Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#114301) heidrich


heidrich
senior tag

Srácok 1 kérdés: most upgradelek iPhone 6 16gb-ról 64-re, most jött meg a telóm és új iPhoneként akarom beállitani "tisztán" viszont iOS beta 4/PB 2-t akarok feltenni. Szerintetek 8.4-re ráfrissítsek egy Public Beta 2-őt és csináljak egyből menüből egy factory resetet vagy regeljek devként (8 dollar) és akkor szűz ipswt tegyem fel? Ugye Public bétásoknak nincs ipsw csak egy beta profil... Elvileg a végeredmény ugyanaz, csak én mindenépp tiszta alapot akarok semmi iCloud/iTunes backupot nem akarok visszarakni. Előző telómon beta3 volt, annyira megszoktam az apró ujitásokat hogy már nem akarok iOS 8-azni, akksi idő is baromi jó volt.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#114302) Ragnar95 válasza heidrich (#114301) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tök fölösleges frissítés után visszaállítást nyomni, ha új telefonként állítod be a készüléket, majd arra ráfrissíted a beta-t, ugyanazt éred el, mint restore-al tennéd fel a beta-t gyakorlatilag.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114303) heidrich válasza Ragnar95 (#114302) üzenetére


heidrich
senior tag

persze tudom, hogy szeretem a tiszta alapot :D bár az előző i6-omon a belakott 8.4-re raktam fel az iOS 9 PB1-et és semmi hiba nem volt. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#114304) kchris78 válasza heidrich (#114303) üzenetére


kchris78
veterán

nem kell reggelni UDID-et mert úgysem ellenőrzi most már az apple.. letöltöd az ipsw-t és felteszed restore-al... ennyi..

(#114305) polonic


polonic
félisten

Ha lezárt képernyőről hívatok fel valakit sirivel, akkor a közelségérzékelő nem működik, nem kapcsolódik ki a kijelző, ha fülemhez teszem, eltakarom az érzékelőt.

(#114306) hdanit610


hdanit610
aktív tag

Ma váratlanul ránéztem, hogy van-e frissítés és feldobta, hogy jöhet-e a public beta 2. Nosza, jöhetett és egyelőre azt vettem észre, hogy piszok gyors és smoothabb az egész (jó magyarosan). Elsőre élmény használni, de az általam már az Apple-nek jelzett bugok egyelőre maradtak. Jó lesz ez! :)

Szerk: ismét van hívó letiltása!

[ Szerkesztve ]

(#114307) HUTCHDB válasza hdanit610 (#114306) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Melyik keszuleken probaltad, pontosabban hasznalod?

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#114308) hdanit610 válasza HUTCHDB (#114307) üzenetére


hdanit610
aktív tag

i6. 8.4-re húztam rá, nem állítottam vissza semmit, szóval ez most tényleg üzemteszt, nem laborkörülmények/tiszta telepítés. Ha itt helytáll, akkor ősszel nem nagyon lesz gond - szerintem.

(#114309) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Es hol erzed a sebesseg javulast, es azt, hogy smoth-abb lett?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#114310) heidrich válasza kchris78 (#114304) üzenetére


heidrich
senior tag

Ha fejlesztői béta 4 ipsw-t szedek le akkor nem ellenőrzi az Apple? Mert eddig restore-t hibával eldobta ha nem volt a készülék beregelve fejlesztőiként, csak shift+update-el lehetett. Ezt nem is tudtam, köszi.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#114311) Caaabi


Caaabi
senior tag

Sziasztok, mivel még nem vagyok az itunes használatában túl profi, így meg kell h kérdezzem : Egy laptop, i tunes , 2 telefon. A zenék amit itunes ba beszinkronizálok a mediahuman nevű progival ( yt to mp3 converter ) ha rádugom a telóm szépen felszinkronizálja a telóra is. Eddig rendben is van. Viszont amikor párom telóját dugom rá a gépre és át is jelentkezem az itunes programban az ő apple id jába az itunes os zenék ugyanazok mint ami az én telómra van szinkronizálva. Akkor ami nem kell neki azt törlöm, de amint visszajelentkezem az en fiokomba, mar ott is csak azok a zenek vannak amit meghagytam. Tehát ha most rádugom a telóm és szinkronizálom, akkor el fog tűnni a telóról az, amit az itunes ból töröltem a gepen ? Nem lehet valahogy teljesen külön kezelni a gépen a két telefon apple id jahoz tartozo zenei tartalmat ? Tudom hogy kicsit kesze-kusza az egész de aki kibogozza és segít, annak nagyon hálás leszek!

(#114312) TheMarci válasza Caaabi (#114311) üzenetére


TheMarci
addikt

(#114313) Kommy válasza TheMarci (#114312) üzenetére


Kommy
veterán

(#114314) Ragnar95 válasza Caaabi (#114311) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem Apple ID-hoz kötöttek a zenék, hanem az iTunesban tárolódnak azok.
Be tudod állítani, ha iTunesban rámész a telefonra, majd a zene fülre, hogy melyik telefonra mit szinkronizáljon, sőt, ha bepipálod,h zenék és videók kezelése kézzel, semmit nem szinkronizál magától, csak amit te ráhúzol kézzel.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114315) Caaabi


Caaabi
senior tag

Elolvastam angolul is magyarul is. Van a Zene mappán belül most 2 új mappa is, kicsit több ez mint bonyolult nekem :S Ez a shiftes megnyitás meg mittudomen...de most úgy fest, sikerült megcsinálni :D Köszönöm a segítségeket !

(#114316) hdanit610 válasza HUTCHDB (#114309) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Osszesegeben gyorsan reagal, hamar felold, majdnem olyan jo, mint a 8.3. Persze ez leginkabb az elozo valtozathoz kepest gyorsabb, nem feltetlenul a vegleges valtozatokhoz hasonlitom. Viszont ahhoz kepest sem vall szegyent szerintem.

(#114317) agabe válasza hdanit610 (#114316) üzenetére


agabe
addikt

Majdnem olyan jo...miben nem olyan jo ? Valami lassabb, vagy nem hibatlan valamennyire? Persze beta, de erdekel miben marad el 8.3-tol.

[ Szerkesztve ]

(#114318) alkatraz3000 válasza agabe (#114317) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Néha elgondolkodik kicsit, de jobb mint az előző public.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#114319) agabe válasza kchris78 (#114304) üzenetére


agabe
addikt

" letöltöd az ipsw-t "
és azt honnan developer acc nélkül ? Nem találtam most hirtelen :/

(#114320) buci30 válasza Ragnar95 (#114295) üzenetére


buci30
addikt

En úgy tudtam, hogy pont hogy érdemes kapcsolni a wifi-t ha tudod olyan helyen leszel vagy hosszabb úton vagy ahol nincs, mert a háttérbe keresi a wifi jeleket ha bevan kapcsolva.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#114321) Coulson válasza buci30 (#114320) üzenetére


Coulson
tag

Beállítások/Wi-Fi/Kézi csatlakozás

(#114322) kchris78 válasza buci30 (#114320) üzenetére


kchris78
veterán

pedig tenyleg erdemes kikapcsolni a wifit mobilnetet de nem a wifivel sporol az ember hanem a cpuval, es csak akkor ha mindketto ki van kapcsolva. ugyanis ha nincs net, nem ebred fel a cpu a kulonfele push uzenetek csekkolasa meg hasonlok miatt mert abszolut nincs netje a telefonnak..

(#114323) r3dsnake válasza agabe (#114319) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Google elso talalat?

(#114324) ryori


ryori
senior tag

Minimális energia fogyasztása van.
Én is, 4g wi-fi BT só sincsenek kikapcsolva. 2napot is bír.

(#114325) r3dsnake válasza kchris78 (#114322) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Persze, és aki így használja, az miért nem Nokia 3310-zel rohangál helyette? Kb. pont ugyanannyit kér a két telefon standby-ban.

(#114326) alkatraz3000 válasza ryori (#114324) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Azert remelem a 4g kikapcsolasa alatt nem azt érted, hogy az egész mobilnetet lelovod.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#114327) polonic válasza ryori (#114324) üzenetére


polonic
félisten

Ez a só sincsenek hogy jött? :D

(#114328) ryori


ryori
senior tag

Ki lovi le? Épp ez az. Nekem minden be van kapcsolva és 2nap.

polonic

iOS átírta, azt írtam sosem kapcsolom

[ Szerkesztve ]

(#114329) privacy99 válasza kchris78 (#114322) üzenetére


privacy99
senior tag

Hát ha valaki emiatt képes állandóan bemenni a beállításokba, hogy kikapcsolja a mobilnetet annak gratulálok.. :D Én meghülyülnék, ha ki-be kapcsolgatnám (így, hogy nincs a control centerben). Mondjuk én akkor sem kapcsolnám ki, mert bármikor írhatnak akár messengeren, akár viberen.

(#114330) hdanit610 válasza privacy99 (#114329) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Meg az iMessage is csak akkor ingyenes, ha neten lógsz. Én sem kapcsolom ki soha, se a wifit, se a mobilnetet, csináltam ezt régen, de semmi értelme nem volt és csak idegesített egy idő után. Ha nem lazán, de azért elkocog az i6 így is 2 napot.

[ Szerkesztve ]

(#114331) kchris78 válasza hdanit610 (#114330) üzenetére


kchris78
veterán

én 2G-n használom mert hiába hogy azt LTE jól fogyaszt, a 2G-nek annyira jó a térereje hogy lenyomja, ha csak 3G-t kap akkor meg főleg... Plusz mindenhol ahol járok felvettem a WiFi-t így a sebesség sem gond. A mobilnetet wifit estére kinyomom, ha ügyelek akkor SMS értesítés kell, plusz ha hívnak akkor is elérhető vagyok, viszont viber messenger stb értesítésekre nagyon nem vagyok kíváncsi éjszaka... Ezt legegyszerűbben ezzel lehet elérni és a telefon is egy éjszaka alatt 2%-nál nem merül többet.

(#114332) hdanit610 válasza kchris78 (#114331) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Csapok majd egy tesztelős napot, amikor csak a UPC Wifree-t fogom használni jövő héten (olyan helyen leszek, ahol sok van - Lágymányos). Mobilnetet egyáltalán nem kapcsolom be, szeretek veszélyesen élni! :D

(#114333) Frozzy


Frozzy
őstag

azt meg tudom valahogy oldani, hogy app storeban ne Euróval hanem dolláral fizessek ?

(olcsóbb lenne azért 275 forintert venni alkalmazást mint 311-ért.. és ez csak az 1$ vagy 1€ árú termékekre gondolok drágábbnál még jobban jönne ki..)

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#114334) alkatraz3000 válasza Frozzy (#114333) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

először próbáld meg, hogy átállítod USA-ra az országot appstoreban, de szerintem ott rinyálni fog, hogy magyar fiókkal nincs vásárlás az USA storeban. más lehetőség, hogy csinálsz USA AppleID-t.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#114335) r3dsnake válasza Frozzy (#114333) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Amerikai bankkártyával persze. Vagy ha veszel valahol iTunes giftcardot, ami dolcsi alapú, és feltöltesz egy US accountot.

(#114336) Ragnar95 válasza buci30 (#114320) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Butaság, ha nem használod a telefont, nem keres wifi hálózatot. De ha használod, akkor is csak abban az esetben keres, ha olyan appba lépsz be, aminek net kell...
kchris78: ez is marhaság, a push értesítések letöltése maximum másodpercekben mérhető időt vesz el, ergo semmit nem spórolsz vele gyakorlatilag, ha kikapcsolod a wifit, többet fogyaszt a kijelző, amíg fölösleges időt töltesz el a ki-bekapcsolással, mint amennyit megspórolsz...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114337) kchris78 válasza Ragnar95 (#114336) üzenetére


kchris78
veterán

nem butaság, sokszor leteszteltem már ezt. a 2G vs 3G/LTE-nek standby-ban (telefonálásban is) mérhető fogyasztáskülönbsége van. Plusz, ha ki van nyomva minden net, a CPU nem csinál mást csak alszik leginkább. Ha már van netje (ha csak wifije van akkor tobbet fogyaszt mert ilyenkor a push miatt nem kapcsolja le a wifit mig ha van mobilnet akkor kinyomja mert mobilneten megjon a push) akkor oké hogy pár mp amíg lejön az üzenet de azt a kapcsolatot fenn is kell tartani (push notification egy folyamatosan fenntartott TCP/IP kapcsolattal van megvalósítva), figyelni kell rá... Ha reggel megnézem az aktív/standby időt, ha nem volt netje a telefonnak sokkal kevesebb az aktív-használat. Persze ha sokat nyomkodja az ember a telefont akkor ezek a difik eltörpülnek a kijelző fogyasztás mellett. Én elsősorban azért nyomom ki mert így nem bizzeg a telefon lényegtelen miatt (viber/messenger) és 10mp alatt megvan.

(#114338) norbi.lukacs


norbi.lukacs
újonc

Sziasztok!

Találtam egy jó programot, amit Evo Collaborator-nak hívnak, elég sok funkcióval rendelkezik, én kipróbáltam, nekem hibátlanul működik, szerintem ha szinkronizáláson gondolkodtok, mindenképp érdemes kipróbálni.

(#114339) Noxy válasza Frozzy (#114333) üzenetére


Noxy
veterán

36 Ft a különbség.
Ilyen fillér bas..ó dolgokon rágódsz, kétlem hogy meg fogsz venni egy akár 100$-s app-t. De akkor is csak egy gombóc fagyi árát sporólnád meg. Na jó lehet hogy két gombóc. (Az ocsóbból)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#114340) Ragnar95 válasza kchris78 (#114337) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A mobilnetnél valóban fogyaszt alvó módban is, de wifinél ez elhanyagolható. Rosszul tudod, lekapcsolja a wifit mobilnet nélkül is, csak bizonyos időközönként egy minimális időre visszakapcsolja,h lehúzza a szerverről a pusht.
Ha meg azt akarom,h ne zavarjanak, benyomom a DND-t, fölösleges emiatt a nettel szórakozni.
Maximum azoknak éri meg kapcsolgatni a mobilnetet, akik 2 napig használják a telót töltés nélkül, de a wifit nekik sem, mivel nagyon okosan kezeli az iOS a wifit, de ha ígyis-úgyis 1 nap alatt lemeríted a telót, ezen fogyasztások elenyészőek.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114341) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Ha már a mobilnet meg wifi a téma, felteszem a kérdést. Igaz, beletörődtem, hogy így van, de kíváncsi vagyok az okára. Miért van az, hogy a mobilnet jobban szívja az akkut, mint a Wifi? Jobban pörgeti a modem a CPU-t vagy ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#114342) Gsx-rr válasza kchris78 (#114331) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nalam wifi mobilnet is be van kapcsolva megis 1-2 szazalekot merul reggelig, ugy hogy este 10 korul veszem le a toltorol. Utana mar nem nyomkodom.

30z Samu: lehet szamit hogy a wifitol oar meterre vagy a mobiltorony meg akar kilometerre is. Erosebb vevo kell bele ,egyertelmuen tobb energiat emeszt fel.

[ Szerkesztve ]

(#114343) alkatraz3000 válasza 30z.Samu (#114341) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

gondolom ott az antenna erősebb igénybevételnek van kitéve, hiszen nem 10m-re, hanem 10km-re van tőled az antenna.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#114344) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Köszönöm mindkettőtöknek! :R

Sic Parvis Magna

(#114345) oliwire válasza r3dsnake (#114268) üzenetére


oliwire
őstag

Tényleg jó az Outlook. Mintha tudná a push-t is :F Vagy rosszul látom?

(#114346) Ragnar95 válasza 30z.Samu (#114341) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nagyon egyszerű az ok, a 3G chip többet fogyaszt, mint a Wifi. LTE-n ugyanannyi a fogyasztás, mint Wifin.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114347) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Na jó, egy hónap után eljött az a pillanat, hogy kikapcsoljam a helyesírás ellenőrzőt. Oké, az ékezeteket jól javítja, de idegesít, mert néha teljesen mást illeszt be a szó helyére.

Sic Parvis Magna

(#114348) hdanit610 válasza oliwire (#114345) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Tudja. Nagyon jó kis progi!

(#114349) madle


madle
őstag

Srácok, az lehetséges, hogy beragad 8.3 alatt a Naptár app? Mivel csak egy időpontot írtam be, elvileg nem fut a háttérben mégis a készenléti idő nagy részére a fogyasztást a naptár számljára írja a rendszer. 24%.

És továbbra is romlik a helyzet az akku ügyében. 5s. Épp egy éves és alig húz ki változatlan használat mellett 19-20 órát.

(#114350) Nocsesz1


Nocsesz1
senior tag

Most mentem át a vodafonhoz telenotól . Az miért van hogy nekem 4G ir a mobilnet valakinek meg LTE ? van különbség? Telenornár csak LTE volt

HAJRÁ VIDI !!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.