Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150201) aelod válasza Ļantos (#150200) üzenetére


aelod
veterán

Amit az interneten látsz, olvasol egy valamit bizonyít csak:
- azt, hogy van internet elérésed.

...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#150202) Woodslave válasza aelod (#150201) üzenetére


Woodslave
nagyúr

írta Petőfi Sándor verse ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#150203) Jim-X válasza aelod (#150201) üzenetére


Jim-X
őstag

:C :DDD

(#150202) Woodslave: Osszefoglaloba vele :K ;]

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#150204) Woodslave


Woodslave
nagyúr

olvasgatom Mike Israetel Renaissance Diet könyvét. Alapvetően a kalória és protein bevitel / elosztás fontossága van hangsúlyozva itt is azzal, hogy a ch időzítésnek edzés körüli időben is van jelentősége. Azért mindig elgondolkozok mennyit számítana... (persze azon kívül hogy iszik/eszik az ember fehére- cht edzés előtt meg edzés után, de ha a konkrét arányokat tartaná)

Mondjuk maga a beosztás eléggé elrugaszkodott a valódi élettől, azaz akkor lehet a legjobban követni, ha teljesen makro tiszta kajákat eszel

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#150205) Apollyon válasza Woodslave (#150204) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hát igen, érdekes hogy vajon izmosabbnak mutatna-e a tükör vagy sem, illetve hogy egészség szempontjából nyom-e bármit a latba ez az időzítéses trükközés.

"Mondjuk maga a beosztás eléggé elrugaszkodott a valódi élettől, azaz akkor lehet a legjobban követni, ha teljesen makro tiszta kajákat eszel"

Pont az, hogy nem éppen természetes se a perfektül belőtt grammos makroszámolgatás, se az időzítgetés. Nekem ezekkel mindig az volt a bajom, hogy több időmet veszi el ennek betartása mint amennyi vélt eredményt hozna.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#150206) Woodslave válasza Apollyon (#150205) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja most pusztán izmosodás szempontjából gondoltam nem egészség. Annyit kinézek a dologból, hogy talán kisebb zsírosodással járna, fene tudja.

De én is úgy vagyok. Az alapokat hajlandó vagyok megcsinálni, de ilyen trükközéshez már nincs energiám, kedvem stb.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#150207) marked one94 válasza tibcsi0407 (#150199) üzenetére


marked one94
őstag

Jajj ne rosszul vagyok az ilyen emberektől, pár éve még követtem őt meg hasonlókat, de ma már rákot kapok tülök. Mostanság már a TSM is annyira túltolta a dolgokat meg Gabi is hogy őket se követem. Edzek ahogy mondják Zsoltiék, eszek mindent amit akarok, és pihenek amennyit csak tudok és kevesebb mint 1 év alatt gecisokat fejlődtem :)

You'll Never Walk Alone

(#150208) HussarF válasza marked one94 (#150207) üzenetére

Kövesd őket, ha erőemelésről van szó:

Robi
Ádi
Zoli

(#150209) tibcsi0407 válasza marked one94 (#150207) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Amúgy sem mindig kell rágörcsölni a témára, de muszáj voltam elsütni a poént. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#150210) marked one94 válasza HussarF (#150208) üzenetére


marked one94
őstag

Ismerem őket, de nem fogom követni mert sumoban húznak ;]

[ Szerkesztve ]

You'll Never Walk Alone

(#150211) HussarF válasza marked one94 (#150210) üzenetére

És akkor mi van? Sumoban mindenki 300 felett húz?
Elég magas srácokról van szó, náluk a sumo sem azt jelenti, hogy spárgáznak és 20 centit emelnek a rúdon. Ha megnézed a videókat, nem olyan nagy terpesz az az arányaikhoz képest.

Robi felhúz
Ádi felhúz

(#150212) aelod válasza marked one94 (#150207) üzenetére


aelod
veterán

+1

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#150213) Woodslave válasza marked one94 (#150207) üzenetére


Woodslave
nagyúr

pontosan ezt kell csinálni, legalábbis annyiban hogy le kell szakadni erről a virtuális világról, edzeni kell pihenni, ha meg nem poweres akarsz lenni hanem jól kinézni ;] akkor meg számolni a makrókat :D :P (meg betartani :W )

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#150214) Woodslave válasza HussarF (#150211) üzenetére


Woodslave
nagyúr

paks az új chepel :R

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#150215) HussarF válasza Woodslave (#150214) üzenetére

Ahogy a Halott pénz énekli: "Van valami a levegőben..." :C ;]

[ Szerkesztve ]

(#150216) Woodslave


Woodslave
nagyúr

[link] na tessék még jobban tudok spórolni :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#150217) aelod válasza Woodslave (#150216) üzenetére


aelod
veterán

Emmá' régi. :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#150218) Woodslave válasza aelod (#150217) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ez mai :D vagy az régi hogy nem kell D vitamin?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#150219) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Így kell nyomni a bicót: [link]

https://utdetailing.hu/

(#150220) rasotamas


rasotamas
veterán

Nézegettem étrendeket, igazából mind ilyen 70% rizs+csirke. Gondolom a rizs simán megfőzve, de a csirkét hogy elkészítve, hogy ne legyen se zsíros az olajtól, se ízetlen. Sóágyon megsütni?
Illetve mindenhol tojásfehérjét írnak, én most nem érzem, hogy az a darabonként 5 gramm zsír annyira földhözb*szna, hogy kidobjam egy eleve drága kaja felét, meg még a srágájában is van 3 gram fehérje ugyanúgy mint a fehérjében. Tehát 6f+5zs helyett 3f. 4 egész tojás 24f+30zs 8 fehérje 24f.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#150221) aelod válasza Woodslave (#150218) üzenetére


aelod
veterán

A nem kell D vitamin a régi.

(#150220) rasotamas

Nézegettem étrendeket, igazából mind ilyen 70% rizs+csirke.

Aki nem lát túl a csirke+rizs étrenden azt nem szabad komolyan venni. ;)

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#150222) rasotamas válasza aelod (#150221) üzenetére


rasotamas
veterán

Ezt a Drugs Bunny könyvet néztem ami be van linkelve meg még valami mást, már nem tudom. Igazából egyszerű, csak unalmas.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#150223) Apollyon válasza Woodslave (#150216) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Yea, már megint a vitaminoktól halunk majd meg... :D Persze a cigivel meg a sörözéssel semmi gond nincsen. Biztos az is része a változatos táplálkozásnak.

Persze ez a cikk is a szokásos "újságírói" torzítás, mint a múlt héten olvastam egyet más témában, hogy nem kell majd átállítani az órát téli időszámításra. Ott meg leírták, hogy télen lesz amikor sötét lesz reggelente, mert hogy majd csak fél 9-kor kel majd a Nap reggel. Aztán hogy ez milyen rossz a szervezetednek, mert hogy sötét hatására nem kelsz úgy fel, meg éjjel nem tudsz majd rendesen aludni, és akkor rátértek az alvászavarra, ami halálos is lehet, meg 10 évet elvesz az életedből. Kicsit sem manipulatív... Ja de. :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#150224) aelod válasza rasotamas (#150222) üzenetére


aelod
veterán

Valahogy sejtettem... :DDD
Ha étrend kell akkor keress fel egy szakértőt és hagyd a drognyulat. ;)

(#150223) Apollyon

Többek között én sem értek egyet ezzel az óra tekergetéssel. Számtalanszor bebizonyosodott, hogy semmi energiamegtakarítási előnye nincs a téli óra visszaállításnak.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#150225) Woodslave válasza rasotamas (#150220) üzenetére


Woodslave
nagyúr

azért csirkerizs mert azt lehet a legpontosabban számolni. Én pl. sütőzacskóban sütöm 0 zsíradékkal

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#150226) Woodslave válasza aelod (#150224) üzenetére


Woodslave
nagyúr

milyen szakértőre gondolsz. komolyan érdekel, hogy egy szakértő mit tud nyújtani :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#150227) aelod válasza Woodslave (#150226) üzenetére


aelod
veterán

Egy sport dietetikus egy full kezdőnek aki még csak most ismerkedik a táplálkozás tervezéssel, makrókkal stb?
Elég sok mindent :K

(#150228) Jorus

Nézőpont kérdése ;] . Felesleges procedúra szerintem.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#150228) Jorus válasza aelod (#150224) üzenetére


Jorus
nagyúr

Valójában nyáron állítjuk előre az órát, nem télen vissza; a normál időzónánk UTC+1, ehhez jön nyáron a DST (daylight saving time).

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#150229) marked one94 válasza HussarF (#150211) üzenetére


marked one94
őstag

Nem szeretem akik igy húznak és ennyi. Ettől még piszok erősek és én lehet sose fogom ennyi súlyt megmozgatni. Masik meg hogy engem nem motival mas emberek mekkorakat nyomnak, sajat eredmenyeimet akarom megdonteni. Nekem is van ismerősöm aki 220at nyom fekve de kinem szarja le? Kondiba is oda jonnek hozzan hogy mennyit nyomok fekve es akkor utana mondja neki van egy haverja aki tobbet nyom, en meg csak vissza kerdezek is te? Es ezzel meg is hal a beszelgetes.

You'll Never Walk Alone

(#150230) Woodslave válasza aelod (#150227) üzenetére


Woodslave
nagyúr

és mivel mond többet mint pl. berakod a kalkulárorba, kidobja hogy ennyi a tdee, ennyit kell enned hogy hízz fogyj stb.

Azt tudod hogy testsúly *2 a fehérje, a zsír legyen meg lehetőleg egészséges forrásból, kalória 25-30%-a a maradék meg ch illetve a kettő egyéni preferenci kérdése.. Megnézed a kajákat amiket enni tudsz és összelegózod.

Kiváncsi vagyok egy dietetikus által összeállított étrend alapján ehhez képest mennyivel lenne jobb. :F Tényleg. Vannak a neten is nem dietetikus "makro" coachok és soha nem tudtam rájönni hogy mit tudnának ennél többet segíteni

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#150231) whitezo88 válasza Woodslave (#150230) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Szemelyi edzok is vannak olyanok mellett akik inkabb fizetnek hogy ott telefonozzon pedig alap edzesterveket nulla ft leszedni...

(#150232) aelod válasza Woodslave (#150230) üzenetére


aelod
veterán

Azért mert ez a szakmája ;)
Pl. megmondja, hogy melyik ételt kerüld, ha nem tudod miért vagy folyton szarul. (IR, diagnosztizálás stb.) Mit mivel egyél személyre szabottan. Ezt egyik netes kalkulátor sem fogja neked megmondani. Mint ahogy a manapság lesajnált személyi edző munkája is az, hogy személyre szabottan segítsen a teremben elérni a céljaid. Kikeresheted te a legjobb netes edzéstervet ha az nem működik nálad sok-sok egyéni tényező miatt.

(#150229) marked one94

Volt idő amikor engem is betaláltak ezzel. Szerencsére elfojtottam a további kérdéseket azzal, hogy akkoriban nem nyomtam fekve (rúddal).

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#150233) Woodslave válasza aelod (#150232) üzenetére


Woodslave
nagyúr

hát mondjuk pont egy kezdőnél nem látom ennek jelentőségét, de nem vitatkozom :D

de azért megkérdezem te voltál már dietetikusnál, hogy összerakja a kajád?

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#150234) aelod válasza Woodslave (#150233) üzenetére


aelod
veterán

Nem, de nem azt mondtam, hogy én értek is hozzá csak azért mert követem a nagy könyvben leírtakat.

Meg pénzem sincs ilyenre, ahogy felkészítő edzőre sem. Póz edzésre viszont nem ártana találni valakit aki ért is hozzá.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#150235) rasotamas válasza aelod (#150232) üzenetére


rasotamas
veterán

Tavaly elmentünk párszor konditerembe a feleségemmel. Fogadtunk személyi edzőt, mert neki súlyos gerincbetegsége van. Mivel párban mentünk egy órára kifizettünk 2*3000 forintot, holott 95%-ban FELVÁLTVA foglalkozott velünk, max a levezetést csináltuk együtt.
Őt odatette a szobabiciklire "ártani nem használ" jelleggel, és inkább velem foglalkozott, majdnem fölöslegesen, holott nekem meg megvannak az alapok, pár évig gyúrtam 2004-2007 körül. A legfölöslegesebben kib*szott 30 ezer forint volt a 10-es bérlet nála. Talán 1 alkalommal talajtornáztatta meg rendesebben labdával, persze az első órán, mikor elő kellett adni milyen király edző is ő.
Valóban meg tudom nézni én is mondjuk a kalóriabázison amit kell, sőt tudok fejben 4-gyel és 9-cel szorozni is. Inkább tippeket várnék tapasztalatból, ki mit talált ami finom, finomabbá teszi a jó öreg csirkét. Én mondjuk nem foglalkoznék annyit némi extra zsírral, az én súlyomhoz ha 80 vagy épp 100 kilóra csinálom az étrendet úgyis belefér egy kis plusz, értem ezalatt hogy simán enném a tojás sárgáját, a sertéscombot és a csirkecombot is. Mi szoktunk egyébként sóágyon egészben sütni csirkét vagy csak csirkecombot, az baromi finom és nem olyan nagyon száraz. A súlyom inkább annak köszönhető, hogy mondjuk süt az asszony sajtos pogácsát és én megeszek vagy 20-at, nem annak hogy halvány gőzöm nincs mi az a kalória. A laikus meg az komplett idióta nem ugyanaz egyébként.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#150236) Jorus válasza marked one94 (#150229) üzenetére


Jorus
nagyúr

Tőlem sosem kérdezik, mert anyaszomorító arcom van és pufi is vagyok. :D Mondjuk tegnap már teljesen jól ment 140-be a 3*8, meg 45 fokon 115-tel a széria, bár 135 kilósan ez lófasz ugye, node ha hozzáveszük, hogy alig 2 hónapja tudtam elkezdeni lájtosan edzeni, meg egyéb csajos kifogások, akkor ki tudom magyarázni, szal na. Nademajd, ha karcsú leszek, és marad rajtam némi izom tavaszra, na majd akkor lesz releváns az eredmény! :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#150237) Ļantos válasza marked one94 (#150229) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Ennyi. :K

(#150238) Woodslave válasza Jorus (#150236) üzenetére


Woodslave
nagyúr

de legalább itt elmondhatod :K (kérdés nélkül ;] )

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#150239) Jorus válasza Woodslave (#150238) üzenetére


Jorus
nagyúr

Azt úgy kell, hogy hirtelen témaváltásként egyszercsak bedobod, és ott van, beng! A legjobbaktól tanulok. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#150240) aelod válasza rasotamas (#150235) üzenetére


aelod
veterán

Attól, hogy valaki elkér 30e forintot még nem lesz személyi edző. :U :N

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#150241) Woodslave válasza Jorus (#150239) üzenetére


Woodslave
nagyúr

de az guggolás. Az nem számít rajkodásnak :P ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#150242) Jorus válasza rasotamas (#150235) üzenetére


Jorus
nagyúr

A csirke receptek tárháza elapasztathatatlan. :) Napi 1 kilót eszem, szal elhiheted, hogy kell a változatosság. Egyik nap só-bors, aztán következőn csirkefűszersó, utána sertésfűszersó, aztán joghurtos-zöldfűszeres, meg mustáros-borsos (egyik nap glóbusz mustár, aztán német csípős, később magos dizsoni!), meg lecsós meg bbq-s, és mindezt egyszer felkockázva, egyszer egészben, egyszer tepsiben és máris megháromszoroztad a receptek számát. Sütéshez minimális olíva, azt jóvan.

- Csirke-rizs, blansírozott zöldségekkel
- tepsis csirke alkatrészei és összedobálva tepsibe
- só-bors, prosciutto, szárított parcsi, olajbogyesz, ananász, bivalymozzarella
- lecsós csirke rizzsel

Satöbbi bármi. Persze ne csak csirke-rizs legyen, toljál sok zöldséget, gyümölcsöt, hetente 1-2-szer vörös húst, halat, tojást.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#150243) Jorus válasza Woodslave (#150241) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mondjuk az is igaz, hogy kurvára nem tudok annyival guggolni :( , szal az a 170 az tiszteletreméltó :R

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#150244) Woodslave válasza Jorus (#150242) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ez kemény azért hogy minden nap 1kg-t el is készítesz (vagy te is az vagy aki jól nősült) :C

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#150245) Woodslave válasza Jorus (#150243) üzenetére


Woodslave
nagyúr

egyszer volt hol nem volt :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#150246) rasotamas válasza aelod (#150240) üzenetére


rasotamas
veterán

De attól, hogy egy elég jó konditerem honlapján szerepel az "Edzőink" menüpont alatt, felhívom a konditermet, megkérdezem kit ajánlanak gerincbetegség esetén és azt mondják, hogy őt, attól már némi remény felpislákol egy laikusban is, hogy valóban egy személyi edzővel van dolgom. Szerintem meg ez valahogy úgy nézne ki, hogy korrekt nem lehúz, inkább kérjen többet de nem duplán párhuzamos edzésre, és a problémás esetek kezelése az, ahol igazán meg tudja mutatni a képességeit. Ott kellett volna gyanút fogni mikor kért egy nap gondolkodást, hogy vállaljon-e minket.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#150247) Jorus válasza Woodslave (#150244) üzenetére


Jorus
nagyúr

"Magamra főzök, Lalikám". :D Általában 3 napra szoktam készíteni a 3 kilót, meg hozzá a rizst, zöldségeket, satöbbi. Oké, elmegy vele egy bő délelőtt, de aztán 3 napig csak a dobozokat kell bedobálnom mosogatni. Egyébként meg nem túl feszített a napirendem, szal belefér. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#150248) rasotamas válasza Jorus (#150242) üzenetére


rasotamas
veterán

Ez már valami, nagyon köszönöm! A minimális extra zsíron felül van valami ellenvetés a sertéscombbal szemben?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#150249) szuszinho válasza Woodslave (#150233) üzenetére


szuszinho
őstag

Egy kezdőnél nem számít, ha megmondják milyen ételeket kerüljön, és miből kell mondjuk többet? Majd csak akkor, ha valami baja lesz?

(#150250) Woodslave válasza szuszinho (#150249) üzenetére


Woodslave
nagyúr

dehogy. nagyon is számít

a vérképből meg vércsoportból majd jól feltárják neked hogy milyen ételintoleranciád van amit miatt rosszul érzed magad. :K

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.