Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#114401) Ragnar95 válasza misiizsai (#114378) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sajna ez nem így működik, hogy ráfizetsz és drágább telót adnak csere után, erre nincs lehetőség.
Viszont a 3. csere után kérhetsz vadiúj készüléket refurb helyett vagy a telefon vételárát is visszakérheted, így valószínűleg ezzel a lehetőséggel élhetsz, mivel bár nem a 3. csere, de az után jársz már és akkor ha visszakérted a vételárat, azt kipótolva vehetsz egy 6-ot.
batai15: igen, tudod gyűjtögetni őket. Ha egyszer letöltesz/megveszel egy appot, azt utána bármikor ingyen újra le tudod tölteni, akkor is, ha változik az ára.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114402) Aaron14 válasza misiizsai (#114378) üzenetére


Aaron14
őstag

Nálam az 5. 5S van és amint lesz időm ezt is viszem vissza, mert azért az szerintem elfogadhatatlan, hogy egy 5C kijelzője jobb, mint egy 5S kijelzője. Komolyan már én is a fejükhöz basznám!

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#114403) #21715712 válasza Aaron14 (#114402) üzenetére


#21715712
törölt tag

Miben jobb?

(#114404) Aaron14 válasza #21715712 (#114403) üzenetére


Aaron14
őstag

A felső hangszóró alatt nincs halvány sárga csík az 5C-nél, míg az 5S-nél mind az 5 darabnál jelentkezett ez a probléma és elég idegesítő! Arról már nem is beszélve, hogy az 5C kijelzője sokkal világosabb.

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#114405) HUTCHDB válasza Aaron14 (#114402) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nekem idáig szerencsém volt...kopp, kopp, kopp, egyik iphone-nal sem volt gondom.
Az i6 szerintem "tanult" az elődei hibáiból, én spec. elég kevés meghibásodásról hallottam. (Itt egy fórumtársnak volt egy i6-ja, amelyik meghajolt, de szerencsére azt is cserélték garanciában.)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#114406) Aaron14 válasza HUTCHDB (#114405) üzenetére


Aaron14
őstag

Óóóóó, nehogy azt hidd! :D iPhone 6-nál is vannak olyan dolgok, hogy csak pislog az ember.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#114407) kleinguru válasza Aaron14 (#114406) üzenetére


kleinguru
addikt

Írd már le ezeket a dolgokat, ha tudod, hogy milyen tipikus hibákra való tekintettel cserélnek telefont a szervizek kérlek:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#114408) 30z.Samu válasza Aaron14 (#114404) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem hála Istennek eddig nincs semmi (kopp kopp). :))

Sic Parvis Magna

(#114409) zuioch válasza Aaron14 (#114404) üzenetére


zuioch
aktív tag

"5C kijelzője sokkal világosabb"
Meg tudom erősíteni, napokban többször összemértük ismerőssel.

(#114410) Aaron14 válasza kleinguru (#114407) üzenetére


Aaron14
őstag

Nekem például az összes 5S készülékemnél jelentkezett a "vertical interlacing". Ez olyan, mintha pixeles lenne a retina kijelző. Az összesnél jelentkezett a sárgás sáv a felső hangszóró alatt. Ezt a kettőt ők "nem látják".

A jelenlegit pl. azért fogom cseréltetni és egy hatodikat kérni, mivel van egy akkora porszem a kameravédő és a kamera között, hogy csak néztem. :D

Az már csak hab a tortán, hogy csörömpöl rezgés közben és egyik nap úgy vibrált a kijelzője, mint egy CRT monitor.

Elgondolkoztam már azon, hogy ráfizetéssel én is vennék egy iPhone 6 készüléket, de nekem ez az ideális méret. Valamikor majd újfent kicseréltetem, mert új dobozosat nem hiszem, hogy adni fognak. :(

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#114411) adorjant válasza Aaron14 (#114410) üzenetére


adorjant
senior tag

Na tegnap nekem is vibrált,már aggódtam,hogy vihetem vissza...De már elmúlt,remélem örökre.

(#114412) Noxy válasza Aaron14 (#114402) üzenetére


Noxy
veterán

Én pedig úgy gondolom, hogy nem csak az iPhone-ben van a hiba.
Amit itt ti ketten elő adtok a fax tudja hányadik cseréről, akkor ez a világ legsz@rabb telefonja, az Apple meg már rég csődbe ment.
Nagyon jól ismerem az ilyen minden kákán csomót kereső embereket. Nem éppen iPhone-l kapcsolatban. Legtöbbször akkor jönnek elő a hibák amikor fel kell adni tízen valahány e Ft, oszt még huszon valahány hónap hátra van.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#114413) Ragnar95 válasza Aaron14 (#114410) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tényleg nem értem, hogy jön össze nektek ennyi hibás készülék.
Nekem eddig 4S, i5, i6-ból ~3,5 év alatt az i5-öt cserélték csak akksihibával, előtte a 4S-t is kellett volna cserélniük, de azt nem cserélték, mert szerintük még jó állapotú volt az akksi (minden más mérőprogram szerint már nagyon nem).
Ezen kívül a családban 4S, i5, 5S-ből egyedül a 4S-t cserélték 1x, mert meghalt benne a GSM rész, nem lehetett vele telefonálni.
Tehát 6 telefonból 2 volt cserés 3,5 év alatt, ez se olyan kevés, de bőven nem 5 csere 1 év alatt :D
Mondjuk ki lehet fogni rossz szériákat valóban, nekem a HP nyomtatómat cserélték 7x gariban és mindegyik hiba olyan mértékű volt,h használhatatlanná tette a nyomtatót, mondjuk ugyanezt a modellt ismerősnek is 5x cserélték...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114414) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Űdv!Az Itunes miért irja ki hogy az Itunes nem tudja olvasni a készüléket,és állitsam vissza a gyári beállitásokat

(#114415) Noxy válasza aprokaroka87 (#114414) üzenetére


Noxy
veterán

Kábel (eredeti?), or dock csatalakozó hiba.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#114416) aprokaroka87 válasza Noxy (#114415) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

igen eredeti és jó
Gépet-telefont újrainditottam
maga a telefon jó.

kapacitásra 0 kb-ot ir ki

[ Szerkesztve ]

(#114417) bigdady válasza batai15 (#114398) üzenetére


bigdady
nagyúr

Persze

(#114418) Noxy válasza aprokaroka87 (#114416) üzenetére


Noxy
veterán

Na ilyenkor előveszek egy másik kábelt, másik USB port vagy másik gép.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#114419) kleinguru válasza Aaron14 (#114410) üzenetére


kleinguru
addikt

Konkrétan erre gondoltam: "iPhone 6-nál is vannak olyan dolgok..."

Az 5s nem érint:N

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#114420) Daniel0723


Daniel0723
csendes tag

az IMEI számot baj ha más embernek megadom,pl. a leendő tulajdonosának?
Kiadhatom ezt publikusan?Származhat belőle valami kár?

Apple iPhone 6 Gold

(#114421) Noxy válasza Daniel0723 (#114420) üzenetére


Noxy
veterán

Nem.
IMEI meg s..szám nélkül nincs üzlet.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#114422) Ragnar95 válasza Daniel0723 (#114420) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Publikusan ne rakd ki, mert ügyes hackerek fel tudják használni, de erre azért elég kicsi az esély, privátban leendő tulajnak nyugodtan kiadhatod.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114423) Gicz


Gicz
addikt

sziasztok!

kb 1 éve nem jártam a topikban, akkoriban volt itt valaki aki mindenféle fóliát meg üvegfóliát vett és kipróbált egy csomó fajatát, de hiába keresem, nem találom a megfelelő posztot.

Valakinek megvan a tuti, hogy milyet érdemes rendelni és honnan? inkább a védelem a fonos, minthogy extra ultra vékony legyen :)

köszi!

PS: sokáig zagg fóliákat használtam, az üvegjüket nem próbáltam, de a többit nagyon szerettem

(#114424) Aaron14 válasza Noxy (#114412) üzenetére


Aaron14
őstag

Ha nem lenne hibás a készülék, akkor nem cserélnék. Ez ilyen egyszerű...

...de azért azt fejtsd már ki kérlek, hogy ki a másik személy, akire gondolsz rajtam kívül, valamint az utolsó mondatod is, mivel nem tudom értelmezni.

Annyit még leszögeznék, hogy egy listaáron 200.000 Ft-os készüléktől elvárható lenne a tökéletesség!

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#114425) Aaron14 válasza kleinguru (#114419) üzenetére


Aaron14
őstag

Pixel hiba, kattogó ház (ezt már próbálják javítani), foltos kijelző, illesztlési hiba (többeknek tépkedi a haját a telefon, de sajnos ezt nem ismerik el hibának :DD ), valamint nagyon sok fehér iPhone 6 készülék eleve piszkosan érkezik (körbe a keret mentén) vagy sorjásan (természetesen ez sem hiba)

TigerCat kolléga tudna mesélni, hanyadik iPhone 6 készüléke lett elfogadható!

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#114426) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

valaki mondja már meg nekem,hogy ezt az Itunes-t melyik agyatlan találta ki offline média tartalom másolására?
Ami zene rajta van,azt nem ismeri fel,vagy nem engedi másolni.
egy nyamvadt 2000 ezer forintos telefonon ezt olyan egyszerű megoldani.
Bocsi hogy kiakadtam,de az egész egy katyvasz.

(#114427) 30z.Samu válasza Aaron14 (#114425) üzenetére


30z.Samu
félisten

Tapasztalataim szerint semmiből sem szabad az első szériát megvenni, mert annak tuti van valami nyűgje. Ezért sem ugrottam rá az i6-ra, meg anno az Xbox-szal is ez volt (tudom, nem egy kategória). Haverok rohantak venni, amint megjelent, aztán az 5 gépből 4 ment vissza 3 led-es hibával. Én kivártam a következő generációt, azzal nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#114428) Aaron14 válasza 30z.Samu (#114427) üzenetére


Aaron14
őstag

Abszolút egyetértek veled, mivel többnyire igaz, de itt sem szabad általánosítani! Ezért vettem 5S-t a 6 helyett, mégis megszívtam.

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#114429) 30z.Samu válasza Aaron14 (#114428) üzenetére


30z.Samu
félisten

A kivétel erősíti a szabályt. ;] K*****ösködöm itt, aztán holnapra megkattan az én telóm is. :Y

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#114430) Noxy válasza aprokaroka87 (#114426) üzenetére


Noxy
veterán

Ha a kacsa nem tud úszni, azért nem a víz a hülye.
Fikával kezdeni meg folytatni egy hsz, nem jó ómen. Ahhoz hogy értsd az iTunest, olvasni, tanulni kellene, vagy legalábbis normálisan kérdezni az iPhone topikban. Pld Elakadtam, nem értem stb..
A tudást sajnos még lista áron sem lehet meg venni 2000 ezer Ft- ért.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#114431) Noxy válasza aprokaroka87 (#114426) üzenetére


Noxy
veterán

Hogy ne csak off-jak, van itt egy kis olvasni való: http://www.apple.com/hu/support/itunes/syncing/

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#114432) misiizsai válasza Noxy (#114412) üzenetére


misiizsai
tag

Valószínű jó kedvemből használom a 5. iPhone 5C-met.Kezdjük ott hogy nem vennék iPhone-t előfizura hanem tudnám fizetni.Mivel tudom fizetni és használni is szeretném.Csak ez nem nagyon jön össze mert mindig hibásat fogok ki.
Ragnar95 Kár hogy nem lehet ilyen lehetőséggel élni hogy ráfizessek.Örömmel megtenném pedig.Az a gond most zsákutcába vagyok.A jelenleginek a kicsi kis hibáját nem észlelték így nem is cserélik gondolom és nem is adják vissza az árát.Mit tanácsos tenni? Másik helyen bevizsgáltatni vagy mit csináljak? Most 2 hétig tuti nem akarok vele foglalkozni.Megyek Balatonra és oda azért kell egy normális telefon a képek miatt.

[ Szerkesztve ]

Steam:misiizsai1993 Battlenet:misiizsai93 Origin:misiizsai uPlay:misiizsai1993

(#114433) aprokaroka87 válasza Noxy (#114430) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

igazad van,csak tudod ennél komplexebb dolgokhoz nem kell sugó sok esetben :)

(#114434) Ragnar95 válasza misiizsai (#114432) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Érthető a dolog, hiszen mi a francot tudna kezdeni az Apple a te használt 5C-del, nem érné meg nekik a dolog egyáltalán.
Megpróbálhatod cseréltetni máshol is, de nem garantált a siker. Leggyorsabb az iStyle, de ott is a legkevésbé normális a hozzáállásuk, ha cserélnek, az 3 nap, de egyáltalán nem garantált,h cserélik a hibáddal a telefont.
aprokaroka87: iTuneshoz sem kell súgó, ennél egyszerűbben kezelhető nehezen lehetne, főleg a zenei része full egyértemű, hogy is működik...

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114435) TigerCat válasza Aaron14 (#114425) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Aaron14:
Én már feladtam...
Használom ahogy van. Kattog az alja és foltos a kijelző felső része, de nem érdekel. Majd pár hónap múlva visszaviszem és kicseréltetem. Mivel van rajta készülékbiztosítás is (az előfizuhoz adták extraként, nem kerül pénzembe), legrosszabb esetben félbetöröm és kérek egy újat.

aprokaroka87:
Ha akarod, szívesen segítek privátban, Skype-on, vagy ahogy akarod. 15 perc alatt belerázódsz és menni fog...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#114436) misiizsai válasza Ragnar95 (#114434) üzenetére


misiizsai
tag

Ezt a cserét úgy értettem hogy Refurbished helyett adnának 6-ot ráfizettél.Nem úgy hogy bevennék a használt telót.Lehet majd egyik Pesti ismerősnek felküldöm és hogy vigye be ha lehetséges ilyet.Mert nekem baromi sokba kerülne hogy kétszer felmenjek Pestre.Lehet ez a micro pixel hiba nem számít hibának?..

[ Szerkesztve ]

Steam:misiizsai1993 Battlenet:misiizsai93 Origin:misiizsai uPlay:misiizsai1993

(#114437) kleinguru válasza TigerCat (#114435) üzenetére


kleinguru
addikt

Azért van önrésze a biztosításnak, kerül az 25K-ba talán ha nem vagy platina vagy arany kártyás:K

Cserélték mér itt valakinek a telefonját az elcsúszott előlapi kamera takaró miatt?
Nem lóg bele a képbe, de nagyon zavar.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#114438) aprokaroka87 válasza Ragnar95 (#114434) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

igazad van,majd csak rájövök

(#114439) aprokaroka87 válasza TigerCat (#114435) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

köszi,valahogy rájövök:)

(#114440) Ragnar95 válasza misiizsai (#114436) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Már 1 hibás pixel miatt is cserélnek, de a subpixel hiba nem biztos,h cserére ad okot.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114441) Aaron14


Aaron14
őstag

Nővérem új iPhone-jára visszaraktam az előző telefonjának biztonsági mentését. A képeket most tölti a telefon az iCloud-ba. Kérdésem az lenne, ha az új telefon biztonsági mentését visszarakjuk, akkor az iCloud-ba feltöltött fotók és videók törlődnek vagy megmaradnak?

Másik, hogy szeretném bekapcsolni a családi megosztást, de nem szeretném, hogy más is vásárolni tudjon a kártyámmal. Erre van valami megoldás?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#114442) Ragnar95 válasza Aaron14 (#114441) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Megmaradnak természetesen a fotók iCloudban is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114443) TigerCat válasza kleinguru (#114437) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, van önrész. De őszintén szólva azt sem tudom mennyi, illetve pont nem érdekel, ha a lelki nyugalmamról van szó...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#114444) adika4444 válasza kleinguru (#114437) üzenetére


adika4444
addikt

Nem tudom kinek, de emlékeim szerint igen.

üdv, adika4444

(#114445) Aaron14 válasza TigerCat (#114443) üzenetére


Aaron14
őstag

Az a baj, hogy semmi biztosíték, hogy a következő okés lesz. Főleg azok alapján, amiket elmondtál, hogyan kezelte az eseted az ügyintéző. :(

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#114446) 30z.Samu válasza Aaron14 (#114445) üzenetére


30z.Samu
félisten

Rájuk kell borítani az asztalt, egyből más lesz a hangnem. ;]

Sic Parvis Magna

(#114447) Aaron14 válasza 30z.Samu (#114446) üzenetére


Aaron14
őstag

Én nem vagyok az a fajta, inkább jogszabályokat lobogtatok. ;]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#114448) TigerCat válasza Aaron14 (#114445) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Bizonyos dolgoknak nem szabad túl nagy jelentőséget tulajdonítani, vagy érdemesebb továbblépni rajtuk. Nálam a telefon is is ide tartozik egy ideje... Ha nem így lenne, már hülyére idegeskedtem volna magam, annyit meg tényleg nem ér az egész.
:N

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#114449) Ragnar95 válasza kleinguru (#114437) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem cserélnek már emiatt, helyszínen javítják a hibát általában.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114450) 30z.Samu válasza Aaron14 (#114447) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az is egy megoldás, csak ha már ennyi pénzt kiad az ember egy termékre (mindegy, hogy részletre vagy egyben), akkor már az ügyfélszolgálat is legyen normális. :))

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.