Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#114251) tarcsay91 válasza Gsx-rr (#114250) üzenetére


tarcsay91
újonc

küldtem neked is képet róla privátba

(#114252) ryori válasza Gsx-rr (#114250) üzenetére


ryori
senior tag

vagy a fényérzékelő romlott el.

(#114253) generic válasza -Solt- (#114241) üzenetére


generic
senior tag

Nekem is előjött ez a probléma 8.4el...

(#114254) tarcsay91 válasza ryori (#114252) üzenetére


tarcsay91
újonc


és akkor alapból nem is jön be a beállításnál ez a lehetőség?

az lehet h mivel az előlapi kamera nem működik mert vmi normáltalan rosszul tette vissza a gsm-be és elszakitotta a kábelét de a kamera jó lenne és akkor emiatt nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#114255) Ragnar95 válasza batai15 (#114221) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Fekete i5 kopik gyárilag, így nem is fogsz belőle nem kopottat találni, ez sajna ismert hibája a modellnek és kb minden fekete i5-öt érint.
Vagy fehéret válassz vagy emeld a keretet és vegyél 5S-t.
beszeljukmac.com-ot tudom ajánlani, az általad linkelt oldal nem túl ismert, de ha megbízható eladót akarsz kifogni, akkor hardverapró, hiszen itt van értékelési rendszer.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114256) ryori válasza tarcsay91 (#114254) üzenetére


ryori
senior tag

GSM-es mokolás, kitudja hogy rakta vissza, elvileg van egy kis darabka amit ha nem raknak rá az érzékelőre nem működik, vagy csak jól nem működik. vagy meg is sérülhetett. de ezek csak találgatások így látatlanban.

(#114257) tarcsay91 válasza ryori (#114256) üzenetére


tarcsay91
újonc

akkor valószínű h az lcd csere-kor elcseszhették
de attól még sztem a beállításokban bent kellene lennie
de köszi a segítséget!

(#114258) Ragnar95 válasza tarcsay91 (#114257) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, ha nem jó a fényérzékelő, akkor eltűnhet a menüpont a beállításokból.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114259) tarcsay91 válasza Ragnar95 (#114258) üzenetére


tarcsay91
újonc

értem, akkor megvan a gond.
köszönöm akkor a segítséget!:)

(#114260) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Wi-fi hibánal is volt ilyen anno, ott kiszurkult a menüpont es nem csinalhattal semmit. Szvsz a lehetőségnek ott kene lennie, meg ha rossz akkor is.

Más: public béta 2 6plus eseten jelentős javulást hozott, egész jo lett a telefon tőle.

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#114261) alkatraz3000 válasza Gsx-rr (#114250) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Olyant lattam mar, hogy ott bukott ki a dolog, hogy az appstoreban forinttal voltak kiírva az árak. Persze ha en aktivalom be, akkor hamar lebukik, de en csak kis ideig nyomkodtam.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#114262) Aaron14 válasza HUTCHDB (#114136) üzenetére


Aaron14
őstag

A személyes hotspot nem volt bekapcsolva, ennek ellenére, mint említettem a YouTube volt az az alkalmazás, ami az első helyen volt az elmúlt 24 órában, pedig csak hétfő reggel nyitottam meg egyszer, hogy egy videó linkjét kimásoljam és utána a háttérben sem futott.

Ránéztem a beállításokban arra a menüpontra, amit írtál és ezt találtam:

Az összesített adatforgalom nem volt 1 GB.

Holnap lehet felhívom az Apple-t, mert olvastam már korábban egy esetet, mikor az Apple szerverének meghibásodása szívta le valaki adatforgalmát, és kártérítést kapott. Egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#114263) Aaron14 válasza ratam23 (#114156) üzenetére


Aaron14
őstag

Nekem fél éven belül ez az 5. 5S készülékem. Tegnap elkezdett vibrálni a kijelzője. :C Több hibája is van a kijelzőjének, de a tegnapi volt a legdurvább. Egyelőre nincs kedvem visszavinni, mert sajnos már nem bízok benne, hogy tökéleteset kapnék, de ha a kijelző miatt nem is, a poros kamera miatt tuti cserélve lesz, csak kérdés, hogy mikor. Eddig iPhone 4 és 4S készülékeim voltak ezen kívül, de sajnos azt kell mondjam, hogy az 5S az eddigi legtöbb típushibával rendelkező telefonom. :( Ettől függetlenül szeretem, mert gyönyörű és nagyon gyors, csak ezek a bosszantó apróságok ne lennének.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#114264) misiizsai


misiizsai
tag

Sziasztok!
Beküldtem az iPhone 5C-met pixel hibával.július 21.megérkezett hozzájuk reggel este már el is hagyta a szervizközpontot.Ők is írták hibánál hogy pixelhiba/idegen anyag.Javítás nem történt.Akkufedélt karcosnak írták mikor 2 órát volt nálam a teló.Újabb Refurbishedet nem írtak csereként.Viszont az Apple oldalán bevonták a széria szám alapján a telefont.Ilyenkor mit kapok vissza? Volt már valakinek ilyen esete?

Steam:misiizsai1993 Battlenet:misiizsai93 Origin:misiizsai uPlay:misiizsai1993

(#114265) Tibee86 válasza HUTCHDB (#114220) üzenetére


Tibee86
veterán

Air2 megjelenésével borítékolható volt, hogy a 6S már 2GB-tal fog jönni, pedig illett volna már az i6-ot úgy kiadni. De hát új ház, legyen elég az embernek annyi, valamivel a 6S-t is el kell majd adni.

[ Szerkesztve ]

(#114266) alkatraz3000 válasza misiizsai (#114264) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Refurbished lesz ne aggodj.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#114267) oliwire


oliwire
őstag

Lehet ezt már más is észrevette, de én most tapasztaltam meg. Szinte az első iPhone használattól első dolgom volt letölteni a Chrome-ot, meg a Gmail appot. Ezeket is használtam, de most kipróbáltam, hogy letörlöm a Gmailt, és csak a gyári e-mail klienset használom. Sokkal gyorsabban betölti a fiókot, meg a fiókok között is gyorsabban vált. A Push értesítés hiánya nem annyira zavaró, inkább jobb is, hogy nem rezeg folyton az e-mailek miatt. A safarit használva is azt kell mondjam, gyors, és így a két gyári alkalmazást használva jobb a multitasking is. A chromeot csak azért hagytam fent, mert a gépen azt használom, és a könyvjelzők, jelszavak miatt.

[ Szerkesztve ]

(#114268) r3dsnake válasza oliwire (#114267) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Probald ki az Outlookot es elfelejted a gyarit.

(#114269) Tibee86 válasza oliwire (#114267) üzenetére


Tibee86
veterán

Sokat kipróbáltam már én is, de mindig visszatértem a gyári megoldásra.

(#114270) Gsx-rr válasza r3dsnake (#114268) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nekem az a bajom ,hogy nem kezeli a freemailt.
Mondjuk ez erdekes.

[ Szerkesztve ]

(#114271) r3dsnake válasza Gsx-rr (#114270) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Haha. :D Ha freemailt hasznalsz, meg is erdemled.

[ Szerkesztve ]

(#114272) privacy99 válasza Gsx-rr (#114270) üzenetére


privacy99
senior tag

Fú azzal mit össze szenvedek mindig, mire sikerül beállítanom egy telefonon :D Ráadásul ha jól tudom, kimenőt nem is tud, csak olvasásra jó.

Szerintem már nem ajánlott, hanem kötelező lecserélni pl. gmail-re, bár tudom, valakinek, aki bejáratta 10 év alatt, nem egyszerű. Én leváltottam egy pár éve, de a családban vannak olyanok, akik nem, szóval miattuk még mindig megszenvedek, hogy működésre bírjam, ha új telefon van.

(#114273) r3dsnake válasza privacy99 (#114272) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Hogy lehetett valaha is használni freemailt? Úgy komolyan, ever. Attól már csak a citromail retkebb.

[ Szerkesztve ]

(#114274) batai15


batai15
félisten

És az akkuk pl i4s esetén mennyire vannak elhasználódva ? Ill mennyi a csere ? Mert asszonynak majd 4st akarok

(#114275) oliwire válasza r3dsnake (#114268) üzenetére


oliwire
őstag

Kipróbálom majd azt is, memóriakezelés szempontjából milyen az Outlook?

(#114276) alkatraz3000 válasza batai15 (#114274) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

figyu. 4s mai napig kapható. aannyira nem vészesen szar az akkujuk, de nem is bajnok. cserélni 5 perc, mert az a legfelső alkatrész. lehet venni erősebb akkut, de az ki tudja milyen, az elején biztos jó, csak ne robbanjon fel :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#114277) hdanit610 válasza privacy99 (#114272) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Létezik átirányítás gmailre és szépen mindenkit át lehet oda terelni. Sokaknak javasoltam ezt a módszert, akiknél egyszerűen képtelenség volt jól belőni a nyomorult freemailt. Szolgáltatója válogatja, hogy melyik enged idegen smtp-t használni, de még így is trükközgetni kellett sokat. Erre nekem sem időm, sem energiám nem volt, egyszerűen dobtam a kihívást. :D

(#114278) privacy99 válasza r3dsnake (#114273) üzenetére


privacy99
senior tag

Utólag én sem értem, annak idején szimplán nem ismertem mást, így nem volt mihez hasonlítani :D Ez olyan, mint amikor HTC Desire telefonom volt, és 1 év után egy haverom iPhone 4-ét nyomogattam (ami már akkor megvolt neki egy ideje), és akkor jöttem rá, mekkora lassú sz*r telefonom van :D

batai15 (#114274) - Szerencsére az ilyeneket ma már elég normál áron cserélgetik, szóval ez nem lehet gond. Pl. most amit néztem, 8000 Ft és 5 perc alatt megvan, aztán az ugye egy 2 évre tuti jó.

(#114279) batai15 válasza alkatraz3000 (#114276) üzenetére


batai15
félisten

Használtan akarok neki venni. Csak mivel már több mint 2 éves ,az akku gyengülhet.

(#114280) alkatraz3000 válasza privacy99 (#114278) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

utángyártott akku 4000, gyári 6. kicserélni meg te magad is ki tudod.

Batai: mai napig lehet kapni újonnan. nyilván kicsit drágább, de sokkal nem tud, hiszen ha az 5 árába menne, ki akarná megvenni? :D

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#114281) batai15 válasza alkatraz3000 (#114280) üzenetére


batai15
félisten

Megézem majd hogy mennyi lesz a keret. Mert i5is kapható ? Nem úgy van hogy 5c van

(#114282) aaadicsek válasza batai15 (#114279) üzenetére


aaadicsek
csendes tag

Az enyém 550-600 ciklusnál járhat, és 8.4óta megy neki az 5-6óra használati, ami szerintem elég jau. 3G, elég sok böngészés, sok zene, visszafogott messengerezéssel néha fotózgatva. Viszont nem nagyon játszok.

(#114283) alkatraz3000 válasza batai15 (#114281) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

i5 nem kapható lassan 2 éve. az 5s kijöttével azonnal befejezték az árusítását, mert jött az 5c is. amúgy az is megérné szerintem, jó kis telefon nagyon. tavaly ilyenkor még azzal nyomultam :P meg a barátnőm is.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#114284) batai15 válasza aaadicsek (#114282) üzenetére


batai15
félisten

Ház akkor asszonynak dupla ennyit elmegy .. Állandóan kapcsolgatja ki be a wifit meg netet . Ami telefon nekem bír egy napot neki 3at. Amúgy neki csak selfire,facere kel meg telefonálni . 5 c nekem is jó lenne de 8gb semmire de elég ,pedig telenorba részletre nem lenne sok ahogy néztem

[ Szerkesztve ]

(#114285) Tibee86 válasza alkatraz3000 (#114280) üzenetére


Tibee86
veterán

Gyári max bontott telefonból rakható át, az Apple nem árul alkatrészeket. Az más kérdés, hogy a legtöbb helyen gyárinak hirdetik az utángyártottakat is.

[ Szerkesztve ]

(#114286) Noxy válasza r3dsnake (#114271) üzenetére


Noxy
veterán

Ja csak te arról nem tudsz, hogy a G-mail pete sem volt, amikor a freemail már működött. Ja és a Gmail indulásakor is csak meghivóval lehet bekerülni. Freemail volt az első szolg... független e-mail szolgáltató m.országon. Vagyunk meg egypáran, akik nem csak pár éve használnak e-mail címet.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#114287) alkatraz3000 válasza Tibee86 (#114285) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

hát speedshopból indultam ki, de így visszagondolva a "gyári" apple alkatrészekkel mindig benyaltuk náluk.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#114288) r3dsnake válasza Noxy (#114286) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ezekkel tisztában vagyok. Ősrégi freemail címem nekem is volt asszem, bár később áttértem az ISP címére, viszont amikor bejött a gmail egyből váltottam arra. Az meg teljesen érthetetlen, hogy 10 évvel a Gmail bevezetése után miért használ bárki freemailt vagy citromailt. Simán hozzálehet adni a Gmail-hez pop3-as fiókot, bejövőként és kimenőként is használható tovább a régi cím. Nekem is 6 fiók van gmail alatt.

(#114289) Noxy válasza Gsx-rr (#114270) üzenetére


Noxy
veterán

Már pedig kezeli minden gond nélkül.
Hosztnév: mail.freemail.hu
F.. név: Csak név. (@ elötti név)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#114290) Ragnar95 válasza batai15 (#114284) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iOS alatt leszokhat a kapcsolgatásról, wifi kapcsolgatással konkrétan semmire nem megy, mivel a telefon maga lekapcsolja a wifit, ahogy lezárod a telefont és a push értesítések ébresztik csak fel, mobilnetet meg egyszerűbb, ha csak azon appoknak engedélyezi, amiknek tényleg kell.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114291) polonic válasza Ragnar95 (#114290) üzenetére


polonic
félisten

szóval a wifi nem megy lezárt telefonnál és a mobilnet van használatban helyette?

(#114292) alkatraz3000 válasza polonic (#114291) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

megy a wifi, csak standby mód szerűségben. olyan mint a lowpower bluetooth. ha be van kapcsolva sem fogyaszt semmit.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#114293) batai15 válasza Ragnar95 (#114290) üzenetére


batai15
félisten

Na majd be tanítom.

(#114294) Gsx-rr válasza r3dsnake (#114273) üzenetére


Gsx-rr
veterán

20 eve az az email cimem. Te akkor mit hasznaltal volna?
Amugy semmi gond vele! Pc-n tokeletes outlook-al.
En utalom a webes feluleteket.
Uzleti levelezesre alkalmatlanok.

(#114295) Ragnar95 válasza polonic (#114291) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Alapból ki van kapcsolva, de ha push értesítés jön, a rendszer visszakapcsolja és wifin keresztül tölti le az adatokat, ergo csak pár kb-ot forgalmaz mobilneten.
Ha pedig nincs mobilneted, akkor adott időközönként visszakapcsolja pár mp-re,h ellenőrizze, van-e új push értesítés.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#114296) Gsx-rr válasza Noxy (#114289) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Koszonom ,kiprobalom. Bar a gyarival is elvagyok.

R3dsnake: nem ertem miert is nem jo a freemail, es miert mondod ,hogy nem is erted miert hasznal a gmail bevezetese utan is freemail-t.
Altalanos hasznalatra semmivel se jobb mint a tobbi.

(#114297) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

221MB az IOS 9 Public Beta 2 csak??? :Y

[ Szerkesztve ]

(#114298) alkatraz3000 válasza V-I-D-A (#114297) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

nekem 340 volt.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#114299) V-I-D-A válasza alkatraz3000 (#114298) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Akkor a 4S-re kisebb ezekszerint!

(#114300) r3dsnake válasza V-I-D-A (#114297) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

OTA update sosem a teljes rendszert tartalmazza, hanem csak a változásokat.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.