Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#131801) ezittketto válasza eattila (#131800) üzenetére


ezittketto
csendes tag

50-es táblánál? :DDD

(#131802) npera válasza ezittketto (#131801) üzenetére


npera
újonc

50 m/s az 180 km/h, annak már elégnek kell lennie városban :B
Ha nincs mértékegység, akkor SI-mértékegységet használ mindenki :C

(#131803) ezittketto válasza npera (#131802) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Mondjuk ez is jogos :D

(#131804) Phülöp válasza ezittketto (#131803) üzenetére


Phülöp
addikt

valamikor valakik ezt már cáfolták

KRESZ

"26. § (1) Az egyes járművekkel - ha e rendelet másként nem rendelkezik - legfeljebb a következő sebességgel szabad közlekedni: *

a) * személygépkocsival, motorkerékpárral, 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival

aa) autópályán 130 km/óra,
ab) autóúton 110 km/óra,
ac) lakott területen kívül egyéb úton 90 km/óra,
ad) lakott területen 50 km/óra,
a/1. * a külön jogszabályban * meghatározott követelményeknek megfelelő autóbusszal

- autópályán 100 km/óra,
- lakott területen kívül, egyéb úton 70 km/óra,
- lakott területen 50 km/óra,
b) * egyéb gépjárművel - kivéve teherszállításra kialakított motoros triciklit -, valamint gépjárműből és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel

autópályán 80 km/óra,
lakott területen kívül egyéb úton 70 km/óra,
lakott területen 50 km/óra,
c) villamossal 50 km/óra,
d) * teherszállításra kialakított motoros triciklivel, elromlott járművet vontató gépjárművel, segédmotoros kerékpárral, lakott területen kerékpárral 40 km/óra,
da) * lakott területen kívül kerékpárral, ha a kerékpárt hajtó kerékpáros fejvédő sisakot visel és utast nem szállít 50 km/óra,
db) * lakott területen kívül kerékpárral, ha a kerékpárt hajtó kerékpáros fejvédő sisakot nem visel 40 km/óra,
d/1. * hólánccal felszerelt gépjárművel 50 km/óra,
d/2. * a kerékpárúton közlekedő járművel 30 km/óra,
d/3. * a gyalog- és kerékpárúton közlekedő járművel 20 km/óra,
e) * mezőgazdasági vontatóval, valamint mezőgazdasági vontatóból és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel 40 km/óra,
f) lassú járművel, valamint lassú járműből és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel 25 km/óra,
g) olyan járművel, amelynek kerekei fúvott gumiabronccsal felszerelve nincsenek 20 km/óra,
h) pótkocsinak nem minősülő fék nélküli vontatmányt (mezőgazdasági vagy ipari munkagépet) vontató mezőgazdasági vontatóval és lassú járművel 15 km/óra."

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#131805) eattila válasza Phülöp (#131799) üzenetére


eattila
csendes tag

Marginal gains :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#131806) eattila válasza ezittketto (#131801) üzenetére


eattila
csendes tag

Ott is :D A verseny az versen :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#131807) ezittketto válasza Phülöp (#131804) üzenetére


ezittketto
csendes tag

:F

(#131808) Phülöp válasza ezittketto (#131807) üzenetére


Phülöp
addikt

mi a kérdés?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#131809) ezittketto válasza Phülöp (#131808) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Hogy ezt most mire kaptam válasznak?

(#131810) eattila


eattila
csendes tag

Bringás urak!

Ha a keretezett részben levő illesztésnél fékkart meghúzva jelenik meg csillogó folyadék (valószínűleg olaj, mert olajsáros volt a féktest) az mekkora baj?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#131811) Phülöp válasza ezittketto (#131809) üzenetére


Phülöp
addikt

npera megjegyezte a sebesség mértékegységének hiányát a KRESZ-ben, erre te válaszoltál, hogy jogos, én pedig cáfoltam
Benéztem valamit?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#131812) Grillo válasza eattila (#131810) üzenetére


Grillo
senior tag

Attól függ, hogy az eladó vagy az új bicikli érintett :D

(#131813) eattila válasza Grillo (#131812) üzenetére


eattila
csendes tag

Az uj. A regit mar eladtam…

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#131814) eattila válasza eattila (#131813) üzenetére


eattila
csendes tag

ilyen: https://www.youtube.com/shorts/csnTpqcVW64

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#131815) zetor2000 válasza zetor2000 (#131779) üzenetére


zetor2000
senior tag

Update:
Ez csípős, de az íze nem annyira karakteres, mint egyéb másik italoknak. Sütibe továbbra is másikat választanék, ez "nagy duzzogva" el fog fogyni. A Flor de Cana Spresso azért izgalmasabb választás, ez a csípőset kedvelőknek egy érdekesség. Egy próbát megért, de nem lesz a kedvencem :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#131816) Phülöp válasza eattila (#131814) üzenetére


Phülöp
addikt

Műszaki hibára gyanakszom.
Garanciális még, gondolom.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#131817) npera válasza ezittketto (#131803) üzenetére


npera
újonc

Itt a fórumon mókából jogosnak tűnhet, de rendőrnek ne érvelj ezzel :B

(#131818) npera válasza eattila (#131810) üzenetére


npera
újonc

Ez a féknyereg? Ha nincs rajta semmiféle csavar, ami összehúzná a két felét, akkor az cserés. Milyen típus?

Shimano Alivio vagy hasonló?

Látok 2 db torx csavart. Azok meg vannak húzva rendesen?

Kábé 380 SEK egy ilyesmi típustól függően, végső esetben lehet újat venni és cserélni, ha a garanciában nem akarják. De illene nekik cserélni, mert még nehéz ráfogni, hogy széthajtottad. A féknyereg szürkezónás kopó-fogyó, mivel alapvetően a fékbetét és tárcsa fogy, a nyeregben hacsak nem nyírja szét a szimmeringet a dugókra ráragadó kosz, akkor elég sokáig bírja.

[ Szerkesztve ]

(#131819) npera válasza eattila (#131814) üzenetére


npera
újonc

Ah, most olvasom, hogy Tektro.

Ahogy néztem a termék képeket azon is van 2 db összehúzó csavar. Ha azok nem lazák, akkor a tömítés hibás vagy hiányzik.

A fékolaj elég agresszív, szemedbe nehogy belekend.

(#131820) eattila válasza Phülöp (#131816) üzenetére


eattila
csendes tag

Az. Viszem is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#131821) eattila válasza npera (#131818) üzenetére


eattila
csendes tag

Tektro.

Csavarokon huztam. De nem segitett. Tomites lesz. De ha szet is szedem nem tudom feltolteni, nincs hozza semmim… Megy szervizbe :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#131822) npera válasza eattila (#131821) üzenetére


npera
újonc

Feltöltéshez a következőket ajánlom. Kell egy Shimano kit, amivel gyakorlatilag egy fecskendővel átnyomod a megfelelő szögben levő rendszeren a friss folyadékot és egy kis tölcsérbe kinyomja a régi folyadékot. Egyből légteleníti is a rendszert ezáltal.

Kell sima autóba is jó fékolaj.

A művelet előtt jól le kell takarítani mindent, alápakolni a szivárgást felfogandó, aztán mély levegő és hajrá. Nehéz elrontani, vannak jó ParkTool tutoriálok róla.

(#131823) eattila válasza npera (#131822) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha a javitast szervizre bizom, akkor perpill ezt is. Majd legkozelebb szerzek hozza cuccokat es kiprobalom. De meg garis. 1 honapja vettem. Oldjak meg.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#131824) Sipi- válasza eattila (#131823) üzenetére


Sipi-
tag

Ha garanciális, akkor nem szabad hozzányúlni, visszaviszed és megoldják vagy cserélik.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#131825) Phülöp válasza Sipi- (#131824) üzenetére


Phülöp
addikt

+1

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#131826) eattila válasza Sipi- (#131824) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem is akartam szerszedni :) Szerviznek irtam, egyeztetjuk az idopontot. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#131827) blueboi69 válasza eattila (#131810) üzenetére


blueboi69
csendes tag

keni a betétet, hogy ne nyikorogjon. feature :DD

(#131828) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Taktikai kérdés, elsősorban Jahnohoz, de mindenki válaszolhat, aki képben van: Barba Negrában mennyire "ütős" a hangosítás? Egy Pantera élvezhető lehet? Fogom hallani/érezni a basszusgitárt/lábdobot?

(#131829) Jahno válasza Bujdy81 (#131828) üzenetére


Jahno
őstag

Személyzettől függ. Meg egyéni megfoghatatlan igényektől. De egy Pantera alapban csak jó lehet :C

(#131830) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Továbbra is csak nagyon marginális esetben érzem létjogosultságát a tárcsaféknek...

Mondjuk néha az én esetem is ilyen. :D
[link] Füzfői versenyen itt van az egyik bringás fordító. Jössz le 65-70-nel és egy elég kemény féktávot kell fogni, mert kb. a durva lejtő aljában van a fordító. Na, ott egyik évben a négy kör alatt kb. kukára fékeztem egy szett karbon fékbetétet... :(Idén öt kör lesz... :Y

Most olvasom a versenykiírást, ez nem tetszik:

5 X 33,92 km kör és 2 X 3,2 km bekötő szakasz. Pálya a Balatonfűzfő – 710-es út – 7213-as út útvonalon, ahol teljes útzárat biztosítunk
A kerékpáros kör bekötő szakasza 78 méternyi, a zárt pálya 556 méternyi szintet tartalmaz – körönként

Ha ez igaz, akkor az 2858 méter színtemelkedés a 180 km-en! Nyilván nem lehet igaz, mert akkor durvább lenne a pálya, mint ez, amit nem véletlen hívnak Kínok Kínjának:

"A május 7-én rajtoló versenyen a 3 körből álló hosszútávon mintegy 120 km-t és kb 1500 méter szintemelkedést kell legyűrni a kerékpárosoknak. A Kínok Kínján sík, emelkedő és lejtő is vár a bringásokra, de a legnagyobb kihívást biztosan az emelkedők jelentik, a felújított erdészeti úton háromszor kell megmászni Pilismarót felől a Két-Bükkfa nyerget és onnan egyenesen leszáguldani Esztergom felé. Az utolsó kör végén pedig Esztergom egyik nevezetessége előtt, a Bazilikánál lesz a befutó."

[ Szerkesztve ]

(#131831) ezittketto válasza Phülöp (#131811) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Arra írtam, hogy jogos npera észrevétele, hogy elfelejtettem a mértékegységet megjeleníteni..

(#131832) Phülöp válasza ezittketto (#131831) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez esetben benéztem. Sry vagyok.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#131833) ezittketto válasza npera (#131817) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Úgy látom valami nagyon félrement a kommunikációmban, ha ketten is félreértettetek. :B
eatilla ezt írta:
Nem gyorshajtani meg életszerűtlen. Ha előttem 70-el barangol valaki, azt nem 90-el előzöm meg. Az meg már ugye....
Én erre viccként rávágtam, hogy mindezt ötvenes táblánál?!

Erre kaptam én tőletek Kresz idézeteket, meg hogy ne így érveljek a rendőr előtt..
Nem tudom mi ment így félre.. :F

(#131834) Sipi- válasza Bujdy81 (#131830) üzenetére


Sipi-
tag

Akkor ne fékezz :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#131835) ezittketto válasza Phülöp (#131832) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Noprob ;)

(#131836) eattila válasza Bujdy81 (#131830) üzenetére


eattila
csendes tag

Annyi előnye van, hogy hosszú évek alatt sem kopik el a felni mint a felniféktől. (az alufelni is kopik, a karbon meg pláne.)

A versenyhez meg drukk :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#131837) -NoVa- válasza Bujdy81 (#131830) üzenetére


-NoVa-
őstag

"Továbbra is csak nagyon marginális esetben érzem létjogosultságát a tárcsaféknek..."

Latyakos sós hólében megtett napi 2x30km-es táv mellett 2-3 nap egy szett fékpofa. Mondjuk én nem szórakoztam olajjal, Avid mechanikus tárcsafék van az XTC-n és az NRS-en is. A fixin meg még mindig a 20 éve felrakott fékpofák vannak fent, meglepőmód nem kopnak.

(#131838) Sipi- válasza -NoVa- (#131837) üzenetére


Sipi-
tag

20 éve felrakott fékpofák vannak fent, meglepőmód nem kopnak.

Mert már betonkeménységűre öregedtek :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#131839) npera válasza ezittketto (#131833) üzenetére


npera
újonc

Én csak próbáltam irónikus módon tréfálni, nem értettem félre semmit :B
Semmi probléma szerintem.

(#131840) npera válasza Sipi- (#131838) üzenetére


npera
újonc

Egy kollégám (már nyugger) járt egy régi Mazda 323-al (négyszögletes szedán), ami miután megkapta az oldtimer regisztrációt szépen futott tovább az eredeti (!!!) tehát 30-éves téli abroncsokkal. Az sem kopott, mert bakelit keménységűre nemesedett már. Megállni sem lehetett vele, de ugye nem kell sietni és időben kell fékezni.

(#131841) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Na bekötötték. Wifin:

(#131842) eattila válasza -NoVa- (#131841) üzenetére


eattila
csendes tag

Bódogság!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#131843) blueboi69 válasza -NoVa- (#131841) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Szerintem ez megérne valami komolyabb ünneplést nálatok :D
Kezdhetsz ismerkedni a Napster, DC++, Torrent, streaming fogalmakkal :C

(#131844) ezittketto válasza -NoVa- (#131841) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Wifin ezt hozza?! :Y
Az nem gyenge. Grat.
A sok év szenvedés után megérdemled ;)

(#131845) Bujdy81 válasza -NoVa- (#131841) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Photoshop! ;) :D

(#131846) -NoVa- válasza ezittketto (#131844) üzenetére


-NoVa-
őstag

Wifi 6 óta mondtam, hogy házon belül fél gigabit megvan mindenhol, nem szenvedek dróttal. A házból kimenő draúttal volt csak nyűg. De legalább plug and play volt, másfél óra alatt az utcát is áthúztuk, rendesen vezetve a tetőgerendáknál, csövön le, minden megy.

(#131847) WiZARD


WiZARD
addikt

milyen szép szalagcímek lesznek/vannak ebből: A Tesla 1.1 millió autót hív vissza Kínában a fékrendszer hibája miatt. :Y
Ugyanis a regen fék miatt nem kell a fékpedált használni, ezért a kínai hatóság szerint nagyobb az esély, hogy a user rossz pedált nyom. :W

visszahívás=OTA frissítés, a hiba javítása=figyelmeztető üzenet a usernek, hogy a gázpedált nyomja :DDD

forrás

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#131848) zetor2000 válasza blueboi69 (#131843) üzenetére


zetor2000
senior tag

Friss hublistát tudsz magyar hubokra? :D
[OP]zetor2000 @ Koli / Independence / Independence & Matrix...
De régen volt...

A Napster meg már megszűnt, nem? Volt közben még az AudioGalaxy is... meg némi eMule / eDonkey...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#131849) Jahno válasza zetor2000 (#131848) üzenetére


Jahno
őstag

Napster? Kb. 20 éve mehetett át legálisba, de szerintem kinyírta a Spotify.

(#131850) npera válasza WiZARD (#131847) üzenetére


npera
újonc

Kína egy csodálatos piac. Vannak elég specifikus követelményeik, de a vezetés ellen konkrétan be vannak oltva nagyon durván.

Csak halkan kérdezem: nem lehetséges, hogy a legutolsó "megszalad" Model Y esete volt a visszahívás egyik kiváltója? Amikor a kedves sofőr állt a gázon vagy fél percen át és letarolt valami szerencsétlen mopedest mielőtt belesodródott egy házfalba?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.