

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#175319) vasi89 válasza Huha81 (#175317) üzenetére


vasi89
addikt

mondjuk az X árazásánál pont l.sz.rták a többi gyártót, inkább a többiek fognak emiatt emelni, mert látják hogy fogy ez is aztán az lesz a vége h 400 alatt nem kapsz csúcstelefont és a középkategória lesz 200.. Elég irreálisan hangzik de jó úton haladunk ebbe az irányba.

(#175320) Huha81 válasza vasi89 (#175319) üzenetére


Huha81
tag

A 8 es 8+ ment arban a tobbi gyarto ellen. Az X-et megsem adhattak a 8+ araban, mert akkor meg annyi sem fogyott volna 8+-bol, mint amennyi. Szerintem az X arazasa egy teszt volt ebbol a szempontbol, amit magyarazhattak az evforduloval, ami ha nem jon be, akkor vissza az eredeti arazasra (erre kb 0 eselyt latok sajna).

(#175321) vasi89 válasza Huha81 (#175320) üzenetére


vasi89
addikt

hát ezaz, hogy emiatt fog mindenki drágulni. Nem lepne meg jövőre egy 400as árcédula a note 9en is :F

(#175322) syIex válasza vasi89 (#175321) üzenetére


syIex
veterán

De nekik most ez tényleg alkalmas volt a 10 éves évforduló, FaceID stb miatt, viszont nem tudom elképzelni, hogy a hardveres frissítésen kívül mit tudnának belerakni egy Note 9-be ami érne 400-at egy Note 8 után ami szinte mindenre jó Android téren.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#175323) kchris78 válasza B-L-A-C-K (#175315) üzenetére


kchris78
veterán

Nem is feltétlen kellenek ilyen utódok hogy ennyit érjen az X 1 év mulva... Aki kihozta 24 hónapos részletre és fizette a részleteket fog lesni ha le szeretné majd cserélni. De autóval ugyanez van, csak a kifutási ideje egy autóhitelnek hosszabb és ott azért nagyobb összegekről szól a játék. Van egy podcast annak a végén volt hogy akinek utazás / rekreációs / alap dolgokról kell lemondani emiatt a telefon miatt na ez a telefon nem azoknak szól legalábbis nem új áron..
Már most 350-ezerért adja valaki a HA-n a bontatlan telefont. és még menni fog lejjebb is..
Bepróbálkoztam 330ért 1-2 helyen de válaszra sem méltattak 1 kivétellel, de ebben a szituban az idő most az én oldalamon van. :)

(#175324) vasi89 válasza syIex (#175322) üzenetére


vasi89
addikt

jó esélyt látok rá h abban is lesz már arcolvasó kamera,v agy ha tényleg megcsinálják a kijelzőbe integrált ujjlenyomat olvasót az tényleg király lesz.

(#175325) Huha81 válasza vasi89 (#175321) üzenetére


Huha81
tag

Mondjuk erre van egy igen jo fegyvere a vasarloknak. Nem fogjuk megvenni. Az X-et el lehet most adni, mert sok ev utan valami ujdonsag ad. De ha a jovo evi generacio is pont olyan lesz, mint az X, akkor semmi ertelme nem lesz valtani ra, mert csak minimalisan fog tobbet tudni, mint a mostani. Ez eleg jol latszik iden a 7 es 8 viszonyaban. Ha draga lesz a kov generacio, akkor a vasarlok az olcso X-et veszik, amig van. Ha meg mar nem lesz, addigra az uj ara is normalizalodni fog.

(#175326) syIex válasza kchris78 (#175323) üzenetére


syIex
veterán

Persze ez egyértelmű. Most kihasználják a készlet hiányt és a teljesen új telefonokat. Persze ez induláskor még durvább volt, most már legalább olyan áron adják amennyiért a boltban is meg lehet venni! :DDD Csak ugye itt nem mindig kell várni. 350-360 szerintem már teljesen jó ár az eredetihez képest, de ez később realizálódni fog szerintem olyan 320-330 környékére itt PH!-n amikor már lesz készlet rendesen.:U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#175327) kchris78 válasza syIex (#175318) üzenetére


kchris78
veterán

Szerintem muszáj hogy a tudást lecsorgassák a többi modellbe is (ill a bezel less kialakítást) mert annyira retrónak fog már jövőre számítani egy olyan a többi droidhoz képest (oneplus 5t és társai...) hogy nem venné azt senki ill nagyon kevesen...

(#175328) syIex válasza kchris78 (#175327) üzenetére


syIex
veterán

Viszont akkor meg tényleg magukra haragítanák a vásárlókat, ha egy év múlva ugyan azt, mint a X kidobnák a 8 Plus árában.. Legalábbis szerintem.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#175329) kchris78 válasza Huha81 (#175325) üzenetére


kchris78
veterán

Ez így van! i6-ra is brutálisan sokan váltottak, PEDIG nem kapott SE 2GB RAM-ot se sokkal extrább kamerát, SE újabb generációs SSD jellegű háttéretárat... Amit a 6s megkapott, mégse cseréltek sokan... Sajnos a kinézet sokkal többet nyom... Meg akinek ketyeg a 24 hónapos részlete (USA-ban is) szerződése az meg se lépheti nagyon a váltást.

(#175330) nitro16 válasza vasi89 (#175321) üzenetére


nitro16
senior tag

Ne magyar viszonylathoz nézd mert míg itt dolgozna 2 hónapot azért, addig kint 1 heti fizuból megveszi. Magyarhonba eszmélet drágán adnak mindent. :K

[ Szerkesztve ]

(#175331) Parson válasza syIex (#175322) üzenetére


Parson
addikt

Bocs, de szimpla userként, tojok rá, hogy neki mennyire volt igy vagy ugy alkalmas. Ez tipikus mellébeszélés. Végredményben feljebb tornázzák az árakat vagy feljebb tornázzák az árakat? A válasz az, hogy feljebb tornázzák az árakat, miközben a bekerülési költsége 1 példányra fajlagositva (fejlesztés + gyártás + csomagolás + logisztika + stb stb) nem annyival változott az elözöhöz képest.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#175332) vasi89 válasza nitro16 (#175330) üzenetére


vasi89
addikt

hát azért az 1000 dollár már odakint sem kevés pénz egy "vacak" telefonért. Legyen az apple, samsung vagy akármi. Régen mikor kijött 1-1 új telefon főleg apple vagy smaung. Pár héten belül már jópár embert láttál velük tömegközlekedésen, boltban vagy akárhol. Tavaly már az iphone 7 megjelenése után sem volt ez annyira jellemző, az X meg biztos h nálunk nem lesz néptelefon és ez szerintem nem csak a pénzről szól, hanem az h az emberek 80%nak tökéletesen megfelel egy 100e ft alatti középkategóriás telefon.

(#175333) B-L-A-C-K válasza kchris78 (#175323) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De ezt nem egy autóval kellene összehasonlítani. Lényeg teljes áron megvettél egy új iPhone-t megjelenéskor, 1 év múlva buktál rajta 100 ezret, oké. Na most ha X esetén kihozzák a teljes kijelzős, jobb hardverű i8 utódot, ami lényegében egy jobb X lesz...Így az 1 éves használt X-nek az ára mindjárt nem 250 ezer lesz hanem 150 ezer, illetve felborítja az i8/i8+ (plusz lejjebb lévők) használt piaci árát is, na meg korrekt se lenne. Szóval kiváncsi vagyok hogy fog alakulni az árazás, na meg az se biztos csak teljes kijelzős készülékek jönnek.

[ Szerkesztve ]

(#175334) Parson válasza vasi89 (#175332) üzenetére


Parson
addikt

Az, hogy ki mire költ az egy dolog, de abban igaza van, hogy a nyugati bérek mások. Valóban nem kell egy hetet sem dolgozni egy iPhone-ért - elméletben, mig otthon sokkal többet. Az viszont más kérdés, hogy az embernek más kiadásai is vannak, és a szolgáltatások is sokkal drágábbak mint Magyarországon. Szoval a valóságban sokkal árnyaltabb a kép.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#175335) kchris78 válasza vasi89 (#175332) üzenetére


kchris78
veterán

Ez is stimmel.. Tömegközlekedésen én is mióta kijött az i7 egy kezemen meg tudom számolni hány i7est láttam ellentétben i6 i6s-el. Azok se túl régiek és pörög az is napi célokra, desktop gépeket sem kell már váltani jó pár éven keresztül mert akkora teljesítményük van (persze ehhez nem egy celeron kell).
Érzelmi okok mellett kevés racionális indok található arra szerintem hogy egy i6s ill afölötti telefont miért is kell X-re cserélni szerintem (kivéve ha valaki nem a portré fotózásra van rágyógyulva). Az hogy ez a párszáz - 1-2 ezer ember aki most X-et vesz az készlethiányt generál az azt jelenti hogy perpill még ennél is kevesebb készlet jön be, de ez itthoni milliókhoz képest bolhafing kategóriát se éri el.

(#175336) Huha81 válasza vasi89 (#175332) üzenetére


Huha81
tag

Ez pontosan igy van. Meg szeptemberben korbe kerdeztem a kollegaimat, hogy itt mi a szokas telefonvasarlas teren. A legtobben azt veszik, ami epp ingyen van es nekik tetszik, amikor lejar a 2 ev huseguk. Penzt nagyon telefonert nem fizetnek. En mondjuk gondolkodom egy 256-os X-en, amit megkapnek 455 eur-ert a szolgaltatomtol az elofizumhoz, de meg nem gyoztem meg magam arrol, hogy tenyleg szuksegem van ra :)

(#175337) vasi89 válasza Huha81 (#175336) üzenetére


vasi89
addikt

mondjuk 455euroért nem rossz vétel :)

@Parson: azért a fejlődő országokban még mindig egyszerűbb egy ilyen összeget pár hónap alatt félretenni mint itt. De én most tényleg arra gondolok, hogy egy idő után rájönnek az emberek, nincs erre szükségük főleg nem ennyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#175338) Parson válasza vasi89 (#175337) üzenetére


Parson
addikt

Hát persze hogy egyszerübb (fejlett nyugati országokban). Én is minden honapban tudnék venni gond nélkül egy-egy X-et (nem fellengzöségböl emlitem), csak már rég az ésszerüségröl van szó és nem az árról (nálam és itt körülöttem mindenkinél). Egyszerüen kell a francnak ennyiért, mikor ott van a többi is ami tökéletesen müködik.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#175339) Huha81 válasza vasi89 (#175337) üzenetére


Huha81
tag

Tegnap voltam bent az egyik uzletukben, mert alap aron 555 eur es az elso 1000 vasarlo kap 100 eur kedvezmenyt. Kerdeztem az eladolanytol, hogy van-e meg esely arra, hogy en is megkapjam ezt a 100 eur-t, ha epp ugy dontok, hogy kell nekem. Erre csak nevetett egyet es mondta, hogy szerinte iden mindenki meg fogja kapni, mert nem nagyon viszik. (A 2. legnagyobb szolgaltatonal vagyok)

(#175340) vasi89 válasza Huha81 (#175339) üzenetére


vasi89
addikt

szolgáltatói árák nagyon el vannak szállva, amiről nem a gyártók tehetnek de h egy olyan havi 10e ftos csomag mellé 30-40e-el olcsóbban kapod a bármilyen telefon független árnál az elég sajnálatos. egy két akciót kivéve.

(#175341) RobexX10 válasza B-L-A-C-K (#175311) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Én is ilyet rendeltem plusz hátuljára is. Eddig nekem be vált ez a márka. Több tokot is rendeltem már.

(#175342) B-L-A-C-K válasza vasi89 (#175340) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szolgáltató vicc, vodánál is megveszem legnagyobb előfizetésre, mennyi kedvezményt kapsz? 0, azaz semmi, annyi hogy kamatmentes részletre hozhatod.

(#175343) syIex válasza B-L-A-C-K (#175342) üzenetére


syIex
veterán

Persze és a díjcsomagon behajtják rendesen....

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#175344) leslieke válasza B-L-A-C-K (#175342) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem most kérdezik meg, hogy mennyi lenne az X előfizetés hosszabbítással.
Estére többet fogok tudni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#175345) kchris78 válasza B-L-A-C-K (#175342) üzenetére


kchris78
veterán

ehhez képest a 353e voda prepaid egy csoda volt :D.

(#175346) Redplee válasza nitro16 (#175330) üzenetére


Redplee
senior tag

persze, és az albérlete is 150ezer helyett 550ezer... :U az 500ft os kávéja meg 1500ft :U
ez egy kicsit leegyszerűsített összehasonlítás... :C

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#175347) B-L-A-C-K válasza kchris78 (#175345) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hamar észbe is kaptak ez így nem lesz jó... :N

(#175348) sirszevenap válasza B-L-A-C-K (#175311) üzenetére


sirszevenap
addikt

Ugyan ezt rendeltem én is! A sok aliexpresses kolléga. :D

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#175349) vasi89 válasza B-L-A-C-K (#175342) üzenetére


vasi89
addikt

lassan esedékes az új előfizetés mert ez lejár. De a telenornál nem találok olyat ami értelmes lenne. A telekomnál van viszont a havi 12 ezres csomag mellé kerül annyiba az i8 mint a telenornál a 7ezres csomaghoz. Mióta a telekom bevezette ezt az állítsd össze magad csomagokat vicc hogy milyen kedvezményeket adnak... Csak a korlátlan csomagjaik esetén van jelentős kedvezmény de havi 20-22ért megint ott tartunk h kissé túlzás. De persze mobilnetet nem oszthatsz meg és a voip hívás is tiltva van ár ahol.

(#175350) nord_ válasza vasi89 (#175349) üzenetére


nord_
veterán

De persze mobilnetet nem oszthatsz meg
Dehogynem.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.