Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#114601) HUTCHDB válasza galaxys80 (#114595) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nem lehet, hogy egy kulcs nyomta meg?
Lehet a kulcsnak a tollán lévő kiálló "mintázat" is képes ilyen lyukakat csinálni...
Anno az i5-nél foglamam sem volt arról, hogy hogyan kerültek a keretre szabályos kb 1-2 mm átmérőjű benyomódások, aztán arra a végső megállapításra jutottam, hogy a golyóstoll kikapcsolt állapotban lévő fém vége okozhatta...
Vannak érdekességek... vannaok olyan dolgok, amik okozhatnak olyan sérüléseket, amit az ember nem is gondol.

(#114598) r3dsnake !
Majd az iPhone 12S... :D

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#114602) batai15 válasza polonic (#114600) üzenetére


batai15
félisten

hát neki jó lesz , meg ha azt nézem hogy használtan 45körül mennek akkor vatta újonnan nem olyan rossz ár , vagy tévedek?

(#114603) insight válasza batai15 (#114602) üzenetére


insight
aktív tag

nem rossz ár az, asszonyok szeretik, nekik nem kell 8 gigánál több... Kivéve ha sok zenét akar rátenni plusz navigálni vele, de nem jellemző.

Ami inkább problémás lehet, az a minimum 3-4 éve pusztoló akku, és a 4S amúgy is problémás mivolta, én már sokkal szívtam, és az ismerőseim is. Ennél jobb fogás lehet egy sima 4, persze az meg lassabb, de jóval olcsóbb is. Vagy akkor már egy 5, ami picit drágább, de sokkal jobb, mint a 4S.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#114604) HUTCHDB válasza batai15 (#114602) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Próbáld ki, és megváltozik a véleményed.
A 4S (nem akarom megbántani a tulajdonosokat) nem az igazi már.
Van itt a környezetemben 4S, de azért jóval lassabb, darabosabb már mint amit az ember elvár.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#114605) batai15 válasza insight (#114603) üzenetére


batai15
félisten

valahol meg lehet nézni a gyártási dátumot?
Asszonynak jó .. és akkor nem nyaggat meg nem kapok ha én meg majd 5s-re gyűjtök:D neki fbre kell meg kis net és kb ennyire.
Havernak van 4s ok nem világ bajnok, de nem vészes a sebessége.
thl t6s-t vált a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#114606) marsu.


marsu.
senior tag

Hamar kicsit feljebb uvegfoliarol van szo, 4s-en ki milyet hasznal? Ebay-es is jo.

[ Szerkesztve ]

(#114607) nofi válasza batai15 (#114602) üzenetére


nofi
őstag

4S-re szerintem ne kötelezzétek el magatokat. Szeptemberben kapja az utolsó szoftverfrissítést onnantól meg legfeljebb egy év és nagyon kompromisszumos lesz az appok hiánya miatt (sok minden pedig már most is lassú rajta!). Aprón próbálj még garis 4S-t nézni, de fóliás telefonként szerintem csalódás lesz (persze nem tudom miről vált a párod).

Xbox GT: nozsolt

(#114608) Ragnar95 válasza batai15 (#114605) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A kolléga a használt telefonokról beszélt, így nálad ez nem jelenthet problémát, hiszen új telefont készültök venni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114609) batai15 válasza Ragnar95 (#114608) üzenetére


batai15
félisten

ja értem .Mondom , nem játszik. kb zenét se nagyon halgat telefonon.
Kis böngi, kis kamera, meg fb és ennyibe ki is merül a telefon használata.

(#114610) galaxys80 válasza HUTCHDB (#114601) üzenetére


galaxys80
veterán

Lehetetlen. Egyrészről soha nincs kulcs mellett. Ozaki tok van rajta és ha táskába teszem, akkor egy belebújtatós tokba is benne van.
Másrészt erre részre éppen rálóg még a tok.
Az ujjamat végighúzva sem érzek elváltozást rajta. Mondom inkább olyan, mintha levegő lenne alatta.
Csak bizonyos szögben és fény alatt látszódik.
Én a tokra gyanakszom. :W

[ Szerkesztve ]

(#114611) radi8tor válasza kispecek (#114579) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem visszaállítás nélkül sem mentek az eltárolt jelszavak weboldalakon. Ki is kapcsoltam a funkciót.

⭐ Stella

(#114612) Ragnar95 válasza batai15 (#114609) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igazából viszonyítási alap kérdése az egész, ha jelenleg gyenge telót használ, akkor még gyorsnak is fog tűnni számára a 4S. Ha elég neki a 3,5" és eddig sem csúcsmodellt használ, akkor bőven meg lesz elégedve a 4S-el is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114613) batai15 válasza Ragnar95 (#114612) üzenetére


batai15
félisten

Akkor jó. nem hiszem hogy fogja zavarni 1 év mulva hogy kevesebb app lesz.

(#114614) HUTCHDB válasza galaxys80 (#114610) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Erre nem is gondoltam, de azért az üvegnek ettől keményebbnek kellene lennie, hogy egy tok, vagy az az alá beszoruló kis kosz, ilyen pontszerű sérülést okozzon rajta.
Inkább kidörzsöléses jelenségek szoktak előfordulni az én tapasztalatom alapján, amit a tokok okoznak.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#114615) Caaabi


Caaabi
senior tag

Sziasztok, lehetséges a könyvjelzőket safariba importálni google chrome ból?

(#114616) Ragnar95 válasza batai15 (#114613) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

1 év múlva még tuti nem lesz kevesebb app, leginkább játékok nem támogatják csak a 4S-t, az appoknak csak az iOS verzió számít az API-k miatt általában, így jövő őszig nem lehet gond, hiszen akkor jön csak az iOS10.
És utána is eltart egy ideig, mire egyáltalán az első appok kijönnek, amik iOS10-et kérnek, az meg onnantól is minimum 1 év, mire tényleg sok app lesz, ami csak iOS10-en fut el.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114617) galaxys80 válasza HUTCHDB (#114614) üzenetére


galaxys80
veterán

Őszintén szólva az üvegen még én sem láttam soha ilyet. Ráadásul 3-4 naponta levettem a tokot és kitisztítottam.
Nem eget rengető a dolog csak idegesít, hogy ott van. Ha a tok rajta van nem látszik.
Az első üvegfóliám alatt volt pont ilyen pötty, de az egyértelmű volt, hogy levegő ment alá.
Na de a kijelző alá, hogyan juthatna be?

(#114618) B-L-A-C-K válasza Ragnar95 (#114599) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

i6-nál csak a full kereteseket preferáltam, abban meg nincs ilyen vékony, mert a szélei letörnének hamar.

(#114619) HUTCHDB válasza batai15 (#114613) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Szerintem nem az app-al lesz baj,hanem azzal, hogy lassú lesz.
Véleményem szerint egy 40-50e forintos android (mondjuk egy G2) jobb választás már, bár ezért itt sokan megköveznek...

(#114617) galaxys80 !
Hát ezt én sem értem. :(

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#114620) batai15 válasza Ragnar95 (#114616) üzenetére


batai15
félisten

akkor jó meg veszem neki hadd örüljön, havi 3k nem sok érte.
aztán nekem is lehet igy 5s.

(#114621) privacy99 válasza r3dsnake (#114598) üzenetére


privacy99
senior tag

Szörnyű.. ha használod úgyis naponta töltöd..

Megnézném mi lenne a 9 napból, ha reggel jönne velem Traffi Hunterrel, max fényerőn, folyamatos aktív kijelzővel és mobilnettel, 40 percig..

Estére azt is kinulláznám.

Egy vadonat új Note 4 tud annyit, amennyit az i5-öm (tudom, mert van mindkettő), 4-5 óra kijelzőidő. Az, hogy a polcra téve mennyit bírnak nem igazán érdekel, de valószínűsítem, hogy ott is kb. egy szinten lennének.

[ Szerkesztve ]

(#114622) Ragnar95 válasza B-L-A-C-K (#114618) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Rendben, köszi, akkor asszem kipróbálom a linkeltből az i6-ra valót, mert azt már úgyis megszoktam, hogy nem lóg ki a szélére teljesen, de a vékonyságot jobban preferálom.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114623) r3dsnake válasza privacy99 (#114621) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Továbbra sem erről van szó, hanem hogy az iPhone standby-ban is eszik. Viszonylag sokat.

(#114624) batai15 válasza HUTCHDB (#114619) üzenetére


batai15
félisten

hát neki szifon köll :)

(#114625) privacy99 válasza r3dsnake (#114623) üzenetére


privacy99
senior tag

1-2 esettől eltekintve én itt 2-3% / éjszaka értékeket olvastam. Az azért nem sok.

Akinek nem ilyen, teló újraindítás, ha nem oldja meg, akkor pedig vadi újként beállítás és visszaállítod a cuccokat, vagy akár 0-ról újraépíted (az én i5-ömnek ez nagyon sokat segített). Az alkalmazásfrissítés a háttérben menüpont alatt is szinte mindent kinyomtam.

Bár gondolom ezeken már túl vagy.

(#114626) HUTCHDB válasza batai15 (#114624) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Az más.
A feeling-et meg kell fizetni! :K

(#114627) batai15!
Jah, akkor így nincs piszkálódás....

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#114627) batai15 válasza HUTCHDB (#114626) üzenetére


batai15
félisten

hát legalább nem fog magyarázni az 5s miatt :B

ja amugy ios7el adják, vagy mindíg a legutolsó kiadott rendszerrel?

Használd a szerkesztés funkció!

[ Módosította: Qru ]

(#114629) B-L-A-C-K válasza Ragnar95 (#114622) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha tokkal használod próbálj ki egy ilyen teljes keretest, tényleg sokkal jobbak.

(#114630) Ragnar95 válasza B-L-A-C-K (#114629) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ultravékony szilikon tokban van a teló, kb a 0,2mm-es is túllóg a tokon, szóval nem tudom, ezzel mennyire illeszkedne jól.
batai15: Attól függ, mióta áll a raktárban, de általában a legfrissebb rendszerrel.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114631) HUTCHDB válasza B-L-A-C-K (#114629) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Tudsz egy linket adni egy olyan üvegfóliához ami a most kapható legvékonyabb, és normális áron van?
:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#114632) B-L-A-C-K válasza HUTCHDB (#114631) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Linkeltem az előbb 5S-re, és i6-ra is az eddigi legjobbakat, vagy milyen telefonra szeretnél?

(#114633) HUTCHDB válasza B-L-A-C-K (#114632) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Atugrottam szerintem, azt a hsz-t, egyebkent i6-ra kellene...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#114634) Ragnar95 válasza HUTCHDB (#114633) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez az i6-os változata a B-L-A-C-K kolléga által linkelt üvegfóliának.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114635) HUTCHDB válasza Ragnar95 (#114634) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ez jo, egy ilyet rendelek!
Koszonom!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#114636) Kölökpálinka


Kölökpálinka
csendes tag

Hello!
Van egy i5 keszulekem, amin a feloldogombot nagyon erosen kell nyomni, hogy mukodjon, viszont a sorozatszam alapjan ingyen megcsinalna az apple. Na ez a telefon mar volt szetszerelve, es eleg messze is vagyok pesttol. Szerintetek szerszedett telefonnal foglalkoznak? Es a szerviz helyben hamar megcsinalja, vagy masik napon vissza kene mennem erte? Telefont nem veszik fel...

(#114637) Ragnar95 válasza Kölökpálinka (#114636) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha szétszedték már a telefont és ez a szervizeseknek feltűnik, az garanciavesztést okoz. Amúgy még van gari a telefonra? Csak mert a power gomb csereprogram csak gari időn belül él emlékeim szerint.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114638) Kölökpálinka válasza Ragnar95 (#114637) üzenetére


Kölökpálinka
csendes tag

Nincsen mar ra. Veszpremben tud valaki valamilyen helyet ahol olcson csinalnak ilyet? Illetve a kamera es kijelzo alatt is van porszem, akkor mar azt is ki kene szedni. Kb mire szamithatok?

(#114639) HUTCHDB válasza Ragnar95 (#114634) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Meg is rendeltem, 1 honap sajnos mire ideer.

MAS:
Megvan valakinek az apple altalanos szerodesi feltetele, vagy valhonnan le tudom tolteni?
Egyebkent a szavatossagi (nem jozallasi) dolgokrol keresnek informaciot.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#114640) Edi77 válasza batai15 (#114596) üzenetére


Edi77
őstag

Ez így egy kissé borsos...8 gigásért

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#114641) r3dsnake válasza HUTCHDB (#114639) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Par napja volt teljes cikk rola itt az oldalon.

(#114642) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok,

Facetime-on miert csak az email címemet tudom kipipálni, a számom valamiért szürke?

Kösszi előre is.

(#114643) HUTCHDB válasza r3dsnake (#114641) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

En nem talaltam, csak egy veszekedos topikot [link]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#114644) Ragnar95 válasza r3dsnake (#114641) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk ezen cikkből pont semmi hasznos infó nem derül ki szerintem, mivel ami a legtöbbeket érdekelné, hogy pontosan a bizonyítási eljárás hogy is folyik le szavatosság esetén és erről nem szól a cikk egy szót sem...
HUTCHDB: ez az említett cikk

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114645) galaxys80 válasza galaxys80 (#114595) üzenetére


galaxys80
veterán

Senki látott vagy tapasztalt még ilyet?
Komolyan kiváncsi lennék, hogy mi okozhatta ezt.

(#114646) atees válasza galaxys80 (#114645) üzenetére


atees
őstag

Kapcsold ki meg be illetve jelentkezz is ki meg be a funkciót és elvileg utána aktív lesz a telefonszám.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#114647) HUTCHDB válasza Ragnar95 (#114644) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Köszönöm a linket!

Off-ba rakom, és akit nem érdekel a szavatosság, továbbgörgethet.

Igazából elég egyedi az eset....
Szóval van egy ismerősöm, aki több mint 2 éve vett egy i5-öt a telekomnál.
Nemrég azt vette észre, hogy először elvált a kijelző, majd szinte azonnal (1-2 nap) szó szerint kijött a kijelző a helyéről.
Az ismerős bevitte a készüléket a telekomhoz, hiszen ott vásárolta, és szavatosságra hivatkozva kérte, hogy nézzék meg, mert ő a telefont rendeltetésszerűen használta, és "ilyen lett".
A telekom bevizsgálta, és adott egy nyilatkozatot, hogy a készüléken semmilyen behatás nincs, sem külső, sem belső, majd ezzel együtt -jogszabályszerűen- arról tájékoztatták, hogy saját költségén szakértővel igazolja, hogy a készülék igen is rendeltetésszerű használat mellett (akkumulátor hiba miatt) ment szét, és közben elmondták, hogy az akku felpúposodása okozta azt, hogy az, a kijelzőt kinyomta a helyéről.
Egy szakértőt bízott meg az ismerősöm, aki megállapította, és véleményt adott arról, hogy valóban az akkumulátor okozta a készülék széthullását, ami egyébként azóta is működik, csak össze van gumival fogva ... :DDD
Ezekkel a véleményekkel szerintetek van mód a szavatossági időn belüli cserére, mert most akarja leadni egy hivatalos szervizbe.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#114648) kispecek válasza radi8tor (#114611) üzenetére


kispecek
aktív tag

Csak engem rohadtul zavar, főleg úgy hogy idáig működött. (i5S)
Pl. Elmentek egy oldalt a telefonon és a kulcskarika szinkornizálja az összes eszközömre.
Hisz ere lenne hivatott....:)

[ Szerkesztve ]

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#114649) r3dsnake válasza HUTCHDB (#114647) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A tobb, mint ket ev boven nem szavatossagi idon beluli.

(#114650) gabormgp


gabormgp
senior tag

Valakinek cseréltek 5S-set garanciában lötyögő power gomb miatt?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.