Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#169051) mizoli válasza mobilizmo (#169048) üzenetére


mizoli
addikt

Milyen pozitív hozadéka lenne, ha fagyasztanád a crDroid launchert?

EvoX romon használom a Novát, de nem a beépített gesztusvezérlést használom, hanem az FNG-t.

[ Szerkesztve ]

(#169052) mobilizmo válasza mizoli (#169051) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Semmi, csak én így próbáltam ki működik-e nélküle.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#169053) mizoli válasza mobilizmo (#169052) üzenetére


mizoli
addikt

OK, így értem.

(#169054) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

Egy egyszerű zenelejátszó appot keresek. Amit tudnia kell:

1.
Ha egy mappastruktúrának megadom a gyökérmappáját, akkor lépkedjen végig az almappákon (meg az al-al, meg az al-al-almappákon) és a mappákban található fájlokat egymás után játsza le.
Értsd: ne azt csinálja, hogy a megadott mappát felscanneli, begyűjti a fájlokat egy lejátszási listába és azokat valahogy elrendezi és abban a sorrendben játsza, ahogy ő jónak gondolja. Ha egy ilyen mappastruktúrám van:

gyökérmappa
-01-almappa
--A.mp3
-02-almappa
--C.mp3
-03-almappa
--B.mp3

Akkor azt szeretném, hogy A, C, B sorrendben játsza le a fájlokat.

2.
Az alkalmazás bezárása (telefon újraindítása) után is onnan folytassa a lejátszást, ahol korábban megállítottam. Ne kelljen keresgélni, hogy mi volt, az utolsó, amit hallgattam. Ne kelljen keresgélni, hogy adott fájlon belül hol tartottam. Ha reggel hallgatom, majd délután újra elindítom az appot, akkor csak egy play gombot akarok nyomni és folytatódjék minden onnan, ahol tartottam.

3.
Ezt nem lesz nehéz megugrani: mp3 fájlokat kell tudnia lejátszani.

4.
A felülete minél egyszerűbb, letisztultabb legyen. Autóstartóban lévő telefonnál is minél egyszerűbben lehessen benne navigálni (szigorúan piros lámpánál). Nem kell milliónyi extra funkció, csillivilli mindenség. Csak ezt a pár dolgot tudja, amit írtam.

Tudnátok ilyen appot ajánlani?

Köszi szépen!

(#169055) nikilauda válasza CsodaPOK (#169054) üzenetére


nikilauda
senior tag

Ezt próbáld ki:
Music Folder Player
Hangoskönyvet hallgattam vezetés közben. Volt, hogy hetekig tartott egy-egy. Mindig ugyanonnan folytatta.

(#169056) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok! Lehet halva született az igényem, de létezik olyan levelező kliens, amihez ha hozzáadok egy gmail-es e-mail fiókot, akkor nem hoz létre a telefonon egy hozzá kapcsolódó fiókot is?
Van egy telefonom, rajta a saját google fiókommal, de emellett szeretnék több gmail fiókot is ellenőrizni, de azoknak csak a leveleit.
Eddig bármivel probáltam (Outlook, BlueMail ...) minden új gmailes emailfiók hozzáadásakor google fiókot is vett fel a készülékre (névjegyzék, naptár...stb szinkronizációval).

(#169057) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!

Hogy egy androidos készüléken van duplakoppos kijelzőébresztés az mitől függ?
Nincs benne gyárilag az Androidban? Android 10 v. 11 a kérdés oprendszer (nincs nálam a készülék, emiatt nem tudom megnézni).

(#169058) Woodcutt3R válasza Woodcutt3R (#169006) üzenetére


Woodcutt3R
tag

Erre akkor nincs ötlet?

Köszi
M.

(#169059) vacs válasza Woodcutt3R (#169004) üzenetére


vacs
veterán

(#169060) joelke HU válasza Rodzser Mór (#169057) üzenetére


joelke HU
senior tag

Sajnos alapból nincs az Androidon duplakoppos ébresztés. Egyes gyártók készülékei tudják csak. Duplakoppos kikapcsolás viszont megoldható custom laucherrel is, pl. Nova.

Motorola G51

(#169061) vacs válasza Rodzser Mór (#169057) üzenetére


vacs
veterán

Nem írtál konkrét típust, így nem tudjuk, hogy tényleg nincsen-e benne.
Ha a gyártó "kivette" a duplakoppos kijelzőébresztés lehetőségét, akkor utólag nem lehet megoldani, mert rendszerszinten kell tudni ezt!

joelke HU:
a Google Pixel mobilok is tudják, szóval benne van az alap androidban is!

(^)(>.<)(^)

(#169062) Rodzser Mór válasza vacs (#169061) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Köszi a válaszokat.
Direkt nem írtam típust.

És ha tényleg nincs duplakoppos ébresztés, akkor előlapi kamera előtti hessintéssel vagy a kikpacsolt képernyőn való húzással, alakzat írással fel lehet ébreszteni? Esetleg külön programmal?
Úgy gondolom, ilyen programnak folyamatosan kell futni a háttérben
Ez mennyire szívja az akksit, vagy dolgoztatja a procit, melegíti a készüléket?
Van ilyenről tapasztalat?

Amiatt lényeges, mert egyrészt kényelmesebb így, másrészt a gomb kevésbé lenne elhasználva.

(#169063) Tökimanó válasza Rodzser Mór (#169057) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Nekem Xiaomi telefonom volt és van. Ezeken van dupla koppos ébresztés. A régebbi 11-es Androiddal működött.

(#169064) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Nova Playerben a felirat nagyságát és vagy színét lehet módosítani? Én egyszerűen nem találom! :(

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#169065) crok válasza rover45 (#169056) üzenetére


crok
Topikgazda

Pl. FairEmail-ben GMail fiók IMAP-el (NEM OAUTH-al!) és így nincs fiókkezelőben fiók hozzáadva csak az alkalmazásban.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#169066) poirot válasza Dolphine (#169064) üzenetére


poirot
senior tag

Gondolom launchert akartál írni. A betűk méretét és a tipusát a rendszer beállításoknál keresd, ne a launcherben. A betűk szinét én is megváltoztattam sárgára, de jelenleg most én sem találom, hogy hol. :D

[ Szerkesztve ]

(#169067) Dolphine válasza poirot (#169066) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem, nem launchert, hanem Nova Video Playert akartam írni! :DDD
[link]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#169068) svgyula válasza Rodzser Mór (#169062) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ez nem szoftver függő! Kell hozzá hardver is. Ugyanis a kijelző tapizását állandóan figyelni kell az érintő felületen. Ezt nem mindegyik érintő képernyő tudja kezelni. A két tapizós kikapcsolás mindig egy "aktív" kijelzőn történik! Az csak egy figyelés akkor és ott. De ez a kijelzővel együtt ki is kapcsol ha nincs benne az állandó készenléti részben ez az opció. Jellemzően az amoled kijelzőknél működik ahol amúgy is van mindig aktív kijelzés, mert ott csak azok a pontok vannak megvilágítva, míg a hagyományos LCD kijelzőnél az egész háttér ami ugye meríti az aksit rendesen.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#169069) Fred23


Fred23
nagyúr

Jegyzetelő appot keresek a következő feltételekkel: ingyenes, reklámmentes, nem gyűjti az adataim, nem korlátozott egy jegyzet karakterszáma -vagy millió feletti a korlát-, és lehet benne keresni.
Thx!

(#169070) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Van olyan app amivel a fénykép albumból tudok rejtetté tenni albumokat?

(#169071) crok válasza Fred23 (#169069) üzenetére


crok
Topikgazda

Innen a Jegyzetelő alkalmazások rész, az összes open source tudja szerintem.

Joplin - nyílt forrású, kifejezetten az Evernote-ot kiváltani képes cross-platform alkalmazás szinkronizációval (Android, Windows, Linux, Mac)
Notally
Standard Notes
Simplenote
Quillnote: markdown képes jegyzet alkalmazás @Play Store
Omni-Notes @Play Store
Neutrinote - markdown képes, nagyon apró
Butterfly: open-source, minimalista és cross-platform
Safe Notes - GitHub - F-Droid - Titkosított jegyzet alkalmazás

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#169072) Tökimanó válasza Fred23 (#169069) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Azért az tetszik hogy olyan kell amelyik nem gyűjti az adataidat. :) Én még olyannal nem találkoztam amelyik ne olyan lenne. Elméletileg. Gyakorlatilag meg egyiknél se lehet biztosra menni.
Én ezt használom [link] A telefonomon nem látok reklámot mert van AdGuardom, ezért próbaképpen felraktam egy régebbi telefonra is. Ott az alján van egy 1 cm magasságú csíkban reklám. Szerintem nem zavaró. Tudom ingyenest keresel, de a prémium 999forint és eltűnik a reklám minden Androidos eszközödön ahol használod. Szerintem próbáld ki az ingyenest, aztán tudsz dönteni!

(#169073) #64638144 válasza rover45 (#169056) üzenetére


#64638144
törölt tag

Miért baj, hogy fiókot hoz létre?

(#169074) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Úgy olvastam, hogy a VLC-vel meglehet oldani, hogy a Youtube videók linkjét bemásolva, s hangként lejátszva a telefon kijelzőjét le lehessen zárni.
Igaz ez?
Vagy van erre valami mód?

(#169075) Bferibörs válasza GEPESZ66 (#169074) üzenetére


Bferibörs
addikt

VLC- nem tudom,pedig használom, a Brave böngészővel megoldható,linket sem kell másolni,ezt használom.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#169076) szita.erno


szita.erno
aktív tag

Tudok ajánlani jó videó lejátszót?
VLC, MX-PLAYER en kívül.

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#169077) ggeleven válasza Fred23 (#169069) üzenetére


ggeleven
őstag

Google Keep esetleg? Bár az adatok gyűjtésén szerintem mindegyik elvérzik, Google termék talán a legjobban. :U

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#169078) CsodaPOK válasza nikilauda (#169055) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Köszi szépen! :R :R
Kipróbálom.

(#169079) crok válasza Dolphine (#169064) üzenetére


crok
Topikgazda

Lehet, persze: elindítod a lejátszást és koppintasz egyet, akkor megjelennek a gombok és jobb felül lesz egy felirat gomb.. arra koppintasz és lehet állítani a nagyságot, színt, etc.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#169080) crok válasza szita.erno (#169076) üzenetére


crok
Topikgazda

Mi az, ami a VLC-ből meg az MX-ből hiányzik vagy rossz?
Mert ha nem VLC akkor:
Just (Video) Player - ingyenes és nyílt forrású videolejátszó (Google Play / F-Droid / GitHub forrás / GitHub releases - APK letöltés)
NOVA Video Player - Google Play - GitHub - F-Droid
MPV - ingyenes, nyílt forrású és nagyon puritán

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#169081) gerigő válasza k850 (#169016) üzenetére


gerigő
tag

Visszaraktam a Good Lock-ot. Az általad ajánlott modult "nyüstölöm", és egyre jobban tetszik, ahogy "tuningolok"... :DD köszi az ajánlást!
Egy dolgot sehogy sem tudok (nem ezzel) megoldani: Nova L. "eltünteti" az értesítési sávot, de csak a Home Screen-en. Ha appot, vagy beállításokat stb. indítok már nem tűnik el a sáv. Levettem majdnem minden ikont, de az óra ill. akkutöltöttség jó ha van, csak ne mutassa állandóan, hanem pl. úgy mint a Nova Home Screen-jén lehúzható lenne jó... :F

(#169082) k850 válasza gerigő (#169081) üzenetére


k850
addikt

Örülök neki, hogy tetszik, sok lehetőség van benne, el lehet vele szórakozni. ;)

Második felvetésedre nincs ötletem. :((

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#169083) szita.erno válasza crok (#169080) üzenetére


szita.erno
aktív tag

Köszönöm :R

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#169084) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Google pay/wallet értesítések fizetésről másnál is több perc késéssel jelennek meg?
Eddig jött azonnal, pár napja 3-5 perc a késés.

#?*@&!

(#169085) Tosee válasza zeon.hu (#169084) üzenetére


Tosee
őstag

Mikor elkezdtem használni nálam is azonnal érkeztek NFC-s fizetés után az értesítések, de már egy ideje csak utólag látom őket x idő múlva (pár perc talán). Pedig nagyon tetszett benne, hogy kb azonnal tudtam csekkolni a levont összeget.

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#169086) #64638144 válasza zeon.hu (#169084) üzenetére


#64638144
törölt tag

Nekem mindig késik. Sosem jön azonnal.

(#169087) zeon.hu válasza Tosee (#169085) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Annyiban megnyugtató, hogy nem nálam a hiba.

#?*@&!

(#169088) Dolphine válasza crok (#169079) üzenetére


Dolphine
addikt

És tényleg! :R
A feliratok alján van a beállítások gomb. Köszönöm még egyszer! ;)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#169089) Rigormortiis válasza ggeleven (#169077) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Én is a keep-et használom, minden platformon. Elégedett vagyok vele, a Google pedig úgyis mindent tud, úgyhogy ez már nem oszt, nem szoroz.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#169090) Dolphine válasza crok (#169079) üzenetére


Dolphine
addikt

Újabb kérdés, most hozzád, mert úgy látom képben vagy az appal! :U
A trakt.tv-vel össze tudtad hozni az appot? Nálam hibát ír ki állandóan, a Google megtagadja a hozzáférést, mivel a trakt.tv-hez Google fiókhoz van párosítva.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#169091) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

Olyan appot keresnék (fizetős is ), ami a mobiltelefonra érkező " hamisított telefonszámokat" külön jelezi. Heti 4-5 db, magyar mobilszolgáltatótól kapok hívást, generált telefonszámokról, ami elkezdett ki*aszottul idegesíteni. A telefonszámot visszahívom, fingjuk sincs miről beszélek. Ergo valaki szivatja őket, vagy engem :W

(#169092) tomy86 válasza Ghostman78 (#169091) üzenetére


tomy86
addikt

Ilyet nem fogsz találni szerintem. A szolgáltatók sem tudnak mit kezdeni vele. Banki csalók használják a mobilszámodat? Így jártál!

[ Szerkesztve ]

(#169093) Ghostman78 válasza tomy86 (#169092) üzenetére


Ghostman78
senior tag

ez ok, én is tudom, hogy ez van....
App-ot is találtam rá, amivel én is tudnék faszoskodni bárkivel akinek a számát ismerem.
Tehát egy telefon segítségével "mókáskodnak".
Ezért gondoltam, hogy ezt vissza is lehet valahogy vezetni és "megfogni" ezeket a gyökereket az appjaikkal. :((

(#169094) crok válasza Dolphine (#169090) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem hasznalok trakt.tv-t de siman regisztraltam email-el, viszont a Google fele OAUTH Login az kampo:

---
Access blocked: Trakt.tv’s request does not comply with Google’s policies

Trakt.tv’s request does not comply with Google’s ”Use secure browsers” policy. If this app has a website, you can open a web browser and try signing in from there. If you are attempting to access a wireless network, please follow these instructions.
You can also contact the developer to let them know their app must comply with Google’s ”Use secure browsers” policy.
Learn more about this error
If you are a developer of Trakt.tv, see error details.
Error 403: disallowed_useragent
---

Majd megnezem megy-e mashogy
(2FA miatt esetleg app pass de egyelore azzal se ment..).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#169095) bringasisti


bringasisti
őstag

Üdv. Van egy vinyó amire a biztonsági mentést csinálom telefonról. Törölni akarok egy régebbi mentés mappát a számítógép segítségével és kiírja: ismeretlen hiba akadályozza a mappa törlését.0X80070570

BENEFON DELTA--------N8

(#169096) Dolphine válasza crok (#169094) üzenetére


Dolphine
addikt

Nálam is ez volt a gond! :K
Ha jutottál valamire ne habozz megosztani! :U

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#169097) Tökimanó válasza zeon.hu (#169084) üzenetére


Tökimanó
senior tag

2 órával ezelőtt voltam a Pennyben. A telefont éppenhogy félrevettem a termináltól már jelzett is a fizetésről.

(#169098) Fall-N válasza crok (#169094) üzenetére


Fall-N
veterán

Én használom pár alkalmazáshoz a trak.tv-t, van is account hozzá. Például a Cinexplore és a Moviebase appokat. Fel szokott ugrani egy egyedi Chrome lap és ott hitelesíti.

(#169099) crok válasza Fall-N (#169098) üzenetére


crok
Topikgazda

De gondolom nem Google OAUTH hanem email cim meg jelszo - vagy nem? Mert igy megy, csak OAUTH-al nem.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#169100) zeon.hu válasza Tökimanó (#169097) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

11.07-kor fizettem a Curve-el, 11.12-kor jött a Gpay értesítés.
(Curve rögtön jelezte is. De mivel nem mindig azzal fizetek, így kellemetlen ez a késés.)

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.