Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113501) bilon73


bilon73
aktív tag

Sziasztok,

az van, hogy új laptopot kaptam, és feltelepítettem az itunest.

próbáltam szinkronizálni zenéket, de azt írta az iphone nem éri el az icloud zene mappát, ezért csak wifi vagy mobilneten tudok a telefonra zenét tölteni...

most ilyenkor mi van?

icloud drive be van kapcsolva, családi megosztás be van kapcsolva.

apple music családi megvan...

hogy tudok saját zenét rátolni a telóra?

köszi

üdv

(#113502) -secret- válasza bilon73 (#113501) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Itunes csak akkor szinkronizál ha megtalálja a zenéket a gépen.

Magyarul ha másik gépről raktad rá, akkor az új gépen valószínűleg nem fogja megtalálni (az elérési útvonalat), szedd le az iTools-t azt hiszem azzal fel lehet a telefonról másolni gépre a zenéket.

[ Szerkesztve ]

(#113503) bilon73 válasza -secret- (#113502) üzenetére


bilon73
aktív tag

átmásoltam a régi gépről az itunes mappát.
elvileg a gépen vannak a dalok.

de nem hallgattam bele, ezt majd megnézem, hogy valóban ott van-e....bár ha nincs akkor nem tudom mi volt az 20 giga amit másolt. :)

az itunesban látszólag benne vannak a dalok.

[ Szerkesztve ]

(#113504) X Factor


X Factor
addikt

Sziasztok,

Volt nekünk egy céges Telekomos Iphone 5s-ünk. Betört a kijelzője, bevittem Apple szervÍzbe. Mondták, h. ilyen jellegű sérülésnél az egész készüléket cserélni kell. Ez 108 ezer forintba került.

Na mármost, elvileg ugyanúgy telekom függő a készülék, ezt az infót kaptam tőlük email-ben, ellenben amikor a telekomhoz elmentem kikódoltatni, ott nem értették, h. honnan veszem ezt és a rendszerükbe nem is látják a telefont h. hozzájuk tartozna. Hisz, amit az apple már cserél és új készüléket ad, annak függetlennek kéne lennie.

Kezdtem megnyugodni, oda adtama kollégának a telefon-t, de neki egyelőre nem megy a telenoros sim kártyával, vmi olyasmit Írt, h. még nem aktivált, jelentsen ez bármit is.

Make things work

(#113505) B-L-A-C-K válasza X Factor (#113504) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha új készüléket kaptál aktiválni kell, ami annyit jelent hogy beteszitek a SIM kártyát és végig mentek a kezdő lépéseken (wifi kapcsolat kell hozzá).

Mondjuk 108 ezerért elég butaság volt kicserélni, tízen pár ezerért tudtál volna bele rakatni gsm boltba kijelzőt...

[ Szerkesztve ]

(#113506) -secret- válasza B-L-A-C-K (#113505) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Vagy annyiért venni egy bontatlant.. (talán) a betörtet meg eladni alkatrésznek vagy tudomisén.

(#113507) X Factor válasza B-L-A-C-K (#113505) üzenetére


X Factor
addikt

Az egész ház is szétvolt menve, csak azt most nem részleteztem. :)

"Jelenleg sajnos nem tudjuk folytatni az aktiválását."
mármint az itunes

Ezt, írta nekem a user. Bár vágatta a micro simet méretre, plusz vett adaptert, bár Így a régi telefonjában műkődik.

Make things work

(#113508) B-L-A-C-K válasza X Factor (#113507) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De hogy jön ide az iTunes? Telefon kell aktiválni, ha kér pin kódot akkor meg nincs gond a kártyával.

Ha a ház is tropa volt akkor 100-ért venni kellett volna egy patika állapotút használtan, a másik telefonból meg az alkatrészeket eladni (vagy kompletten az egészet), az alaplap pl elég sokat ér. Bár ezen már felesleges lovagolni, viszont ha még1x ilyen lesz majd ne menj bele ilyenbe megint.

[ Szerkesztve ]

(#113509) X Factor válasza B-L-A-C-K (#113508) üzenetére


X Factor
addikt

Ezt én se értem, du hozza be, akkor megnézem. Van ilyen jellegű hiba, amit ő is ír, 2 dolog szokott segÍteni, sim kártya csere, vagy power és home button majd recovery, mikor csatlakoztatva van géphez. (Bár direkt megkértem h. telenornál cseréltessen simet ne pedig vágasson)

Céges teló, nem igazán akartunk mókolni, ha veszünk, akkor meg új bolti garis kell, az azért most pl 167k volt a vip phone-nál.

Nyilván megánszemélyként soha nem adtam volna érte ennyit ;]

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#113510) mongoose123 válasza X Factor (#113504) üzenetére


mongoose123
aktív tag

Nem ad függetlent. Amilyen függő, olyat kapsz vissza. Aktiváljátok be telekom kártyával, majd tegyetek bele más szolgáltatósat és úgy szépen ki is derül. De ha függő volt és úgy lett kicseréltetve akkor az is marad jó eséllyel.

(#113511) Daniel0723 válasza Daniel0723 (#113346) üzenetére


Daniel0723
csendes tag

Valaki ? :O :W

Apple iPhone 6 Gold

(#113512) szmayer1


szmayer1
senior tag

Erre valaki?

"Miért nem töltődnek fel a képek az icloudra?? Minden eszközön be van kapcsolva a fotókönyvtár és nem müködik. Kb ez a negyedik napja, csak kiírja, hogy mennyi képfeltöltés van még vissza, de valamiért nem akarja feltölteni.
Valakinek ötlet?" Ja és folyamatosan használja a fotók háttértevékenység az akksit 17 óra készenlétből 10 órát. Ezmiatt fél nap alatt le is merül.

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#113513) vasi89 válasza Daniel0723 (#113511) üzenetére


vasi89
addikt

Frissítés miatt van, habár elvileg pont a 8.3 hozta ezt a hibát de úgy látszik ez egy újabb ios bug ami adott esetekben megmaradt :(

(#113514) univerzita válasza Daniel0723 (#113511) üzenetére


univerzita
addikt

Úgytudom 8.4 - től már nemkéri ( most pl.tőlem se kérte )De lehet hogy nekem így van beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#113515) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Health adatokat van lehetoseg exportalni es visszatolteni egy friss rendszerre? Erthetetlen szamomra, hogy ezt miert nem az iCloud tarolja. Koszi!

(#113516) anytime válasza Ragnar95 (#113498) üzenetére


anytime
őstag

Koszonom a segitseget!

(#113517) Daniel0723 válasza univerzita (#113514) üzenetére


Daniel0723
csendes tag

Köszönöm a segítségeteket ! :)

Apple iPhone 6 Gold

(#113518) kchris78 válasza szmayer1 (#113512) üzenetére


kchris78
veterán

töltést kap és wifit? utóbbi biztosan kell neki másképp neki sem kezd. Nekem egy restart oldotta meg a dolgot anno.. de tulképp fel volt töltve csak ezt a státuszinfót nem frissítette.

(#113519) szmayer1 válasza kchris78 (#113518) üzenetére


szmayer1
senior tag

Igen fel vannak töltve az eszközök, és wifi-t is kapnak. Újraindítás megvolt, sőt még home power-t is csináltam. Egyszerűen nem értem miért nem működik??? Csak kiirja hogy 28 elem vár feltöltésre, közben meg meríti mind a két eszközt.

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#113520) mazsidrazsé válasza szmayer1 (#113519) üzenetére


mazsidrazsé
csendes tag

Icloud-ot töröld le a számítógépről, újraindítás, majd telepítsd újra.
Utána jó lesz.

Sosem vitatkozom idiótákkal! Lesüllyedek az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal !

(#113521) szmayer1


szmayer1
senior tag

A számítógépen lévő icloud miért befojásolja az ipadon, és az iphonon lévő fotókat? A gépen csak a böngészőből érem el az icloud-ot!
Nekem ennek a két eszköznek a szinkronizálásával van problémám.

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#113522) vasi89


vasi89
addikt

Ez egész jónak tűnik. Nillkin nem igazán gyárt rossz cuccokat, elgondolkodtam rajta, viszont elég hülyén néz ki h lóg ki a telefonból az a vacak. Viszont gondolom Ők megoldották h ne írja ki a telefon h nem támogatott eszköz.

(#113523) pyrannha válasza r3dsnake (#113515) üzenetére


pyrannha
senior tag

iTunes-ban a telefon biztonsági mentése résznél be kell kapcsolni az "iPhone biztonsági mentés titkosítása" opciót. Csak ez az egy lehetőség van a Health adatok mentésére. Ezután ha visszaállítod a biztonsági mentést, akkor a Health app adatai is visszatöltődnek.

PSN ID: VDFPO

(#113524) r3dsnake válasza pyrannha (#113523) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

iCloud restore eddig is visszahúzta, a lényeg az hogy egyáltalán nem akartam mentés visszatenni. Épp ezért nem értem miért képesek külön tárolni iCloud-ban, ahonnan vihető tovább restore után is.

(#113525) pyrannha válasza r3dsnake (#113524) üzenetére


pyrannha
senior tag

Kicsit időigényesebb feladat, de a mentésből ki lehet szedni a Health app adatait, amit akár a friss rendszerbe is importálhatsz.

PSN ID: VDFPO

(#113526) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Üdv
Biztos volt hasonló kérdés már, de nem találom.
Adott egy iphone és egy droidos telefon.

A cél: kontaktok naprakészen tartása icloud és google segítségével.
Az elképzelés: iphoneon kontakotk szinkronizálása iclouddal és gmail fiókkal, az androidos telefon a kontaktokat gmailból húzza le. iphoneon be van állítva mindkét fióknál a kontaktok szinkronizálása.
A hiba: a telón (és icloudban lévő) kontaktokat nem tölti fel gmailba, csak icloudba. Tehát se a már meglévő kontaktokat, se az újonnan létrehozott kontaktokat nem tölti fel a gmail fiókba (is), csak az icloudba. A lenti kép szemlélteti. Tipp? Köszi
http://prohardver.hu/dl/upc/2015-07/15/190845_eb4oabmoogbjycft_sync.png

Szerk: Alternatív megoldásnak azt tudom elképzelni, hogy az icloudból kiexportálom a kontaktokat, beexportálom googleba, majd iphoneon is csak googleval szinkronizálok.
Szerk2: Exchange lenne a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#113527) Noxy válasza pyrannha (#113523) üzenetére


Noxy
veterán

A titkosítás nem ezért van. Ha ellopják, vagy hozzáfének a gépedhez, nem tudják a Iphone mentésed ráhúzni, egy másik eszközre, vagy egy 3rd party programmal a backup-ban matatni.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#113528) Noxy válasza D@reeo (#113526) üzenetére


Noxy
veterán

Mert iCould az alpérzelmezett.
Állítsd be a Gmailt alapnak.
Előtte exportáld ki az iCould-ból, a Gmailba meg iportáld be.
Ezután uazok a kont... lesznek a ződ kukába is mint az almásban.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#113529) Edi77


Edi77
őstag

Sziasztok!
Újra kellett húzni a gépemet, és volt mentés itunes-ról, ezzel semmi baj, de a D-re történt a mentés és most úgy néz ki, ott is fog maradni. A gondom az, h az iTunes nem jelez egy zenei mappát sem. Hova kell nekem a mappát tennem, hogy aziTunes lássa és fel tudjam a telóra a zenéket tenni? Ha lehet, hagynám a D-n a zenemappámat.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#113530) Noxy válasza Edi77 (#113529) üzenetére


Noxy
veterán

ITunes--> Zene és videó kezelése kézzel. Pipa be.
Ezután, zene:>fájl menü--> mappa hozáadása. s
Szépen berakod az albumokat.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#113531) D@reeo válasza Noxy (#113528) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Kiexportáltam icloudból, majd kitöröltem onnan és beimportáltam googleba.
Telón minden fiókot eltávolítottam, felvettem előbb a gmailost, le is szedte a kontaktokat.
felvettem az icloudos fiókot is, de nem szinkronizálja át oda a gmailben (és így a telón is) lévő kontaktokat, az icloud üres marad.
Igazából nem tudom, mit értesz prioritási beállításon, én nem találtam erre vonatkozó beállításokat.

4 kontaktot hoztam létre 4 módon (icloud, iphone, android, google)

iphoneon megjelennek: mind a 4, Oké
androidon és googlen:android, google, iphone, (icloudot nem szedi le,vagyis telóról nem tölti fel googleba)
icloudban: icloud (se a telón létrehozott, se az androidon vagy googleban létrehozott accokat nem hajlandó átveni)

F*ck dis s*it

(#113532) r3dsnake válasza pyrannha (#113525) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nincs opció az importáláshoz, csak backupból visszaállítással, ami pont az, amit el szeretnék kerülni.

(#113533) Edi77 válasza Noxy (#113530) üzenetére


Edi77
őstag

Köszönöm szépen! :R

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#113534) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Sziasztok. Próbálgatom apple musicot. Kérdésem az hogyha rámegyek h hozzá adás saját zenékhez akkor letölti az adott zenét telre? Vagy hogy van ez?

(#113535) Noxy válasza D@reeo (#113531) üzenetére


Noxy
veterán

Mindig az alapértelmezett fiókkal szinkronizálja a változásokat. Mind a 2-l nem fog.
Amugy meg tok felesleges volt az iColdban kitorolni az összeset.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#113536) D@reeo válasza Noxy (#113535) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Ergo nem lehet azt megoldani amire az eredeti posztban kerestem a választ (bárhol létrehozott kontaktok elérhetőek és szinkronban vannak mindkét eszközön és a felhőben is)
Marad akkor csak a google használata, icloudba majd max havonta egyszer importálom.

(#113537) gzsolthy


gzsolthy
csendes tag

Üdv,

Van egy iPhone4-em, ami frissítés (iOS 8.4-et akarja feltenni) közben -1 hibával megállt. Azóta csak az alma jelenik meg és, hogy az iTunes-t csatlakoztatva van. Semmi egyéb.

Vkinek vmi ötlet? Ez akor így kuka?

Köszönöm!

(#113538) Tomekk.


Tomekk.
aktív tag

Sziasztok!
Az apple music-al letöltött zenéket lehet PC-n itunes-al hallgatni? Mert nekem nem jelennek meg.

(#113539) Noxy válasza D@reeo (#113536) üzenetére


Noxy
veterán

Csak a felhőn keresztül lehetnek szinkronban. Már mint a Google felhőn.
Nézd már meg az iPhone-n Beáll..-->Mail Kont.. Napt..nál a Kontaktok menübe mi az alapértelmezett fiók? Google?
Ezután Kontaktok App-ban, felül bal sarok, Csoportok Google pipa ott van?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#113540) univerzita válasza gzsolthy (#113537) üzenetére


univerzita
addikt

A iPhone 4-re a 7.2 a utolsó ami feltehető.8.4 nem.

(#113541) adika4444


adika4444
addikt

Üdv!

Láttam az új iPodtouch gépeket.
Lenne néhány kérdésem, noha nem tudom mennyire illik ide, de itt tudom h vannak szakik:)
Szóval eredetileg az iPhone januári eladását, majd egy i6 vásárlását terveztem, viszont észrevételeim szerint ez az iPod iPhone6 teljesítményű, tehát inkább ezt szeretném venni 6 helyett, olcsóbb, pluszban szerencsére kisseb is.
Kérdéseim:
min. 3 évig támogatott lesz a legfrissebb iOS-okkal?
Van benne ujjlenyomatolvasó? Mondjuk különösebben nem hiányzik...
Mennyi ram van benne?
És összegezve lesz olyan erős mint egy i6, és addig támogatott?
Továbbá iStyle-ban mikor lesz vajon kapható?
Köszi a válaszokat!

üdv, adika4444

(#113542) Kommy válasza adika4444 (#113541) üzenetére


Kommy
veterán

Addig biztos támogatott lesz míg az iPhone 6.
Nincs benne ujjlenyomat olvasó.
Nagy valószínűséggel annyi mint az iPhone-ban 1 GB.
Ugyan olyan erős elméletben mivel ugyan az a processzor van benne, maximum órajel különbség van.

(#113543) bilon73 válasza bilon73 (#113503) üzenetére


bilon73
aktív tag

nah...én kurvára nem tudom a zenéimet szinkronizálni az itunes (12.2) és az ios (8.4) között.
ahogy fényképeket sem.

(azt írja ki, hogy az iphone nem tud csatlakozni az icloud könyvtárhoz)
(az icloud fotókönyvtárban benne vannak képek)
(icloud zenekönyvtárat nem találok)

ez most azt jelenti, hogy fizessek elő itunes matchre?
vagy mondjam fel az apple musicot?

sajnos bár tetszik az apple music, de nincs ott minden zene ami nekem kell, így kellene a saját zene is, de azért kifizetni 25 eurót hogy tudjam hallgatni a telefonon kicsit sok...

köszi a segítséget....ez most nekem kardinális kérdés...sokat utazom kell a zenehallgatás...

üdv
p

(#113544) ryori válasza bilon73 (#113543) üzenetére


ryori
senior tag

Nekem megy (12.2 & 8.4)
de nekem nincs a fotókönyvtár.

[ Szerkesztve ]

(#113545) bilon73 válasza ryori (#113544) üzenetére


bilon73
aktív tag

és van apple musicod?

(#113546) ryori válasza bilon73 (#113545) üzenetére


ryori
senior tag

trial

(#113547) univerzita válasza bilon73 (#113543) üzenetére


univerzita
addikt

iTunes nélkül is tehetsz saját zenét a apple music -hez.

(#113548) csab2 válasza .zSoLTi. (#113534) üzenetére


csab2
veterán

Nem. Arra van egy külön menüpont: offline elérhetővé tétel.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#113549) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok.

Ipad air 2-höz lehet használni, jailbreak nélkül valamien vezeték nélküli egeret?

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#113550) Daniel0723


Daniel0723
csendes tag

Sziasztok!
Valahogyan ki lehet torolni egy alkalmazasnak csak az adatait,mint droidon?
Sehol sem találtam :( :W

Apple iPhone 6 Gold

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.