Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#176351) nederlanden válasza odrif (#176348) üzenetére


nederlanden
senior tag

En 2ev 2honapig kb igy toltottem,telen este 22h-kor felraktam 30-50%-on reggelig,nyaron mindennap delutan (szinten 40-50%-korul)16h-korul ratoltottem fel orakat,h kibirja ejfelig.Bo 2ev utan meg mindig birja 1napig.(i6s)

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#176352) mukibuci válasza CsonkaImo (#176346) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

és mennyivel leszel előrébb, ha nem használod tovább ezt a kábelt? :F

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#176353) lugosi válasza nederlanden (#176351) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is kb így töltöm.

(#176354) FollowTheORI válasza Ck. (#176331) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hát igen, az tényleg jó nagy hülyeség javaslat volt. :K

Az icloud photo független a backuptól... oda minden eszközről minden kép feltöltődik (ha be van állítva) folyamatosan.

Azt talán még megteheted hogy a régi backupból mindent amit enged feltöltessz/szinkronizálsz a felhőbe. Majd visszateszed az újat és azzal is. Így ami felhőbe menthető az “összeszinkronizálódik” és egyesül valamennyire.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#176355) xors


xors
senior tag

Spotify -ra ránéznétek, hogy nektek működik -e iPhone -on? Családi prémiumban vagyok, androidos eszközről megy, de mindegyik iPhone hibát dob a családban, ha le akarok játszani valamit, ami nincs letöltve... :U

(#176356) agabe válasza xors (#176355) üzenetére


agabe
addikt

megy rendesen, nem is szokott gond lenni vele korabban sem.

(#176357) CsonkaImo válasza mukibuci (#176352) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ha nem eredeti, akkor gondolom nincs semmilyen hitelesítés rá. Nem tudom, hogy ebből mekkora gond lehet, de inkább nem várom meg még kiderül. Rendeltem webshop-ból másikat. Az eBay-ről vásároltanak megvan mindene, össze tudom hasonlítani a csomagolást, stb.

(#176358) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Gépemen kezd elfogyni a hely és elkezdtem nézegetni h mennyit foglal és találtam egy iTunes mappát amin belül iTunes Media/Mobile Applications-on belül van sok (szám szerint) 89 .ipa kiterjesztésű file, ezek mire szolgálnak és h lehetne elintézni h ne legyenek itt? iTunes-ban kellene vmit mókolni vagy szimplán csak kitörölhetem őket?
Köszi a segítséget

Matthew 24:42

(#176359) FollowTheORI válasza @matthew@ (#176358) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ezek a mobil appjaid letöltve a PC-re... ha nem szinkronizáltatod és tölteted le/át iTunes-al, akkor le tudod őket törölni.

Olyan beállításokat kell átnézni hogy vásárlások automatikus vagy bármilyen letöltése, áttöltése/szinkronizálás telefonról, ne csináljon róluk backup-ot... stb.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#176360) @matthew@ válasza FollowTheORI (#176359) üzenetére


@matthew@
őstag

Rendben, köszönöm a segítséget! :)

Matthew 24:42

(#176361) leslieke válasza odrif (#176348) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezeknek az akksiknak már mindegy mikor töltöd.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#176362) FollowTheORI válasza odrif (#176348) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha azt akarod hogy minden nap tutira ott legyen ha kell, akkor minden este tedd töltőre. :)
Nem sokat számít az akku élettartamát tekintve, ahogy a kolléga fentebb is írta... ott a ciklus számít ahányszor kiveszel belőle teljes kapcitásnyi energiát és visszatöltessz (sacc per kb, az mindegy hogy oda vissza milyen részletekben történik - kvázi).

Az egyetlen "probléma" lehet picit hosszabb távon ezzel, az akkor töltöm amikor, és úgy amikor tetszik, hogy a vezérlőelektronika elveszti a kalibrációját, így nem lesz pontos a 100% meg a 0% szintje... tehát a becsült hátralévő kapacitás nem lesz teljesen pontosan "megbízható" (ilyenkor lehet az akku állapottól, kortól függően, hogy előbb kikapcsol, mint a szint jelzi, vagy még 1-0%-al is tovább megy jóval, mint várható - itt most nem arra gondolok, hogy sokéves akku már nem tartja a feszt és kikapcsol hamarabb, az megint más).
Ilyenkor (1-2 havonta egyszer pl) érdemes lehet egy kikapcsolásig merítés és teljes feltöltés cikluson egyben végigvinni a töltő/vezérlő elektronikát és akkor az helyre teszi kb a szinteket. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#176363) mukibuci válasza CsonkaImo (#176357) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

és mégis mi baja lenne? főleg, hogy x ideje gond nélkül használod....

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#176364) kisapa válasza Ragnar95 (#176338) üzenetére


kisapa
senior tag

Bocs de nem gondoltam,hogy az is fontos. Az egyik egy dz09 ezt használom munkában a másik egy G3 Pro.

(#176365) hemaka válasza szabogabor10 (#176347) üzenetére


hemaka
nagyúr

Jaja, akkor majd kiderul, hogy a sima kinai tolto ami egyebkent tudja a gyorstoltest, ki tudja-e majd tolni az iphone-ra.

Uj 11.2 beta nem jott meg? 4-en vagyok jelenleg, de nem jott ertesites.

(#176366) -secret- válasza hemaka (#176365) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

De, elvileg available a beta.

(#176367) aujjobba válasza hemaka (#176365) üzenetére


aujjobba
addikt

De jött, fejlesztői és publikus egyaránt.
Beta5.

(#176368) hemaka válasza aujjobba (#176367) üzenetére


hemaka
nagyúr

Hm, akkor nalam valami beszart, mert nem jelzi. Caodalkoztam is, hogy atlagosan hetente jon, most meg semmi.

(#176369) leslieke válasza aujjobba (#176367) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkor mindjárt itt a végleges is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#176370) Polir7510


Polir7510
csendes tag

Sziasztok.
Nem akartam eladni az iPhone 7esem de jött rá egy 150.000 es ajánlat. Ennyiért mivel fél éves volt jó eladás volt.
Most a régi sima 6omat használom 11 es rendszerrel. Hát elég lassú.
Vagy X est vagy 8at akarok venni. A plus tudasa eleg lenne de az nekem túl nagy.
Viszont 7es után a 8as nem fog újat mutatni sajna ezér inkább X.
Látom hogy megy a szurke import ara folyamatosan lejjebb.
Az áfát elbirom számolni.
2 lehetoseget gondoltam.
Várok januarig amíg lejjebb megy mondjuk 330-340 es ugy megkesz 248 ba a telefon , vagy megveszem most istyleba 379 bruttoert es akkor 277 be van a telefon.
Kérdés megér e plusz egy ev garit ez a 30-40 ezer ft?
Az istyleba 1 ev gyartoi es plusz 1 ev jotallas van a telefonokra igaz?
De gondolom a masodik evben is ha barmi van a teloval ugyanugy adnak egy újat . Vagy rosszul tudom?
Az oled kijelzo miatt is gondoltam inkabb a tobb garit. Gondolom az ideje nem annyi mint egy ipsnek.
Mit gondoltok?

(#176371) agabe válasza Polir7510 (#176370) üzenetére


agabe
addikt

Ha cégre veszed akkor nem lenne plus 1év (szavatosság) akkor sem ha Istyle-ban veszed, max ott tudsz venni hozzá biztosítást 2 évre (20-30ezer forint) ami kiterjed a véletlen sérülésből keletkezett károkra is ezért összességében az megérheti.
Mindig olcsóbb lesz szürkén később, még később még olcsóbb, de addig meg nem tudod használni.
A bruttó és nettó átváltásaid nem jók. 380 bruttó nettója 300ezer, 330-340 nettója meg 260-268ezer.

[ Szerkesztve ]

(#176372) default.


default.
őstag

Sziasztok.
Hozzá lehet adni külső widget-et a legördülő "ma" ablakhoz, vagy akárhova máshova a telefonra?
És ezeket honnan lehet letölteni? Kizárólag az App Store-ban lévő widgeteket tudom letölteni? Vagy ott nincsenek is widgetek?

Nem vagyok otthon a témában, legutóbb androidon voltak widgeteim, kb. 10 éve.. :)

Köszi!
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#176373) radi8tor válasza default. (#176372) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mit értesz külső widget alatt?
Minden telepített app rendelkezésre álló widgetét láthatod az oldal alján szerkesztés gobmra kattintás után.

⭐ Stella

(#176374) hoodrichboi


hoodrichboi
újonc

Hello!

Ma reggel bongeszgettem az ebayt, es azt vettem eszre, hogy meglepoen olcson vannak fent iPhone-ok. Ezek total megbizhatatlan otthon osszeeszkabalt-rendberakott cuccosok, vagy hogyan lehetseges ez az alacsony ar?

(#176375) nord_ válasza hoodrichboi (#176374) üzenetére


nord_
veterán

Így van, házilagosan javítottak, ezért nincs ujjlenyomat olvasás.

(#176376) tboldi


tboldi
nagyúr

Megjött a 8 Plus (space gray, 256 GB).

Tényleg korrekt banda ez a mobilcorner.hu. Péntek késő este adtam le a rendelést, de nem volt raktáron, 3-8 munkanapot írtak. Aztán tegnap jött az email, hogy feladták a csomagot, ma meg már kézhez is vehettem.
Most éppen telepítem a 11.2 DB5-öt, aztán elkezdem belakni. Egyébként 11.0-val és bontatlan dobozban jött, francia régiós. :P

szerk.: Aztán jöhet a Nillkin 3D CP+ MAX, meg a Just Mobile TENC. :))

[ Szerkesztve ]

(#176377) -secret- válasza tboldi (#176376) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Korrekt banda viszont az ottani dolgozónak van egy stílusa (paraszt). Egyszer beszéltem velük telefonon. Más panasz nincs.

[ Szerkesztve ]

(#176378) tboldi válasza -secret- (#176377) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem nem volt rá szükségem, még külön emailt sem írtam nekik. :)

(#176379) Tibee86: A régióra értettem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#176379) Tibee86 válasza tboldi (#176376) üzenetére


Tibee86
veterán

A nyelvnyújtogatós smiley-ból gondolva, most kéne gratulálni, hogy megrendelted és meg is kaptad? ;]

(#176380) nord_ válasza Tibee86 (#176379) üzenetére


nord_
veterán

A régió miatt. ;)

(#176381) hoodrichboi válasza nord_ (#176375) üzenetére


hoodrichboi
újonc

Ertem... ez nalunk Magyarorszagon vajon hasznalhato?

(#176382) kchris78 válasza nord_ (#176380) üzenetére


kchris78
veterán

Még jó hogy nem román :))

(#176383) agabe válasza kchris78 (#176382) üzenetére


agabe
addikt

Az csak MM-ben van :D

(#176384) nord_ válasza hoodrichboi (#176381) üzenetére


nord_
veterán

Bárhol veszed, ugyanazt tudja mindegyik.

(#176385) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok, már kérdeztem korábban, de nem találtam megoldást.

Mióta IOS 11-re frissítettem, a wifi és a mobilnet is úgymond energiatakarékos módba kapcsol, ha x ideig nem nyúlok a telefonhoz és teljesen kikapcsolnak. Ha reggel feloldom a képernyőt akkor magától visszakapcsol és bejön az összes értesítésem, amit este kaptam. Nem tudom mennyi idő után dönt a kikapcsolásról, de nagyon idegesítő. Nem vagyok akku kimélő módban, gyári visszaállítást is csináltam, de semmi..

(#176386) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

Az összefoglalóban nem találtam meg a választ a kérdésemre. Hogyan tudok fájlokat másolni mindkét irányban kábelen keresztül, Windows alatt?
Emlékszem, hogy régen volt egy pici, külsős program, amivel könnyű szerrel mozgathattam bármilyen fájlt iPod és Windows között. Nem emlékszem a nevére és hirtelen nem is találtam hasonló, ingyenes alternatívát.

Válaszaitokat előre köszönöm.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#176387) leslieke válasza tepenzed (#176385) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez érdekes. Nekem éjszaka is megjönnek az üzenetek, i7 és ios11 alatt.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#176388) Cathfaern válasza tepenzed (#176385) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tudtommal nincs ilyen feature az iOS-ben. Nem lehet, hogy a "Do not disturb" funkció van beállítva az este egy meghatározott időtartamára és az okozza ezt?

kuyarashi
3uTools?

[ Szerkesztve ]

(#176389) vasi89 válasza -secret- (#176377) üzenetére


vasi89
addikt

én 2x beszéltem velük mikor az i7et rendeltem. Asszem ugyan azt az embert fogtam ki mind 2x, Ő normális volt. De amúgy meg sem lep, hogy parasztok az eladók, kb minden tech boltban azok :(

(#176390) jeromosi válasza vasi89 (#176389) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Engem ami nagyon zavar, az a hozzáértés hiánynya.

(#176391) Gudy


Gudy
tag

Sziasztok!
Mi a helyzet azokkal az Iphone-okkal amiket cseréltek gariban és függetleníttetni akarom hivatalosan a szolgáltatóval, merthogy lockos volt az eredeti, akkor lockos a cserélt is? A szolgáltató nem unlockolja, mert nincs a rendszerükben.

(#176392) B-L-A-C-K válasza Gudy (#176391) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt passzolom, almáékat hívd fel.

(#176393) tepenzed válasza Gudy (#176391) üzenetére


tepenzed
őstag

a régi imeit kell beküldeni nekik, onnantól tudni fogják mi a dolguk. A dobozon megtalálod a régit, nekem ugyanez volt, azóta vígan más szolgáltatónál vagyok

(#176394) chizuru


chizuru
csendes tag

Sziasztok!

Azt tudom hogy 6s-nél gyakori volt, de valaki járt már úgy 7 esetén, hogy ~30% alatt hidegben kikapcsol? Nem olvastam még ilyet, de ez itt is típushiba esetleg, vagy csak megszívtam? Ma viszem vissza a Telenorhoz, csak kíváncsi vagyok...

so long ヒカリノムコウヘ so long ナモナキジユウへ so long フアンヲノミコメ so long ダレヨリモタカクトべ

(#176395) kuyarashi válasza Cathfaern (#176388) üzenetére


kuyarashi
őstag

Majd kipróbálom. Régen nem ezt használtam, hanem valami tök egyszerű kis programot.
Mindenesetre köszi.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#176396) nederlanden


nederlanden
senior tag

Hasznalja valaki tok nelkul az i8 i8plus telefonjat??Annyira csuszkal a plussom a kezemben,h mar fobiam van sokszor h leejtem.Maga a fogasa nagyon jo tok nelkul es jobban is tetszik/minosegibbnek erezni is de eleg necces igy.Itt meg nem lehet kapni hatlap foliat de hatha azzal kicsit jobban tapad a kezemhez.Tokban (a gyari is)nagyon semmilyen erzes kezelni...

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#176397) -Ben- válasza nederlanden (#176396) üzenetére


-Ben-
veterán

X-et használok tok nélkül, de eléggé csúszkál. 8 Plus -t már nem merném tok nélkül használni, ezen is alig találok fogást.....

(#176398) California1 válasza vasi89 (#176389) üzenetére


California1
őstag

Amúgy miért ? Ezt már több helyen én is észrevettem ...

(#176399) Polir7510


Polir7510
csendes tag

Sziasztok.
Nincs még meg az x,de előre meg akarom rendelni a tokokat illetve a fóliát.
Valamelyik nap valaki linkelt tök jó tokokat vékonyat matt asszem meg még párat. Ha jól emlékszem BLACK volt az.
Belinkelnéd újra? Köszönöm

(#176400) -secret- válasza Polir7510 (#176399) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Jobb fent kereső.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.