Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#175101) Adams15 válasza giroud199 (#175094) üzenetére


Adams15
aktív tag

Az SE amiatt mondjuk nem érdekel, hogy az is szempont, hogy minél több ideig jó legyen, nem váltotttam és nem is akarok évente váltani telefont, az 5c is kb. 4-5 évig bírta, most érzem úgy, hogy kezd zavaróan lassú lenni. Ha viszont azt nézem, hogy az A10-et sem használta már ki az i7 és valszeg az A11-et sem az i8, akkor az i8 nem jobb választás, ha az fontos, hogy minél több ideig jó legyen? Bár i8nál már kicsit attól tartok, ha tokban is lepottyan, akkor a hátsó üveglap az törni fog. (lehet, hogy nincs igazam, nem tudom)

[ Szerkesztve ]

(#175102) -secret- válasza Adams15 (#175101) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

i8 nem jobb választás, viszont ha attól félsz, hogy az üveglap törni fog akkor attól is félhetsz, hogy az i7 hátlapja behorpad/benyomódik.

(#175103) Adams15 válasza -secret- (#175102) üzenetére


Adams15
aktív tag

Aha, hát akkor majd még jobban vigyázok, hogy le ne ejtsem. :D

(#175106) Timyyy válasza norberto_th (#175098) üzenetére


Timyyy
őstag

A technikai hátteret én se nagyon értem, bár megfeszülni sem fogok rajta, de a vodánál jól működik, ez biztos. Facebook forgalom nem számít bele a havi keretembe, és tökéletesen működik is a dolog. Százával nézem a videókat (ami nem külső linkes, ez fontos!!! tehát amiket közvetlenül face-re töltenek fel), jah és még ami szerintem számít, bár ebben valaki megerősíthetne, hogy az ingyenességhez a FB appot kell használni, ugye? Tehát ha a safariból nyitnám meg, az elvileg számolná a forgalmat, nem?
Szerencsére a myvodefone app egész jól számol, ott számon tartom az 1 gigás forgalom keretet, figyelek rá, a telefonom sajátja meg számolja az egész havi 3g-4g forgalmat, ott kijön valami 8-10 giga sokszor, tehát lényegében 1 gigát levonva, a többi mind facebook. :))

A hotspot kérdés, na ez nekem se volt teljesen egyértelmű, de aztán a telenornál utána olvastam, mert az usb stickes mobilnetem meg az övüké, hogy tilos más eszközzel használni, tehát a vodás telefonommal pl, mert látják és letilthatnak teljesen a netről.... na ez azért vicces.
De aztán a korlátlan közösségi opciós előfizetésemmel ez is megoldódott, az unalmas időt melóban hamar el tudom ütni így, szóval már nem érdekes, hogy megoszthatom-e a másik netemet.

[ Szerkesztve ]

(#175107) -secret- válasza Timyyy (#175106) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

T-nél a videók elvileg nem számolódnak van bele, vagyis ászf-ben az van.

(#175108) B-L-A-C-K válasza nederlanden (#175096) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Festet kopott hátú i7et sem találni 150 alatt? 155ért már újat veszel, menj fel az apróra és nézz szét. Az meg hogy kopik az i7 idővel oké, az i8 meg karcolodik, kell ezekre hátlapfólia és kész.

180ért meg lázán nem veszel i8at mivel egy darab sincs fent ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#175109) Laca1212 válasza norberto_th (#175098) üzenetére


Laca1212
őstag

Úgy, hogy kb mindent "látnak" ami a telefonodon történik. Azaz a telód sorozatszámától kezdve mindent. :)

(#175110) leslieke válasza Adams15 (#175066) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az i7 ár-érték arányban a legjobb most.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#175111) Rage47 válasza B-L-A-C-K (#174998) üzenetére


Rage47
veterán

én a boltban úgy vettem észre, hogy minden kb. akkora, mint a 6s-emen, max lenti részen többet látok egyszerre, de a képek stb. nem nagyobbak, ha nézegetni vagy szerkeszteni akarnám őket

(#175112) B-L-A-C-K válasza Rage47 (#175111) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem ugye i7 volt előtte, azért észrevehető nem olyan, netezni pl full király rajta, meg úgy minden összeségében.

Még talán ami negatívum így több nap utàn, ha kiveszem a zsebemből hirtelen sose tudom melyik az eleje vagy a hátulja (sose nézem hogy rakom a zsebembe).

(#175113) Ferko75HUN


Ferko75HUN
senior tag

Srácok van valakinek tapasztalata kijelző cserében?
Gyárinak mondott kijelzőt cserélnének 30-40 ezer környékén, utángyártott 16-20 ezer.
I6-os a beteg, mivel nagyjából annyit ér, mint a gyári kijelző, nem szívesen költenék rá annyit.
Tavasszal szerettem volna cserélni, ha nem éri meg javítani inkább előrehozom a váltást.
Az utángyártottak "képe" észrevehetően rosszabb?

Előre is köszi, ha tud valaki segíteni érdemi infóval! :)

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#175114) kchris78 válasza nederlanden (#175096) üzenetére


kchris78
veterán

Hat nem tudom, kinek mennyire kopik en az i7em utan az i7+ -t hasznalom es csak nem akar kopni.. fullmerev tok es "homokjellegu" (ertsd kvarctartalmu) por nelkul szerintem nem kopik, szerintem nagyobb ez a problema mint amennyi a neten latszik belole.

(#175115) B-L-A-C-K válasza Ferko75HUN (#175113) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Gyárit csak az istyle rak bele csilliókért, a többi nem hivatalos szerviz nem gyárit rak bele, csak azt állítják sajnos. Ha van egy minimális érzéked a szereléshez, és tudsz várni ~1 hetet akkor rendelt meg eBay-en egy UK-s eladotól, ha megjött meg YouTube videók alapján bele rakod magadnak. Így sokat spórolaz.

(#175116) Bossi


Bossi
őstag

Sziasztok,

valaki használja az Airmail levelezőt? Az lenne a kérdésem, hogy a lánclevelezést szeretném, érkezés szerint felbontva látni, de nem találtam meg a beállításokban esetleg valaki?

(#175117) Ombi5


Ombi5
őstag

Voda: Feltoltosen maris arat emelt iPhone X-nel,errol lecsusztam.. :))

(#175118) B-L-A-C-K válasza Ombi5 (#175117) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

És tényleg, kártyával:

Akkor szerencsém volt...:)

Illetve akkor így már nem is éri meg vodánál venni.

[ Szerkesztve ]

(#175119) Ferko75HUN válasza B-L-A-C-K (#175115) üzenetére


Ferko75HUN
senior tag

Köszi utánanézek, mennyire bonyolult kicserélni. :R
Nagyobb dolgokat szívesen szerelgetek, az apró mütyüröktől tartok kicsit. :)

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#175120) kchris78 válasza Ombi5 (#175117) üzenetére


kchris78
veterán

bejott az akkor amire tippeltunk... de a HA-s araknak szerintem hamar erre a szintre kell esniuk, nincs akkora hiany mint ahogy mondjak es nagyon nem is cserelodnek a hirdetesek.

(#175121) B-L-A-C-K válasza kchris78 (#175120) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mondjuk a aprós àrak 370-380ért annyira nem jók szerintem, mivel azok 1 év nem újraindulós garival vannak, a hivatalosak meg 380ért ugye 1+1 újraindulos. Ilyen alapon szerintem a reális apró/GSM-es árak 320-330 körül elfogadhatóak majd.

(#175122) #91166208 válasza hemaka (#175097) üzenetére


#91166208
törölt tag

ezt írták vissza:
"Hi there,

Thanks for reaching out to us. We’re sorry to hear you want to close your account with the username ndave88. If there’s anything we can do to convince you to stay, let us know. We’re here to help.

Please note that while Spotify will delete your data in accordance with its data retention policies, it may need to retain some of your data for legal or payments purposes.

If you change your mind, get back to us within 7 days of your initial request and we can get your account restored for you.

If you're good with this, just let us know and we'll close your account. We'll keep an eye out for your reply.

Take care,

Jhomari

Spotify Customer Support"

valaki segítene hogy ezt mit jelent? nagy vonalakban? köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#175123) sirszevenap


sirszevenap
addikt

Valaki akart már úgy venni X-et a vodánál, hogy bement az üzletbe és rendelt egyet? Ha igen mikori időpontot mondtak neki? (Nekem December elejét.) Mivel flottás vagyok, felvilágosítottak, hogy weben/telefonon nem tudok rendelni a meglévő előfizetésemhez telefont, csak üzletbe.

Bankkártyával? Hát persze!

(#175124) kchris78 válasza B-L-A-C-K (#175121) üzenetére


kchris78
veterán

egyetertek, de ennyire nem akartam belemenni mar. de ha mar :) pl 380 v afolotti USAbol behozott ar kicsit vicces, pont a gari miatt is, meg ha olcsobban adna sem vesztene rajta - akkor lehet meg is venne tole valaki.

(#175125) B-L-A-C-K válasza sirszevenap (#175123) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én igen, de semmi értelme, élőjegyeztetnek a rendszerükbe, és ha érkezik oda szólnak, persze ha van annyi hogy beleférsz...Én csináltam ilyet 1 hete vagy mikor, azóta se szóltak, ezért vettem neten.

(#175126) Ombi5


Ombi5
őstag

Igy legalabb varok decemberig... 1 het alatt is esett az aruk, de szerintem decemberben 350 korul kell lennie. Akkor leutok majd 1-et... :R

kchris78: USA-ben vett is garis mar regota,ettol nem kell parazni regota...

[ Szerkesztve ]

(#175127) syIex válasza Ombi5 (#175126) üzenetére


syIex
veterán

Várható volt, hogy beinduláskor az egekben lesz az amúgy is qweqwrfawfcawrad drága készülék! :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#175128) vasi89


vasi89
addikt

Nem mondom h mindenben igaza van, sőt az hogy ha cégre veszi akkor korlátozott a jótállás de abban egyet tudok vele érteni, hogy amíg mindenki több év garanciát ad addig pl. az apple az X-re is csak 1 évet és plusz 60 körül lehet venni még 2 évet? A videoban szereplő Beats cuccokról elég megoszló a vélemény de azt viszont nem tudom hogy a többi gyártó is ad e 2 évet a fülhallgatóira. Habár 100e felett már illene :U

[ Szerkesztve ]

(#175129) sirszevenap válasza B-L-A-C-K (#175125) üzenetére


sirszevenap
addikt

Mint kiderült, nincs rá lehetőségem, így várnom kell...

Bankkártyával? Hát persze!

(#175130) B-L-A-C-K válasza Ombi5 (#175126) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

És az 1+1 év ujraindulós gari nem ér +30 ezret? Mondjuk én is azt mondtam 50 difi körül már nem érdekel, de ez a 30e+ elgondolkodtató már egy ilyen drága készüléknél.

(#175131) Tibee86 válasza vasi89 (#175128) üzenetére


Tibee86
veterán

“amíg mindenki több év garanciát ad addig pl. az apple az X-re is csak 1 évet és plusz 60 körül lehet venni még 2 évet?”
Tudtommal ha gsm boltból veszel egy Samsung telefont arra se lesz 2 év garanciád, csak ha hivatalos forrásból vásárolod.
Hivatalos helyen veszed az iPhone-t akkor ott van második évben a szavatosság, amit az apr-ek szerencsére szinte ugyanúgy kezelnek mint a jótállást.
Tündibündipapa cégre vásárolt, így nyilván bukta a szavatosságot. Azért vajon miért nem reklamál, hogy az áfa visszaigénylésével mennyivel olcsóbban jutott hozzá?

(#175132) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Várnom kell egy helyen (dokinál). 3 órája vettem le az X-et a töltőről, és ~2 óra végig netezéssel 20% esett az X akkuja, közepes fényerőn. Mondjuk ez nem tudom mennyire jó...

(#175133) vasi89 válasza Tibee86 (#175131) üzenetére


vasi89
addikt

ha samsung store-ban veszek egy csúcstelefont cégre is megkapom a 3 év gyártói garanciát. Nem vagyok Majka szimpatizáns de mint írtam ha cégre való vásárlás az más de amíg más 2-3 év gyártóit ad addig az apple 1-et. Az meg külön téma h cégre vásárolva mégis milyen alapon jár csak 1 év de ez nem az apple sara. Amúgy, ha valaki le tudja írni az adóból akkor már teljesen rendben van, hogy kevesebb garancia jár?

@B-L-A-C-K: nekem az i7 valamelyik frissítés óta 50%ot esik ennyi használat alatt...

[ Szerkesztve ]

(#175134) B-L-A-C-K válasza vasi89 (#175133) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mert jogszabály szerint személynek jár a +1 év, és a cég mivel nem személy, ezért nem kapja meg.

(#175135) syIex válasza B-L-A-C-K (#175132) üzenetére


syIex
veterán

A 7 Plusomhoz képest nagyon! :DDD Igaz én max fényerőn használom mindig, de akkor is....

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#175136) vasi89 válasza B-L-A-C-K (#175134) üzenetére


vasi89
addikt

én értem, csak logikát nem találok benne :) de ez most részemről midnegy is, engem az zavar hogy az 1 év gyártói garancia ekkora árnál elég karcsú.

[ Szerkesztve ]

(#175137) spawn21


spawn21
veterán

A kattogás hivás közben van valakinél? Eléggé idegesítő. I8p 11.1

iPhone 13p

(#175138) MauroN válasza B-L-A-C-K (#175132) üzenetére


MauroN
tag

Ha levetíted 100-ra, akkor az 10 óra használat... az meg elég jó nem?

(#175139) syIex válasza spawn21 (#175137) üzenetére


syIex
veterán

Ha megy az index vezetés közben van! :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#175140) B-L-A-C-K válasza vasi89 (#175136) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Elég sok mindenben nincs logika, de ebbe ne menjünk most bele...:)

MauroN: szerintem nem merül ugyan úgy.

[ Szerkesztve ]

(#175141) agabe válasza MauroN (#175138) üzenetére


agabe
addikt

Csak nem egyenes az arány.
Emellett azért jó az a 20% 2 óra alatt...azzal kijöhet 5-6 óra tényleges használat akár (nem arra gondolok mennyit mutat az akkuidő használat a telóban, mert azt inkább hagyjuk)

(#175137) spawn21:
nincs, bár I8 -akat sem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#175142) Rage47 válasza spawn21 (#175137) üzenetére


Rage47
veterán

azt olvastam, hogy sok embernek az új telóknál pattog a felső hangszóró, gondolom te is beleesel ebbe

nemtom itthon miért ilyen lassúak a híroldalak

[ Szerkesztve ]

(#175143) Gsx-rr válasza B-L-A-C-K (#175132) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nalam is beallt az akksi! Az elso 2 napban valahogy jobban merult!
Ejjel 2 korul vettel le a vezeteknelkuli toltorol, beszeltem kb fel orat telefonon es nyomkodtam is 30-40 percet es 85 szazalekon vagyok. De azert nalam egy atlagos napot ahogy en hasznalom neccesen bir ki.
Mondjuk pont ezert en ha 40 szazalek alatt van mar teszem toltore. Nem erzem jol magam elindulni barhova is 30 szazalekos akksival :)

(#175144) leslieke válasza B-L-A-C-K (#175132) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem elég jó. ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#175145) syIex válasza Gsx-rr (#175143) üzenetére


syIex
veterán

Ezzel én is így vagyok. Csak inkább 60-nál! :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#175146) syIex


syIex
veterán

Valamilyen normálisabb, nem elfogult és jó teszt van már a X-ről? Mobilarénán még mindig semmi és gondolom megint inkább húznak egy hetet rá....

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#175147) hemaka válasza syIex (#175146) üzenetére


hemaka
nagyúr

8 plus teszt + a kijelzo szep es jo, a pofa felismero mukodik. kb ennyi egy x teszt. :DDD

(#175148) syIex válasza hemaka (#175147) üzenetére


syIex
veterán

Hát azért ettől többet várok, az adatokat eddig is tudtuk! :U :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#175149) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Gyári bőrtok meddig néz ki nem okádéknak? Ha kibírna egy évet,lehet vennék.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#175150) Gsx-rr válasza syIex (#175148) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nagyon nincs már mit írni róla! Igazából felzárkózott részlegesen oda ahol a konkurencia ,már 2-3 éve tart.
De van amiben még mindíg nincs ott. pl:vízállóság,kamera.
Így igazából nincs miért hasra esni
egyedül a Face Id ami "forradalmi újítás"

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.