Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#114651) Ragnar95 válasza HUTCHDB (#114647) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Elvben így cserélniük kéne, de a szavatosság időtartama is csak 2 év, így kicsúszott belőle pont a telefon.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114652) Tibee86 válasza gabormgp (#114650) üzenetére


Tibee86
veterán

Normális, mint már sokan sok topikba leírták neked... Felesleges naponta feltenned ezt a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#114653) gabormgp válasza Tibee86 (#114652) üzenetére


gabormgp
senior tag

Úgy érted a normálist,hogy cserélik?
Nem láttam pedig,hogy kaptam volna rá választ.De akkor sorry.

r3dsnake: Értem. És az,hogy a kijelző jobb oldala szemmel alig láthatóan mozog,valamint kattogó hangot ad ki? De azt is csak akkor hallom,amikor a fülem mellett van.

[ Szerkesztve ]

(#114654) r3dsnake válasza gabormgp (#114653) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Normális, hogy lötyög.

(#114655) zuioch


zuioch
aktív tag

Help Srácok! Eddig azt hittem, ha egy oldalnál rámegyek hogy hozzáadás olv. listához, akkor azt majd később offline is meg tudom nézni. Namost vagy 10 oldallal ezt megcsináltam, kijöttem külföldre, mobil adatforgalom kikapcsolva, wifi nincs, rámegyek az egyikre, erre azt írja ki hogy "a safari nem képes az oldal megnyitására, mert az nem érhető el az offline olvasáshoz". Az összesnél ezt írja. :( Hámostezmiezmostmé?!

[ Szerkesztve ]

(#114656) ryori


ryori
senior tag

Tundi mikor jön a 8.4.1? vagy valami update?
Más, sokan miért nem frissítenek (4,4s) 5ös 6ös ios-ről? rossz nézni, és nem gyorsabb mint frissítve, sőt :F

(#114657) zuioch válasza ryori (#114656) üzenetére


zuioch
aktív tag

De, gyorsabb.

(#114658) Ragnar95 válasza ryori (#114656) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az i4-re alapból iOS7 a legújabb és az iOS7 jelentősen belassítja, 4S-t meg az iOS8 lassítja be, emiatt nem frissítik őket a tulajok...
Illetve sokakat nem is érdekli a frissítés, mivel van 5-10-20 appjuk max, amit használnak, ha azok véletlenül nem kérnek egy frissítés után újabb szoftververziót, akkor ők elvannak tökéletesen a régebbi szoftverrel is, mert az alap funkciókra az is ugyanolyan jó és még gyorsabb is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114659) #21715712


#21715712
törölt tag

Hello!

Olvasni sokaknak,h az i5S-nel a felso kijelzo sargasabb egy minimalisan,mint az 5oknel savban es nem foltosan. Ez nem lehet,hogy a panel elhelyezkedese miatt van. Vagy a vilagitast szabalyozo miatt? Csak,mert 10-bol 8 ilyen legalabb.

(#114660) HUTCHDB válasza r3dsnake (#114649) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

jogos, eltelt a 2 ev....

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#114661) ryori válasza Ragnar95 (#114658) üzenetére


ryori
senior tag

Én úgy vettem észre hogy 5-ösről 7-esre frissítés után gyorsabb volt, de kitudja, lehet csak az újratelepítés kezdeti státusza :DDD mondjuk az is igaz hogy sokan nyitva hagynak 1000applikációt, telo nem zárogatja be nekik, az sem valami jó cucc

(#114662) Tibee86 válasza ryori (#114661) üzenetére


Tibee86
veterán

Úgy gondolod, ha bezárogatod az app.-okat akkor gyorsabb lesz a telefon? Túl sokat használtál droidot. :)

[ Szerkesztve ]

(#114663) ryori válasza Tibee86 (#114662) üzenetére


ryori
senior tag

nem gondolom :DDD csak egy iphone szervízes szokta mondogatni a hozzá nem értő embereknek mikor bemennek hogy zárja be az appokat, mikor már vagy 40 fel van nyitva. én a mozgás csökkentést gondoltam, hogy talán az gyorsíthatja kicsit. nem terheli a procit a mozgás effektus és animációk.

[ Szerkesztve ]

(#114664) Aaron14 válasza #21715712 (#114659) üzenetére


Aaron14
őstag

Nekem is ilyen és nagyon bassza a csőrömet. Eddig nekem 5-ből 5 ilyen volt de legtöbbször csak fektetett üzemmódban jön elő és akkor sem mindig. Érdekes. Kiváncsi lennék a valódi okára, mitől van ez.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#114665) Ragnar95 válasza ryori (#114661) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor gyorsan menj el orvoshoz, ha ilyen emlékeid vannak :D i4-et eszméletlenül belassította az iOS7, iOS5-ös sebességhez képest meg főleg.
"telo nem zárogatja be nekik"
Ilyet inkább ne írj le többször, mert ennél nagyobb hülyeséget ritkán hall az ember... Ha semmit nem zárna be a telefon, akkor egy idő után nem belassulna az, hanem konkrétan nem lehetne új appokat megnyitni, hiszen nem lenne nekik hely a RAM-ban.
Jelenleg a piacon az iOS memóriakezelése az egyik legfejlettebb, így általában csak ártasz azzal, ha kézzel berázogatsz appokat, használni nem sokat használsz. Régi készülékeken minimális gyorsulás felfedezhető, de akkor meg az akkuidőre lesz rossz hatással és cserébe az appok betöltődési ideje nő, hiszen nem a RAM-ból, hanem a flash tárolóról kell betölteni őket.
Ráadásul mint azt milliószor leírtuk, a multitasking barban lévő appok száma nem egyezik meg a valójában a RAM-ban lévő appok számával. i4-en 10 app is ritkán tud egyszerre futni, inkább a 3-4 jellemző.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114666) r3dsnake válasza ryori (#114663) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

OMG.

(#114667) generic válasza ryori (#114656) üzenetére


generic
senior tag

Jó sok választ kaptál, de Tündi még mindig nem jelentkezett. :DDD

(#114668) B-L-A-C-K válasza ryori (#114663) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én is mindig bezárom, utána még a tok is jobban illeszkedik a telefonra....

;]

(#114669) ryori válasza Ragnar95 (#114665) üzenetére


ryori
senior tag

:U

(#114670) -secret- válasza B-L-A-C-K (#114668) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:D

(#114671) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Tudom, nem ideillő, de én az iPad-nél vettem észre, hogy ha nem zárogatom be az alkalmazásokat, akkor készenlétben is úgy le tudja szívni az akkut, hogy öröm nézni. Tegnap este is így jártam, aztán ránéztem, hogy mi zabálta le, a Facebook háttérben tevékenykedett úgy, hogy a Wifit kikapcsoltam. Gondolom próbálkozott frissíteni vagy nem tudom. Ha nem felejtem el, mindig bezárok mindent, mielőtt leteszem a kütyüt, mert így járok.

Sic Parvis Magna

(#114672) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Imessage átméretezi a képeket?

(#114673) oliwire válasza 30z.Samu (#114671) üzenetére


oliwire
őstag

A facebook meg a messenger, ha nincs kihúzva a háttérből, nekem is néha pörgeti a telefont. Furcsa.

(#114674) nofi válasza oliwire (#114673) üzenetére


nofi
őstag

Amúgy nem egészen értem mitől "jobb" ha be van kapcsolva a background app refresh. Nálam ki van kapcsolva mindkettőnél, de azonnal kapok értesítést messenger üzenetről és facebook eseményről is.

Xbox GT: nozsolt

(#114675) TheMarci válasza nofi (#114674) üzenetére


TheMarci
addikt

Arra jo, hogy ha megnyitod, nem akkor tolti be a friss hireket, hanem rogton azokat mutatja.

Do You Dream?

(#114676) marsu. válasza oliwire (#114673) üzenetére


marsu.
senior tag

Szintén. Hetente dobnak ki frissítést, de ezt sose tudják megcsinálni.

(#114677) 30z.Samu válasza oliwire (#114673) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem a Facebook pörög nagyon, a Messenger szinte semmit.

Sic Parvis Magna

(#114678) batai15


batai15
félisten

Na meg rendeltem a st online , mindössze 40k . Remélem lesz is készleten.

(#114679) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Tudom valahol állítani a iPhone 6-ban, hogy milyen felbontásban, vagy kiterjesztésben vegyen fel a kamera videót?

Köszi

(#114680) HUTCHDB válasza Pityke78 (#114679) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A gyari kamera appban nem, viszont vannak fizetos alkalmazasok, amelyikben igen. Nezz szet a store-ban!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#114681) oliwire válasza nofi (#114674) üzenetére


oliwire
őstag

Az elvileg az apple push miatt van, ilyenkor egy másik csatornán kapsz értesítést az üzenetről, annak is az előnézeti képéről, de a tényleges üzenetet csak a megnyitás során, az alkalmazás használatával érheted el. Nekem is ki van kapcsolva, mert nincs szükségem, hogy akkor is pörögjön a telefon, mikor nem használom, ráér minden akkor betölteni, mikor ténylegesen azzal akarok foglalkozni :)

(#114676) MNorbi96

Nem is mindig merem feltenni a frissítést, mert nem mindig lesz jobb tőle.

(#114677) 30z.Samu

Lehetséges, majd megnézem alaposabban. Inkább én is Messengert használok, mint Facebook appot, de már rutinből kilövöm azt a kettőt, a többi alkalmazással nem foglalkozok.

[ Szerkesztve ]

(#114682) nofi válasza Pityke78 (#114679) üzenetére


nofi
őstag

iOS9-ben választhatod majd

oliwire
Így szerintem sincs semmi értelme. Érdekes, hogy pl. a Nike Running nem működik háttérfrissítés nélkül nélkül.

Xbox GT: nozsolt

(#114683) Ragnar95 válasza nofi (#114682) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem annyira érdekes az, pont ez a háttérfrissítés lényege. Ha ez nincs kikapcsolva, akkor valódi multitaskingra nem képes az app, csak hibernálódni tud a háttérben. A háttérfrissítés kell ahhoz,h az app tovább futhasson a háttérben, ami pont a GPS, illetve zene appokhoz életbevágó.
Az értesítés meg ahogy írták a push szerveren keresztül megy, nem kell, h fusson hozzá az app, mivel a szerverről érkező értesítés fölébreszti a telefont és az appot is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114684) Pityke78 válasza nofi (#114682) üzenetére


Pityke78
őstag

Köszi az infót.

Van olyan ingyenes applikáció, amivel jelszóval le tudom védeni az egyes appok hozzáférését, vagy esetleg app csoportokét?

Köszi

(#114685) tylerddd


tylerddd
veterán

Youtube fülessel történő használata közben lettem arra figyelmes i5S-en, h elindul a videó egy számomra megfelelően beállított hangerőn, ami csökken, ha beletekerek a videóba. Ezután ha kihúzom a fülest, ugye megáll a videó, visszadugom és folytatom a lejátszást, rendes hangerőn megy ismét. Ha újra beletekerek, megint halkul. Auto hangerőkorlát ki van kapcsolva, a telefon hangszórójánál nem tapasztalok hangerő ingadozást.

Zenelejátszó appban meg tök halkan indul, beletekerek és hangosodik. Persze ha visszahúzom az elején a halkabb részre, már az is hangos lesz. WTF?! :F

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#114686) r3dsnake válasza Ragnar95 (#114683) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Hulyeseg, a gps-hez pont nem kell background app refresh, es a fitnesz/tracking appokhoz sem. Zenehez szinten nem kell. Ezek pont olyan API-t hivnak, amik mindig futhatnak. Mar iOS 4(?) ota.

[ Szerkesztve ]

(#114687) Ragnar95 válasza Pityke78 (#114684) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Csak JB-el van ilyen app.
Fotókat, videókat tudsz jelszóval védve tárolni, de azokat is 3rd party appon belül kell tárolni és magát az appot tudod lezárni.
r3dsnake: akkor a Dropbox pl miért áll le mégis 10 perc után, pedig GPS-t használ? :U Elég sok GPS alapú tracking app nem működik háttérfrissítés nélkül...

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114688) r3dsnake válasza Ragnar95 (#114687) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A drobox idonkent feltolti a friss kepeket HA jelentos valtozas van a helyzetedben. Ha egy helyben ulsz, nem fogja. Idonkent meghivja az appot, ha elmozdulsz. Az alap iOS limit 10 perc, de ehhez location es background app refresh sem kell. Ahogy az utobbi fitness trackinghez SEM, mivel location ettol fuggetlenul korlatlanul mehet, ha "Always"-re van allitva.

(#114689) Ragnar95 válasza r3dsnake (#114688) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valóban, iOS8 óta nem kell, iOS7-nél kellett a tracking appoknak a háttérfrissítés, mivel ott még nem lehetett ilyen szinten állítani a GPS hozzáférést.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114690) atees


atees
őstag

Sziasztok! Fent volt a public beta , majd restore ios 8.4re, profil fent maradt és rámentem a szoftverfrissítésre és kidobta az ios 9et, ezután töröltem a profilt, frissítésnél már nem írja a 9et, de a beállításokban a piros 1es ott maradt, hogy tudnám törölni, megint restore?😱

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#114691) r3dsnake válasza atees (#114690) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Sehogy, megvárod, hogy jöjjön update.

(#114692) Kicsirics77 válasza atees (#114690) üzenetére


Kicsirics77
veterán

gondolom nem így jártál el?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#114693) atees válasza Kicsirics77 (#114692) üzenetére


atees
őstag

Persze, hogy nem, dfu/recovery felesleges itunes shifttel veszi a fájlt, ha visszaállításra megyek.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#114694) Aksomatic


Aksomatic
senior tag

Sziasztok! Mennyire lassul a telefon aziOS 7rol 8ra valo váltást követően? Mert az appstoreban böngészve veszem észre hogy egyre tobb alkalmazás igényli a frissitest

(#114695) oliwire válasza Aksomatic (#114694) üzenetére


oliwire
őstag

Függ milyen telefonról van szó. 5-től felfelé nem lassul be (nem ront felhasználói élményt)

(#114696) KOHO


KOHO
senior tag

Sziasztok, fordult már elő nálatok az, hogy ha ki van kapcsolva az automatikus fényerő és maxra állítva a csúszkát egyszer csak visszavesz a fényerőből?

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#114697) privacy99 válasza Aksomatic (#114694) üzenetére


privacy99
senior tag

Az aláirásod alapján i5-öd van, nyugodtan frissíts, gyorsabb lesz, és sokkal simábban fog működni.

Egyáltalán nem fog lassulni, sőt, gyorsulni fog.

(Egy i5 használó :D )

(#114698) csibusz0314


csibusz0314
aktív tag

Múlt héten sikerült visszakapnom egy "új" telefont a pixelhiba, és a kijelző leválás után.
Ennek annyi baja van, hogy reggel 98%os volt, most meg 37%os nyugalmi állapotban :)
Azt hiszem visszaviszem a mai napon, gondolom helyben bevizsgálják, hogy valóban rossz-e az akksi, ugye?

(#114699) Aksomatic válasza privacy99 (#114697) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Bocsánat, iPhone 5-ről van szó az lemaradt :B

(#114700) Ragnar95 válasza csibusz0314 (#114698) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Először is home+poweres újraindítás, ha még nem volt meg, hátha csak beragadt egy app.
Újként állítottad be v biztonsági mentésből? Utóbbi esetben egy újként beállítást is kipróbálnék, hátha szoftveres a baj.
8.4 van rajta? Sajna az másoknál is okoz ilyet és egyelőre nincs rá gyógyír.
Igen, helyben bevizsgálják, ami pár napot igénybe vesz.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.