Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#114501) galaxys80 válasza r3dsnake (#114492) üzenetére


galaxys80
veterán

Az teljesen kizárt. Egy halom droidos telefonom volt már. 8-9 napot max repülő módban bírtak ki. De arra ott van a Nokia 3310.
Néhány extra teljesítményű telefont kivéve egyik droidos telefon sem bír többet, mint egy I6.
Ha 1 napot sem bír ki neked kevés használattal akkor rossz az aksid. Én általában 2 naponta töltöm. Wi-fi vagy mobilnet mindig bekapcsolva. GPS is aktív minden alkalmazásnál. Én teljesen elégett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

(#114502) batai15 válasza Ragnar95 (#114498) üzenetére


batai15
félisten

aha akkor nem fogja annyira faszán bírni, jó tudni.

(#114503) ryori


ryori
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

(#114504) HUTCHDB válasza batai15 (#114502) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nekem volt i5-om.
Ahhoz kepest sokkal jobb az i6 akkuja.
Az i6 sok hasonlo meretu keszulekre raver akkumulator uzemidoben.
Ami jobb tole az a sony z2 compact.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#114505) rayoliviero


rayoliviero
veterán

A GameController.app a GameCenter része vajon? Mert törölni akarom.

[ Szerkesztve ]

(#114506) batai15 válasza HUTCHDB (#114504) üzenetére


batai15
félisten

áá arra nem futi:)

(#114507) ádika86


ádika86
aktív tag

sziasztok! én is akku témában érdeklődnék, kb 1 hete frissítettem 8.3-ról 8.4-re az 5S-em... azóta valami botrányos akku időket produkál. 1 óra alatt kikapcsolt képernyővel, nulla használattal lemegy 20%-ot. lehet ezzel valamit kezdeni? downgradelni már nem tudok... :W

Predator G3-571-77QK

(#114508) TechN7ne válasza ádika86 (#114507) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Semmi köze a 8.4-hez,ott vlmi más baj lehet. :U

(#114509) r3dsnake válasza galaxys80 (#114501) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem kizart, lattam, de ha kell screenshotot is kerek. Mobilnet/wifi vegig bekapcsolva. Nekem is volt valami legalja samsung cseretelon a telekomtol, de az akksiido brutal volt az akkori i4S-hez kepest.

[ Szerkesztve ]

(#114510) ádika86 válasza TechN7ne (#114508) üzenetére


ádika86
aktív tag

teli vannak a külföldi fórumok ezzel a hibával...

"I will try to add some weight to this being a problem. For me. charge overnight on Apple charger, off charge around 6:30am, typical usage means battery on 30-50% when I put it back on charge around 11pm. Upgraded to 8.4. Phone dead by 4pm. Did a full recover, full install via itunes. Full charge overnight. Today I have pretty much just left the phone alone.
The usage monitor recently said:
Usage 27 mins (just looking at screens, running no apps or email etc)
Standby 3 hours 16 minutes
and I have 50% battery left!!!!!!

I had NO app updates happen. I have no looping Apps. I work in IT and am used to problem solving. The only change has been 8.3 to 8.4. I get fed up with being told it's something else.

What is Apple going to do? I have a £600 product that is now worse than useless. The only other problem I have had since 8.4 is the phone keeps saying my Apple cables and approved dock are not Apple ones!

PS 35 mins later and battery now reads 40% and phone is warm, there are no apps running, it's got a full 3g signal and full wifi. "

kb én is ezt tudom mondani...

Predator G3-571-77QK

(#114511) Ragnar95 válasza ádika86 (#114507) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Home+poweres újraindítás megvolt? Beállításokban mit ír, mi használja az akksit?
Legrosszabb esetben restore mindenképp megoldja a problémát.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114512) TechN7ne válasza Ragnar95 (#114511) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

véletlen dupla hozzászólás,törölve..... :(

[ Szerkesztve ]

(#114513) TechN7ne válasza Ragnar95 (#114511) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Van a háztartásban 2db iPhone,egy 5s és egy 5c,egyiken sem érzékeltem ilyet! Sőt,barátom 4s készüléke is ugyan úgy bírja mint eddig.

Szerk.: (#114510) ádika86 válaszára

(#114514) Kommy válasza ádika86 (#114510) üzenetére


Kommy
veterán

Ha ez megnyugtat nekem is ez volt, beta-ról mentem vissza, hogy akkor lesz 8.4 fenn, de másnap már ment is vissza a beta, mert ott nincs ilyen gond.

Nekem nem segített semmi, sem újként beállítás , sem pedig Home + power-es reset. Sőt még akkor sem volt, jó ha semmit nem raktam fel.

Azóta public beta van fenn.

(#114515) galaxys80 válasza r3dsnake (#114509) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem kell semmilyen kép. Én az éveken át tartó használatom alatti tapasztalataimnak hiszek. Egyszerűen nincs olyan okostelefon ami 8-9 napot bír úgy, hogy néha néha használva is van. Ez egy baromság. Megint elmondom. Repülő módba bevágva lehet, hogy elmegy. De egyrészről erre minek okostelefon? Másrészt igy az Iphone is megy ennyit. Többen is elmondtuk itt akik hosszú droidozás után váltottunk, hogy nehány kivételtől eltekintve semmivel nem rosszabb az iphoneok aksija, mint a droidos telefonoké.

[ Szerkesztve ]

(#114516) papp_no1


papp_no1
senior tag

Sziasztok! Adott egy új iPhone 5S. A készüléket a szolgáltató cserélte irreális melegedés miatt egy teljesen újra. Egy hete kaptam vissza garanciából, azóta a dobozában állt. Mivel 6-osra váltottam, gondoltam minek aktiváljam be.. Sajnos pechemre, tegnap adás-vétel során nem ment végig a készülék az aktivációs folyamaton, 3 kártyával próbáltuk majd a 45ik próbálkozásra tovább ugrott, láss csodát főmenü.. Nincs szolgáltatás folyton, a készüléket én hoztam ki a saját számomra tehát letitlva nem lehet. Ok, elnézést kértem hazaértem. Wifi- sim be beaktiválódott van hálózat, pár perc megint nincs semmi. OK! Update 8.4-re, megtörtént vagyis megtörtént volna a felénél megállt, kis idő recovery mód. Gépről sem volt sikeres a visszatöltés, sokadik próbálkozásra és hibakód kidobálás után ok, sikerült a restore. Fél napig ment a telefon, most egy órája megint elkezdte indokolatlanul keresni a hálózatot.. Direkt benne hagytam a simet tesztelgetni. Valószínűleg alaplapi a probléma, mert folyamatosan azt írja hogy keresés keresés, a nincs szolgáltatást ritkán jelzi. Nem veszi észre,hogy kivettem a simet v épp beraktam.

Kérdés : Hol adjuk le a készülékem garanciális cserébe? Vidéki vagyok, ismerősöm adná le. iStyle/ Almárium / más hely ki mit ajánl?? Ilyen problémával találkoztatok esetleg?

(#114517) Ragnar95 válasza papp_no1 (#114516) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha azt akarod,h biztosan újrainduljon a gari, akkor szolgáltatóhoz vidd.
APR-ek közül amúgy iCentre az ajánlott.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114518) r3dsnake válasza Ragnar95 (#114511) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem oldja meg, teljesen friss rendszeren vagyok.

galaxys80: Fogd mar fel pls, hogy kibirja. Nem kamubol loktem be ilyet, meg konkret tipust is irtam. :U

[ Szerkesztve ]

(#114519) Ragnar95 válasza r3dsnake (#114518) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor ott valami komoly gond van a 8.4-el. Apple Music ki van kapcsolva? Mert sokaknak az szívta az akksit.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114520) r3dsnake válasza r3dsnake (#114518) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ragnar95: Nincs, de ettől ne merüljön már, mint a dög. És láthatod, hogy Kommy-nál is ilyen, aki bőven power user és szakértő iOS terén.

(#114521) HUTCHDB válasza r3dsnake (#114520) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Na kérem, ezt az üzemidőt kérjük az IOS 9-ben! :K

Mondjuk én ilyennel még nem találkoztam, pedig volt pár telefonom.
Ez a szerény számításaim szerint is (mivel még 15 %-van benne) elmegy 10 napot!
Erre egy régi nokia sem volt képes, de nem akarok vitatkozni...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#114522) batai15


batai15
félisten

Mondjuk ebből sacperkb fél óra kijelző idő van , meg ennyi telefon kb. wifi mobilnet folyamatosan ki kapcsolva, max használat esetére. Én mondjuk azt vallom hogy nem ez a brutál ,hanem hogy tényleges használat melett mit bír.

(#114523) Tibee86 válasza r3dsnake (#114520) üzenetére


Tibee86
veterán

Felteszem a polcra a telefont akkor szerintem ez is elmenne ennyit, de a legtöbben használják is.

(#114524) r3dsnake válasza batai15 (#114522) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

3 óra van. És tökmindegy, hogy mennyi, egy iPhone akkor is lemerülne másnapra, ha hozzá sem érnék. Ez a teló készenlétben fotoszintetizál, az iPhone meg lemerül a picsába üresjáratban. Tegnap is odavoltam fotós melón, alig volt időm ránézni a telefonra, 50%-os akksival jöttem haza 4 óra után úgy, hogy kb írtam pár üzenetet meg csináltam egy képet instagramra. Röhej.

Tibee86: Nem menne. És ez a telefon fő telóként van használva egy IT-s személynél, telefonálásra és mailezésre.

[ Szerkesztve ]

(#114525) Ragnar95 válasza r3dsnake (#114524) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez mondjuk full bullshit. Attól még,h a te telód épp 8.4-el bugos, nagyon nem ez az általános.
Anyám csak telefonálásra, meg emailezésre használja az i5-öt, 2-3 napot simán elmegy neki a telefon töltés nélkül...
Ahogy írja a kolléga is, ha nem használod az iPhone-t, nem merül az sem.
És akármit is állítasz, a linkelt képről lerí,h semennyit nincs használva a telefon, hiszen egyértelműen mutatja a kép,h a készenlét merítette leginkább...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114526) batai15 válasza r3dsnake (#114524) üzenetére


batai15
félisten

Akkor ott gáz van.

(#114527) papp_no1 válasza Ragnar95 (#114517) üzenetére


papp_no1
senior tag

Tegnapi aktiválás, a sor szám is ezt mutatja. ( innen indult ÚJRA az 1 év gar ) Gondolom ha cserélik marad ez a dátum vagy újraindul? Nem gond. Tkomos ügyintézés több idő mint ha apr-be lett volna leadva

[ Szerkesztve ]

(#114528) Ragnar95 válasza papp_no1 (#114527) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Újraindul, bár ha csak pár napot nyernél vele, valóban egyszerűbb APR-hez vinni, ez esetben marad a jelenlegi dátum.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114529) papp_no1 válasza Ragnar95 (#114528) üzenetére


papp_no1
senior tag

Rendben, köszi szépen!! :) :R :R

(#114530) r3dsnake válasza batai15 (#114526) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem csak nálam ilyen ismeretségi körben, ahogyan a fórumon sem.

(#114531) HUTCHDB válasza Ragnar95 (#114525) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nem i5, hanem i6, de az enyem hasznalgatva (tehat ra ra nezek, netezgetek, de nem tul sokat) akkor siman elmegy 2 napot, tehat ha kikapcsolgatnam a sinc-eket, akkor szerintem tudna ennek a duplajat.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#114532) kispecek


kispecek
aktív tag

Üdv!

Valaki tud magyarázatot adni a problémámra? Ami a következő:
5s-ről váltottam 6-ra bizt. mentésből visszatöltöttem a cuccot, de a safari mentett jelszavakat nem tölti ki autómatikusan. Ipaden és macen továbbra is működik. Kulcskarika bekepcsolva, automatikus kitöltés engedélyezve...stb

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#114533) rayoliviero


rayoliviero
veterán

iTunes minden csatlakozáskor vajon miért kér feljogosítást? Majd kiírja, hogy a gép már fel van jogosítva.

[ Szerkesztve ]

(#114534) Ragnar95 válasza r3dsnake (#114530) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Itt egy screenshot, i5 iOS8.4, 3,5óra használat, 2nap 5 óra készenlét és 67%-on va az akksi.
Úgyhogy innentől végképp ideje lenne belátnod,h nagyon nincs igazad, amikor azt mondod,h nem egyedi hiba a készenléti módban lévő extrém merülés, mikor ez a telefon ilyen használattal elmegy simán 2+ napot, sőt, jelen állapot szerint akár 5-6-ot is...

---
link javitva

[ Módosította: mukibuci ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114537) r3dsnake válasza Ragnar95 (#114534) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ez engem baromira nem vigasztal, ha nálam és az összes ismerősömnél meg csomó fórumosnál szar. iMagazinon is volt cikk, külföldi oldalakon is szintén. Ráadásul erre rá is volt töltve, írja a screenshoton. Az meg pláne wtf, hogy miért nincs appok szerinti részletezés? Ahhoz kb. 5 perc kell. Úgyhogy sántít rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#114538) Ragnar95 válasza r3dsnake (#114537) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valóban, nem néztem,h már töltve volt, csak gyorsan ránéztem a telóra :B
Azért nincs appok szerinti rendszerezés szerintem, mert pár órája frissült csak 8.4-re, azóta lehet nem csinálta meg a rendszer. Majd lövök egy töltés nélkülit is pár nap múlva.
Ezt én értem,h téged nem vigasztal, nem is ez volt a cél, csak eddig nagyban azt hangoztattad,h egyik iPhone sem bírja 1 napnál tovább, ezt próbáljuk többen is megcáfolni, hiszen igenis van a környezetünkben olyan iPhone, ami bírja...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114539) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

Tudna valaki dobni nekem egy linket ahonnan le tudnám tölteni az ios 9 Beta profilt?

(#114540) #40359168 válasza #35104512 (#114488) üzenetére


#40359168
törölt tag

Pár hete használok 5c-t, elég sokat nyüstölöm, penge készülék, villámgyors, nulla akadás, enni csak esténként kér. 4S-ről váltottam, ég és föld a két kütyü. Nem tudom, hogy az iOS 9-10 mennyire fogja belassítani a c-t, de egyelőre egy szavam nem lehet (amúgy szolgáltatótól hoztam el szűk 30-ért, kamatmentesre, így bőven megérte).

(#114541) #40359168


#40359168
törölt tag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a beállításokban az akkuhasználatnál az "Alacsony jelszint" pár tételnél mit takar? Aminél írja: Mail, Naptár, Jegyzetek, Kontaktok és Telefon. Elég sokat vagyok olyan épületben/helyiségben, ahol nagyon gyenge, illetve ingadozó a térerő, ez lehet az ok? A naptárat pl. az elmúlt 24 órában kb. fél percig használtam ténylegesen - ráadásul nem az inkriminált épületben, mégis kerek 10%-ot harapott a fogyasztásból, talán a gyenge mobilnet melletti szinkronizálás a gond?

(#114542) #35104512 válasza #40359168 (#114540) üzenetére


#35104512
törölt tag

köszönöm neked is :R gondolkodom még rajta, az akksi elsődleges nálam, napi kb 1,5-2 óra telefonálás, fél óra böngészés, kevés whatsapp, pár fotó, wifi, mobilnet, email szinkronizáció bekapcsolva, ha ezzel kibírja reggel 5-től késő estig akkor valószínűleg ő lesz a befutó, mert tudásban nekem bőven elég lenne :)

(#114543) Ragnar95 válasza #40359168 (#114541) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, az okozza a magasabb fogyasztást,h folyamatosan keresi a hálózatot a telefon a gyenge térerő miatt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114544) #40359168 válasza Ragnar95 (#114543) üzenetére


#40359168
törölt tag

Köszi! Költözhetek másik műterembe... :D

(#114545) Kommy válasza V-I-D-A (#114539) üzenetére


Kommy
veterán

(#114546) V-I-D-A válasza Kommy (#114545) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Köszönöm, de ez csak annál működik, aki kapott e-mailt hogy részt vehet a beta programban! :(

(#114547) Kommy válasza V-I-D-A (#114546) üzenetére


Kommy
veterán

Bejelentkezel az Apple ID-dal az nem elég, mert én soha nem regisztráltam a beta programba mégis le tudtam tölteni.

(#114548) V-I-D-A válasza Kommy (#114547) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Szerver hibát dob. Már vagy két hete próbàlgatom. :(

(#114549) rayoliviero válasza Kommy (#114547) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szia!

Nem tudod, hogy mi lehet az oka, hogy minden iTunes szinkronizálás előtt újból fel kell jogosítani a PC-t. Előtte kiírja, hogy ez a számítógép már nem jogosult...
Utána rányomok az engedélyezése, beírom a jelszavamat és kiírja, hogy már engedélyezve van. De akkor minek kéri minden indítás után?

(#114550) TheShow

Sziasztok,

Segítséget vagy tanácsot szeretnék kérni, mert nem sikerül megoldani a problémát...
- adott egy windows-os PC és egy iPhone 5S
- PC-n eddig Windows7 futott aktuálisan legújabb iTunes-szal
- nullbázisú telepítéssel upgrade-eltem Windows8.1-re (értsd: teljesen ledózeroltam a HDD-t), és felkerült az aktuálisan legújabb iTunes
- i5S a legfrissebb szoftverrel telepítve (8.4)
- iTunes vásárlásokat is átmásolom egy "összes zene" mappába, tehát a minden más forrású zenék közé, de a win-újratelepítés előtt megvoltak az eredeti helyre letöltött vásárlások is
- win-telepítés után visszamásoltam az eredeti iTunes könyvtár tartalmát a megfelelő könyvtárakba

Újabban problémáim adódtak a szinkronizálással. Egész konkrétan adott 3 Hősök album iTunes-ból vásárolva (43 szám). Létrehozok ebből egy lejátszási listát, amit az iTunes képes is lejátszani.
Ellenben, amikor szinkronizálnám a lejátszási listát a telefonra, a 43 számból mindössze 21-et másol át, akár automatikus, akár kézi szinkronizációt választok. iTunes-ban a nem átmásolt zenk szürkék, és egy szaggatott kör jelenik meg előttük, és a telefonon valóban nincsenek rajta. (sajnos más album esetében is eljátssza ugyanezt a hibát...)

Korábban nem volt gondom sem az automatikus, sem a kézi szinkronizációval, működött rendesen. Van tippetek, hogy mi okozhatja?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.