Hirdetés

2024. július 20., szombat

Gyorskeresés

(#1) Ádám16

Ádám16
addikt

Legalább színesek lehetnek az ikonjaink? Egy ilyen Alienest nagyon adnék.

:))

Gondolom, átlagos EU hozzáállás. Szívassuk magunkat, ahol csak tudjuk.

(#2) buherton

buherton
őstag

Vajon honnan tudja az Apple, hogy EU-s vagyok? Az eszköz sorozatszáma?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#3) janeszgol

janeszgol
félisten

Ez sima bosszú.

(#4) Noukoum válasza Ádám16 (#1) üzenetére

Noukoum
veterán

Hiszen ahol nincs EU ott mennyivel jobb a helyzet. :))

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#5) Lojkus

Lojkus
csendes tag

Magukkal szúrnak ki. Nem az EU-nak fontos, hogy az Apple készülékeket adjon el. Remélem az EU-s fogyasztók részéről érezni fogja ezt az Apple és esik majd a kontinensen az eladás.

(#6) bollokcs80

bollokcs80
Korrektor

Pedig ez a távvezérlős-tükrözős cucc teszene, az iOS 18 egyéb frissítései (testreszabhatóság) és a USB-C megléte kicsit vonzóbbá tették az iPhone-t.... :U

Köszi EU, köszi Tim! :(((

B.Cs.

(#7) Shyciii válasza Ádám16 (#1) üzenetére

Shyciii
veterán

Te se olvastad el rendesen a cikket, csak alapból az EU-t fikázod. Szerintem tedd hozzá, hogy csúnya migránsok, és fúj Soros Gyuri bácsi is, és akkor teljes lesz a "kép".

[ Szerkesztve ]

(#8) NavySeal válasza Noukoum (#4) üzenetére

NavySeal
senior tag

Nem ezt írta...és igaza van

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#9) tms+

tms+
tag

Tipikus Apple húzás.

#3 +1
#5 +1
#7 +1

Galaxy S24 & S23 Ultra | Watch4 44mm | Buds Pro

(#10) niof

niof
addikt

Köszönjük Emese!... :(((
Vagyis kib....tt EU bürokraták... :W

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#11) Noukoum válasza NavySeal (#8) üzenetére

Noukoum
veterán

Azt írta hogy szívat minket az EU, közben meg mindenhol sokkal rosszabb ahol nem "szívat" az EU...

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#12) snorbi82 válasza Noukoum (#11) üzenetére

snorbi82
senior tag

Szerintem ebbe ne menjünk bele! Nem mondom hogy jobb lenne EU nélkül, de EUval sem sokkal jobb.
Sajnos én azt látom, hogy azt keresik honnan lehetne minél több pénzt beszedni.
Apple: én sajnálom efelé megyunk! Elérunk oda, hogy HUAWEI sorsára jutt! Utána majd lesz másik cég akit elnyomnak! Samsung sem és Xiaomi sem éppen jó kis fiú!

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#13) moleculez

moleculez
veterán

Most kivételesen örülök a BREXIT-nek ;]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#14) adamklark

adamklark
senior tag

Szóval vannak szabályok amelyeknek nem akarnak megfelelni, vajon miért. Csak felszínesen átfutottam ezt a DMA dolgot. Aki ért is hozzá le tudná írni röviden hogy ez miben gonosz dolog és szegény Apple miért nem tudja ezt megoldani?

(#15) Plazmacucci válasza Lojkus (#5) üzenetére

Plazmacucci
félisten

Dehogy fog esni az eladás.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16) niof válasza adamklark (#14) üzenetére

niof
addikt

Alapvetően meg tudná oldani. Itt az a lényeg, hogy az EU rendben van, hogy bizonyos dolgokat szabályozni akar, pláne, ha a felhasználók adatait, jogait védi, ez rendben van. De átléptek egy határt, és kikényszerítettek egy helyzetet, ami senkinek sem jó. Ezért, most kvázi 2 operációs rendszert kell fejlesztenie az Apple-nek, EU-s és nem EU-s verziót. Bár nem vagyok programozó, de sejtem, hogy ez az egész nem annyiból áll, hogy a menüben átbillentesz egy kapcsolót. És ez a válasz, hogy az EU verzió majd egyszer megkapja ezeket a fejlesztéseket. Más hátrány is van, ugye a 30 napon túli EU-n kívül tartózkodás. Mondjuk ez azért nem tömegeket érint, de bosszantó lehet. És ugyebár, ezek rohadtul nem érdeklik a döntéshozókat. A hosszútávú hatásokkal sosem foglalkoznak.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#17) Ádám16 válasza Shyciii (#7) üzenetére

Ádám16
addikt

Elolvastam. Meglátásom szerint az EU itt is csak lóvét akar húzni az Apple-ből egy kis büntivel. Csodás, hogy védeni akarnak minket, csak szerintem ez ismét nem erről szól. Meglásd, át fog menni az összes újítás pár hónap múlva, sikerülni fog "megegyezni" némi "módosítással". Addig pedig kerüljön hátrányba több millió Apple user, mit számít.

A többi NER-hülyeséged érthetetlen, hogy jött ide.

(#18) moleculez

moleculez
veterán

Asszony payslipje… ilyenkor komolyan megkérdezném hogy mégis mi jár a fejükben amikor a sávos adózást élhetőnek tartják?!

(#19) moleculez válasza moleculez (#18) üzenetére

moleculez
veterán

rossz topic, törölhető :B

(#20) noPublicFG válasza Ádám16 (#1) üzenetére

noPublicFG
senior tag

Itt az adatkezeléssel lesznek gondok. Úgy vélem, az AppleAI-hoz az összes infót egyenesen a nagy testvér szerverére kell lapátolni, amiben minden személyeket beazonosítható adat is benne foglaltatik. Ha másképp lenne, átmenne a szűrőn.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#21) MMiklos86

MMiklos86
csendes tag

Szerintem ez egy taktika. Az EU versenyhatósága épp most folytat eljárást az Apple-lel szemben a DMA megsértése miatt (mivel aránytalanul lekorlátozza az app-fejlesztőket abban, hogy mit jeleníthetnek meg a saját appjukkal kapcsolatban), továbbá már meg is bírságolták a rivális szolgáltatók (pl. Spotify) szolgáltatásait igénybe vevők megkülönböztetése miatt.

Az Apple lebegtetni fogja az iOS kérdéses funkcióihoz való hozzáférést a fenti eljárásoktól függően. Ha úgy érzi, jól mennek a dolgok, akkor hitelen megtalálja majd a módját, hogy bevezesse az EU-ban. Ha nem - akkor várni kell.

Túszul ejti az Apple az európai felhasználókat? Zsarolja az Európai Bizottságot? Az EB az Apple micsodájával veri a csalánt? Nem tudom.

(#22) kchris78

kchris78
veterán

- Mert ezek a cégek aztán qurva sok adót fizetnek ugye? (és most ne összegszerűen nézzük hanem arányosítva a bevételhez képest...) Évekkel ezelőtt volt egy tényfeltáró címlapsztori a Der Spiegel-ben, szerintem nem sokat vesztett az aktualitásából...

[ Szerkesztve ]

(#23) 8 válasza snorbi82 (#12) üzenetére

8
senior tag

sajnos?

52.000Ft jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. Raiffeisen 55-75.000Ft, Curve €5 ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Privát üzenetben küldöm

(#24) #07309252

törölt tag

Pedig az iPhone tükrözés Mac-re jó lett volna. :W

(#25) Mr.Silkó

Mr.Silkó
veterán

Igazán remek hír. Ja, nem. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.