Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113901) rayoliviero válasza ryori (#113895) üzenetére


rayoliviero
veterán

Hogy időjárás widget legyen a főoldalon, pont ilyenre használják a legkesebben...

Gsx-rr: NoSlowAnimations, VirtualHome, BioProtect, iLostFinder Anit-Theft Pro, All Mail Actions, CCSettings, inTube 2, Magyar Bilentyűzet fix.

[ Szerkesztve ]

(#113902) ryori válasza Tibee86 (#113899) üzenetére


ryori
senior tag

Nem addig jutottam, de akkor se éri meg hogy ilyen barkács system legyen, de hát ki hogy látja.
Az autós példa, nem sokan állnak neki hegeszteni a karosszériát :DDD

(#113903) HUTCHDB válasza Tibee86 (#113899) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ezert nem latogatom ezt a topic-ot!
Bezzeg a 3498. tok, folia kerdesre szepen, kulturaltan elcsevegnek...
De kerdezem en, volt olyan tamadas, jb-s felhasznalotol, hogy hulye aki normal modban (nevezzuk igy) hasznalja a telefonjat? Viszont ellenkezo esetben meg...
Olyan lehetosegek vannak a jb-ben.... De hagyom a francba, felesleges egy billentyut is lenyomni...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#113904) TigerCat válasza Gsx-rr (#113900) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az iOS 7 megjelenésével ölni tudtam volna egy kapcsolóért a menüben, amivel teljesen átlátszóvá tehettem volna a Dock-ot. Baromi ronda, hogy nem látszik a teljes háttérkép. Azóta olyan képet használok csak, amivel valamennyire ellensúlyozni tudom a hatást... De JB-re nem vetemedtem miatta. Őszintén szólva tartok tőle, hogy nem lesz stabil és biztonság is aggaszt kissé. De nem olvastam utána, nem tudom hogy kell és annyira nem is érdekel. Akinek megy a dolog és fontos az extra funkciók hada, tudja mit csinál, tegye.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#113905) gabormgp válasza Gsx-rr (#113847) üzenetére


gabormgp
senior tag

Aha,és hogy ha meg emellett a power gomb is mozog elég durván?Ahogy megrazom a telefont a fülem mellett,hangosan hallható,hogy mozog,ha lefogom a gombot,akkor mar semmi.
Szerintem így mar elképzelhető a csere nem?

(#113906) Tibee86 válasza Gsx-rr (#113900) üzenetére


Tibee86
veterán

Neked? Hagyjál már... Nem akarok itt órákig offolni a kötekedéseidre reagálva. :))
Leírtam, hogy én miért JB-zek, és nem a kinézet átalakításából áll a JB, azzal én sem szórakozom. Olyan, hogy nélkülönözhetetlen tweak nincs, de nélküle számomra félkarú az iOS.

(#113907) Gsx-rr válasza ryori (#113902) üzenetére


Gsx-rr
veterán

En is ezt gondolom. De varjuk ,hatha lesz normalis erv.
Pl azt megertem ,ha valakinek ceges szinten kell rogziteni a hivasokat es esetleg van ilyen app. De kenyelmi dolgok miatt nem piszkalgatnam mar!

(#113908) rayoliviero válasza Gsx-rr (#113907) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nélkülözhetettlen tweakek: NoSlowAnimations, VirtualHome, BioProtect, iLostFinder Anit-Theft Pro, All Mail Actions, CCSettings, inTube 2, Magyar Bilentyűzet fix, AdBlocker 2, Fascy stb.

(#113909) Tibee86 válasza rayoliviero (#113908) üzenetére


Tibee86
veterán

Felesleges, azt se tudják mik ezek, mert ők a karosszériát hegesztik. :F

[ Szerkesztve ]

(#113910) Gsx-rr válasza rayoliviero (#113908) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ennyire felsz ,hogy elveszted vagy ellopjak?
Atnezegttem, meg regen a ccsettings-nek volt nalam ertelme ,de mar nem kacsolgatom a mobilnetet es a 2-3g-t igy annak se.
Ha neked ezek fontosak en tiszteletben tartom. Nekem folosleges dolgok.

Tibike: te szerintem kezd el beallitani a holnapi ebresztod hangerejet! :D

[ Szerkesztve ]

(#113911) ryori válasza Tibee86 (#113909) üzenetére


ryori
senior tag

Nem csak a karosszériáról van szó, hanem úgy egész. szóval valaki gyári autót vezet, valaki pedig otthon hegeszti, átalakítja, módosítja. Vagyis valaki gyári iPhone-t használ, valaki átalakítja, módosítja. így értettem. :DDD

Gsx-rr A mobilnet kapcsolgatásnak semmi értelme nincs, androidnál is a hajam tépem mikor látom hogy valaki kapcsolgatja a mobilnetet :W

[ Szerkesztve ]

(#113912) Tibee86 válasza Gsx-rr (#113910) üzenetére


Tibee86
veterán

Nekem nem kell, elég volt egyszer beállítani, de gondolom sokkal jobb minden este és reggel állítgatni a hangerőt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#113913) ryori válasza Tibee86 (#113912) üzenetére


ryori
senior tag

Nem tudom, nekem 3 kocka a hangerő, csengés? tökéletes! ébresztés? tökéletes! bár ez is olyan dolog, kinek mi. meg hogy ki milyen ébresztő hangot állít be! ha egy ordító sziréna akkor megértem :))

(#113914) Gsx-rr válasza ryori (#113911) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nekem sajnos kellett allitgatnom a 2-3gt. Nalam a Vodanak gyenge a terereje es allandoan nem fogadott hivasaim voltak. Miota vatottam szolgaltatot ez megszunt!
Most bajban leszek ,mert megyek vissza,de veszek egy erositot!

(#113915) rayoliviero válasza Gsx-rr (#113910) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nekem pont az a legkevésbé fontos, de azért tettem be a listába, mert tudom, hogy az sok ember számára nélkülözhetetlen tweak lenne, ha tudnák egyáltalán, hogy létezik.

Vagy a VirtualHome, ami mellett nem kell lenyomni a home gombot, elég csak hozzáérni. Sokkal jobb így használni a telefont, ezt gyárilag tudnia kellene.
Fascy: Fast scroll fixity for all webviews.
NoSlowAnimataions: Ezután villámnak érzem a telót.

És még sok ilyen hasznos tweak van.

(#113916) Gsx-rr válasza rayoliviero (#113915) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Na szerintem ha igy gondolod te is akkor elobb utobb a home gomb menni fog. Vagy azert fizikailag jo ha van?Megertem ha igy lesz! Mulkor neztem egy "tesztet" milyen rosszul teljesit az Iphone a meret es kepernyoarany tekinteteben.

(#113917) rayoliviero válasza Gsx-rr (#113916) üzenetére


rayoliviero
veterán

Jelenleg jó ha van, mert van amikor használom. De ha a jövőben menne, nem lenne tragédia számomra.

ryori: És akkor mi van, ha úgy veszi/emeli fel az ember, hogy hozzáér a home gombhoz? Semmi. Az az egy nekem úgy van beállítva, hogy ahhoz le kelljen nyomni, de úgyis be tudnám állítani, hogy rajta tartom az ujjam és úgy éled fel.

Nekem úgy tűnik, hogy nem ismered a tweaeket. Ha egyet nem próbáltál életedben, akkor minek vitázol róluk?

[ Szerkesztve ]

(#113918) ryori válasza rayoliviero (#113915) üzenetére


ryori
senior tag

Szörnyű lenne ha érintésre homegombnyomás lenne. mivel van mikor úgy emeli fel az ember hogy a home-gombhoz ér az ujj, stb. dehát kinek mi.

(#113919) Gsx-rr válasza rayoliviero (#113917) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az en igenyem nem mervado sokaknak tetszik! De tolem is mehetne ha a meret maradna es a kijezomeret none!

(#113920) HUTCHDB válasza ryori (#113918) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

De próbáltad már??????
Vagy azt sem tudod, milyen a használat úgy?
Én próbáltam így is, úgy is. Nekem nagyon nem hiányzik a nyomkodás, mikor elég csak hozzáérni. Ráadásul lassan 1 éve írtam ide, hogy a home gomb ezért cserés az iPhonokban, mert állandóan nyomkodni kell.
Hát a JB megoldotta, hogy ne kelljen...köszönjük a fejlesztőknek! :R
Egyébként nagyon sok dolog szivárog be az androidból, nyilván aki itt ágált ezelőtt 1-2 évvel ezelőtt, az most hogy van ios-en, az NEM használja azokat a funkciókat, amiket onnan "loptak" ugye?
És ez igaz a JB-s dolgokra is, volt JB-s tweek-ek kerültek és remélhetően kerülnek is be a "hivatalos" rendszerbe.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#113921) ryori válasza HUTCHDB (#113920) üzenetére


ryori
senior tag

Meg kell nyomni egy gombot, micsoda megerőltető mozdulat :DDD
Nem értem, de nem baj. ;)

(#113922) Gsx-rr válasza ryori (#113921) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Van akinek ez mar nehez! :)

(#113923) rayoliviero válasza ryori (#113921) üzenetére


rayoliviero
veterán

Persze, hogy nem érted, mert soha nem használtad. Próbáld ki egyszer és megtudod. NoSlowAnimations-t + VirtualHome-ot együtt használva nagyon gyorsan tudod kezelni a telefont, konkrétan mintha egy új telefonod lenne, olyan érzés.

[ Szerkesztve ]

(#113924) ryori válasza rayoliviero (#113923) üzenetére


ryori
senior tag

Én kibírom várni az animációkat, szeretem is, és megtudom nyomni a gombot.
Kipróbálom ha JB-s telefon kerül a közelembe, de JB-zni nem fogok :)

(#113925) r3dsnake válasza HUTCHDB (#113879) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szerencsere nem tud. Ez nagyoncsunya. :D

(#113926) #24644864


#24644864
törölt tag

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, így már képben vagyok a dolgokkal nagyjából! :D

Még 2 olyan kérdés jutott eszembe, ami fontos számomra:

1. Ébresztő működik kikapcsolt állapotban is?
2. A magyar billentyűzet rendesen funkcionál? Ékezetekkel nincs gond?

Üdv.
N.

(#113927) kchris78


kchris78
veterán

LTE mindenkinek mukodik? Nekem nem akar atvaltani 3Grol... Mas is tapasztalja ezt vagy sz iOS9beta3 tulajdonsaga?

(#113928) ryori válasza #24644864 (#113926) üzenetére


ryori
senior tag

Ékezetekkel nincs baj, sőt, én ékezetek nélkül írok. mivel kijavítja automatikusan, persze ha be van kapcsolva ez a funkció. szóval nem kell időzni az ékezetek előhívásával! :K és tanul is!

(#113929) ryori válasza kchris78 (#113927) üzenetére


ryori
senior tag

Az lehet mert itt átvált (8.4)

(#113930) r3dsnake válasza #24644864 (#113926) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

1. nem
2. igen, de konkret magyar kiosztas nincs, hogy az ekezetes betuk is latszodjanak alapbol.

(#113931) ryori válasza r3dsnake (#113930) üzenetére


ryori
senior tag

2. van egy app, magyar billentyűs, ahol látszódnak az ékezetek, neve nem jut eszembe, de egész jónak tűnt.

(#113932) #24644864


#24644864
törölt tag

Köszi szépen újfent!

Majd, ha meglesz a kütyü, akkor rájövök biztos a csínjára, vagy rákérdezek Nálatok. :D

De az is lehet, hogy megvárom a 6s-t, elég jóknak hangzanak a találgatások. ^^

(#113933) ryori válasza #24644864 (#113932) üzenetére


ryori
senior tag

Csak drága lesz.

(#113934) r3dsnake válasza ryori (#113931) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Totál nem hagyományos kiosztással, hanem szét vannak szórva az ékezetes betűk két oldalra.

(#113935) #24644864 válasza ryori (#113933) üzenetére


#24644864
törölt tag

Az igaz. De a sima 6 se olcsó éppen... :D

(#113936) ryori válasza #24644864 (#113935) üzenetére


ryori
senior tag

Elvileg lesz iPhone 6C is.
igazából, ha nem akar 4K videófelvételeket lőni, meg nem fontos neki hogy legújabb, legjobb játékok is elfussanak (A9 2GB RAM), akkor szerintem a 6/+ is egy hosszú életű készülék.
Megapixel növelés 8>12, ugye a 4K videófelvétel miatt kellett, de ezt a megapixel háborút sosem szerettem, nem az a lényeg hány megapixel, az arra jó ha profin szerkeszted, bele zoomolni, de ha nagyban szerkeszteni akarja az ember akkor nem iPhone-al fotóz, arra ott egy komoly DSLR készülék.
De amúgy a 8megapixel is 3072 x 2304-es felbontás, szóval ennyi ne hogy ne legyen elég :)
inkább az érzékelőket, lencséket, stb, kell fejleszteni. a HTC is ultrapixelezett, 4megapixeles volt a kamera, de verte a nagy megapixel huszárokat.
szvsz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#113937) joey04 válasza HUTCHDB (#113881) üzenetére


joey04
titán

Elengedhetetlen? Az ikonok rendezése?

(#113938) Tibee86 válasza ryori (#113936) üzenetére


Tibee86
veterán

Szerintem jelezni kéne az Apple-nek, hogy álljanak le teljesen minden fejlesztéssel, mert számodra már tökéletes a rendszer, a készülék minden tud, a többi csak parasztvakítás lesz (pl. kamera),Számodra az elképzelhetetlen, hogy másoknak teljesen más igényei is lehetnek, vagy ha igen, megmagyarázod nekik, hogy neked miért jó úgy ahogy van. (amire meg nem tudsz mit írni, azt átugrod okosan). :D

(#113939) univerzita válasza #24644864 (#113926) üzenetére


univerzita
addikt

HuKey - Magyar Billentyűzet - 2€

(#113940) radi8tor válasza univerzita (#113939) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez nem csak iPad kompatibilis?

⭐ Stella

(#113941) univerzita válasza radi8tor (#113940) üzenetére


univerzita
addikt

Igen,elnézést kérek.

(#113942) polonic válasza ryori (#113936) üzenetére


polonic
félisten

Mondjuk a htc-nek az az ultrapixeles csoda, azt pont egy nagy vakloves volt.

(#113943) madgie válasza polonic (#113942) üzenetére


madgie
titán

miért volt baklövés?

(#113944) delon


delon
tag

sziasztok

külföldön voltam és nem áll vissza automatikusan a telefon a telenoros 4g re. Mit lehet ilyenkor tenni? Külföldön letiltottam a mobilnetet itthon természetesen vissza kapcsoltam de nem talál hálózatot A hanghívás rendben van.

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#113945) polonic válasza madgie (#113943) üzenetére


polonic
félisten

Ugy emlekszem, a ph tesztben is volt, hogy ultrapixel ellenere nem volt valami meghyozo a fotok minosege.

(#113946) HUTCHDB válasza joey04 (#113937) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

"Feleseleges, sosem értettem az JB-zőket. :N"

Erre irtam, hogy neki felesleges, nekem viszont elengedhetetlen a JB.
Es nem csak az ikonok elrendezeserol van, volt szo, hanem magarol a jailbreak-rol.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#113947) madgie válasza polonic (#113945) üzenetére


madgie
titán

Kétélű a dolog, mert beltérben, kevés fényben a mai napig feltörli a padlót a szokványos megoldású gépekkel. Nappal, kültéren gyengébb, ez tény.

(#113948) zuioch válasza delon (#113944) üzenetére


zuioch
aktív tag

Nem próbáltad letiltani az automatikus hálózat választást? Ekkor kézzel kiválaszthatod a neked megfelelőt.
Beállítás/szolgáltatók

(#113949) ryori válasza Tibee86 (#113938) üzenetére


ryori
senior tag

Nehéz mi? ;)

(#113950) #24644864


#24644864
törölt tag

Köszönöm!

Esetleg vásárlási helyekről van véleményetek?

Árukeresőn elég nagy árintervallummal vannak találatok, de van lényege, hogy hol veszem?

[link]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.