Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103223) celf válasza Shingen (#103198) üzenetére


celf
őstag

a haspres sajat sullyal kiraly, csak onmagaban keves. ebbol a szempontbol igaza volt szerintem a "megmondom a tutit" gyereknek a teremben.
obliquusok nelkul a rectus abdominis (aka six pack) nem sokat er. labemeles az also rostokat erositi amugy, az is igen fontos.

viszont ha szenzoros deficited van a combod boren, elol, oldalt, jol enlekszem?
akkor a labemeles is szigoruan szabalyosan vagy sehogy, mert ennel a gyakorlatnal olyan nyiroerok lepnek fel a csigolyak kozott, hogyha barmi kezdodo discus baj van, az csak szarabb lesz. ez boritekolhato.
esetleg nagyon vigyazva, pontosan kivitelezve, haton fekve ugy, h a derek szakasznal a gering semmikepp ne emelkedjen el a foldrol, es csak addig leengedve a labat, amig nem fokozodik a tunet. legyen az fajdalom vagy erzes kieses.

hiperhajlitas szerintem ket szempontbol is haszontalan illetve karos. haszontalan mert a squat es a deadlift szerintem eleg erre. instabilitas miatt.

masreszt a hilerhajlitast is konnyu szarul kivitelezni. foleg mikor azt hiszik az emberek h minel feljebb jonnek, minel jobban homoritanak, annal jobb. hiperextenzio a csipoben, azaz a derektaji gerincben kifejezetten öngól, sajat magaddal kiszuras. foleg ha mar van egy gyanus, bizonytalan tuneted.

de mondom, tunet/gond nelkul is, egeszseges embereknek is lof*sz habbal ez a gyakorlat, mar bocsanat.

haspres kifejezetten jo. imho. ha nem csonalnak teljes felulest belole mert az megint balfaszsag. ha hasra vegzik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.