Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58351) Louro válasza Zola007 (#58347) üzenetére


Louro
őstag

Szia,

röviden: már 100+ vagyok és nem jó arányokban. Ülőmunka, 3-4 évig semmi mozgás, rendszertelen táplálkozás. Korábban rengeteget mozogtam és sportoltam. Kb. 26 éves koromig. Itt már futottam egy gyors kört a történetemmel és akkor azt mondtátok, hogy előbb diéta kell, nem csodapor. (Bár a csodában nem hiszek.)
Már két hónapja elkezdtem az edzéseket heti 3 alkalommal és nagyon jól átmozgatnak és sokszor van még izomlázam az edzést követő nap is. Emellett visszafogott mennyiséget, minőségibb ételeket ettünk. (Csirkemell, zöldségek, rengeteg folyadék, cukor már teljesen kivonva, csak eritritol.) De az edzés mellett, ha egy kicsit tehetek mégtöbbet, akkor elgondolkodnék rajta.

Adiponixot próbáltam asszonynakvaló, de írtózatosan szörnyű íze van vízzel, tejjel és víz-tej keverékkel is. Ráadásul nem is csökkentette az étvágyunkat.

@deniro: Köszönöm szépen. Akkor megnézem azt is. Minél több ízt kiszeretnénk próbálni, mert azért az ízek számítanak, bárki bármit mond.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#58352) shteer válasza Louro (#58351) üzenetére


shteer
titán

alakultál is valamit a 2 hónap alatt? tömeg, forma változás?

sokszor van még izomlázam az edzést követő nap is

ezen még dolgozni kell :) múlt 7en csütörtökön edzettem lábra, 7végén alig tudtam járni + vádlimban még mindig érzem kicsit - és ma újra lábnap

a heti 3 "átmozgató" mellett mennyi kardió megy?

..szerintem jónak tűnik

(#58353) brownus válasza Louro (#58344) üzenetére


brownus
veterán

az erste mellett az üllői sarkán van egy scitec bolt:) ez e

(#58354) Woodslave válasza shteer (#58352) üzenetére


Woodslave
nagyúr

"2. hónapja elkezdtem heti 3x edzeni - nem edzőtermi, hanem muay thai - és eléggé átmozgat"

de vágjuk, hogy qrva kemény vagy hogy egy hétig van izomlázad :R

;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#58355) shteer válasza Woodslave (#58354) üzenetére


shteer
titán

tökömseolvasvissza, annyit tudtok pofázni a semmiről :DDD
bár látom most volt egy valami on is, dani gokszol

van. na és? biztos volt már tanulmány, hogy attól úgyse leszek izmos

amúgy mi az, valami ritmikus táncgimnasztika? ;]

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#58356) deniro2 válasza brownus (#58353) üzenetére


deniro2
senior tag

ja, én is erre gondoltam, csak fax vagyok, józsef nem ferenc

(#58357) Woodslave válasza shteer (#58355) üzenetére


Woodslave
nagyúr

persze hogy van. Az izomláz nem jele a fejlődésnek, meg a jó edzésnek. :D Csak azt jelzi, hogy ritkán lábazol (hetente) és nincs hozzászokva a terheléshez. Guggolnál heti 3-szor biztos nem lenne izomlázad (vagy nem annyira) ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#58358) Louro válasza Woodslave (#58354) üzenetére


Louro
őstag

*szerk: Azt hittem nekem írtad :)

@shteer: Igen. Közérzetem nagyon sokat javult. Nem vagyok már annyira stresszes. Munkatársak is visszaigazolták. Alkatilag meg kisebb változások vannak, de nem is várok csodát két hónap után. Majd szép lassan. Inkább legyen tartós hosszú távon.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#58359) shteer válasza Woodslave (#58357) üzenetére


shteer
titán

Ha lenne ra idom, 2x biztos labaznek. De nincs, ezert satnyak ;]

..szerintem jónak tűnik

(#58360) Rabbitf_24 válasza Louro (#58351) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Tejet, meg ezeket a mocskokat hagyjad el... fehérjét meg vízzel isszuk. ;)

(#58361) Dexar007 válasza Louro (#58358) üzenetére


Dexar007
veterán

Viszontlatasra!

Give me your cum,bull!

(#58362) Louro válasza Rabbitf_24 (#58360) üzenetére


Louro
őstag

Tejet nem minden nap iszok. Meg ez már nem tej. Gyerekkoromban rengeteg friss tejet ihattam. Így van viszonyítási alapom. Tejtermékből pedig házi kecskesajtot eszünk, amikor van. Néha trapista.

Folyadékból általában vízet iszunk. Azt is úgy, hogy teszünk bele citromot és/vagy narancsot vagy egyéb gyümölcsöt. Kell az íz. Munkahelyen pedig általában teázok, ha elfogy az előkészített víz, mert a szűrt víz szörnyű.

Mess with the best / Die like the rest

(#58363) corres78 válasza Woodslave (#58357) üzenetére


corres78
tag

Egyetértek. Nekem 1 éve volt utoljára valóban izomláznak nevezhető érzés, az első edzés után másnapra, de már másnapi estére el is múlott. :DDD :K
Azóta csak érezgetek néha ahhoz halványan hasonlócska érzést. ;]
Szerintem, ha már izomláz van, akkor túledzette az izmait az ember. Meg kell találni azt a pontot, ahol az izom már sérül, de még nem izomláz szintig. Nyilván folyamatos fejlődéskor ezt nagyon nehéz belőni, de meg kell próbálni.

(#58364) Rabbitf_24 válasza Louro (#58362) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Amit tudok javasolni, hogy "szinte" nullázzad a CH bevitelt. Pékárú (teljes kiörlésű szart is) kuka, tészták egyéb csomagolt nyalánkságok is. Reggelre mehet 1 adag fehérje minimális (20-30g) zabbal, jó sok vízben feloldva. Délelőtt 1-2 szem gyümölcs. Délben a szokásos csirkemell salátával, zölségekkel, tojás bármilyen formában, kolbász, tarja stb... délután 1 marék mag, este mehet 1 adag fehérje vagy pl én gyümölcsöt szoktam este is enni, vagy valami gyenge salátát hússal. Hajrá!

(#58365) Dexar007 válasza corres78 (#58363) üzenetére


Dexar007
veterán

Nincs olyan,hogy tuledzes,csak keves kaja.

Give me your cum,bull!

(#58366) Assdak válasza corres78 (#58363) üzenetére


Assdak
őstag

Ekkora baromságot nagyon rég nem halottam. Heti 3 guggolás mellett is folyamatosan van izomlázam. Lehet van róla már tanulmány, hogy az izomláz szart sem jelent, de én oldschool gyerek vagyok, ha nincs izomláz edzés után, valami nem volt jó.

(#58367) corres78 válasza Assdak (#58366) üzenetére


corres78
tag

Ezért írtam, hogy szerintem. :R

(#58368) Louro válasza Rabbitf_24 (#58364) üzenetére


Louro
őstag

Köszönöm szépen a segítséget. Régen tengernyi sok cukrot ettem, bár a sok mozgás biztos ellensúlyozta. Most emiatt is hagytam fel a cukorral. Pékáruban is inkább kétszersültet veszek, mert a vajkrémes kenyeret igénylem :B De próbálom azt tartani, hogy kevesebb energiát vigyek be, mint amennyit elhasználok. Igaz nem számolom mértani pontossággal.

De ez az általános leírás is segít .Köszönöm mégegyszer.

Mess with the best / Die like the rest

(#58369) Ijk válasza corres78 (#58363) üzenetére


Ijk
nagyúr

Megosztom veled a nagy titkot. Egy szintig fejlődsz akár van izomlázad, akár nincs, egy szint után meg sehogy sem. ;]
Gondolom te nem bontott edzést csinálsz, hanem rendszeresen terheled az izomrostokat. Amikor minden este fekvőztem régen egy idő után nem volt soha izomlázam.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#58370) Zola007 válasza Rabbitf_24 (#58364) üzenetére


Zola007
veterán

semmi baj nincs se heti pár pohár tejjel, se a tényleges teljes kiőrlésű rozskenyérrel
alacsony CH meg nem rég sportolónak és kezdő diétázónak felér egy hátbarúgással

(#58365) Dexar007: van olyan hogy túledzés, ha tényleg sokat tol az ember és nem úgy üt el 2 órát a teremben, mint egyesek, hogy ebből 30 perc tényleges edzés, 1,5 óra pofázás (nem rád értem)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#58371) Assdak válasza corres78 (#58367) üzenetére


Assdak
őstag

Elnézést, lehet kicsit élesen fogalmaztam.

(#58372) headhunter


headhunter
addikt

Mellizom + Ének...

[link]

(#58373) Assdak válasza Zola007 (#58370) üzenetére


Assdak
őstag

El tölthetsz edzéssel nagyon sok időt, ha mellette megvan a megfelelő pihenés, és tápanyagbevitel.

(#58374) Tamoo válasza Dexar007 (#58365) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Látszik, hogy a te edzésed se sokat érhet. ;] Kár beléd az a sok hús, maradj a cseresznyénél.

[ Szerkesztve ]

(#58375) Dexar007 válasza Tamoo (#58374) üzenetére


Dexar007
veterán

Szerintem is. :DDD Akkor sincs olyan,hogy tuledzes.Ezt csak pocsok talaltak ki.Viszlat!

Give me your cum,bull!

(#58376) Rabbitf_24 válasza Zola007 (#58370) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

"felér egy hátbarúgással" <= ez igaz, de meglesz az eredménye is. :K

(#58377) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Maximum hypertrophy of most muscle groups is best accomplished with a combination of three different approaches to training:

1. You should train heavy with loads that are around 85% of your one-rep max for 8-10 sets. You can't go wrong with 10 sets of 3 reps.
2. During a different workout, you should rip off the maximum number of reps in 10 seconds with a load that's 60-70% of 1RM for 8-10 sets.
3. Trigger muscle growth is with isometrics.

na ehhez mit szóltok? [link]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#58378) zsolt1225 válasza zsolt1225 (#58250) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Erre valaki?

(#58379) Assdak válasza zsolt1225 (#58378) üzenetére


Assdak
őstag

www.gyurospolok.hu/
?

(#58380) stickrs válasza zsolt1225 (#58378) üzenetére


stickrs
senior tag

nemtudom mikor nézegetted...lehet akciósat láttál, mert a kezdőáruk is 1500 volt 3-4 éve.

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#58381) zsolt1225 válasza Assdak (#58379) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Baszki én még a 2100-at is sokallom a scitecesre, ezek meg milyen drágák :Y
Igaz nem írtam, hogy olcsóbb kellene.

(#58382) FollowTheORI válasza Woodslave (#58377) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ebbe van biztos realitás... Lyle is ír pl erről a könyvében.

Röviden úgy lehetne összefoglalni a dolgot hogy van ugye az izom, ami rostokból áll. A rostok száma nem változik (legalábbis nincs bizonyítva) így marad a meglévő rostok növelése.
Az meg kétféle képp történhet miofibrilláris és szarkoplazma típusú növekedéssel.
Az első az amikor a rostban a sejtek száma nő, vagyis nagyobb protein tartalom lesz bennük. Ez lehet a nagy súlyós erős feszüléssel (és a sérülésekkel) fokozni. Ez tulajdonképpen a "valódi izomnövekedés".
A szarko (ami a megkötött víz, glikogén és egyebek térfogata tulajdonképpen) meg az amikor a glikogén raktárakat üríted az edzéssel. Sok ismétlés kisebb súly, ezt hívják "pumpáló" edzésnek is... Ilyenkor a raktárakat, az ereket stb stb késztetjük növekedésre ebből lesz térfogat növekedés és nagyobb izom.

Ez is erről szól egy bizonyos módszerrel megközelítve.
Vannak szakemberek akik ezt így külön kezelve elismerik, vannak akik meg nem. Hisznek benne vagy sem... stb.

A mio-nál még annyit említett Lyle meg, hogy ugye kb 36-48 óráig van csak fenn az az "mRNA" hatás az izomsejtekben és génekben ami az aminosavakat felhasználva építi és új sejteket létrehozza az izomban.
Illetve a riboszómák aktivitása limitálja ezt a folyamatot. Ha lassúak és kevesek akkor lassan nősz, ha sok és gyors van akkor meg gyorsabban nősz.
Plusz ebből jön az is hogy a heti egyszer edzek egy izomcsopotot nem feltétlen az optimális fejlődési tempót okoz naturál sportolóknál (48 óra az ugye csak két nap és nem hét).
És ez egy igen energiaigényes folyamat, tehát megfelelő mennyiségű energiának/kalóriának jelen kell lenni hogy működjön jól.

Itt is van szó ilyesmiről kb amugy:

http://www.tesztoszteron.hu/emagazin_07_171_Nem-funkcionalis_hipertrofia.php

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#58383) Dexar007 válasza FollowTheORI (#58382) üzenetére


Dexar007
veterán

Give me your cum,bull!

(#58384) Shadowbull


Shadowbull
addikt

nekem pont ez a bajom, hetfon balett (ujak kedveert thaibox) kedden guggolas, es meg ma is alig birok feljonni a lepcson. Holnap meg mar futni kene, hetfon megint balett.

Egyebkent csodalom az uj sracot, hogy kibir heti 3 balettet, en tuti meghalnek. persze en mar ven fasz vagyok.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#58385) deniro2 válasza FollowTheORI (#58382) üzenetére


deniro2
senior tag

ilyen ribiszómát hol lehet kapni? vagy ribiszoma élénkítő gogszot?

előre is köszi
dezső

(#58386) Woodslave válasza FollowTheORI (#58382) üzenetére


Woodslave
nagyúr

mondjuk azért kiváncsi vagyok egy ilyen edzésterv gyakorlati megvalósítására. Eleve kézisúlyzóval már problémás a %-ok. (pláne, hogy nálunk 20 felett 5kg-val növekszik, semmi átmenet, szerelhető nuku) gépprl megint érdekes ez a maximum x %-a.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#58387) Assdak válasza zsolt1225 (#58381) üzenetére


Assdak
őstag

Nincs otthon pólód amibe edzeni tudsz? Vagy divat terembe jársz, ahova Sciteces poló kell?

(#58388) Assdak válasza FollowTheORI (#58382) üzenetére


Assdak
őstag

Amikor ilyeneket olvasok, mindig felmerül bennem a kérdés, hogy vajon egy Kátler mikor foglalkozott ilyenekkel.

(#58389) Woodslave válasza Assdak (#58388) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:C ja pontosan. Egyetlen profi nem edz így. Sok mindent meg lehet magyarázni kox-al, de azt nem nagyon, hogy valaki miért nem a "legjobb", leghatásosabb edzésformát választaná. :F

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#58390) shteer válasza Woodslave (#58386) üzenetére


shteer
titán

"nálunk 20 felett 5kg-val növekszik, semmi átmenet"

Ugyse hasznalnad ;]

..szerintem jónak tűnik

(#58391) Assdak válasza Woodslave (#58389) üzenetére


Assdak
őstag

Ne ezt megint nem értem, mit akarsz mondani. Lehet kevés volt a napi CH..
btw van olyan edzés forma, ami mindenki számára a legjobb, leghatásosabb?

(#58392) Ijk válasza Assdak (#58388) üzenetére


Ijk
nagyúr

Csak mi Kátlerrel ellentétben izometriás edzéssel fogjuk felépíteni azt a száraz tömeget, nem pedig kogszal. Mármint Wood.
De úgysem fogja, megint unatkozik és tanulmányokat linkelget, ahelyett hogy ebédelne egy kis húst. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#58393) Assdak válasza Ijk (#58392) üzenetére


Assdak
őstag

Majd szóljatok, ha ezekkel a tudományos szarságokkal sikerült. Persze, lehet tényleg csak én vagyok egy hülye paraszt, hogy kétkedve figyelem ahogy Tom Jones a tengerentúlról megmondja mi lenne a tökéletes edzés számomra, anélkül, hogy látott volna.

(#58394) Woodslave válasza Assdak (#58391) üzenetére


Woodslave
nagyúr

lehet kevés. Én se ettem még ma ch-t ;]

felhoztam egy cikket, amiben azt írja, hogy 3 módszer eredményezi a legjobb hipertrófiát. Erre jöttél hogy Cutler biztos nem foglalkozik ilyesmivel. Én meg egyet értettem, hogy a profik nem 10*3 ismétlést csinálnak, meg 10másodperces szetteket, meg izometriás tartásokat.

ettől függetlenül nem hiszem hogy neked vagy nekem teljesen máshogy kéne edzenünk ha izmosak akarunk lenni mint akárki másnak :U

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#58395) Woodslave válasza Ijk (#58392) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja ráadásul itthon vagyok. Qrva nehéz megállni, hogy ne egyem meg a gyerekek hazahozott rizsét meg paradicsomlevesét. De arra gondolok, hogy jobb lesz az edzés után (már ha végez időben asszony és el tudok menni) hússal :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#58396) Shadowbull


Shadowbull
addikt

szerintetek az normalis hogy a felhuzastol a trapezizmom also, gerinc melletti reszeben van baromi eros izomlaz?

Par hete amikor elkezdtem azt hittem hogy veletlen, de ugy tunik nem. Szarul csinalok valamit vagy nektek is szokott?

Woodslave

hazahordjak a gyereket a kajat a menzarol? :U

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#58397) Dexar007 válasza Shadowbull (#58396) üzenetére


Dexar007
veterán

Hat ha nem eszik meg mert ne? Kidobjak a kukaba ugyis.

Give me your cum,bull!

(#58398) Woodslave válasza Shadowbull (#58396) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja minden kalória számít nekem ;]

nem csak ma óvodai ballagás volt, aztán a saját csoport hazament, a másik csoportban meg nem akartak maradni.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#58399) Assdak válasza Woodslave (#58394) üzenetére


Assdak
őstag

Én NetTom kommentjére akartam reagálni, nem gondoltam, hogy a kettő ennyire összefügg.
Ettől függetlenül, én biztos vagyok benne, hogy teljesen máshogy kellene edzenem két méteres ectoként, mint egy 160-170 cm es endo nak, vagy mezonak. És akkor már az anyagcseréről, az életvitelről, és a többi szarságról szó sem esett.

(#58400) Woodslave válasza Assdak (#58399) üzenetére


Woodslave
nagyúr

lehet :K

csak itt az volt az érdekes,hogy a linkelt cikk írója gyakorlatilag teljesen eltérő módszereket javasol, mint ami a fő csapás. Ezért érdekelt a véleménye az embereknek. Még ennyi idő után is qrvára naív vagyok :C

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.